Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Εμένα έγινε η ωορρηξία και ανέβηκε και η θερμοκρασία από σταθερή 36.4 πήγε το πρωί 36.7 και το τεστ ωορρηξίας άρχισε να γίνεται πιο αχνό οπότε σταυρώνουμε τα δάχτυλα ,κάνουμε την προσευχή μας ερχόμαστε και σε επαφή ακόμα δυο μέρες 

Και μπαίνουμε στην αναμονή 

Χαχαχαχα 

( Αχ αυτή η αναμονή)

Και εμένα φίλη ακριβώς τέτοια άνοδο είχε χαχαχαχα.κ μετά μην τρομάξεις αν κατέβει σε πέντε έξι μέρες ...εμένα κατέβηκε μια μέρα στο 36,5 κ λέω τι σκατα έγινε κ ήταν η εμφύτευση...κ τρεις μέρες μετά την εμφύτευση κ την χαμηλή θερμοκρασία έκανα τεστ κ βγήκε αχνό θετικό.το έπιασε δηλαδή ακριβώς με το που παρήγαγε χοριακη.καλη επιτυχία από τα βάθη της καρδιάς μου.δεν ξέρω πως να στείλω το θερμοδιαγραμμα να το δεις το έχω σε app.36,4 και μετά 36,7.κατσε έχω το χειρόγραφο το βάζω στο προφιλ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 minutes ago, Agatte said:

Δηλώνω παρούσα! Όταν έχω περίοδο είμαι κάπως, μετά κάπως πάλι ψιλοϊσιώνω... Τελευταία μέρα σήμερα, καθαρίζω. Ήρθαν και τα καινούρια τεστ ωορρηξιας και βλέποντας και κάνοντας. Αισιοδοξία δε μου ήρθε πάντως και ίσως έτσι είναι καλύτερα. 

Τι όμορφα νέα βρε Εμιλλακι! Με το καλό να μεγαλώσει και να το πάρεις στην αγκαλιά σου! Όλα να πάνε κατ' ευχήν αυτή τη φορά! Και θα πάνε! Ήρθε η ώρα της ανταμοιβής για όσα πέρασες καλό μου! Είσαι καλά εσύ; έχεις ενοχλήσεις; 

Ψυχούλα μου, τι αγνά πλασματακια είναι τα παιδάκια... Αγωνιά κι αυτός για τη μανούλα και το αδερφάκι του! Ο πιο τρυφερός μεγάλος αδερφός θα γίνει, θα δεις! 

Ακριβως τα ιδια αισθάνομαι και εγω. Πέρασε η περίοδος και πήρα λιγο τα πάνω μου. Εγω έχω 2 ή 3 ακομα τεστ ωορρηξιας, δεν πήγα να πάρω. Τέτοια μαυρίλα είχα. Αυτά θα κάνω και βλέπουμε. Οτι γίνει...

Just now, Ellidr said:

Εμένα έγινε η ωορρηξία και ανέβηκε και η θερμοκρασία από σταθερή 36.4 πήγε το πρωί 36.7 και το τεστ ωορρηξίας άρχισε να γίνεται πιο αχνό οπότε σταυρώνουμε τα δάχτυλα ,κάνουμε την προσευχή μας ερχόμαστε και σε επαφή ακόμα δυο μέρες 

Και μπαίνουμε στην αναμονή 

Χαχαχαχα 

( Αχ αυτή η αναμονή)

Αχ αυτη η αναμονη. Εγω εχω ακομα μερες μπροστά μου αλλα ξέρω δεν παλευεται. Μη το σκέφτεσαι, κάνε διάφορα να περνάει η ωρα. Αυτη τη προσεγγιση θα εχω απο εδω και στο εξης. Κουραστικα να τρωγομαι με συμπτωματα που ειναι μουφα μεχρι τωρα. Προσευχουλα και θα περάσουν οι μέρες. Μακαρι το 2021 να ξεκινησει με ενα θετικο τεστ της παλιοσειρας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Και εμένα φίλη ακριβώς τέτοια άνοδο είχε χαχαχαχα.κ μετά μην τρομάξεις αν κατέβει σε πέντε έξι μέρες ...εμένα κατέβηκε μια μέρα στο 36,5 κ λέω τι σκατα έγινε κ ήταν η εμφύτευση...κ τρεις μέρες μετά την εμφύτευση κ την χαμηλή θερμοκρασία έκανα τεστ κ βγήκε αχνό θετικό.το έπιασε δηλαδή ακριβώς με το που παρήγαγε χοριακη.καλη επιτυχία από τα βάθη της καρδιάς μου.δεν ξέρω πως να στείλω το θερμοδιαγραμμα να το δεις το έχω σε app.36,4 και μετά 36,7.κατσε έχω το χειρόγραφο το βάζω στο προφιλ

Χαχαχαχα 

Μακάρι φίλη

Just now, TATAKI είπε:

Ακριβως τα ιδια αισθάνομαι και εγω. Πέρασε η περίοδος και πήρα λιγο τα πάνω μου. Εγω έχω 2 ή 3 ακομα τεστ ωορρηξιας, δεν πήγα να πάρω. Τέτοια μαυρίλα είχα. Αυτά θα κάνω και βλέπουμε. Οτι γίνει...

Αχ αυτη η αναμονη. Εγω εχω ακομα μερες μπροστά μου αλλα ξέρω δεν παλευεται. Μη το σκέφτεσαι, κάνε διάφορα να περνάει η ωρα. Αυτη τη προσεγγιση θα εχω απο εδω και στο εξης. Κουραστικα να τρωγομαι με συμπτωματα που ειναι μουφα μεχρι τωρα. Προσευχουλα και θα περάσουν οι μέρες. Μακαρι το 2021 να ξεκινησει με ενα θετικο τεστ της παλιοσειρας. 

Άντε οι παλιοσειρες να φουσκώνουν σιγά σιγά 

Να δίνουν σειρά στις νεότερες

Χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Εμένα έγινε η ωορρηξία και ανέβηκε και η θερμοκρασία από σταθερή 36.4 πήγε το πρωί 36.7 και το τεστ ωορρηξίας άρχισε να γίνεται πιο αχνό οπότε σταυρώνουμε τα δάχτυλα ,κάνουμε την προσευχή μας ερχόμαστε και σε επαφή ακόμα δυο μέρες 

Και μπαίνουμε στην αναμονή 

Χαχαχαχα 

( Αχ αυτή η αναμονή)

Άντε και το επόμενο τεστ που θα κάνεις, να είναι ένα θετικοτατο εγκυμοσυνης! Ζόρι η αναμονή, πάλεψε να ξεχαστεις με ότι μπορείς, πλεξε, διάβασε, δες ταινίες... 

7 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Και εμένα φίλη ακριβώς τέτοια άνοδο είχε χαχαχαχα.κ μετά μην τρομάξεις αν κατέβει σε πέντε έξι μέρες ...εμένα κατέβηκε μια μέρα στο 36,5 κ λέω τι σκατα έγινε κ ήταν η εμφύτευση...κ τρεις μέρες μετά την εμφύτευση κ την χαμηλή θερμοκρασία έκανα τεστ κ βγήκε αχνό θετικό.το έπιασε δηλαδή ακριβώς με το που παρήγαγε χοριακη.καλη επιτυχία από τα βάθη της καρδιάς μου.δεν ξέρω πως να στείλω το θερμοδιαγραμμα να το δεις το έχω σε app.36,4 και μετά 36,7.κατσε έχω το χειρόγραφο το βάζω στο προφιλ

Παίζει εφαρμογή καταγραφής θερμοκρασίας; για πες... 

6 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Ακριβως τα ιδια αισθάνομαι και εγω. Πέρασε η περίοδος και πήρα λιγο τα πάνω μου. Εγω έχω 2 ή 3 ακομα τεστ ωορρηξιας, δεν πήγα να πάρω. Τέτοια μαυρίλα είχα. Αυτά θα κάνω και βλέπουμε. Οτι γίνει...

Αχ αυτη η αναμονη. Εγω εχω ακομα μερες μπροστά μου αλλα ξέρω δεν παλευεται. Μη το σκέφτεσαι, κάνε διάφορα να περνάει η ωρα. Αυτη τη προσεγγιση θα εχω απο εδω και στο εξης. Κουραστικα να τρωγομαι με συμπτωματα που ειναι μουφα μεχρι τωρα. Προσευχουλα και θα περάσουν οι μέρες. Μακαρι το 2021 να ξεκινησει με ενα θετικο τεστ της παλιοσειρας. 

Εγώ τα είχα παραγγείλει προ αμνημονευτων και έλεγα να τα στείλω πίσω αλλά τα κράτησα τελικά. Πάντως κάτι με κρατάει κάθε φορά και δε παραγγέλνω εγκυμοσυνης. Μακάρι να έχουμε όμορφες εκπλήξεις κορίτσια! Έχω πάρει τέτοια χαρά με την Εμιλλυ, έτσι να χαρώ για όλες σας! Αντε παλιοσειρες! Υπερωρία στο σεχ! Ο δικός μου... Όσο τον είχα πείσει να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα, τώρα κάνει τον Αλέκο. Δεν ξέρω πόσο παραπάνω να ψαχτω εγώ. Είπα στο γιατρό να κοιτάξω την προγεστερονη, του είπα και για σαλπιγγογραφια και μου είπε και στα δύο όχι. Θεωρεί πως είναι ξεκάθαρα ο συνδυασμός της δικής μου ηλικίας και της αποδυνάμωσης του σπερματος, ο λόγος που αργεί αλλά και πάλι λέει, δεν μας κατατάσσει στην κατηγορία των υπογονιμων ζευγαριών. Τι να πω... Ο άλλος μου είχε πετάξει τις εξετάσεις στα μούτρα, λέγοντας μου με στόμφο πως αποκλείεται να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Π@π@ρ@ς μεγάλος αλλά άντε πείτε μου εμένα τώρα τι να κάνω... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Άντε και το επόμενο τεστ που θα κάνεις, να είναι ένα θετικοτατο εγκυμοσυνης! Ζόρι η αναμονή, πάλεψε να ξεχαστεις με ότι μπορείς, πλεξε, διάβασε, δες ταινίες... 

Παίζει εφαρμογή καταγραφής θερμοκρασίας; για πες... 

Εγώ τα είχα παραγγείλει προ αμνημονευτων και έλεγα να τα στείλω πίσω αλλά τα κράτησα τελικά. Πάντως κάτι με κρατάει κάθε φορά και δε παραγγέλνω εγκυμοσυνης. Μακάρι να έχουμε όμορφες εκπλήξεις κορίτσια! Έχω πάρει τέτοια χαρά με την Εμιλλυ, έτσι να χαρώ για όλες σας! Αντε παλιοσειρες! Υπερωρία στο σεχ! Ο δικός μου... Όσο τον είχα πείσει να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα, τώρα κάνει τον Αλέκο. Δεν ξέρω πόσο παραπάνω να ψαχτω εγώ. Είπα στο γιατρό να κοιτάξω την προγεστερονη, του είπα και για σαλπιγγογραφια και μου είπε και στα δύο όχι. Θεωρεί πως είναι ξεκάθαρα ο συνδυασμός της δικής μου ηλικίας και της αποδυνάμωσης του σπερματος, ο λόγος που αργεί αλλά και πάλι λέει, δεν μας κατατάσσει στην κατηγορία των υπογονιμων ζευγαριών. Τι να πω... Ο άλλος μου είχε πετάξει τις εξετάσεις στα μούτρα, λέγοντας μου με στόμφο πως αποκλείεται να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Π@π@ρ@ς μεγάλος αλλά άντε πείτε μου εμένα τώρα τι να κάνω... 

Νομιζω μια σαλπιγγογραφια καλο θα μας κανει. Εγω την ειχα στο προγραμμα αλλα θα την καθυστερησω αναγκαστικα λογω της αλλεργιας που εχω. Και ο αντρας σου καλο ειναι μια επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος. Μακαρι να τον πεισεις. Αφου παιρνει και τις βιταμινες σιγουρα καλυτερα θα ειναι. Ο γιατρος που ειπε πως δεν μπορεις, προφανως ηθελε το πακετακι του και σε εσπρωχνε στην εξωσωματικη. Ειναι ολοκληρη επιχειρηση και πολυ κερδοφορα. 39 χρονων δεν εισαι; δηλαδη ελεος. Αφου εισαι υγιεστατη και ναι πιστεψε το εισαι ακομα νεα και μπορεις...

Just now, TATAKI said:

Νομιζω μια σαλπιγγογραφια καλο θα μας κανει. Εγω την ειχα στο προγραμμα αλλα θα την καθυστερησω αναγκαστικα λογω της αλλεργιας που εχω. Και ο αντρας σου καλο ειναι μια επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος. Μακαρι να τον πεισεις. Αφου παιρνει και τις βιταμινες σιγουρα καλυτερα θα ειναι. Ο γιατρος που ειπε πως δεν μπορεις, προφανως ηθελε το πακετακι του και σε εσπρωχνε στην εξωσωματικη. Ειναι ολοκληρη επιχειρηση και πολυ κερδοφορα. 39 χρονων δεν εισαι; δηλαδη ελεος. Αφου εισαι υγιεστατη και ναι πιστεψε το εισαι ακομα νεα και μπορεις...

Να πω και τον πονο μου...λοιπον σημερα ξεκινησα τα τεστ ωορρηξιας. 10η μερα σε κυκλο 27 με 28. Κανω που λετε και βγαζει χαμογελο η μπουρδα. Τον προηγουμενο μηνα ειχα χαμογελο 3 μερες. Τωρα δηλαδη ποσες μερες θα εχω; συνηθως 12η μερα ποναω και πρεπει να κανω ωορρηξια την 13η με 14η. Μου σπαει τα νευρα το τεστ αυτο. Σημερα που μου χαμογελασε ηθελα να το περαξω στον τοιχο. Τα νευρα μου δεν ειναι πολυ καλα....νομιζω πως καθε μηνα αυτο χαμογελαει πολυ νωριτερα απο τι πρεπει αν κρινω απο το κυκλο μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , TATAKI είπε:

Νομιζω μια σαλπιγγογραφια καλο θα μας κανει. Εγω την ειχα στο προγραμμα αλλα θα την καθυστερησω αναγκαστικα λογω της αλλεργιας που εχω. Και ο αντρας σου καλο ειναι μια επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος. Μακαρι να τον πεισεις. Αφου παιρνει και τις βιταμινες σιγουρα καλυτερα θα ειναι. Ο γιατρος που ειπε πως δεν μπορεις, προφανως ηθελε το πακετακι του και σε εσπρωχνε στην εξωσωματικη. Ειναι ολοκληρη επιχειρηση και πολυ κερδοφορα. 39 χρονων δεν εισαι; δηλαδη ελεος. Αφου εισαι υγιεστατη και ναι πιστεψε το εισαι ακομα νεα και μπορεις...

Να πω και τον πονο μου...λοιπον σημερα ξεκινησα τα τεστ ωορρηξιας. 10η μερα σε κυκλο 27 με 28. Κανω που λετε και βγαζει χαμογελο η μπουρδα. Τον προηγουμενο μηνα ειχα χαμογελο 3 μερες. Τωρα δηλαδη ποσες μερες θα εχω; συνηθως 12η μερα ποναω και πρεπει να κανω ωορρηξια την 13η με 14η. Μου σπαει τα νευρα το τεστ αυτο. Σημερα που μου χαμογελασε ηθελα να το περαξω στον τοιχο. Τα νευρα μου δεν ειναι πολυ καλα....νομιζω πως καθε μηνα αυτο χαμογελαει πολυ νωριτερα απο τι πρεπει αν κρινω απο το κυκλο μου.

Ξεκίνα επαφές και μη του δίνεις σημασία. Άστο να χαμογελάει. Αυτό που κατάλαβα από τα ωορρηξιας, είναι πως σου δίνουν την έναρξη της ωορρηξιας, χωρίς όμως να ξέρεις πότε εκανες τελικά. Το πας κατά προσέγγιση. Εδώ ο γιατρός και μου είπε να μην τα κοιτάω τα τεστ ούτε να βασίζομαι σ'αυτα. Η σωστή αντιμετώπιση είναι τακτικές επαφές από τη λήξη της περιόδου και μετά. Ξεκίνα λοιπόν τη γυμναστική και μην το κοιτάς καθόλου το τεστ. Κι εγώ κατέληξα πως πιο πολύ μπερδεύομαι. Τον περασμένο μήνα, βάσει συμπτωμάτων, την κατάλαβα την ωορρηξία αλλά αυτό δε χαμογελούσε. Χαμογέλασε όταν έφυγαν τα συμπτώματα. Περίοδος μου ήρθε 14 μέρες μετά τα πρώτα συμπτώματα και 12 μέρες μετά το θετικό τεστ. Πότε έκανα λοιπόν ωορρηξία; τίποτα, κάνε τη δουλειά σου ανεξάρτητα από τα μούτρα του τεστ. Και κοίτα να το ευχαριστηθείς! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Άντε και το επόμενο τεστ που θα κάνεις, να είναι ένα θετικοτατο εγκυμοσυνης! Ζόρι η αναμονή, πάλεψε να ξεχαστεις με ότι μπορείς, πλεξε, διάβασε, δες ταινίες... 

Παίζει εφαρμογή καταγραφής θερμοκρασίας; για πες... 

Εγώ τα είχα παραγγείλει προ αμνημονευτων και έλεγα να τα στείλω πίσω αλλά τα κράτησα τελικά. Πάντως κάτι με κρατάει κάθε φορά και δε παραγγέλνω εγκυμοσυνης. Μακάρι να έχουμε όμορφες εκπλήξεις κορίτσια! Έχω πάρει τέτοια χαρά με την Εμιλλυ, έτσι να χαρώ για όλες σας! Αντε παλιοσειρες! Υπερωρία στο σεχ! Ο δικός μου... Όσο τον είχα πείσει να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα, τώρα κάνει τον Αλέκο. Δεν ξέρω πόσο παραπάνω να ψαχτω εγώ. Είπα στο γιατρό να κοιτάξω την προγεστερονη, του είπα και για σαλπιγγογραφια και μου είπε και στα δύο όχι. Θεωρεί πως είναι ξεκάθαρα ο συνδυασμός της δικής μου ηλικίας και της αποδυνάμωσης του σπερματος, ο λόγος που αργεί αλλά και πάλι λέει, δεν μας κατατάσσει στην κατηγορία των υπογονιμων ζευγαριών. Τι να πω... Ο άλλος μου είχε πετάξει τις εξετάσεις στα μούτρα, λέγοντας μου με στόμφο πως αποκλείεται να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Π@π@ρ@ς μεγάλος αλλά άντε πείτε μου εμένα τώρα τι να κάνω... 

Ναι εχει κάτι app κύκλου κ έχει να καταγράψεις τα πάντα.το αστείο είναι ότι μου γράφει έχεις καθυστέρηση 15 μέρες,έχεις καθυστέρηση 16 μέρες,,είναι γόνιμες μέρες,,,πάτα αρχή περιόδου.επομενη περίοδος 21 Ιανουαρίου...αυτό λίγο με αγριευει..αλλά το άφησα για να γράφω θερμοκρασία.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ναι εχει κάτι app κύκλου κ έχει να καταγράψεις τα πάντα.το αστείο είναι ότι μου γράφει έχεις καθυστέρηση 15 μέρες,έχεις καθυστέρηση 16 μέρες,,είναι γόνιμες μέρες,,,πάτα αρχή περιόδου.επομενη περίοδος 21 Ιανουαρίου...αυτό λίγο με αγριευει..αλλά το άφησα για να γράφω θερμοκρασία.

Α, στο ημερολόγιο περιόδου τα προσθέτεις; το έχω κι εγώ. Αν έχεις το ροζ με μια μαργαρίτα, έχει επιλογή εγκυμοσυνης. Και σου μετράει ανάποδα ως την ΠΗΤ! Μη μένεις στο πόση καθυστέρηση έχεις. Άλλαξε επίπεδο και βλέπε πόση εγκυμοσύνη έχεις! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια και απο μένα. Εγώ ειμαι 39 εχω μπει σε προωρη εμμυνοπαυση εδω και εναμιση χρονο ομως ταυτοχρονα προσπαθω και για το δεύτερο μπεμπέ. Είμαι σε φάση που ρυθμίζω τον κυκλο μου με cyclacur. Έχω κανει και prp οωθηκών. Ευχομαι σε όλες καλή χρονιά με θετικά αποτελέσματα.:x


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 said:

Καλησπέρα κοριτσια και απο μένα. Εγώ ειμαι 39 εχω μπει σε προωρη εμμυνοπαυση εδω και εναμιση χρονο ομως ταυτοχρονα προσπαθω και για το δεύτερο μπεμπέ. Είμαι σε φάση που ρυθμίζω τον κυκλο μου με cyclacur. Έχω κανει και prp οωθηκών. Ευχομαι σε όλες καλή χρονιά με θετικά αποτελέσματα.:x

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Εύχομαι η νέα χρονιά να φερει οτι επιθυμούμε. Προσπαθείς καιρό για το δευτερο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Εύχομαι η νέα χρονιά να φερει οτι επιθυμούμε. Προσπαθείς καιρό για το δευτερο; 

Περιπου ενα χρονο. Ομως ειχα αρχισει ηδη να χάνω περιόδους. Ελπίζουμε να τα καταφερουμε. Εχω εναν γιο 11 χρονων. Προσπαθω να διαβάσω ολες τις σελιδες να μαθω και για σας. Θα τις τελειώσω συντομα:D


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klelia81 said:

Περιπου ενα χρονο. Ομως ειχα αρχισει ηδη να χάνω περιόδους. Ελπίζουμε να τα καταφερουμε. Εχω εναν γιο 11 χρονων. Προσπαθω να διαβάσω ολες τις σελιδες να μαθω και για σας. Θα τις τελειώσω συντομα:D

Να σου ζησει ο γιος σου και συντομα να αποκτησει αδελφακι. Εμενα 10 ειναι, κοριτσι, στην πεμπτη παμε. Εχω διαβασει για την prp ωοθηκων αλλα δεν ξερω πολλα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Να σου ζησει ο γιος σου και συντομα να αποκτησει αδελφακι. Εμενα 10 ειναι, κοριτσι, στην πεμπτη παμε. Εχω διαβασει για την prp ωοθηκων αλλα δεν ξερω πολλα. 

Να σου ζησει το κορίτσι σου!! Πέμπτη ε? Δύσκολη ταξη λιγο. 

Αναζωογονηση οωθηκών είναι στην ουσία που ενδίκνειται και για την δική μου περιπτωση. Απλα δεν μπορούν να γνωρίζουν σε ποιες γυναίκες πιάνει και σε ποιες οχι. Θέλει τουλάχιστον ενα 6μηνο για να δεις αν έχει πιάσει αλλα εγω Εχει 14 μήνες που το έκανα και ακόμα δεν έχω δει ουσιαστική βελτίωση. Ελπίζω τώρα με τη ρύθμιση του κύκλου να ξυπνήσουν και οι οωθήκες.  Εσείς προσπαθείτε καιρό? 

 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2021 at 11:48 ΜΜ, TATAKI είπε:

Νομιζω μια σαλπιγγογραφια καλο θα μας κανει. Εγω την ειχα στο προγραμμα αλλα θα την καθυστερησω αναγκαστικα λογω της αλλεργιας που εχω. Και ο αντρας σου καλο ειναι μια επαναληψη του σπερμοδιαγραμματος. Μακαρι να τον πεισεις. Αφου παιρνει και τις βιταμινες σιγουρα καλυτερα θα ειναι. Ο γιατρος που ειπε πως δεν μπορεις, προφανως ηθελε το πακετακι του και σε εσπρωχνε στην εξωσωματικη. Ειναι ολοκληρη επιχειρηση και πολυ κερδοφορα. 39 χρονων δεν εισαι; δηλαδη ελεος. Αφου εισαι υγιεστατη και ναι πιστεψε το εισαι ακομα νεα και μπορεις...

Να πω και τον πονο μου...λοιπον σημερα ξεκινησα τα τεστ ωορρηξιας. 10η μερα σε κυκλο 27 με 28. Κανω που λετε και βγαζει χαμογελο η μπουρδα. Τον προηγουμενο μηνα ειχα χαμογελο 3 μερες. Τωρα δηλαδη ποσες μερες θα εχω; συνηθως 12η μερα ποναω και πρεπει να κανω ωορρηξια την 13η με 14η. Μου σπαει τα νευρα το τεστ αυτο. Σημερα που μου χαμογελασε ηθελα να το περαξω στον τοιχο. Τα νευρα μου δεν ειναι πολυ καλα....νομιζω πως καθε μηνα αυτο χαμογελαει πολυ νωριτερα απο τι πρεπει αν κρινω απο το κυκλο μου.

Οταν βγάζει το χαμόγελο σημαίνει πως η ορμόνη είναι στο πικ. Που σημαίνει απο 12 εως 36 ώρες θα κάνεις οωρρηξία. Γι αυτο σου λένε να ξεκινησεις επαφες μολις σου δείξει το χαμόγελο. Το εχω χρησιμοποιησει πολλές φορες αλλα εμενα πιο πολύ με μπερδευανε παρά με βοηθουσανε. Επίσης καμιά φορά βασιζόμαστε και στους πόνους της οωρρηξιας και να το χάνουμε λιγο στις μέρες. Ο γιατρός μου ειχε πει πως οι πόνοι προέρχονται καί απο το πως προσπαθει το ωαριο να βγει απο την οωθηκη. Απο τα τοιχωματα δλδ. Οπότε εσύ ξεκινάς επαφές μολις χαμογελάσει το τεστ. 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Περιπου ενα χρονο. Ομως ειχα αρχισει ηδη να χάνω περιόδους. Ελπίζουμε να τα καταφερουμε. Εχω εναν γιο 11 χρονων. Προσπαθω να διαβάσω ολες τις σελιδες να μαθω και για σας. Θα τις τελειώσω συντομα:D

Καλημέρα κ από μένα Κλέλια.να σου πω τα δικά μου.ειμσι 40 εγώ το 80 γεννήθηκα..έχω ένα αγοράκι 9 μισή.παει Τετάρτη..κ εδώ κ τρία χρόνια προσπαθώ να κάνω δεύτερο κ έχω χάσει τρεις εγκυμοσύνες σε αυτά μια διακοπή κύησης κ γω προβλήματος κ δύο παλινδρομες.τωρα είμαι πάλι έγκυος μπαίνω 8 εβδομάδα κ η ψυχολογία μου είναι απλά να βγάλω την μέρα χωρίς πολλά πολλά όνειρα κλπ..δύο μέρες τώρα που είχα την αίσθηση ότι υποχώρησαν κάποια συμπτώματα τα οποία ήρθαν πάλι σήμερα έβαλα κάτω το μυαλό μου κ σκέφτηκα τα εξής....ότι μα ότι κ αν γίνει ξέρω ότι έκανα ότι μπορούσα...ξοδεψα μεγάλο μέρος της ζωής μου σε αυτό τον σκοπό κ έχασα στιγμές μέσα στην θλίψη το άγχος κ την απώλεια...τρεις κ λίγο με τις εγκυμοσύνες να είμαι η καημένη σαν άρρωστη κ έντρομη κ ότι θες...μακάρι να πάει καλά αυτό το μωράκι μου...όμως θέλω όπως κ να χει από δω κ πέρα να χαρώ την ζωή μου κ τα επόμενα καλύτερα χρόνια της ζωής μου να ξανακοίταξω την εμφάνιση μου που έχω γίνει σαν κουρέλι,,,να χαρώ το παιδί μου κ τον άντρα μου κ γενικά να περναω καλά κ να ζω γεμάτα..κ αυτό θέλω όλες μας που όσο πάει αυτός ο στόχος μας προσηλωνει σε τέτοιο σημείο που...εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα πως πήγε το παιδί μου από έξι  στα εννιά να κάθομαι τρεις κ λίγο να κλαίω για εγκυμοσύνες...κορίτσια πρέπει να ζήσουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...