Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ότι σου είπε αυτό είναι ...λοιπόν και τώρα πες ποσο συχνές επαφές σας είπε;;;;;;το κάθε μέρα δηλαδή;;;;;όσο πιο συχνές τι εννοεί;;;;;γιατί είμαι μέσα το κάνω αν είναι κ δύο φορές την μέρα χαχαχαχαχαχαχαχα.

Κάθε μέρα, αυτό είχε πει και ο ανδρολογος. Ούτε τσάι γίνεται ούτε τίποτα. Σκέψου πως το σπέρμα δημιουργείται σε 3 μηνες, δεν παθαίνει τίποτα λοιπόν με λίγο καθημερινό ξεφόρτωμα. Αυτό που ήταν είναι και ανανεώνεται κιόλας. Ε, ρε... Καλοκαίρι του 21 τρέμε! Αν δεν ειμαστε φούσκες, θα είμαστε φέτες! 

16 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσακια τιποτα δεν ειναι ακατόρθωτο. Το πρωτο παιδακι μου ηρθε στα 35 με μια μονο επαφη. Τυχερη ε; (παρακατω ειναι το καλο...)

Το δευτερο ομως λογω αλλων παραγοντων, στεριωσε στην κοιλιτσα μου, μετα απο 2 χρονια εξωσωματικων, προσπαθειων, φαρμακων, ωοληψιων, εμβρυομεταφορων, αποβολων, αρνητικων χοριακων, κ πολλων αλλαγωωωωωωωωωωωων. Πλεον ομως.. Χα! στα 40 μου ήρθε , κ  είμαι πλεον 6 μηνων εγκυος. 

Μην το παρατησετε, μην σας καταβάλλει η ηλικια, τι βλακεια ξεστομιζει ο καθενας,τα πρεπει τα δεν πρεπει, το ποσο ετων ξεκινησες να προσπαθεις, αν αργησες, γιατι αργησες... Οπως εχω ξαναπει στο βιβλιο της ζωης μας καποιες βρηκαν τον ερωτα της ζωης τους στα 15,20 κ μπραβο. Αλλες γραψαμε στο βιβλιο σπουδες, καριερα, ταξιδια, ερωτες που εσβησαν, γαμους που χαλασαν, επαγγελματα απαιτητικα, δυσκολιες που προεκυψαν ή την αναζήτηση του συντροφου που δεν ελαχε αλλα του συντρόφου που επιλέξαμε. Η μητροτητα κ η γονεικοτητα δεν εχει ηλικια, το να μοιραζεις φροντιδα, ασφάλεια κ αγαπη δεν εχει ηλικια, το να φτιαξεις εναν ανθρωπο χρησιμο για τουτο τον κοσμο δεν εχει ηλικια, το να το ζησεις γιατι ειναι επιθυμια σου δεν εχει ηλικια, το να κανεις θυσιες κ αλλαγες στη ζωη σου δεν εχει σημασια για αυτον τον στοχο. 

Απο καρδιάς σας ευχομαι το 2021 να σας βρει ολες με σπορακια στην κοιλιτσα, φουσκωμενες κοιλιονγκες που λεει κ ο γιος μου κ μωρα, πολλα μωρα!!! 

To the point! Τα είπες άψογα! Έτσι ακριβώς είναι. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Κάθε μέρα, αυτό είχε πει και ο ανδρολογος. Ούτε τσάι γίνεται ούτε τίποτα. Σκέψου πως το σπέρμα δημιουργείται σε 3 μηνες, δεν παθαίνει τίποτα λοιπόν με λίγο καθημερινό ξεφόρτωμα. Αυτό που ήταν είναι και ανανεώνεται κιόλας. Ε, ρε... Καλοκαίρι του 21 τρέμε! Αν δεν ειμαστε φούσκες, θα είμαστε φέτες! 

To the point! Τα είπες άψογα! Έτσι ακριβώς είναι. 

Είμαι μια εβδομάδα μετά την ωορηξια.δυο μέρες μετά την ωορηξια άρχισε να με πονάει το στήθος...από τα Άγραφα...για μένα...κάθε κύκλο έχω άλλες ενοχλήσεις...που να βγάλω έτσι άκρη;;;;;;;;;;;;ποιες ορμόνες συντελούν στο πρήξιμο στήθους;;;;;για να καταλαβω αν ο κύκλος ήταν χάλια....οιστρογόνα;;;;;πρέπει να παραχθούν οιστρογόνα μετά την ωορηξια;;;πόσες ερωτήσεις;;;;;ας συμαζευτω χαχαχαχαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Είμαι μια εβδομάδα μετά την ωορηξια.δυο μέρες μετά την ωορηξια άρχισε να με πονάει το στήθος...από τα Άγραφα...για μένα...κάθε κύκλο έχω άλλες ενοχλήσεις...που να βγάλω έτσι άκρη;;;;;;;;;;;;ποιες ορμόνες συντελούν στο πρήξιμο στήθους;;;;;για να καταλαβω αν ο κύκλος ήταν χάλια....οιστρογόνα;;;;;πρέπει να παραχθούν οιστρογόνα μετά την ωορηξια;;;πόσες ερωτήσεις;;;;;ας συμαζευτω χαχαχαχαχαχαχαχα.

Πολύ καλο σημάδι ο πόνος στο στήθος ... το χω το προαίσθημα το χω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Είμαι μια εβδομάδα μετά την ωορηξια.δυο μέρες μετά την ωορηξια άρχισε να με πονάει το στήθος...από τα Άγραφα...για μένα...κάθε κύκλο έχω άλλες ενοχλήσεις...που να βγάλω έτσι άκρη;;;;;;;;;;;;ποιες ορμόνες συντελούν στο πρήξιμο στήθους;;;;;για να καταλαβω αν ο κύκλος ήταν χάλια....οιστρογόνα;;;;;πρέπει να παραχθούν οιστρογόνα μετά την ωορηξια;;;πόσες ερωτήσεις;;;;;ας συμαζευτω χαχαχαχαχαχαχαχα.

Φιλεναδα οταν ειχα παει γιατρο πριν απο 3 μηνες για  παπ με πονουσε το στηθος ετσι 2 μερες μετα απο ωορρηξια και την ρωτησα ολο χαρα...μου ειπε ειναι φυσιολογικο συμβαινει και αυτο..και εκει μου εφυγε η χαρα. Νομιζω η προγεστερονη τα κανει αυτα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη. Φυσικα για μενα το στηθος ειναι νο 1 σύμπτωμα γιατι ετσι ειχα καταλαβει οταν ειχα μεινει εγκυος. Κοντα ομως στις μερες που περίμενα.  Οτι ειναι διαφορετικό στο σώμα μας από άλλες φορές ειναι περίεργο...αφού δεν το είχες ποτέ είναι πιθανό να είναι κάτι πολύ καλό.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Φιλεναδα οταν ειχα παει γιατρο πριν απο 3 μηνες για  παπ με πονουσε το στηθος ετσι 2 μερες μετα απο ωορρηξια και την ρωτησα ολο χαρα...μου ειπε ειναι φυσιολογικο συμβαινει και αυτο..και εκει μου εφυγε η χαρα. Νομιζω η προγεστερονη τα κανει αυτα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη. Φυσικα για μενα το στηθος ειναι νο 1 σύμπτωμα γιατι ετσι ειχα καταλαβει οταν ειχα μεινει εγκυος. Κοντα ομως στις μερες που περίμενα.  Οτι ειναι διαφορετικό στο σώμα μας από άλλες φορές ειναι περίεργο...αφού δεν το είχες ποτέ είναι πιθανό να είναι κάτι πολύ καλό.

Μπάσα.αρχισα να πονάω προ περιόδου...για μένα είναι σημάδι..σε μια εβδομάδα έρχεται.....ωραίες γιορτές θα κάνω χαχαχαχα.

πρίν από 38 λεπτά , Flolipop είπε:

Πολύ καλο σημάδι ο πόνος στο στήθος ... το χω το προαίσθημα το χω...

Φωτεινή μου άρχισα να νιώθω πονακια χαμηλά άρα με τα δικά μου δεδομένα προετοιμάζομαι για περίοδο..ελπίζω να μην με πάρει από κάτω τις γιορτές...ευτυχώς κάνω μια ψιλοανακαινηση στην κουζίνα κ θα απασχολήσει το μυαλό μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μπάσα.αρχισα να πονάω προ περιόδου...για μένα είναι σημάδι..σε μια εβδομάδα έρχεται.....ωραίες γιορτές θα κάνω χαχαχαχα.

Φωτεινή μου άρχισα να νιώθω πονακια χαμηλά άρα με τα δικά μου δεδομένα προετοιμάζομαι για περίοδο..ελπίζω να μην με πάρει από κάτω τις γιορτές...ευτυχώς κάνω μια ψιλοανακαινηση στην κουζίνα κ θα απασχολήσει το μυαλό μου...

Άστα τα πονάκια μη τους δίνεις σημασία... μπορεί να σημαίνουν πολλά και διαφορετικά πράγματα... έχω προαίσθημα σου λέω!

Just now, Ellidr είπε:

Δηλώνω παρούσα 

Δεσποινίς ετών 39 

Ωχ Παναγία μου βοήθα

Καλως το το κορίτσι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Άστα τα πονάκια μη τους δίνεις σημασία... μπορεί να σημαίνουν πολλά και διαφορετικά πράγματα... έχω προαίσθημα σου λέω!

Καλως το το κορίτσι!

Καλό κορίτσι που είσαι...σε ευχαριστώ πολύ...ότι κ αν γίνει θα το κατάπιω.σου είπα να ναι καλά οι δουλίτσες χαχαχαχα.ελπιζω το 21 καμία να μην μείνει παραπονεμενη.αυτο μέσα από την καρδιά μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλό κορίτσι που είσαι...σε ευχαριστώ πολύ...ότι κ αν γίνει θα το κατάπιω.σου είπα να ναι καλά οι δουλίτσες χαχαχαχα.ελπιζω το 21 καμία να μην μείνει παραπονεμενη.αυτο μέσα από την καρδιά μου.

Κι εγώ το ελπίζω... να μην πάνε στράφι και όλα αυτά που έχουμε περάσει ... να κρατήσουμε κι εμείς μια μέρα στην αγκαλιά μας το δικό μας «μωράκι ουρανίου τόξου» (τα ξερεις τα rainbow babies έτσι δεν είναι;;;).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κι εγώ το ελπίζω... να μην πάνε στράφι και όλα αυτά που έχουμε περάσει ... να κρατήσουμε κι εμείς μια μέρα στην αγκαλιά μας το δικό μας «μωράκι ουρανίου τόξου» (τα ξερεις τα rainbow babies έτσι δεν είναι;;;).

Όχι ,,,,,τι είναι;;;;;;τώρα είδα τι είναι;;;;με αποτελειώσες...το πιστεύεις κάτι τέτοιο σκεφτόμουν σήμερα;;;;επειδή είδα όνειρο αυτόν τον μήνα ότι γέννησα ένα μικρό κοριτσάκι κ το έχασα κ το έψαχνα κ λέω αν γίνει θα πω επιτέλους το βρήκα το μωρό μου....τι περνάμε κ εμείς....άντε να φύγουν αυτά τα βιώματα...μακάρι μωρουλια να μοιράσει ο υψηστος να τα ξεπερασουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Μπάσα.αρχισα να πονάω προ περιόδου...για μένα είναι σημάδι..σε μια εβδομάδα έρχεται.....ωραίες γιορτές θα κάνω χαχαχαχα.

Φωτεινή μου άρχισα να νιώθω πονακια χαμηλά άρα με τα δικά μου δεδομένα προετοιμάζομαι για περίοδο..ελπίζω να μην με πάρει από κάτω τις γιορτές...ευτυχώς κάνω μια ψιλοανακαινηση στην κουζίνα κ θα απασχολήσει το μυαλό μου...

Εχει δικιο η Flolipop.. τα σημαδια ειναι ιδια. Εγω τον προηγουμενο δεν ειχα τιποτα απο πονακια και μια τρυπα στο νερο. Δεν βγαζεις ακρη..εχω και εγω καλο προαισθημα για σενα παντως.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι ,,,,,τι είναι;;;;;;τώρα είδα τι είναι;;;;με αποτελειώσες...το πιστεύεις κάτι τέτοιο σκεφτόμουν σήμερα;;;;επειδή είδα όνειρο αυτόν τον μήνα ότι γέννησα ένα μικρό κοριτσάκι κ το έχασα κ το έψαχνα κ λέω αν γίνει θα πω επιτέλους το βρήκα το μωρό μου....τι περνάμε κ εμείς....άντε να φύγουν αυτά τα βιώματα...μακάρι μωρουλια να μοιράσει ο υψηστος να τα ξεπερασουμε

Θα το βρεις και θα σου απαλύνει τον πόνο και την στεναχώρια σου για τις ατυχίες σου... ❤️

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ έχω καλό προαίσθημα για όλες... Άντε, στο καλό! Και θέλω κι εγώ ένα rainbow baby, παρακαλώ πολύ πολύ! 

Εμιλλακι, ασχολήσου με την κουζίνα και μην το σκέφτεσαι. Θα έρθει! 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια, εγώ έχω καλό προαίσθημα για όλες... Άντε, στο καλό! Και θέλω κι εγώ ένα rainbow baby, παρακαλώ πολύ πολύ! 

Εμιλλακι, ασχολήσου με την κουζίνα και μην το σκέφτεσαι. Θα έρθει! 

Θα έρθει και το δικό σου @Agatte θα έρθει❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Εχει δικιο η Flolipop.. τα σημαδια ειναι ιδια. Εγω τον προηγουμενο δεν ειχα τιποτα απο πονακια και μια τρυπα στο νερο. Δεν βγαζεις ακρη..εχω και εγω καλο προαισθημα για σενα παντως.

Συμμαθήτριες ευχαριστώ για την εμψύχωση κ μόνο.

15 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Κορίτσια, εγώ έχω καλό προαίσθημα για όλες... Άντε, στο καλό! Και θέλω κι εγώ ένα rainbow baby, παρακαλώ πολύ πολύ! 

Εμιλλακι, ασχολήσου με την κουζίνα και μην το σκέφτεσαι. Θα έρθει! 

Λοιπόν αν έρθει φουρνιά με rainbow baby  κρατήστε μου ένα κοριτσάκι σας παρακαλώ....θα σας είμαι υπόχρεη...( Δεν μπορώ να βάλω φάτσα κλαμααα).

15 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Θα το βρεις και θα σου απαλύνει τον πόνο και την στεναχώρια σου για τις ατυχίες σου... ❤️

Μακάρι φωτεινή μου κάποια στιγμή να γίνει...όπως κ να χει βλέπω δεν το βάζω κάτω...ακόμα παλεύω...θα πάω Σαλπιγγογραφια κ αφήνω ανοιχτό ενδεχόμενο για σπερματεγχυση στην καλύτερη του νόμου.την τσιβελ......ξέρουν κάτι κορίτσια από δω που σε αυτήν πήγαν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...