Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, myrina είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Κι εμένα μου το ειχε κλείσει ο εμβρυολογος την ίδια μέρα που εκανα την Αυχενική, αμέσως μετά την εξέταση, 9 Σεπτεμβρίου είναι, πλησιάζει ο καιρός!!

Με το καλό καλα αποτελέσματα σε όλες !!

πρίν από 26 λεπτά , Marian91 είπε:

Καλημέρα μάλλον η πρώτη θα είμαι!! Το μόνο που θυμάμαι από την πρώτη είναι ότι ο άντρας μου είχε κατέβει κι είχε αγοράσει σοκολάτες από το περίπτερο γτ το μωρό δεν είχε όρεξη να το δούμε ! Οπότε έχετε το νου σας η να έχετε φάει κάτι γλυκό πριν πάτε η πάρτε μια σοκολάτα μαζί σας ! Τα πεταλουδισματα άλλαξαν κι αν είμαι ανάσκελα ξαπλωμένη νιώθω κάτι κλωτσιές οπότε το μωρό δίνει παρών ! Σήμερα θα το δω κιόλας μ2τα από πολύ καιρό! 

Ααα τελεια καλες κλωτσιές λοιπόν,τι ωραιο συναίσθημα να περίμενεις να το δεις και ΟΛΕΣ έχουμε ένα χαζό χαμόγελο. Εμενα και στην αυχενική μου είχε πει πριν παω να φάω λίγο σοκολάτα 

2 ώρες πρίν, myrina είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Κι εμένα μου το ειχε κλείσει ο εμβρυολογος την ίδια μέρα που εκανα την Αυχενική, αμέσως μετά την εξέταση, 9 Σεπτεμβρίου είναι, πλησιάζει ο καιρός!!

Πλησιάζει πλησιάζει !!!περνάει γρήγορα ο καιρός καλα αποτελέσματα να έχεις!!Ειναι η μοναδική χρόνια που λέω να έρθει πιο γρήγορα ο χειμώνας :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Maria mariaa είπε:

Με το καλό καλα αποτελέσματα σε όλες !!

Ααα τελεια καλες κλωτσιές λοιπόν,τι ωραιο συναίσθημα να περίμενεις να το δεις και ΟΛΕΣ έχουμε ένα χαζό χαμόγελο. Εμενα και στην αυχενική μου είχε πει πριν παω να φάω λίγο σοκολάτα 

Πλησιάζει πλησιάζει !!!περνάει γρήγορα ο καιρός καλα αποτελέσματα να έχεις!!Ειναι η μοναδική χρόνια που λέω να έρθει πιο γρήγορα ο χειμώνας :grin:

Και εγω το ιδιο θελω να χειμωνιασει καταρχας να πλησιασει ο τοκετος κ κατα δευτερον να φυγουν οι ζεστες μας δυσκολευουν αυτες οι θερμοκρασιες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19w 4d είμαι σήμερα! Μόλις γύρισα από την γιατρό το μωρο μεγαλώνει καλά ,φαίνεται για πιο μεγάλο,  ακούσαμε κι καρδιά όλα καλά... μου έδωσε κι σίδηρο πολλά χάπια βρε κορίτσια δεν τα προλαβαίνω 3στην ώρα κι ένα χάπι δεν έπαιρνα τόσα πολλά στην πρώτη . 

Με αγχωσε λιγάκι με τον ιό να πω την αλήθεια ότι έτσι κι χειρότερα μάλλον θα είναι απο εδώ κι πέρα αν δεν γίνει κάτι δραστικό. Στο Διαβαλκανικό που πρώτα ο Θεός όταν έρθει η ώρα θα γεννήσω μου είπε ότι δεν μπαινει κανένας αν δεν έχει κάνει τεστ κι αν θέλεις σύνοδο θα κάνει κι ο συνοδός το τεστ κι θα είναι μέσα όσο είμαι κι εγώ.

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marian91 είπε:

19w 4d είμαι σήμερα! Μόλις γύρισα από την γιατρό το μωρο μεγαλώνει καλά ,φαίνεται για πιο μεγάλο,  ακούσαμε κι καρδιά όλα καλά... μου έδωσε κι σίδηρο πολλά χάπια βρε κορίτσια δεν τα προλαβαίνω 3στην ώρα κι ένα χάπι δεν έπαιρνα τόσα πολλά στην πρώτη . 

Με αγχωσε λιγάκι με τον ιό να πω την αλήθεια ότι έτσι κι χειρότερα μάλλον θα είναι απο εδώ κι πέρα αν δεν γίνει κάτι δραστικό. Στο Διαβαλκανικό που πρώτα ο Θεός όταν έρθει η ώρα θα γεννήσω μου είπε ότι δεν μπαινει κανένας αν δεν έχει κάνει τεστ κι αν θέλεις σύνοδο θα κάνει κι ο συνοδός το τεστ κι θα είναι μέσα όσο είμαι κι εγώ.

Η ξαδέρφη μου γέννησε τν Μάρτιο στο Ιασώ ακριβώς ετσι έγιναν μπήκαν μαζί με τν άντρα της και έφυγαν μαζί 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ τον Γενάρη που είμαστε εμείς να δούμε πως θα είναι τα πράγματα.....

Κορίτσια πήγα προχθές στον γιατρό όλα καλά με το μωρό κ μάλλον είναι κορίτσι!! Του είπα για τα παχυρευστα υγρα και μουωεδωσε υποθέτω lomexin γιατί μάλλον είναι παλιά κολπιτιδα να να 3 μέρα παρά μέρα.... έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ θα συγκεκριμένα??? Τα είχα πάρει παλιοτερα αλλά δεν θυμάμαι αν κ τότε είχα περισσότερα υγρα διαφόρων χρωμάτων.....λογικά τώρα καθαρίζουν όλα κ είπα να μην ξαναπάρω τον γιατρό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Xen.... εγώ τα είχα πάρει στην αρχή γιατί μου είχε βρει κολίτπιτιδα είχαν εξαφανιστεί όλα. Τώρα λόγω ζέστης μου έχει δώσει τα ecovag 3 την εβδομάδα για να διατηρείται το ph Στα φυσιολογικά.


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Marian91 άρα φυσιολογικό είναι που μου βγαίνουν αρκετά κ πολλά υγρά.... πήρα τηλ τον γιατρό γιατί σαν να είδα κ λίγο ροζ κόκκινο κ μου είπε είναι φυσιολογικό γιατί καθαρίζω απλά αν συνεχίσουν για μέρες να τον ξαναπάρω.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εχθές που την ρώτησα που έχω πολλά υγρά με ρώτησε αν είναι γκρι πράσινα η άλλο χρώμα τις είπα εγώ που είναι διάφανα κι καμία φορά κολλωδες κι μου είπε δεν είναι κάτι , απλά μου είπε συνέχισε με τα ecovag . Κι επίσης στην πρώτη εγκυμοσύνη που είχα φαγούρα κι πάλι υγρα μου είχε δώσει τα vidermina αυτά τα είχα βάλει κι 38 προς 39 εβδομάδων για να καθαρίσει ο κόλπος άμα γεννούσα φυσιολογικά.


u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγω να δω το μωράκι μου!ολόκληρος άντρας 215 γραμμάρια!χαχα.εμενα πάντως δεν μου ανέφερε τίποτα για β επιπέδου ακόμη.βεβαια σε δύο εβδομάδες ξαναεχω ραντεβού.

  • Μου αρέσει 4

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, butterfly1986 είπε:

Πήγα κι εγω να δω το μωράκι μου!ολόκληρος άντρας 215 γραμμάρια!χαχα.εμενα πάντως δεν μου ανέφερε τίποτα για β επιπέδου ακόμη.βεβαια σε δύο εβδομάδες ξαναεχω ραντεβού.

Με το καλο!!!!τι εβδ εισαι;;εγω 17η εβδ που πηγα ηταν η μικρη 185 γρ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ευχομαι όλες να είστε καλά.Δε περνάνε οι μέρες έχω υπέρηχο στις 28/8 να δω το ζουζούνι αν ψηλωσε,εμένα δε μου έχει πει ακόμα βάρος μόνο το μήκος του μετράει,ήταν 10εκατοστα στις 30/7 αλλά γενικά όλα καλά μου λέει κάθε φορά και δε ρωτάω και εγώ πολλά.Θα κάνω και αύριο τη nipt και μεχρι τέλος του μήνα θα ξέρω αποτελέσματα και φύλο 100%.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ευχομαι όλες να είστε καλά.Δε περνάνε οι μέρες έχω υπέρηχο στις 28/8 να δω το ζουζούνι αν ψηλωσε,εμένα δε μου έχει πει ακόμα βάρος μόνο το μήκος του μετράει,ήταν 10εκατοστα στις 30/7 αλλά γενικά όλα καλά μου λέει κάθε φορά και δε ρωτάω και εγώ πολλά.Θα κάνω και αύριο τη nipt και μεχρι τέλος του μήνα θα ξέρω αποτελέσματα και φύλο 100%.

Με το καλο!!ρωτα βαρος οταν πας εσυ γτ καμια φορα δεν τα λενε κ αυτοι τα ξεχνανε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ωραια τα νέα σου!!

πρίν από 8 λεπτά , Angelvas είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Ευχομαι όλες να είστε καλά.Δε περνάνε οι μέρες έχω υπέρηχο στις 28/8 να δω το ζουζούνι αν ψηλωσε,εμένα δε μου έχει πει ακόμα βάρος μόνο το μήκος του μετράει,ήταν 10εκατοστα στις 30/7 αλλά γενικά όλα καλά μου λέει κάθε φορά και δε ρωτάω και εγώ πολλά.Θα κάνω και αύριο τη nipt και μεχρι τέλος του μήνα θα ξέρω αποτελέσματα και φύλο 100%.

Έχουμε την ίδια ημέρα ραντεβού και περιμένω πως και πως να έρθει η Παρασκευή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;Εγω σήμερα είχα παρέα τς φίλες μου.. ήρθαν για καφεδάκι και μου έφεραν και δωράκια για τν μπέμπη καλα έπαθα πλάκα...μου έφεραν παπούτσια adidas και ένα σετ ρουχα τζιν,μπλουζάκι κορμάκι,ζακέτα,κουβερτούλα και ένα πανάκι παρηγοριάς :wub::grin:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...