Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Blue Velvet εμένα όταν σταματαω χαπια θελει 3-4 μερες για να μου ερθει περιοδος. 

      @Aangelika8 το οτι πηρατε 8 βλαστοκυστες σε ενα κύκλο είναι πάρα πολύ καλό! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά 1 καλή θέλεις. Θα την πετύχεις την επόμενη φορά!!!

      Κορίτσια να ρωτήσω οποία γνωρίζει. Ξέχασα να ρωτήσω στο κέντρο τι τιμή χοριακης θέλουμε την Τετάρτη. Συνεχίζει συνεχώς και σχεδόν διπλασιάζεται ή από καποα τιμή και μετά πάει πιο αργά?

      • Ευχαριστώ 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

1 hour ago, Paris.33 είπε:

Χρόνια πολλά! Να τα χαιρόμαστε τα μωρακια μας! Και εμεις 1/2, αρνουμαι να πιστεψω πως περασε ενας χρόνος! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ 

Χρόνια πολλά και σε εσάς κορίτσι μου! Να τα εκατοστήσει να είναι πάντα γερό και δυνατό και να το καμαρώνετε! Πω πω απιστευτο μεγαλώνουν τοσο γρηγορα τα παιδακια μας! Ειμαι καπως συγκινημενη σημερα! 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Πως ειναι τα παιδακια σας;;;  να σας ρωτήσω το bexsero για τη μηνιγγιτιδα το κανατε;;  εαν όχι ποτε λετε; 

Kαλημέρα κορίτσι μου! Εμείς το κάναμε ! Πρώτη δόση τον Σεπτέμβριο που ήταν 7μιση μηνών η δεύτερη έγινε μετά από ένα δίμηνο Νοέμβριο και μας είπε ο παιδιατρος η τρίτη θα γίνει τον επόμενο Νοέμβριο. Καμμία παρενέργια σε καμμία από τις δύο πρώτες δόσεις. Όλα καλά! Τώρα τον άλλο μήνα εμείς έχουμε της ιλαράς από υποχρεωτικά.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Πως ειναι τα παιδακια σας;;;  να σας ρωτήσω το bexsero για τη μηνιγγιτιδα το κανατε;;  εαν όχι ποτε λετε; 

Κ εμείς το κάναμε δύο μήνες μετά τα κορίτσια που γράφουν πάνω.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Και εμεις θα το κάνουμε σίγουρα απλα το συζητούσαμε για τωρα η για Σεπτέμβρη, ξερω δεν εχει καλυψη για πολλά χρόνια κ απο τη μια ελεγα μήπως το τρεναρουμε μέχρι τα 2 να την πιανει κ οταν παει παιδικο από την αλλη φοβαμαι κιολας..  Και κάπως ετσι φτασαμε 14ων μηνων κ ακομη

Link to comment
Share on other sites

@Paris.33 ,τι εννοείς δεν έχει κάλυψη για χρόνια;;δεν το έχω ξανακουσει αυτό.τρεις δόσεις είναι και ξέρω ότι σε καλύπτει γύρω στο 90%  μπορεί και παραπάνω για τον μηνιγγιδιοκοκο β που είναι και και πολύ σοβαρος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Paris.33 ,τι εννοείς δεν έχει κάλυψη για χρόνια;;δεν το έχω ξανακουσει αυτό.τρεις δόσεις είναι και ξέρω ότι σε καλύπτει γύρω στο 90%  μπορεί και παραπάνω για τον μηνιγγιδιοκοκο β που είναι και και πολύ σοβαρος

Κι εγω αυτό ξέρω!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η δραση του φθινει με τα χρόνια και ακομη συζητιεται καθε ποτε πρέπει να γινεται επαναληπτικό, πχ αν το κανει ενα βρεφακι στην εφηβεια δεν θα ειναι καλυμμενο. Ειναι 3 δοσεις αν γινει πριν το χρονο, και 2 αν γινει μετα τα 2 ετη,  με τη 2η να εχει μεγαλη χρονικη απόκλιση απο την 1η δοση αν γινει μεταξυ 12 24 μηνων..  Δεν τα θυμάμαι ακριβώς αν ψαξετε θα βρείτε κ σχετικα άρθρα. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • 1 month later...
On 8/5/2022 at 12:18 ΠΜ, Nephele78 είπε:

Μανούλες τι κανετε ;;; Πως περνατε; πως ειναι τα ζουζούνια σας ; Χαθηκαμε !! 

Όντως χαθηκαμε! Το πιο γλυκο τρεξιμο με τα μωρακια μας που μου φαινεται δεν ειναι κ τοσο μωρακια πλέον! 

Με τον ύπνο πως τα πατε κορίτσια μου;; εμας δυστυχώς οι αφυπνίσεις δινουν και παίρνουν... Και μεσα στη μερα μονο μιση ωρα κοιμαται, απο τις 9 μεχρι 10 το βραδυ εχουμε παρτυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Paris.33 είπε:

Όντως χαθηκαμε! Το πιο γλυκο τρεξιμο με τα μωρακια μας που μου φαινεται δεν ειναι κ τοσο μωρακια πλέον! 

Με τον ύπνο πως τα πατε κορίτσια μου;; εμας δυστυχώς οι αφυπνίσεις δινουν και παίρνουν... Και μεσα στη μερα μονο μιση ωρα κοιμαται, απο τις 9 μεχρι 10 το βραδυ εχουμε παρτυ

Kαλησπερα κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε ολες καλά και τα ζουζούνια σας επισης! Χαθηκαμε τελείως... πολύ τρέξιμο,κουραση, νεύρα,αγκαλιες, φιλάκια, ανάμεικτα συναισθήματα η μητρότητα....

@Paris.33 γεια σου κορίτσι μου! Ελπίζω να είστε καλά! Και εμείς μια απ'τα ίδια! Τα πρωινά που την κρατάει η μητέρα μου κοιμαται 11-1....μετα το παει σερι μέχρι το βράδυ χωρίς υπνο... συνήθως κοιμαται 9-9.30 αλλα στις 5.30 ξυπναμε για να ετοιμαστούμε για την γιαγιά επειδή δουλευω. Κατά την διάρκεια της νύχτας όμως ξυπναει συχνα,πινει νερό και κλαίει για να έρθει στο κρεβάτι μας όπου εκεί ξεκινάει το πάρτι μέχρι να βολευτει...μας βρίσκει το ξημέρωμα και ολη μερα ειμαι σαν αρρωστη απ την αϋπνία...

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2022 at 10:35 ΠΜ, Paris.33 είπε:

Όντως χαθηκαμε! Το πιο γλυκο τρεξιμο με τα μωρακια μας που μου φαινεται δεν ειναι κ τοσο μωρακια πλέον! 

Με τον ύπνο πως τα πατε κορίτσια μου;; εμας δυστυχώς οι αφυπνίσεις δινουν και παίρνουν... Και μεσα στη μερα μονο μιση ωρα κοιμαται, απο τις 9 μεχρι 10 το βραδυ εχουμε παρτυ

Τα βραδια εμενα ξυπνανε και τα 2 για γαλα απο 2 φορες .ο μικρος ξυπναει και αλλες 2-3 γιατι βλεπει ονειρα γιατι επεσε η πιπίλα κλπ.αλλα ξανακοιμουνται .μεσα στη μερα πλεον 1 υπνο μονο αλλα για 1,5 ωρα το μεσημερι 14:00 με 15:30 ωστε να ξεκουράζονται κ να μην εχουν γκρινια.αν σου ξυπναει προσπαθησε να το ξανακοιμισεις ωστε να καταλαβει οτι τωρα κοιμομαστε κ να συνηθισει πιο πολυ ωρα να κοιμαται.και εμενα στην αρχη στο 45 λεπτο ξυπνάγανε αλλα παιδεύτηκα μια βδομαδα να τα ξανακοιμιζω κ ετσι συνηθίσανε στην1,5ωρα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Τα βραδια εμενα ξυπνανε και τα 2 για γαλα απο 2 φορες .ο μικρος ξυπναει και αλλες 2-3 γιατι βλεπει ονειρα γιατι επεσε η πιπίλα κλπ.αλλα ξανακοιμουνται .μεσα στη μερα πλεον 1 υπνο μονο αλλα για 1,5 ωρα το μεσημερι 14:00 με 15:30 ωστε να ξεκουράζονται κ να μην εχουν γκρινια.αν σου ξυπναει προσπαθησε να το ξανακοιμισεις ωστε να καταλαβει οτι τωρα κοιμομαστε κ να συνηθισει πιο πολυ ωρα να κοιμαται.και εμενα στην αρχη στο 45 λεπτο ξυπνάγανε αλλα παιδεύτηκα μια βδομαδα να τα ξανακοιμιζω κ ετσι συνηθίσανε στην1,5ωρα 

Καθομαι δίπλα της την χαιδευω, την κουναω, την ξαναθηλαζω μήπως και.. Αλλα δεν.. Απαξ κ ανοιξει το ματι σηκωνεται τρέχοντας απο το κρεβάτι.. Το εχω αποδεχτει πλέον.. Γενικα με το θεμα υπνος δεν εχει κ πολυ καλη σχεση.. Πχ μπορεί να με παρει 40 λεπτα να την κοιμισω κ να κοιμηθει 30!!δήλαδη ολη μερα αυτη η δουλειά;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...