Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μόνο ενας συνοδός στο μαιευτήριο.


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!!!

Εγω είμαι στον ένατο όποτε ανά πάσα στιγμή περιμένουμε. Πρόκειται να γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο στη Θεσσαλονίκη. Εδώ τα πράγματα δεν είναι καθόλου διαλλακτικά. Τι σημαίνει αυτό... Ο μόνος σύνοδος που επιτρέπεται είναι ο σύζυγος. Και αυτό αφού κάνει το τεστ και μόνο για την ώρα του τοκετού θα έχει τη δυνατότητα να είναι μαζί μου. Από κει και πέρα μπορεί να μείνει μόνο σε περίπτωση που κλείσουμε μονόκλινο δωμάτιο, η χρέωση όμως είναι γύρω στα 2500€ διπλάσια από αυτήν για δίκλινο ή τρίκλινο. Δυστυχώς δεν έχω αυτήν την δυνατότητα όποτε θα μας ξαναδεί όταν θα έρθει να μας πάρει μερικές μέρες μετά. Το σκέφτομαι πολύ και στεναχωριέμαι να σας πω την αλήθεια. Αλλά κάπως έτσι είναι ο τοκετός στα χρόνια του Κορωναίου. Να σημειώσω ότι το επισκεπτήριο απαγορεύεται για όλους όποτε τη μαμά μου απλά την ξεχνάω...

  • Λυπημένη/-ος 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eirini1988 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!!

Εγω είμαι στον ένατο όποτε ανά πάσα στιγμή περιμένουμε. Πρόκειται να γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο στη Θεσσαλονίκη. Εδώ τα πράγματα δεν είναι καθόλου διαλλακτικά. Τι σημαίνει αυτό... Ο μόνος σύνοδος που επιτρέπεται είναι ο σύζυγος. Και αυτό αφού κάνει το τεστ και μόνο για την ώρα του τοκετού θα έχει τη δυνατότητα να είναι μαζί μου. Από κει και πέρα μπορεί να μείνει μόνο σε περίπτωση που κλείσουμε μονόκλινο δωμάτιο, η χρέωση όμως είναι γύρω στα 2500€ διπλάσια από αυτήν για δίκλινο ή τρίκλινο. Δυστυχώς δεν έχω αυτήν την δυνατότητα όποτε θα μας ξαναδεί όταν θα έρθει να μας πάρει μερικές μέρες μετά. Το σκέφτομαι πολύ και στεναχωριέμαι να σας πω την αλήθεια. Αλλά κάπως έτσι είναι ο τοκετός στα χρόνια του Κορωναίου. Να σημειώσω ότι το επισκεπτήριο απαγορεύεται για όλους όποτε τη μαμά μου απλά την ξεχνάω...

Εχεις δίκιο κορίτσι μου, το ξερω οτι στην θες/ νίκη ειναι πιο αυστηρά. Ολα καλα να  πανε και αυτο το τριήμερο θα εχουμε να το λέμε!

7 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Αγαπητη μου Καντυ, πριν μια βδομάδα γεννησαν ο αδερφος μου με τη γυναίκα του σε ιδιωτικη κλινικη. Υπενθυμίζω οτι ναι μεν ειμαστε επαρχεια, αλλα παντου η αυστηροτητα ειναι ιδια. Επιτρεποταν ενας συνοδος, κ η νυφη μου διαλεξε τον αδερφο μου. Κ πιστεψε με, ηταν καλύτερα απο οτι αν ειχε τη μαμα της που ειναι μια εξαιρετικη κυρια. Ο αδερφος μου εφτιαξε βαλιτσουλα - ημουν μπροστα στην προετοιμασια πολυ γελιο- σα να εμπαινε κ εκεινος για καισαρικη. Τον ιουλιο έπραξε το ιδιο κ φιλικο μου ζευγαρι, που γεννησε σε δημοσιο νοσοκομειο. Για μενα, κ εκφραζω παντα τη δικη μου γνωμη, θεωρω οτι το ζευγαρι πρέπει να είναι μαζι σε αυτο. Κ δε θα στερησω απο τον αντρα μου αυτην τη στιγμη (εξαλλου εμενα ηδη λογω εργασίας χανει πολλα). Οι μαμαδες εξαλλου, τη δικη τους τη στιγμη ή τις στιγμές, καποτε τις ειχαν. :)

Πολυ σωστά!!! Οι δικοί μας οι γονείς την είχαν αυτην την στιγμή!

6 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Εγω γέννησα τον Απρίλιο στο Ιασώ.Στην αναμονή επιτρεπόταν ένα άτομο,αυτός που θα έμενε μαζί μου όσες μέρες καθόμουν μέσα.Εννοειται ότι ήταν ο άντρας μου,είναι όμορφες κ τόσο ξεχωριστές στιγμές που δεν ήθελα κάποιον άλλον δίπλα μου.Γεννησα κ εγώ πρόωρα επομένως δεν είχα  τα μωρά μαζί μου.Σε τρίκλινα κ δίκλινα δεν επιτρεπόταν σύνοδος βραδινές ώρες.Κ την ημέρα ίσχυε λίγο περίεργη κατάσταση.Αφηναν να μπει το ίδιο άτομο που ειχες δηλώσει για καποιες ώρες.
Αν είσαι σε μονόκλινο όπως ημουν εγώ μπορείς να κανεις ότι θέλεις.Εμενα το πρώτο βράδυ έφυγε ο άντρας μου κ έμεινε η μαμά μου.Επρεπε να μου φέρει τα πράγματα μου καθότι ούτε αυτά δεν πρόλαβα να πάρω...Το πρωί επέστρεψε κ έφυγε η μαμά μου.Μας επέτρεψαν αυτή την αλλαγή λόγω μονόκλινου δωματίου κ μόνο για την πρώτη μέρα.Τις υπόλοιπες ημέρες έμεινε ο άντρας μου μαζί μου κ βγήκε καποιες φορές εκτός κ ξαναμπήκε.

Αρα βασικό είναι να δεις σε τι δωμάτιο θα μείνεις.Φανταζομαι ότι κάπως έτσι θα είναι κ στο Μητέρα...

Σε δίκλινο λογικά θα μείνω. Σίγουρα το μονόκλινο σας ευνόησαν αν και γέννησες την πιο δύσκολη περιοδο απο άποψη μέτρων κατα την άποψη μου.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εχεις δίκιο κορίτσι μου, το ξερω οτι στην θες/ νίκη ειναι πιο αυστηρά. Ολα καλα να  πανε και αυτο το τριήμερο θα εχουμε να το λέμε!

Πολυ σωστά!!! Οι δικοί μας οι γονείς την είχαν αυτην την στιγμή!

Σε δίκλινο λογικά θα μείνω. Σίγουρα το μονόκλινο σας ευνόησαν αν και γέννησες την πιο δύσκολη περιοδο απο άποψη μέτρων κατα την άποψη μου.

Ναι ήταν δύσκολα!Φαντασου ότι το νοσοκομείο είχε απόλυτη ησυχία αφού δεν επιτρεπόταν η είσοδος σε επισκέπτες.
Δεν ξέρω τι δυνατότητα έχει ο γιατρός σου αλλά ίσως να μπορεί να μην βάλει άλλο άτομο μαζί σου στο δωμάτιο.Συζητησε το μαζί του δεν χάνεις κάτι.Οπως κ να έχει περνάνε τόσο γρήγορα οι μέρες που δεν θα το καταλάβεις.Ευχομαι να επιλέξεις ότι θα σε κάνει πιο ευτυχισμένη εκείνες τις στιγμές!Για μένα ήταν ο άντρας μου γιατί αυτός είναι η ασφάλεια μου!Κ για σένα νομίζω μετά από τόσα που έχετε περάσει κάπως έτσι θα είναι!Με το καλό να κράτησε στην αγκαλιά σας το μωράκι σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Ναι ήταν δύσκολα!Φαντασου ότι το νοσοκομείο είχε απόλυτη ησυχία αφού δεν επιτρεπόταν η είσοδος σε επισκέπτες.
Δεν ξέρω τι δυνατότητα έχει ο γιατρός σου αλλά ίσως να μπορεί να μην βάλει άλλο άτομο μαζί σου στο δωμάτιο.Συζητησε το μαζί του δεν χάνεις κάτι.Οπως κ να έχει περνάνε τόσο γρήγορα οι μέρες που δεν θα το καταλάβεις.Ευχομαι να επιλέξεις ότι θα σε κάνει πιο ευτυχισμένη εκείνες τις στιγμές!Για μένα ήταν ο άντρας μου γιατί αυτός είναι η ασφάλεια μου!Κ για σένα νομίζω μετά από τόσα που έχετε περάσει κάπως έτσι θα είναι!Με το καλό να κράτησε στην αγκαλιά σας το μωράκι σας!!!!

Σε ευχαριστω αγαπημένη! Ήδη λόγω του γιατρου θα γίνει αναβάθμιση απο τρίκλινο σε δίκλινο και δεν θελω για τρεις μερες να δώσω επιπλεον 600 ευρώ για μονόκλινο, δεν τα εχουμε βασικα. Να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου που πλεον φαντάζομαι εχει γίνει ενα μπαμπατσικο μωρο με τις διπλές του με τα ολα του!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Σε ευχαριστω αγαπημένη! Ήδη λόγω του γιατρου θα γίνει αναβάθμιση απο τρίκλινο σε δίκλινο και δεν θελω για τρεις μερες να δώσω επιπλεον 600 ευρώ για μονόκλινο, δεν τα εχουμε βασικα. Να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου που πλεον φαντάζομαι εχει γίνει ενα μπαμπατσικο μωρο με τις διπλές του με τα ολα του!

Δυο μπαμπατσικα μωρά!Εχω μια μπεμπουλα κ ένα μπεμπουλη!!!!Σ’ευχαριστώ πολύ!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Σε ευχαριστω αγαπημένη! Ήδη λόγω του γιατρου θα γίνει αναβάθμιση απο τρίκλινο σε δίκλινο και δεν θελω για τρεις μερες να δώσω επιπλεον 600 ευρώ για μονόκλινο, δεν τα εχουμε βασικα. Να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου που πλεον φαντάζομαι εχει γίνει ενα μπαμπατσικο μωρο με τις διπλές του με τα ολα του!

Κορίτσι

Μίλησες με το γραφείο κίνησης για τις παροχές?

Εγώ έχω χρόνο απλώς επειδή δε δουλεύω, κάνουμε από τώρα προγραμματισμό εξόδων

 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Δυο μπαμπατσικα μωρά!Εχω μια μπεμπουλα κ ένα μπεμπουλη!!!!Σ’ευχαριστώ πολύ!!!

 

Ούπς !!! Φτάνουν δυο χέρια για δυο μωρά;;;;

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσι

Μίλησες με το γραφείο κίνησης για τις παροχές?

Εγώ έχω χρόνο απλώς επειδή δε δουλεύω, κάνουμε από τώρα προγραμματισμό εξόδων

 

Όχι ουτε καν, μονο με τον γιατρο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ούπς !!! Φτάνουν δυο χέρια για δυο μωρά;;;;

Όχι ουτε καν, μονο με τον γιατρο.

Ευχαριστώ πολύ

Η φίλη μου που γέννησε πέρυσι μου είπε με το γραφείο κίνησης και λέω σιγά μην μπλέξω με αυτό το τμήμα


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ούπς !!! Φτάνουν δυο χέρια για δυο μωρά;;;;

Όχι ουτε καν, μονο με τον γιατρο.

Φτάνουν αν εισαι όλη  τη μέρα όρθια....Χα χα χα!

Τις ώρες που λείπει ο άντρας μου είμαι μόνη μου μαζί τους.Οταν γυρίζει από την δουλειά ευτυχώς με βοηθάει πολύ.Απο επιλογή δε θέλω βοήθεια προτιμώ να τα μεγαλώσουμε μόνοι μας χωρίς γιαγιάδες...Γυναικα λόγω κορονοϊού δεν μπορούμε να πάρουμε άρα μόνοι μας...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ευχαριστώ πολύ

Η φίλη μου που γέννησε πέρυσι μου είπε με το γραφείο κίνησης και λέω σιγά μην μπλέξω με αυτό το τμήμα

Οταν πάμε απο κοντα θα πω ο γιατρος μου ειπε αυτο κι αυτο, σιγά μην παρω τηλεφωνο και μπλέξω απο τωρα και με ποιον θα μιλήσω και δεν Θα ειναι καν ο ίδιος ανθρωπος.

Just now, Zina21 είπε:

Φτάνουν αν εισαι όλη  τη μέρα όρθια....Χα χα χα!

Τις ώρες που λείπει ο άντρας μου είμαι μόνη μου μαζί τους.Οταν γυρίζει από την δουλειά ευτυχώς με βοηθάει πολύ.Απο επιλογή δε θέλω βοήθεια προτιμώ να τα μεγαλώσουμε μόνοι μας χωρίς γιαγιάδες...Γυναικα λόγω κορονοϊού δεν μπορούμε να πάρουμε άρα μόνοι μας...

Μπραβο και πάλι μπραβο σας!!!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/10/2020 at 6:58 ΜΜ, Καντι είπε:

Ο δικος μου στάνταρ! Δεν θελει κόσμο στο σπίτι, δεν το λέει αλλα ζορίζεται.

Η πεθερά δεν προκειται να ρθει ειναι ο πεθερός πολυ χαλια.

ο δικός μου λέει καλα να μαστε ως τότε θέλει μόνο γονείς μου και γονείς του να δουν το μωρό κι αυτοί με μάσκα και αντισηπτικό

εγώ έχω και πολλά παιδιά στο σοι μου αλλά οποιος παρεξηγηθεί παρεξηγήθηκε

τον καταλαβαίνω τον άντρα σου


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2020 at 4:25 ΜΜ, Nansy29 είπε:

@Καντι εγώ γεννησα το Μάιο στο μητερα.επιτρεποταν μόνο ένας σύνοδος που μπορούσε να μπαινοβγαίνει όμως .τώρα δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα .μας ειχαν πει ότι μόνο ένας μπορούσε να μπει που θα το ειχαμε δηλωσει. Αλλά η διπλανη μου είχε εναλλάξ μια τον άντρα της μια τη μαμά της..εγώ προσωπικά μόνο τον άντρα μου ήθελα και κανεναν άλλο ..δεν χρειάζεσαι στην ουσία κάποιον είναι εκεί οι κοπέλες συνεχεια από πάνω σου..εγω βέβαια γεννησα προωρα κάι δεν είχα τα μωρα μαζί .αλλά και πάλι στα ιδιωτικά στα παρεχουν όλα .σίγουρα ωραία θα ηταν να ήταν και η μαμά μου αλλά μετά τον άντρα μου..τη μαμα μου την είχα  και έχω για βοηθεια αφού γύρισα σπίτι...εκεί χρειάζεται ;) 

Εγώ προσωπικά απόλαυσα ησυχία εκείνες τις μερες......χωρίς κόσμο χωρίς επισκέπτες ..

 

 

Γεννησες κοριτσάρα???? Είχα καιρό να μπω και μόλις το είδα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Να σας ζήσουν οι πριγκίπισσες σας (αν θυμάμαι καλά, δίδυμα κοριτσάκια είχες)!!! Τα καλύτερα σας εύχομαι γιατί σας αξίζουν!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Γεννησες κοριτσάρα???? Είχα καιρό να μπω και μόλις το είδα!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Να σας ζήσουν οι πριγκίπισσες σας (αν θυμάμαι καλά, δίδυμα κοριτσάκια είχες)!!! Τα καλύτερα σας εύχομαι γιατί σας αξίζουν!!!

Ναι κοριτσι μου !!!γεννησα δύο κοριτσάρες!! Σε ευχαριστώ πολύ !!ειναι 5 μηνων τώρα!!Πέρασε ο καιρός δεν κατάλαβα τίποτα ..εσύ τι κάνεις ; Η κορουλα σου ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Ναι κοριτσι μου !!!γεννησα δύο κοριτσάρες!! Σε ευχαριστώ πολύ !!ειναι 5 μηνων τώρα!!Πέρασε ο καιρός δεν κατάλαβα τίποτα ..εσύ τι κάνεις ; Η κορουλα σου ;

Πω πωωωω!!! Να σου ζήσουν!!! Καλά είμαστε!! Η μικρή μεγαλώνει και ζωηρευει!!! Σε λίγες μέρες κλείνει τα 2 και έχει γίνει σωστή αντάρτισσα!!!! Αχαχαχαχαχχαχ

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...