Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, mar6487 είπε:

Μπήκα με πρόκληση στις 39 εβδομαδες!! Πήγα στο μαιευτήριο στις 9 το πρωί και γέννησα το αντράκι μου στις 8 το βράδυ!! Είχα μία υπέροχη μαία που με βοήθησε σε ότι χρειαζόμουνα όλες τις ώρες, μου έκαναν επισκληρίδιο οπότε δεν πονεσα καθόλου, όταν ένιωθα ότι πονάω μου έβαζαν φάρμακο και ηρεμούσα!! Όταν φτάσαμε διαστολή 8 ξεκίνησαν οι εξωθήσεις!! Είχα τον άντρα μου δίπλα μου όλες τις ώρες, πολύ σημαντικό στήριγμα, και με βοήθησε πολύ στις αναπνοές όπως και η μαία!! Σε μισή ώρα με τις εξωθήσεις γέννησα φυσιολογικα το αντράκι μου 2880 κιλα!! Όταν βγήκε με πιάσαν τα κλάματα, δεν το πίστευα ότι τα καταφέραμε και είμαστε καλά και οι δύο! Είναι το πρώτο μου παιδάκι οπότε είχα φοβηθεί μήπως κάτι στραβώσει!! Τον εφεραν πάνω μου και η αίσθηση είναι μοναδική κορίτσια μου! Είναι σαν να ξαναερωτεύεσαι από την αρχή, μοναδικό συναίσθημα!! Μου έκανε ο γιατρός μου δύο ραμματα από κάτω γιατι ο μικρός με εσκισε λίγο για να βγει, αλλά δεν πονούσα καθόλου γιατι είχα την επισκληρίδιο ακόμα!! Οπότε μην φοβάστε από θέμα πόνου καθόλου, απλά ζητήστε επισκληρίδιο όσες θα γεννήσετε ωστε να είναι υποφερτό όλο αυτό!! Το προσωπικό του μαιευτηρίου, στο ΜΗΤΕΡΑ γέννησα, άψογο, οι μαίες υπέροχες, να σου εξηγήσουν, να σου δείξουν ότι χρειαστείς με το χαμόγελο εξυπηρετικότατες!! Κορίτσια μου όσες θέλετε να με ρωτήσετε οτιδήποτε που σας αγχώνει ή σας ανησυχεί πείτε μου!! Να σκέφτεστε αισιόδοξα και όλα θα πάνε καλα!!

Πόσο όμορφη η εμπειρία σου!! Διάβαζα κ είχα ένα χαμόγελο στα χείλη!!

Να τον χαίρεσαι κ πάλι κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez είπε:

Πόσο όμορφη η εμπειρία σου!! Διάβαζα κ είχα ένα χαμόγελο στα χείλη!!

Να τον χαίρεσαι κ πάλι κορίτσι μου!!

Έτσι ακριβώς είναι!! Μοναδική εμπειρία!! Παρότι πολλές ώρες αναμονής, να πω την αλήθεια μου δεν μου φάνηκαν καθόλου γιατι είχα τη μαία μου, όλα μια χαρα!! Όσες έχετε την δυνατότητα να έχετε μαία δική σας να έχετε κορίτσια μου!! Αξίζει πραγματικά γιατί νιώθεις ασφάλεια και έχεις έναν άνθρωπο ανα πάσα ωρα ότι χρειαστεις να ρωτήσεις και να σου δώσει συμβουλές και μετά τη γέννα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα!! Πως ειστε?? Γεννησαμε και εμεις εναν κουκλο!! Εύχομαι σε όλες με έναν πόνο και να μην φοβάστε τίποτα!! Εχουμε πολύ δύναμη μέσα μας και ειμαστε γεννημενες για να ζησουμε το θαύμα της μητρότητας! Όποια κοπέλα θέλει ενθάρρυνση εδω είμαστε!!

Κορίτσι μου να σου ζήσει το αντράκι σου το όμορφο!!!!! Περιμένω κ εγώ σε λίγες μέρες (έως 08/10) ένα αντράκι και θα γεννήσω στο μητέρα!!! Για πες πως είναι η κατάσταση εκεί??? Ο άντρας σου ήταν μέσα?από επισκέψεις? Στο δωμάτιο είναι κ άλλη κοπέλα μαζί σου? Έκανες rooming in? 

 Με το θηλασμό σε βοήθησαν???? Θα βγείτε στις 3 μέρες? 

Πολλές οι ερωτήσεις μου.... Συγνώμη..... !!!! Να σ ζήσει και παλι!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει το αντράκι σου το όμορφο!!!!! Περιμένω κ εγώ σε λίγες μέρες (έως 08/10) ένα αντράκι και θα γεννήσω στο μητέρα!!! Για πες πως είναι η κατάσταση εκεί??? Ο άντρας σου ήταν μέσα?από επισκέψεις? Στο δωμάτιο είναι κ άλλη κοπέλα μαζί σου? Έκανες rooming in? 

 Με το θηλασμό σε βοήθησαν???? Θα βγείτε στις 3 μέρες? 

Πολλές οι ερωτήσεις μου.... Συγνώμη..... !!!! Να σ ζήσει και παλι!!!!!! 

Καθόλου πολλές!! Ρώτησέ με ότι θέλεις!! Ο άντρας μου ήταν μέσα αλλά έκανε τεστ κορονοιου οπότε δεν είχαν θέμα!! Επισκέψεις ένα άτομο αυστηρά, μόνο ο σύζυγος δηλαδή, μπορεί αν χρειαστεί να κοιμηθεί το βράδυ δίπλα σου αλλά είναι λίγο άβολες οι καρέκλες!! Αυτός ο μήνας είναι ο μήνας των γεννήσεων, να φανταστεις μία κοπέλα έπαιρνε εξιτήριο έμπαινε άλλη κοπέλα!! Ημουνα σε τρίκλινο εγω αλλά σεβόμασταν η μια την άλλη και δεν υπήρχε φασαρία!! Έμεινα συνολικά τρία βράδια μέσα!! Ουσιαστικά για το μωρό έμεινα γιατί εγώ ημουνα ενταξει να παρω εξιτήριο, του κάνουν εξετασεις κάθε μερα για ικτερο και να δουν αν θα χασει βαρος και ποσο θα χασει!! Το φαγητό πολύ καλό!! Θα γεννήσεις φυσιολογικά πρώτα ο Θεός?? Θα έχεις δική σου μαία??

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

Καθόλου πολλές!! Ρώτησέ με ότι θέλεις!! Ο άντρας μου ήταν μέσα αλλά έκανε τεστ κορονοιου οπότε δεν είχαν θέμα!! Επισκέψεις ένα άτομο αυστηρά, μόνο ο σύζυγος δηλαδή, μπορεί αν χρειαστεί να κοιμηθεί το βράδυ δίπλα σου αλλά είναι λίγο άβολες οι καρέκλες!! Αυτός ο μήνας είναι ο μήνας των γεννήσεων, να φανταστεις μία κοπέλα έπαιρνε εξιτήριο έμπαινε άλλη κοπέλα!! Ημουνα σε τρίκλινο εγω αλλά σεβόμασταν η μια την άλλη και δεν υπήρχε φασαρία!! Έμεινα συνολικά τρία βράδια μέσα!! Ουσιαστικά για το μωρό έμεινα γιατί εγώ ημουνα ενταξει να παρω εξιτήριο, του κάνουν εξετασεις κάθε μερα για ικτερο και να δουν αν θα χασει βαρος και ποσο θα χασει!! Το φαγητό πολύ καλό!! Θα γεννήσεις φυσιολογικά πρώτα ο Θεός?? Θα έχεις δική σου μαία??

Πω πω αυτό για τον μήνα τον γεννήσεων το διάβαζα κ τις προάλλες σε ένα άρθρο..θεωρείται ο Σεπτέμβρης κ ο Οκτώβριος γιατι είναι από συλλήψεις που γινονται μες τις γιορτές λέει που υπάρχει διάθεση κ κλίμα οικογενειας..:x 

Christmas spirit:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mar6487 είπε:

Καθόλου πολλές!! Ρώτησέ με ότι θέλεις!! Ο άντρας μου ήταν μέσα αλλά έκανε τεστ κορονοιου οπότε δεν είχαν θέμα!! Επισκέψεις ένα άτομο αυστηρά, μόνο ο σύζυγος δηλαδή, μπορεί αν χρειαστεί να κοιμηθεί το βράδυ δίπλα σου αλλά είναι λίγο άβολες οι καρέκλες!! Αυτός ο μήνας είναι ο μήνας των γεννήσεων, να φανταστεις μία κοπέλα έπαιρνε εξιτήριο έμπαινε άλλη κοπέλα!! Ημουνα σε τρίκλινο εγω αλλά σεβόμασταν η μια την άλλη και δεν υπήρχε φασαρία!! Έμεινα συνολικά τρία βράδια μέσα!! Ουσιαστικά για το μωρό έμεινα γιατί εγώ ημουνα ενταξει να παρω εξιτήριο, του κάνουν εξετασεις κάθε μερα για ικτερο και να δουν αν θα χασει βαρος και ποσο θα χασει!! Το φαγητό πολύ καλό!! Θα γεννήσεις φυσιολογικά πρώτα ο Θεός?? Θα έχεις δική σου μαία??

Αχ ευχαριστωωωω για τις άμεσες απαντησεις!!!!!!Έκανε το τεστ ο αντρας σου όταν μπήκατε?? Η το είχε κάνει ήδη από πριν? Αν ήθελε ο αντρας σου μπορουσε να βγει η επρπ να κάτσει μέσα μέχρι να βγείτε υποχρεωτικά???? Πρώτα ο θεος παμε για φυσιολογικά..... Μαία όχι δεν έχω... Θα τις συναντησω εκεί πρωτη φορα! Από κόστος νοσοκομείου σας χρέωσαν κάτι παραλογο η αυτά π λέει ο τιμοκατάλογος του νοσοκομείου? Με θηλασμό τι έκανες???? 

Εκεί χρειάστηκες πανες για το μωρό και κρεμουλα για πανα η σ έδωσαν εκεί???? 

 

Just now, Renez είπε:

Πω πω αυτό για τον μήνα τον γεννήσεων το διάβαζα κ τις προάλλες σε ένα άρθρο..θεωρείται ο Σεπτέμβρης κ ο Οκτώβριος γιατι είναι από συλλήψεις που γινονται μες τις γιορτές λέει που υπάρχει διάθεση κ κλίμα οικογενειας..:x 

Christmas spirit:mrgreen:

Τα καλυτερα μωρουλινιαα θα έχουμε!!!!? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Αχ ευχαριστωωωω για τις άμεσες απαντησεις!!!!!!Έκανε το τεστ ο αντρας σου όταν μπήκατε?? Η το είχε κάνει ήδη από πριν? Αν ήθελε ο αντρας σου μπορουσε να βγει η επρπ να κάτσει μέσα μέχρι να βγείτε υποχρεωτικά???? Πρώτα ο θεος παμε για φυσιολογικά..... Μαία όχι δεν έχω... Θα τις συναντησω εκεί πρωτη φορα! Από κόστος νοσοκομείου σας χρέωσαν κάτι παραλογο η αυτά π λέει ο τιμοκατάλογος του νοσοκομείου? Με θηλασμό τι έκανες???? 

Εκεί χρειάστηκες πανες για το μωρό και κρεμουλα για πανα η σ έδωσαν εκεί???? 

 

Τα καλυτερα μωρουλινιαα θα έχουμε!!!!? 

Το τεστ το καναμε εξω!! Καλυτερα να το εχετε κανει να ειστε ετοιμοι μηπως γεννησεις νωριτερα!! Όποτε ηθελε εβγαινε εξω και ξαναεμπαινε παλι με αδεια εισοδου που θα σας δωσουν στον οροφο που θα πας πρωτα ο θεος!! Απο το κοστος του νοσοκομειου οχι κατι παραπανω εκτος αν χρειαστει να μπει το μωρακι στη μενν οποτε χρεωνεται παραπανω!! Αλλα ειπαμε θα σκεφτεσαι θετικα, θα κανεις την προσευχη σου και ολα θα πανε καλα!!  Με το θηλασμο μου εδειξε σε πρωτη φαση η μαια μου!! Μετα ομως οταν ανεβεις στον οροφο θα σου φερουν το ζουζουνι σου να το δεις και θα σου το βαλουν πανω σου να τον θηλασεις!! Οτιδηποτε θελεις να ρωτησεις οποιαδηποτε στιγμη θα ερθουν και θα σου δειξουν!! Είναι πολύ πρόθυμες και ευγενικές!! Δεν θα χρειαστεις τιποτα για το μωρο σου, το αλλαζουν οι μαιες εκει!! Το μονο που θα χρειαστεί να πάρεις για το μωρακι σου ειναι τα ρουχαλακια που θα του βαλεις οταν φυγετε με το καλο και το καθισμα αυτοκινητου για να τον πας σπιτι!!

 

Just now, Irinoula86 είπε:

Αχ ευχαριστωωωω για τις άμεσες απαντησεις!!!!!!Έκανε το τεστ ο αντρας σου όταν μπήκατε?? Η το είχε κάνει ήδη από πριν? Αν ήθελε ο αντρας σου μπορουσε να βγει η επρπ να κάτσει μέσα μέχρι να βγείτε υποχρεωτικά???? Πρώτα ο θεος παμε για φυσιολογικά..... Μαία όχι δεν έχω... Θα τις συναντησω εκεί πρωτη φορα! Από κόστος νοσοκομείου σας χρέωσαν κάτι παραλογο η αυτά π λέει ο τιμοκατάλογος του νοσοκομείου? Με θηλασμό τι έκανες???? 

Εκεί χρειάστηκες πανες για το μωρό και κρεμουλα για πανα η σ έδωσαν εκεί???? 

 

Τα καλυτερα μωρουλινιαα θα έχουμε!!!!? 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 είπε:

Το τεστ το καναμε εξω!! Καλυτερα να το εχετε κανει να ειστε ετοιμοι μηπως γεννησεις νωριτερα!! Όποτε ηθελε εβγαινε εξω και ξαναεμπαινε παλι με αδεια εισοδου που θα σας δωσουν στον οροφο που θα πας πρωτα ο θεος!! Απο το κοστος του νοσοκομειου οχι κατι παραπανω εκτος αν χρειαστει να μπει το μωρακι στη μενν οποτε χρεωνεται παραπανω!! Αλλα ειπαμε θα σκεφτεσαι θετικα, θα κανεις την προσευχη σου και ολα θα πανε καλα!!  Με το θηλασμο μου εδειξε σε πρωτη φαση η μαια μου!! Μετα ομως οταν ανεβεις στον οροφο θα σου φερουν το ζουζουνι σου να το δεις και θα σου το βαλουν πανω σου να τον θηλασεις!! Οτιδηποτε θελεις να ρωτησεις οποιαδηποτε στιγμη θα ερθουν και θα σου δειξουν!! Είναι πολύ πρόθυμες και ευγενικές!! Δεν θα χρειαστεις τιποτα για το μωρο σου, το αλλαζουν οι μαιες εκει!! Το μονο που θα χρειαστεί να πάρεις για το μωρακι σου ειναι τα ρουχαλακια που θα του βαλεις οταν φυγετε με το καλο και το καθισμα αυτοκινητου για να τον πας σπιτι!!

 

 

Αχ σε ευχαριστωωωω τοοοοσοοοο πολυυυυ για τις απαντήσεις!!!!! Κάτι τελευταίο οοο και σε αφήνω...... Μόνο και μόνο επειδή τα έχω στη λίστα μου..... Και κρίμα είναι να γεμιζω με πραγματα που δεν θα τα χρησιμοποιήσω εκεί....... Σερβιετες, κάλυμμα τα θηλασμόυ, σλιπ μιας χρησεως, κοχυλια στήθους, κρέμα για τις θηλες χρειάζεται να παρω μαζι μου?????? 

Επίσης μπορεσεες να κάνεις μπάνιο εκεί??? Είχες παρει μαζι σου δικά σου αφρολουτρα σαμπουάν???? 

 

Just now, Irinoula86 είπε:

Αχ σε ευχαριστωωωω τοοοοσοοοο πολυυυυ για τις απαντήσεις!!!!! Κάτι τελευταίο οοο και σε αφήνω...... Μόνο και μόνο επειδή τα έχω στη λίστα μου..... Και κρίμα είναι να γεμιζω με πραγματα που δεν θα τα χρησιμοποιήσω εκεί....... Σερβιετες, κάλυμμα τα θηλασμόυ, σλιπ μιας χρησεως, κοχυλια στήθους, κρέμα για τις θηλες χρειάζεται να παρω μαζι μου?????? 

Επίσης μπορεσεες να κάνεις μπάνιο εκεί??? Είχες παρει μαζι σου δικά σου αφρολουτρα σαμπουάν???? 

 

Α επίσης έκανες rooming in???? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Αυπνη αλλα ηρεμη..προσπαθουμε να μαθουμε η μια την αλλη...

Θα συνηθίσεις!! Να κοιμάσαι όταν κοιμάται κ η μικρή τώρα στην αρχή για να μπορέσεις να ξεκουραστείς. Θα βρείτε τον ρυθμό σας!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα μπανιο.... έφτιαξα κ το μαλλί κ έτοιμη!!!!το μόνο κακό είναι ότι τσάκισα κάτι πτιφουρ και δεν μπορώ να τα χωνέψω χαχαχα.Θα σας στείλω αυριο....καλό βραδύυυυ!!!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια έκανα μπανιο.... έφτιαξα κ το μαλλί κ έτοιμη!!!!το μόνο κακό είναι ότι τσάκισα κάτι πτιφουρ και δεν μπορώ να τα χωνέψω χαχαχα.Θα σας στείλω αυριο....καλό βραδύυυυ!!!!!

Με το καλό κορτισαρα μου!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!! (Με λεπτομέρειες εεεε:D

Εύχομαι από καρδιάς ο,τι καλύτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια έκανα μπανιο.... έφτιαξα κ το μαλλί κ έτοιμη!!!!το μόνο κακό είναι ότι τσάκισα κάτι πτιφουρ και δεν μπορώ να τα χωνέψω χαχαχα.Θα σας στείλω αυριο....καλό βραδύυυυ!!!!!

Καλά έκανες !!! Πανέτοιμη λοιπόν να υποδεχτείς το μωράκι σου!! Με το καλό! Περιμένουμε αύριο τα νέα σου

2 ώρες πρίν, mar6487 είπε:

Καθόλου πολλές!! Ρώτησέ με ότι θέλεις!! Ο άντρας μου ήταν μέσα αλλά έκανε τεστ κορονοιου οπότε δεν είχαν θέμα!! Επισκέψεις ένα άτομο αυστηρά, μόνο ο σύζυγος δηλαδή, μπορεί αν χρειαστεί να κοιμηθεί το βράδυ δίπλα σου αλλά είναι λίγο άβολες οι καρέκλες!! Αυτός ο μήνας είναι ο μήνας των γεννήσεων, να φανταστεις μία κοπέλα έπαιρνε εξιτήριο έμπαινε άλλη κοπέλα!! Ημουνα σε τρίκλινο εγω αλλά σεβόμασταν η μια την άλλη και δεν υπήρχε φασαρία!! Έμεινα συνολικά τρία βράδια μέσα!! Ουσιαστικά για το μωρό έμεινα γιατί εγώ ημουνα ενταξει να παρω εξιτήριο, του κάνουν εξετασεις κάθε μερα για ικτερο και να δουν αν θα χασει βαρος και ποσο θα χασει!! Το φαγητό πολύ καλό!! Θα γεννήσεις φυσιολογικά πρώτα ο Θεός?? Θα έχεις δική σου μαία??

Να σας ζήσει !!  Γερό κ καλοτυχο να είναι!

2 ώρες πρίν, mar6487 είπε:

Καθόλου πολλές!! Ρώτησέ με ότι θέλεις!! Ο άντρας μου ήταν μέσα αλλά έκανε τεστ κορονοιου οπότε δεν είχαν θέμα!! Επισκέψεις ένα άτομο αυστηρά, μόνο ο σύζυγος δηλαδή, μπορεί αν χρειαστεί να κοιμηθεί το βράδυ δίπλα σου αλλά είναι λίγο άβολες οι καρέκλες!! Αυτός ο μήνας είναι ο μήνας των γεννήσεων, να φανταστεις μία κοπέλα έπαιρνε εξιτήριο έμπαινε άλλη κοπέλα!! Ημουνα σε τρίκλινο εγω αλλά σεβόμασταν η μια την άλλη και δεν υπήρχε φασαρία!! Έμεινα συνολικά τρία βράδια μέσα!! Ουσιαστικά για το μωρό έμεινα γιατί εγώ ημουνα ενταξει να παρω εξιτήριο, του κάνουν εξετασεις κάθε μερα για ικτερο και να δουν αν θα χασει βαρος και ποσο θα χασει!! Το φαγητό πολύ καλό!! Θα γεννήσεις φυσιολογικά πρώτα ο Θεός?? Θα έχεις δική σου μαία??

Να σας ζήσει !!  Γερό κ καλοτυχο να είναι!

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Αυπνη αλλα ηρεμη..προσπαθουμε να μαθουμε η μια την αλλη...

Join the club...είναι γραμμένο τελικά να μη κοιμηθούμε ποτέ χαχα... Και εγώ άυπνη φουλ έξτρα ζήτημα είναι οι 4 ώρες σπαστες στο σύνολο της ημέρας... Άλλο ένα ξενύχτι εξελίσσεται....πώς τα πας με το θηλασμό; 

Κορίτσια όσες γεννησατε να σε ζήσουν τα ζουζούνια σας. Και όσες είστε μέσα απολαύστε τη περιποίηση....του να μην έχετε έννοια να μαγειρέψετε κτλ παρά μόνο την αγκαλιτσα των ζουζούνιων  σας.  Καλά για τις δευτερομανες... δε το συζητώ καθίστε τις 3 μέρες που σας αναλογούν μέσα ....μετά τρέχετε απλα...ο Βέγγος γατάκι μπροστά μας:-D

Με το καλό όσα κοριτσια περίμενετε!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια έκανα μπανιο.... έφτιαξα κ το μαλλί κ έτοιμη!!!!το μόνο κακό είναι ότι τσάκισα κάτι πτιφουρ και δεν μπορώ να τα χωνέψω χαχαχα.Θα σας στείλω αυριο....καλό βραδύυυυ!!!!!

Με το καλο Θαλεια μου!!!Ολα να πανε κατ’ευχην κ μ’ενα πονο σου ευχομαι!:wub:

Οσο για τα δικα μας νεα...Εδω κ τρεις μερες εχουν ξεκινησει κ επισημα οι κολικοι μας!!!Ζοριζεται η καημενουλα κ δειχνει να ποναει..το πρωτο βραδυ απο τις 21:30 μεχρι τις 1:30 κ το δευτερο ξεκινησαν στις 22:00 αλλα πηγε κ της πηρε ο αντρας μου ενα σιροπακι φυτικο που εδινα κ στις μεγαλες μου κ ευτυχως τη βοηθησε..κ της το εδωσα κ χθες κ το προλαβαμε!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Anna3 είπε:

Join the club...είναι γραμμένο τελικά να μη κοιμηθούμε ποτέ χαχα... Και εγώ άυπνη φουλ έξτρα ζήτημα είναι οι 4 ώρες σπαστες στο σύνολο της ημέρας... Άλλο ένα ξενύχτι εξελίσσεται....πώς τα πας με το θηλασμό; 

Κορίτσια όσες γεννησατε να σε ζήσουν τα ζουζούνια σας. Και όσες είστε μέσα απολαύστε τη περιποίηση....του να μην έχετε έννοια να μαγειρέψετε κτλ παρά μόνο την αγκαλιτσα των ζουζούνιων  σας.  Καλά για τις δευτερομανες... δε το συζητώ καθίστε τις 3 μέρες που σας αναλογούν μέσα ....μετά τρέχετε απλα...ο Βέγγος γατάκι μπροστά μας:-D

Με το καλό όσα κοριτσια περίμενετε!!!!

 

 

Κοριτσι μου τι να πω ποναω πολυ γιατι εχω μικρη θηληαλλα σφιγγω τα δοντια μεχρι να διαμορφωθει..σιγουρα αυτο το πλυντην τοπικα πρωτα μετα ταισε την μετα να ρευτει μετα ξανα κανει κακα ειναι ταλαιπωρια αλλα τι να κανουμε...θα περασει το διμηνο και ας ελπισουμε ολα να ειναι καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...