Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Απλά το καλοκαίρι πιστεύω δεν είναι τόσο καλή περίοδος με ζεστη κλπ άντε να δούμε

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Jerina είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Θα έλεγα να μην ανησυχείς δεν χωράει άγχος και στεναχώρια σε αυτό το θέμα. Δε νομίζω να είναι κάτι...απλή παρακολούθηση θέλει και όλα θα πάνε καλά!!!

Καλημερα γλυκια μου!!! Μακάρι να μην είναι κατι. Ήταν πάντα Βέβαια μια εβδομάδα μεγαλυτερος, τωρα λιγο ξέφυγε κι άλλο. Τρωω κι εγω δεν χαριζω η αλήθεια ειναι. Θα προσπαθήσω να κόψω όσο μπορώ. Για ντομπλερ δεν θα πάω στον άλλον. Μου έκανε χθες ο δικός μου. Με ειπε μια χαρα ολα κ δεν χρειάζεται. Οπότε απλά θα ξαναπάω σε έναν μηνα. Περιμένω τα δικά σου νεα τωρα! Καλή Ανάσταση με υγεια :-)

  • Μου αρέσει 1

m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Klairi31 είπε:

Καλημερα γλυκια μου!!! Μακάρι να μην είναι κατι. Ήταν πάντα Βέβαια μια εβδομάδα μεγαλυτερος, τωρα λιγο ξέφυγε κι άλλο. Τρωω κι εγω δεν χαριζω η αλήθεια ειναι. Θα προσπαθήσω να κόψω όσο μπορώ. Για ντομπλερ δεν θα πάω στον άλλον. Μου έκανε χθες ο δικός μου. Με ειπε μια χαρα ολα κ δεν χρειάζεται. Οπότε απλά θα ξαναπάω σε έναν μηνα. Περιμένω τα δικά σου νεα τωρα! Καλή Ανάσταση με υγεια :-)

Καλημερα κορίτσι μου! Κι εμένα μου είχε πει πως είναι μεγαλούτσικος ο μπέμπης... σκέψου πηγα τελευταία φορά στο γιατρό μ 20/3 στις 27 εβδομάδες κ ο μικρός ήταν σχεδόν 1200....παρολαυτα δεν μ είπε πως είναι ανησυχητικό αυτό κ να σκεφτείς πως εγώ εχω πάρει 5 κιλά μόνο... όλα στο μωρό πάνε! Όποτε μην αγχώνεσαι το πολύ πολύ να γεννήσουμε λίγο νωρίτερα αν είναι πολύ μεγάλα τα μωρά μας! Καλή ανάσταση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Κι εμένα μου είχε πει πως είναι μεγαλούτσικος ο μπέμπης... σκέψου πηγα τελευταία φορά στο γιατρό μ 20/3 στις 27 εβδομάδες κ ο μικρός ήταν σχεδόν 1200....παρολαυτα δεν μ είπε πως είναι ανησυχητικό αυτό κ να σκεφτείς πως εγώ εχω πάρει 5 κιλά μόνο... όλα στο μωρό πάνε! Όποτε μην αγχώνεσαι το πολύ πολύ να γεννήσουμε λίγο νωρίτερα αν είναι πολύ μεγάλα τα μωρά μας! Καλή ανάσταση!

Κι εμενα περίπου τοσο. 26η εβδομαδα ήταν 1133. Μόνο 5 κιλα;! Μπραβοοο!! Εγώ είμαι στα συν 15 μέχρι τώρα. Ξεκινησα 55 Κ ειμαι 70. Κ μπήκαν ολα μονο κοιλιά κ στηθος κ έχω μεγάλο θεμα υποστήριξης από το υπολοιπο σωμα που παραμένει αδυνατο. Σκεφτομαι να πάρω μια ζώνη υποστήριξης. 

Καλή Ανάσταση και σε εσένα κοριτσι μου!!


m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klairi31 είπε:

Καλημερα γλυκια μου!!! Μακάρι να μην είναι κατι. Ήταν πάντα Βέβαια μια εβδομάδα μεγαλυτερος, τωρα λιγο ξέφυγε κι άλλο. Τρωω κι εγω δεν χαριζω η αλήθεια ειναι. Θα προσπαθήσω να κόψω όσο μπορώ. Για ντομπλερ δεν θα πάω στον άλλον. Μου έκανε χθες ο δικός μου. Με ειπε μια χαρα ολα κ δεν χρειάζεται. Οπότε απλά θα ξαναπάω σε έναν μηνα. Περιμένω τα δικά σου νεα τωρα! Καλή Ανάσταση με υγεια :-)

Στις 30 Απριλίου εγώ έχω ραντεβού καλό μου. Και εγώ πέντε κιλά έβαλα προς το παρόν. Η μικρή μεγαλώνει κανονικά παρόλο που η μία μητριαια έχει αντίσταση αλλά όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Στις 30 Απριλίου εγώ έχω ραντεβού καλό μου. Και εγώ πέντε κιλά έβαλα προς το παρόν. Η μικρή μεγαλώνει κανονικά παρόλο που η μία μητριαια έχει αντίσταση αλλά όλα καλά.

Κι εσύ 5;! Τι κάνω εγώ εδω ανάμεσα στα μοντελα;! ;! Αχαχαχαχ! Αφου μεγαλώνει κανονικα, τοτε ολα καλα !! :-)

  • Χαχα 1

m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Kangan είπε:

Κοριτσια μου πως τα πατε με το πρήξιμο? Εγω 2 μερες τα χςρια μουε χουν πρηστεί ενώ τα πόδια μου καθόλου.. Το δερι χέρι έχει υπερβολικό πρήξιμο. 

Καλημεραααα κοριτσια!!!

εμενα εχουν πρηστει λιγο τα δαχτυλα μου αλλα δεν φαινεται , εγω το καταλαβα  επειδη δεν μου κανουν τα δαχτυλιδια, βερα κλπ :D χαχαχαχα εγω εχω αλλο θεμα με τα χερια, εχω κραμπες που κ που κυριως στον δεικτη και λιγο πιο πανω συνηθως οταν ξυπναω το πρωι. προς το παρον αυτα τα λιγα . αντε να δουμε :)

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klairi31 είπε:

Κι εσύ 5;! Τι κάνω εγώ εδω ανάμεσα στα μοντελα;! ;! Αχαχαχαχ! Αφου μεγαλώνει κανονικα, τοτε ολα καλα !! :-)

Ποιο μοντέλο καλέ, χοντρή ήδη ξεκίνησα...δέκα κιλά πάνω...με 69,5 κιλά ξεκίνησα και 74.5 είμαι τώρα...βοιδαρα!!!

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

και μεις 25 βδομαδων ημασταν 1 κιλό ο μπεμπης και επειδή τότε είχα βαλει ήδη 12 κιλά μου είπε γιατρός να προσέχω λίγο για να μη δυσκολευτω στη γεννα επειδη το παιδι ειναι μεγαλο. μαζευτηκα περιορισα πολυ ψωμια, μακαρονια, πατατες και ενα μηνα τωρα δεν εχω παρει κθλ βαρος. τωρα θα παμε την τριτη και θα μαστε 30η βδομαδα. εχω περιεργεια ποσο εχει παει ο μικρος!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου,Μην αγχωνεστε αν βγαινουν μεγαλυτερα τα μωρακια,πολυ καλυτερα απο το να ειναι μικρα.Κι εμενα 2.150 τον μετρισε 32 βδομαδων .Αν και ο μικρος μου 36 βδομαδων ιταν 2.680 και μετα πιρε μονο 150 γραμ. ολο τον 9ο.Εγω προς το παρον +3 αλλα ειπαμε πολυυυυυυ.... Καουρα......

Just now, pakaki είπε:

και μεις 25 βδομαδων ημασταν 1 κιλό ο μπεμπης και επειδή τότε είχα βαλει ήδη 12 κιλά μου είπε γιατρός να προσέχω λίγο για να μη δυσκολευτω στη γεννα επειδη το παιδι ειναι μεγαλο. μαζευτηκα περιορισα πολυ ψωμια, μακαρονια, πατατες και ενα μηνα τωρα δεν εχω παρει κθλ βαρος. τωρα θα παμε την τριτη και θα μαστε 30η βδομαδα. εχω περιεργεια ποσο εχει παει ο μικρος!

Αν δεις το μιν μου θα δεις οτι δεν επιρεαζεται το μωρο απο το δικο σου βαρος,αλλιως ο δικος μου θα ιταν πολυ μικροτερος,απλα θα ειναι πιο ευκολο για σενα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα χέρια που λέτε, εγω εχω εδω κ κάνα μήνα όταν ξυπνάω η όταν επιστρέφω από περπατημα μια ενοχληση τυπου δεν μπορώ να σφίξω τις γροθιές μου. Τα νιώθω πρησμενα χωρίς όμως να φαίνονται εξ οψεως.

Όσον αφορά την καουρα κι εγω τρελό βάσανο κάθε μέρα όλη μέρα. Προσπαθώ να την καταπολέμησω με μαστιχονερο κ αριανι εναλλάξ, κατι γινεται. Δοκίμασα μαλοξ, δεν είδα αποτέλεσμα. Επίσης παρατήρησα τυχαία ότι με βοηθαει το υποβρυχιο η βανίλια. Ντοινγκκκ  

  • Μου αρέσει 2

m8pQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klairi31 είπε:

Αυτό με τα χέρια που λέτε, εγω εχω εδω κ κάνα μήνα όταν ξυπνάω η όταν επιστρέφω από περπατημα μια ενοχληση τυπου δεν μπορώ να σφίξω τις γροθιές μου. Τα νιώθω πρησμενα χωρίς όμως να φαίνονται εξ οψεως.

Όσον αφορά την καουρα κι εγω τρελό βάσανο κάθε μέρα όλη μέρα. Προσπαθώ να την καταπολέμησω με μαστιχονερο κ αριανι εναλλάξ, κατι γινεται. Δοκίμασα μαλοξ, δεν είδα αποτέλεσμα. Επίσης παρατήρησα τυχαία ότι με βοηθαει το υποβρυχιο η βανίλια. Ντοινγκκκ  

Κι εγω δοκιμασα πολλα αλλα μονο το παγωτο κανει δουλεια.Θα δοκιμασω και βανιλια...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Χρόνια πολλά!! 
 

νηστευετε εσείς;; Να τολμήσω να ρωτήσω στα ποσά κουλούρια είστε σήμερα;;;

Καλησπερααα!!! εγω νηστευω απο κρεας μονο. γαλακτοκομικα τρωω κανονικα . τι εννοεις κουλουρια?:D Χρονια πολλα! 


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Χρόνια πολλά!! 
 

νηστευετε εσείς;; Να τολμήσω να ρωτήσω στα ποσά κουλούρια είστε σήμερα;;;

Καλησπέρα!!χρονια πολλα.εγώ όχι δεν νηστευω λόγω του ζαχαρου δεν γίνεται.

Κορίτσια έχετε κι εσείς που και που ελαφρια πονακια περίοδου, πονόκοιλο και πρήξιμο;;τις τελευταίες μέρες νιώθω όπως όταν περίμενα να αδιαθετησω...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...