Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;Εγω σήμερα είχα παρέα τς φίλες μου.. ήρθαν για καφεδάκι και μου έφεραν και δωράκια για τν μπέμπη καλα έπαθα πλάκα...μου έφεραν παπούτσια adidas και ένα σετ ρουχα τζιν,μπλουζάκι κορμάκι,ζακέτα,κουβερτούλα και ένα πανάκι παρηγοριάς :wub::grin:

Α τι καλα!!εγω ακομα τιποτα οχι δωρα δ εχω παρει ουτε εγω η ιδια ακομα δεν εχω αξιωθει να παρω τιποτα εχει και ζεστη και δεν μπορω  να πηγαινω να ψαχνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Α τι καλα!!εγω ακομα τιποτα οχι δωρα δ εχω παρει ουτε εγω η ιδια ακομα δεν εχω αξιωθει να παρω τιποτα εχει και ζεστη και δεν μπορω  να πηγαινω να ψαχνω

Εγώ δν είχα σκοπό να πάρω έλεγα από Νοεμβρίο και μετά αλλά έλιωσα σήμερα!!:lol::D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!χάθηκα.. από τις 15 Ιουλίου έχω ν μπω!! Πω πω!! Ελπίζω ν εοστε όλες καλά!! Εγώ δεν έχω τπτ ιδιαίτερο συμπτώμα πλέον..  κάτι λίγες καουρες.. και παρόλο π τρώω τον αμπακο έχασα κ ένα κιλό! Τρομερό!! Εξουθένωση με τρία μωρά κ ένα στη κοιλιά..  Αλλά δοξα τω Θεώ όλα καλά!! Ακόμη φύλο δεν είδαμε! Μέσα στη βδομάδα έχουμε ραντεβού..  Άντε ν δούμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Γεια σας κορίτσια!χάθηκα.. από τις 15 Ιουλίου έχω ν μπω!! Πω πω!! Ελπίζω ν εοστε όλες καλά!! Εγώ δεν έχω τπτ ιδιαίτερο συμπτώμα πλέον..  κάτι λίγες καουρες.. και παρόλο π τρώω τον αμπακο έχασα κ ένα κιλό! Τρομερό!! Εξουθένωση με τρία μωρά κ ένα στη κοιλιά..  Αλλά δοξα τω Θεώ όλα καλά!! Ακόμη φύλο δεν είδαμε! Μέσα στη βδομάδα έχουμε ραντεβού..  Άντε ν δούμε!

Με το καλό να σου πάνε όλα τελεια!!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;Εγω σήμερα είχα παρέα τς φίλες μου.. ήρθαν για καφεδάκι και μου έφεραν και δωράκια για τν μπέμπη καλα έπαθα πλάκα...μου έφεραν παπούτσια adidas και ένα σετ ρουχα τζιν,μπλουζάκι κορμάκι,ζακέτα,κουβερτούλα και ένα πανάκι παρηγοριάς :wub::grin:

Τι ωραία που έχεις φιλεναδιτσες που σ' αγαπάνε.Εγω ευτυχώς έχω την αδερφή μου και τη νύφη μου και θα μου δώσουν σχεδόν όλα τα βρεφικά από έπιπλα μέχρι ρουχαλακια.Θα αγοράσω και εγώ βέβαια αλλά το άγχος για τις περισσότερες αγορές έχει φύγει.Ποσο όμορφα είναι ε;εγώ έπαθα πλάκα με το σκουφάκι και τα γαντακια που φοράνε νεογέννητα...:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια να σας ρωτησω οσες εχουν ηδη μωρακι τα φορμακια που θα πρεπει να εχω παρει για τις πρωτες μερες στο σπιτι τι μεγεθος να εχουν;;;δ ξερεις ποσα κιλα θα γεννηθει βεβαια αλλα πανω κατω γτ μ λενε πολλες κοπελες οτι καποια δ τα εβαλαν καν τοτς ειχαν βγει μικρα απο οσα πηραν

Link to comment
Share on other sites

@Suzukaki από δική μου εμπειρία μην πάρεις το νούμερο 0..... Όπως τα πήρα πλυθηκαν,μπήκαν στην βαλίτσα κ μετά αποθηκευτικαν χωρίς να φορεθούν ούτε μια φορά...... ευτυχώς ήταν 2-3 Κ ίσως φορεθούν τώρα στο επόμενο.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xen.... είπε:

@Suzukaki από δική μου εμπειρία μην πάρεις το νούμερο 0..... Όπως τα πήρα πλυθηκαν,μπήκαν στην βαλίτσα κ μετά αποθηκευτικαν χωρίς να φορεθούν ούτε μια φορά...... ευτυχώς ήταν 2-3 Κ ίσως φορεθούν τώρα στο επόμενο.....

Ευχαριστω.το αμεσως επομενο ειναι 1 2;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 0 πήρα μόνο ένα για να το έβγαζα από την κλινική αλλά ήταν μικρό τελικά είχα πάρει μια 5αδα το 3 μηνών κι 2 5δες 6 μηνών . Αλλά να ξέρειςότι θα σου φέρουν κιόλας κι τα φέρνουν όλοι μικρά.

  • Μου αρέσει 1

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Εγώ 0 πήρα μόνο ένα για να το έβγαζα από την κλινική αλλά ήταν μικρό τελικά είχα πάρει μια 5αδα το 3 μηνών κι 2 5δες 6 μηνών . Αλλά να ξέρειςότι θα σου φέρουν κιόλας κι τα φέρνουν όλοι μικρά.

Κ των 3 μηνων δ θα του ειναι τεραστιο βγαινοντας απο την κλινικη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν το μωράκι βγει πάνω από 3-3,5 κιλά θα βάλει κατευθείαν το νούμερο 0-3. Εμένα που γεννήθηκαν 2 κιλά τα δίδυμα μου φορέσαμε το νούμερο 0 μέχρι να πάνε περίπου 4 κιλά.φυσικα δεν τα είχα πάρει όλα από πριν .μόνο 3-4 κομμάτια και όταν είδα ότι είναι πρόωρα πήρα αλλά 5-6 οποτε καλύτερα εστίασε στο να πάρεις κυριως 0-3 και αν τύχει να γεννηθεί πιο μικρουλι πας και παίρνεις πιο μικρά.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Αν το μωράκι βγει πάνω από 3-3,5 κιλά θα βάλει κατευθείαν το νούμερο 0-3. Εμένα που γεννήθηκαν 2 κιλά τα δίδυμα μου φορέσαμε το νούμερο 0 μέχρι να πάνε περίπου 4 κιλά.φυσικα δεν τα είχα πάρει όλα από πριν .μόνο 3-4 κομμάτια και όταν είδα ότι είναι πρόωρα πήρα αλλά 5-6 οποτε καλύτερα εστίασε στο να πάρεις κυριως 0-3 και αν τύχει να γεννηθεί πιο μικρουλι πας και παίρνεις πιο μικρά.

Αρα 0 εως 3 αυτο θεωρειτε εως 3μηνων δηλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Για μικρά νούμερα κι εγω θα πω μην πάρετε, το μηδεν κι εμείς καθόλου δεν το βαλαμε, 3180 η μια και 3870 η αλλη. Και τον πρώτο καιρό βάζουν βάρος πολύ γρήγορα!! Το 1-3 ειναι το καλύτερο νομίζω..

Εμεις πηγαμε γιατρό την Πέμπτη, ολα καλά με το μωράκι μας!! Είναι 15 εκατοστά και 360 γραμ. Από δω και πέρα λέει δεν μετράνε εκατοστά γιατί το μωρο πλέον δεν είναι τεντωμένο, αρχίζει το στρίμωγμα :razz: οποτε υπολογίζουν το βάρος πλεον!! Ο γιατρος έκανε το λάθος να μου δώσει συγχαρητήρια που δεν έχω βάλει βάρος (αντιθέτως εχω χάσει 3 κιλα) και μου είπε να μην με αγχώνει αυτό κι ότι η εγκυμοσύνη δεν ειναι περίοδος να χάσω κιλα, ε και πήρα θαρρος κι έχω σταματήσει τη διατροφή.. Από Δευτέρα όμως θα ξαναρχίσω γιατί δεν γίνεται.. :rolleyes:

Κατα τα αλλα ζεσταίνομαι απίστευτα, αντε λίγο καλοκαίρι έμεινε και τελος!!

  • Μου αρέσει 3

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Εχω σοκαριστεί,βρίσκομαι στον 5ο μήνα και ο ανιψιός μου όπως πήγε να σηκωθεί έβαλε τ χέρι του στην κοιλιά μου για να σηκωθεί κ όπως καταλαβαίνεται άσκησε αρκετή δύναμη.Λετε να έγινε κάτι στο μωράκι μου;Να τηλεφωνήσω στην γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Εχω σοκαριστεί,βρίσκομαι στον 5ο μήνα και ο ανιψιός μου όπως πήγε να σηκωθεί έβαλε τ χέρι του στην κοιλιά μου για να σηκωθεί κ όπως καταλαβαίνεται άσκησε αρκετή δύναμη.Λετε να έγινε κάτι στο μωράκι μου;Να τηλεφωνήσω στην γιατρό;

Μην αγχωνεσαι αφου δεν πονας .αν δεις κατι διαφορετικο αυριο παρε τηλ αλλα αν δεν εγινε κατι μην τρελενεσαι τα μωρα ειναι πολυ καλα προστατευμενα απο την φυση εκει μεσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...