Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

On 8/11/2020 at 5:02 PM, myrina said:

 Καλησπέρα κοριτσαρες! 

Μετα την κραιπάλη του Σ/Κ Κυριακή βράδυ με έπιασε δυσπεψία και δεν μπορούσα να ηρεμησω, πηγε 3 το πρωί να κοιμηθώ.. Χθες την εβγαλα με βραστά κολοκυθάκια, βραστές πατατες και βλητα, παρόλα αυτα το βράδυ ενοιωσα μια δυσφορία, μετρησα πίεση 14 :(

Οπότε σήμερα έκανα τηλεφωνικό ραντεβού με την διατροφολογο μου, και αισιως στην 18η βδομάδα μπήκα σε διατροφη! Κομμένο το αλατι εντελώς (ισως λίγο απο το πράσινο), κομμενα επεξεργασμένα (ολα έχουν αλάτι), τυριά, αλλαντικά, πίτσες, σφολιατες καπουτ.. :wacko:

Να πω ότι μου έχουν ήδη βγάλει στην Αυχενική με το pap-A υψηλή πιθανότητα για προεκλαμψια, και ειμαι και 110 κιλα.. Οπότε αυτα που έγραψα δεν έχουν εφαρμογή γενικα σε όλες τις εγκυμοσύνες. Απλα είναι πολύ νωρίς ακόμα για να αρχίσω να ανεβαζω πίεση, ο γιατρος μου ειχε πει μετά τον 6ο μήνα συνήθως θέλει προσοχη.

Όσο για το covid κι εγω φοβάμαι και δεν κυκλοφορώ. Υπάρχουν πολλοί που δεν πιστεύουν σε αυτό, αλλα προσωπικά και πιστεύω και προστατεύομαι οσο μπορώ..

Καλησπερα σου !!!! Ολα θα πανε καλα δε χρειάζεται άγχος.  Εχω και γω πολυ δυσπεψία και αρκετές καουρες....εχω προβλημα να κοιμηθώ το βραδυ και εχω και γω καποια κιλα παραπανω θα μπορουσες να μου στειλεις με μηνυμα τι διατροφη σου προτεινε η διατροφολόγος? Δυστυχώς δεν ζω Ελλάδα και ειναι δυσκολο να βρω καποια διατροφολογο εδω που μενω και κυριως με τον ιο η κατάσταση ειναι τραγικη. Σε ευχαριστώ!

 


xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα εμένα ποτέ δεν με ζυγίζει ούτε με ρώτησε , είμαι αρκετά ψιλή κι έχω τα κιλά μου μόνο το αλάτι μου έχει κόψει από την αρχή κι μου είπε  σ τρώω πολύ ψάρι κι φρούτα.  Ακόμα βάζω τα κιλά που είχα χάσει στ πρώτο τρίμηνο γτ ειχα χάσει αρκετά αλλά δεν με αγχώνει τώρα κατά το τέλος θα πρέπει να προσέξουμε που μαζί με το μωρό περνούμε κι εμείς πολλά.  Εγώ Στην πρώτη 8ο 9ο μηνα έβαλα 10 κιλά Κι είχα κι ανεβάσει κι πίεση. Ηταν κι Αύγουστος κι είχα ζοριστει πολυ


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Roula2021 θα σου στείλω μυνημα!!

@Marian91 κι εγώ 1.74 είμαι, αν με δεις δεν φαίνεται ότι έχω τόσα κιλα, έχω και καλή κατανομή, με λες απλα νταρντανα, αλλα εν προκειμένω παίζει ρολο το BMI αν είναι πάνω από 35 είναι πρόβλημα, εγώ δλδ με 35 κατατασομαι ως παχύσαρκη :(


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@myrinaαν κι είμαι 1.80 κατατασομαι στο παχύσαρκη. Τι να κάνω λίγο η πρώτη  εγκυμοσύνη  λίγο η καραντίνα έμειναν, εκεί που είχα ξεκινήσει διατροφή μας έκλεισαν κι έτρωγα κι δεν περπατούσα καθόλου τώρα έμεινα καπάκι έγκυος ήμουν κι πάντα έτσι νταρντανα οπότε θέλει λίγο προσοχή....  εύχομαι να τελειώσει ο Αύγουστος να φύγουν όλοι να ξεκινήσω το περπάτημα με το καρότσι τώρα με τόσο κόσμο που έχουμε εδώ δεν πάω πουθενά μπαλκόνι κι πολύ μου είναι. Εσύ στην διατροφή που σου έδωσε λογικά πολύ σαλατικο κι πρωτεΐνη θα έχει  θα σε ειπε να αποφεύγεις τους υδατάνθρακες; 

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

@myrinaαν κι είμαι 1.80 κατατασομαι στο παχύσαρκη. Τι να κάνω λίγο η πρώτη  εγκυμοσύνη  λίγο η καραντίνα έμειναν, εκεί που είχα ξεκινήσει διατροφή μας έκλεισαν κι έτρωγα κι δεν περπατούσα καθόλου τώρα έμεινα καπάκι έγκυος ήμουν κι πάντα έτσι νταρντανα οπότε θέλει λίγο προσοχή....  εύχομαι να τελειώσει ο Αύγουστος να φύγουν όλοι να ξεκινήσω το περπάτημα με το καρότσι τώρα με τόσο κόσμο που έχουμε εδώ δεν πάω πουθενά μπαλκόνι κι πολύ μου είναι. Εσύ στην διατροφή που σου έδωσε λογικά πολύ σαλατικο κι πρωτεΐνη θα έχει  θα σε ειπε να αποφεύγεις τους υδατάνθρακες; 

Απο υδατάνθρακες μια φετα ψωμί ή παξιμάδι ανάλογα το γεύμα, και τα δημητριακά. Μακαρόνια και ρυζια για τη δυσκοιλιότητα δεν μου έβαλε..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


Just now, Fotini82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια πολλα, να χαίρεστε τις οικογένειές σας! Καλέ πού χαθήκατε όλες;

Χρόνια πολλά!!! Η Παναγία να βοηθήσει να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας γερές κι εμεις κι αυτα!

Εμεις όλη μέρα στο τραπέζι παλι, εγω ευτυχώς είχα περιορισμενο φαγητό αφού η μερίδα μου ήταν χωρίς αλάτι, άρα είχα οριο στο τι θα έτρωγα :razz:

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!χρόνια πολλά για χτες!!!!! Αλήθεια να σας ρωτήσω τα έχετε νιώσει τα μωράκια σας? Με έχουν αγχώσει όλοι ότι θα έπρεπε να το νιώθω ήδη. Βέβαια κ τα δίδυμα κάπου στις 19-20 βδομάδες άρχισα να τα καταλαβαίνω αλλά μου λένε στην δεύτερη εγκυμοσύνη θα έπρεπε πιο νωρίς να το νιώθω.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά για χθες και σε όσες γιορτάζαν ας βάλει το χέρι της η Παναγίτσα μας σε όλα αυτά που ζουμε τον τελευταίο καιρό...  Τι κάνετε πως είστε;; suzukaki αντε με το καλό το κορίτσακι σου... Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι και εγώ το διάβασα ότι σε εμάς που είναι δεύτερο και τρίτο το νιώθουμε πιο νωρίς αλλά μπα τίποτα και εγώ ακόμα.. Περιμένω με ανυπομονησία... Που θα πάει θα φάμε την πρώτη μας κλωτσιά σύντομα χαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...