Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

Just now, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι ....όσες έχετε γεννήσει ήδη επισκέψεις σπίτι δεχεστε????

Εμενα ηρθε η μαμα μου,η κουνιαδα μου κ συναντησαμε κ την αδερφη μου κ τον κουνιαδο μου αλλα εξω σε παιδικη χαρα για να παιξουν κ οι μεγαλες!Ολοι τους ειχαν επιστρεψει απο διακοπες τουλαχιστον 2 εβδομαδες νωριτερα!!

  • Μου αρέσει 2

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini_ka είπε:

Με το καλο και σε σένα κορίτσι μου!! Ναι εκ παραδρομής έκανα λάθος τη διατύπωση. Εννοούσα με ποιον τρόπο  κατάλαβε ότι δεν εμπεδωθηκε ή και ακόμα αν είχε εμπεδωθεί πώς θα το καταλάβαινε ο ντοκτορ; :)

Ααααααα....εμένα μου έκανε δακτυλική εξέταση όποτε δεν ξέρω.....αλλά λογικά απο τον υπέρηχο θα της το είπε αφού δεν της έκανε δάκτυλικη!!!!

Just now, Dinakim είπε:

Εμενα ηρθε η μαμα μου,η κουνιαδα μου κ συναντησαμε κ την αδερφη μου κ τον κουνιαδο μου αλλα εξω σε παιδικη χαρα για να παιξουν κ οι μεγαλες!Ολοι τους ειχαν επιστρεψει απο διακοπες τουλαχιστον 2 εβδομαδες νωριτερα!!

Διαφωνώ με τον άντρα μου πάνω στο θέμα....εγώ δεν θέλω να πλακώσει όλο το σόι....άλλα δυο τρία άτομα τα θέλω....κ για βοήθεια κιόλας καθώς αυτός Τετάρτη θα γεννήσω Δευτέρα θα πάει για δουλειά......!!!δεν θέλω αγκαλιές με το μωρό κ τέτοια....αλλά αφού θα είμαι πολλές ώρες μόνη μου νομίζω θα φρικαρω!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ειμαι καινούργια εδώ, με το καλό σε ολες τα μωράκια μας, να είναι γερά και υγιη!! είμαι 37 εβδμ. ακριβώς και έχω ΠΗΤ 1/10.. πολύ πιθανό όμως να είμαι και εγω μανούλα Σεπτεμβρίου..  :)

ada32 να σε ρωτήσω, πώς κατάλαβε ο γιατρός σου ότι το μωρό εμπεδωθηκε; Σου έκανε κοιλιακο και κολπικο υπέρηχο; Έχω αύριο ραντεβού και όταν τον είχα ρωτήσει την τελευταία φορά αν εμπεδωθηκε το μωρό Μ είπε δεν μπορεί να το δει με κοιλιακό υπέρηχο και απότι καταλαβα εννοούσε ή με κολπικό ή με δακτυλική εξέταση.. κάτι που φοβάμαι βέβαια να κάνω αν μου το πει, ειδικά από τώρα..:sad:

Ειρηνη μου καλησπερα..αν εχει καλον υπερηχο μπορει να το δει και απο την κοιλια..εμενα ετσι ειδε οτι δεν εχει εμπεδωθει..μου πιεσε ελαφρα την κοιλια στο σημειο του κεφαλιου της και αυτη εκανε προς τα πισω..πραγμα που αν ειχε εμπεδωθει δεν θα μπορουσε να το κανει αυτο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Ειρηνη μου καλησπερα..αν εχει καλον υπερηχο μπορει να το δει και απο την κοιλια..εμενα ετσι ειδε οτι δεν εχει εμπεδωθει..μου πιεσε ελαφρα την κοιλια στο σημειο του κεφαλιου της και αυτη εκανε προς τα πισω..πραγμα που αν ειχε εμπεδωθει δεν θα μπορουσε να το κανει αυτο..

Τι έγινε με το γιατρό?????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Εγώ πίεση δεν έχω βέβαια μέχρι 13 φτάνει. ...αλλά έχω διαβητη.....κ παρόλα αυτά θα μπω 39+5....!!!κ εγώ νομίζω πως νωρίς σου έχει πει....αφού κ οι εξετάσεις σου βγήκαν καλές!!!!εμένα φαντάσου με το ζόρι με έβαλε 39+5....ήθελε να με αφήσει κ άλλο!!!!!

Καταλαβαα... Για αυτό του είπα κ εγώ 39...θα δω τι θα μου πει παλι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Fofi! είπε:

Ειρηνη μου καλησπερα..αν εχει καλον υπερηχο μπορει να το δει και απο την κοιλια..εμενα ετσι ειδε οτι δεν εχει εμπεδωθει..μου πιεσε ελαφρα την κοιλια στο σημειο του κεφαλιου της και αυτη εκανε προς τα πισω..πραγμα που αν ειχε εμπεδωθει δεν θα μπορουσε να το κανει αυτο..

Γεια σου Φώφη μου! Καταλαβα,  εμένα πάλι έχει έναν "προπολεμικό" υπέρηχο.. να δούμε τι θα μου πει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ποσό συμφωνώ μαζί σου κ πόσο δίκιο έχεις. Απλά τρομάζουν τις γυναίκες κ εκεί δεν ξέρεις τι να κάνεις .. Αφού το μόνο που θες είναι το καλό του μωρού σου. 

Έγω είμαι 38 +1 , όποτε εσύ πλησιάζεις! Αχ όλες μας έχουμε κουραστεί πλέον. 

 Πόσο σε καταλαβαίνω ! Κ εγώ έχω ένα μωράκι 2 χρόνων κ δεν μπορώ να ασχοληθώ καθόλου μαζί του , ούτε αγκαλιά ούτε αλλαγή πάνας , τίποτα..Κ ανυπομονώ ν α γεννήσω, Ναι όντως να φύγει η κοιλιά κ οι εμετοί και  να μπορώ να κάνω πράγματα κτλ.. 

41 +  εε? Έγω στο πρώτο γέννησα 40εβδ , μακάρι να γεννήσω λίγο νωρίτερα τώρα κ να μην πάω 41 ..

 

 Τότε να περιμένετε σίγουρα 39η Αφού όντως δεν έχεις θέμα.  Εκτός αν είναι μεγάλο το μωρό αν έχεις διαβήτη.  Προφανώς τον γιατρό σου ίσως τον βολεύει συγκεκριμένη ημερομηνία... 

Κορίτσια εγώ έχω ακούσει Άσχημες εμπειρίες από πρόσκληση.. στον ξάδερφο μου , τους είχε κλείσει ημερομηνία μέρα που εφημερεύε ο γιατρός σστο νοσοκομείο να κάνουν nst κ ξαφνικά τους λέει ότι πρέπει να γεννήσει  κ τν έβαλε υπουργό κ τεχνιτους πόνους.  Έλα μου ντε που δεν ήταν έτοιμη (39η) , την περίμενε 8 ώρες κ επειδή θα τελείωνε η εφημερία  του , την έβαλε καισαρική!!! Κ μια φίλη μου το ίδιο. Κ ο δικός μου γιατρός το ίδιο μου πρότεινε αν ήθελα να γεννήσω μαζί του στο νοσοκομείο στο πρώτο. Κ όταν του είπα γτ να παω με πρόκληση,Η απάντηση ήταν "Για να είμαι  εγώ εκεί!!" Κ του είπα όχι ευχαρστω άλλα θα γεννήσω φυσιολογικά! 

Κ έτσι κατάλαβα ότι οι περισσότεροι γιατροί σκέφτονται τον αν εαυτό τους κ βάζουν τις γυναίκες με πρόσκληση γτ τους βολεύει κ δεν χρειάζεται να τρέχουν όταν σπάσουν τα νερά τους..

Θα δείξει, τι θα μου πει... Όντως έχω ακουσει κ εγώ άσχημες ιστορίες.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι;;;

Όταν γυρνατε πλευρο στο κρεβάτι πονατε;;;Γυρνάω το βράδυ αριστερά κ ποναω, γυρναω δεξιά κ ποναω... Φευγει ο πονος μέχρι να βολευτώ.... Συμβαίνει κ σε εσάς;;;;

Ξέχασα να το πω στον ιατρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι;;;

Όταν γυρνατε πλευρο στο κρεβάτι πονατε;;;Γυρνάω το βράδυ αριστερά κ ποναω, γυρναω δεξιά κ ποναω... Φευγει ο πονος μέχρι να βολευτώ.... Συμβαίνει κ σε εσάς;;;;

Ξέχασα να το πω στον ιατρο

Εγώ πονάω πολύ!!!στα ισχία κ χαμηλά σαν σφαχτης!!!πολύ χάλια η κατάσταση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christine. S είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι;;;

Όταν γυρνατε πλευρο στο κρεβάτι πονατε;;;Γυρνάω το βράδυ αριστερά κ ποναω, γυρναω δεξιά κ ποναω... Φευγει ο πονος μέχρι να βολευτώ.... Συμβαίνει κ σε εσάς;;;;

Ξέχασα να το πω στον ιατρο

Κ εγώ  από 6 μηνών σχεδον:cry:


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τι κανετε???εγω ετοιμαζομαι...παμε για γεννα και εμεις λοιπον...πηγα στον γιατρο εχω διαστολη και περπατουσα τοση ωρα για αυτο καθυστερησα να σας στειλω..εκανα το μπανακι μου κλεινω πραγματα και εκτος απροοπτου ξεκιναμε σε λιγες ωριτσες..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα βγήκα να περπατήσω αλλά βρε κορίτσια μόλις ξεκινάω νιώθω ότι θα γεννήσω.. τι εννοώ ? Η κοιλιά μου σφίγγεται κ νιώθω κάτω πολύ το μωρό να κουνάει το κεφάλι κ φοβάμαι κ σταματώ το περπάτημα. Αυτό είναι συσπάσεις?

 @Eirini_kaΚαλησπέρα, με το καλό το μωράκι σου! Δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα το δικό μου . Αλλά έπιασε την κοιλιά μου πάνω από τον αφαλό κ κάτω το κεφαλακι πάνω στη λεκάνη μου κ είπε ότι κατέβηκε αρκετά χαμηλά.δεν μου έκανε εξέταση με το δάχτυλο γτ μου είπε ότι δεν χρειάζεται ακόμα να δούμε τον τράχηλο η ίσως  να προκαλέσουμε τοκετό. 

4 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Ααααααα....εμένα μου έκανε δακτυλική εξέταση όποτε δεν ξέρω.....αλλά λογικά απο τον υπέρηχο θα της το είπε αφού δεν της έκανε δάκτυλικη!!!!

Διαφωνώ με τον άντρα μου πάνω στο θέμα....εγώ δεν θέλω να πλακώσει όλο το σόι....άλλα δυο τρία άτομα τα θέλω....κ για βοήθεια κιόλας καθώς αυτός Τετάρτη θα γεννήσω Δευτέρα θα πάει για δουλειά......!!!δεν θέλω αγκαλιές με το μωρό κ τέτοια....αλλά αφού θα είμαι πολλές ώρες μόνη μου νομίζω θα φρικαρω!!!!!

Ναι κ εμένα θα έρθουν  εννοείται η μάμα, αδερφή , θεία , μπαμπάς κ τα 2 μου ξαδέρφια. Αλλά σίγουρα κάθε μέρα η μαμά κ η πεθερά.  Θέλω βοήθεια γτ έχω κ δεύτερο κ κορίτσια πραγματικά δεχτείτε  την οποία βοήθεια σας προσφέρουν γτ την χρειαζόμαστε!!! Έστω κ μια ώρα παραπάνω να κοιμηθείς η να σου κάνουν φαγητό , πλύσιμο πιάτων , πλυντήριο κτλ... Εγώ το ξανά λέω ότι δεν πιστεύω στον κορονοιο εξάλλου ότι είναι τόσο επικίνδυνος για τις ηλικίες μας

πρίν από 6 λεπτά , Christine. S είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω κατι;;;

Όταν γυρνατε πλευρο στο κρεβάτι πονατε;;;Γυρνάω το βράδυ αριστερά κ ποναω, γυρναω δεξιά κ ποναω... Φευγει ο πονος μέχρι να βολευτώ.... Συμβαίνει κ σε εσάς;;;;

Ξέχασα να το πω στον ιατρο

Ναι κ τώρα που η κοιλιά είναι τούμπανο περισσότερο.. άστα 

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Ειρηνη μου καλησπερα..αν εχει καλον υπερηχο μπορει να το δει και απο την κοιλια..εμενα ετσι ειδε οτι δεν εχει εμπεδωθει..μου πιεσε ελαφρα την κοιλια στο σημειο του κεφαλιου της και αυτη εκανε προς τα πισω..πραγμα που αν ειχε εμπεδωθει δεν θα μπορουσε να το κανει αυτο..

Ακριβώς έτσι αλλά όταν έπιασε το κεφάλι είπε ότι πάμε καλά..είναι ήδη αρκετά χαμηλά

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε???εγω ετοιμαζομαι...παμε για γεννα και εμεις λοιπον...πηγα στον γιατρο εχω διαστολη και περπατουσα τοση ωρα για αυτο καθυστερησα να σας στειλω..εκανα το μπανακι μου κλεινω πραγματα και εκτος απροοπτου ξεκιναμε σε λιγες ωριτσες..

Με το καλό !!! Να πάνε Όλα καλά. Πόνους έχεις?

  • Μου αρέσει 4

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια τι κανετε???εγω ετοιμαζομαι...παμε για γεννα και εμεις λοιπον...πηγα στον γιατρο εχω διαστολη και περπατουσα τοση ωρα για αυτο καθυστερησα να σας στειλω..εκανα το μπανακι μου κλεινω πραγματα και εκτος απροοπτου ξεκιναμε σε λιγες ωριτσες..

Ουαου!! Εξέλιξη της τελευταίας στιγμής λοιπόν!! Άντε με το καλό Φώφη μου κ εύχομαι πραγματικά με έναν πόνο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα βγήκα να περπατήσω αλλά βρε κορίτσια μόλις ξεκινάω νιώθω ότι θα γεννήσω.. τι εννοώ ? Η κοιλιά μου σφίγγεται κ νιώθω κάτω πολύ το μωρό να κουνάει το κεφάλι κ φοβάμαι κ σταματώ το περπάτημα. Αυτό είναι συσπάσεις?

 @Eirini_kaΚαλησπέρα, με το καλό το μωράκι σου! Δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα το δικό μου . Αλλά έπιασε την κοιλιά μου πάνω από τον αφαλό κ κάτω το κεφαλακι πάνω στη λεκάνη μου κ είπε ότι κατέβηκε αρκετά χαμηλά.δεν μου έκανε εξέταση με το δάχτυλο γτ μου είπε ότι δεν χρειάζεται ακόμα να δούμε τον τράχηλο η ίσως  να προκαλέσουμε τοκετό. 

Ναι κ εμένα θα έρθουν  εννοείται η μάμα, αδερφή , θεία , μπαμπάς κ τα 2 μου ξαδέρφια. Αλλά σίγουρα κάθε μέρα η μαμά κ η πεθερά.  Θέλω βοήθεια γτ έχω κ δεύτερο κ κορίτσια πραγματικά δεχτείτε  την οποία βοήθεια σας προσφέρουν γτ την χρειαζόμαστε!!! Έστω κ μια ώρα παραπάνω να κοιμηθείς η να σου κάνουν φαγητό , πλύσιμο πιάτων , πλυντήριο κτλ... Εγώ το ξανά λέω ότι δεν πιστεύω στον κορονοιο εξάλλου ότι είναι τόσο επικίνδυνος για τις ηλικίες μας

Ναι κ τώρα που η κοιλιά είναι τούμπανο περισσότερο.. άστα 

Ακριβώς έτσι αλλά όταν έπιασε το κεφάλι είπε ότι πάμε καλά..είναι ήδη αρκετά χαμηλά

Με το καλό !!! Να πάνε Όλα καλά. Πόνους έχεις?

Εχω λιγους αλλα υποφερτους...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...