Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Νανσυ μου εμεις γεννήσαμε την ίδια μερα, σημερα ηρθε και ο παιδίατρος τον βρήκε 3.120 και μας ειπε οτι ειναι πολυ ευχαριστημένος. Απο το μαιευτήριο βγήκαμε 2.440. Με χαλάρωσε λιγο οσον αφορα τις ωρες σίτισης απο καθε δυο ωρες την μερα μας το έκανε τρίωρο και το βράδυ τετράωρο. Πιστεύω οτι θα παρω μεγαλη ανάσα αν μου βγαίνει να τον ταΐζω 12-4-8 την νύχτα.

οσον αφορα τον θηλασμό μου ειπε να το βάζω συνεχεια το παιδί στο στήθος και οτι θελει τις αντλήσεις για να ξέρει ποσο τρώει ομως. Με απώτερο στόχο να δίνουμε ξένο μονο το βράδυ αν χρειαζεται. Σημερα λοιπόν που ήπιε πολυ δικο μου γάλα ο μικρός απο στήθος καιπεριπου 150 ml απο αντλήσεις καταλήξαμε να ειναι ξυπνητος απο τις 6 το απογευμα έως τις 12 το βράδυ με πολυ γκρίνια. Και τον άνδρα μου να μου λέει οτι αφηνω νηστικό το παιδί, του ζέστανε ενα ωραιότατο γαλατάκι και ο μικρός ξεράθηκε. Δεν ξερω πως θα πάει αλλα πολυ απογοητεύτηκα. Επισης ολες αυτές τις ωρες που τον ειχα στο στήθος δεν κατάφερα να κανω άντληση και δεν εχω να του δώσω αυριο ώστε να εχω τουλαχιστον καποια μετρημένη ποσοτητα που έφαγε. Οποτε στο δκονογσλα θα ξαναπεσω.

 Αυτα τα ωραία και οπως φαντάζεσαι άντληση κανω τέτοια ώρα....

εμεναποτε δεν γεμίσε το στήθος και δεν ένιωσα την ανάγκη να το βγάλω. Δεν νομιζω οτι εκανες κατι λάθος. Το μωρο το έβαζες στήθος οταν αυτο έκλαιγε ή το έβαζες σταθερές ωρες;

Σήμερα κοιμηθήκαμε το 12-4-8 κ γίναμε άνθρωποι!! Τεράστια διαφορά!! 
Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όταν γκρινιάζει στις περισσότερες περιπτώσεις πεινάει όποτε τον ταΐζω! Δεν τον ξανά αφήνω νηστικό για να τρώει μόνο μητρικό! Του δώσαμε φόρμουλα και πήρε τα πάνω του! Όποτε συνεχίζουμε με την μεικτή διατροφή και βλέπουμε! 
το μωρό το έβαζα συνήθως σταθερές ώρες Γτ δεν έκλαιγε και κοιμόταν όλη την ώρα! Ποσά ml σου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να τρώει;; Εμένα μου είχε πει 550ml/ 70ml το γεύμα! Αλλά τλκ τρώει 700-800 ml που σε καμία περίπτωση δεν έχω τέτοια παραγωγή! Όταν χρησιμοποιούσα θήλαστρα χωρίς να τον βάζω καθόλου στο στήθος έβγαζα 350-400 ml!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nancy_ είπε:

Σήμερα κοιμηθήκαμε το 12-4-8 κ γίναμε άνθρωποι!! Τεράστια διαφορά!! 
Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όταν γκρινιάζει στις περισσότερες περιπτώσεις πεινάει όποτε τον ταΐζω! Δεν τον ξανά αφήνω νηστικό για να τρώει μόνο μητρικό! Του δώσαμε φόρμουλα και πήρε τα πάνω του! Όποτε συνεχίζουμε με την μεικτή διατροφή και βλέπουμε! 
το μωρό το έβαζα συνήθως σταθερές ώρες Γτ δεν έκλαιγε και κοιμόταν όλη την ώρα! Ποσά ml σου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να τρώει;; Εμένα μου είχε πει 550ml/ 70ml το γεύμα! Αλλά τλκ τρώει 700-800 ml που σε καμία περίπτωση δεν έχω τέτοια παραγωγή! Όταν χρησιμοποιούσα θήλαστρα χωρίς να τον βάζω καθόλου στο στήθος έβγαζα 350-400 ml!

Εμενα πάλι που ηταν το πρώτο βράδυ που ειχα το οκ απο τον παιδίατρο για 12-4-8, ξύπνησε απο μόνος του 12-2-4-7 που άλλες φορές τον ξυπνούσαμε και του βάζαμε το μπουκάλι με το ζόρι.

 Εφ οσον εχεις γάλα μια χαρα θα τα πας και με την μεικτή διατροφή.

 Εμας ο γιατρος μας ειχε πει να πίνει 350-450 ml, αλλα δεν του φτάνανε συν οτι έτρωγε απο τρίωρος θηλασμους που δεν τα μετρούσα.

 Του τα είπαμε χτες και μας ειπε να του δίνουμε οσο ζητάει. Μονο αν κανει εμετούς να τον πάρουμε τηλεφωνο.

του δίναμε 45-50 ml ανα γεύμα και χτες άρχισε να κατεβάζει 70 άρια άνετα.

 Κι εμεις σταθερές ωρες φαγητό και πολυ ύπνο, τωρα τις τελευταιες μερες ομως μένει αρκετά ξυπνητος.

 Με το θηλαστρο βγάζω 150-180 την μερα, αύξηση δεν εχω δει, όσες φορές κι αν κανω άντληση 30 ml την φορα θα εχω.

 Μετάνιωσα που δεν πήρα το διπλό απο την αρχη.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Καντι είπε:

Εμενα πάλι που ηταν το πρώτο βράδυ που ειχα το οκ απο τον παιδίατρο για 12-4-8, ξύπνησε απο μόνος του 12-2-4-7 που άλλες φορές τον ξυπνούσαμε και του βάζαμε το μπουκάλι με το ζόρι.

 Εφ οσον εχεις γάλα μια χαρα θα τα πας και με την μεικτή διατροφή.

 Εμας ο γιατρος μας ειχε πει να πίνει 350-450 ml, αλλα δεν του φτάνανε συν οτι έτρωγε απο τρίωρος θηλασμους που δεν τα μετρούσα.

 Του τα είπαμε χτες και μας ειπε να του δίνουμε οσο ζητάει. Μονο αν κανει εμετούς να τον πάρουμε τηλεφωνο.

του δίναμε 45-50 ml ανα γεύμα και χτες άρχισε να κατεβάζει 70 άρια άνετα.

 Κι εμεις σταθερές ωρες φαγητό και πολυ ύπνο, τωρα τις τελευταιες μερες ομως μένει αρκετά ξυπνητος.

 Με το θηλαστρο βγάζω 150-180 την μερα, αύξηση δεν εχω δει, όσες φορές κι αν κανω άντληση 30 ml την φορα θα εχω.

 Μετάνιωσα που δεν πήρα το διπλό απο την αρχη.

Τώρα δεν είμαι κ ειδική αλλα Μήπως να κανεις αντλήσεις ανά 5 ώρες γι να γεμίζει το στήθος;  
τωρα που ξεκίνησα ξανά να τον βάζω στήθος πέφτει ξερός στον ύπνο μετά Γτ κουράζεται περισσότερο!!  
παντως αντλημένο, από το στήθος ή φόρμουλα ότι χρειάζεται το μωρό για να παίρνει βάρος και να είναι ήρεμος!! 
Ποιο γάλα δίνεις;; Εγώ το Humana!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ είπε:

Τώρα δεν είμαι κ ειδική αλλα Μήπως να κανεις αντλήσεις ανά 5 ώρες γι να γεμίζει το στήθος;  
τωρα που ξεκίνησα ξανά να τον βάζω στήθος πέφτει ξερός στον ύπνο μετά Γτ κουράζεται περισσότερο!!  
παντως αντλημένο, από το στήθος ή φόρμουλα ότι χρειάζεται το μωρό για να παίρνει βάρος και να είναι ήρεμος!! 
Ποιο γάλα δίνεις;; Εγώ το Humana!

Με όσες εχω μιλήσει και φίλες και μαίες μου ειπαν για 8 αντλήσεις σταθερά την μερα, που δεν το εκανα, οποτε βγαίνει στο τρίωρο, που και πάλι δεν το κρατάω. Άντλησα πχ τωρα το πρωί στις 9 μετα ήμουν μονη και αντλώ πάλι τωρα. Βεβαια τον ειχα δυο ωρες στο στήθος στο ενδιάμεσο.

καλα δεν το συζητώ με το που πιάνω τα θηλαστρο πιάνω και το ταμπλετ αμέσως.

 Γαλατακια συνεχίσαμε του μαιευτήριουτα έτοιμα  τα Frisolac RTF (ready to feed)

 Επισης ειμαι πολυ ευχαριστημένη με τα μπιμπερό της medela που ειναι σαν το στήθος και τ9 παιδί καταβάλει προσπαθεια  να πιεί Kai dr.brown που δεν μαζεύουν αέρα. Κατι αλλα που δοκίμασα nuk κλπ ρέει το γάλα άφθονο και το παιδί δεν εχει καμια δυσκολία να πιεί. Που σαμποτάρει τον θηλασμό, ειδικά εμενα που πρεπει ο καημένος να βγαζει καθε φορα την θηλή έξω για να φάει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Με όσες εχω μιλήσει και φίλες και μαίες μου ειπαν για 8 αντλήσεις σταθερά την μερα, που δεν το εκανα, οποτε βγαίνει στο τρίωρο, που και πάλι δεν το κρατάω. Άντλησα πχ τωρα το πρωί στις 9 μετα ήμουν μονη και αντλώ πάλι τωρα. Βεβαια τον ειχα δυο ωρες στο στήθος στο ενδιάμεσο.

καλα δεν το συζητώ με το που πιάνω τα θηλαστρο πιάνω και το ταμπλετ αμέσως.

 Γαλατακια συνεχίσαμε του μαιευτήριουτα έτοιμα  τα Frisolac RTF (ready to feed)

 Επισης ειμαι πολυ ευχαριστημένη με τα μπιμπερό της medela που ειναι σαν το στήθος και τ9 παιδί καταβάλει προσπαθεια  να πιεί Kai dr.brown που δεν μαζεύουν αέρα. Κατι αλλα που δοκίμασα nuk κλπ ρέει το γάλα άφθονο και το παιδί δεν εχει καμια δυσκολία να πιεί. Που σαμποτάρει τον θηλασμό, ειδικά εμενα που πρεπει ο καημένος να βγαζει καθε φορα την θηλή έξω για να φάει.

Εγώ της μαμ δίνω μπιμπερό κ δεν έχει πρόβλημα! Επίσης να πω ότι στον θηλασμό χρησιμοποιώ ψευδοθηλες της medela που με βοήθησαν πολύ και δεν ταλαιπωρήθηκαν καθόλου οι θηλές μου ουτε πόνεσαν! 
Πάντως τώρα που σταμάτησα τις αντλήσεις νιώθω πολύ καλύτερα, πολύ πιο όμορφο να έχεις το μωράκι σ στο στήθος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/5/2021 at 8:56 PM, Nancy_ said:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Θα σας πω και την δική μου εμπειρία με τον θηλασμό! Εμείς πλέον είμαστε 3 εβδομάδων και 3.700γρ ( βάρος γέννησης 3.600γρ.) όταν έφυγα από το μαιευτήριο (3.300γρ) μου είπαν οι μαίες με το μαλακό τα υγρά έχεις παρά πολύ γάλα! Όποτε γυρνάμε στο σπίτι και θηλάζω κανονικά πάμε στο πρώτο ραντεβού με το γιατρό και έχουμε χάσει κ αλλά 100 γρ μας λέει συνεχίζουμε μητρικό θηλασμό εφόσον το επιθυμείτε μας ξαναμετράει σε 5 μέρες κ έχουμε χάσει κ αλλά 100 γρ! Και εκεί τρομοκρατήθηκα Γτ το παιδί υποσιτιζόταν! Όποτε αρχίσαμε τις αντλήσεις και συμπλήρωμα φόρμουλα! Στην αρχή έκανα αντλήσεις 40 ml και μετά από 5 μέρες είχα φτάσει και 80 ml την άντληση αλλά κάθε 4 με 5 ώρες γέμιζε το στήθος! Με αυτή την μέθοδο φτάσαμε τα 3.700 γρ όποτε ηρέμησα! Τώρα η γιατρός μας είπε από 20 λεπτά στο κάθε στήθος και μετά συμπλήρωμα 60 ή 90 ml! Όποτε συνεχίζουμε με αυτή τη μέθοδο και σε 3 μέρες θα ξανά ζυγιστούμε, Γτ στο στήθος δεν μπορείς να υπολογίσεις ακριβώς τα ml! Δεν ξέρω τι έκανα λάθος και δεν κατάφερα να έχω αρκετό γάλα ενώ στην αρχή οι μαίες μ έλεγαν ότι έχω μπόλικο..

Και εγώ το piulatte πίνω και χάπια μαγιάς Μπύρας! Δεν ξέρω βέβαια κατά ποσό έχουν βοηθήσει!!

Κ εγω ειμαι σχεδον στην ιδια φαση. Να πω οτι γενικα κλαιει κ τον βαζω συνεχεια στηθος - κ τωρα εχω ξυπνησει γ αντληση - ειμαστε 3ων εβδομαδων σημερα

Βαρος γεννησης 3.450 - χανουμε κ πριν βγουμε απο μαιευτηριο εχουμε ξεκινησει μα παιρνουμε κ ειμαστε 3.330 - χαρουμενη εγω

γυρναμε σπιτι κ μετα απο μερικες μερες αποκλειστικου θηλασμου (κυριολεκτικα καθε μια ωρα στηθος) ζυγιζω στα 3.280!!!!! Μεγαλη στεναχωρια

η παιδιατρος λεει οτι ειναι μεγαλο παιδι κ δε χορταινει. Ξεκινησαμε humana 100ml δυο φορες τη μερα (μου ειπε να του δινω 130 ανντα 100 τα καταβροχθιζει) συν θηλασμο οποτε το ζητησει συν πηρα θηλαστρο γ να κανω κ μερικες αντλησεις να βλεπω τι γινεται.

βγαζω περιπου 80 μλ μπορει κ 90 σε μια καλη αντληση τα οποια επισης καταβροχθιζει. Επιδιωκω δυο αντλησεις τη μερα γ να εχει το στηθος γαλα κ για θηλασμο ( καταφερνω σιγουρα τη μια)

Το παιδι πηρε λιγο βαρος, πηγε 3.520 και χαρηκα. Μου ειπε να ζυγισω μια βδομαδα μετα. Εγω πμως ζυγισα στις τρεις μερες κ παλι εχασε στα 3.480. (Την τριτη αυτο). Του εχω προσθεσει αλλο ενα μπουκαλι και θα τον ζυγισω παρασκευη. Ελπιζω πραγματικα να εχει παρει!!!

 


D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2021 at 5:17 AM, Καντι said:

Νανσυ μου εμεις γεννήσαμε την ίδια μερα, σημερα ηρθε και ο παιδίατρος τον βρήκε 3.120 και μας ειπε οτι ειναι πολυ ευχαριστημένος. Απο το μαιευτήριο βγήκαμε 2.440. Με χαλάρωσε λιγο οσον αφορα τις ωρες σίτισης απο καθε

680 γραμμαρια;; Μπραβο μανουλιτσα πολυ καλη δουλεια :wub:

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, pap88 είπε:

Κ εγω ειμαι σχεδον στην ιδια φαση. Να πω οτι γενικα κλαιει κ τον βαζω συνεχεια στηθος - κ τωρα εχω ξυπνησει γ αντληση - ειμαστε 3ων εβδομαδων σημερα

Βαρος γεννησης 3.450 - χανουμε κ πριν βγουμε απο μαιευτηριο εχουμε ξεκινησει μα παιρνουμε κ ειμαστε 3.330 - χαρουμενη εγω

γυρναμε σπιτι κ μετα απο μερικες μερες αποκλειστικου θηλασμου (κυριολεκτικα καθε μια ωρα στηθος) ζυγιζω στα 3.280!!!!! Μεγαλη στεναχωρια

η παιδιατρος λεει οτι ειναι μεγαλο παιδι κ δε χορταινει. Ξεκινησαμε humana 100ml δυο φορες τη μερα (μου ειπε να του δινω 130 ανντα 100 τα καταβροχθιζει) συν θηλασμο οποτε το ζητησει συν πηρα θηλαστρο γ να κανω κ μερικες αντλησεις να βλεπω τι γινεται.

βγαζω περιπου 80 μλ μπορει κ 90 σε μια καλη αντληση τα οποια επισης καταβροχθιζει. Επιδιωκω δυο αντλησεις τη μερα γ να εχει το στηθος γαλα κ για θηλασμο ( καταφερνω σιγουρα τη μια)

Το παιδι πηρε λιγο βαρος, πηγε 3.520 και χαρηκα. Μου ειπε να ζυγισω μια βδομαδα μετα. Εγω πμως ζυγισα στις τρεις μερες κ παλι εχασε στα 3.480. (Την τριτη αυτο). Του εχω προσθεσει αλλο ενα μπουκαλι και θα τον ζυγισω παρασκευη. Ελπιζω πραγματικα να εχει παρει!!!

 

Καλημερα κοριτσια!!

 

αυτο με το βαρος ειναι ενα αγχος η αληθεια ειναι. Κ μενα αργησε να παρει μπρος. Βγηκαμε απο το μαιευτηριο κατι λιγοτερο απο 3490 και σπιτι δεν επαιρνε τιποτα. Μετα απο 10 μερες που πηγαμε στον παιδιατρο ειχε παρει 100γρ, λιγοτερο απο το φυσιολογικο κ αναμενομενο.

Τωρα που την ζυγισα ειναι 4100!!!!Μαλλον ηθελε τον χρονο της γτ τις πρωτες μερες κοιμοταν συνεχεια δεν μπορουσα να την ξυπνησω με τπτ, η μαλλον την ξυπνουσα κ ξανακοιμοταν!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Nancy_ είπε:

Εγώ της μαμ δίνω μπιμπερό κ δεν έχει πρόβλημα! Επίσης να πω ότι στον θηλασμό χρησιμοποιώ ψευδοθηλες της medela που με βοήθησαν πολύ και δεν ταλαιπωρήθηκαν καθόλου οι θηλές μου ουτε πόνεσαν! 
Πάντως τώρα που σταμάτησα τις αντλήσεις νιώθω πολύ καλύτερα, πολύ πιο όμορφο να έχεις το μωράκι σ στο στήθος!

Ψευδοθηλες εχω και τις Medela και τis lasi κατι λέγονται. Νομιζω τον ψιλοαηδιαζουν και τις βάζω μονο αν πονάω πολυ.

σιγουρα ειναι πιο ωραία να τα εχουμε στο στήθος αλλα πρωσοπικα εχω ανασφάλεια για το τι εχει φάει. Οι αντλήσεις με χαλάνε πολυ για τον χρόνο που μου τρώνε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

 

αυτο με το βαρος ειναι ενα αγχος η αληθεια ειναι. Κ μενα αργησε να παρει μπρος. Βγηκαμε απο το μαιευτηριο κατι λιγοτερο απο 3490 και σπιτι δεν επαιρνε τιποτα. Μετα απο 10 μερες που πηγαμε στον παιδιατρο ειχε παρει 100γρ, λιγοτερο απο το φυσιολογικο κ αναμενομενο.

Τωρα που την ζυγισα ειναι 4100!!!!Μαλλον ηθελε τον χρονο της γτ τις πρωτες μερες κοιμοταν συνεχεια δεν μπορουσα να την ξυπνησω με τπτ, η μαλλον την ξυπνουσα κ ξανακοιμοταν!

Αποκλειστικό θηλασμό κανεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nancy_ είπε:

Αποκλειστικό θηλασμό κανεις;;

Προς το παρον ναι αλλα δινω κ αντλημενο κανα δυο γευματα. Δεν ξερω για ποσο ακομα βεβαια γτ μαλλον σε εναν μηνα πρεπει να επιστρεψω για δουλεια. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pap88 είπε:

680 γραμμαρια;; Μπραβο μανουλιτσα πολυ καλη δουλεια :wub:

Παντως κανεις πολυ καλη άντληση εχεις πολυ γαλατάκι. Εγω εκεί υστερώ, αν αυτα τα γραμμάρια τα ειχε πάρει με δικο μου γάλα θα ήμουν πιο πολυ ευχαριστημένη, αλλα δεν χάνω το δάσος που ειναι να εχω ενα υγιες μωρο και χορτάτο. Η αλήθεια ειναι οτι ο μικρός εχει πολυ όρεξη  για φαγητό και εμεις τον σταματάμε. Πιστεύω αν του έδινα μισο λιτρο γάλα θα το κατέβαζε.

Just now, nanoula90 είπε:

Προς το παρον ναι αλλα δινω κ αντλημενο κανα δυο γευματα. Δεν ξερω για ποσο ακομα βεβαια γτ μαλλον σε εναν μηνα πρεπει να επιστρεψω για δουλεια. 

Μπραβο κορίτσι!

 Ξαναγυρίσεις δουλειά; Τα μικρά που τα αφηνεις;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Με όσες εχω μιλήσει και φίλες και μαίες μου ειπαν για 8 αντλήσεις σταθερά την μερα, που δεν το εκανα, οποτε βγαίνει στο τρίωρο, που και πάλι δεν το κρατάω. Άντλησα πχ τωρα το πρωί στις 9 μετα ήμουν μονη και αντλώ πάλι τωρα. Βεβαια τον ειχα δυο ωρες στο στήθος στο ενδιάμεσο.

καλα δεν το συζητώ με το που πιάνω τα θηλαστρο πιάνω και το ταμπλετ αμέσως.

 Γαλατακια συνεχίσαμε του μαιευτήριουτα έτοιμα  τα Frisolac RTF (ready to feed)

 Επισης ειμαι πολυ ευχαριστημένη με τα μπιμπερό της medela που ειναι σαν το στήθος και τ9 παιδί καταβάλει προσπαθεια  να πιεί Kai dr.brown που δεν μαζεύουν αέρα. Κατι αλλα που δοκίμασα nuk κλπ ρέει το γάλα άφθονο και το παιδί δεν εχει καμια δυσκολία να πιεί. Που σαμποτάρει τον θηλασμό, ειδικά εμενα που πρεπει ο καημένος να βγαζει καθε φορα την θηλή έξω για να φάει.

Καλημέρα κ να σου ζήσει το μωράκι! Για σενα καξη δυναμη σε ολα!!! Πετάγομαι απο ομάδα Ιανουαρίου καθώς σας διάβαζα για γνώμες κλπ . Να σε ρωτήσω κάτι που μου δημιουργήθηκε απορία; τα είδα τα frisolac ready κ φαίνονται πολύ εύκολα ειδικά για αρχή που δε ξέρεις τι σου γίνεται. Αυτα μπαίνουν σε θερμαντηρα; γιατι διάβαζα στις οδηγίες τους απο φαρμακείο για μπεν μαρι κ όχι απευθείας σε πηγές θερμότητας. Σόρρυ για το κατεβατό αλλά μπερδεύτηκα. 


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Καλημέρα κ να σου ζήσει το μωράκι! Για σενα καξη δυναμη σε ολα!!! Πετάγομαι απο ομάδα Ιανουαρίου καθώς σας διάβαζα για γνώμες κλπ . Να σε ρωτήσω κάτι που μου δημιουργήθηκε απορία; τα είδα τα frisolac ready κ φαίνονται πολύ εύκολα ειδικά για αρχή που δε ξέρεις τι σου γίνεται. Αυτα μπαίνουν σε θερμαντηρα; γιατι διάβαζα στις οδηγίες τους απο φαρμακείο για μπεν μαρι κ όχι απευθείας σε πηγές θερμότητας. Σόρρυ για το κατεβατό αλλά μπερδεύτηκα. 

Ειναι όντως πιο εύκολα , πολυ πιο ασύμφορα οικονομικά , αλλα εμεις τα πήραμε για λόγους αποστηρωσης σε σχέση με την σκόνη, αποφασίσαμε να τα δίνουμε τους δυο πρώτους μηνες. Τα ζεσταίνουμε σε μπρίκι μπεν μαρι δηλαδη, για τον ιερμαντηρα δεν ξερω δεν εχω. Πήραμε ομως θερμόμετρο που μετράει θερμοκρασία στο μέτωπο για το μωρο, αλλα και θερμοκρασία σε επιφάνειες οποτε οταν ειναι στους 37-39 βαθμούς το δίνουμε. Αν αποφασισεις να τα πάρεις και δεν τα βρίσκεις πες μου να σου ποιο φαρμακείο μας τα φέρνει γιατι τωρα κυκλοφόρησαν στην αγορά. Σε πέντε φαρμακεία που τηλεφωνηςα μου έλεγαν δεν υπάρχουν.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολυ!!!!! Έβλεπα στο skroutz τα φαρμακεία οντως γιατί ήθελα να δω αν έλεγαν κατι παραπάνω στις οδηγίες.  Όντως ασυμφορα αλλά για αρχή ευκολία στη ζωή μας .... θα σε ρωτησω αν δε βρίσκω άκρη με τπτ να με βοηθήσεις. Καλη συνέχεια σε όλα! Με ηρεμία εύχομαι!!


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...