Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Διακοπή κύησης στις 24 εβδομάδες


Recommended Posts

Just now, Penny... είπε:

Βρε summerlove εγραψα την γνώμη μου σε πειράζει δεν γράφω πως οτι σπάθα εγώ σημαίνει οτι σε ολες τις κοπέλες θα είναι ετσι δηλαδή δεν μπορω να καταλάβω τι παθαινετε μαζί μου εγώ ενα ξέρω οποίος έχει την μύγα μυγιαζετε με Εχετε πρηξει ότι γράφω το παρεξηγητε και λέτε οτι οτι γράφω σημαίνει οτι είναι ετσι παντού Οχι φυσικά αλλα λυπάμαι που σσς στεναχωρει που πιστεύω στον Θεο και ναι μπορεί καμια φορά και τόσοι γιατροί να πέφτουν εξω μπορεί και Οχι ας κανει ότι θέλει απο μονη της όπως ολες εξεφρασα την γνώμη μου ετσι οπως την είπα αν δεν σου αρέσει αλλη φορά μην με διαβαζεις

@Penny... είναι πολύ απλό αυτό που είπα , δεν είναι βοηθητικό να λέμε σε μια κοπέλα που προσπάθεια να δει τι θα κάνει με βάση τ επιστημονικά δεδομένα που μπορεί να έχει τι συνέβει στο μπατζανάκη ενός τρίτου ξαδέλφου μου . Δεν ξέρω γιατί γράφεις ότι όλες σε παρεξηγούμε ;;;! 

Τη γνώμη μας λέμε όπως και εσυ .

Δεν νομίζω ότι ενοχλεί κανέναν η πίστη σου . Προσωπικά πιστεύω πολύ , αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με τη περίπτωση εδώ . Δεν μπορεί κανείς να σταθεί στη μια εξαίρεση αν υπάρχει για να λάβει μια απόφαση . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Summer love είπε:

@Penny... είναι πολύ απλό αυτό που είπα , δεν είναι βοηθητικό να λέμε σε μια κοπέλα που προσπάθεια να δει τι θα κάνει με βάση τ επιστημονικά δεδομένα που μπορεί να έχει τι συνέβει στο μπατζανάκη ενός τρίτου ξαδέλφου μου . Δεν ξέρω γιατί γράφεις ότι όλες σε παρεξηγούμε ;;;! 

Τη γνώμη μας λέμε όπως και εσυ .

Δεν νομίζω ότι ενοχλεί κανέναν η πίστη σου . Προσωπικά πιστεύω πολύ , αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με τη περίπτωση εδώ . Δεν μπορεί κανείς να σταθεί στη μια εξαίρεση αν υπάρχει για να λάβει μια απόφαση . 

Ναι εσένα τι σε πειράζει να λέω και εμένα μου έχουν πει πολλά και με βοήθησαν δεν μπορω να καταλάβω τι σε ενοχλεί τόσο πολύ δηλαδή δεν μπορω να πω τι Εχω ακούσει δεν θα το συνεχίσω φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα προσωπικό οπότε λυστο Εχω αλλά σοβαρότερα προβλήματα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ναι εσένα τι σε πειράζει να λέω και εμένα μου έχουν πει πολλά και με βοήθησαν δεν μπορω να καταλάβω τι σε ενοχλεί τόσο πολύ δηλαδή δεν μπορω να πω τι Εχω ακούσει δεν θα το συνεχίσω φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα προσωπικό οπότε λυστο Εχω αλλά σοβαρότερα προβλήματα

Ασχολίαστο ...... φυσικά γράψε ότι θες . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ναι εσένα τι σε πειράζει να λέω και εμένα μου έχουν πει πολλά και με βοήθησαν δεν μπορω να καταλάβω τι σε ενοχλεί τόσο πολύ δηλαδή δεν μπορω να πω τι Εχω ακούσει δεν θα το συνεχίσω φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα προσωπικό οπότε λυστο Εχω αλλά σοβαρότερα προβλήματα

Δε λες απλά για σένα κάτι καλή μου.υπαρχει ένας άνθρωπος που έχει μια δυσκολη κατάσταση να αντιμετωπίσει,που πρέπει να πάρει μια απόφαση για την οποία αρχικά δεν είχε σκεφτεί ποτέ ότι θα χρειαζόταν κ ενώ πια η κοπέλα έχει κάπου μέσα της δεχτεί αυτόο που συνέβη κ άκουει τους ειδικούς εμφανίζεται εσύ κ της λες κ της ξαναλες "σκέψου το σαν τη ζωή σου" και "δε ξέρω η φίλη Μ σε ποια βδομάδα ήταν αλλά όλα καλά τώρα" .βάζεις τον άνθρωπο εκείνη την ώρα πέρα από τις δικές του τύψεις ενοχές που έχει κ τον πόνο του να ξανά αμφισβητεί τον εαυτό του για όλα.καλως έκανες κ το ανέφερες ότι ήξερες μια περίπτωση που όλα πήγαν καλά ώστε να το αναφέρει κ στους γιατρούς της αν όντως κ σε ποιια περίπτωση μπορεί να πάνε όλα καλα αλλά εκατό φορές να της λες σκέψου το σκεψου το σα να της λες κακώς σκέφτεσαι διακοπή ε καπου νομίζω πρέπει να χούμε λίγα όρια.οποτε όχι ,όταν αυτά που λες επηρεάζουν άλλους δεν μπορείς να λες ότι θες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan είπε:

Δε λες απλά για σένα κάτι καλή μου.υπαρχει ένας άνθρωπος που έχει μια δυσκολη κατάσταση να αντιμετωπίσει,που πρέπει να πάρει μια απόφαση για την οποία αρχικά δεν είχε σκεφτεί ποτέ ότι θα χρειαζόταν κ ενώ πια η κοπέλα έχει κάπου μέσα της δεχτεί αυτόο που συνέβη κ άκουει τους ειδικούς εμφανίζεται εσύ κ της λες κ της ξαναλες "σκέψου το σαν τη ζωή σου" και "δε ξέρω η φίλη Μ σε ποια βδομάδα ήταν αλλά όλα καλά τώρα" .βάζεις τον άνθρωπο εκείνη την ώρα πέρα από τις δικές του τύψεις ενοχές που έχει κ τον πόνο του να ξανά αμφισβητεί τον εαυτό του για όλα.καλως έκανες κ το ανέφερες ότι ήξερες μια περίπτωση που όλα πήγαν καλά ώστε να το αναφέρει κ στους γιατρούς της αν όντως κ σε ποιια περίπτωση μπορεί να πάνε όλα καλα αλλά εκατό φορές να της λες σκέψου το σκεψου το σα να της λες κακώς σκέφτεσαι διακοπή ε καπου νομίζω πρέπει να χούμε λίγα όρια.οποτε όχι ,όταν αυτά που λες επηρεάζουν άλλους δεν μπορείς να λες ότι θες.

Δεν Νομιζω οτι επηρεασα κάποια και ειδικα την θεματοθετρια αν θέλει μπορεί να μου πει η ίδια τωρα ξαναλεω οτι αυτά που Λεώ δεν τα Λεώ απο χαρά αλλά απο λύπη και γιατί θα ήθελα να είναι διαφορετικά ετσι ουτε νομίζω οτι Λεώ ότι θέλω η οτι μου κατέβει απο το κεφάλι με το να λετε ετσι χωρίς καν να με γνωρίζετε και να ξερετε τι είμαι με προσβαλετε λοιπόν κοψτε το εδώ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Summer love είπε:

Βρε penny κάπου στο έχω ξαναγράψει δεν είναι πολύ βοηθητικό να παραθέτουμε μια εμπειρία καποιασσσς γνωστής μας που κάτι κάποτε .... δεν βοηθά . Δεν στο λέω επικριτικά στο λέω γιατί πραγματικά εμένα θα με ωθούσε σε απόγνωση . Τι έγινε πως και γιατί δεν το ξέρεις εσυ , πως σου μεταφέρθηκε και τι ισχύει πραγματικά . 

@Hope2019 κοπέλα πραγματικά στο λέω λυπάμαι παρά πολύ . Ξέρεις ποια είναι τα δεδομένα ήδη πήρες τις γνώμες σου που τελικά συγκλίνουν από ότι κατάλαβα . Να βασιστείς στις γιατρούς σου που εμπιστεύεσαι και για τους δυο σας !!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα ! 

Ευχαριστω πολυ εχουμε παρει την αποφαση διακοπη κυησης δυστηχως !! Δεν εχω αλη επιλογη αλλως θα χασω τη μητρα μου λογο λοιμωξης και καισαρικης και 99% αν ζησει το παιδι οποτε ριναι πολλα ! Ευχομαι σε ολες σας καλη τυχη! Ειναι αδικο συμβαινουν ολα αυτα αλλα εκαν οτι μπορουσα 5 μηνες σπιτι προσεχα μπηκα νοσοκομειο 24 ωρες ξαπλωμενη καθε μερα εξετασεις αιματος ορους αισθανομαι αρρωστη πλεον εχω χασει τον ευατο μου! Δευτερα μαλλον θα γινει η διακοπη φοβαμαι πολυ πονους γεννας αλλα τοσα περασα πιστευβ θα το αντεξω!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Ευχαριστω πολυ εχουμε παρει την αποφαση διακοπη κυησης δυστηχως !! Δεν εχω αλη επιλογη αλλως θα χασω τη μητρα μου λογο λοιμωξης και καισαρικης και 99% αν ζησει το παιδι οποτε ριναι πολλα ! Ευχομαι σε ολες σας καλη τυχη! Ειναι αδικο συμβαινουν ολα αυτα αλλα εκαν οτι μπορουσα 5 μηνες σπιτι προσεχα μπηκα νοσοκομειο 24 ωρες ξαπλωμενη καθε μερα εξετασεις αιματος ορους αισθανομαι αρρωστη πλεον εχω χασει τον ευατο μου! Δευτερα μαλλον θα γινει η διακοπη φοβαμαι πολυ πονους γεννας αλλα τοσα περασα πιστευβ θα το αντεξω!

Κοπέλα μου πραγματικά καταλαβαίνω ποσό δύσκολη είναι αυτή η απόφαση . Όλες όσες κάναμε διακοπή καταλαβαίνουμε το βάρος που φέρει αυτό . Τώρα έχεις μικησει με τους ειδικούς και έχεις πάρει την απόφαση σου , γνωρίζεις τα δεδομένα και προχωράς με αυτά . Δεν είναι εύκολο είναι μια δύσκολη απόφαση που παίρνεις και για σένα και για το μωρό .Κοριτσι μου δεν είναι τόσος ο σωματικός πόνος αυτό που θα πρέπει να διαχειριστείς μετά θα είναι η ψυχική σου διάθεση . Εγώ έβλεπα τότε για καιρό και ψυχολόγο που με βοήθησε πολύ . Προσπάθησε να μιλάς στους δικούς σου ανθρώπους και να το εξωτερικεύεις όσο γίνεται και μπορείς . Λυπάμαι παρά πολύ για όλο αυτό που περνάς ! 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Ευχαριστω πολυ εχουμε παρει την αποφαση διακοπη κυησης δυστηχως !! Δεν εχω αλη επιλογη αλλως θα χασω τη μητρα μου λογο λοιμωξης και καισαρικης και 99% αν ζησει το παιδι οποτε ριναι πολλα ! Ευχομαι σε ολες σας καλη τυχη! Ειναι αδικο συμβαινουν ολα αυτα αλλα εκαν οτι μπορουσα 5 μηνες σπιτι προσεχα μπηκα νοσοκομειο 24 ωρες ξαπλωμενη καθε μερα εξετασεις αιματος ορους αισθανομαι αρρωστη πλεον εχω χασει τον ευατο μου! Δευτερα μαλλον θα γινει η διακοπη φοβαμαι πολυ πονους γεννας αλλα τοσα περασα πιστευβ θα το αντεξω!

Κορίτσι μου, λυπάμαι πάρα πολύπου έπρεπε να πάρετε μια τέτοια απόφαση, όμως είναι για το καλύτερο και για σένα αλλά και για το αγγελούδι σου!

Μην τους φοβάσαι τους πόνους της γέννας. Γέννησα την κορούλα μου πριν 2 εβδομάδες, καθώς χρειάστηκε να κάνω και εγώ διακοπή κύησης στις 24 εβδομάδες, λόγω σοβαρού προβλήματος του μωρού μου.

Θα σου πω πως έχουν για μένα τα πράγματα 2 εβδομάδες μετά:

Μου λείπει το κορίτσι μου αφάνταστα κάθε ώρα και στιγμή.

Μου λείπουν ακόμα και οι πόνοι της γέννας που ένιωσα, διότι έγινα μαμά όπως και να έχει. Μαμά ενός αγγέλου.

Είναι δύσκολο, το ξέρω κορίτσιμου.

Όμως θα λυτρωθείς και εσύ και το αγγελουδάκι σου..

Οι σκέψεις μου είναι σε εσένα και σε όλες εκείνες τις μανούλες πο περνάνε το ίδιο..

Κουράγιο!

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, GorgonaAigaiou είπε:

Κορίτσι μου, λυπάμαι πάρα πολύπου έπρεπε να πάρετε μια τέτοια απόφαση, όμως είναι για το καλύτερο και για σένα αλλά και για το αγγελούδι σου!

Μην τους φοβάσαι τους πόνους της γέννας. Γέννησα την κορούλα μου πριν 2 εβδομάδες, καθώς χρειάστηκε να κάνω και εγώ διακοπή κύησης στις 24 εβδομάδες, λόγω σοβαρού προβλήματος του μωρού μου.

Θα σου πω πως έχουν για μένα τα πράγματα 2 εβδομάδες μετά:

Μου λείπει το κορίτσι μου αφάνταστα κάθε ώρα και στιγμή.

Μου λείπουν ακόμα και οι πόνοι της γέννας που ένιωσα, διότι έγινα μαμά όπως και να έχει. Μαμά ενός αγγέλου.

Είναι δύσκολο, το ξέρω κορίτσιμου.

Όμως θα λυτρωθείς και εσύ και το αγγελουδάκι σου..

Οι σκέψεις μου είναι σε εσένα και σε όλες εκείνες τις μανούλες πο περνάνε το ίδιο..

Κουράγιο!

 

 

Ωχ λυπαμαι πολυ!! Δεν ξερω πως θα μαι μετα, εχω περασει απο αποβολη 8 εβδομαδων αλλα τωρα ειναι πιο δυσκολο και ηξερα απο την αρχη οτι μπορει να αποβαλω παλι ! Φοβαμαι το ειμαι σε αναμονη μεχρι δευτερα! 

2 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Κοπέλα μου πραγματικά καταλαβαίνω ποσό δύσκολη είναι αυτή η απόφαση . Όλες όσες κάναμε διακοπή καταλαβαίνουμε το βάρος που φέρει αυτό . Τώρα έχεις μικησει με τους ειδικούς και έχεις πάρει την απόφαση σου , γνωρίζεις τα δεδομένα και προχωράς με αυτά . Δεν είναι εύκολο είναι μια δύσκολη απόφαση που παίρνεις και για σένα και για το μωρό .Κοριτσι μου δεν είναι τόσος ο σωματικός πόνος αυτό που θα πρέπει να διαχειριστείς μετά θα είναι η ψυχική σου διάθεση . Εγώ έβλεπα τότε για καιρό και ψυχολόγο που με βοήθησε πολύ . Προσπάθησε να μιλάς στους δικούς σου ανθρώπους και να το εξωτερικεύεις όσο γίνεται και μπορείς . Λυπάμαι παρά πολύ για όλο αυτό που περνάς ! 

Φοβαμαι για τον σωματικο πονο γτ εχω δυο κολπους!! Πως θα ναι με αδεια κοιλια ξαφνικα θα τρελαθω! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Ωχ λυπαμαι πολυ!! Δεν ξερω πως θα μαι μετα, εχω περασει απο αποβολη 8 εβδομαδων αλλα τωρα ειναι πιο δυσκολο και ηξερα απο την αρχη οτι μπορει να αποβαλω παλι ! Φοβαμαι το ειμαι σε αναμονη μεχρι δευτερα! 

Φοβαμαι για τον σωματικο πονο γτ εχω δυο κολπους!! Πως θα ναι με αδεια κοιλια ξαφνικα θα τρελαθω! 

Αχ βρε κορίτσι! Κάνε κουράγιο! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Hope2019 είπε:

Ωχ λυπαμαι πολυ!! Δεν ξερω πως θα μαι μετα, εχω περασει απο αποβολη 8 εβδομαδων αλλα τωρα ειναι πιο δυσκολο και ηξερα απο την αρχη οτι μπορει να αποβαλω παλι ! Φοβαμαι το ειμαι σε αναμονη μεχρι δευτερα! 

Φοβαμαι για τον σωματικο πονο γτ εχω δυο κολπους!! Πως θα ναι με αδεια κοιλια ξαφνικα θα τρελαθω! 

Είναι δύσκολη αυτή η αναμονή πραγντικα ! Δεν ξέρω τι να σου πω Αυτές τις στιγμές . Προσπάθησε να μιλάς στους άλλους .

Ρωτά τους γιατρούς σχετικά με το φόβο που έχεις για το πόνο δεν ξέρω τι γίνεται λόγω του διάφραγμαματος καλύτερα να ρωτήσεις και να ενημερωθείς .θα σε βοηθήσει λίγο . 

Ειναι πολύ δύσκολο να σκέφτεσαι το μετά όπως το λες , να ξέρεις ότι είμαστε πολλές που το περάσαμε . Το πρώτο καιρό δύσκολα πολύ , μιλούσαμε και στο parents στο θέμα εκεί και όσο μπορούσαμε το βγάζαμε . Κάποιες έκαναν και ψυχοθέρπειεα επίσης βοηθητικό παρά πολύ . 

Ότι θες να μας γράφεις ....


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Hope2019 είπε:

Ευχαριστω πολυ εχουμε παρει την αποφαση διακοπη κυησης δυστηχως !! Δεν εχω αλη επιλογη αλλως θα χασω τη μητρα μου λογο λοιμωξης και καισαρικης και 99% αν ζησει το παιδι οποτε ριναι πολλα ! Ευχομαι σε ολες σας καλη τυχη! Ειναι αδικο συμβαινουν ολα αυτα αλλα εκαν οτι μπορουσα 5 μηνες σπιτι προσεχα μπηκα νοσοκομειο 24 ωρες ξαπλωμενη καθε μερα εξετασεις αιματος ορους αισθανομαι αρρωστη πλεον εχω χασει τον ευατο μου! Δευτερα μαλλον θα γινει η διακοπη φοβαμαι πολυ πονους γεννας αλλα τοσα περασα πιστευβ θα το αντεξω!

Η αποφαση ειναι πολυ δυσκολη, αλλα κατανοητη και κανεις δεν μπορει να σε κρινει. Πηρα την ιδια αποφαση στην 1η μου εγκυμοσυνη, στην 14η εβδομαδα, λογω λοιμωξης, γιατι και σε μενα ολοι οι γιατροι διναν ποσοστα γεννησης μη υγιους εμβρυου ανω του 99%. Εννοειται οτι μπορει 1 στις 100 το παιδι να ηταν γερο, αλλα δεν μπορεσα να παρω το ρισκο. Επισης με τοσες αμφιβολιες, τοσο αγχος και τοσες αρνητικες σκεψεις, το σωμα μου ηταν το χειροτερο περιβαλλον για να μεγαλωσει ενα εμβρυο και το να περιμενω να γεννηθει και να φτασει ενος ετους για να φανουν οι επιπτωσεις, οντας μες στην αγωνια και αδυνατωντας να προσφερω ηρεμια και χαρα, μου φαινοταν επισης πολυ αδικο. Αν το μετανιωσα;; Υπηρξαν πολλες στιγμες που σκεφτηκα και ααααν;; Ειδικα μετεπειτα γιατι επι 5 χρονια δεν μου ερχοταν ξανα εγκυμοσυνη, καναμε δυο εξωσωματικες και βιωσα και μια παλινδρομη κυηση...οποτε ναι, υπηρξαν στιγμες που σκεφτηκα τι θα γινοταν αν δεν διεκοπτα την πρωτη εγκυμοσυνη... Απο την αλλη ομως, σκεφτομουν ολα αυτα που ενιωθα και βιωνα τοτε και βεβαιωνομουν πως δεν θα τα καταφερνα... Η αποφαση της διακοπης κυησης ενος εμβρυου ζωντανου, ειναι τρομερα δυσκολη κι αυτο πρεπει να το σκεφτουν ολα τα κοριτσια. Αν δεν το βιωσεις, δεν το καταλαβαινεις και μπορεις να κρινεις ευκολα. Πιστεψτε με ομως καθε γυναικα κανει αυτο που κρινει πιο σωστο για αυτο το παιδι που δυνητικα μπορει να ερθει στον κοσμο και μονο, ΜΟΝΟ η ιδια μπορει να το γνωριζει. Για να κλεισω να σου πω οτι θα ερθει και για σενα η στιγμη που θα τα καταφερεις, που θα κρατησεις ενα υγειες παιδι στα χερια σου. Δεν θα σου σβησει την λυπη που νιωθεις τωρα, αλλα σιγουρα θα στην απαλυνει.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

Είναι δύσκολη αυτή η αναμονή πραγντικα ! Δεν ξέρω τι να σου πω Αυτές τις στιγμές . Προσπάθησε να μιλάς στους άλλους .

Ρωτά τους γιατρούς σχετικά με το φόβο που έχεις για το πόνο δεν ξέρω τι γίνεται λόγω του διάφραγμαματος καλύτερα να ρωτήσεις και να ενημερωθείς .θα σε βοηθήσει λίγο . 

Ειναι πολύ δύσκολο να σκέφτεσαι το μετά όπως το λες , να ξέρεις ότι είμαστε πολλές που το περάσαμε . Το πρώτο καιρό δύσκολα πολύ , μιλούσαμε και στο parents στο θέμα εκεί και όσο μπορούσαμε το βγάζαμε . Κάποιες έκαναν και ψυχοθέρπειεα επίσης βοηθητικό παρά πολύ . 

Ότι θες να μας γράφεις ....

Ειμαι νοσοκομειο απο χθες τα μεσανυχτα ειχα συσπασεις και η λοιμωξη ανεβηκε λιγο! Μου δωσανε ολη νυχτα οροφς να μην ποναω και τωρα μου βγαλανε τα ραμματα απο την περιδεση τραχηλου και μου πανε εαν θελω τεχητους πονους η να περιμενω απο τη φυση μπορει μεχρι αυριο  και αν οχι μετα τεχνητους !! Εδω στη γερμανια προσπαθουν ολα φυσικα! 

Τους ειπα καλυτερα χαπια γτ ηδη εχω ταλαιπωρηθει 4 εβδομαδες για τη διακοπη και τωρα ειτε μια μερα νωρις η μια μερα μετα δεν εχει νοημα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Ειμαι νοσοκομειο απο χθες τα μεσανυχτα ειχα συσπασεις και η λοιμωξη ανεβηκε λιγο! Μου δωσανε ολη νυχτα οροφς να μην ποναω και τωρα μου βγαλανε τα ραμματα απο την περιδεση τραχηλου και μου πανε εαν θελω τεχητους πονους η να περιμενω απο τη φυση μπορει μεχρι αυριο  και αν οχι μετα τεχνητους !! Εδω στη γερμανια προσπαθουν ολα φυσικα! 

Τους ειπα καλυτερα χαπια γτ ηδη εχω ταλαιπωρηθει 4 εβδομαδες για τη διακοπη και τωρα ειτε μια μερα νωρις η μια μερα μετα δεν εχει νοημα! 

Κουράγιο κορίτσι μου! 

Όλες θα είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς. Πήρες την καλύτερη απόφαση,να μην το ξεχνάς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και να επερνα την αντιθετη να το συνεχιζα  μου ηρθανε συσπασεις απο μονα τους! Ευχαριστω πολυ  

μου λενε να το δω το μωρο φοβαμαι να το δω θα λιποθυμησω! 

Just now, GorgonaAigaiou είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου! 

Όλες θα είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς. Πήρες την καλύτερη απόφαση,να μην το ξεχνάς αυτό.

Να κανω επισκληριδιο; Δεν ξερω φοβαμαι γτ εχω δυο κολπους και λογια θα με στενη! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...