Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! @butterfly1986 Είμαστε ακριβώς στην ιδια βδομάδα και ίδια μέρα! Τζίφος και εγώ! Τίποτα δεν εχω καταλαβει. Εκεί που λεω ωπ με σκουντηξε τελικά είναι εντερο :lol: υπομονή...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν με το καλό τα μωράκια μας 

Μαρια γιορταζες?? Αν και χρονια σου πολλα!!

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!χρόνια πολλά για χτες!!!!! Αλήθεια να σας ρωτήσω τα έχετε νιώσει τα μωράκια σας? 

Πεταλουδίτσα μου εγώ ένοιωθα καποια φτερουγίσματα πριν 2 βδομάδες περίπου, μετά σταμάτησαν, και από χθες παλι τα νοιώθω. Όχι κάτι έντονο, και όχι αντιληπτό εξωτερικά, πχ αν βάλει καποιος εκεί το χέρι του. Δεν ξέρω με σιγουριά αν είναι το μωράκι ή τα έντερα... :rolleyes:  Αύριο κλείνω 18 βδομάδες.

Κοριτσια θυμάστε που σας ελεγα για τη διατροφή? Ακομα δεν έχω μπει στο πρόγραμμα που μου έβγαλε η διατροφολόγος, γιατί είμαστε ακόμα στην πεθερά μου, απο αύριο που γυρνάμε σπίτι θα ξεκινήσω κανονικα, αλλα και μόνο που έκοψα αλάτι και επεξεργασμένα και καταναλώνω περισσότερα φρουτα, λαχανικά και γιαουρτι/γαλα αντί για τυριά ηδη νοιώθω μεγαλύτερη ευεξια και έχουν φύγει ολα τα πρηξιματα/φουσκωματα!!! Είναι απίστευτο πόσο κακο μας κάνει το αλάτι.. Στο μεταξύ λατρεύω οτιδήποτε αλμυρό/παστό... Δεν ξέρω δλδ κατά πόσο θα συνεχίσω αυτή τη διατροφή μετα την εγκυμοσύνη απλα μου έκανε εντύπωση ότι σε 6 μερες μεσα βλέπω τόσο μεγάλη διαφορα!!!

  • Ευχαριστώ 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια χρονια μας πολλα υγεια κ με το καλο τα γλυκουλια μας!εγω μπηκα χθες στην 18η ο γιατρος μ ειπε σε 2 3 εβδ θα το νιωσω....παιδια εγω χθες ειχα εναν στομαχοπονο δεν μπορω να σας το περιγραψω κ ειχα κ κοσμο στο σπιτι κ δ με βοηθησε κ καμια και ελεγα παει δ την βγαζω την βραδια αναγκαστικα ηπια gaviscon

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, myrina είπε:

Μαρια γιορταζες?? Αν και χρονια σου πολλα!!

Πεταλουδίτσα μου εγώ ένοιωθα καποια φτερουγίσματα πριν 2 βδομάδες περίπου, μετά σταμάτησαν, και από χθες παλι τα νοιώθω. Όχι κάτι έντονο, και όχι αντιληπτό εξωτερικά, πχ αν βάλει καποιος εκεί το χέρι του. Δεν ξέρω με σιγουριά αν είναι το μωράκι ή τα έντερα... :rolleyes:  Αύριο κλείνω 18 βδομάδες.

Κοριτσια θυμάστε που σας ελεγα για τη διατροφή? Ακομα δεν έχω μπει στο πρόγραμμα που μου έβγαλε η διατροφολόγος, γιατί είμαστε ακόμα στην πεθερά μου, απο αύριο που γυρνάμε σπίτι θα ξεκινήσω κανονικα, αλλα και μόνο που έκοψα αλάτι και επεξεργασμένα και καταναλώνω περισσότερα φρουτα, λαχανικά και γιαουρτι/γαλα αντί για τυριά ηδη νοιώθω μεγαλύτερη ευεξια και έχουν φύγει ολα τα πρηξιματα/φουσκωματα!!! Είναι απίστευτο πόσο κακο μας κάνει το αλάτι.. Στο μεταξύ λατρεύω οτιδήποτε αλμυρό/παστό... Δεν ξέρω δλδ κατά πόσο θα συνεχίσω αυτή τη διατροφή μετα την εγκυμοσύνη απλα μου έκανε εντύπωση ότι σε 6 μερες μεσα βλέπω τόσο μεγάλη διαφορα!!!

Καλημέρα ναι γιόρταζα σε ευχαριστω πολυ!!

Να σας πω τι έπαθε και πήγα για ψώνια την Παρασκευή για κάποια δωράκια και εκει που είναι όλα μια χαρά έπεσα λιποθύμησα ευτυχώς ήμουν με την  μαμα μου και πεθερά μου έφυγα σαν τσουβάλι χτύπησα στα πόδια μου και στα χέρια μου  για καλή μου τύχη έπεσα έξω από φαρμακείο και έτρεξαν αμέσως μου έφερναν κολώνα να μυρίζω και μετά μου καθάρισαν τς πληγές γιατί έπεσα στο πεζοδρόμιο σε κάτι σχάρες που έχει τα ρολόγια του νερού.Πηρα τν γιατρό μου και μου ειπε λίγο ξεκουραση μην φοβάσαι τρανταχτηκα ολόκληρη 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria mariaa είπε:

Καλημέρα ναι γιόρταζα σε ευχαριστω πολυ!!

Να σας πω τι έπαθε και πήγα για ψώνια την Παρασκευή για κάποια δωράκια και εκει που είναι όλα μια χαρά έπεσα λιποθύμησα ευτυχώς ήμουν με την  μαμα μου και πεθερά μου έφυγα σαν τσουβάλι χτύπησα στα πόδια μου και στα χέρια μου  για καλή μου τύχη έπεσα έξω από φαρμακείο και έτρεξαν αμέσως μου έφερναν κολώνα να μυρίζω και μετά μου καθάρισαν τς πληγές γιατί έπεσα στο πεζοδρόμιο σε κάτι σχάρες που έχει τα ρολόγια του νερού.Πηρα τν γιατρό μου και μου ειπε λίγο ξεκουραση μην φοβάσαι τρανταχτηκα ολόκληρη 

Σου επεσε η πιεση...αυτα φοβαμαι κ εγω στα καλα καθουμενα μπορει να νιωσεις σβησιμο δεν θελει πολυ ωρα ορθοστασια εγω αυτο εχω κτλβ στου σουπερ μαρκετ προχθες μεχρι να παω ταμειο γτ ειχε κοσμο κ αργουσαν ελεγα θα πεσω δεν θα πεσω......εχει κ ζεστη κοριτσια κ αυτο δ βοηθαει καθολου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Maria mariaa είπε:

Καλημέρα ναι γιόρταζα σε ευχαριστω πολυ!!

Να σας πω τι έπαθε και πήγα για ψώνια την Παρασκευή για κάποια δωράκια και εκει που είναι όλα μια χαρά έπεσα λιποθύμησα ευτυχώς ήμουν με την  μαμα μου και πεθερά μου έφυγα σαν τσουβάλι χτύπησα στα πόδια μου και στα χέρια μου  για καλή μου τύχη έπεσα έξω από φαρμακείο και έτρεξαν αμέσως μου έφερναν κολώνα να μυρίζω και μετά μου καθάρισαν τς πληγές γιατί έπεσα στο πεζοδρόμιο σε κάτι σχάρες που έχει τα ρολόγια του νερού.Πηρα τν γιατρό μου και μου ειπε λίγο ξεκουραση μην φοβάσαι τρανταχτηκα ολόκληρη 

Ω ρε κορίτσι τι πέρασες.. Ξεκούραση οπως σου είπε ο γιατρος, ακολούθησε τις οδηγιες του και ολα καλα θα πανε!!! Ποτε εχεις ξανα ραντεβού να δεις το μωρακι?

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Suzukaki είπε:

Σου επεσε η πιεση...αυτα φοβαμαι κ εγω στα καλα καθουμενα μπορει να νιωσεις σβησιμο δεν θελει πολυ ωρα ορθοστασια εγω αυτο εχω κτλβ στου σουπερ μαρκετ προχθες μεχρι να παω ταμειο γτ ειχε κοσμο κ αργουσαν ελεγα θα πεσω δεν θα πεσω......εχει κ ζεστη κοριτσια κ αυτο δ βοηθαει καθολου

Μάλλον ορθοστατικη πίεση ετσι μου το ειπε ο γιατρός μου πήραν την πίεση στο φαρμακείο και είχα 4,9 με 9.Μου ειπε ότι η ζέστη δεν βοηθάει 

Just now, myrina είπε:

Ω ρε κορίτσι τι πέρασες.. Ξεκούραση οπως σου είπε ο γιατρος, ακολούθησε τις οδηγιες του και ολα καλα θα πανε!!! Ποτε εχεις ξανα ραντεβού να δεις το μωρακι?

Την Παρασκευή είχα πάει στο γιατρό και με είδε και έφυγα και πήγα για ψώνια μαζί με την μητέρα μου και την πεθερά μου τώρα 28 Αυγούστου έχω ραντεβού.Ασχετο κορίτσια μου έκλεισε Β επιπέδου ο γιατρός 25 Σεπτεμβρίου.Εχει κλείσει καμία κοπέλα ραντεβού για την εξέταση;;;

Just now, Xen.... είπε:

@Maria mariaa περαστικά σου ελπίζω όλα καλά να σου πάνε.....

Ευχαριστω πολυ @Xen.... ένα φόβο μεγάλο τν πήρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Μάλλον ορθοστατικη πίεση ετσι μου το ειπε ο γιατρός μου πήραν την πίεση στο φαρμακείο και είχα 4,9 με 9.Μου ειπε ότι η ζέστη δεν βοηθάει 

Την Παρασκευή είχα πάει στο γιατρό και με είδε και έφυγα και πήγα για ψώνια μαζί με την μητέρα μου και την πεθερά μου τώρα 28 Αυγούστου έχω ραντεβού.Ασχετο κορίτσια μου έκλεισε Β επιπέδου ο γιατρός 25 Σεπτεμβρίου.Εχει κλείσει καμία κοπέλα ραντεβού για την εξέταση;;;

Ευχαριστω πολυ @Xen.... ένα φόβο μεγάλο τν πήρα 

Πω πω περαστικά Μαράκι!! Η λυποθυμια είναι ο μεγάλος μου φόβος στην εγκυμοσύνη. Ειδικά όταν περπατάω με ξανά μωρό στο χέρι. Εμείς δεν έχουμε κλείσει ακόμη β επιπέδου αλλά νωρίς δεν είναι?αν και δεν θυμάμαι και πότε γίνεται.γυρω στις 22-23 βδομάδες??? Νομίζω κάνα δυο βδομάδες πριν μας κλείνει ο γυναικολόγος ραντεβού στο μαιευτήριο.

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνια πολλά να είμαστε γερές κι με το καλό τα μωράκια μας!  Με αυτή την ζέστη μόνο με το νερό στα χέρια είναι να βγαίνουμε δεν παλεύεται αλλιώς...

Εγώ έχω κάτι πεταλουδισματα αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωρό ειμαι ήδη 19 εβδομάδων αύριο θα πάω στη γιατρό να το δούμε πως πάει... εύχομαι όλα να είναι καλά... Εγώ β επιπέδου έχω 2 Σεπτεμβρίου το είχα κλείσει εκείνη την μερα στην αυχενικη.

  • Μου αρέσει 2

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω εκλεισα σημερα ραντεβου για β επιπεδου στις 22 σεπτ εγω εκλεισα νωρις για να βρω ημερομηνια που βολευει για τον αντρα μ για να με παει βασικα .εμενα μ ειχε δωσει χαρτι ο γιατροα μ με ολες τις εξετασεις κ ημερομην που πρεπει να γινουν οποτε πανω κατω εχω την αισθηση.εγω ειμαι στην 18η και δεν ειμαι σιγουρη σε καμια περιπτωση οτι εχω κτλβ το μωρο και οτι νιωθω λεω απο το εντερο θα ναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Πω πω περαστικά Μαράκι!! Η λυποθυμια είναι ο μεγάλος μου φόβος στην εγκυμοσύνη. Ειδικά όταν περπατάω με ξανά μωρό στο χέρι. Εμείς δεν έχουμε κλείσει ακόμη β επιπέδου αλλά νωρίς δεν είναι?αν και δεν θυμάμαι και πότε γίνεται.γυρω στις 22-23 βδομάδες??? Νομίζω κάνα δυο βδομάδες πριν μας κλείνει ο γυναικολόγος ραντεβού στο μαιευτήριο.

 
Σε ευχαριστω πολυ,η αλήθεια είναι ότι όσο περνάνε οι ημερες το καταλαβαίνω καλυτερα και μου ειπε ποτέ μόνη μου έξω.Εμενα μου ειπε ο γιατρός ότι γίνεται από την 20η έως την 23η,μου φανηκε και εμενα γρήγορα για αυτο ρώτησα...Εγω την κάνω σε εμβρυολογο επειδή ο γιατρός μου δεν είναι πιστοποιημένος για τέτοιες εξετάσεις.
8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Και εγω εκλεισα σημερα ραντεβου για β επιπεδου στις 22 σεπτ εγω εκλεισα νωρις για να βρω ημερομηνια που βολευει για τον αντρα μ για να με παει βασικα .εμενα μ ειχε δωσει χαρτι ο γιατροα μ με ολες τις εξετασεις κ ημερομην που πρεπει να γινουν οποτε πανω κατω εχω την αισθηση.εγω ειμαι στην 18η και δεν ειμαι σιγουρη σε καμια περιπτωση οτι εχω κτλβ το μωρο και οτι νιωθω λεω απο το εντερο θα ναι.

Λογικά θα πρέπει να αρχίζεις να το καταλαβαίνεις σιγά σιγά,..Εγω περιμένω πως και πως να το νιώσω ο γιατρός μου ειπε ότι θα νιώσω κάτι σαν να γαργαλάει στην κοιλιά μμμμ περιμένω!!!Ευχομαι να μας πάνε όλα τελεια σε όλες!!

9 ώρες πρίν, Marian91 είπε:

Καλησπέρα Χρόνια πολλά να είμαστε γερές κι με το καλό τα μωράκια μας!  Με αυτή την ζέστη μόνο με το νερό στα χέρια είναι να βγαίνουμε δεν παλεύεται αλλιώς...

Εγώ έχω κάτι πεταλουδισματα αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωρό ειμαι ήδη 19 εβδομάδων αύριο θα πάω στη γιατρό να το δούμε πως πάει... εύχομαι όλα να είναι καλά... Εγώ β επιπέδου έχω 2 Σεπτεμβρίου το είχα κλείσει εκείνη την μερα στην αυχενικη.

Όποτε μπορεί να εισαι και η πρώτη που θα κάνει β επιπέδου περιμένουμε νεα σου να πάνε όλα τελειαααα!!

On 14/8/2020 at 3:26 ΠΜ, Suzukaki είπε:

Κοριτσια εμαθα σημερα οτι περιμενω κορη και επισημα!!! 

Εμενα την Παρασκευή που πήγα στο γιατρό μου λέει το φύλο το ξέρουμε και λέω ναι μου είχε πει ο εμβρυολογος πάνω από 80% αγόρι του λέω και μου απαντάει 100% αγόρι..Με το καλό το μωράκι σου...γερά παιδιά να είναι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Κι εμένα μου το ειχε κλείσει ο εμβρυολογος την ίδια μέρα που εκανα την Αυχενική, αμέσως μετά την εξέταση, 9 Σεπτεμβρίου είναι, πλησιάζει ο καιρός!!

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάλλον η πρώτη θα είμαι!! Το μόνο που θυμάμαι από την πρώτη είναι ότι ο άντρας μου είχε κατέβει κι είχε αγοράσει σοκολάτες από το περίπτερο γτ το μωρό δεν είχε όρεξη να το δούμε ! Οπότε έχετε το νου σας η να έχετε φάει κάτι γλυκό πριν πάτε η πάρτε μια σοκολάτα μαζί σας ! Τα πεταλουδισματα άλλαξαν κι αν είμαι ανάσκελα ξαπλωμένη νιώθω κάτι κλωτσιές οπότε το μωρό δίνει παρών ! Σήμερα θα το δω κιόλας μ2τα από πολύ καιρό! 

  • Μου αρέσει 3

u2Hzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marian91 είπε:

Καλημέρα μάλλον η πρώτη θα είμαι!! Το μόνο που θυμάμαι από την πρώτη είναι ότι ο άντρας μου είχε κατέβει κι είχε αγοράσει σοκολάτες από το περίπτερο γτ το μωρό δεν είχε όρεξη να το δούμε ! Οπότε έχετε το νου σας η να έχετε φάει κάτι γλυκό πριν πάτε η πάρτε μια σοκολάτα μαζί σας ! Τα πεταλουδισματα άλλαξαν κι αν είμαι ανάσκελα ξαπλωμένη νιώθω κάτι κλωτσιές οπότε το μωρό δίνει παρών ! Σήμερα θα το δω κιόλας μ2τα από πολύ καιρό! 

Ποια εβδ εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...