Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μόνο ενας συνοδός στο μαιευτήριο.


Recommended Posts

Κοριτσια όσες γεννησατε πρόσφατα ή ειστε στις μέρες σας, έχετε ενημερωθεί οτι επιτρέπεται μονο ενας συνοδός κατα τον τοκετό και στην διάρκεια των 3 ημερών παραμονής στο μαιευτήριο;

 Ειναι όντως τόσο αυστηρά τα πράγματα, ειδικά εδώ στην Αθήνα στα ιδιωτικά; Θα με ενδιέφερε πολυ να μας γράψετε πως το βιώσατε.

 Επισης εμενα γέννησαν δυο γνωστές μου μια σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και όντως ο σύνοδος δεν άλλαξε. Και οι δυο επέλεξαν  να πάρουν τις μαμάδες τους μαζί , οπως καταλαβαινετε  εχει ξεσηκωθεί και η δίκιά μου, και όλο λέει και ξαναλέει οτι αποφασίσεις εσυ, οτι μου πεις θα κανω. Και συνεχεια επαναφέρει το θεμα. Εμενα ρε παιδια μου φαίνεται αδιανόητο να αφήσεις τον άνδρα που το εκανες το παιδί απ έξω απ όλο αυτο και να πάρεις την μαμά σου. Αν και πιστεύω οτι θα ειναι πιο βοηθητική και δεν θα ζοριστεί με τον εγκλεισμό στο μαιευτήριο οσο ανδρας μου, αλλα και πάλι. Με τον σύζυγο δεν την εχω συζητησει καν αυτην την πιθανότητα , θεωρω οτι ειναι και πολυ νωρίς αλλωστε. Και στην μαμά μου καλα θα δούμε λέω. Τωρα μου ξανά πέταξε με ρώτησαν και οι φίλες μου χτες ποιον θα πάρεις και της απάντησα: « δεν τους είπες οτι το παιδί το έκανε με τον άνδρα της». Δεν της άρεσε η απάντηση...

 Εσεις τι οπτική εχετε;

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Κοριτσια όσες γεννησατε πρόσφατα ή ειστε στις μέρες σας, έχετε ενημερωθεί οτι επιτρέπεται μονο ενας συνοδός κατα τον τοκετό και στην διάρκεια των 3 ημερών παραμονής στο μαιευτήριο;

 Ειναι όντως τόσο αυστηρά τα πράγματα, ειδικά εδώ στην Αθήνα στα ιδιωτικά; Θα με ενδιέφερε πολυ να μας γράψετε πως το βιώσατε.

 Επισης εμενα γέννησαν δυο γνωστές μου μια σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και όντως ο σύνοδος δεν άλλαξε. Και οι δυο επέλεξαν  να πάρουν τις μαμάδες τους μαζί , οπως καταλαβαινετε  εχει ξεσηκωθεί και η δίκιά μου, και όλο λέει και ξαναλέει οτι αποφασίσεις εσυ, οτι μου πεις θα κανω. Και συνεχεια επαναφέρει το θεμα. Εμενα ρε παιδια μου φαίνεται αδιανόητο να αφήσεις τον άνδρα που το εκανες το παιδί απ έξω απ όλο αυτο και να πάρεις την μαμά σου. Αν και πιστεύω οτι θα ειναι πιο βοηθητική και δεν θα ζοριστεί με τον εγκλεισμό στο μαιευτήριο οσο ανδρας μου, αλλα και πάλι. Με τον σύζυγο δεν την εχω συζητησει καν αυτην την πιθανότητα , θεωρω οτι ειναι και πολυ νωρίς αλλωστε. Και στην μαμά μου καλα θα δούμε λέω. Τωρα μου ξανά πέταξε με ρώτησαν και οι φίλες μου χτες ποιον θα πάρεις και της απάντησα: « δεν τους είπες οτι το παιδί το έκανε με τον άνδρα της». Δεν της άρεσε η απάντηση...

 Εσεις τι οπτική εχετε;

χα χα αντε καλε τον αντρα σου θα παρεις. οτι αλλο χρειαστεις θα εχεις τις νοσοκομες.  ναι προσφατα που γεννησε φιλη μου δεν επιτρεποταν κανενας ειναι αυστηροτατα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κοριτσια όσες γεννησατε πρόσφατα ή ειστε στις μέρες σας, έχετε ενημερωθεί οτι επιτρέπεται μονο ενας συνοδός κατα τον τοκετό και στην διάρκεια των 3 ημερών παραμονής στο μαιευτήριο;

 Ειναι όντως τόσο αυστηρά τα πράγματα, ειδικά εδώ στην Αθήνα στα ιδιωτικά; Θα με ενδιέφερε πολυ να μας γράψετε πως το βιώσατε.

 Επισης εμενα γέννησαν δυο γνωστές μου μια σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και όντως ο σύνοδος δεν άλλαξε. Και οι δυο επέλεξαν  να πάρουν τις μαμάδες τους μαζί , οπως καταλαβαινετε  εχει ξεσηκωθεί και η δίκιά μου, και όλο λέει και ξαναλέει οτι αποφασίσεις εσυ, οτι μου πεις θα κανω. Και συνεχεια επαναφέρει το θεμα. Εμενα ρε παιδια μου φαίνεται αδιανόητο να αφήσεις τον άνδρα που το εκανες το παιδί απ έξω απ όλο αυτο και να πάρεις την μαμά σου. Αν και πιστεύω οτι θα ειναι πιο βοηθητική και δεν θα ζοριστεί με τον εγκλεισμό στο μαιευτήριο οσο ανδρας μου, αλλα και πάλι. Με τον σύζυγο δεν την εχω συζητησει καν αυτην την πιθανότητα , θεωρω οτι ειναι και πολυ νωρίς αλλωστε. Και στην μαμά μου καλα θα δούμε λέω. Τωρα μου ξανά πέταξε με ρώτησαν και οι φίλες μου χτες ποιον θα πάρεις και της απάντησα: « δεν τους είπες οτι το παιδί το έκανε με τον άνδρα της». Δεν της άρεσε η απάντηση...

 Εσεις τι οπτική εχετε;

Απο όσο έχω καταλάβει εξαρτάται από το πρωτόκολλο του κάθε μαιευτηριου.κ φυσικά κ απο τις συνθήκες που επικρατουν

Η αδερφη μου γέννησε μέσα στην καραντίνα σε επαρχιακό δημόσιο. Κ ίσχυε ακριβώς αυτό που είπες. Όταν γέννησε ήταν στην αναμονή η μαμα μας κ ο αντρας της κ μετα έμεινε μέσα όλες τις μέρες μόνο η μαμα μας

Στο δημόσιο συνηθίζεται να παει η γιαγια κ οχι ο μπαμπας, ειδικα αν δ εισαι μόνη στο δωματιο. Για να μην ενοχληθεί κ καμια άλλη λεχωνα που ειστε μαζι

Κ τις δυο φορες είχα την μαμα μου, την άλλαζε ο αντρας μου την πρώτη φορά για κάποιες ώρες. Στο δεύτερο προτίμησα να μεινει με την μεγαλη. Ημουν κ πολυ καλύτερα. Σε φυσιολογικό τοκετο(εγω εκανα καισαρικη), θα είσαι πιθανον πολύ πιο ανετα

Οποτε τέλος του μήνα, η τον επόμενο, κάνε μια ερώτηση στο μαιευτήριο που γέννας. Ρώτα κ τον συζηγο αν θέλει να μείνει μαζί σου μέσα 4μερες,κ εφόσον θέλει λεω να το ζήσεις μαζί του

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Απο όσο έχω καταλάβει εξαρτάται από το πρωτόκολλο του κάθε μαιευτηριου.κ φυσικά κ απο τις συνθήκες που επικρατουν

Η αδερφη μου γέννησε μέσα στην καραντίνα σε επαρχιακό δημόσιο. Κ ίσχυε ακριβώς αυτό που είπες. Όταν γέννησε ήταν στην αναμονή η μαμα μας κ ο αντρας της κ μετα έμεινε μέσα όλες τις μέρες μόνο η μαμα μας

Στο δημόσιο συνηθίζεται να παει η γιαγια κ οχι ο μπαμπας, ειδικα αν δ εισαι μόνη στο δωματιο. Για να μην ενοχληθεί κ καμια άλλη λεχωνα που ειστε μαζι

Κ τις δυο φορες είχα την μαμα μου, την άλλαζε ο αντρας μου την πρώτη φορά για κάποιες ώρες. Στο δεύτερο προτίμησα να μεινει με την μεγαλη. Ημουν κ πολυ καλύτερα. Σε φυσιολογικό τοκετο(εγω εκανα καισαρικη), θα είσαι πιθανον πολύ πιο ανετα

Οποτε τέλος του μήνα, η τον επόμενο, κάνε μια ερώτηση στο μαιευτήριο που γέννας. Ρώτα κ τον συζηγο αν θέλει να μείνει μαζί σου μέσα 4μερες,κ εφόσον θέλει λεω να το ζήσεις μαζί του

Το μαιευτήριο το ρώτησα απο τωρα , μου ειπαν ενας ο σύνοδος και δεν βγαίνει έξω.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Το μαιευτήριο το ρώτησα απο τωρα , μου ειπαν ενας ο σύνοδος και δεν βγαίνει έξω.

Οποτε δες τι θέλει ο αντρας σου

Για μενα έχει προτεραιότητα να το ζήσει εφόσον μπορεί κ θελει

Αλλο αν στην δική μου περίπτωση δ γινοταν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Το μαιευτήριο το ρώτησα απο τωρα , μου ειπαν ενας ο σύνοδος και δεν βγαίνει έξω.

παντως γενικα κ η μαμα σου δεν θα κανει τιποτα για να ξερεις εγω δεν την χρειαστηκα καθολου κ ας ημουν με καισαρικη. μονο την γκρινια ακουγε την πρωτη νυχτα οτι ποναω χα χα χα χα. την επομενη μερα ημουν μια χαρα κ απο οτι θυμαμαι δεν ξαναηρθε για να μεινει καθολου. οποτε οτι χρειαστεις που εκτος απο παυσιπονα δεν χρειαζεσε κ τιποτα τρομερο βοηθανε οι νοσοκομες κ ο αντρας σου. 

στην μαμα δωσε της δουλεια για το σπιτι σιδερωμα φορμακια κ τετοια !να μην λεει οτι δεν εκανε τιποτα

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κοριτσια όσες γεννησατε πρόσφατα ή ειστε στις μέρες σας, έχετε ενημερωθεί οτι επιτρέπεται μονο ενας συνοδός κατα τον τοκετό και στην διάρκεια των 3 ημερών παραμονής στο μαιευτήριο;

 Ειναι όντως τόσο αυστηρά τα πράγματα, ειδικά εδώ στην Αθήνα στα ιδιωτικά; Θα με ενδιέφερε πολυ να μας γράψετε πως το βιώσατε.

 Επισης εμενα γέννησαν δυο γνωστές μου μια σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και όντως ο σύνοδος δεν άλλαξε. Και οι δυο επέλεξαν  να πάρουν τις μαμάδες τους μαζί , οπως καταλαβαινετε  εχει ξεσηκωθεί και η δίκιά μου, και όλο λέει και ξαναλέει οτι αποφασίσεις εσυ, οτι μου πεις θα κανω. Και συνεχεια επαναφέρει το θεμα. Εμενα ρε παιδια μου φαίνεται αδιανόητο να αφήσεις τον άνδρα που το εκανες το παιδί απ έξω απ όλο αυτο και να πάρεις την μαμά σου. Αν και πιστεύω οτι θα ειναι πιο βοηθητική και δεν θα ζοριστεί με τον εγκλεισμό στο μαιευτήριο οσο ανδρας μου, αλλα και πάλι. Με τον σύζυγο δεν την εχω συζητησει καν αυτην την πιθανότητα , θεωρω οτι ειναι και πολυ νωρίς αλλωστε. Και στην μαμά μου καλα θα δούμε λέω. Τωρα μου ξανά πέταξε με ρώτησαν και οι φίλες μου χτες ποιον θα πάρεις και της απάντησα: « δεν τους είπες οτι το παιδί το έκανε με τον άνδρα της». Δεν της άρεσε η απάντηση...

 Εσεις τι οπτική εχετε;

Καντυ γέννησαν 3 φίλες μου από την καραντίνα μέχρι τώρα πρόσφατα όλες σε μεγάλο ιδιωτικό της Αθήνας . Η γενική οδηγία είναι ένας σύνοδος που μπαίνει και υπογράφει . Σε γενικές γραμμές εφόσον οι γυναίκες θέλησαν και τη μητέρα τους κάποια στιγμή υπέγραψαν και απλά αντικαταστάθηκε ο ένας σύνοδος από τον άλλο . Κάποιες μέρες πήγε ο σύζυγος κάποιες η μητέρα . Σίγουρα όχι δυο ταυτόχρονα . Νομίζω δες το εκείνη την ώρα , από ότι καταλαβαίνω υπάρχει αυτή η κάποια ευελιξία με την προϋπόθεση που σου είπα . 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Κοριτσια όσες γεννησατε πρόσφατα ή ειστε στις μέρες σας, έχετε ενημερωθεί οτι επιτρέπεται μονο ενας συνοδός κατα τον τοκετό και στην διάρκεια των 3 ημερών παραμονής στο μαιευτήριο;

 Ειναι όντως τόσο αυστηρά τα πράγματα, ειδικά εδώ στην Αθήνα στα ιδιωτικά; Θα με ενδιέφερε πολυ να μας γράψετε πως το βιώσατε.

 Επισης εμενα γέννησαν δυο γνωστές μου μια σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και όντως ο σύνοδος δεν άλλαξε. Και οι δυο επέλεξαν  να πάρουν τις μαμάδες τους μαζί , οπως καταλαβαινετε  εχει ξεσηκωθεί και η δίκιά μου, και όλο λέει και ξαναλέει οτι αποφασίσεις εσυ, οτι μου πεις θα κανω. Και συνεχεια επαναφέρει το θεμα. Εμενα ρε παιδια μου φαίνεται αδιανόητο να αφήσεις τον άνδρα που το εκανες το παιδί απ έξω απ όλο αυτο και να πάρεις την μαμά σου. Αν και πιστεύω οτι θα ειναι πιο βοηθητική και δεν θα ζοριστεί με τον εγκλεισμό στο μαιευτήριο οσο ανδρας μου, αλλα και πάλι. Με τον σύζυγο δεν την εχω συζητησει καν αυτην την πιθανότητα , θεωρω οτι ειναι και πολυ νωρίς αλλωστε. Και στην μαμά μου καλα θα δούμε λέω. Τωρα μου ξανά πέταξε με ρώτησαν και οι φίλες μου χτες ποιον θα πάρεις και της απάντησα: « δεν τους είπες οτι το παιδί το έκανε με τον άνδρα της». Δεν της άρεσε η απάντηση...

 Εσεις τι οπτική εχετε;

Προφανως κι ο συνοδος που θα επιλεξεις, θα πρεπει να ειναι ο αντρας σου, ειναι δικαιωμα του να ειναι διπλα στο παιδι του στη γεννηση του. Εκτος αν μιλαμε για ανθρωπο που ταξιδευει η λειπει ολη μερα και δεν εχει αδεια.. Ωρα να βαλεις καποια ορια στη μαμα σου, ισως; Γιατι αν αρχισει ετσι απο τωρα...την βαψατε... Εμενα η μαμα μου οχι στην γεννα δεν ηταν, αλλα και λογω καραντινας ειδε το παιδι μετα απο 60μερες αν και μενει 10λ αποσταση.. Φοβομουν πολυ να ερθουν σε επαφη πρωταρχικα γιατι μιλαμε για ενα νεογεννητο με 0 αντισωματα κι επειτα γιατι κι η μητερα μου ανηκει στις ομαδες υψηλου κινδυνου και δεν ηθελα να κυκλοφορησει.. Η αποψη μου ειναι οτι δεν μπορεις πλεον να σκεφτεσαι ποιον θα κακοκαρδισεις, εχεις να κοιταξεις την δικη σου οικογενεια. Αν και προσωπικα επειδη κανω πολλα χρονια ψυχοθεραπεια, εχω απαλλαγει εντελως απο το αισθημα υποχρεωσης στην πατρικη οικογενεια. Επισης σου παρεχεται καθε βοηθεια που δεν θα μπορει να αναλαβει ο αντρας σου, απο το προσωπικο. Δεν υπαρχει αναγκη για 3ο ατομο. Και στο λεω εγω που ειχα πολυ δυσκολη εμπειρια κτ και αναρρωσης. Μην αγχωνεσαι για κανενα αλλο και κοιτα να απολαυσεις τις στιγμες με τον ανθρωπο σου και πατερα του μωρου σου.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

Καντυ γέννησαν 3 φίλες μου από την καραντίνα μέχρι τώρα πρόσφατα όλες σε μεγάλο ιδιωτικό της Αθήνας . Η γενική οδηγία είναι ένας σύνοδος που μπαίνει και υπογράφει . Σε γενικές γραμμές εφόσον οι γυναίκες θέλησαν και τη μητέρα τους κάποια στιγμή υπέγραψαν και απλά αντικαταστάθηκε ο ένας σύνοδος από τον άλλο . Κάποιες μέρες πήγε ο σύζυγος κάποιες η μητέρα . Σίγουρα όχι δυο ταυτόχρονα . Νομίζω δες το εκείνη την ώρα , από ότι καταλαβαίνω υπάρχει αυτή η κάποια ευελιξία με την προϋπόθεση που σου είπα . 

Μα αυτο ειναι το ιδανικό σενάριο!!! Πες μου οτι καποια γέννησε στο Μητέρα! Α βάλε και τα 150 ευρώ τα covid test...


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μα αυτο ειναι το ιδανικό σενάριο!!! Πες μου οτι καποια γέννησε στο Μητέρα! Α βάλε και τα 150 ευρώ τα covid test...

Ναι ξέρω και φαντάζομαι ότι θα πας εκεί , οι δυο ήταν στο μητέρα !!!! Νομίζω ότι εξαρτηθεί και από τις συνθήκες αλλά μέχρι τώρα ισχύει περίπου αυτό που σου λέω . 

Ναι πληρώνεις και το τεστ εννοείται 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Προφανως κι ο συνοδος που θα επιλεξεις, θα πρεπει να ειναι ο αντρας σου, ειναι δικαιωμα του να ειναι διπλα στο παιδι του στη γεννηση του. Εκτος αν μιλαμε για ανθρωπο που ταξιδευει η λειπει ολη μερα και δεν εχει αδεια.. Ωρα να βαλεις καποια ορια στη μαμα σου, ισως; Γιατι αν αρχισει ετσι απο τωρα...την βαψατε... Εμενα η μαμα μου οχι στην γεννα δεν ηταν, αλλα και λογω καραντινας ειδε το παιδι μετα απο 60μερες αν και μενει 10λ αποσταση.. Φοβομουν πολυ να ερθουν σε επαφη πρωταρχικα γιατι μιλαμε για ενα νεογεννητο με 0 αντισωματα κι επειτα γιατι κι η μητερα μου ανηκει στις ομαδες υψηλου κινδυνου και δεν ηθελα να κυκλοφορησει.. Η αποψη μου ειναι οτι δεν μπορεις πλεον να σκεφτεσαι ποιον θα κακοκαρδισεις, εχεις να κοιταξεις την δικη σου οικογενεια. Αν και προσωπικα επειδη κανω πολλα χρονια ψυχοθεραπεια, εχω απαλλαγει εντελως απο το αισθημα υποχρεωσης στην πατρικη οικογενεια. Επισης σου παρεχεται καθε βοηθεια που δεν θα μπορει να αναλαβει ο αντρας σου, απο το προσωπικο. Δεν υπαρχει αναγκη για 3ο ατομο. Και στο λεω εγω που ειχα πολυ δυσκολη εμπειρια κτ και αναρρωσης. Μην αγχωνεσαι για κανενα αλλο και κοιτα να απολαυσεις τις στιγμες με τον ανθρωπο σου και πατερα του μωρου σου.

Όχι δεν επιβαλεται, αλλα ειναι αυτο με το παράπονο οπως νιώθεις εσυ..... εμενα δεν μένουν εδώ οι δικοί μου , οποτε σίγουρα μετα θα την εχω κάποιες μερες σπίτι εμβολιασμένα εννοειται.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Όχι δεν επιβαλεται, αλλα ειναι αυτο με το παράπονο οπως νιώθεις εσυ..... εμενα δεν μένουν εδώ οι δικοί μου , οποτε σίγουρα μετα θα την εχω κάποιες μερες σπίτι εμβολιασμένα εννοειται.

Ναι ξερω πολυ καλα. Ολες τα ιδια κανουνε...κι εμεις θα τα κανουμε καποτε...:D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Κοριτσια όσες γεννησατε πρόσφατα ή ειστε στις μέρες σας, έχετε ενημερωθεί οτι επιτρέπεται μονο ενας συνοδός κατα τον τοκετό και στην διάρκεια των 3 ημερών παραμονής στο μαιευτήριο;

 Ειναι όντως τόσο αυστηρά τα πράγματα, ειδικά εδώ στην Αθήνα στα ιδιωτικά; Θα με ενδιέφερε πολυ να μας γράψετε πως το βιώσατε.

 Επισης εμενα γέννησαν δυο γνωστές μου μια σε δημόσιο και μια σε ιδιωτικό και όντως ο σύνοδος δεν άλλαξε. Και οι δυο επέλεξαν  να πάρουν τις μαμάδες τους μαζί , οπως καταλαβαινετε  εχει ξεσηκωθεί και η δίκιά μου, και όλο λέει και ξαναλέει οτι αποφασίσεις εσυ, οτι μου πεις θα κανω. Και συνεχεια επαναφέρει το θεμα. Εμενα ρε παιδια μου φαίνεται αδιανόητο να αφήσεις τον άνδρα που το εκανες το παιδί απ έξω απ όλο αυτο και να πάρεις την μαμά σου. Αν και πιστεύω οτι θα ειναι πιο βοηθητική και δεν θα ζοριστεί με τον εγκλεισμό στο μαιευτήριο οσο ανδρας μου, αλλα και πάλι. Με τον σύζυγο δεν την εχω συζητησει καν αυτην την πιθανότητα , θεωρω οτι ειναι και πολυ νωρίς αλλωστε. Και στην μαμά μου καλα θα δούμε λέω. Τωρα μου ξανά πέταξε με ρώτησαν και οι φίλες μου χτες ποιον θα πάρεις και της απάντησα: « δεν τους είπες οτι το παιδί το έκανε με τον άνδρα της». Δεν της άρεσε η απάντηση...

 Εσεις τι οπτική εχετε;

Αν θες τον άντρα σου,λες στη μαμα σου ότι θέλουμε να είναι ο πατέρας του παιδιού για να ζήσουμε μαζί αυτές της πρώτες στιγμές. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ο άντρας σου μπορεί κ δεν θα δουλεύει εκείνες τις μέρες εννοείται ότι προτεραιότητα έχει αυτός. Εγώ επειδή γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο κ εκεί δεν επιτρέπονταν σύνοδος δεν ήταν κανείς αλλά αν ήταν κ ήταν κ το πρώτο μου παιδάκι εννοείται ότι θα ήθελα ασυζητητί τον άντρα μου. Κ 2 φορές που γέννησα περίμενα το επισκεπτήριο πως κ πως για να δω μόνο αυτόν, όλοι οι άλλοι κ να μην έρχονταν δεν με πείραζε καν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Καντι εγώ γεννησα το Μάιο στο μητερα.επιτρεποταν μόνο ένας σύνοδος που μπορούσε να μπαινοβγαίνει όμως .τώρα δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα .μας ειχαν πει ότι μόνο ένας μπορούσε να μπει που θα το ειχαμε δηλωσει. Αλλά η διπλανη μου είχε εναλλάξ μια τον άντρα της μια τη μαμά της..εγώ προσωπικά μόνο τον άντρα μου ήθελα και κανεναν άλλο ..δεν χρειάζεσαι στην ουσία κάποιον είναι εκεί οι κοπέλες συνεχεια από πάνω σου..εγω βέβαια γεννησα προωρα κάι δεν είχα τα μωρα μαζί .αλλά και πάλι στα ιδιωτικά στα παρεχουν όλα .σίγουρα ωραία θα ηταν να ήταν και η μαμά μου αλλά μετά τον άντρα μου..τη μαμα μου την είχα  και έχω για βοηθεια αφού γύρισα σπίτι...εκεί χρειάζεται ;) 

Εγώ προσωπικά απόλαυσα ησυχία εκείνες τις μερες......χωρίς κόσμο χωρίς επισκέπτες ..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...