Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Anna3 είπε:

Join the club...είναι γραμμένο τελικά να μη κοιμηθούμε ποτέ χαχα... Και εγώ άυπνη φουλ έξτρα ζήτημα είναι οι 4 ώρες σπαστες στο σύνολο της ημέρας... Άλλο ένα ξενύχτι εξελίσσεται....πώς τα πας με το θηλασμό; 

Κορίτσια όσες γεννησατε να σε ζήσουν τα ζουζούνια σας. Και όσες είστε μέσα απολαύστε τη περιποίηση....του να μην έχετε έννοια να μαγειρέψετε κτλ παρά μόνο την αγκαλιτσα των ζουζούνιων  σας.  Καλά για τις δευτερομανες... δε το συζητώ καθίστε τις 3 μέρες που σας αναλογούν μέσα ....μετά τρέχετε απλα...ο Βέγγος γατάκι μπροστά μας:-D

Με το καλό όσα κοριτσια περίμενετε!!!!

 

 

Πω πω ισχύει.. με το δεύτερο το βλέπω και εγώ τώρα είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα.. εμένα δεν συγχρονίζονται με τίποτα.. την ώρα που κοιμάται η μεγάλη για μεσημεριανό ο μικρός ξυπνάει και έτσι εκεί που λέω θα ξαπλώσω λίγο όταν κοιμηθεί τίποτα αυτός εκεί ανοιχτό το μάτι.. και έτσι μενει μόνο το βράδυ από 2 ώρες σπάστες..  πραγματικά απολαύστε τις 3 μέρες μέσα στο νοσοκομείο όσο μπορείτε.. 

8 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια έκανα μπανιο.... έφτιαξα κ το μαλλί κ έτοιμη!!!!το μόνο κακό είναι ότι τσάκισα κάτι πτιφουρ και δεν μπορώ να τα χωνέψω χαχαχα.Θα σας στείλω αυριο....καλό βραδύυυυ!!!!!

Κορίτσι με το καλό.. περιμένουμε νέα.. όλα θα πάνε τέλεια

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Πω πω ισχύει.. με το δεύτερο το βλέπω και εγώ τώρα είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα.. εμένα δεν συγχρονίζονται με τίποτα.. την ώρα που κοιμάται η μεγάλη για μεσημεριανό ο μικρός ξυπνάει και έτσι εκεί που λέω θα ξαπλώσω λίγο όταν κοιμηθεί τίποτα αυτός εκεί ανοιχτό το μάτι.. και έτσι μενει μόνο το βράδυ από 2 ώρες σπάστες..  πραγματικά απολαύστε τις 3 μέρες μέσα στο νοσοκομείο όσο μπορείτε.. 

Αυτό ακριβώς δε συγχρονίζονται... Θα γίνει άραγε ποτέ;η εμείς απλά θα γίνουμε βαμπιρακια??  Εγώ τη μεγάλη τη στέλνω σχολείο το πρωί λίγο να ζω δύο τρεις ώρες να μαγειρεύει κτλ, όσο το επιτρέπει,Ο καιρός.το κακό από βδομάδα γυρνάει ο σύζυγος στη δουλειά και πως θα τη πηγαίνω; Τρέμω στη ιδέα....

@Fofi! Θηλες σιλικόνης έχεις δοκιμάσει; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Πω πω ισχύει.. με το δεύτερο το βλέπω και εγώ τώρα είναι πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα.. εμένα δεν συγχρονίζονται με τίποτα.. την ώρα που κοιμάται η μεγάλη για μεσημεριανό ο μικρός ξυπνάει και έτσι εκεί που λέω θα ξαπλώσω λίγο όταν κοιμηθεί τίποτα αυτός εκεί ανοιχτό το μάτι.. και έτσι μενει μόνο το βράδυ από 2 ώρες σπάστες..  πραγματικά απολαύστε τις 3 μέρες μέσα στο νοσοκομείο όσο μπορείτε.. 

Κορίτσι με το καλό.. περιμένουμε νέα.. όλα θα πάνε τέλεια

Κατερινάκι μου πως είστε;Κι εμένα δεν συγχρονίζονται με τιποτα.Τον ίδιο ύπνο κάνουμε και είμαστε και 3 μήνες μπροστά.Βεβαια θηλάζουμε αποκλειστικά οποτε ξυπναμε ανά 2-3 ώρες για τάισμα έτσι κι αλλιώς το βράδυ.Δυσκολο με 2 μωρά.Το παλεύουμε όπως μπορούμε.

Καλημέρα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna3 είπε:

Αυτό ακριβώς δε συγχρονίζονται... Θα γίνει άραγε ποτέ;η εμείς απλά θα γίνουμε βαμπιρακια??  Εγώ τη μεγάλη τη στέλνω σχολείο το πρωί λίγο να ζω δύο τρεις ώρες να μαγειρεύει κτλ, όσο το επιτρέπει,Ο καιρός.το κακό από βδομάδα γυρνάει ο σύζυγος στη δουλειά και πως θα τη πηγαίνω; Τρέμω στη ιδέα....

@Fofi! Θηλες σιλικόνης έχεις δοκιμάσει; 

 

Έλα ντε αυτό σκέφτομαι... Χαχαχα βαμπιρακια μας βλέπωοπως ειπες χαχαχα

Α την πας σχολείο? Πόσο είναι? Τουλάχιστον έτσι έχεις κάποιες ώρες με το μωρό και άμα κάνεις ότι πρέπει φαγητό πχ κανένα πλυντήριο δεν προλαβαίνεις μετά να κοιμηθείς λίγο? Εμένα είναι 2,5 δεν την έστειλα παιδικό με όλα αυτά γιατί είναι πολύ μικρό το μωρό και φοβάμαι. Του χρόνου θα την στείλω που θα είναι 3,5... Αλλά θέλει και αυτή την προσοχή της να παίξουμε όταν κοιμάται ο μικρός.  Και πρέπει να κάνω και του τα σπιτιού μαγείρεμα κτλ.. άσε.. εμένα ο άντρας μου δουλεύει φεύγει από τις 5:30 και γυρνάει 5 με 6 το απόγευμα. Και μετά θέλει να ξαπλώσει λίγο να ξεκουραστεί. Άμα του ζητήσω βέβαια να κάτσει λίγο με τον μικρό να κάνω ένα μπάνιο κάτι βοηθάει όσο μπορεί αλλά είναι και αυτός κουρασμένος και τον καταλαβαίνω και έτσι δεν έχω βοήθεια πολύ. 

Just now, Comet είπε:

Κατερινάκι μου πως είστε;Κι εμένα δεν συγχρονίζονται με τιποτα.Τον ίδιο ύπνο κάνουμε και είμαστε και 3 μήνες μπροστά.Βεβαια θηλάζουμε αποκλειστικά οποτε ξυπναμε ανά 2-3 ώρες για τάισμα έτσι κι αλλιώς το βράδυ.Δυσκολο με 2 μωρά.Το παλεύουμε όπως μπορούμε.

Καλημέρα σε όλες!

Αχ αγάπη εμας είναι κοντά και τα δύο παιδάκια μας.. τα πρώτα έχουν ένα μήνα ακριβώς διάφορα και τα μικρά 3 μήνες.. σε καταλαβαίνω απόλυτα πως είναι..  ακόμα δεν έχετε βρεί ρυθμούς εσείς ε?? Πω πω πόσους μήνες ξενύχτι έχω μπροστά μου??  και εγώ θηλάζω αποκληστικο άρα όπως θυμάμαι και από την μικρή που πάλι θήλαζα έχω να κάνω ακόμα 2 ώρα  πολλα ξυπνήματα... Να φανταστώ δεν τον έχεις στείλει παιδικό ε? Του χρόνου και εσύ???


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Ο μπέμπης μας είναι 13 ημερών και από χθες έχουμε ένα θέμα!! Έχει κολλήσει ο μπέμπης στο στήθος και με το που τον βάζω στο κρεβάτι ξυπνάει και θέλει πάλι στήθος...τρώει εντωμεταξύ, δεν πιπιλάει απλά...με το που κοιμάται τον βάζω πάλι στο κρεβάτι μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Πάλι καλά το βράδυ μας άφησε 3 ώρες να κοιμηθούμε γεμάτες... Ξέρετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;

Λέγαμε μήπως πονάει κάπου κ ενοχλείται, αλλά αν ήταν το στομαχάκι του πχ θα ηρεμούσε στο στήθος κατευθείαν; Νομίζω δε θα ηρεμούσε τόσο εύκολα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Ο μπέμπης μας είναι 13 ημερών και από χθες έχουμε ένα θέμα!! Έχει κολλήσει ο μπέμπης στο στήθος και με το που τον βάζω στο κρεβάτι ξυπνάει και θέλει πάλι στήθος...τρώει εντωμεταξύ, δεν πιπιλάει απλά...με το που κοιμάται τον βάζω πάλι στο κρεβάτι μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Πάλι καλά το βράδυ μας άφησε 3 ώρες να κοιμηθούμε γεμάτες... Ξέρετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;

Λέγαμε μήπως πονάει κάπου κ ενοχλείται, αλλά αν ήταν το στομαχάκι του πχ θα ηρεμούσε στο στήθος κατευθείαν; Νομίζω δε θα ηρεμούσε τόσο εύκολα...

Αν βρεχει αρκετες πανες  κανει κακα Και παιρνει βαρος δεν ειναι θεμα ανησυχιας, ειναι πολυ συχνο στα νεογεννητα οταν θηλαζουν. Και οχι μονο στα νεογεννητα. Αν τσεκαρεις ολα τα υπολοιπα δλδ και το μωρο ειναι καλα δεν ειναι θεμα ανησυχιας. Μπορει να κρατησει και μερες. Επισης δευτερη με τριτη βδομαδα κανουν αλμα αναπτυξης, οποτε μια τετοια συμπεριφορα ειναι αναμενομενη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SasT said:

Αν βρεχει αρκετες πανες  κανει κακα Και παιρνει βαρος δεν ειναι θεμα ανησυχιας, ειναι πολυ συχνο στα νεογεννητα οταν θηλαζουν. Και οχι μονο στα νεογεννητα. Αν τσεκαρεις ολα τα υπολοιπα δλδ και το μωρο ειναι καλα δεν ειναι θεμα ανησυχιας. Μπορει να κρατησει και μερες. Επισης δευτερη με τριτη βδομαδα κανουν αλμα αναπτυξης, οποτε μια τετοια συμπεριφορα ειναι αναμενομενη.

Ναι κάνει και τσίσα και κακά και παίρνει βάρος!! Οπότε οκ θα περιμένω, ίσως είναι αυτό που λες..^_^ Δηλαδή κάνουν κ τώρα άλμα ανάπτυξης;; Δεν το ήξερα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Anna3 είπε:

Αυτό ακριβώς δε συγχρονίζονται... Θα γίνει άραγε ποτέ;η εμείς απλά θα γίνουμε βαμπιρακια??  Εγώ τη μεγάλη τη στέλνω σχολείο το πρωί λίγο να ζω δύο τρεις ώρες να μαγειρεύει κτλ, όσο το επιτρέπει,Ο καιρός.το κακό από βδομάδα γυρνάει ο σύζυγος στη δουλειά και πως θα τη πηγαίνω; Τρέμω στη ιδέα....

@Fofi! Θηλες σιλικόνης έχεις δοκιμάσει; 

 

Οχι δεν εχω δοκιμασει ακομη..μου ειπε βεβαια χθες ο παιδιατρος αλλα αν κανω υπομονη λιγες μερες μηπως απο τον θηλασμο μου φτιαξει η μικρη την θηλη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athenaa είπε:

Ναι κάνει και τσίσα και κακά και παίρνει βάρος!! Οπότε οκ θα περιμένω, ίσως είναι αυτό που λες..^_^ Δηλαδή κάνουν κ τώρα άλμα ανάπτυξης;; Δεν το ήξερα!

Ναι τις πρωτες μερες στο σπιτι και 2η με. 3η βδομαδα. Μπορει ακομα να το ενοχλει το εντερακι η το στομαχακι σκεφτομαι... ισως το βοηθαει στην πεψη να πινει απο λιγο κ συχνα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Έλα ντε αυτό σκέφτομαι... Χαχαχα βαμπιρακια μας βλέπωοπως ειπες χαχαχα

Α την πας σχολείο? Πόσο είναι? Τουλάχιστον έτσι έχεις κάποιες ώρες με το μωρό και άμα κάνεις ότι πρέπει φαγητό πχ κανένα πλυντήριο δεν προλαβαίνεις μετά να κοιμηθείς λίγο? Εμένα είναι 2,5 δεν την έστειλα παιδικό με όλα αυτά γιατί είναι πολύ μικρό το μωρό και φοβάμαι. Του χρόνου θα την στείλω που θα είναι 3,5... Αλλά θέλει και αυτή την προσοχή της να παίξουμε όταν κοιμάται ο μικρός.  Και πρέπει να κάνω και του τα σπιτιού μαγείρεμα κτλ.. άσε.. εμένα ο άντρας μου δουλεύει φεύγει από τις 5:30 και γυρνάει 5 με 6 το απόγευμα. Και μετά θέλει να ξαπλώσει λίγο να ξεκουραστεί. Άμα του ζητήσω βέβαια να κάτσει λίγο με τον μικρό να κάνω ένα μπάνιο κάτι βοηθάει όσο μπορεί αλλά είναι και αυτός κουρασμένος και τον καταλαβαίνω και έτσι δεν έχω βοήθεια πολύ. 

Αχ αγάπη εμας είναι κοντά και τα δύο παιδάκια μας.. τα πρώτα έχουν ένα μήνα ακριβώς διάφορα και τα μικρά 3 μήνες.. σε καταλαβαίνω απόλυτα πως είναι..  ακόμα δεν έχετε βρεί ρυθμούς εσείς ε?? Πω πω πόσους μήνες ξενύχτι έχω μπροστά μου??  και εγώ θηλάζω αποκληστικο άρα όπως θυμάμαι και από την μικρή που πάλι θήλαζα έχω να κάνω ακόμα 2 ώρα  πολλα ξυπνήματα... Να φανταστώ δεν τον έχεις στείλει παιδικό ε? Του χρόνου και εσύ???

Η "μεγάλη" είναι 3, καλά μη φανταστείς αυτή τη βδομαδα άντε βαριά κ την άλλη να πάει ακόμα...που μπορεί να τη πηγαίνει κάποιος μετά θα πρέπει να την πηγαινω εγώ και το μπέμπη; Που θα τον αφήνω; Άρα δύσκολο άσε που αν δροσίσει φοβαμαι αρρωστις κτλ...όσο με το σύζυγό μια απ' τα ίδια γυρνάει 5 οριακά ένα μπάνιο να προλαβαίνω και εγώ.απλα αυτή τη βδομάδα έχει άδεια για να ανάκαμψω μετά....κλάψτε με χαχα.... Εν το μεταξύ ο μικρός δε μου τρώει φανατικά ολο κοιμάται, βγαζει πάνες βέβαια ... Σήμερα τον ζυγισα και έχει χάσει 10γρ. Αν και είναι καινούρια ζυγαριά όλες τις άλλες μετρήσεις τις έχει κανει σε αλλες... Αγχωθηκα να του δώσω ξένο να τον πιάσει; Ουφφφ

(Να σημειώσω ότι σήμερα είναι 8 ημερών)

 

@Athenaa και εγώ το ίδιο νομίζω άλμα ανάπτυξης είναι !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Fofi! είπε:

Οχι δεν εχω δοκιμασει ακομη..μου ειπε βεβαια χθες ο παιδιατρος αλλα αν κανω υπομονη λιγες μερες μηπως απο τον θηλασμο μου φτιαξει η μικρη την θηλη..

Δοκιμασε θηλαστρο εως το σημειο να μην πονας η τον διαμορφωτη θηλων της lansinoh... αν εχεις επίπεδη η εισεχουσα ;;;; Μπορει να μην καταλαβα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dinakim είπε:

Με το καλο Θαλεια μου!!!Ολα να πανε κατ’ευχην κ μ’ενα πονο σου ευχομαι!:wub:

Οσο για τα δικα μας νεα...Εδω κ τρεις μερες εχουν ξεκινησει κ επισημα οι κολικοι μας!!!Ζοριζεται η καημενουλα κ δειχνει να ποναει..το πρωτο βραδυ απο τις 21:30 μεχρι τις 1:30 κ το δευτερο ξεκινησαν στις 22:00 αλλα πηγε κ της πηρε ο αντρας μου ενα σιροπακι φυτικο που εδινα κ στις μεγαλες μου κ ευτυχως τη βοηθησε..κ της το εδωσα κ χθες κ το προλαβαμε!

Αχ μωρέ τα μωράκια τι τραβάνε.. Εγώ στο πρώτο δεν κατάλαβα κολικούς η αλήθεια είναι.. για πες το σιροπι να το ξέρουμε

3 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσι μου τι να πω ποναω πολυ γιατι εχω μικρη θηληαλλα σφιγγω τα δοντια μεχρι να διαμορφωθει..σιγουρα αυτο το πλυντην τοπικα πρωτα μετα ταισε την μετα να ρευτει μετα ξανα κανει κακα ειναι ταλαιπωρια αλλα τι να κανουμε...θα περασει το διμηνο και ας ελπισουμε ολα να ειναι καλυτερα..

Σίγουρα θα συνηθίσεις φοφη! Βάλε καμία κρέμα Μήπως σε βοηθήσει

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dinakim said:

Με το καλο Θαλεια μου!!!Ολα να πανε κατ’ευχην κ μ’ενα πονο σου ευχομαι!:wub:

Οσο για τα δικα μας νεα...Εδω κ τρεις μερες εχουν ξεκινησει κ επισημα οι κολικοι μας!!!Ζοριζεται η καημενουλα κ δειχνει να ποναει..το πρωτο βραδυ απο τις 21:30 μεχρι τις 1:30 κ το δευτερο ξεκινησαν στις 22:00 αλλα πηγε κ της πηρε ο αντρας μου ενα σιροπακι φυτικο που εδινα κ στις μεγαλες μου κ ευτυχως τη βοηθησε..κ της το εδωσα κ χθες κ το προλαβαμε!

Πόσο είστε που ξεκίνησαν οι κολικοί;;  Και ποιο σιροπάκι πήρατε να ξέρω αν χρειαστούμε;; :D

Link to comment
Share on other sites

@ΚατεριναΣκ @Comet @Anna3 ωχ δύσκολα τα πράγματα σε?? Εμένα είναι 23 μηνών κ φοβάμαι κ τν αντίδραση του για το μωρό , σίγουρα θα θέλει να το ταΐσει κτλ.. αλλά κ ο ύπνος είναι τόσο σημαντικός , σαν ζόμπι θα είμαστε μάλλον! Έχω τους γονείς για βοήθεια αλλά δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω.  Αν θα τον στείλω τον μεγάλο να τον κρατάνε οι γονείς όλη μέρα για να μπορώ να κοιμάμαι την μέρα με το μωρό , τουλάχιστον μέχρι να 40σει γτ μετά κοιμούνται 4-5 σερί την νύχτα, η να έρχονται το πρωί κ να φεύγουν το βράδυ από μένα . Το κακό είναι είναι όταν είμαι  εγώ στο σπίτι ο μεγάλος μου δεν πάει σε κανένα μόνο σε μένα κ στον μπαμπά του είναι κολλημένος.. άντε να δούμε.. λέω τον άντρα μου , ετοιμάσου για 2 χρόνια ακόμα ότι θα έχουμε ξενύχτι!!!

Just now, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Ο μπέμπης μας είναι 13 ημερών και από χθες έχουμε ένα θέμα!! Έχει κολλήσει ο μπέμπης στο στήθος και με το που τον βάζω στο κρεβάτι ξυπνάει και θέλει πάλι στήθος...τρώει εντωμεταξύ, δεν πιπιλάει απλά...με το που κοιμάται τον βάζω πάλι στο κρεβάτι μετά από λίγο πάλι τα ίδια! Πάλι καλά το βράδυ μας άφησε 3 ώρες να κοιμηθούμε γεμάτες... Ξέρετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;

Λέγαμε μήπως πονάει κάπου κ ενοχλείται, αλλά αν ήταν το στομαχάκι του πχ θα ηρεμούσε στο στήθος κατευθείαν; Νομίζω δε θα ηρεμούσε τόσο εύκολα...

 Να ξέρεις ότι το κάνουν τα νεογέννητα αλλά αν τα έχεις στο στήθος όσο γίνεται περισσότερο , έχουν κ λιγότερο κολικούς. Ήρεμουν πολύ στο στήθος. Εγώ το πρώτο επειδή ήμουν μόνη μου στο σπίτι , την μέρα κάθε 1 -1.3 ώρα τον είχα στο στήθος κ δεν κατάλαβαμε κολικούς. Μέτα τον έβαζα στην καλαθουνα κ έβαζα white  noises !! Έτσι κοιμόμουν κ εγώ λίγο. Αλλά η κούραση κούραση.. Όταν κοιμόμουν απλά δεν άκουγα τίποτα!!!

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Αχ μωρέ τα μωράκια τι τραβάνε.. Εγώ στο πρώτο δεν κατάλαβα κολικούς η αλήθεια είναι.. για πες το σιροπι να το ξέρουμε

Σίγουρα θα συνηθίσεις φοφη! Βάλε καμία κρέμα Μήπως σε βοηθήσει

Ειμαστε 2 εβδομαδων!!Το σιροπι λεγεται Neo baby gripe water κ της δινω 2.5ml λιγο νωριτερα απο την ωρα που συνηθως την πιανει ο πονος!


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...