Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Suzukaki είπε:

Μην αγχωνεσαι αφου δεν πονας .αν δεις κατι διαφορετικο αυριο παρε τηλ αλλα αν δεν εγινε κατι μην τρελενεσαι τα μωρα ειναι πολυ καλα προστατευμενα απο την φυση εκει μεσα

Όχι δεν πονάω ίσα ίσα έβαλα τ χεράκι μ χαμηλά και το κατάλαβα κανονικά να κουνιέται...μακάρι να μην έγινε κάτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ευχαριστω.το αμεσως επομενο ειναι 1 2;;;;

Εάν θυμάμαι καλα πάνε 0-3 3-6 6-9

Και εγω τα πιο πολλά θα τα δανειστώ από την κουμπαρα μου και την κολλητή μου μόνο κουνια θα πάρω γιατί δεν έχω όλα τα αλλά θα μου τα δώσουν.Απο ρουχα,κάθισμα αυτοκινήτου τύπου αυγό δεν το χρησιμοποίησε γιατί είχε το καροτσι,αποστειρωτη,κάμερα ενδοεπικοινωνίας...Θα πάρω λίγα για το καλό.Εγω κορίτσια πήγα στα Ικεα και τελικά κλείνω προς τα εκει για συρταριερα εχει ομορφα έπιπλα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Όχι δεν πονάω ίσα ίσα έβαλα τ χεράκι μ χαμηλά και το κατάλαβα κανονικά να κουνιέται...μακάρι να μην έγινε κάτι!

Τι εβδ εισαι;για αυτο σ λεω μην αγχωνεσαι δεν εγινε κατι

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Εχω σοκαριστεί,βρίσκομαι στον 5ο μήνα και ο ανιψιός μου όπως πήγε να σηκωθεί έβαλε τ χέρι του στην κοιλιά μου για να σηκωθεί κ όπως καταλαβαίνεται άσκησε αρκετή δύναμη.Λετε να έγινε κάτι στο μωράκι μου;Να τηλεφωνήσω στην γιατρό;

Καλημέρα κορίτσια!

Μαριαλενα μην ανησυχείς, κι εμενα οι μικρές συνεχεια καταλαθος με χτυπάνε στην κοιλιά, πχ αν ξαπλώσουμε μαζί αγκαλιά όλο και καμια γονατια ή αγκωνιά θα παιχτεί, αλλα ολα καλα!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Αρα 0 εως 3 αυτο θεωρειτε εως 3μηνων δηλ;

Κάπως έτσι αλλά πάει κ ανάλογα στο μωρό. Ας πούμε μπορεί και 2 μηνών να έχει πάρει κολακεία και να φοράει 3-6.οποτε καλό θα είναι να έχεις πάρει από την αρχή και κάποια 3-6. Έτσι κι αλλιώς όπως και να έχει θα χρησιμοποιηθούν!

12 ώρες πρίν, Marialena123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Εχω σοκαριστεί,βρίσκομαι στον 5ο μήνα και ο ανιψιός μου όπως πήγε να σηκωθεί έβαλε τ χέρι του στην κοιλιά μου για να σηκωθεί κ όπως καταλαβαίνεται άσκησε αρκετή δύναμη.Λετε να έγινε κάτι στο μωράκι μου;Να τηλεφωνήσω στην γιατρό;

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου!δεν παθαίνουν τίποτα τόσο εύκολα τα μωράκια μας.κι εμένα τα μικρά που δεν έχουν καταλάβει τι παίζει ακόμη πολλές φορές έχει τύχει να μην προλάβω κ να μου πατήσουν την κοιλιά γιατί νομίζουν ότι έτσι θα ξεφουσκώσει :-P


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Κάπως έτσι αλλά πάει κ ανάλογα στο μωρό. Ας πούμε μπορεί και 2 μηνών να έχει πάρει κολακεία και να φοράει 3-6.οποτε καλό θα είναι να έχεις πάρει από την αρχή και κάποια 3-6. Έτσι κι αλλιώς όπως και να έχει θα χρησιμοποιηθούν!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου!δεν παθαίνουν τίποτα τόσο εύκολα τα μωράκια μας.κι εμένα τα μικρά που δεν έχουν καταλάβει τι παίζει ακόμη πολλές φορές έχει τύχει να μην προλάβω κ να μου πατήσουν την κοιλιά γιατί νομίζουν ότι έτσι θα ξεφουσκώσει :-P

Θα χρησιμοποιηθουν αλλα κανονικα τα 6 μηνων φορμακια θα πρεπει να ναι χωρις μανικια γτ θα ναι καλοκαιρινα καλα το βλεπω κιολας αρχικα θα παρω καποια πιο μικρα κ αν δω οτι δ κανουν πεταγομαι κ παιρνω αλλωστε τον πρωτο καιρο ολο σπιτι θα το εχω το παιδι οποτε οκ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Κάπως έτσι αλλά πάει κ ανάλογα στο μωρό. Ας πούμε μπορεί και 2 μηνών να έχει πάρει κολακεία και να φοράει 3-6.οποτε καλό θα είναι να έχεις πάρει από την αρχή και κάποια 3-6. Έτσι κι αλλιώς όπως και να έχει θα χρησιμοποιηθούν!

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου!δεν παθαίνουν τίποτα τόσο εύκολα τα μωράκια μας.κι εμένα τα μικρά που δεν έχουν καταλάβει τι παίζει ακόμη πολλές φορές έχει τύχει να μην προλάβω κ να μου πατήσουν την κοιλιά γιατί νομίζουν ότι έτσι θα ξεφουσκώσει :-P

Σε ευχαριατω πολύ!Ναι έχεις δίκιο απλά τρόμαξα πολύ εκείνη την ώρα γιατί δεν μου είχε ξανά συμβεί.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα νούμερα να έχετε υπόψιν ότι από εταιρεία σε εταιρεία υπάρχει μεγάλη απόκλιση..

Για παράδειγμα εμενα τα κοριτσια μου που ητανε μεγάλα μωρά οι εταιρείες που τα νούμερα μας ητανε "σωστά" ητανε το mothercare και Marks&Spencers.

Zara, H&M, Orchestra, Prenatal μας ητανε πάντα πιο μικρά οποτε θα έπρεπε να παίρνουμε μεγαλύτερα από την ηλικια τους.  

Ακομα και τώρα ισχύει αυτό, πχ την περασμένη σεζόν η μεγάλη μου Β' δημοτικού 7-8 χρονων απο Orchestra έβαζε το 12αρι. Και να πω ότι τα κοριτσια μου είναι αδύνατα, απλα είναι ψηλές και οπως είπα και πριν καποιες εταιρείες είναι πιο petite. 

Οπότε αν απο μια εταιρεία που έχει πιο petite νούμερα πχ πάρεις ένα φορμακι 3-6 δεν αποκλείεται καθόλου να φορεθεί 2 μηνών οπως ειπε παραπάνω και η @butterfly1986

Επίσης ισως παίζει ρόλο ότι εγω προτιμω να τους είναι και λίγο άνετα, δεν θελω να είναι τσίτα πανω τους τα ρούχα.


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Suzukaki είπε:

Θα χρησιμοποιηθουν αλλα κανονικα τα 6 μηνων φορμακια θα πρεπει να ναι χωρις μανικια γτ θα ναι καλοκαιρινα καλα το βλεπω κιολας αρχικα θα παρω καποια πιο μικρα κ αν δω οτι δ κανουν πεταγομαι κ παιρνω αλλωστε τον πρωτο καιρο ολο σπιτι θα το εχω το παιδι οποτε οκ 

Ναι απλά δεν υπάρχουν καθαρά 6 μηνών.ειναι 3-6 δηλαδή από Απρίλιο ως Ιούνιο οπότε λογικά μακρυμάνικα.καλοκαιρι θα θέλουμε 6-9 μάλλον. 

Έχει δίκιο η myrina για τις μάρκες. Τα orchestra είναι πάρα πολύ μικρά.εμεις ασ πούμε τώρα το χειμώνα που ήταν 2 χρόνων τους φοραγαμε το 3 νούμερο και ήταν οριακο. Τα h&m,τα mothercare και τα marasil πολύ μεγαλα. Τα dpam νομίζω ακριβώς στο νούμερο τους.αυτα ψιλοθυμαμαι τώρα.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Έχει δίκιο η myrina για τις μάρκες. Τα orchestra είναι πάρα πολύ μικρά.εμεις ασ πούμε τώρα το χειμώνα που ήταν 2 χρόνων τους φοραγαμε το 3 νούμερο και ήταν οριακο. Τα h&m,τα mothercare και τα marasil πολύ μεγαλα. Τα dpam νομίζω ακριβώς στο νούμερο τους.αυτα ψιλοθυμαμαι τώρα.

Στα κορίτσια τα Mothercare και τα Mark&Spencer's ητανε ιδανικα σαν μεγεθη, αλλα ειναι απο τις ακριβες μάρκες ρε γμτ, οποτε από μια στιγμη και μετά το γυρίσαμε σε orchestra (με καρτα μελους συμφέρει πολυ κι ας την αγοράζω) και απλα τα παίρνουμε αρκετά νούμερα μεγαλύτερα. Ειδικα όταν πανε σχολείο λερώνουν/χαλανε περισσότερο τα ρούχα οποτε θες να είναι οικονομικά. dpam επισης ακριβα μου φαίνονται, δεν έχω ψωνίσει ποτε.. 


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, myrina είπε:

Στα κορίτσια τα Mothercare και τα Mark&Spencer's ητανε ιδανικα σαν μεγεθη, αλλα ειναι απο τις ακριβες μάρκες ρε γμτ, οποτε από μια στιγμη και μετά το γυρίσαμε σε orchestra (με καρτα μελους συμφέρει πολυ κι ας την αγοράζω) και απλα τα παίρνουμε αρκετά νούμερα μεγαλύτερα. Ειδικα όταν πανε σχολείο λερώνουν/χαλανε περισσότερο τα ρούχα οποτε θες να είναι οικονομικά. dpam επισης ακριβα μου φαίνονται, δεν έχω ψωνίσει ποτε.. 

Έχεις δίκιο για τα dpam είναι ψιλοακριβα. Αλλά είναι πολύ καλά ποιοτικά.εγω τα παρακολουθώ κι όταν βάζει εκπτώσεις παίρνω μερικά κομμάτια.βασικα αυτό το κάνω σε όλες τις μάρκες!!επισης φόρμες για καθημερινά μας έχουν βολεψει πολύ τα energiers.καλες ποιοτικά και καλές τιμές.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Έχεις δίκιο για τα dpam είναι ψιλοακριβα. Αλλά είναι πολύ καλά ποιοτικά.εγω τα παρακολουθώ κι όταν βάζει εκπτώσεις παίρνω μερικά κομμάτια.βασικα αυτό το κάνω σε όλες τις μάρκες!!επισης φόρμες για καθημερινά μας έχουν βολεψει πολύ τα energiers.καλες ποιοτικά και καλές τιμές.

Εννοείται προσπαθούμε να ψωνίζουμε σε εκπτώσεις, όταν ήταν μικρότερες ψωνιζα και στοκαρα στις εκπτώσεις για την επόμενη χρονιά, απο μια στιγμή και μετα ομως δεν μπορούσα να προβλέψω τα νούμερα, τύχαινε δλδ να πάρω κάτι και να μη φορεθεί καθόλου επειδή επεσα έξω στο νουμερο. Επίσης με την κάρτα του Orchestra τα παίρνεις φθηνότερα ακόμα και νέες παραλαβές να ειναι, το οποίο βολεύει για κάτι έκτακτο. Αλλα και στις εκπτώσεις τα παίρνεις φθηνότερα απο ότι χωρις καρτα, πχ μπορεί να είναι -50% ενω με καρτα -70%. Επισης εχω και φιλες που μου δίνουν αρκετά ρούχα πλέον.. Είναι παιδια θεμα τα ρούχα,  καθε σεζόν θέλεις 200 ευρώ στην ξεφτιλα αν τα αγοράζεις ολα..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλα! @Marialena123 μην αγχώνεσαι! Αν εβλεπες τι μπουνιες εριξε ο εμβρυομητρικός στο μωρό στην αυχενικη για να ηρεμήσει.. γιατί ήταν πολυ ζωηρή και δεν τον αφηνε να μετρήσει..λεω παει! Φραπέ θα μου το κανει... αυτό ήταν αταραχο ομως!

Εμένα τις προάλλες που πηγα στο γιατρό μου εκανε συζητηση για β επιπεδου.. κατα τις 20/9.. θα τον ξαναπαρω να κανονισουμε.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμένα κορίτσια!!

Επιστρέψαμε στους παλιούς ρυθμούς μας..

Εγώ έκανα έναν απλό υπέρυχο ανάπτυξης εμβρύου όσο ήμουν Ελλάδα, γιατί μία μέρα είχα πάρα πολλούς εμετούς, κάτι το οποίο δεν συνήθιζα, κ όσο νά ναι αγχώθηκα.. Οπότε κάναμε τον έλεγχο μας, όλα τέλεια! Μας είπε ότι έχουμε κ άντρακλα!! Αλλά την Πέμπτη έχω την τύπου Β΄επιπέδου εδώ κ δεν ξέρω γιατί με έχει πιάσει ένα άγχος..

Σκεφτόμαστε μετά κ από αυτή την εξέταση για καρότσι.. Ειλικρινά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλες αυτές τις επιλογές και δεν ξέρω αν πρέπει να τα πάρω όλα κ για πόσο θα τα χρησιμοποιήσω.. Ουφφ εσείς οι έμπειρες πείτε καμία γνώμη ή καμία μάρκα κτλ..

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Γεια σας κ απο εμένα κορίτσια!!

Επιστρέψαμε στους παλιούς ρυθμούς μας..

Εγώ έκανα έναν απλό υπέρυχο ανάπτυξης εμβρύου όσο ήμουν Ελλάδα, γιατί μία μέρα είχα πάρα πολλούς εμετούς, κάτι το οποίο δεν συνήθιζα, κ όσο νά ναι αγχώθηκα.. Οπότε κάναμε τον έλεγχο μας, όλα τέλεια! Μας είπε ότι έχουμε κ άντρακλα!! Αλλά την Πέμπτη έχω την τύπου Β΄επιπέδου εδώ κ δεν ξέρω γιατί με έχει πιάσει ένα άγχος..

Σκεφτόμαστε μετά κ από αυτή την εξέταση για καρότσι.. Ειλικρινά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλες αυτές τις επιλογές και δεν ξέρω αν πρέπει να τα πάρω όλα κ για πόσο θα τα χρησιμοποιήσω.. Ουφφ εσείς οι έμπειρες πείτε καμία γνώμη ή καμία μάρκα κτλ..

Κ εγω σημερα μπηκα σε ενα μαγαζι κ εβλεπα καροτσια κοριτσια εσεις οι παλιες μαμαδες τι μαρκες καροτσιων πηρατε;τα 3 σε 1 εχετε;κοιτα το καροτσι χρειαζεται δ ειναι για 2 3 μηνες δηλ .τωρα αμα εχεις καπιιον να σ δωσει κ σ αρεσει κιολας εχει καλως.εγω καροτσι θα παρω παντως ειναι το μονο που δεν διαπραγματευομαι ειναι ενα εξοδο για το παιδι μ που θα το κανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...