Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Klelia81 said:

Οταν βγάζει το χαμόγελο σημαίνει πως η ορμόνη είναι στο πικ. Που σημαίνει απο 12 εως 36 ώρες θα κάνεις οωρρηξία. Γι αυτο σου λένε να ξεκινησεις επαφες μολις σου δείξει το χαμόγελο. Το εχω χρησιμοποιησει πολλές φορες αλλα εμενα πιο πολύ με μπερδευανε παρά με βοηθουσανε. Επίσης καμιά φορά βασιζόμαστε και στους πόνους της οωρρηξιας και να το χάνουμε λιγο στις μέρες. Ο γιατρός μου ειχε πει πως οι πόνοι προέρχονται καί απο το πως προσπαθει το ωαριο να βγει απο την οωθηκη. Απο τα τοιχωματα δλδ. Οπότε εσύ ξεκινάς επαφές μολις χαμογελάσει το τεστ. 

Καλημέρα. Εμείς προσπαθούμε 4 με 5 μήνες αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξη λόγω ηλικίας. Βλέπεις πατημένα 42. Έχω φυσικα φίλη μου που μια χαρά τα κατάφερε αλλα νομίζω είναι δύσκολο. 10η μερα είχα θετικό τεστ, 11η επίσης θετικό και πόνο. 12η αρνητικο τεστ, αρα εγινε η ωορρηξια;  εγω νιωθω οτι εγινε γιατι αρχισε να με ενοχλει και το στήθος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Καλημέρα. Εμείς προσπαθούμε 4 με 5 μήνες αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξη λόγω ηλικίας. Βλέπεις πατημένα 42. Έχω φυσικα φίλη μου που μια χαρά τα κατάφερε αλλα νομίζω είναι δύσκολο. 10η μερα είχα θετικό τεστ, 11η επίσης θετικό και πόνο. 12η αρνητικο τεστ, αρα εγινε η ωορρηξια; 

Σταμάτα κ εσύ συμμαθήτριά με τα χρόνια μια χαρά μπουμπούκια είμαστε χαχαχαχα.το άγχος που τραβάμε μας εκφυλιζει.ας μην το είχαμε κ θα σου λεγα εγώ...όλες θα είχαμε οσα θέλαμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Σταμάτα κ εσύ συμμαθήτριά με τα χρόνια μια χαρά μπουμπούκια είμαστε χαχαχαχα.το άγχος που τραβάμε μας εκφυλιζει.ας μην το είχαμε κ θα σου λεγα εγώ...όλες θα είχαμε οσα θέλαμε.

Εχεις δίκιο συμμαθήτρια. Παίρνω και απο σενα δύναμη που τα κατάφερες αλλα προσπαθω να ειμαι και λίγο προσγειωμενη. Δεν έχω τόσο άγχος όσο λογική θα έλεγα. Φυσικα αν ήμουν πιο τσίου μπορει να ήταν αλλιως τα πράγματα έχεις δίκιο. Ποτε δεν ημουν χαλαρή ομως. Και την κορη μου που την εκανα με την πρωτη δεν το πιστευα, νομιζα πως δεν θα μπορω να κάνω παιδιά. Εκει με λυπηθηκε ο Θεος και ειπε αυτή ειναι χαζή δωστης ενα παιδάκι αμεσως να ηρεμησει. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλημέρα κ από μένα Κλέλια.να σου πω τα δικά μου.ειμσι 40 εγώ το 80 γεννήθηκα..έχω ένα αγοράκι 9 μισή.παει Τετάρτη..κ εδώ κ τρία χρόνια προσπαθώ να κάνω δεύτερο κ έχω χάσει τρεις εγκυμοσύνες σε αυτά μια διακοπή κύησης κ γω προβλήματος κ δύο παλινδρομες.τωρα είμαι πάλι έγκυος μπαίνω 8 εβδομάδα κ η ψυχολογία μου είναι απλά να βγάλω την μέρα χωρίς πολλά πολλά όνειρα κλπ..δύο μέρες τώρα που είχα την αίσθηση ότι υποχώρησαν κάποια συμπτώματα τα οποία ήρθαν πάλι σήμερα έβαλα κάτω το μυαλό μου κ σκέφτηκα τα εξής....ότι μα ότι κ αν γίνει ξέρω ότι έκανα ότι μπορούσα...ξοδεψα μεγάλο μέρος της ζωής μου σε αυτό τον σκοπό κ έχασα στιγμές μέσα στην θλίψη το άγχος κ την απώλεια...τρεις κ λίγο με τις εγκυμοσύνες να είμαι η καημένη σαν άρρωστη κ έντρομη κ ότι θες...μακάρι να πάει καλά αυτό το μωράκι μου...όμως θέλω όπως κ να χει από δω κ πέρα να χαρώ την ζωή μου κ τα επόμενα καλύτερα χρόνια της ζωής μου να ξανακοίταξω την εμφάνιση μου που έχω γίνει σαν κουρέλι,,,να χαρώ το παιδί μου κ τον άντρα μου κ γενικά να περναω καλά κ να ζω γεμάτα..κ αυτό θέλω όλες μας που όσο πάει αυτός ο στόχος μας προσηλωνει σε τέτοιο σημείο που...εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα πως πήγε το παιδί μου από έξι  στα εννιά να κάθομαι τρεις κ λίγο να κλαίω για εγκυμοσύνες...κορίτσια πρέπει να ζήσουμε...

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου κοριτσι. Ευχομαι όλα να πάνε καλά μεσα απο τη καρδιά μου!! Να σκέφτεσαι θετικά και μόνο θετικά. Θα συμφωνησω μαζί σου. Δινουμε ολο μας το είναι και "αφηνουμε" πισω τα ηδη υπάρχων. Η θέληση ομως είναι μεγάλη. 

Just now, Emilly είπε:

Σταμάτα κ εσύ συμμαθήτριά με τα χρόνια μια χαρά μπουμπούκια είμαστε χαχαχαχα.το άγχος που τραβάμε μας εκφυλιζει.ας μην το είχαμε κ θα σου λεγα εγώ...όλες θα είχαμε οσα θέλαμε.

Θα συμφωνησω με την @Emilly μη το κοιτας ηλικιακά. Αν δεν υπάρχει προβλημα ορμονολογικό δεν εχει σημασία η ηλικια. Βεβαια απο μια ηλικια και μετά εχουμε λιγοτερες πιθανοτητες απο μία 30αρα αλλα αν δεν υπάρχει καπου θεματακι θα συλλαβεις. Ειμαι σίγουρη. Οσο αφορα τα τεστακια σου. Την 10η και την 11η η ορμόνη σου ειναι στο πικ. Η 12η που δεν βγηκε το χαμογελο ειναι η φάση που ή έχει γίνει η οωρρηξία στο καπάκι στο διαστημα δλδ 11ης με 12η ή θα γίνει τις επομενες ώρες. Γι αυτο πρεπει να ξεκινας επαφες μολις βγαίνει το χαμόγελο. Δεδομένο του οτι το σπέρμα μένει καποιες ώρες μέσα μας. Τωρα θα μου πεις εσένα γιατί σε μπερδευανε τα τεστ? Εμένα λογω της προωρης εμμυνοπαυσης οι ορμονες μου είναι του γιατρου και μου βγαινανε θετικά ενώ στην ουσια δεν εκανα οωρρηξια. Δεν είχα καν οωθηλάκια. Να σου πω κατι? Γιατί δεν πας να κάνεις και έναν υπέρηχο να το εξακριβωσεις? Ο γιατρός θα σου πει ακριβως την οωρρηξία σου.Εγώ αυτό θα κάνω αυτον το μηνα.

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου κοριτσι. Ευχομαι όλα να πάνε καλά μεσα απο τη καρδιά μου!! Να σκέφτεσαι θετικά και μόνο θετικά. Θα συμφωνησω μαζί σου. Δινουμε ολο μας το είναι και "αφηνουμε" πισω τα ηδη υπάρχων. Η θέληση ομως είναι μεγάλη. 

Θα συμφωνησω με την @Emilly μη το κοιτας ηλικιακά. Αν δεν υπάρχει προβλημα ορμονολογικό δεν εχει σημασία η ηλικια. Βεβαια απο μια ηλικια και μετά εχουμε λιγοτερες πιθανοτητες απο μία 30αρα αλλα αν δεν υπάρχει καπου θεματακι θα συλλαβεις. Ειμαι σίγουρη. Οσο αφορα τα τεστακια σου. Την 10η και την 11η η ορμόνη σου ειναι στο πικ. Η 12η που δεν βγηκε το χαμογελο ειναι η φάση που ή έχει γίνει η οωρρηξία στο καπάκι στο διαστημα δλδ 11ης με 12η ή θα γίνει τις επομενες ώρες. Γι αυτο πρεπει να ξεκινας επαφες μολις βγαίνει το χαμόγελο. Δεδομένο του οτι το σπέρμα μένει καποιες ώρες μέσα μας. Να σου πω κατι? Γιατί δεν πας να κάνεις και έναν υπέρηχο να το εξακριβωσεις? Ο γιατρός θα σου πει ακριβως την οωρρηξία σου.

Οι ορμονολογικές καλές ηταν επομενως ελπιζω... ειχα παει για παπ λιγες μερες μετα απο την ωορρηξια και ειχαμε δει πως ειχε γινει τη μερα που την αισθανθηκα. Με βασει τη γιατρο μου και των εξετασεων μου ειπε πως κανω κανονικα ωορρηξια καθε μηνα και αντε μια φορα τον χρόνο να δικαιολογειτε καποια ανωμαλια. Απλα μου κανει εντυπωση σε αυτον τον κυκλο που ειδα θετικο τοσο νωρις. Επομενως θεωρω πως θα εχω μικροτερο κυκλο απο 27 με 28 που συνηθως εχω. Θα το ανακαλυψουμε αλλα κατοπιν εορτης. Καλα επαφες ειχα και θα συνεχισω αναλογα τα κουραγια μας φυσικα χαχαχα και βλεπουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Οι ορμονολογικές καλές ηταν επομενως ελπιζω... ειχα παει για παπ λιγες μερες μετα απο την ωορρηξια και ειχαμε δει πως ειχε γινει τη μερα που την αισθανθηκα. Με βασει τη γιατρο μου και των εξετασεων μου ειπε πως κανω κανονικα ωορρηξια καθε μηνα και αντε μια φορα τον χρόνο να δικαιολογειτε καποια ανωμαλια. Απλα μου κανει εντυπωση σε αυτον τον κυκλο που ειδα θετικο τοσο νωρις. Επομενως θεωρω πως θα εχω μικροτερο κυκλο απο 27 με 28 που συνηθως εχω. Θα το ανακαλυψουμε αλλα κατοπιν εορτης. Καλα επαφες ειχα και θα συνεχισω αναλογα τα κουραγια μας φυσικα χαχαχα και βλεπουμε.

Είμαι σιγουρη πως πολύ σύντομα θα ακούσουμε τα ευχάριστα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , TATAKI είπε:

Εχεις δίκιο συμμαθήτρια. Παίρνω και απο σενα δύναμη που τα κατάφερες αλλα προσπαθω να ειμαι και λίγο προσγειωμενη. Δεν έχω τόσο άγχος όσο λογική θα έλεγα. Φυσικα αν ήμουν πιο τσίου μπορει να ήταν αλλιως τα πράγματα έχεις δίκιο. Ποτε δεν ημουν χαλαρή ομως. Και την κορη μου που την εκανα με την πρωτη δεν το πιστευα, νομιζα πως δεν θα μπορω να κάνω παιδιά. Εκει με λυπηθηκε ο Θεος και ειπε αυτή ειναι χαζή δωστης ενα παιδάκι αμεσως να ηρεμησει. 

Και εγώ έτσι χαχαχαχα.αφου έλεγα οταν έπιασα τον γιο μου αν δεν το επιανα αμέσως δεν θα το πιάνα καθόλου..επειδή ήμουν ήδη δέκα χρόνια με τον δικό μου κ δεν έτυχε ποτέ αυτό το κατά τύχη έγκυος είπα πάει είμαστε σίγουρα υπογονιμο ζευγάρι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Και εγώ έτσι χαχαχαχα.αφου έλεγα οταν έπιασα τον γιο μου αν δεν το επιανα αμέσως δεν θα το πιάνα καθόλου..επειδή ήμουν ήδη δέκα χρόνια με τον δικό μου κ δεν έτυχε ποτέ αυτό το κατά τύχη έγκυος είπα πάει είμαστε σίγουρα υπογονιμο ζευγάρι.

Εγώ πάλι αυτό το κατα τύχη δεν το πιστέυω.  Τι? Δεν μπορεί ο άντρας να κοντρολάρει τον εαυτό του? Δεν ξέρω μου φαίνεται περίεργο οταν ακούω εμεινα κατα τύχη εγκυος. 

  • Μου αρέσει 1

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Εγώ πάλι αυτό το κατα τύχη δεν το πιστέυω.  Τι? Δεν μπορεί ο άντρας να κοντρολάρει τον εαυτό του? Δεν ξέρω μου φαίνεται περίεργο οταν ακούω εμεινα κατα τύχη εγκυος. 

Και εγώ πιστεύω τους ξεφεύγουν..στα σίγουρα..ούτως η άλλως μια σταγόνα χρειαζόμαστε..και το έχω ακούσει από πολλούς να λένε στην τύχη το πιάσα κ χωρίς εκσπερμάτωση.φυσικα δεν το έχω πιστεψει ποτέ ...είναι θέμα εγγρατειας του άντρα.απλα δεν εκμυστηρεύονται στην γυναίκα τους ότι τους ξέφυγε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και απο μένα. Εγώ ειμαι 39 εχω μπει σε προωρη εμμυνοπαυση εδω και εναμιση χρονο ομως ταυτοχρονα προσπαθω και για το δεύτερο μπεμπέ. Είμαι σε φάση που ρυθμίζω τον κυκλο μου με cyclacur. Έχω κανει και prp οωθηκών. Ευχομαι σε όλες καλή χρονιά με θετικά αποτελέσματα.:x

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Να χαίρεσαι το παλικαράκι σου και μακάρι ο νέος χρόνος να σου φέρει αυτό που λαχταράς! Πολύ νωρίς κι εσύ στην εμμηνοπαυση... Ο γιατρός σου τι λέει; με την prp και τα cyclacur ανεβαίνουν οι πιθανότητες; 

Εγώ είμαι 38, 5 και έχω έναν γιο 9μιση ετών περίπου. Προσπαθούμε εντατικά εδώ και ένα χρόνο, με εξαίρεση 3 μηνες το καλοκαίρι που σταματήσαμε εξαιτίας κάποιου θέματος υγείας. Οι εξετάσεις μου υποτίθεται πως είναι πολύ καλές, με το σπέρμα έχουμε λίγο θέμα αλλά παίρνει διαφορά συμπληρώματα τους τελευταίους μήνες, επομένως ελπίζω πως θα βοήθησαν λίγο την κατάσταση. 

2 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Οι ορμονολογικές καλές ηταν επομενως ελπιζω... ειχα παει για παπ λιγες μερες μετα απο την ωορρηξια και ειχαμε δει πως ειχε γινει τη μερα που την αισθανθηκα. Με βασει τη γιατρο μου και των εξετασεων μου ειπε πως κανω κανονικα ωορρηξια καθε μηνα και αντε μια φορα τον χρόνο να δικαιολογειτε καποια ανωμαλια. Απλα μου κανει εντυπωση σε αυτον τον κυκλο που ειδα θετικο τοσο νωρις. Επομενως θεωρω πως θα εχω μικροτερο κυκλο απο 27 με 28 που συνηθως εχω. Θα το ανακαλυψουμε αλλα κατοπιν εορτης. Καλα επαφες ειχα και θα συνεχισω αναλογα τα κουραγια μας φυσικα χαχαχα και βλεπουμε.

Άντε ρε Τατακι μου, θέμα χρόνου είναι! Αφού είναι όλα καλά ορμονολογικα, δεν υπάρχει θέμα. Άσε που είναι λίγοι οι μήνες της προσπάθειας. 4 με 5 μήνες δεν είπες προσπαθείτε, τίποτα δεν είναι. Ηθικόν ακμαιότατον! Και σύντομα να μας εχεις ευχαριστα! Γνώρισα πρόσφατα μια έγκυο 44 ετών με φυσιολογική σύλληψη. Καλά λέει κι η Εμιλυ, μπουμπούκια είμαστε! Πιπινακια! 

Just now, Emilly είπε:

Και εγώ πιστεύω τους ξεφεύγουν..στα σίγουρα..ούτως η άλλως μια σταγόνα χρειαζόμαστε..και το έχω ακούσει από πολλούς να λένε στην τύχη το πιάσα κ χωρίς εκσπερμάτωση.φυσικα δεν το έχω πιστεψει ποτέ ...είναι θέμα εγγρατειας του άντρα.απλα δεν εκμυστηρεύονται στην γυναίκα τους ότι τους ξέφυγε.

Συμφωνώ. Κατά λάθος εγκυμοσύνη δεν υπάρχει. Δεν το δέχομαι. Και οι γυναίκες θα έπρεπε να το ξέρουν αυτό. Όταν ακούω κι εγώ να λένε πως έμειναν τυχαία ή από ταπροσπερματικα υγρά (που είναι τέρμα μύθος), γυαλίζει το μάτι μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Να χαίρεσαι το παλικαράκι σου και μακάρι ο νέος χρόνος να σου φέρει αυτό που λαχταράς! Πολύ νωρίς κι εσύ στην εμμηνοπαυση... Ο γιατρός σου τι λέει; με την prp και τα cyclacur ανεβαίνουν οι πιθανότητες; 

Εγώ είμαι στα 38, 5 και έχω έναν γιο 9μιση ετών περίπου. Προσπαθούμε εντατικά εδώ και ένα χρόνο, με εξαίρεση 3 μηνες το καλοκαίρι που σταματήσαμε εξαιτίας κάποιου θέματος υγείας. Οι εξετάσεις μου υποτίθεται πως είναι πολύ καλές, με το σπέρμα έχουμε λίγο θέμα αλλά παίρνει διαφορά συμπληρώματα τους τελευταίους μήνες, επομένως ελπίζω πως θα βοήθησαν λίγο την κατάσταση. 

Άντε ρε Τατακι μου, θέμα χρόνου είναι! Αφού είναι όλα καλά ορμονολογικα, δεν υπάρχει θέμα. Άσε που είναι λίγοι οι μήνες της προσπάθειας. 4 με 5 μήνες δεν είπες προσπαθείτε, τίποτα δεν είναι. Ηθικόν ακμαιότατον! Και σύντομα να μας εχεις ευχαριστα! Γνώρισα πρόσφατα μια έγκυο 44 ετών με φυσιολογική σύλληψη. Καλά λέει κι η Εμιλυ, μπουμπούκια είμαστε! Πιπινακια! 

Συμφωνώ. Κατά λάθος εγκυμοσύνη δεν υπάρχει. Δεν το δέχομαι. Και οι γυναίκες θα έπρεπε να το ξέρουν αυτό. Όταν ακούω κι εγώ να λένε πως έμειναν τυχαία ή από ταπροσπερματικα υγρά (που είναι τέρμα μύθος), γυαλίζει το μάτι μου. 

Σ ευχαριστώ παρα πολύ @Agatte και εσύ να χαίρεσαι τον γιο σου!!:x  Ο γιατρός  δεν μου έχει πει οτι ο συγκεκριμένος συνδιασμός θα φέρει αποτελεσματα. Το prp το έκανα γιατι εκτιμησα την ειλικρίνεια του. Μου ειπε και τα θετικα και τα αρνητικα. Μου ειπε επισης οτι οποιος γιατρος μου μιλησει για εξωσωματική και δανεικά θα το πει για να μου παρει λεφτα. Δεν κανουν κατι στη περιπτωση μου. Και οντως ο προηγουμενος γιατρος μου το ειχε προτινει. Θα κάνετε παιδί λεει μόνοι σας με μια μικρή βοηθεια από μενα. Ψαχνοντας το λοιπον ειδα πως εδω στη Κρήτη εχει μεγαλα ποσοστα επιτυχίας και έτσι το αποφάσισα. Ασε που ήθελα να εξαντλίσω και όλα τα περιθώρια να πω πως κάτι εκανα και εγω για να μείνω εγκυος. Τώρα για τα χάπια αν σε περιπτωση δεν πιάσει το prp θα πρεπει να τα παίρνω συνέχεια και για να ερχεται περιοδος αλλα και για  λογους υγείας. Θεωρητικα ειμαι ακομα μικρή για να μπω εμμυνοπαυση. Ευελπιστώ να καταφέρω κάτι.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Να χαίρεσαι το παλικαράκι σου και μακάρι ο νέος χρόνος να σου φέρει αυτό που λαχταράς! Πολύ νωρίς κι εσύ στην εμμηνοπαυση... Ο γιατρός σου τι λέει; με την prp και τα cyclacur ανεβαίνουν οι πιθανότητες; 

Εγώ είμαι 38, 5 και έχω έναν γιο 9μιση ετών περίπου. Προσπαθούμε εντατικά εδώ και ένα χρόνο, με εξαίρεση 3 μηνες το καλοκαίρι που σταματήσαμε εξαιτίας κάποιου θέματος υγείας. Οι εξετάσεις μου υποτίθεται πως είναι πολύ καλές, με το σπέρμα έχουμε λίγο θέμα αλλά παίρνει διαφορά συμπληρώματα τους τελευταίους μήνες, επομένως ελπίζω πως θα βοήθησαν λίγο την κατάσταση. 

Άντε ρε Τατακι μου, θέμα χρόνου είναι! Αφού είναι όλα καλά ορμονολογικα, δεν υπάρχει θέμα. Άσε που είναι λίγοι οι μήνες της προσπάθειας. 4 με 5 μήνες δεν είπες προσπαθείτε, τίποτα δεν είναι. Ηθικόν ακμαιότατον! Και σύντομα να μας εχεις ευχαριστα! Γνώρισα πρόσφατα μια έγκυο 44 ετών με φυσιολογική σύλληψη. Καλά λέει κι η Εμιλυ, μπουμπούκια είμαστε! Πιπινακια! 

Συμφωνώ. Κατά λάθος εγκυμοσύνη δεν υπάρχει. Δεν το δέχομαι. Και οι γυναίκες θα έπρεπε να το ξέρουν αυτό. Όταν ακούω κι εγώ να λένε πως έμειναν τυχαία ή από ταπροσπερματικα υγρά (που είναι τέρμα μύθος), γυαλίζει το μάτι μου. 

Κοίτα αυτό το λένε για να μας το παίξουν κάποιοι υπεργονιμοι...αλλά..δεν μασάει η κατσίκα ταραμά χαχαχαχαχα.την ξέρεις την έκφραση;;;ρε γαμ..το έλεγα αν ξαναμεινώ έγκυος θα πω σε κάτι τέτοιες ..αχ...δεν ξέρω πως το έπιασα...ο άλλος τραβήχτηκε κ εγώ έκανα αμέσως κολπική πλύση...τι άλλο να κάνω;;;τόσο γόνιμη;;χαχαχαχα.αλλα δεν μπορώ..είμαι ειλικρινής..ξέρεις τι βλακείες έχω ακούσει;;;τις προάλλες μια χαζή που μου είχε πει ότι για το πρώτο προσπαθούσε πάνω από χρόνο κ φάγανε πολύ αγχος γυρνάει κ μου λέει να...στο πρώτο κανένα εξάμηνο έκανα να το πιάσω...γιατί ρε κοπέλα μου κόβεις εξάμηνα;;;;δηλαδή τι θα γίνει αν πεις την αλήθεια θα πέσεις από το άλογο σου ηη θα είσαι παρακατιανη;;;ξεχνάνε κιόλας τι ειχανε πει κ λένε ότι να ναι..ε ναι λοιπόν με λένε εμιλυ( και καλά) κ έχω ξεπατωθει κυριολεκτικά τρία χρόνια για να αποκτήσω δεύτερο παιδί...τι;;;;;δεν είμαι κουλ εγώ;;;παρεπιπτόντως αυτή το δεύτερο το έκανε περισυ 39 χρονών.κσι το πρώτο 36

 

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Σ ευχαριστώ παρα πολύ @Agatte και εσύ να χαίρεσαι τον γιο σου!!:x  Ο γιατρός  δεν μου έχει πει οτι ο συγκεκριμένος συνδιασμός θα φέρει αποτελεσματα. Το prp το έκανα γιατι εκτιμησα την ειλικρίνεια του. Μου ειπε και τα θετικα και τα αρνητικα. Μου ειπε επισης οτι οποιος γιατρος μου μιλησει για εξωσωματική και δανεικά θα το πει για να μου παρει λεφτα. Δεν κανουν κατι στη περιπτωση μου. Και οντως ο προηγουμενος γιατρος μου το ειχε προτινει. Θα κάνετε παιδί λεει μόνοι σας με μια μικρή βοηθεια από μενα. Ψαχνοντας το λοιπον ειδα πως εδω στη Κρήτη εχει μεγαλα ποσοστα επιτυχίας και έτσι το αποφάσισα. Ασε που ήθελα να εξαντλίσω και όλα τα περιθώρια να πω πως κάτι εκανα και εγω για να μείνω εγκυος. Τώρα για τα χάπια αν σε περιπτωση δεν πιάσει το prp θα πρεπει να τα παίρνω συνέχεια και για να ερχεται περιοδος αλλα και για  λογους υγείας. Θεωρητικα ειμαι ακομα μικρή για να μπω εμμυνοπαυση. Ευελπιστώ να καταφέρω κάτι.

Εισαι μικρή δώσε τη μάχη σου, με πιστη και επιμονή θα πετύχεις. Πίστεψε το...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολύ @Agatte και εσύ να χαίρεσαι τον γιο σου!!:x  Ο γιατρός  δεν μου έχει πει οτι ο συγκεκριμένος συνδιασμός θα φέρει αποτελεσματα. Το prp το έκανα γιατι εκτιμησα την ειλικρίνεια του. Μου ειπε και τα θετικα και τα αρνητικα. Μου ειπε επισης οτι οποιος γιατρος μου μιλησει για εξωσωματική και δανεικά θα το πει για να μου παρει λεφτα. Δεν κανουν κατι στη περιπτωση μου. Και οντως ο προηγουμενος γιατρος μου το ειχε προτινει. Θα κάνετε παιδί λεει μόνοι σας με μια μικρή βοηθεια από μενα. Ψαχνοντας το λοιπον ειδα πως εδω στη Κρήτη εχει μεγαλα ποσοστα επιτυχίας και έτσι το αποφάσισα. Ασε που ήθελα να εξαντλίσω και όλα τα περιθώρια να πω πως κάτι εκανα και εγω για να μείνω εγκυος. Τώρα για τα χάπια αν σε περιπτωση δεν πιάσει το prp θα πρεπει να τα παίρνω συνέχεια και για να ερχεται περιοδος αλλα και για  λογους υγείας. Θεωρητικα ειμαι ακομα μικρή για να μπω εμμυνοπαυση. Ευελπιστώ να καταφέρω κάτι.

Καλησπέρα κι από εμένα και καλωσήρθες στην παρεα ! Εύχομαι γρήγορα επιτυχία στην προσπάθεια σου! Κι εγώ 40 και προσπαθώ εδώ και δυόμιση χρονια (με αρκετές ατυχίες) για το τρίτο ... γιατι λες ότι έχεις μπει σε πρόωρη εμμηνόπαυση ; Από που βγήκε αυτό το συμπέρασμα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...