Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

@Mikri Ollandeza καλησπέρα!!!!! Εγώ καρότσι πήρα το 3 σε 1 . Η αλήθεια είναι ότι την καλαθουνα την χρησιμοποίησα πολύ ο μικρός μου γεννήθηκε Αύγουστο κ μέχρι Ιανουάριο τον έβγαζα με την καλαθουνα ένοιωθα ότι ήταν πιο ζεστός το μόνο που δεν πολυχρησιμοποιησα ήταν το κάθισμα αυτοκινήτου τύπου αυγό.... Στην αρχή όταν ήταν να πάμε κάπου τον είχα στην αγκαλιά μου(επαρχία πολύ μικρές αποστασεις) ήταν χειμώνας οπότε ήμασταν τον περισσότερο καιρό σπίτι κ εκεί τα μου έδωσαν κάθισμα που ήταν από 9 μηνών ν βολεύτηκα με εκείνο...... νομίζω ότι το καρότσι είναι ω καλύτερη επένδυση που μπορείς να κάνεις 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Xen.... είπε:

@Mikri Ollandeza καλησπέρα!!!!! Εγώ καρότσι πήρα το 3 σε 1 . Η αλήθεια είναι ότι την καλαθουνα την χρησιμοποίησα πολύ ο μικρός μου γεννήθηκε Αύγουστο κ μέχρι Ιανουάριο τον έβγαζα με την καλαθουνα ένοιωθα ότι ήταν πιο ζεστός το μόνο που δεν πολυχρησιμοποιησα ήταν το κάθισμα αυτοκινήτου τύπου αυγό.... Στην αρχή όταν ήταν να πάμε κάπου τον είχα στην αγκαλιά μου(επαρχία πολύ μικρές αποστασεις) ήταν χειμώνας οπότε ήμασταν τον περισσότερο καιρό σπίτι κ εκεί τα μου έδωσαν κάθισμα που ήταν από 9 μηνών ν βολεύτηκα με εκείνο...... νομίζω ότι το καρότσι είναι ω καλύτερη επένδυση που μπορείς να κάνεις 

Στην καλαθουνα το κοιμιζες κ το βραδυ;γτ η μια υπαλληλος μ ειπε οτι ειναι για να κοιμαται το μωρο κανα 2ωρο κ η αλλη αλλου μ ειπε οτι ειναι για να κοιμαται κανονικα κ το βραδυ εως 2 μηνων

Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki Όχι το βράδυ τον  είχα κανονικά στο κρεβατάκι του......δεν ήθελε καθόλου στην καλαθουνα να κοιμάται μέσα στο σπίτι γιατί γύρω γύρω είναι κλειστή κ από ότι καταλάβαινα τον ζοριζε

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mikri Ollandeza είπε:

Γεια σας κ απο εμένα κορίτσια!!

Επιστρέψαμε στους παλιούς ρυθμούς μας..

Εγώ έκανα έναν απλό υπέρυχο ανάπτυξης εμβρύου όσο ήμουν Ελλάδα, γιατί μία μέρα είχα πάρα πολλούς εμετούς, κάτι το οποίο δεν συνήθιζα, κ όσο νά ναι αγχώθηκα.. Οπότε κάναμε τον έλεγχο μας, όλα τέλεια! Μας είπε ότι έχουμε κ άντρακλα!! Αλλά την Πέμπτη έχω την τύπου Β΄επιπέδου εδώ κ δεν ξέρω γιατί με έχει πιάσει ένα άγχος..

Σκεφτόμαστε μετά κ από αυτή την εξέταση για καρότσι.. Ειλικρινά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλες αυτές τις επιλογές και δεν ξέρω αν πρέπει να τα πάρω όλα κ για πόσο θα τα χρησιμοποιήσω.. Ουφφ εσείς οι έμπειρες πείτε καμία γνώμη ή καμία μάρκα κτλ..

Καρότσι είναι σίγουρα απαραίτητο. Εμείς και το κάθισμα αυτοκινήτου 0-9 τύπου αυγό το χρησιμοποιήσαμε πάρα πολύ ακόμη κ μέσα στο σπίτι. Αυτά που δεν πήραμε πότε και δεν τα χρειαστηκαμε ήταν καλαθουνα και ρηλαξ. Παρκοκρεβατο το χρησιμοποιήσαμε πολύ τους πρώτους 2-3 μήνες για να έχουμε τα μωρά στο σαλόνι μέσα στη μέρα.μετα δεν κάθονταν καθόλου αλλά πάλι χρήσιμο ήταν.το πήραμε στο εξοχικό και το χρησιμοποιούσαμε σαν κούνια στις διακοπές.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xen.... είπε:

@Suzukaki Όχι το βράδυ τον  είχα κανονικά στο κρεβατάκι του......δεν ήθελε καθόλου στην καλαθουνα να κοιμάται μέσα στο σπίτι γιατί γύρω γύρω είναι κλειστή κ από ότι καταλάβαινα τον ζοριζε

Το οποιο κρεβατακι τι ηταν;λικνο;η κρεββατι κανονικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κορίτσια!

Όπως καταλαβαίνω οι ανάγκες κάθε παιδιού είναι διαφορετικές, οπότε πάρτα όλα να τελειώνουμε :lol:

Αρχικά έχει φαγωθεί ο άντρας μου να πάρουμε από τώρα καρότσι, του έχει μπει ένα στο μάτι, 3 σε 1, το οποίο λέει ότι είναι για παιδιά εώς 15 κιλά οπότε πιστεύω θα μας βγάλει.. Αλλά κ το καρότσι σαν καρότσι, εννοώ με κουμπωμένο το εξάρτημα είναι περίπου 13 κιλά κ μου φαίνεται λίγο βαρύ.. Βέβαια μόνο στο σπρώξιμο γιατί εμείς μένουμε σε διαμέρισμα στον 3ο χωρίς ασανσέρ, οπότε η βάση θα μένει στο γκαράζ κ θα πέρνουμε πάνω το κουμπωμένο εξάρτημα..

Κ όσο αφορά το δωμάτιο, θα ήθελα να έχω ένα ολοκληρωμένο δωμάτιο, αλλά τους πρώτους μήνες θα το έχω δίπλα μου, διότι πρώτα ο Θεός θέλω να θηλάσω αποκλειστικά, κ λογικά θα πάρω κάτι τύπου λίκνο, είχα σκεφτεί να έβαζα την κούνια του δίπλα μας αλλά δεν θα χωράμε καθόλου μέσα στο δωμάτιο..

Εσείς τι σκέφτεστε να κάνετε? Κ περίπου πότε θα αρχίσετε να τα ψωνίζετε αυτά?

 

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια!

Όπως καταλαβαίνω οι ανάγκες κάθε παιδιού είναι διαφορετικές, οπότε πάρτα όλα να τελειώνουμε :lol:

Αρχικά έχει φαγωθεί ο άντρας μου να πάρουμε από τώρα καρότσι, του έχει μπει ένα στο μάτι, 3 σε 1, το οποίο λέει ότι είναι για παιδιά εώς 15 κιλά οπότε πιστεύω θα μας βγάλει.. Αλλά κ το καρότσι σαν καρότσι, εννοώ με κουμπωμένο το εξάρτημα είναι περίπου 13 κιλά κ μου φαίνεται λίγο βαρύ.. Βέβαια μόνο στο σπρώξιμο γιατί εμείς μένουμε σε διαμέρισμα στον 3ο χωρίς ασανσέρ, οπότε η βάση θα μένει στο γκαράζ κ θα πέρνουμε πάνω το κουμπωμένο εξάρτημα..

Κ όσο αφορά το δωμάτιο, θα ήθελα να έχω ένα ολοκληρωμένο δωμάτιο, αλλά τους πρώτους μήνες θα το έχω δίπλα μου, διότι πρώτα ο Θεός θέλω να θηλάσω αποκλειστικά, κ λογικά θα πάρω κάτι τύπου λίκνο, είχα σκεφτεί να έβαζα την κούνια του δίπλα μας αλλά δεν θα χωράμε καθόλου μέσα στο δωμάτιο..

Εσείς τι σκέφτεστε να κάνετε? Κ περίπου πότε θα αρχίσετε να τα ψωνίζετε αυτά?

 

Καλημερα!!!Εγω έχω ρίξει μια μάτια σε κούνιες κ καρότσια αλλά δεν θέλω να τα πάρω τόσο νωρίς...να κάνω την β επιπέδου αρχές Σεπτεμβρη κ μετά...ε τέλη Οκτώβρη θα αρχίσω να παίρνω σιγά σιγά ότι θα χρειάζομαι για το μωράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 said:

Καλημερα!!!Εγω έχω ρίξει μια μάτια σε κούνιες κ καρότσια αλλά δεν θέλω να τα πάρω τόσο νωρίς...να κάνω την β επιπέδου αρχές Σεπτεμβρη κ μετά...ε τέλη Οκτώβρη θα αρχίσω να παίρνω σιγά σιγά ότι θα χρειάζομαι για το μωράκι μου.

Πόσο είσαι? Εγώ είμαι στην 19η αυτή την εβδομάδα και θα μου κάνουν έναν αναλυτικό υπέρυχο, είναι τύπου Β' επιπέδου.. Κ λέω από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω..

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Πόσο είσαι? Εγώ είμαι στην 19η αυτή την εβδομάδα και θα μου κάνουν έναν αναλυτικό υπέρυχο, είναι τύπου Β' επιπέδου.. Κ λέω από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω..

Είναι 19+2 κ έχω κλείσει για 8/9.

κ εγώ δεν σου κρύβω έχω πολύ άγχος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι είναικαλύτερο να κάνω αυτή την εξέταση στην 19η εβδομάδα.. και δεν ξέρω γιατί αλλά κ ΄γω αυτή την φορά έχω περισσότερο άγχος.. Κ ο προηγούμενος ήταν 1 μήνα περίπου πριν και μου είπαν όλα τέλεια, κ είναι ψηλό κ η ανάπτυξη του φυσιολογικότατη.. Κ τώρα δεν ξέρω τι με έπιασε.. Ίσως το ότι θα πάω μόνη μου, γιατί σε όλους πάω με τον άντρα μου αλλά τώρα δεν μπορεί με τίποτα να λείψει κ θα τον ήθελα πολύ μαζί μου..

 


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Το οποιο κρεβατακι τι ηταν;λικνο;η κρεββατι κανονικο;

Κανονικό κρεβατάκι,λίκνο δεν είχα πάρει λέω να πάρω τώρα να το βάλω στην κρεβατοκάμαρα για αρχή κ να αφήσω το κρεβατάκι στο παιδικό μαζί με τον μεγάλο.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Μου είπαν ότι είναικαλύτερο να κάνω αυτή την εξέταση στην 19η εβδομάδα.. και δεν ξέρω γιατί αλλά κ ΄γω αυτή την φορά έχω περισσότερο άγχος.. Κ ο προηγούμενος ήταν 1 μήνα περίπου πριν και μου είπαν όλα τέλεια, κ είναι ψηλό κ η ανάπτυξη του φυσιολογικότατη.. Κ τώρα δεν ξέρω τι με έπιασε.. Ίσως το ότι θα πάω μόνη μου, γιατί σε όλους πάω με τον άντρα μου αλλά τώρα δεν μπορεί με τίποτα να λείψει κ θα τον ήθελα πολύ μαζί μου..

 

Λογικό να θέλεις κάποιον μαζί σου!Παρε κάποια φίλη σου για να μην πας εντελώς μόνη σου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 said:

Λογικό να θέλεις κάποιον μαζί σου!Παρε κάποια φίλη σου για να μην πας εντελώς μόνη σου!

Οι περισσότερες εργάζονται κ οι υπόλοιπες έχουν παιδάκια, και τα παιδάκια απαγορεύονται δυστυχώς..


S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Οι περισσότερες εργάζονται κ οι υπόλοιπες έχουν παιδάκια, και τα παιδάκια απαγορεύονται δυστυχώς..

Εμενα παιδια δεν αφηνουν κανενα.μονη μου παω

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...