Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μπράβο σου κορίτσι, Μια χαρά τα κατάφερες ! Καλά έκανες κ τν άφησες να ξεκουραστείς λιγάκι.  Μια χαρά θα τα πάτε κ στον θηλασμό. 

Όρο για περισσότερες οδύνες σου έβαλαν? 

Το μόνο που Δεν θυμάμαι εγώ στον πρώτο τοκετό είναι να  πονάω τόσο Από κάτω, γτ δεν έκανα επισκληριδιο κ θυμάμαι ότι μόλις γέννησα κοιμήθηκα 2 ώρες κ μετά σηκώθηκα κ έκανα μπάνιο.  Αλλά λογικά θα πονούσα κ εγώ .. γτ είχα κ 3 ράμματα. Εγώ τώρα πλέον άρχισα να σκέφτομαι τον τοκετό κ λίγο φοβάμαι τους πόνους κτλ αλλά θα μου περάσει!

Έγω χθες το ένιωσα κ πραγματικά πονούσαν.. Τι τραβάμε κ εμείς.. Ναι 2,30 παρακαλω  Αφού με κοροδευε κ ο άντρας μου ότι βγήκα από το κλουβί μου.. χαχαχα έχουμε μαγαζί στα 100 μέτρα κ δεν πάω να φανταστείς λόγω ζέστης.. χαχαχα

Ναι μου βαλανε για να βοηθησουν την κατασταση...

8 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Εγώ ενώ δεν σκεφτόμουν καθόλου το τοκετό το σκέφτομαι τώρα.. .κ αγχώνομαι επειδή ξέρω ότι θα μπω τη τρίτη.λεω συνέχεια στον άντρα μου α η τελευταία μας παρασκευή,α το τελευταίο μας Σάββατο......γιατί μου λέει τι θα μας συμβεί??????????:grin:χαχαχα....αλλά εγώ το εννοώ ότι αλλάζει η ζωή σου μετά δεν είστε οι δύο σας.. όχι ότι είναι χειρότερα!!!!

Θαλεια μου τα ιδια ακριβως ελεγα και εγω στον αντρα μου...και το επαιρνε με την κακη εννοια...οτι αλλαζει αλλαζει πολυ και ειδικα για τις γυναικες..ολη την ωρα το παιδι και το παιδι...

7 ώρες πρίν, Christine. S είπε:

Πο πο... Ταλαιπωρήθηκε ε;;;θα φας ότι θες, επειδή τα στερηθηκες λόγω Εμετων ή λόγω ζαχαρου;;

Ευκολα βγήκε το μπεμπακι ε!!!Σημασια εχει που ξεκουραστηκες και λίγο το βράδυ.... Δε ζήτησες παυσιπονα βρε κορίτσι να μη πονας;;;Καλους θηλασμους!!!! 

Σε ποιο μαιευτήριο κορίτσι;;;Επίσης ποτε έκανες τα πρωτα βήματα;;;

Ζητησα και μου δινουν αλλα ειναι λιγο δυσκολα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini_ka είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Στον 9ο μήνα σας βαζει ο γιατρός να κάνετε τις καθιερωμένες εξετάσεις αίματος ή ούρων; Αν ναι ποιες;

Τελευταία φορά τις έκανα 37 εβδ κ είχα γενική αίματος, ουρα , σαγχαρ Ο, θυρεοειδή, βιταμίνη d

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eirini_ka είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Στον 9ο μήνα σας βαζει ο γιατρός να κάνετε τις καθιερωμένες εξετάσεις αίματος ή ούρων; Αν ναι ποιες;

Γεια σου κορίτσι μου...εγώ έκανα τέλη ογδοοου αρχές ένατου νομίζω...αλλά τα βασικά για ζάχαρο, σίδηρο κ τέτοια...

3 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλλιέργεια κολπικού υγρού σας έγραψαν?

Ναι εμένα μου την έκανε την τρίτη!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

A άρα όντως γίνεται πιο αργά..γτ δεν έχω κάνει ακόμη κ τον ρώτησα τις προάλλες κ μου λέει την 37η κ να μην αγχώνομαι..είναι κ αυτό το ίντερνετ που διαβάζουμε......ξέρετε.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Renez είπε:

A άρα όντως γίνεται πιο αργά..γτ δεν έχω κάνει ακόμη κ τον ρώτησα τις προάλλες κ μου λέει την 37η κ να μην αγχώνομαι..είναι κ αυτό το ίντερνετ που διαβάζουμε......ξέρετε.....

Ναι μετά την 37η το κάνουν για να πάρουμε θεραπεία αν έχουμε μύκητες όσο πιο κοντά στον τοκετό

Just now, Eirini_ka είπε:

Ναι εμένα λιγο νωρίτερα 34η, βγήκε αρνητικη, δεν ξέρω βέβαια αν το επαναλάβει, δε νομίζω όμως..

Σίγουρα θα το επαναλάβει. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια σήμερα ήρθαμε σπίτι ο μπέμπης μου είναι υπέροχος ήσυχος μαγικός και εγώ όπως καταλάβατε κουκουβαγια!!!

Η αλήθεια είναι ότι για δεύτερη καισαρική καμία σχέση με τη πρώτη.

Ήταν λίγο πιο επίπονα και όλη η ανάρρωση πιο αργή... 

Στη περιποίηση κ με δεδομένου ότι ήμουν μόνη μου πολύ καλές οι κοπέλες . Το Ιασώ σου δίνει όλα όσα χρειάζεσαι  μόνο σαμπουάν χρειάστηκα από τα δικά μου κ σερβιετακια περιόδου όλα τα άλλα στα δίνουν μέχρι κ αφρολουτρο. Και για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου και τα πανάκια αγκαλιάς για το σύζυγό .

Ότι θέλετε ρωτήστε με!!! 

Εύχομαι σε όλες με το καλό....

Όσο για τα κορίτσια που είναι κ περιμένουν δεύτερο... στο σπίτι λίγες ώρες είμαι και ήδη τα χω παίξει....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna3 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια σήμερα ήρθαμε σπίτι ο μπέμπης μου είναι υπέροχος ήσυχος μαγικός και εγώ όπως καταλάβατε κουκουβαγια!!!

Η αλήθεια είναι ότι για δεύτερη καισαρική καμία σχέση με τη πρώτη.

Ήταν λίγο πιο επίπονα και όλη η ανάρρωση πιο αργή... 

Στη περιποίηση κ με δεδομένου ότι ήμουν μόνη μου πολύ καλές οι κοπέλες . Το Ιασώ σου δίνει όλα όσα χρειάζεσαι  μόνο σαμπουάν χρειάστηκα από τα δικά μου κ σερβιετακια περιόδου όλα τα άλλα στα δίνουν μέχρι κ αφρολουτρο. Και για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου και τα πανάκια αγκαλιάς για το σύζυγό .

Ότι θέλετε ρωτήστε με!!! 

Εύχομαι σε όλες με το καλό....

Όσο για τα κορίτσια που είναι κ περιμένουν δεύτερο... στο σπίτι λίγες ώρες είμαι και ήδη τα χω παίξει....

Να σου ζήσει ο μπέμπης!Επειδή θα γεννήσω και εγώ στον Ιασώ ήθελα να σε ρωτήσω επειδή λες ησουν μόνη σου από επιλογή ή δεν άφηναν? Γενικά το γινόταν με τον κορονοιο επισκέψεις κτλ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια σήμερα ήρθαμε σπίτι ο μπέμπης μου είναι υπέροχος ήσυχος μαγικός και εγώ όπως καταλάβατε κουκουβαγια!!!

Η αλήθεια είναι ότι για δεύτερη καισαρική καμία σχέση με τη πρώτη.

Ήταν λίγο πιο επίπονα και όλη η ανάρρωση πιο αργή... 

Στη περιποίηση κ με δεδομένου ότι ήμουν μόνη μου πολύ καλές οι κοπέλες . Το Ιασώ σου δίνει όλα όσα χρειάζεσαι  μόνο σαμπουάν χρειάστηκα από τα δικά μου κ σερβιετακια περιόδου όλα τα άλλα στα δίνουν μέχρι κ αφρολουτρο. Και για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου και τα πανάκια αγκαλιάς για το σύζυγό .

Ότι θέλετε ρωτήστε με!!! 

Εύχομαι σε όλες με το καλό....

Όσο για τα κορίτσια που είναι κ περιμένουν δεύτερο... στο σπίτι λίγες ώρες είμαι και ήδη τα χω παίξει....

Να σας ζήσει ο παιδαρος... Για πες για πες.. Για εμάς τις Δευτερες μαμάδες χαχαχα

Το θα συμβεί?? Καισαρική σκέφτομαι να κάνω... Καλη ανάρρωση κορίτσι να πανε ολα τέλεια.. Γέρο να ναι. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι μετά την 37η το κάνουν για να πάρουμε θεραπεία αν έχουμε μύκητες όσο πιο κοντά στον τοκετό

Σίγουρα θα το επαναλάβει. 

Θα του το αναφέρω κ εγω..  τη λήψη κολπικού υγρού στην εκανε ο γιατρός με κολποδιαστολεα και μακριά μπατονετα ή μόνο με μακριά μπατονετα; 

Just now, Anna3 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια σήμερα ήρθαμε σπίτι ο μπέμπης μου είναι υπέροχος ήσυχος μαγικός και εγώ όπως καταλάβατε κουκουβαγια!!!

Η αλήθεια είναι ότι για δεύτερη καισαρική καμία σχέση με τη πρώτη.

Ήταν λίγο πιο επίπονα και όλη η ανάρρωση πιο αργή... 

Στη περιποίηση κ με δεδομένου ότι ήμουν μόνη μου πολύ καλές οι κοπέλες . Το Ιασώ σου δίνει όλα όσα χρειάζεσαι  μόνο σαμπουάν χρειάστηκα από τα δικά μου κ σερβιετακια περιόδου όλα τα άλλα στα δίνουν μέχρι κ αφρολουτρο. Και για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου και τα πανάκια αγκαλιάς για το σύζυγό .

Ότι θέλετε ρωτήστε με!!! 

Εύχομαι σε όλες με το καλό....

Όσο για τα κορίτσια που είναι κ περιμένουν δεύτερο... στο σπίτι λίγες ώρες είμαι και ήδη τα χω παίξει....

Να σου ζήσει ο κούκλος!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Θα του το αναφέρω κ εγω..  τη λήψη κολπικού υγρού στην εκανε ο γιατρός με κολποδιαστολεα και μακριά μπατονετα ή μόνο με μακριά μπατονετα; 

Να σου ζήσει ο κούκλος!!

Εμένα πάντως με μπατονετα μόνο!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Anna3 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια σήμερα ήρθαμε σπίτι ο μπέμπης μου είναι υπέροχος ήσυχος μαγικός και εγώ όπως καταλάβατε κουκουβαγια!!!

Η αλήθεια είναι ότι για δεύτερη καισαρική καμία σχέση με τη πρώτη.

Ήταν λίγο πιο επίπονα και όλη η ανάρρωση πιο αργή... 

Στη περιποίηση κ με δεδομένου ότι ήμουν μόνη μου πολύ καλές οι κοπέλες . Το Ιασώ σου δίνει όλα όσα χρειάζεσαι  μόνο σαμπουάν χρειάστηκα από τα δικά μου κ σερβιετακια περιόδου όλα τα άλλα στα δίνουν μέχρι κ αφρολουτρο. Και για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου και τα πανάκια αγκαλιάς για το σύζυγό .

Ότι θέλετε ρωτήστε με!!! 

Εύχομαι σε όλες με το καλό....

Όσο για τα κορίτσια που είναι κ περιμένουν δεύτερο... στο σπίτι λίγες ώρες είμαι και ήδη τα χω παίξει....

Just now, Anna3 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια σήμερα ήρθαμε σπίτι ο μπέμπης μου είναι υπέροχος ήσυχος μαγικός και εγώ όπως καταλάβατε κουκουβαγια!!!

Η αλήθεια είναι ότι για δεύτερη καισαρική καμία σχέση με τη πρώτη.

Ήταν λίγο πιο επίπονα και όλη η ανάρρωση πιο αργή... 

Στη περιποίηση κ με δεδομένου ότι ήμουν μόνη μου πολύ καλές οι κοπέλες . Το Ιασώ σου δίνει όλα όσα χρειάζεσαι  μόνο σαμπουάν χρειάστηκα από τα δικά μου κ σερβιετακια περιόδου όλα τα άλλα στα δίνουν μέχρι κ αφρολουτρο. Και για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου και τα πανάκια αγκαλιάς για το σύζυγό .

Ότι θέλετε ρωτήστε με!!! 

Εύχομαι σε όλες με το καλό....

Όσο για τα κορίτσια που είναι κ περιμένουν δεύτερο... στο σπίτι λίγες ώρες είμαι και ήδη τα χω παίξει....

Είναι λίγο δύσκολη η καισαρική..γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι.  βοήθεια έχεις? Ωχ με 2 παιδιά είναι δύσκολο ε?? Εμένα ο μικρός μου είναι 23 μηνών.. άντε να δούμε . Μάλλον θα πάρω την μαμά  24ωρο!!!

Just now, Eirini_ka είπε:

Θα του το αναφέρω κ εγω..  τη λήψη κολπικού υγρού στην εκανε ο γιατρός με κολποδιαστολεα και μακριά μπατονετα ή μόνο με μακριά μπατονετα; 

Να σου ζήσει ο κούκλος!!

Η γιατρός με μπατονετα. Ήμουν ξαπλωμένη εκεί που μας κάνουν υπέρηχο. Δεν είναι τίποτα. Εγώ τουλάχιστον δεν το κατάλαβα καν

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...