Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi! είπε:

Λοιπον αρχικα ενα ραμματακι εκανα αλλα να πω την αληθεια ποναω κατω..υποφερτα βεβαια και με παυσιπονα...οσο αναφορα την επισκληριδιο καταλαβαινεις να σπρωξεις γιατι νιωθεις ενα μπουκωμα απο κατω αν και σου λενε και οι γιατροι οταν βλεπουν στο μηχανημα την συσπαση..καθε 2 ωρες εκανα συμπληρωματικη δοση γιατι ενιωθα πονακια μεχρι να γεννησω.μετα απο καμμια ωρα καταλαβαινεις τα ποδια κανονικα αλλα απο κατω εχεις ακομη μουδιασμα..εφαγα κανονικοτατα και λαιμαργα...και ανυπομονω για το πρωινο πραγματικα...χαχα

Την εβαλα κατευθειαν στο στηθος και μετα φαγαμε λιγο...τα μωρακια το πρωτο 24 ωρο θελουν και αυτα να κοιμηθοην.και οντως χθες ολη νυχτα κοιμοταν.για αυτο την εδωσα το πρωτο βραδυ και τους ειχα πει αν χρειαστει να της δωσοθν ξενο..απο σημερα ομως αρχιζουμε κανονικα θηλασμο..

Μπράβο σου κορίτσι, Μια χαρά τα κατάφερες ! Καλά έκανες κ τν άφησες να ξεκουραστείς λιγάκι.  Μια χαρά θα τα πάτε κ στον θηλασμό. 

Όρο για περισσότερες οδύνες σου έβαλαν? 

Το μόνο που Δεν θυμάμαι εγώ στον πρώτο τοκετό είναι να  πονάω τόσο Από κάτω, γτ δεν έκανα επισκληριδιο κ θυμάμαι ότι μόλις γέννησα κοιμήθηκα 2 ώρες κ μετά σηκώθηκα κ έκανα μπάνιο.  Αλλά λογικά θα πονούσα κ εγώ .. γτ είχα κ 3 ράμματα. Εγώ τώρα πλέον άρχισα να σκέφτομαι τον τοκετό κ λίγο φοβάμαι τους πόνους κτλ αλλά θα μου περάσει!

Just now, Thaliamp είπε:

Καλημερααα!!!εμένα τα χέρια μου ειδικά το πρωί όταν ξυπνήσω είναι έτσι....κλείνουν με δυσκολία!!!!!!μετά το απόγευμα μπορούσα να περπατήσω σάν άνθρωπος....πιο πριν ήταν βήμα κ αχ!!!!ευτυχώς σήμερα καλύτερα!!!!!μπραβο ρε θηριο 2 ώρες!!!!

Πολύ κατατοπιστική!!!!!το καλό με τον φυσιολογικό ότι τρως αμέσως!!!!κ εγώ θα την τιμήσω την επισκληριδιο!!!!καλά έκανες χρειαζόσασταν και οι δύο ξεκούραση....και τώρα ξεκινάει άλλος αγώνας!!!!!:x

Έγω χθες το ένιωσα κ πραγματικά πονούσαν.. Τι τραβάμε κ εμείς.. Ναι 2,30 παρακαλω  Αφού με κοροδευε κ ο άντρας μου ότι βγήκα από το κλουβί μου.. χαχαχα έχουμε μαγαζί στα 100 μέτρα κ δεν πάω να φανταστείς λόγω ζέστης.. χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Fofi! είπε:

Λοιπον αρχικα ενα ραμματακι εκανα αλλα να πω την αληθεια ποναω κατω..υποφερτα βεβαια και με παυσιπονα...οσο αναφορα την επισκληριδιο καταλαβαινεις να σπρωξεις γιατι νιωθεις ενα μπουκωμα απο κατω αν και σου λενε και οι γιατροι οταν βλεπουν στο μηχανημα την συσπαση..καθε 2 ωρες εκανα συμπληρωματικη δοση γιατι ενιωθα πονακια μεχρι να γεννησω.μετα απο καμμια ωρα καταλαβαινεις τα ποδια κανονικα αλλα απο κατω εχεις ακομη μουδιασμα..εφαγα κανονικοτατα και λαιμαργα...και ανυπομονω για το πρωινο πραγματικα...χαχα

Την εβαλα κατευθειαν στο στηθος και μετα φαγαμε λιγο...τα μωρακια το πρωτο 24 ωρο θελουν και αυτα να κοιμηθοην.και οντως χθες ολη νυχτα κοιμοταν.για αυτο την εδωσα το πρωτο βραδυ και τους ειχα πει αν χρειαστει να της δωσοθν ξενο..απο σημερα ομως αρχιζουμε κανονικα θηλασμο..

Συγχαρητηρια κ παλι!!!Καλους θηλασμους κ καλη δυναμη!!!Ηρεμια,ψυχραιμια κ πρωτα ο Θεος ολα θα πανε τελεια!!!

  • Μου αρέσει 3

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dinakim είπε:

Εγω με καισαρικη παντως γεννησα 11:40 κ το μεσημερι εφαγα φιδε κ το ιδιο βραδυ κοτοπουλο με πουρε!Απο την επομενη μερα κανονικο φαγητο!Δε χρειαζεται να ενεργηθεις για να φας!!Ευτυχως...!!

Πώς περιμένω την στιγμή που θα γεννήσω κ μετά θα ΦΑΩ ότι θέλω , Δεν φαντάζεστε κ θα πιω κ νερό όσο θέλω!!!! Κουράστηκα να τρώω λίγο κ μόνο αυτά που δεν κάνω εμετο

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Πώς περιμένω την στιγμή που θα γεννήσω κ μετά θα ΦΑΩ ότι θέλω , Δεν φαντάζεστε κ θα πιω κ νερό όσο θέλω!!!! Κουράστηκα να τρώω λίγο κ μόνο αυτά που δεν κάνω εμετο

Κοριτσάκι μου μόλις γέννησα κόπηκαν όλα,εμμετοι και αναγουλες και καούρες και 3 μήνες μετά απολαμβάνω ακόμη το φαγητό,τόσο πείνα που τράβηξα.Αφου έβαλα 2 κιλά μετά τη γέννα...Υπομονή κορίτσι μου κοντεύεις...Μετά θα φας τα παντα

Καλημέρα σε όλες!

Επεξεργάστηκαν by Comet
  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα...γεννησαμε μια κουκλαρα 3200...ηταν λιγο κουραση και ταλαιπωρεια μεχρι να κατεβει το μωρο στο δωματιο των ωδυνων αλλα μετα στο χειρουργειο με μια σπρωξια και τσουπ βγηκε...

Nα σας ζησει , να τη χαιρεστε!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

Μπράβο σου κορίτσι, Μια χαρά τα κατάφερες ! Καλά έκανες κ τν άφησες να ξεκουραστείς λιγάκι.  Μια χαρά θα τα πάτε κ στον θηλασμό. 

Όρο για περισσότερες οδύνες σου έβαλαν? 

Το μόνο που Δεν θυμάμαι εγώ στον πρώτο τοκετό είναι να  πονάω τόσο Από κάτω, γτ δεν έκανα επισκληριδιο κ θυμάμαι ότι μόλις γέννησα κοιμήθηκα 2 ώρες κ μετά σηκώθηκα κ έκανα μπάνιο.  Αλλά λογικά θα πονούσα κ εγώ .. γτ είχα κ 3 ράμματα. Εγώ τώρα πλέον άρχισα να σκέφτομαι τον τοκετό κ λίγο φοβάμαι τους πόνους κτλ αλλά θα μου περάσει!

Έγω χθες το ένιωσα κ πραγματικά πονούσαν.. Τι τραβάμε κ εμείς.. Ναι 2,30 παρακαλω  Αφού με κοροδευε κ ο άντρας μου ότι βγήκα από το κλουβί μου.. χαχαχα έχουμε μαγαζί στα 100 μέτρα κ δεν πάω να φανταστείς λόγω ζέστης.. χαχαχα

Εγώ ενώ δεν σκεφτόμουν καθόλου το τοκετό το σκέφτομαι τώρα.. .κ αγχώνομαι επειδή ξέρω ότι θα μπω τη τρίτη.λεω συνέχεια στον άντρα μου α η τελευταία μας παρασκευή,α το τελευταίο μας Σάββατο......γιατί μου λέει τι θα μας συμβεί??????????:grin:χαχαχα....αλλά εγώ το εννοώ ότι αλλάζει η ζωή σου μετά δεν είστε οι δύο σας.. όχι ότι είναι χειρότερα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ ενώ δεν σκεφτόμουν καθόλου το τοκετό το σκέφτομαι τώρα.. .κ αγχώνομαι επειδή ξέρω ότι θα μπω τη τρίτη.λεω συνέχεια στον άντρα μου α η τελευταία μας παρασκευή,α το τελευταίο μας Σάββατο......γιατί μου λέει τι θα μας συμβεί??????????:grin:χαχαχα....αλλά εγώ το εννοώ ότι αλλάζει η ζωή σου μετά δεν είστε οι δύο σας.. όχι ότι είναι χειρότερα!!!!

Μωρέ εσύ καλά του λες εκείνοι αργούν να το καταλάβουν:P

Εγώ εχθές πήγα στον γιατρό 36 εβδομαδων ειμαι κ μου λέει ελα κ την επόμενη να κάνουνε τελευταίο υπερηχο (37η) κ μετά nst 38η&39η μου είπε..κ αν δεν έχω γεννήσει ως τότε θα πηγαίνω από 40η πιο συχνά..

Ε,όταν άκουσα πως την άλλη εβδομάδα έχω "τελευταίο" υπέρηχο μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..

Κορίτσια,σας πιάνει κ εσάς ενίοτε δύσπνοια τώρα στον 9ο? Εγώ εδώ κ δύο μέρες έχω μαζί με τρελές καούρες..πιέζει ισοφαγο/διάφραγμα όλα..:|

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Κοριτσάκι μου μόλις γέννησα κόπηκαν όλα,εμμετοι και αναγουλες και καούρες και 3 μήνες μετά απολαμβάνω ακόμη το φαγητό,τόσο πείνα που τράβηξα.Αφου έβαλα 2 κιλά μετά τη γέννα...Υπομονή κορίτσι μου κοντεύεις...Μετά θα φας τα παντα

Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα! Ναι το ξέρω κ απο την πρώτη γέννα! Κ εσυ τραβηξες πολλά!..Αυτό ανυπομονώ κ εγώ !!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μωρέ εσύ καλά του λες εκείνοι αργούν να το καταλάβουν:P

Εγώ εχθές πήγα στον γιατρό 36 εβδομαδων ειμαι κ μου λέει ελα κ την επόμενη να κάνουνε τελευταίο υπερηχο (37η) κ μετά nst 38η&39η μου είπε..κ αν δεν έχω γεννήσει ως τότε θα πηγαίνω από 40η πιο συχνά..

Ε,όταν άκουσα πως την άλλη εβδομάδα έχω "τελευταίο" υπέρηχο μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..

Κορίτσια,σας πιάνει κ εσάς ενίοτε δύσπνοια τώρα στον 9ο? Εγώ εδώ κ δύο μέρες έχω μαζί με τρελές καούρες..πιέζει ισοφαγο/διάφραγμα όλα..:|

Ναι εννοείται....εγώ λέω προχτές στο γιατρό....τι είναι αυτό κάτω από τα πνευμόνια μου πόδια πλάτη????δεν μπορώ να αναπνεύσω όταν τεντώνεται πλέον....κ καούρα.... γιατί αν κ έχουν κατέβει είναι μεγάλα πλέον!!!!!!ε κοντοζυγωνεις τώραααααα...κ μένα δεν μου έκανε υπέρηχο την τελευταία φορά!!!αφού δεν χρειάζεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Ναι εννοείται....εγώ λέω προχτές στο γιατρό....τι είναι αυτό κάτω από τα πνευμόνια μου πόδια πλάτη????δεν μπορώ να αναπνεύσω όταν τεντώνεται πλέον....κ καούρα.... γιατί αν κ έχουν κατέβει είναι μεγάλα πλέον!!!!!!ε κοντοζυγωνεις τώραααααα...κ μένα δεν μου έκανε υπέρηχο την τελευταία φορά!!!αφού δεν χρειάζεται!!!

Ναι καλέ η καρδιά κ οι συσπάσεις τους νοιάζουν..μου είπε πως αν υπάρχει πρόβλημα πχ περιτύλιξης ή δυσφορίας του μωρού φαίνεται από τους παλμούς του στον καρδιοτοκογραφο οπότε κομπλέ!

Αχχχ ρε αυτό τεντώνεται κ με τσακίζει..αφού σήμερα του χαϊδεύω πιο έντονα από πάνω προς τα κάτω τα πόδια που νιώθω να με πιέζουν,τα μαζεύει λίγο στιγμιαία κ μόλις ηρεμήσω τσουπ απλώνει πάλι τη ποδαρα ο κύριος!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Πώς περιμένω την στιγμή που θα γεννήσω κ μετά θα ΦΑΩ ότι θέλω , Δεν φαντάζεστε κ θα πιω κ νερό όσο θέλω!!!! Κουράστηκα να τρώω λίγο κ μόνο αυτά που δεν κάνω εμετο

Πο πο... Ταλαιπωρήθηκε ε;;;θα φας ότι θες, επειδή τα στερηθηκες λόγω Εμετων ή λόγω ζαχαρου;;

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα...σημερα λιγο καλυτερα...ποναω βεβαια απο κατω και δεν καταφερα χθες να σηκωθω αππ την ζαλη...αρχικα θαυμα η επισκληριδιος,περασα καποιους πονους και οταν εγιναν εντονοι ζητησα να μου κανουν...ελαχιστα την καταλαβα...στην προετοιμασια μου εκατσα 2 ωρες και στις οδυνες απο τις οχτω μεχρι της τεσσερις παρα..και μιση ωρα και λιγοτερο στο χειρουργειο...μια σπρωξια και τσουπ βγηκε το κοριτσακι μου...και μετα 2 ωρες στην ανανηψη...εφαγε λιγο αλλα το βραδυ δεν την κρατησα ειπα να ξεκουραστουμε αποψε γιατι το πρωτο 24 μου ειπαν θελουν και αυτα να κοιμηθουν..βεβαια την ειχα πολυ ωρα διπλα μου και κοιμοταν...σημερα αρχιζουν αλλα δυσκολα...ο θηλασμος..να δουμε πως θα παει...ρωτηστε με οτι θελετε...

Ευκολα βγήκε το μπεμπακι ε!!!Σημασια εχει που ξεκουραστηκες και λίγο το βράδυ.... Δε ζήτησες παυσιπονα βρε κορίτσι να μη πονας;;;Καλους θηλασμους!!!! 

Just now, Dinakim είπε:

Εγω με καισαρικη παντως γεννησα 11:40 κ το μεσημερι εφαγα φιδε κ το ιδιο βραδυ κοτοπουλο με πουρε!Απο την επομενη μερα κανονικο φαγητο!Δε χρειαζεται να ενεργηθεις για να φας!!Ευτυχως...!!

Σε ποιο μαιευτήριο κορίτσι;;;Επίσης ποτε έκανες τα πρωτα βήματα;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ ενώ δεν σκεφτόμουν καθόλου το τοκετό το σκέφτομαι τώρα.. .κ αγχώνομαι επειδή ξέρω ότι θα μπω τη τρίτη.λεω συνέχεια στον άντρα μου α η τελευταία μας παρασκευή,α το τελευταίο μας Σάββατο......γιατί μου λέει τι θα μας συμβεί??????????:grin:χαχαχα....αλλά εγώ το εννοώ ότι αλλάζει η ζωή σου μετά δεν είστε οι δύο σας.. όχι ότι είναι χειρότερα!!!!

 Χαχα έτσι είναι κ θα το καταλάβει κ αυτός μετά! Αλλάζει πολύ ! Όλα περιστρέφονται γύρω από το μωρό μετά. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Renez είπε:

Μωρέ εσύ καλά του λες εκείνοι αργούν να το καταλάβουν:P

Εγώ εχθές πήγα στον γιατρό 36 εβδομαδων ειμαι κ μου λέει ελα κ την επόμενη να κάνουνε τελευταίο υπερηχο (37η) κ μετά nst 38η&39η μου είπε..κ αν δεν έχω γεννήσει ως τότε θα πηγαίνω από 40η πιο συχνά..

Ε,όταν άκουσα πως την άλλη εβδομάδα έχω "τελευταίο" υπέρηχο μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..

Κορίτσια,σας πιάνει κ εσάς ενίοτε δύσπνοια τώρα στον 9ο? Εγώ εδώ κ δύο μέρες έχω μαζί με τρελές καούρες..πιέζει ισοφαγο/διάφραγμα όλα..:|

Από δυσποια άλλο τίποτα!!! Παρά πολύ.  Κ πλέον όντως όταν τεντωθεί  με πονάει στα πνευμόνια κ εμένα . Ευτυχώς έχει τον ποπο αριστερά κ δεξιά τα πόδια , οπότε κάθεται προς τα κάτω.  

Κ εγώ που πήγα 38η εβδ θεώρησα τζάμπα τον υπέρηχο αφού δν μπορεί να δει κ πολλά τώρα.  Άσε που ήθελε κάθε βδομάδα να πηγαίνω από 36η κ μετά , που βέβαια δεν πήγα! Γτ η δικιά μου δεν κάνει καρδιοτοκογραφημα , Το κάνω έξω. 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Πο πο... Ταλαιπωρήθηκε ε;;;θα φας ότι θες, επειδή τα στερηθηκες λόγω Εμετων ή λόγω ζαχαρου;;

Ευκολα βγήκε το μπεμπακι ε!!!Σημασια εχει που ξεκουραστηκες και λίγο το βράδυ.... Δε ζήτησες παυσιπονα βρε κορίτσι να μη πονας;;;Καλους θηλασμους!!!! 

Σε ποιο μαιευτήριο κορίτσι;;;Επίσης ποτε έκανες τα πρωτα βήματα;;;

Στο γαια γεννησα αν κ το φαγητο ειναι θεμα γιατρου,οχι μαιευτηριου!Γεννησα στις 11:40 κ στις 20:00 ηρθε η μαια κ με βοηθησε να σηκωθω κ περπατησα!Μη φανταστεις κορδωμενη..καμπουριασμενη στην αρχη αλλα σιγα σιγα ισιωνα!!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Πο πο... Ταλαιπωρήθηκε ε;;;θα φας ότι θες, επειδή τα στερηθηκες λόγω Εμετων ή λόγω ζαχαρου;;

Ευκολα βγήκε το μπεμπακι ε!!!Σημασια εχει που ξεκουραστηκες και λίγο το βράδυ.... Δε ζήτησες παυσιπονα βρε κορίτσι να μη πονας;;;Καλους θηλασμους!!!! 

Σε ποιο μαιευτήριο κορίτσι;;;Επίσης ποτε έκανες τα πρωτα βήματα;;;

Ναι δυστυχώς έχω πολύ περιορισμένο μενού λόγω εμετων.τρώω ζυμαρικά, ρύζι; ψωμί με τυρί κ ελάχιστα φρουτα,σνίτσελ,μπιφτέκι... για αυτό κ έβαλα 12 κιλά έως τώρα. Ταλαιπωρία μεγάλη


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...