Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, ada32 είπε:

  Αν έχεις διαστολή , λογικά θα προχωρήσει.. Αλλά μην αγχώνεσαι βρε! Όλα θα πάνε καλά.  

Τελικά μου φαίνεται ότι θα είμαι η τελευταία που θα γεννήσει! 

Αν και βρε κορίτσια μην αγχώνεστε τόσο να γεννησετε ,Η φύση ξέρει τις περισσότερες φορές κ το σώμα! Μην θέλετε να τα βγάλετε νωρίτερα τα μωράκια σας. Κ εγώ ήθελα αλλά κάνω υπομονή μέχρι την 40η εβδ μετά βλέπουμε.  Εξάλλου καλό τους κάνει μέσα στην κοιλίτσα μας!

Καλημέρα κορίτσια!!

@ada32 μαζί τελευταίες μάλλον..

Δεν είναι το θέμα αν βιαζόμαστε εμείς ή όχι, εγώ θεωρώ ότι οι γιατροί πλέον δεν έχουν υπομονή και χρόνο να ασχοληθούν με όλες τις εγκυμονούσες και βρίσκουν πάτημα σε κάτι για να σε αγχώσουν και να σου πετάξουν και την φράση «πάμε με προκληση» λες και είναι «πάμε για καφέ»!!

Ο δικός μου πχ μου είπε την Τρίτη ότι εάν την προηγούμενη Πέμπτη έβλεπε αυτό το εξαιρετικό καρδιοτοκογράφημα δεν θα μου έκανε κουβέντα για πρόκληση. Ευτυχώς που και σε εμένα και στον σύζυγο μου κάτι δεν μας καθόταν καλά και τελευταία στιγμή το ακυρώσαμε.

Σήμερα 39+2..

21 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καθοδόν για Ιασώ... Άγχος και ανυπομονισια μαζί !!!και όμως πέρασαν 9 μήνες :x το

Καλημέρα!! Με το καλό!! Θα έχεις και εσυ το μπεμπακι σου και όλα θα είναι τέλεια :wub:

7 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Μπορει να μην εχω διαστολη παλι,η να μην εμπεδωθηκε το μωρο κλπκλπ.....ε αυτο ηθελα να αποφυγω το ραντεβου....δεν ξερω τι θα μου πει..αυριο ειμαι 40 εβδομαδων...

Μην σε παίρνει από κάτω.. ποτέ δεν ξέρεις!! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται και εγώ πιστεύω ότι το μικράκι σου θέλει να είναι σίγουρο για να σου έρθει!! Πόσα παράδειγμα έχω ακούσει που 40+2 έχουν σπάσει τα νερά και γέννησαν. Υπομονή..:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vag1a είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@ada32 μαζί τελευταίες μάλλον..

Δεν είναι το θέμα αν βιαζόμαστε εμείς ή όχι, εγώ θεωρώ ότι οι γιατροί πλέον δεν έχουν υπομονή και χρόνο να ασχοληθούν με όλες τις εγκυμονούσες και βρίσκουν πάτημα σε κάτι για να σε αγχώσουν και να σου πετάξουν και την φράση «πάμε με προκληση» λες και είναι «πάμε για καφέ»!!

Ο δικός μου πχ μου είπε την Τρίτη ότι εάν την προηγούμενη Πέμπτη έβλεπε αυτό το εξαιρετικό καρδιοτοκογράφημα δεν θα μου έκανε κουβέντα για πρόκληση. Ευτυχώς που και σε εμένα και στον σύζυγο μου κάτι δεν μας καθόταν καλά και τελευταία στιγμή το ακυρώσαμε.

Σήμερα 39+2..

Καλημέρα!! Με το καλό!! Θα έχεις και εσυ το μπεμπακι σου και όλα θα είναι τέλεια :wub:

Μην σε παίρνει από κάτω.. ποτέ δεν ξέρεις!! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται και εγώ πιστεύω ότι το μικράκι σου θέλει να είναι σίγουρο για να σου έρθει!! Πόσα παράδειγμα έχω ακούσει που 40+2 έχουν σπάσει τα νερά και γέννησαν. Υπομονή..:)

Καλε εγώ 41+ και έσπασαν τα νερά... Απαπα και τελικά μπήκα με τέχνητους αφου δεν άρχισε η όλη διαδικασία, έπειτα από έξι ώρες, μετά ακολουθησαν ακόμα 11 ώρες, και γέννησα έπειτα από 17 ώρες με φτ

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Ναι ακριβώς ! Απλά κάποιο ι γιατροί κανονίζουν τις γέννες όπως τους βολεύει για αυτό κ σε βάζουν κ πιο νωρίς αν δεν πεις κατι.. Πότε θα κλείσεις ημερομηνία εσύ? 

Ευχαριστώ κορίτσι! Αριστερά κοιμάμαι εξαρχής γτ αιματωνεται καλύτερα Η μήτρα αλλά κ έτσι με βολεύει. Ε τώρα δεν αλλάζει θέση πλέον , Δεν έχει χώρο!! Μακάρι στις 39 να γεννήσω.  Εσύ πως είσαι?

Δεν έχει χώρο το ατιμουλι.. Χαχαχα να μην αλλάξει να λες!! Ευχομαι με ένα πονο κυριολεκτικά!!! Εγώ ανυπομονώ όπως κι εσείς, μα περισσοτερο επειδή θέλω να ξεφορτωθώ σε εισαγωγικά την κοιλιά. Θέλω να το έχω να το φροντιζω.. Και να μπορώ να κάνω όσα έκανα πριν τη κοιλιά.. Δλδ έχω άλλο ένα παιδακι που θέλει την αγκαλιά μου και την φροντίδα μου. Τελευταία ζορίζομαι πολυ και περιμενω να τελειώσει όλο αυτό και να τα χω και τα δυο να τα χαζευω και να τα φροντιζω.. Δεν κρατιέμαι σου λέω!! 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλε εγώ 41+ και έσπασαν τα νερά... Απαπα και τελικά μπήκα με τέχνητους αφου δεν άρχισε η όλη διαδικασία, έπειτα από έξι ώρες, μετά ακολουθησαν ακόμα 11 ώρες, και γέννησα έπειτα από 17 ώρες με φτ

Καλημέρα και σε εσένα!!
Εντάξει προσκυνάω την αντοχή σου.. την υπομονή του γιατρού σου. Γενικά επειδή εμένα είναι το πρώτο παιδάκι που περιμένω και ήμουν τρεις λαλούν και δυο χορεύουν πριν , τώρα έχει εδώ και ένα μήνα που κάθομαι να ασχοληθώ με το θέμα «τοκετός» και πολύ που άργησα νομίζω.. δεν ξέρω πως θα αντιδράσω εκείνη την ώρα και αν έχω τα κότσια, την αντοχή και το κουράγιο για όλο αυτό.. εννοειται θα σκέφτομαι το μωράκι μου και αυτό θα μου δίνει δύναμη αλλά είμαι και λιγόψυχη.. όποτε.. Μπράβο και πάλι μπράβο και σε όλες τις μανούλες..!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vag1a είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@ada32 μαζί τελευταίες μάλλον..

Δεν είναι το θέμα αν βιαζόμαστε εμείς ή όχι, εγώ θεωρώ ότι οι γιατροί πλέον δεν έχουν υπομονή και χρόνο να ασχοληθούν με όλες τις εγκυμονούσες και βρίσκουν πάτημα σε κάτι για να σε αγχώσουν και να σου πετάξουν και την φράση «πάμε με προκληση» λες και είναι «πάμε για καφέ»!!

Ο δικός μου πχ μου είπε την Τρίτη ότι εάν την προηγούμενη Πέμπτη έβλεπε αυτό το εξαιρετικό καρδιοτοκογράφημα δεν θα μου έκανε κουβέντα για πρόκληση. Ευτυχώς που και σε εμένα και στον σύζυγο μου κάτι δεν μας καθόταν καλά και τελευταία στιγμή το ακυρώσαμε.

Σήμερα 39+2..

Καλημέρα!! Με το καλό!! Θα έχεις και εσυ το μπεμπακι σου και όλα θα είναι τέλεια :wub:

Μην σε παίρνει από κάτω.. ποτέ δεν ξέρεις!! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται και εγώ πιστεύω ότι το μικράκι σου θέλει να είναι σίγουρο για να σου έρθει!! Πόσα παράδειγμα έχω ακούσει που 40+2 έχουν σπάσει τα νερά και γέννησαν. Υπομονή..:)

Καλημερα....δεν νομθζω να με αφησει πολλες μερες ακομη..σημερα θα δουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Καλημερα....δεν νομθζω να με αφησει πολλες μερες ακομη..σημερα θα δουμε...

Δεν ξέρω τότε.. Ότι καλύτερο σου ευχομαι!! Όλα να πάνε τέλεια!!! 
Πες μας νεότερα αν θέλεις.. :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vag1a είπε:

Καλημέρα και σε εσένα!!
Εντάξει προσκυνάω την αντοχή σου.. την υπομονή του γιατρού σου. Γενικά επειδή εμένα είναι το πρώτο παιδάκι που περιμένω και ήμουν τρεις λαλούν και δυο χορεύουν πριν , τώρα έχει εδώ και ένα μήνα που κάθομαι να ασχοληθώ με το θέμα «τοκετός» και πολύ που άργησα νομίζω.. δεν ξέρω πως θα αντιδράσω εκείνη την ώρα και αν έχω τα κότσια, την αντοχή και το κουράγιο για όλο αυτό.. εννοειται θα σκέφτομαι το μωράκι μου και αυτό θα μου δίνει δύναμη αλλά είμαι και λιγόψυχη.. όποτε.. Μπράβο και πάλι μπράβο και σε όλες τις μανούλες..!!!

Καλημερουδια.. Ευχαριστωωω ο γιατρός μου είναι κατά των καισαρικων τομών αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος.. Και είχα και μαία μέσα, και τον άντρα μου.. Το ένα ποδι πανω στη μέση της Μαιας, το άλλο πανω στη μέση του συζυγου μου.. Αχ.. Αστα ειλικρινά όσο τα θυμάμαι, ακόμα θυμάμαι τους πονους και την λυτρωση την ώρα που στο ακουμπάνε προσωπο με προσωπο και σώμα με σώμα.. Έκλαιγα και γελουσα μαζί.. Φωναζα (το παιδι μας, το παιδι μου, το παιδι μου) και δεν με ενδιέφερε τίποτα άλλο στον κόσμο περαν από τον άντρα μου και το πλασματακι μας.. Αχ.. Αλλά ότι ταλαιπωρήθηκε και εκείνο, είμαι σίγουρη καθώς οι οδυνες ήταν αρκετές.. Και προσπαθουσε και δεν μπορουσε να βγει.. Είχε μείνει και χωρίς πολυ Αμνιακο υγρό, και ήταν ταλαιπωρημένο πολυ το καημένο.. Γενικά όμως ο τοκετός, αν έχεις τις προδιαγραφες να ναι ευκολος, τότε είναι παιχνιδακι. Εγώ απλά δεν τις είχα  είχα πολυ μακρυ τράχηλο, και εχω και τώρα.. Όποτε είμαι προετοιμασμενη ότι θα υποφέρω και επειδή δεν θέλω, εχω σκοπό να κάνω καισαρική. Την οποία ο γιατρός νου δνε θέλει καν να ακουει, αλλά θα τον πεισω.. Που θα πάει??? 

Δεν είναι θέμα το πως θα γεννηθεί.. Το θέμα είναι να πανε ολα καλα και ο γιατρός θα κρίνει την έκβαση της γέννας.. Μην αγχώνεσαι και απλά έχε στο μυαλό σου ότι θα κάνεις ότι χρειαστεί για να βγείτε και οι δυο καλά μετά την γεννά.. Αυτό πρωτα απ ολα και όλα θα πανε τέλεια.. Μπράβο σε όλες μας καθώς το να κάνεις ένα παιδι, είναι η αρχή μιας νέας ζωής, μιας υπεροχής και δυσκολη συνάμα ζωής.. Με ευθυνες και αγχη μα και υπέροχα συναισθήματα.. 

  • Μου αρέσει 4

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Ναι ακριβώς ! Απλά κάποιο ι γιατροί κανονίζουν τις γέννες όπως τους βολεύει για αυτό κ σε βάζουν κ πιο νωρίς αν δεν πεις κατι.. Πότε θα κλείσεις ημερομηνία εσύ? 

Ευχαριστώ κορίτσι! Αριστερά κοιμάμαι εξαρχής γτ αιματωνεται καλύτερα Η μήτρα αλλά κ έτσι με βολεύει. Ε τώρα δεν αλλάζει θέση πλέον , Δεν έχει χώρο!! Μακάρι στις 39 να γεννήσω.  Εσύ πως είσαι?

Μου έχει πει 38+2 αλλά μου φαίνεται νωρίς και λέω να του πω να το καθυστερήσουμε λίγο ακόμα.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Μου έχει πει 38+2 αλλά μου φαίνεται νωρίς και λέω να του πω να το καθυστερήσουμε λίγο ακόμα.... 

Καλησπέρα,

Συγνώμη που πετάγομαι.. αν δεν έχεις κάποιο θέμα με την εγκυμοσύνη σου και δεν υπάρχει και κάποιο πρόβλημα στο έμβρυο, και ο πλακούντας, αμνιακό υγρό κλπ έχουν καλές μετρήσεις, επειδή είναι νωρίς ναι είναι προτιμότερο να του πεις να περιμένετε. 
Προσωπική μου άποψη χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vag1a είπε:

Καλησπέρα,

Συγνώμη που πετάγομαι.. αν δεν έχεις κάποιο θέμα με την εγκυμοσύνη σου και δεν υπάρχει και κάποιο πρόβλημα στο έμβρυο, και ο πλακούντας, αμνιακό υγρό κλπ έχουν καλές μετρήσεις, επειδή είναι νωρίς ναι είναι προτιμότερο να του πεις να περιμένετε. 
Προσωπική μου άποψη χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω. 

Καλα κανεις κ πεταγεσαι! Για να λέμε η μια τη γνώμη μας στην άλλη είμαστε εδώ... Σε ευχαριστώ!!! 

Κοίτα, εκανα οριακά διαβήτη κυησης(τον ελέγχω με διατροφή) κι ανεβάζω πιεση μόνο στο ιατρείο (οι εξετάσεις για προεκλαμψια βγήκαν καλές)... 

Γενικα, δεν μου έχει πει ότι έχω θεμα με πλακουντα κλπ.... Και για τα υπόλοιπα που μου αναφέρεις δεν μου έχει πει κάτι ανησυχητικό.... 

Για αυτό, μου έκανε εντυπωση το 38+ που είπε να μπουμε.... Θα παω κ παλι κ θα δω τι θα μου πει... Στην αρχή μου είχε πει για 39η

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Καλα κανεις κ πεταγεσαι! Για να λέμε η μια τη γνώμη μας στην άλλη είμαστε εδώ... Σε ευχαριστώ!!! 

Κοίτα, εκανα οριακά διαβήτη κυησης(τον ελέγχω με διατροφή) κι ανεβάζω πιεση μόνο στο ιατρείο (οι εξετάσεις για προεκλαμψια βγήκαν καλές)... 

Γενικα, δεν μου έχει πει ότι έχω θεμα με πλακουντα κλπ.... Και για τα υπόλοιπα που μου αναφέρεις δεν μου έχει πει κάτι ανησυχητικό.... 

Για αυτό, μου έκανε εντυπωση το 38+ που είπε να μπουμε.... Θα παω κ παλι κ θα δω τι θα μου πει... Στην αρχή μου είχε πει για 39η

 

Εγώ πίεση δεν έχω βέβαια μέχρι 13 φτάνει. ...αλλά έχω διαβητη.....κ παρόλα αυτά θα μπω 39+5....!!!κ εγώ νομίζω πως νωρίς σου έχει πει....αφού κ οι εξετάσεις σου βγήκαν καλές!!!!εμένα φαντάσου με το ζόρι με έβαλε 39+5....ήθελε να με αφήσει κ άλλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Vag1a είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@ada32 μαζί τελευταίες μάλλον..

Δεν είναι το θέμα αν βιαζόμαστε εμείς ή όχι, εγώ θεωρώ ότι οι γιατροί πλέον δεν έχουν υπομονή και χρόνο να ασχοληθούν με όλες τις εγκυμονούσες και βρίσκουν πάτημα σε κάτι για να σε αγχώσουν και να σου πετάξουν και την φράση «πάμε με προκληση» λες και είναι «πάμε για καφέ»!!

Ο δικός μου πχ μου είπε την Τρίτη ότι εάν την προηγούμενη Πέμπτη έβλεπε αυτό το εξαιρετικό καρδιοτοκογράφημα δεν θα μου έκανε κουβέντα για πρόκληση. Ευτυχώς που και σε εμένα και στον σύζυγο μου κάτι δεν μας καθόταν καλά και τελευταία στιγμή το ακυρώσαμε.

Σήμερα 39+2..

Καλημέρα!! Με το καλό!! Θα έχεις και εσυ το μπεμπακι σου και όλα θα είναι τέλεια :wub:

Μην σε παίρνει από κάτω.. ποτέ δεν ξέρεις!! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται και εγώ πιστεύω ότι το μικράκι σου θέλει να είναι σίγουρο για να σου έρθει!! Πόσα παράδειγμα έχω ακούσει που 40+2 έχουν σπάσει τα νερά και γέννησαν. Υπομονή..:)

Ποσό συμφωνώ μαζί σου κ πόσο δίκιο έχεις. Απλά τρομάζουν τις γυναίκες κ εκεί δεν ξέρεις τι να κάνεις .. Αφού το μόνο που θες είναι το καλό του μωρού σου. 

Έγω είμαι 38 +1 , όποτε εσύ πλησιάζεις! Αχ όλες μας έχουμε κουραστεί πλέον. 

2 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Καλε εγώ 41+ και έσπασαν τα νερά... Απαπα και τελικά μπήκα με τέχνητους αφου δεν άρχισε η όλη διαδικασία, έπειτα από έξι ώρες, μετά ακολουθησαν ακόμα 11 ώρες, και γέννησα έπειτα από 17 ώρες με φτ

Δεν έχει χώρο το ατιμουλι.. Χαχαχα να μην αλλάξει να λες!! Ευχομαι με ένα πονο κυριολεκτικά!!! Εγώ ανυπομονώ όπως κι εσείς, μα περισσοτερο επειδή θέλω να ξεφορτωθώ σε εισαγωγικά την κοιλιά. Θέλω να το έχω να το φροντιζω.. Και να μπορώ να κάνω όσα έκανα πριν τη κοιλιά.. Δλδ έχω άλλο ένα παιδακι που θέλει την αγκαλιά μου και την φροντίδα μου. Τελευταία ζορίζομαι πολυ και περιμενω να τελειώσει όλο αυτό και να τα χω και τα δυο να τα χαζευω και να τα φροντιζω.. Δεν κρατιέμαι σου λέω!! 

 Πόσο σε καταλαβαίνω ! Κ εγώ έχω ένα μωράκι 2 χρόνων κ δεν μπορώ να ασχοληθώ καθόλου μαζί του , ούτε αγκαλιά ούτε αλλαγή πάνας , τίποτα..Κ ανυπομονώ ν α γεννήσω, Ναι όντως να φύγει η κοιλιά κ οι εμετοί και  να μπορώ να κάνω πράγματα κτλ.. 

41 +  εε? Έγω στο πρώτο γέννησα 40εβδ , μακάρι να γεννήσω λίγο νωρίτερα τώρα κ να μην πάω 41 ..

 

Just now, Christine. S είπε:

Καλα κανεις κ πεταγεσαι! Για να λέμε η μια τη γνώμη μας στην άλλη είμαστε εδώ... Σε ευχαριστώ!!! 

Κοίτα, εκανα οριακά διαβήτη κυησης(τον ελέγχω με διατροφή) κι ανεβάζω πιεση μόνο στο ιατρείο (οι εξετάσεις για προεκλαμψια βγήκαν καλές)... 

Γενικα, δεν μου έχει πει ότι έχω θεμα με πλακουντα κλπ.... Και για τα υπόλοιπα που μου αναφέρεις δεν μου έχει πει κάτι ανησυχητικό.... 

Για αυτό, μου έκανε εντυπωση το 38+ που είπε να μπουμε.... Θα παω κ παλι κ θα δω τι θα μου πει... Στην αρχή μου είχε πει για 39η

 

 Τότε να περιμένετε σίγουρα 39η Αφού όντως δεν έχεις θέμα.  Εκτός αν είναι μεγάλο το μωρό αν έχεις διαβήτη.  Προφανώς τον γιατρό σου ίσως τον βολεύει συγκεκριμένη ημερομηνία... 

Κορίτσια εγώ έχω ακούσει Άσχημες εμπειρίες από πρόσκληση.. στον ξάδερφο μου , τους είχε κλείσει ημερομηνία μέρα που εφημερεύε ο γιατρός σστο νοσοκομείο να κάνουν nst κ ξαφνικά τους λέει ότι πρέπει να γεννήσει  κ τν έβαλε υπουργό κ τεχνιτους πόνους.  Έλα μου ντε που δεν ήταν έτοιμη (39η) , την περίμενε 8 ώρες κ επειδή θα τελείωνε η εφημερία  του , την έβαλε καισαρική!!! Κ μια φίλη μου το ίδιο. Κ ο δικός μου γιατρός το ίδιο μου πρότεινε αν ήθελα να γεννήσω μαζί του στο νοσοκομείο στο πρώτο. Κ όταν του είπα γτ να παω με πρόκληση,Η απάντηση ήταν "Για να είμαι  εγώ εκεί!!" Κ του είπα όχι ευχαρστω άλλα θα γεννήσω φυσιολογικά! 

Κ έτσι κατάλαβα ότι οι περισσότεροι γιατροί σκέφτονται τον αν εαυτό τους κ βάζουν τις γυναίκες με πρόσκληση γτ τους βολεύει κ δεν χρειάζεται να τρέχουν όταν σπάσουν τα νερά τους..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Τελειώσαμε από την εξέταση, το μωρό 3350 γρ ,38η εβδ . Μου πήρε δείγμα για καλλιέργεια μύκητες, στρεπτοκοκκο κτλ αλλά δεν είδε τον τράχηλο , θα τον δει την έπομενη βδομάδα που θα είμαι 39η . Δεν χρειάζεται μου είπε κ συμφώνησα! Το μωρό εχει κατέβει αλλά δεν έχει εμπεδωθεί. από σκ θα ξεκινήσω λίγο περπάτημα Όσο αντέξω.  Αυτά από μένα .

 Έλα μην ανησυχείς κ εσύ! Μπορεί να σου πει να περιμένετε λίγες μέρες ακόμα..

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινούργια εδώ, με το καλό σε ολες τα μωράκια μας, να είναι γερά και υγιη!! είμαι 37 εβδμ. ακριβώς και έχω ΠΗΤ 1/10.. πολύ πιθανό όμως να είμαι και εγω μανούλα Σεπτεμβρίου..  :)

ada32 να σε ρωτήσω, πώς κατάλαβε ο γιατρός σου ότι το μωρό εμπεδωθηκε; Σου έκανε κοιλιακο και κολπικο υπέρηχο; Έχω αύριο ραντεβού και όταν τον είχα ρωτήσει την τελευταία φορά αν εμπεδωθηκε το μωρό Μ είπε δεν μπορεί να το δει με κοιλιακό υπέρηχο και απότι καταλαβα εννοούσε ή με κολπικό ή με δακτυλική εξέταση.. κάτι που φοβάμαι βέβαια να κάνω αν μου το πει, ειδικά από τώρα..:sad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινούργια εδώ, με το καλό σε ολες τα μωράκια μας, να είναι γερά και υγιη!! είμαι 37 εβδμ. ακριβώς και έχω ΠΗΤ 1/10.. πολύ πιθανό όμως να είμαι και εγω μανούλα Σεπτεμβρίου..  :)

ada32 να σε ρωτήσω, πώς κατάλαβε ο γιατρός σου ότι το μωρό εμπεδωθηκε; Σου έκανε κοιλιακο και κολπικο υπέρηχο; Έχω αύριο ραντεβού και όταν τον είχα ρωτήσει την τελευταία φορά αν εμπεδωθηκε το μωρό Μ είπε δεν μπορεί να το δει με κοιλιακό υπέρηχο και απότι καταλαβα εννοούσε ή με κολπικό ή με δακτυλική εξέταση.. κάτι που φοβάμαι βέβαια να κάνω αν μου το πει, ειδικά από τώρα..:sad:

Κορίτσι μου με το καλό το μωρό σου!!!!Της @ada32 της είπε ότι κατέβηκε όχι ότι έχει εμπεδωθεί!!!!αν έχει κατέβει φαίνεται από τον υπέρηχο!!!!δεν είσαι υποχρεωμένη να δεχτείς δακτυλική εξέταση από τώρα κιόλας!!!δεν υπάρχει λόγος!!!πολλοί γιατροί το κοιτάνε από νωρίς άλλοι όχι....αλλά αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα δεν βρίσκω το λόγο!!!!εμένα μου έκανε δακτυλική στις βδομάδες σου επειδή είχα συσπάσεις κ ένιωθα πολύ πίεση!!! διαφορετικά μου είπε δεν χρειάζεται τόσο νωρίς!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσι μου με το καλό το μωρό σου!!!!Της @ada32 της είπε ότι κατέβηκε όχι ότι έχει εμπεδωθεί!!!!αν έχει κατέβει φαίνεται από τον υπέρηχο!!!!δεν είσαι υποχρεωμένη να δεχτείς δακτυλική εξέταση από τώρα κιόλας!!!δεν υπάρχει λόγος!!!πολλοί γιατροί το κοιτάνε από νωρίς άλλοι όχι....αλλά αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα δεν βρίσκω το λόγο!!!!εμένα μου έκανε δακτυλική στις βδομάδες σου επειδή είχα συσπάσεις κ ένιωθα πολύ πίεση!!! διαφορετικά μου είπε δεν χρειάζεται τόσο νωρίς!!!!

Με το καλο και σε σένα κορίτσι μου!! Ναι εκ παραδρομής έκανα λάθος τη διατύπωση. Εννοούσα με ποιον τρόπο  κατάλαβε ότι δεν εμπεδωθηκε ή και ακόμα αν είχε εμπεδωθεί πώς θα το καταλάβαινε ο ντοκτορ; :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...