Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Διακοπή κύησης στις 24 εβδομάδες


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Είναι πολύ άδικο όλο αυτό έχεις δίκιο , το ξέρω και το καταλαβαίνω καλά . Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συμβαίνει , δεν έχω λόγια . Προσπάθησε να μιλάς με κάποιους δικούς σου για όλο αυτό θα σε βοηθήσει . 

Ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση 

Ηθελα να ρωτησω το αιμα ποσο κραταει; Εγω πονους περιοδου και οχι πολυ αιμα σημερα ειναι η 2 μερα ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Hope2019 είπε:

Ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση 

Ηθελα να ρωτησω το αιμα ποσο κραταει; Εγω πονους περιοδου και οχι πολυ αιμα σημερα ειναι η 2 μερα ! 

Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι . Ήμουν ξέρεις κάπως χαμένη τότε και δεν θυμάμαι και πολλά από το αμέσως μετά . Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον αρκετές μέρες . 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι . Ήμουν ξέρεις κάπως χαμένη τότε και δεν θυμάμαι και πολλά από το αμέσως μετά . Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον αρκετές μέρες . 

Εμενα μου κανανε και αποξεση!! Μηπως γιαυτο δεν εχω πολυ! Λογικα που να θυμασαι! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Εμενα μου κανανε και αποξεση!! Μηπως γιαυτο δεν εχω πολυ! Λογικα που να θυμασαι! Ευχαριστω

Να κάνετε κουράγιο κοριτσάκι μου, ασε τον χρόνο να κυλήσει για να πάρει την πίκρα σου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Hope2019 είπε:

Ευχαριστω ολες για τη συμπαρασταση 

Ηθελα να ρωτησω το αιμα ποσο κραταει; Εγω πονους περιοδου και οχι πολυ αιμα σημερα ειναι η 2 μερα ! 

Hope, εγώ σήμερα κλείνω 2 εβδομάδες και 1 ημέρα ( επίσης δεν χρειάστηκα απόξεση). Έχω μερικές μέρες τώρα και μειωνόταν το αίμα και σήμερα ειδικά είναι η πρώτη μέρα που δεν έχω καθόλου!

Πιστεύω είναι ανάλογα με τον οργανισμό. 

Κάθε γυναίκα διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Hope2019 λυπάμαι τόσο πολύ..τον Ιανουάριο έκανα διακοπή κ εγώ στον τρίτο μήνα λόγω προβλήματος του μωρού..έπρεπε κ εγώ να το αποβάλλω αρχικά μόνη Μ με φάρμακα κ μετά μου κάνα αποξεση.μου πήρε λίγο καιρό να συνέλθω κ να ξανακειτουργησω σε όλα κ δεν περνάει μέρα να ξεχάσω το παιδάκι μου..είχα ευχηθεί κ εγώ να μπορούσα να μαι η τελευταία που το βίωνε..πολύ άδικο για όλες τις μανουλες...όλα θα περάσουν κοπέλα μου κ σιγά σιγά θα βρουν όλα τους ρυθμούς τους.εγω δεν είχα καθόλου αιμα σχεδόν κ μάλιστα ανησυχούσα γιατί παντού διάβαζα ότι όλες είχαν αίμα δέκα μέρα κ δύο βδομάδες...τελικά όμως ήταν επειδή απλά είχε καθαρίσει καλά το ενδομήτριο οπότε μην αγχώνεσαι αν δεν έχεις αίμα..!εύχομαι απ' δω κ πέρα τα καλύτερα να ναι στο δρόμο τους για να σε συναντήσουν..εσένα κ όλες μας !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan είπε:

@Hope2019 λυπάμαι τόσο πολύ..τον Ιανουάριο έκανα διακοπή κ εγώ στον τρίτο μήνα λόγω προβλήματος του μωρού..έπρεπε κ εγώ να το αποβάλλω αρχικά μόνη Μ με φάρμακα κ μετά μου κάνα αποξεση.μου πήρε λίγο καιρό να συνέλθω κ να ξανακειτουργησω σε όλα κ δεν περνάει μέρα να ξεχάσω το παιδάκι μου..είχα ευχηθεί κ εγώ να μπορούσα να μαι η τελευταία που το βίωνε..πολύ άδικο για όλες τις μανουλες...όλα θα περάσουν κοπέλα μου κ σιγά σιγά θα βρουν όλα τους ρυθμούς τους.εγω δεν είχα καθόλου αιμα σχεδόν κ μάλιστα ανησυχούσα γιατί παντού διάβαζα ότι όλες είχαν αίμα δέκα μέρα κ δύο βδομάδες...τελικά όμως ήταν επειδή απλά είχε καθαρίσει καλά το ενδομήτριο οπότε μην αγχώνεσαι αν δεν έχεις αίμα..!εύχομαι απ' δω κ πέρα τα καλύτερα να ναι στο δρόμο τους για να σε συναντήσουν..εσένα κ όλες μας !

Στεναχωριεμαι για ολες μας που βιωνουμαι αυτη την απωλεια! Γιατι η φυση τα χει βαλει τοσο πολυ μαζι μας! Δεν αντεχω αλο μου λειπει τοσο πολυ και χθες πηγα την ειδα και ηθελα να την παρω μαζι μου αλλα την αφησα παλι εκει μονη της... 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hope2019 είπε:

Στεναχωριεμαι για ολες μας που βιωνουμαι αυτη την απωλεια! Γιατι η φυση τα χει βαλει τοσο πολυ μαζι μας! Δεν αντεχω αλο μου λειπει τοσο πολυ και χθες πηγα την ειδα και ηθελα να την παρω μαζι μου αλλα την αφησα παλι εκει μονη της... 

Ξέρεις γιατί είσαι ήδη καλή μανούλα; Γιατί έκανες το καλύτερο που μπορούσες κ ας μην ήταν αυτό που ήθελες..θα ρθει αυτό που περιμένεις...απλά κ η δική σου η διαδρομή ήταν λίγο δυσκολότερη...κάτσε λίγο ξεκουράσου,κλάψε αλλά συνέχισε κοριτσάκι μου.ολα θα πάνε καλά!!:))

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2020 at 10:15 ΜΜ, GorgonaAigaiou είπε:

Hope, εγώ σήμερα κλείνω 2 εβδομάδες και 1 ημέρα ( επίσης δεν χρειάστηκα απόξεση). Έχω μερικές μέρες τώρα και μειωνόταν το αίμα και σήμερα ειδικά είναι η πρώτη μέρα που δεν έχω καθόλου!

Πιστεύω είναι ανάλογα με τον οργανισμό. 

Κάθε γυναίκα διαφορετική.

Καλημερα!! Να σε ρωτησω κλεινω μια εβδομαδα με το ατυχο γεγονος αλλα αρχιζω και ζω με αυτο μηπως την ξεχασα τοσο γρηγορα; Αισθανομαι περιεργα νομιζα θα μουνα χειροτερα για πολυ καιρο! Εγω ηξερα απο τον Απριλη 99% οτι δυστηχως θα τη χασω και καπως απο πριν συνηδηυοποιημενη! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope2019 είπε:

Καλημερα!! Να σε ρωτησω κλεινω μια εβδομαδα με το ατυχο γεγονος αλλα αρχιζω και ζω με αυτο μηπως την ξεχασα τοσο γρηγορα; Αισθανομαι περιεργα νομιζα θα μουνα χειροτερα για πολυ καιρο! Εγω ηξερα απο τον Απριλη 99% οτι δυστηχως θα τη χασω και καπως απο πριν συνηδηυοποιημενη! 

Hope καλησπέρα!

Μπορώ απόλυτα να καταλάβω πως νιώθεις.

Εγώ είχα περίπου μία εβδομάδα για να συνειδητοποιήσω ότι θα χάσω το κοριτσάκι μου. 

Με τον σύντροφό μου αποφασίσαμε να "χαρούμε" όσο γινόταν τον χρόνο που θα είχαμε μαζί της. Να ζήσουμε σαν οικογένεια. Και την ένιωθα μέσα μου ότι ήταν ήρεμη..Την πρώτη μέρα όμως που μας είπε ο γιατρός ότι το μωράκι μας δεν έχει ελπίδες και ότι θα πρέπει να κάνω διακοπή κύησης,από το σόκ και την ταραχή μου, τάραξα και το μωρό μου..κουνιόταν σαν τρελή εκείνη την ημέρα. Αποφασίσαμε λοιπόν να μην της το κάνουμε αυτό καιι να είμαστε όσο πιο ήρεμοι γινόταν. Έτσι και κάναμε.

Την γέννα μου την χαρακτηρίζω σαν "λύτρωση" για το κοριτσάκι μου ,αλλά και για μένα. 

Από την πρώτη κιόλας μέρα μετά την γέννα ένιωθα περιέργως ήρεμη, ψύχραιμη και κάπως ανακουφισμένη. Έτσι συνεχίζω μέχρι και σήμερα.

Καμιά φορά όμως απορώ και νευριάζω με τον εαυτό μου για το γεγονός ότι είμαι τόσο ψύχραιμη. Νιώθω ένοχη. 

Δεν έχω όμως σταματήσει να την σκέφτομαι, να μου λείπει και να την αγαπώ όσο τίποτα άλλο στον κόσμο!

Κάτι όμως (δεν ξέρω τι) μου δίνει μεγάλη δύναμη για να συνεχίσω και να μην τα παρατήσω. 

Για αυτό Ηope μου σε καταλαβαίνω! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, Hope2019 είπε:

Καλημερα!! Να σε ρωτησω κλεινω μια εβδομαδα με το ατυχο γεγονος αλλα αρχιζω και ζω με αυτο μηπως την ξεχασα τοσο γρηγορα; Αισθανομαι περιεργα νομιζα θα μουνα χειροτερα για πολυ καιρο! Εγω ηξερα απο τον Απριλη 99% οτι δυστηχως θα τη χασω και καπως απο πριν συνηδηυοποιημενη! 

Κορίτσι μου ποσό λυπάμαι ... αλήθεια τόσο πολύ για όλη αυτήν την αδικία που ζεις... είσαι πολύ γενναία... έκανες αυτό που ένιωθες  καλύτερο για να ελευθερώσεις το παιδάκι σου από τα άσχημα που πιθανόν έρχονταν... 

η συμβουλή μου είναι να μην κρίνεις αυτή τη στιγμή για το πως νιώθεις .... πίστεψε με είσαι ακόμα σε σοκ... τα ίδια έλεγα και εγώ τότε... 25 εβδομάδων έκανα διακοπή κ εγώ λόγω συνδρόμου στη Μπέμπα μου. Μέσα σε ένα χρόνο πέρασα από τόσα στάδια πένθους και θρήνου που μια εβδομάδα μετά τη διακοπή δεν πιστεύω ποτέ ότι θα περάσω... αρχικά ήμουν ήρεμη για καιρό και κατηγορούσα τον εαυτό μου γιατί δεν νιώθεις άσχημα γιατί δεν κλαις. Μετά όμως το άγχος και η στεναχώρια ξεχείλισε σε άρρωστο φοβία ... μέχρι να αποδεχτώ τελικά την απώλεια και να θρηνήσω αβάσταχτα... 

Γι αυτό όπως σου έρθει ... μην κρίνεις τον εαυτό σου! Ο χρόνος δείχνει και γιατρεύει! Και μίλα!!! Πολυυυυ!!! Όποτε και όσο θες!!! Μην αφήσεις κανέναν να σε φιμώσει λέγοντας σου «προχωρά μπροστά μωρε..» είναι ότι χειρότερο άκουσα ποτέ μου!!!

ειδα το θέμα σου τυχαία μέσα από τη @Summer love τη φιλενάδα μου, μαζί περάσαμε πολλααααααα ... αλλά στο τέλος δικαιωθήκαμε... έγινες μανούλα και θα ξανά γίνεις με γεμάτη αγκαλιά αυτή τη φορά!!!! Στο υπογράφω!!! 
 

επισης ποσό μπροστά οι Γερμανοί... έβγαλαν φωτογραφίες το παιδί ;;; Εγώ ποτέ δεν είδα την κόρη μου, μου έδωσαν την επιλογή αλλά αρνήθηκα τότε... 4 χρόνια έχουν περάσει και το μετάνιωσα που δεν την είδα ποτέ... 

οτι θες είμαστε πολλές εδώ όπως βλέπεις !!!

 

 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Κορίτσι μου ποσό λυπάμαι ... αλήθεια τόσο πολύ για όλη αυτήν την αδικία που ζεις... είσαι πολύ γενναία... έκανες αυτό που ένιωθες  καλύτερο για να ελευθερώσεις το παιδάκι σου από τα άσχημα που πιθανόν έρχονταν... 

η συμβουλή μου είναι να μην κρίνεις αυτή τη στιγμή για το πως νιώθεις .... πίστεψε με είσαι ακόμα σε σοκ... τα ίδια έλεγα και εγώ τότε... 25 εβδομάδων έκανα διακοπή κ εγώ λόγω συνδρόμου στη Μπέμπα μου. Μέσα σε ένα χρόνο πέρασα από τόσα στάδια πένθους και θρήνου που μια εβδομάδα μετά τη διακοπή δεν πιστεύω ποτέ ότι θα περάσω... αρχικά ήμουν ήρεμη για καιρό και κατηγορούσα τον εαυτό μου γιατί δεν νιώθεις άσχημα γιατί δεν κλαις. Μετά όμως το άγχος και η στεναχώρια ξεχείλισε σε άρρωστο φοβία ... μέχρι να αποδεχτώ τελικά την απώλεια και να θρηνήσω αβάσταχτα... 

Γι αυτό όπως σου έρθει ... μην κρίνεις τον εαυτό σου! Ο χρόνος δείχνει και γιατρεύει! Και μίλα!!! Πολυυυυ!!! Όποτε και όσο θες!!! Μην αφήσεις κανέναν να σε φιμώσει λέγοντας σου «προχωρά μπροστά μωρε..» είναι ότι χειρότερο άκουσα ποτέ μου!!!

ειδα το θέμα σου τυχαία μέσα από τη @Summer love τη φιλενάδα μου, μαζί περάσαμε πολλααααααα ... αλλά στο τέλος δικαιωθήκαμε... έγινες μανούλα και θα ξανά γίνεις με γεμάτη αγκαλιά αυτή τη φορά!!!! Στο υπογράφω!!! 
 

επισης ποσό μπροστά οι Γερμανοί... έβγαλαν φωτογραφίες το παιδί ;;; Εγώ ποτέ δεν είδα την κόρη μου, μου έδωσαν την επιλογή αλλά αρνήθηκα τότε... 4 χρόνια έχουν περάσει και το μετάνιωσα που δεν την είδα ποτέ... 

οτι θες είμαστε πολλές εδώ όπως βλέπεις !!!

 

 

Γεια σου!! Σε καταλαβαινω! Εγω ημουνα απο την αρχη της εγκυμοσυνης συνηδητοποιημενη οτι μπορει να μην πανε  καλα τα πραγματα  γτ ειχα παλλινδρομηση εξωσωματικες κτλπ! Δεν ξερω τι αλο με περιμενει στο μελλον..  εχω διδελφυς μητρα και παντα θα με βασανιζει! Σκεφτομαι ποσο ωραια θα τανε η ζωη μου  χωρις την ατυχια! Πρεπει να σηκωθω να παλεψω γιαυτο που θελω τοσο πολυ.. δεν θελω να θρηνησω γτ ηδη ειναι στην καρδια μου και δεν θα ερθει ποτε πισω ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Γεια σου!! Σε καταλαβαινω! Εγω ημουνα απο την αρχη της εγκυμοσυνης συνηδητοποιημενη οτι μπορει να μην πανε  καλα τα πραγματα  γτ ειχα παλλινδρομηση εξωσωματικες κτλπ! Δεν ξερω τι αλο με περιμενει στο μελλον..  εχω διδελφυς μητρα και παντα θα με βασανιζει! Σκεφτομαι ποσο ωραια θα τανε η ζωη μου  χωρις την ατυχια! Πρεπει να σηκωθω να παλεψω γιαυτο που θελω τοσο πολυ.. δεν θελω να θρηνησω γτ ηδη ειναι στην καρδια μου και δεν θα ερθει ποτε πισω ! 

Πριν ξεκινήσει η εγκυμοσύνη που διακόψαμε είχα μια παλινδρομη στις 12 εβδομάδες ... όποτε καταλαβαίνεις πόση αμφισβήτηση είχε πέσει ήδη στην συγκεκριμένη εγκυμοσύνη ... όπως και η επόμενη μου που με έφερε τον υγιέστατο γιο μου! Μετά από τέτοιες εμπειρίες δυστυχώς δεν υπάρχει ξεγνοιασιά... 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Geo81 είπε:

Πριν ξεκινήσει η εγκυμοσύνη που διακόψαμε είχα μια παλινδρομη στις 12 εβδομάδες ... όποτε καταλαβαίνεις πόση αμφισβήτηση είχε πέσει ήδη στην συγκεκριμένη εγκυμοσύνη ... όπως και η επόμενη μου που με έφερε τον υγιέστατο γιο μου! Μετά από τέτοιες εμπειρίες δυστυχώς δεν υπάρχει ξεγνοιασιά... 

Να σου ζησει!!!! Ευχομαι να κρατησω ενα μωρο στην αγκαλια μετα απο τοσες δυσκολιες !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope2019 είπε:

Να σου ζησει!!!! Ευχομαι να κρατησω ενα μωρο στην αγκαλια μετα απο τοσες δυσκολιες !!

Θα αποκτήσεις κορίτσι μου !!! Θα γεμίσει η αγκαλιά σου!!! Εύχομαι τα καλύτερα ... να αναρρώσεις σωματικά αλλά κυρίως ψυχικά γρήγορα!!! 
οσο για την διάρκεια της αιμορραγίας μετά την διακοπή εμένα μιυ κράτησε 10 -12 μέρες περίπου και αδειαθετησα ξανά στις 31 μέρες μετά την διακοπή. 
ωστόσο πέρασε ένας χρόνος για να ξανά κάνω προσπάθεια να μείνω έγκυος γιατί ψυχολογικά δεν ήμουν καθόλου καλά!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...