Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Fofi! είπε:

Θαλεια μου μην αγχωνεσαι καθολου...μακαρι να μου τα ειχε πει και εμενα αυτα τα λογια την προηγουμενη εβδομαδα....

Ε αύριο αυτά δεν θα σου πει κ εσένα????λογικά θα σου κλείσει ραντεβού!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Thaliamp είπε:

Μωρέ δίκιο έχεις αλλά είναι νομίζω μέχρι να φτάσει η στιγμή....!!!!και εσύ στο Ρέα δεν θα γεννήσεις καλά θυμάμαι??????

Εντωμεταξυ μου είπε ο γιατρός αν θέλω κ τη μαία του μαζί. ...με την οποία από ότι καταλαβα τώρα ξεκίνησε να συνεργάζεται και δεν την έχω δει ποτέ!!!!!!

Εννοειται... Είναι λογικό να έχεις άγχος αλλά δεν είναι καλό να συρεσσαρεται και το μωράκι σας . Τώρα τα νιώθει όλα όλα.. Όποτε κράτα γερά και όλα θα ναι τέλεια Ααα

Στο Ρέα ναι.. Και εγώ περιμενω πως και πως να περάσουν οι μέρες.. Οι βδομάδες δλδ.. Χαχα

Αν δεν την δεις πρωτα , μην πεις ναι.. Εχω να σου προτεινω μαίες από το Ρέα, αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζονται με τον γιατρό σου.. Η δική μου μαία είναι και γυναίκα του γιατρου μου, όποτε την εχω κλείσει από τώρα, όπως και στην πρωτη γεννά. 17 ώρες περασαμε όλοι μαζί, χαχαχα

Αν μπορεις οικονομικά να χεις και μαία, και θέλεις φτ, για μένα είναι το ιδανικό. Η μαία σε καθοδηγεί και όλα κυλάνε ομαλά.. 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καθοδόν για Ιασώ... Άγχος και ανυπομονισια μαζί !!!και όμως πέρασαν 9 μήνες :x το

Με το καλό ! Να πάνε Όλα τέλεια!

2 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα.....μόλις γύρισα από το γιατρό....ο τράχηλος μου είναι πολύ καλός....αλλά ο μπέμπης αν κ έχει κατέβει δεν έχει εμπεδωθεί....είχα κ λίγο διαστολή.....μου είπε περιμένουμε μέχρι την Τρίτη....αλλιώς Τρίτη βράδυ θα μπω!!!!!

  Αν έχεις διαστολή , λογικά θα προχωρήσει.. Αλλά μην αγχώνεσαι βρε! Όλα θα πάνε καλά.  

Τελικά μου φαίνεται ότι θα είμαι η τελευταία που θα γεννήσει! 

Αν και βρε κορίτσια μην αγχώνεστε τόσο να γεννησετε ,Η φύση ξέρει τις περισσότερες φορές κ το σώμα! Μην θέλετε να τα βγάλετε νωρίτερα τα μωράκια σας. Κ εγώ ήθελα αλλά κάνω υπομονή μέχρι την 40η εβδ μετά βλέπουμε.  Εξάλλου καλό τους κάνει μέσα στην κοιλίτσα μας!

  • Μου αρέσει 5

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Με το καλό ! Να πάνε Όλα τέλεια!

  Αν έχεις διαστολή , λογικά θα προχωρήσει.. Αλλά μην αγχώνεσαι βρε! Όλα θα πάνε καλά.  

Τελικά μου φαίνεται ότι θα είμαι η τελευταία που θα γεννήσει! 

Αν και βρε κορίτσια μην αγχώνεστε τόσο να γεννησετε ,Η φύση ξέρει τις περισσότερες φορές κ το σώμα! Μην θέλετε να τα βγάλετε νωρίτερα τα μωράκια σας. Κ εγώ ήθελα αλλά κάνω υπομονή μέχρι την 40η εβδ μετά βλέπουμε.  Εξάλλου καλό τους κάνει μέσα στην κοιλίτσα μας!

Αχ, ποσο καλά τα λες!!! Υπομονή τώρα στο τελος χρειάζεται... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Αχ, ποσο καλά τα λες!!! Υπομονή τώρα στο τελος χρειάζεται... 

 Θέλει τεράστια ... Εγώ δεν μπορώ κ με την ζέστη καθόλου κ δεν βγαίνω από το σπίτι!! Αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω γτ να μην περιμένεις μέχρι 40η εβδ χωρίς σοβαρο λογο κ να πας για πρόκληση.???

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

 Θέλει τεράστια ... Εγώ δεν μπορώ κ με την ζέστη καθόλου κ δεν βγαίνω από το σπίτι!! Αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω γτ να μην περιμένεις μέχρι 40η εβδ χωρίς σοβαρο λογο κ να πας για πρόκληση.???

Εγώ νομίζω αν δεν είχα διαβήτη θα περίμενα όσο γινόταν!!!!ο δικός μου θα άφηνε κ μέχρι 42....άλλοι ξέρω δεν αφήνουν!!!!κ τώρα που θα με βάλει 39 κ 5 δεν του αρεσει:grin:

πρίν από 28 λεπτά , Nina13 είπε:

Εννοειται... Είναι λογικό να έχεις άγχος αλλά δεν είναι καλό να συρεσσαρεται και το μωράκι σας . Τώρα τα νιώθει όλα όλα.. Όποτε κράτα γερά και όλα θα ναι τέλεια Ααα

Στο Ρέα ναι.. Και εγώ περιμενω πως και πως να περάσουν οι μέρες.. Οι βδομάδες δλδ.. Χαχα

Αν δεν την δεις πρωτα , μην πεις ναι.. Εχω να σου προτεινω μαίες από το Ρέα, αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζονται με τον γιατρό σου.. Η δική μου μαία είναι και γυναίκα του γιατρου μου, όποτε την εχω κλείσει από τώρα, όπως και στην πρωτη γεννά. 17 ώρες περασαμε όλοι μαζί, χαχαχα

Αν μπορεις οικονομικά να χεις και μαία, και θέλεις φτ, για μένα είναι το ιδανικό. Η μαία σε καθοδηγεί και όλα κυλάνε ομαλά.. 

Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα στο μυαλό μου καθώς δεν μου το είχε προτείνει.....όποτε δεν το είχα υπολογίσει κ οικονομικά. .όποτε λέω να το αφήσω....αν κ πιστεύω θα βοηθούσε!!!!!κοντεύεις κ εσύ τέλος Οκτώβρη δεν έχεις????!εσένα είναι κ το δεύτερο είσαι πιο προετοιμασμένη νομιζωωω με το καλοοοο:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ νομίζω αν δεν είχα διαβήτη θα περίμενα όσο γινόταν!!!!ο δικός μου θα άφηνε κ μέχρι 42....άλλοι ξέρω δεν αφήνουν!!!!κ τώρα που θα με βάλει 39 κ 5 δεν του αρεσει:grin:

Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα στο μυαλό μου καθώς δεν μου το είχε προτείνει.....όποτε δεν το είχα υπολογίσει κ οικονομικά. .όποτε λέω να το αφήσω....αν κ πιστεύω θα βοηθούσε!!!!!κοντεύεις κ εσύ τέλος Οκτώβρη δεν έχεις????!εσένα είναι κ το δεύτερο είσαι πιο προετοιμασμένη νομιζωωω με το καλοοοο:x

Βρε εσύ 39 + 5 είναι τελειομηνο!! Έγω λέω για άλλες περιπτώσεις που πάνε από 37-38εβδ.

Έγω είμαι  στην γιατρό , περιμένω να κάνουμε υπέρηχο κ κολπική εξέταση

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Βρε εσύ 39 + 5 είναι τελειομηνο!! Έγω λέω για άλλες περιπτώσεις που πάνε από 37-38εβδ.

Έγω είμαι  στην γιατρό , περιμένω να κάνουμε υπέρηχο κ κολπική εξέταση

Να μας πεις νέα....μου έκανε κ μένα κολπική κ πόνεσε πιο πολύ από την άλλη φορα!!!:shock:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Ε αύριο αυτά δεν θα σου πει κ εσένα????λογικά θα σου κλείσει ραντεβού!!!!!!

Μπορει να μην εχω διαστολη παλι,η να μην εμπεδωθηκε το μωρο κλπκλπ.....ε αυτο ηθελα να αποφυγω το ραντεβου....δεν ξερω τι θα μου πει..αυριο ειμαι 40 εβδομαδων...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , ada32 είπε:

 Θέλει τεράστια ... Εγώ δεν μπορώ κ με την ζέστη καθόλου κ δεν βγαίνω από το σπίτι!! Αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω γτ να μην περιμένεις μέχρι 40η εβδ χωρίς σοβαρο λογο κ να πας για πρόκληση.???

Και εγώ έχω διαβάσει ότι όσο μένει μέσα το μωρό, τόσο όφελος έχει... Και εγώ που πάω με καισαρική (δυστυχώς) μου είχε πει στην αρχή να μπουμε 39η και τώρα μου είπε 38η + κάτι και του λέω μου είχατε πει για 39η..μπορουμε να μπουμε τότε;;;και μου απαντάει οπότε θέλω.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Εγώ νομίζω αν δεν είχα διαβήτη θα περίμενα όσο γινόταν!!!!ο δικός μου θα άφηνε κ μέχρι 42....άλλοι ξέρω δεν αφήνουν!!!!κ τώρα που θα με βάλει 39 κ 5 δεν του αρεσει:grin:

Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα στο μυαλό μου καθώς δεν μου το είχε προτείνει.....όποτε δεν το είχα υπολογίσει κ οικονομικά. .όποτε λέω να το αφήσω....αν κ πιστεύω θα βοηθούσε!!!!!κοντεύεις κ εσύ τέλος Οκτώβρη δεν έχεις????!εσένα είναι κ το δεύτερο είσαι πιο προετοιμασμένη νομιζωωω με το καλοοοο:x

Εχω τέλος Οκτώβρη ναι.. Μα μάλλον θα παω προγραμματισμενα με καισαρική, ο γιατρός δεν θέλει, αλλά ως τότε θα τον εχω ψησει πιστευω χαχαχα

Ναι ναι τώρα τα ξερω όλα.. Χαχα ευχαριστωωω με το καλό όλες μας!!! 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Να μας πεις νέα....μου έκανε κ μένα κολπική κ πόνεσε πιο πολύ από την άλλη φορα!!!:shock:

Τελειώσαμε από την εξέταση, το μωρό 3350 γρ ,38η εβδ . Μου πήρε δείγμα για καλλιέργεια μύκητες, στρεπτοκοκκο κτλ αλλά δεν είδε τον τράχηλο , θα τον δει την έπομενη βδομάδα που θα είμαι 39η . Δεν χρειάζεται μου είπε κ συμφώνησα! Το μωρό εχει κατέβει αλλά δεν έχει εμπεδωθεί. από σκ θα ξεκινήσω λίγο περπάτημα Όσο αντέξω.  Αυτά από μένα .

Just now, Fofi! είπε:

Μπορει να μην εχω διαστολη παλι,η να μην εμπεδωθηκε το μωρο κλπκλπ.....ε αυτο ηθελα να αποφυγω το ραντεβου....δεν ξερω τι θα μου πει..αυριο ειμαι 40 εβδομαδων...

 Έλα μην ανησυχείς κ εσύ! Μπορεί να σου πει να περιμένετε λίγες μέρες ακόμα..

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Τελειώσαμε από την εξέταση, το μωρό 3350 γρ ,38η εβδ . Μου πήρε δείγμα για καλλιέργεια μύκητες, στρεπτοκοκκο κτλ αλλά δεν είδε τον τράχηλο , θα τον δει την έπομενη βδομάδα που θα είμαι 39η . Δεν χρειάζεται μου είπε κ συμφώνησα! Το μωρό εχει κατέβει αλλά δεν έχει εμπεδωθεί. από σκ θα ξεκινήσω λίγο περπάτημα Όσο αντέξω.  Αυτά από μένα .

Αντε με το καλό!!! Φτου φτου στο νινι σας... Και να κοιμάσαι στο πλαι, αριστερά... Να διατηρήσει την θέση του.. 

 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Και εγώ έχω διαβάσει ότι όσο μένει μέσα το μωρό, τόσο όφελος έχει... Και εγώ που πάω με καισαρική (δυστυχώς) μου είχε πει στην αρχή να μπουμε 39η και τώρα μου είπε 38η + κάτι και του λέω μου είχατε πει για 39η..μπορουμε να μπουμε τότε;;;και μου απαντάει οπότε θέλω.... 

 Ναι ακριβώς ! Απλά κάποιο ι γιατροί κανονίζουν τις γέννες όπως τους βολεύει για αυτό κ σε βάζουν κ πιο νωρίς αν δεν πεις κατι.. Πότε θα κλείσεις ημερομηνία εσύ? 

Just now, Nina13 είπε:

Αντε με το καλό!!! Φτου φτου στο νινι σας... Και να κοιμάσαι στο πλαι, αριστερά... Να διατηρήσει την θέση του.. 

 

Ευχαριστώ κορίτσι! Αριστερά κοιμάμαι εξαρχής γτ αιματωνεται καλύτερα Η μήτρα αλλά κ έτσι με βολεύει. Ε τώρα δεν αλλάζει θέση πλέον , Δεν έχει χώρο!! Μακάρι στις 39 να γεννήσω.  Εσύ πως είσαι?

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...