Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Σ' ευχαριστώ πολύ! Εμένα αυτή στο τηλέφωνο μου είπε πως πρέπει να συνεννοηθώ εκείνη την ώρα που θα πάω να γεννήσω με την προϊσταμένη. Γενικά δεν είχε πολύ όρεξη να μου πει.

Θα ξαναπάρω κι εγώ τηλέφωνο και θα ρωτήσω πάλι και τον γιατρό. Αλλά εσύ έπρεπε να ξέρεις τώρα γιατί κοντεύεις.

Ε ναι εγω δε γινόταν αλλιώς! Είμαστε alert :mrgreen:


Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 14/1/2021 at 5:58 ΠΜ, pap88 είπε:

Εγω μιλαω κ με συμβουλο θηλασμου κ μου ειπε να πινω 5-7 τσαγια θηλασμου τη μερα!!!!!!!!!! Ποιος μπορει να πιει αυτη τη ποσοτητα απορω!!!! Πινω ενα καθε μερα κ αν προλαβω να πιω δευτερο το θεωρω θαυμα!!!!!!!!!

Του δινω 2 φορες τη μερα απο 100μλ συμπληρωμα και κατα τ αλλα ολη μερα στηθος. Η παιδιατος δε με εχει κατευθυνει πολυ συγκεκριμενα στις ποσες φορες να του δινω συμπληρωμαου εχει πει μονο οτι πειναει το παιδι ταισε το!!!! Θα την δω την παρασκευη ναμμου το διαλευκανει - ελπιζω νανπαιρνουμε βαρος προσπαθω να μη ζυγιζω συνεχεια

Μου ειπε να πίνω 6-9 fenugreek την ημερα. Τσάι πίνω 500ml και ενα φάκελο pioulate. Καλα οικονομικά δεν στο συζητώ, τα γαλατακια του μωρού, τα δικά μου βοτάνια συν η ενοικίαση θηκαστρου ποσο μας έρχεται και ο στόχος μου δεν επιτυγχάνεται.

 Ζυγιστικατε χτες ποσο ηταν;

On 14/1/2021 at 8:53 ΠΜ, Lottaki είπε:

Καλημέρα!! Διάβασα την εμπειρια του τοκετού σου γιατί δεν το είχα δει. Κ χωρίς να την είχα δει βέβαια θα συμφωνούσα, πανω απ όλα το μωρο κ εμείς (κ να μην είναι ο σύζυγος οκ δε ήρθε η καταστροφή). Απλα επειδή θέλω να πηγαίνω με αισιοδοξία ότι όλα καλά θα είναι μέχρι τέλους είχα βάλει κάτω τα δεδομένα πως να γίνει να μην έχουμε κ αυτό μέ το τεστ. Να παμε δηλ μαζί μέσα χωρίς να περιμένει ωρες ή κ μερα που έχει τύχει για να με δει/μας δει. 

Επίσης να ευχηθώ καλή δύναμη τώρα τον πρωτο καιρο που ξέρω ότι μας έρχεται κ εμας ολο αυτο με τη διατροφή κλπ αλλα παίρνουμε κ δύναμη η μια απο την αλλη. 

Κ κατι τελευταίο, οταν έγραψες την ανακοίνωση της χωριακης σου εδώ(το είδα λόγω που είδα τον τοκετο) κ ήσουν τόσο συγκινημένη κ χαρούμενη, ηταν η μέρα των γενεθλίων μου :)

Καλημέρα κ παλι!!

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!

 Σε κάποιες κοπέλες έρχεται πολυ φυσικα και εύκολα ο θηλασμός οποτε μην αγχώνεσαι προκαταβολικά

 με το καλο να υποδεχτείς το μωράκι σου , θα βιώσεις συναισθήματα που δεν ηξερες οτι υπάρχουν , μιλάμε για την απόλυτη αγάπη.

 

On 14/1/2021 at 12:29 ΜΜ, korina84 είπε:

Ναι αν βγει θετικό σε στέλνουν σε εφημερεύον αναφοράς!

Εμένα που πίνει μόνο ξένο έχει φτάσει μέχρι και 750ml! Η οδηγία του παιδιάτρου είναι αυτή, όσο ζητάει και πεινάει δίνεις, μην τυχόν και πεινάει το παιδί.....το παιδί το οποίο σε λίγο θα φάει και τις ωμές μπριζόλες στη κατάψυξη!!!!!

Κι εμενα 700ml έφτασε χτες.

On 14/1/2021 at 12:49 ΜΜ, pap88 είπε:

Της weleda μου προτεινε!

να περιμενεις δυωρο ε; Εμενα τα βραδυα τρωει κ τον ξαπλωνω κ μετα απο 20 λεπτα ξυπναει κ θελει παλι

μπανακι σε μπανιερακι κανετε;; Εμεις πλενοναστε στη βρυση ακομη... σκεφτομαι το σκ να τον ξεκινησω!!

Ναι κανονικά μπανακι, τρελενεται , του αρέσει πολυ! Στο μαιυτηριο μας είχαν πει δυο φορές την εβδομαδα, τωρα ο παιδίατρος μας ειπε μερα παραμερα , κρατήσαμε τεταρτη Παρασκευή Κυριακή.

On 14/1/2021 at 2:29 ΜΜ, nanoula90 είπε:

Καντι μου δεν θελω να σε κουραζω με αυτο το θεμα αληθεια ουτε να σε πρηζω, αλλα 2 ωρες δεν κανουν τιποτα. Το στηθος σου παραγει ελαχιστο γαλα γιατι βαζεις ελαχιστα το μωρο να θηλασει. Μονο ενας συμβουλος θηλασμου θα σε βοηθησει αν θελεις να θηλαζεις παραπανω.

Εχω μιλήσει απο την αρχη κοιτα απο την στιγμή που δεν πηρε την ευθύνη να μου πει κόψε το ξένο , τα κανω ολα μαζι, αυτο σημαίνει , οτι για τοσο προλαβαίνω. Ουσιαστικα νιώθω οτι κανω τριπλή δουλειά, φόρμουλα, θηλαστρο και θηλασμός.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2021 at 5:41 ΠΜ, Καντι είπε:

 

Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

 @xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα καλώς ήρθες μπεμπάκο, που δεν ταλαιπωρησες καν την μανούλα!!! 11/12 και 3.535

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής καλώς τον μπεμπουλη στις 14/12 , με καισαρική , 3.600 και 51εκ !!!

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω ηρθε η μπουμπού,  φυσιολογικά , 3.630kg,   στις 15/12.!!!

@Monika93 17/12, αγοράκι, διαβαλκανικό θες/νίκης.  Ηρθε κι άλλος μπεμπούλης !!! 3.100 , φυσιολογικά στις 7/12

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Κούρτης , στο Έλενα έφτασε ο πρώτος μας μπόμπιρας!!! 3.000kg φυσιολογικά και βιαστικά στις 30/11

 @Xrysagr 20/12

 @Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι @

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω κατέφθασε κι άλλος μπεμπης , φυσιολογικά 3.000 στις 5/12!!!

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω , ηρθε ο μπεμπουλης στις 16/12, 3.450kg 53 πόντους , με καισαρική.!!!

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας κι αλλη μπεμπουλα στην παρεούλα, 14/12 και 3050kg!!!

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου ήρθε η πρώτη μας νυφούλα,  10/12 και 2720 kg!!!

 @miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης ηρθε ο σπιρτουλης μου με καισαρική , 14/12 και 2.680kg 51 πόντους!!!

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος ηρθε η μπουμπού φυσιολογικά και εύκολα, 16/12, 3.620kg και 52 ποντους.!!!

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μου ειπε να πίνω 6-9 fenugreek την ημερα. Τσάι πίνω 500ml και ενα φάκελο pioulate. Καλα οικονομικά δεν στο συζητώ, τα γαλατακια του μωρού, τα δικά μου βοτάνια συν η ενοικίαση θηκαστρου ποσο μας έρχεται και ο στόχος μου δεν επιτυγχάνεται.

 Ζυγιστικατε χτες ποσο ηταν;

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου!

 Σε κάποιες κοπέλες έρχεται πολυ φυσικα και εύκολα ο θηλασμός οποτε μην αγχώνεσαι προκαταβολικά

 με το καλο να υποδεχτείς το μωράκι σου , θα βιώσεις συναισθήματα που δεν ηξερες οτι υπάρχουν , μιλάμε για την απόλυτη αγάπη.

 

Κι εμενα 700ml έφτασε χτες.

Ναι κανονικά μπανακι, τρελενεται , του αρέσει πολυ! Στο μαιυτηριο μας είχαν πει δυο φορές την εβδομαδα, τωρα ο παιδίατρος μας ειπε μερα παραμερα , κρατήσαμε τεταρτη Παρασκευή Κυριακή.

Εχω μιλήσει απο την αρχη κοιτα απο την στιγμή που δεν πηρε την ευθύνη να μου πει κόψε το ξένο , τα κανω ολα μαζι, αυτο σημαίνει , οτι για τοσο προλαβαίνω. Ουσιαστικα νιώθω οτι κανω τριπλή δουλειά, φόρμουλα, θηλαστρο και θηλασμός.

Βασικα κανεις οντως τριπλη δουλεια και χαρα στο κουραγιο σου. Δεν καταλαβαινω τι οδηγιες σου δωσανε αλλα μπορεις επισης να παρεις τηλ στην γραμμη υποστηριξης θηλασμου Αλκυονη. Αυτο οχι για να θηλασεις σωνει κ ντε. αλλα μηπως σε βοηθησουν καπως στο ολο προγραμμα γιατι μοιαζει εξαντλητικο. 

 

Καλημερα!!!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Βασικα κανεις οντως τριπλη δουλεια και χαρα στο κουραγιο σου. Δεν καταλαβαινω τι οδηγιες σου δωσανε αλλα μπορεις επισης να παρεις τηλ στην γραμμη υποστηριξης θηλασμου Αλκυονη. Αυτο οχι για να θηλασεις σωνει κ ντε. αλλα μηπως σε βοηθησουν καπως στο ολο προγραμμα γιατι μοιαζει εξαντλητικο. 

 

Καλημερα!!!!

Οσον αφορα το προγράμμα κανω αυτο που με βολεύει. Απο τα 8 γεύματα τα 3 ειναι με μητρικό γάλα που αντλώ, και τρεις ωρες περιπου τον εχω στο στήθος. Ο στόχος μου ειναι να δίνω δυο τρεις φόρμουλες το βράδυ, αλλα δεν εχω τοσο γάλα. Το να τον εχω στο στήθος όλη μερα χωρις να δίνω καθόλου ξένο το φοβάμαι κι εγω και δεν το διαπραγματεύεται ουτε ο σύζυγος πρεπει να φτάσουμε σε βάρος τα παιδακια της ηλικίας μας, αυτην την στιγμή ειμαστε στην χαμηλότερη καμπύλη.

 Μου πρότειναν ενα εναλλακτικό πρωτόκολλο άντλησεων μηπως αυξήθει το γάλα που δεν μπόρεσα ουτε μισή μερα να το κανω , ανα μια ωρα10 λεπτά άντληση. Αυτο θα γινόταν αν ειχα ανθρώπο να  αναλάβει το παιδί.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Οσον αφορα το προγράμμα κανω αυτο που με βολεύει. Απο τα 8 γεύματα τα 3 ειναι με μητρικό γάλα που αντλώ, και τρεις ωρες περιπου τον εχω στο στήθος. Ο στόχος μου ειναι να δίνω δυο τρεις φόρμουλες το βράδυ, αλλα δεν εχω τοσο γάλα. Το να τον εχω στο στήθος όλη μερα χωρις να δίνω καθόλου ξένο το φοβάμαι κι εγω και δεν το διαπραγματεύεται ουτε ο σύζυγος πρεπει να φτάσουμε σε βάρος τα παιδακια της ηλικίας μας, αυτην την στιγμή ειμαστε στην χαμηλότερη καμπύλη.

 Μου πρότειναν ενα εναλλακτικό πρωτόκολλο άντλησεων μηπως αυξήθει το γάλα που δεν μπόρεσα ουτε μισή μερα να το κανω , ανα μια ωρα10 λεπτά άντληση. Αυτο θα γινόταν αν ειχα ανθρώπο να  αναλάβει το παιδί.

Νομιζω πως το θεμα δεν ειναι τοσο να φτασει σε βαρος τα αλλα παιδια της ηλικιας , οσο το να ακολουθει την καμπυλη του κ να μην πεσει βασικα καμπυλη. Γιατι το καθε παιδακι εχει τη δικη του αναπτυξη. Γεννηθηκε λιγο μικρουλης αλλα οσο σου παιρνει βαρος κ ειναι υγιεστατος προσπαθησε να μην αγχωνεσαι! θα παρει οτι ειναι να παρει αφου το παιδακι σου τρωει ικανοποιητικα με οποιον τροπο.

Για τα υπολοιπα δεν εχω να πω κατι γιατι πραγματικα μου φαινεται πολυ δυσκολο αυτο που κανεις. Σημασια εχει να ειστε καλα κ οι δυο. Ποσα κιλα ειναι τωρα; 

  • Μου αρέσει 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:

Οσον αφορα το προγράμμα κανω αυτο που με βολεύει. Απο τα 8 γεύματα τα 3 ειναι με μητρικό γάλα που αντλώ, και τρεις ωρες περιπου τον εχω στο στήθος. Ο στόχος μου ειναι να δίνω δυο τρεις φόρμουλες το βράδυ, αλλα δεν εχω τοσο γάλα. Το να τον εχω στο στήθος όλη μερα χωρις να δίνω καθόλου ξένο το φοβάμαι κι εγω και δεν το διαπραγματεύεται ουτε ο σύζυγος πρεπει να φτάσουμε σε βάρος τα παιδακια της ηλικίας μας, αυτην την στιγμή ειμαστε στην χαμηλότερη καμπύλη.

 Μου πρότειναν ενα εναλλακτικό πρωτόκολλο άντλησεων μηπως αυξήθει το γάλα που δεν μπόρεσα ουτε μισή μερα να το κανω , ανα μια ωρα10 λεπτά άντληση. Αυτο θα γινόταν αν ειχα ανθρώπο να  αναλάβει το παιδί.

Μπράβο σου για την προσπάθεια! Εμένα με συμβούλεψε η παιδίατρος σε κάθε γεύμα σχεδόν αφού τον βάλω σε κάθε στήθος για κανέναν 20λέπτο και του δώσω και συμπληρωμα μετά να βάζω το θήλαστρο για 10 λεπτά και θα δω διαφορα παραγωγή! Αλλά ειλικρινά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το κάνω έστω και 4-5 φορές τη μέρα! Γιατί η όλη διαδικασία του φαγητού παίρνει παρά πολύ ώρα και μεταν δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ άλλο ούτε να χαρω το μωρο μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nancy_ said:

Μπράβο σου για την προσπάθεια! Εμένα με συμβούλεψε η παιδίατρος σε κάθε γεύμα σχεδόν αφού τον βάλω σε κάθε στήθος για κανέναν 20λέπτο και του δώσω και συμπληρωμα μετά να βάζω το θήλαστρο για 10 λεπτά και θα δω διαφορα παραγωγή! Αλλά ειλικρινά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το κάνω έστω και 4-5 φορές τη μέρα! Γιατί η όλη διαδικασία του φαγητού παίρνει παρά πολύ ώρα και μεταν δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ άλλο ούτε να χαρω το μωρο μου!!

Κ εμενα μου φαινεται γολγοθας αυτο που λες - και αδυνατο... εδω για αντληση κανονικη μια φορα τη μερα κ δε μου βγαινει!!!!!

 

 

σε αλλο θεμα... εχετε δωσει πιπιλα;;

  • Μου αρέσει 1

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pap88 είπε:

Κ εμενα μου φαινεται γολγοθας αυτο που λες - και αδυνατο... εδω για αντληση κανονικη μια φορα τη μερα κ δε μου βγαινει!!!!!

 

 

σε αλλο θεμα... εχετε δωσει πιπιλα;;

Έχω δώσει εγώ αλλά πολύ σπάνια τη θέλει! Κάποιες φορές στον ύπνο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Νομιζω πως το θεμα δεν ειναι τοσο να φτασει σε βαρος τα αλλα παιδια της ηλικιας , οσο το να ακολουθει την καμπυλη του κ να μην πεσει βασικα καμπυλη. Γιατι το καθε παιδακι εχει τη δικη του αναπτυξη. Γεννηθηκε λιγο μικρουλης αλλα οσο σου παιρνει βαρος κ ειναι υγιεστατος προσπαθησε να μην αγχωνεσαι! θα παρει οτι ειναι να παρει αφου το παιδακι σου τρωει ικανοποιητικα με οποιον τροπο.

Για τα υπολοιπα δεν εχω να πω κατι γιατι πραγματικα μου φαινεται πολυ δυσκολο αυτο που κανεις. Σημασια εχει να ειστε καλα κ οι δυο. Ποσα κιλα ειναι τωρα; 

Δεν αγχώνομαι , στεναχωριέμαι γιατι κανω τόση προσπαθεια και δεν εχω το προσδοκώμενο αποτέλεσμα.

 Έφτασε στον μήνα τα 3.500 κιλά απο 2440 που βγήκαμε απο το μαιυτηριο εξαιρετικά μας ειπε ο παιδίατρος. Επι της ουσίας ομως βάζοντας τις τιμές του στις καμπύλες ειναι στα χαμηλότερα φυσιολογικά.

πρίν από 40 λεπτά , Nancy_ είπε:

Μπράβο σου για την προσπάθεια! Εμένα με συμβούλεψε η παιδίατρος σε κάθε γεύμα σχεδόν αφού τον βάλω σε κάθε στήθος για κανέναν 20λέπτο και του δώσω και συμπληρωμα μετά να βάζω το θήλαστρο για 10 λεπτά και θα δω διαφορα παραγωγή! Αλλά ειλικρινά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το κάνω έστω και 4-5 φορές τη μέρα! Γιατί η όλη διαδικασία του φαγητού παίρνει παρά πολύ ώρα και μεταν δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ άλλο ούτε να χαρω το μωρο μου!!

Για το 20 λεπτό πριν την φόρμουλα το βρίσκω  εξαιρετική ιδέα. Μετα ομως θελει να περασει λίγη ώρα για να κανεις και άντληση.

 Εννοειται οτι δεν προλαβαίνω κι εγω τιποτα αλλο και με εναν μπαμπά που επισης ασχολείται πολυ οταν γυρνάει απο την δουλειά. Επισης νιώθω οτι δεν το χαίρομαι οταν σκέφτομαι οτι πρεπει να τον κοιμησω  για να κανω άντληση.

πρίν από 14 λεπτά , pap88 είπε:

Κ εμενα μου φαινεται γολγοθας αυτο που λες - και αδυνατο... εδω για αντληση κανονικη μια φορα τη μερα κ δε μου βγαινει!!!!!

 

 

σε αλλο θεμα... εχετε δωσει πιπιλα;;

Μου ειπαν οτι μεχρι τις 60 μερες θα φανεί ή που θα μου κοπεί εντελώς το γάλα ή θα εδραιωθεί ο θηλασμός. Οποτε μετράω μερες ουσιαστικα να δω τι θα γίνει. Δεν τραβιέται για πολυ αυτο το σενάριο.

 Η αλήθεια ειναι οτι τα ειχα παίξει στην αρχη τις τρεις πρώτες εβδομάδες  που τον ξυπνούσαμε καθε δυο ωρες να τον ταΐσουμε οταν δεν ξυπνούσε. Τωρα που το βράδυ εγινε 4ωρο νιώθω άλλος ανθρωπος 

 πιπίλα μας ειπε ογιατρος μετα τις 40 μερες επιτρεπεται..

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Anast20  3/12, κοριτσάκι, Έλενα, Παφίλης 

@Elektra_Gr 6/12, διδυμα  αγοράκια , Νοσοκομείο Αγίου Νικόλαου Κρήτης 

@Nat92 7/12

@manoulaMeXara 11/12

 @xxolga 14/12 αγόρι,  Μιχαλοδημητρακης, Γεωργακιλα

@Vagia1985 15/12, αγόρι, Χατζηπαπας, Αλεξάνδρα καλώς ήρθες μπεμπάκο, που δεν ταλαιπωρησες καν την μανούλα!!! 11/12 και 3.535

@Nancy_ 16/12 αγόρι , Αθάνατος, Δαγκλής καλώς τον μπεμπουλη στις 14/12 , με καισαρική , 3.600 και 51εκ !!!

@valkyrie 17/12, αγόρι, ΡΕΑ 

@ranial83 17/12, κοριτσάκι, ιασω ηρθε η μπουμπού,  φυσιολογικά , 3.630kg,   στις 15/12.!!!

@Monika93 17/12, αγοράκι, διαβαλκανικό θες/νίκης.  Ηρθε κι άλλος μπεμπούλης !!! 3.100 , φυσιολογικά στις 7/12

@DimitraL 18/12, αγόρι , ΡΕΑ 

@Athina28 19/12 αγόρι , Κούρτης , στο Έλενα έφτασε ο πρώτος μας μπόμπιρας!!! 3.000kg φυσιολογικά και βιαστικά στις 30/11

 @Xrysagr 20/12

 @Maria95 20/12 κορίτσι Ιασω

@Hanna83 20/12 αγόρι @

@korina84 21/12 αγόρι, ιασω κατέφθασε κι άλλος μπεμπης , φυσιολογικά 3.000 στις 5/12!!!

@pap88 21/12 , αγόρι, ιασω , ηρθε ο μπεμπουλης στις 16/12, 3.450kg 53 πόντους , με καισαρική.!!!

@Dimitra1979 22/11 αγόρι , Αρεταίειο

@Nantia1286 23/12 κοριτσι, Γεννεσις θες/νίκης, Αυγουστινακης, Ζορμπας κι αλλη μπεμπουλα στην παρεούλα, 14/12 και 3050kg!!!

@Depykal 23/12 , αγόρι, πανεπιστημιακό Ιωαννίνων 

@Zoyla 23/12, κορίτσι, ΡΕΑ,  Χρηστάκης, Γεωργακοπούλου ήρθε η πρώτη μας νυφούλα,  10/12 και 2720 kg!!!

 @miti85 24/12, αγόρι, μητέρα 

@Mts_dreamer 24/12 αγόρι , διαβαλκανικό Θες/νίκης, Γρηγοριάδου, Αθανασιαδης

@Καντι 26/12 αγόρι , μητέρα , Σφακιανουδης, Μαλλιγιαννης ηρθε ο σπιρτουλης μου με καισαρική , 14/12 και 2.680kg 51 πόντους!!!

@nanoula90 28/12 κοριτσι, ΡΕΑ , Σπανοπουλος ηρθε η μπουμπού φυσιολογικά και εύκολα, 16/12, 3.620kg και 52 ποντους.!!!

 @Eleni1988 31/12, κορίτσι, euromedica Ρόδος 

@Viik 4/1

Τώρα παρατήρησα ότι εχουμε ίδια μέρα γενέθλια με τον σπιρτουλη σου!!! 

1 ώρα πρίν, pap88 είπε:

Κ εμενα μου φαινεται γολγοθας αυτο που λες - και αδυνατο... εδω για αντληση κανονικη μια φορα τη μερα κ δε μου βγαινει!!!!!

 

 

σε αλλο θεμα... εχετε δωσει πιπιλα;;

Εγώ έχω δώσει!! Τον ηρεμεί καμια φορά αλλά δεν την κρατάει πολύ και δεν την δέχεται πάντα.Την έχω για ώρα ανάγκης όμως δεν του την κάνω συνήθεια 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, korina84 είπε:

Τώρα παρατήρησα ότι εχουμε ίδια μέρα γενέθλια με τον σπιρτουλη σου!!! 

Εγώ έχω δώσει!! Τον ηρεμεί καμια φορά αλλά δεν την κρατάει πολύ και δεν την δέχεται πάντα.Την έχω για ώρα ανάγκης όμως δεν του την κάνω συνήθεια 

Εμεις εχουμε στις 14/12, μηπως σε εχω γράψει λάθος; Και η Ναντια και η Νανσυ στις 14/12.

 Έλεγε μια φιλη στον αδερφό μου οτι αστρολογικά ηταν πολυ σημαντική μερα και δεν ηταν τυχαίο που ο τοκετός εγινε οπως εγινε...

 καλα γαι την πιπίλα περιμενω να σαραντισουμε να την δώσω γιατι μεχρι στιγμή μονο στο στήθος παρηγορειται 

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω για την πιπιλα εχω μπλεξιμο. Γιατι εχω τον μεγαλο που δεν την αφηνει λεπτο κ ελεγα να την κοβαμε σιγα σιγα αλλα απο την αλλη αν δωσω στο μωρο πως θα την κοψει που θα υπαρχει τριγυρω;;;

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 said:

Εγω για την πιπιλα εχω μπλεξιμο. Γιατι εχω τον μεγαλο που δεν την αφηνει λεπτο κ ελεγα να την κοβαμε σιγα σιγα αλλα απο την αλλη αν δωσω στο μωρο πως θα την κοψει που θα υπαρχει τριγυρω;;;

Για τον μεγαλο καπου διαβασα πτι μπορεις να κανεις με μια βελονα τρυπιτσες στη θηλη της πιπιλας, με αποτελεσμα το ρουφηγμα να μην ειναι ευχαριστο κ να τη σταματησει μονος του :wacko:

  • Μου αρέσει 3

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...