Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Έγκυος ΞΑΝΑ Φυσιολογικά μετά απο εξωσωματικές + Κοντός τράχηλος και πρόωρος τοκετός!


sissy_geo

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι σε σοκ! Έχω κάνει δύο εξωσωματικές. Έχω στο ιστορικό μου δυο αποβολές πρώτου τριμήνου. Έμεινα έγκυος πριν ένα χρόνο στο θαυματάκι μου πάλι με εξωσωματική,  ήρθε το μωρό μου μετα κόπων και βασσάνων. Είχα μια εφιαλτική εγκυμοσύνη που δεν μπόρεσα να χαρώ ούτε μια μέρα απο αυτήν. Και μια απαίσια εμπειρία τοκετού. Και τώρα μένω έγκυος ξαφνικά! Φυσιολογικά! Απίστευτα πράγματα! Έχοντας ενα μωρό που θέλει όλη μου την προσοχή και την φροντίδα! Για γέλια και για κλάματα! Είχα πολύ κακή εγκυμοσύνη, με κοντό τράχηλο, συσπάσεις και τελικά προωρο τοκετό στις 35 εβδομάδες!!! Πώς είναι δυνατόν να τα βγάλω πέρα τωρα... Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που τα κατάφερε έτσι περίφημα όπως εγω :(  για να μου δώσει κάποια συμβουλή. Ώστοσο ελπίζω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sissy_geo είπε:

Καλησπέρα, είμαι σε σοκ! Έχω κάνει δύο εξωσωματικές. Έχω στο ιστορικό μου δυο αποβολές πρώτου τριμήνου. Έμεινα έγκυος πριν ένα χρόνο στο θαυματάκι μου πάλι με εξωσωματική,  ήρθε το μωρό μου μετα κόπων και βασσάνων. Είχα μια εφιαλτική εγκυμοσύνη που δεν μπόρεσα να χαρώ ούτε μια μέρα απο αυτήν. Και μια απαίσια εμπειρία τοκετού. Και τώρα μένω έγκυος ξαφνικά! Φυσιολογικά! Απίστευτα πράγματα! Έχοντας ενα μωρό που θέλει όλη μου την προσοχή και την φροντίδα! Για γέλια και για κλάματα! Είχα πολύ κακή εγκυμοσύνη, με κοντό τράχηλο, συσπάσεις και τελικά προωρο τοκετό στις 35 εβδομάδες!!! Πώς είναι δυνατόν να τα βγάλω πέρα τωρα... Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που τα κατάφερε έτσι περίφημα όπως εγω :(  για να μου δώσει κάποια συμβουλή. Ώστοσο ελπίζω...

Συγχαρητήρια καλο μου!!!

 Άρχισε να πιστεύεις στα θαύματα γιατι συμβαίνουν! Ετσι σαν θαύμα ευχομαι να κυλησει αυτη η δεύτερη εγκυμοσυνη σου που δεν θα μοιάζει σε τιποτα με την προηγούμενη!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Καλησπέρα, είμαι σε σοκ! Έχω κάνει δύο εξωσωματικές. Έχω στο ιστορικό μου δυο αποβολές πρώτου τριμήνου. Έμεινα έγκυος πριν ένα χρόνο στο θαυματάκι μου πάλι με εξωσωματική,  ήρθε το μωρό μου μετα κόπων και βασσάνων. Είχα μια εφιαλτική εγκυμοσύνη που δεν μπόρεσα να χαρώ ούτε μια μέρα απο αυτήν. Και μια απαίσια εμπειρία τοκετού. Και τώρα μένω έγκυος ξαφνικά! Φυσιολογικά! Απίστευτα πράγματα! Έχοντας ενα μωρό που θέλει όλη μου την προσοχή και την φροντίδα! Για γέλια και για κλάματα! Είχα πολύ κακή εγκυμοσύνη, με κοντό τράχηλο, συσπάσεις και τελικά προωρο τοκετό στις 35 εβδομάδες!!! Πώς είναι δυνατόν να τα βγάλω πέρα τωρα... Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που τα κατάφερε έτσι περίφημα όπως εγω :(  για να μου δώσει κάποια συμβουλή. Ώστοσο ελπίζω...

να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλο το νινι . δεν εχω εμπειρία σαν τη  δική σου εχω όμως ένα μωράκι 3.4 μηνών. δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αγχώνεσαι βρε κορίτσι μου καλό. μπορεί αυτή η εγκυμοσύνη σου να είναι τόσο ήρεμη και όλα να πάνε περίφημα.  μπορεί να είσαι τόσο ήρεμη που θα ανταπεξέλθεις και στο παιδάκι σου. βοήθεια δεν έχεις για να σου κρατάνε το παιδάκι να μην κουράζεσαι εσυ πολύ; 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική ενέργεια. Είμαι πελαγωμένη γιατί η ευθύνη να κρατάς ένα μωρό χαρούμενο, ικανοποιημένο σε όλους τομείς, φροντίδα ψυχαγωγία κτλ είναι μεγάλη. Και η άλλη ευθύνη επίσης είναι μεγάλη, το να προσπαθήσω να φέρω εις περας ακόμα μια εγκυμοσύνη, να τα δωσω όλα για όλα για να καταφέρει να γεννηθεί ένα νεο μωρό χωρίς να κινδυνέψει. Και αυτα τα δύο αυτή τη στιγμή μου φαίνεται αδύνατο να τα συνδιάσω και τα καταφέρω. Ο Θεός να βάλει το χέρι του. Ήταν κάτι απίστευτο και ξαφνικό. Ας γίνει το θέλημά Του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική ενέργεια. Είμαι πελαγωμένη γιατί η ευθύνη να κρατάς ένα μωρό χαρούμενο, ικανοποιημένο σε όλους τομείς, φροντίδα ψυχαγωγία κτλ είναι μεγάλη. Και η άλλη ευθύνη επίσης είναι μεγάλη, το να προσπαθήσω να φέρω εις περας ακόμα μια εγκυμοσύνη, να τα δωσω όλα για όλα για να καταφέρει να γεννηθεί ένα νεο μωρό χωρίς να κινδυνέψει. Και αυτα τα δύο αυτή τη στιγμή μου φαίνεται αδύνατο να τα συνδιάσω και τα καταφέρω. Ο Θεός να βάλει το χέρι του. Ήταν κάτι απίστευτο και ξαφνικό. Ας γίνει το θέλημά Του. 

το παιδάκι σου ψυχή μου θα είναι χαρούμενο και με το να κατσετε μαζί στο κρεβάτι να της διαβάζεις ένα παραμύθι.  με το να δείτε στον καναπε κάποιο παιδικό.  Η να παίξετε ηρεμα. μη β αγχώνεσαι και μην πελαγωνεις.  το θέλημα του θεού είναι να σε ΑΞΙΏΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΕΥΛΟΓΗΣΕΙ να έχεις ακόμα ένα παιδάκι.  εμπιστευτείτε τον και με πίστη και ηρεμία όλα θα πάνε καλά. με πολυ πολύ αγαπη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/7/2020 at 11:58 ΜΜ, sissy_geo είπε:

Καλησπέρα, είμαι σε σοκ! Έχω κάνει δύο εξωσωματικές. Έχω στο ιστορικό μου δυο αποβολές πρώτου τριμήνου. Έμεινα έγκυος πριν ένα χρόνο στο θαυματάκι μου πάλι με εξωσωματική,  ήρθε το μωρό μου μετα κόπων και βασσάνων. Είχα μια εφιαλτική εγκυμοσύνη που δεν μπόρεσα να χαρώ ούτε μια μέρα απο αυτήν. Και μια απαίσια εμπειρία τοκετού. Και τώρα μένω έγκυος ξαφνικά! Φυσιολογικά! Απίστευτα πράγματα! Έχοντας ενα μωρό που θέλει όλη μου την προσοχή και την φροντίδα! Για γέλια και για κλάματα! Είχα πολύ κακή εγκυμοσύνη, με κοντό τράχηλο, συσπάσεις και τελικά προωρο τοκετό στις 35 εβδομάδες!!! Πώς είναι δυνατόν να τα βγάλω πέρα τωρα... Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που τα κατάφερε έτσι περίφημα όπως εγω :(  για να μου δώσει κάποια συμβουλή. Ώστοσο ελπίζω...

Καταλαβαίνω ότι σας ήρθε πολύ ξαφνικό, εχωντας ένα μικρό παιδάκι, κ με τόσο δύσκολη εγκυμοσυνη είναι αναμενόμενο να αγχωθεις

Προσπάθησε να ηρεμήσεις, να παρακολουθείσαι συχνά από γιατρό, ισως να κανεις κ περιδεση αν το κρίνει ο γιατρος, φάρμακα να βοηθήσουν υπάρχουν σε τέτοιες περιπτώσεις. Κ να παρεις όσο τον δυνατόν περισσότερη βοήθεια γινεται

Φυσικα κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική, κ εύχομαι η δεύτερη σου, που είναι ένα θαύμα για σας έτσι όπως ήρθε στην ζωή σας, να είναι πολύ ηρεμη κ να την απολαύσεις όσο γινεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2020 at 11:58 ΜΜ, sissy_geo είπε:

Καλησπέρα, είμαι σε σοκ! Έχω κάνει δύο εξωσωματικές. Έχω στο ιστορικό μου δυο αποβολές πρώτου τριμήνου. Έμεινα έγκυος πριν ένα χρόνο στο θαυματάκι μου πάλι με εξωσωματική,  ήρθε το μωρό μου μετα κόπων και βασσάνων. Είχα μια εφιαλτική εγκυμοσύνη που δεν μπόρεσα να χαρώ ούτε μια μέρα απο αυτήν. Και μια απαίσια εμπειρία τοκετού. Και τώρα μένω έγκυος ξαφνικά! Φυσιολογικά! Απίστευτα πράγματα! Έχοντας ενα μωρό που θέλει όλη μου την προσοχή και την φροντίδα! Για γέλια και για κλάματα! Είχα πολύ κακή εγκυμοσύνη, με κοντό τράχηλο, συσπάσεις και τελικά προωρο τοκετό στις 35 εβδομάδες!!! Πώς είναι δυνατόν να τα βγάλω πέρα τωρα... Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια κοπέλα που τα κατάφερε έτσι περίφημα όπως εγω :(  για να μου δώσει κάποια συμβουλή. Ώστοσο ελπίζω...

Κοπέλα μου συγχαρητήρια!σου εύχομαι μια εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη.εγω δεν είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση με εσένα,αλλά να σου πω με δύο παλινδρομες κ δέκα μήνες να προσπαθώ με τεστ ωορρηξίας,έπιασα τον γιο μου.κ όταν ήταν μόνο 5 μηνών ,την τελευταία μέρα της περιόδου μου,έμεινα έγκυος στην κόρη μου.τωρα ο μικρός μου είναι 11 μηνών κ εγώ 6 μηνών έγκυος.θελω να σου πω ότι κι εγώ πελαγωσα στην αρχή αλλά να ξέρεις γλυκιά μου ότι όλα γίνονται..δεν έπαιρνα τον γιο μου πολλές αγκαλιές(είχα κ μια αποκολλση πλακούντα) αλλά κάναμε αγκαλίτσες ξαπλωμένοι,καθιστοί,πολλά τραγουδάκια,παραμύθια,κάτω στο χαλί, μαγειρεύαμε κ βοηθούσε αρκετά ο άντρας μου,μιας κ άλλη βοήθεια δεν είχαμε εμείς.θα τα καταφέρετε!κ μακάρι αυτή σου η εγκυμοσύνη να είναι πιο εύκολη,θα σε καθοδηγήσει σίγουρα κ ο γιατρός σου.σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια κ να σκέφτεσαι αισιόδοξα γιατί αυτό που έτυχε είναι τόσο μεγάλη ευλογια:x όλα να σου πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Είστε όλες πολύ γλυκές! Ευχαριστώ πολύ για τη δύναμη! Να χαίρεστε τα μωράκια σας! 

Διαβασα τυχαια το ποστ σου.Συγχαρητηρια.Θα σου ευχηθω να πανε ολα καλα ως το τελος να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Διαβασα τυχαια το ποστ σου.Συγχαρητηρια.Θα σου ευχηθω να πανε ολα καλα ως το τελος να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη.

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Πραγματικά παίρνω δύναμη και ας μην σας ξέρω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγχαρητήρια κορίτσι!! Να πανε ολα καλα ευχομαι και να είστε όλοι καλα.. Οι 4 σας πια... 

Εγώ όταν ο γιος μου έγινε 10 μηνών, έμεινα εγκυος στο δευτερο, κια τώρα περιμενω πως και πως. 

Βοήθεια δεν είχα, ουτε έχω.. Κρατάω τον 16 μηνών γιο μου, εργάζομαι από το σπίτι τώρα ένα εξαωρο την ημέρα και κάνω και όλες τις δουλειές; του σπιτιου. Με βοηθά πολυ ο άντρας μου, ευτυχώς τελειώνει νωρίς σχετικά.. 

Γενικά περναω πολυ δυσκολα κάποιες στιγμές που μου έρχεται να ουρλιάξω.. 

Μα μετά βλέπω το χαμόγελο του γιου και τα ξεχνάω όλα. Αγκαλιές ουτε εγώ τον παιρνω γιατί δεν θέλει.. Ευτυχώς. 

Αλλά γενικά είμαι ένα πτωμα κάθε μέρα. Ξυπνάω εξι και κοιμάμαι 12.

Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω με δυο παιδια αργότερα μα κάνω τον σταυρό μου να μαστε γεροι και να τα καταφέρουμε. 

Όποτε παετο αλλιώς και σκέψου ποσο ωραίες στιγμές θα ζήσετε τα 4 σας.. 

Θα ναι τέλεια ααα 

Θα υπάρξουν και δυσκολα, όμως θα πεισμωσετε και θα τα βγάλετε περα.. Για όλους έχει ο Θεος!

Υπομονή, αγάπη και σεβασμό στον εαυτό σου.. Δώσε κουράγιο σε σενα και γίνε μαχητής.. Πάρε δυναμη από τα καλα της ζωής σου.. Όλα θα γίνουν. 

Με το καλό και να χαίρεσαι και το πρωτο σας!! 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Πραγματικά παίρνω δύναμη και ας μην σας ξέρω! 

Ειχαμε μιλησει στο παρελθον για το κεντρο που πηγες και για το ντομπλερ στο σπιτι που μου προτεινες δεν θυμασαι λογικο επισης εχουμε μιλησει στις μανουλες οκτωβριου 2019.Ολα να πανε καλα κοριτσι μου μεσα απο την ψυχη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...