Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, LidaK είπε:

Μου είπε για 15 μέρες να προσθέτω ανα 3 μέρες κ ένα φρούτο κ μετά τις 15 να αρχίσουμε κ ενα γεύμα μεσημεριανό με λαχανικα(εκεί διευκρίνησε καρότο, πατάτα, κολοκυθάκι, σέλινο) με 3ημερη εισαγωγή το καθένα. Δεν κάνει λες αβοκάντο;!;! 

Εμενα μου ειπε αυτά τα τρία δεν μου ειπε για κάποιο άλλο!δεν ξερω δεν το έχω ακούσει να βάζουν αβοκάντο!μήπως να ρωτήσεις τον παιδιατρο;Είναι μικρά και είναι και οι αλλεργίες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Μου είπε για 15 μέρες να προσθέτω ανα 3 μέρες κ ένα φρούτο κ μετά τις 15 να αρχίσουμε κ ενα γεύμα μεσημεριανό με λαχανικα(εκεί διευκρίνησε καρότο, πατάτα, κολοκυθάκι, σέλινο) με 3ημερη εισαγωγή το καθένα. Δεν κάνει λες αβοκάντο;!;! 

Καλησπέρα.Εγω μόλις έφαγε μήλο,αχλάδι,μπανάνα πρόσθεσα αμέσως το αβοκάντο(γιατί δεν έβαζα μήλο,δεν το θέλει καθόλου).Ρώτησα την παιδίατρο και είπε εντάξει.Ειχε κλείσει τον 6ο.Δεν ξέρω αν έχει σημασία .Έβαζα 2 κουταλιές(έχει πολλά καλά λιπαρά και πολλές θερμίδες).Τώρα βάζω παραπάνω.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Θα το ρωτήσω ξανά, θυμήθηκα πως απλα του είχα αναφέρει αν το κατατάσσουμε στα φρούτα ή στα λαχανικά, μου είπε στα φρούτα κ δε μου είπε μη δίνεις οποτε το θεώρησα αυτονόητο να δώσω αλλά για σιγουριά θα ρωτήσω!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Μου είπε για 15 μέρες να προσθέτω ανα 3 μέρες κ ένα φρούτο κ μετά τις 15 να αρχίσουμε κ ενα γεύμα μεσημεριανό με λαχανικα(εκεί διευκρίνησε καρότο, πατάτα, κολοκυθάκι, σέλινο) με 3ημερη εισαγωγή το καθένα. Δεν κάνει λες αβοκάντο;!;! 

Το Αβοκάντο είναι ότι καλύτερο για το μωρό!!! Να του το βάζεις.  Εγώ έβαζα κάθε φορά στο μωρό από 6 μηνών στην φρουτοκρεμα

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Θα το ρωτήσω ξανά, θυμήθηκα πως απλα του είχα αναφέρει αν το κατατάσσουμε στα φρούτα ή στα λαχανικά, μου είπε στα φρούτα κ δε μου είπε μη δίνεις οποτε το θεώρησα αυτονόητο να δώσω αλλά για σιγουριά θα ρωτήσω!

Καλημερα!κ εγω απο 6 μηνων ξεω οτι το βαζουμε!

  • Μου αρέσει 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εμενα σημερα που έβαλα αχλάδι του αρεσε πολύ και εφαγε αρκετά καλά!!πιστεύω όταν θα βάλω και μπανάνα θα την τρωει όλη και θα σταματήσουμε το γαλα!αν και απο ότι βλέπω δεν παίρνει βάρος τόσο πολυ πλέον!εσάς ειπαν την πρώτη τους λεξη;εμενα ξεκινησε να λέει μπαμπα!:grin: καλα βέβαια δεν το καταλαβαίνει ακόμη τι λέει αλλά μπαμπας του τρελάθηκε όταν τον κοιτούσε και του έλεγε μπαμπα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα..χαθηκα αλλα εχω αρκετες δουλειες...συν αυτο ταλαιπωριεμαι και με την υγεια μου...οσο αναφορα το φαγητο αργουμε αλλα τα τρωμε και τα 3 γευματα..οσο αναφορα τα φρουτα της εκοψα την μπανανα γιατι ειχε δυσκοιλιοτητα και της βαζω λιγο ακτινιδιο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..χαθηκα αλλα εχω αρκετες δουλειες...συν αυτο ταλαιπωριεμαι και με την υγεια μου...οσο αναφορα το φαγητο αργουμε αλλα τα τρωμε και τα 3 γευματα..οσο αναφορα τα φρουτα της εκοψα την μπανανα γιατι ειχε δυσκοιλιοτητα και της βαζω λιγο ακτινιδιο...

Φωφη μου τι αλλά γεύματα τρώτε; Πως είσαι με την υγεία σου;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα..χαθηκα αλλα εχω αρκετες δουλειες...συν αυτο ταλαιπωριεμαι και με την υγεια μου...οσο αναφορα το φαγητο αργουμε αλλα τα τρωμε και τα 3 γευματα..οσο αναφορα τα φρουτα της εκοψα την μπανανα γιατι ειχε δυσκοιλιοτητα και της βαζω λιγο ακτινιδιο...

Ρωτησες για το ακτινιδιο;;Ξερω οτι τα τριχωτα φρουτα μπαινουν τελευταια!Τι εχεις με την υγεια σου;


C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ξεκιναμε 8 η ωρα γαλα,μετα 11 φρουτοκρεμα,μετα 2 χορτοσουπα,5 ρυζακευρο βανιλια και μετα γαλα παλι για βραδυ...εννοειται οτι ξυπναμε μεσα στο βραδυ 2 3 φορες...γκρινια παρα πολυ σε σημειο που δεν ξερω τι να κανω...τωρα εχω παιδιατρο και λογικα θα αρχισουμε κανενα κοτοπουλακι...οσο για το ακτινιδιο ο παιδιατρος μου το ειπε και την βοηθαει αρκετα..τωρα θα τον ρωτησω για το δαμασκηνο...σημερα δυστυχως ηταν η τελευταια μερα θηλασμου..εχω θεματα γυναικολογικα και δεν επιτρεπεται με τα φαρμακα που παιρνω να θηλασω..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi! είπε:

Κοριτσια ξεκιναμε 8 η ωρα γαλα,μετα 11 φρουτοκρεμα,μετα 2 χορτοσουπα,5 ρυζακευρο βανιλια και μετα γαλα παλι για βραδυ...εννοειται οτι ξυπναμε μεσα στο βραδυ 2 3 φορες...γκρινια παρα πολυ σε σημειο που δεν ξερω τι να κανω...τωρα εχω παιδιατρο και λογικα θα αρχισουμε κανενα κοτοπουλακι...οσο για το ακτινιδιο ο παιδιατρος μου το ειπε και την βοηθαει αρκετα..τωρα θα τον ρωτησω για το δαμασκηνο...σημερα δυστυχως ηταν η τελευταια μερα θηλασμου..εχω θεματα γυναικολογικα και δεν επιτρεπεται με τα φαρμακα που παιρνω να θηλασω..

Κι εγώ λόγω δυσκοιλιότητας του δωσα ακτινίδιο από τον 6ο απλά το πρόσθεσα σιγά σιγά,επειδή όμως δεν τρελαίνεται του βάζω μέρα παρά μέρα και είναι εντάξει.Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου για το θηλασμό,έκανες ότι μπορούσες και τα κατάφερες πολύ καλά.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια ξεκιναμε 8 η ωρα γαλα,μετα 11 φρουτοκρεμα,μετα 2 χορτοσουπα,5 ρυζακευρο βανιλια και μετα γαλα παλι για βραδυ...εννοειται οτι ξυπναμε μεσα στο βραδυ 2 3 φορες...γκρινια παρα πολυ σε σημειο που δεν ξερω τι να κανω...τωρα εχω παιδιατρο και λογικα θα αρχισουμε κανενα κοτοπουλακι...οσο για το ακτινιδιο ο παιδιατρος μου το ειπε και την βοηθαει αρκετα..τωρα θα τον ρωτησω για το δαμασκηνο...σημερα δυστυχως ηταν η τελευταια μερα θηλασμου..εχω θεματα γυναικολογικα και δεν επιτρεπεται με τα φαρμακα που παιρνω να θηλασω..

Καλημέρα!!! Εμένα δεν έχει σταθερό πρόγραμμα ύπνου κ δεν μπορώ να της κάνω τόσο σταθερό πρόγραμμα (πχ μερικές μέρες ξυπνάει 6 για γάλα, άλλες φορές καθόλου και της δίνω γάλα γύρω στις 10 οπότε μετά το φρούτο μου πάει αργά γύρω στη 1) 

Φωφη μου τα πηγες τέλεια τόσο καιρό με θηλασμό μπράβο σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την υγεία σου, περαστικά σου! Χρειάζεσαι κ ξεκούραση, αν σταματήσεις θηλασμό θα κοιμάται παραπάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2021 at 11:24 ΠΜ, Christine. S είπε:

Το κάνω ένα μήνα αλλά βελτίωση στον χρόνο δεν έχω δει... Γκρινιαζει αμέσως... Θα μιλήσω κ Με τη γιατρό που θα τον δει. Σε ευχαριστωωωωωωω

Αχ ρε κοριτσι κάθε μέρα τον βάζω ένα μήνα κ κάτι απλά ότι κ να κάνω δεν του αρέσει.... Τον βάζω στο παρκοκρεβατο που έχει σκληρό στρώμα... Του έχω αρκουδάκι, κουδουνιστρα μουσικό βιβλίο μπροστά... Τίποτα... Στα δυο λεπτά νευριαζει απίστευτα.... Να σε ρωτησω από ποτε άρχισες να τον βάζεις;;;εγώ λίγο πριν κλείσει τα 4 γιατί πριν όσες φορές τον έβαζα ουρλιαζε κ δε σήκωνε καν το κεφάλι... Τώρα τουλάχιστον σηκώνει κεφάλι κ πλατη πολυ... Έχω τρομάξει βέβαια που σε κανονική θέση όρθια "τρέμει" το κεφάλι(εννοώ δεν το ελέγχει καλά) κ θα το δουμε με τη γιατρό... 

Κ εγώ κάπου εκεί ξεκίνησα κ τον έβαζα κορίτσι μου!!!!

Κορίτσια μου πως είστε????πως τα πάτε με τον καιρό....?????εμείς εδώ πολύ χιόνι....δεν περνάει αμάξι κάτω από το σπίτι!!!βέβαια είμαι κ διπλα στο βουνό!!!τα βγάλατε τα μπεμπακια σας???εγώ ναι...παίξαμε κ βγάλαμε κ φωτό!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κ εγώ κάπου εκεί ξεκίνησα κ τον έβαζα κορίτσι μου!!!!

Κορίτσια μου πως είστε????πως τα πάτε με τον καιρό....?????εμείς εδώ πολύ χιόνι....δεν περνάει αμάξι κάτω από το σπίτι!!!βέβαια είμαι κ διπλα στο βουνό!!!τα βγάλατε τα μπεμπακια σας???εγώ ναι...παίξαμε κ βγάλαμε κ φωτό!!!

Κ εγω την εβγαλα τη μπουμπου!!!Επισης σημερα μας σκασανε τα δυο κατω δοντακια!!!!:)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

C5ylp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...