Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Flolipop said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Έχετε παρατηρήσει αλλαγές στην περίοδο σας; Εννοώ σε ποσότητα , χρωμα και διάρκεια.

Καλησπέρα. Εγώ ναι έχω παρατηρήσει. Εχω σίγουρα μικρότερη ροή απο το παρελθον. Θυμάμαι μόνο για 2 χρονια μετα τη γεννα ειχα την ιδια ροη με σημερα, παλια αλλα και μετα απο τα 2 χρονια εκεινα ειχα αυξημενη. Τωρα σε καποιους κυκλους τελειωνει νωριτερα σε καποιους οπως παλια. Κοινως τιποτα δεν ειναι οπως παλια αλλα εγω ειμαι και μεγαλυτερη απο εσας....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Καλησπέρα. Εγώ ναι έχω παρατηρήσει. Εχω σίγουρα μικρότερη ροή απο το παρελθον. Θυμάμαι μόνο για 2 χρονια μετα τη γεννα ειχα την ιδια ροη με σημερα, παλια αλλα και μετα απο τα 2 χρονια εκεινα ειχα αυξημενη. Τωρα σε καποιους κυκλους τελειωνει νωριτερα σε καποιους οπως παλια. Κοινως τιποτα δεν ειναι οπως παλια αλλα εγω ειμαι και μεγαλυτερη απο εσας....

Σιγά τη διαφορά...40 είμαι εγώ... κι εγώ την βλέπω μειωμένη την ΡΟΗ της περιόδου και ο γιατρός μου λέει ότι δεν παίζει ρολο... δυο μέρες έχω κόκκινο αίμα την Τρίτη γίνεται καφέ την Τετάρτη πάλι λίγο κόκκινο και μετά δυο μέρες καφέ τελειώματα ...εγώ νομίζω ότι κάτι δείχνει αυτό. Ορμονικές έχεις κάνει είπες @TATAKI? Μπορώ να ρωτήσω τι fsh ειχες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Έχετε παρατηρήσει αλλαγές στην περίοδο σας; Εννοώ σε ποσότητα , χρωμα και διάρκεια.

Ναι φωτεινή μου είχα παρατηρήσει εδώ κ δύο χρόνια ότι μειώθηκαν οι μέρες...εγώ πάντα συμπληρωνα οχτώ μέρες και τώρα βαριά πέντε...απλά πολύ πλυμμηρα τις πρώτες δύο κ μετά χαλαρά κ καθάριζα..νορμάλ είναι .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Σιγά τη διαφορά...40 είμαι εγώ... κι εγώ την βλέπω μειωμένη την ΡΟΗ της περιόδου και ο γιατρός μου λέει ότι δεν παίζει ρολο... δυο μέρες έχω κόκκινο αίμα την Τρίτη γίνεται καφέ την Τετάρτη πάλι λίγο κόκκινο και μετά δυο μέρες καφέ τελειώματα ...εγώ νομίζω ότι κάτι δείχνει αυτό.

Και εμενα ετσι λεει η γιατρος μου αλλα και εγω την ιδια αισθηση με σενα εχω.

Just now, Flolipop said:

Σιγά τη διαφορά...40 είμαι εγώ... κι εγώ την βλέπω μειωμένη την ΡΟΗ της περιόδου και ο γιατρός μου λέει ότι δεν παίζει ρολο... δυο μέρες έχω κόκκινο αίμα την Τρίτη γίνεται καφέ την Τετάρτη πάλι λίγο κόκκινο και μετά δυο μέρες καφέ τελειώματα ...εγώ νομίζω ότι κάτι δείχνει αυτό. Ορμονικές έχεις κάνει είπες @TATAKI? Μπορώ να ρωτήσω τι fsh ειχες;

Την τελευταια φορα ηταν 11. Τσιμπημενη για μενα, η γιατρος ειπε πως ολες οι ορμονες ειναι καλες (μαζι με οιστραδιολη κτλ)  και κανω ωορρηξια κανονικα. Εχω λεει ελπιδες...τωρα τι να σου πω...θα τις επαναλαβω αμεσα παντως...μη ξεχνας πως τα 2 χρονια που εχουμε ειναι διαφορα σε αυτο το θεμα...Εσυ;

On 1/10/2021 at 5:48 PM, Agatte said:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Να χαίρεσαι το παλικαράκι σου και μακάρι ο νέος χρόνος να σου φέρει αυτό που λαχταράς! Πολύ νωρίς κι εσύ στην εμμηνοπαυση... Ο γιατρός σου τι λέει; με την prp και τα cyclacur ανεβαίνουν οι πιθανότητες; 

Εγώ είμαι 38, 5 και έχω έναν γιο 9μιση ετών περίπου. Προσπαθούμε εντατικά εδώ και ένα χρόνο, με εξαίρεση 3 μηνες το καλοκαίρι που σταματήσαμε εξαιτίας κάποιου θέματος υγείας. Οι εξετάσεις μου υποτίθεται πως είναι πολύ καλές, με το σπέρμα έχουμε λίγο θέμα αλλά παίρνει διαφορά συμπληρώματα τους τελευταίους μήνες, επομένως ελπίζω πως θα βοήθησαν λίγο την κατάσταση. 

Άντε ρε Τατακι μου, θέμα χρόνου είναι! Αφού είναι όλα καλά ορμονολογικα, δεν υπάρχει θέμα. Άσε που είναι λίγοι οι μήνες της προσπάθειας. 4 με 5 μήνες δεν είπες προσπαθείτε, τίποτα δεν είναι. Ηθικόν ακμαιότατον! Και σύντομα να μας εχεις ευχαριστα! Γνώρισα πρόσφατα μια έγκυο 44 ετών με φυσιολογική σύλληψη. Καλά λέει κι η Εμιλυ, μπουμπούκια είμαστε! Πιπινακια! 

Συμφωνώ. Κατά λάθος εγκυμοσύνη δεν υπάρχει. Δεν το δέχομαι. Και οι γυναίκες θα έπρεπε να το ξέρουν αυτό. Όταν ακούω κι εγώ να λένε πως έμειναν τυχαία ή από ταπροσπερματικα υγρά (που είναι τέρμα μύθος), γυαλίζει το μάτι μου. 

Που εισαι εσυ καλε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Έχετε παρατηρήσει αλλαγές στην περίοδο σας; Εννοώ σε ποσότητα , χρωμα και διάρκεια.

Εγώ τις καλές εποχές ειχα παρατηρήσει αλλαγές στη ποσότητα αλλα ξέρω οτι στους αννορεκτικους κυκλους έχεις λιγότερο.  Βεβαια τωρα που χαπακωνομαι υποτίθεται οτι πάλι δεν κανω οωρρηξια και εχω μονο το ενδομήτριο αλλα η ποσότητα είναι πολυ θα έλεγα. Με έχει μπερδεψει δε ξερω:roll:


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TATAKI είπε:

Και εμενα ετσι λεει η γιατρος μου αλλα και εγω την ιδια αισθηση με σενα εχω.

Την τελευταια φορα ηταν 11. Τσιμπημενη για μενα, η γιατρος ειπε πως ολες οι ορμονες ειναι καλες (μαζι με οιστραδιολη κτλ)  και κανω ωορρηξια κανονικα. Εχω λεει ελπιδες...τωρα τι να σου πω...θα τις επαναλαβω αμεσα παντως...μη ξεχνας πως τα 2 χρονια που εχουμε ειναι διαφορα σε αυτο το θεμα...Εσυ;

Που εισαι εσυ καλε; 

Κι εγώ 10,5 είχα fsh με ανώτατο φυσιολογικό το 12,5 και ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλή τιμή για την ηλικία μου. Βασικά πρώτα μου είπε ότι δεν χρειαζόταν να τις κάνω τις ορμονικές εξετάσεις γιατί έτσι κι αλλιώς οι τιμές τους δεν αποκλείουν φυσιολογική σύλληψη ναι ότι τις κάνουν οι γυναίκες που θέλουν να κάνουν εξωσωματική . Κι εμένα τσιμπημένη μου φάνηκε η τιμή. Οι άλλες καλές ήταν ... τι να πω. Εγώ σκέφτομαι μήπως για τις βιοχημικές αποβολες που είχα φταίνε τα ωάρια μου... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Κι εγώ 10,5 είχα fsh με ανώτατο φυσιολογικό το 12,5 και ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλή τιμή για την ηλικία μου. Βασικά πρώτα μου είπε ότι δεν χρειαζόταν να τις κάνω τις ορμονικές εξετάσεις γιατί έτσι κι αλλιώς οι τιμές τους δεν αποκλείουν φυσιολογική σύλληψη ναι ότι τις κάνουν οι γυναίκες που θέλουν να κάνουν εξωσωματική . Κι εμένα τσιμπημένη μου φάνηκε η τιμή. Οι άλλες καλές ήταν ... τι να πω. 

Μια απο τα ιδια...τι να πεις και εσυ και εγω...αφου οι γιατροι μας λενε καλες ειναι θα ελπιζουμε.Μακαρι να ερθει η ωρα να πει καμια κανενα ευχαριστο να παρουμε δυναμεις..πηραμε απο την emily αντε και η επομενη τωρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μια απο τα ιδια...τι να πεις και εσυ και εγω...αφου οι γιατροι μας λενε καλες ειναι θα ελπιζουμε.Μακαρι να ερθει η ωρα να πει καμια κανενα ευχαριστο να παρουμε δυναμεις..πηραμε απο την emily αντε και η επομενη τωρα...

Επ σας έπιασα....τι λέτε πάλι για τα ωάρια;;;αφήστε τα στην ησυχία τους σας λέω...θα το ξαναπώ...περισυ πήγα με φίλη η οποία είχε δύο μήνες χωρίς περίοδο στην γυναικολόγο...εγώ για έλεγχο αυτή για το συγκεκριμένο πρόβλημα..εεε την βάζει κ κάνει τις συγκεκριμένες εξετάσεις...βγαίνουν κ της λέει μπήκες στην κλιμακτηριο 39 χρονών κ δεν βλέπω κ να σου έρχεται περίοδος στα κοντά...μετά από έναμισυ μήνα της ήρθε περίοδος κ έπιασε εγκυμοσύνη κ έχει υγιέστατο μωρό...φανταστείτε τώρα τι fsh είχε που δείχνει εμμηνόπαυση..κ εγώ με fsh αφρός κ καλά έχασα δύο εγκυμοσυνες σε μια εγκυμοσύνη αυτής.ειπαμε δεν είμαστε αριθμοί σε μια στατιστική είμαστε άνθρωποι..ελπίζουμε κ κάνουμε ότι μπορούμε.αρκρι να φροντίσουμε τον εαυτό μας μέσα σε όλο αυτό το δύσκολο μονοπάτι...όλα θα γίνουν.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μια απο τα ιδια...τι να πεις και εσυ και εγω...αφου οι γιατροι μας λενε καλες ειναι θα ελπιζουμε.Μακαρι να ερθει η ωρα να πει καμια κανενα ευχαριστο να παρουμε δυναμεις..πηραμε απο την emily αντε και η επομενη τωρα...

Είδες που δεν παίζουν ρόλο τα δυο χρονια ;;; Ορμονικά είμαστε συνομιληκες!

Just now, Emilly είπε:

Επ σας έπιασα....τι λέτε πάλι για τα ωάρια;;;αφήστε τα στην ησυχία τους σας λέω...θα το ξαναπώ...περισυ πήγα με φίλη η οποία είχε δύο μήνες χωρίς περίοδο στην γυναικολόγο...εγώ για έλεγχο αυτή για το συγκεκριμένο πρόβλημα..εεε την βάζει κ κάνει τις συγκεκριμένες εξετάσεις...βγαίνουν κ της λέει μπήκες στην κλινική.ακτηριο 39 χρονών κ δεν βλέπω κ να σου έρχεται περίοδος στα κοντά...μετά από έναμισυ μήνα της ήρθε περίοδος κ έπιασε εγκυμοσύνη κ έχει υγιέστατο μωρό...φανταστείτε τώρα τι fsh είχε που δείχνει εμμηνόπαυση..κ εγώ με fsh αφρός κ καλά έχασα δύο εγκυμοσυνες σε μια εγκυμοσύνη αυτής.ειπαμε δεν είναι.αστε αριθμοί σε μια στατιστική είμαστε άνθρωποι..ελπίζουμε κ κάνουμε ότι μπορούμε.αρκρι να φροντίσουμε τον εαυτό μας μέσα σε όλο αυτό το δύσκολο μονοπάτι...όλα θα γίνουν.

Γεια σου ρε Εμιλυ που μας εμψυχώνεις πάντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Είδες που δεν παίζουν ρόλο τα δυο χρονια ;;; Ορμονικά είμαστε συνομιληκες!

Γεια σου ρε Εμιλυ που μας εμψυχώνεις πάντα!!!

Φωτεινή μου έχουν δει τα μάτια μου...ένα μόνο κατάλαβα...κ η συγκεκριμένη κοπέλα κ γενικός κανόνας...η αναισθησία κάνει θαύματα...αν το δοκιμάσουμε θα εκπλαγουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Φωτεινή μου έχουν δει τα μάτια μου...ένα μόνο κατάλαβα...κ η συγκεκριμένη κοπέλα κ γενικός κανόνας...η αναισθησία κάνει θαύματα...αν το δοκιμάσουμε θα εκπλαγουμε.

Τώρα μου βάζεις δύσκολα.. δεν το έχω καθόλου εύκολο ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κ καλώς σας βρηκα!!!Κοντευω τα 44...ούτε να το λέω δε θέλω...εχω κάνει 4 εξωσωματικές ..στη τελευταία το Νοέμβρη είχα θετικη χοριακη αλλά δεν είχα καλους διπλασιασμούς ...τώρα περιμένω ημγια την επόμενη προσπάθεια!!!ευχομαι το 21 να είναι τυχερό για όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina13 είπε:

Καλή χρονιά κ καλώς σας βρηκα!!!Κοντευω τα 44...ούτε να το λέω δε θέλω...εχω κάνει 4 εξωσωματικές ..στη τελευταία το Νοέμβρη είχα θετικη χοριακη αλλά δεν είχα καλους διπλασιασμούς ...τώρα περιμένω ημγια την επόμενη προσπάθεια!!!ευχομαι το 21 να είναι τυχερό για όλες μας!!!!

Να ζήσεις να τα χαιρεσαι τα χρονια σου Κατερινα μου! Θα τα καταφέρεις σίγουρα! Μην ανησυχείς... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Επ σας έπιασα....τι λέτε πάλι για τα ωάρια;;;αφήστε τα στην ησυχία τους σας λέω...θα το ξαναπώ...περισυ πήγα με φίλη η οποία είχε δύο μήνες χωρίς περίοδο στην γυναικολόγο...εγώ για έλεγχο αυτή για το συγκεκριμένο πρόβλημα..εεε την βάζει κ κάνει τις συγκεκριμένες εξετάσεις...βγαίνουν κ της λέει μπήκες στην κλιμακτηριο 39 χρονών κ δεν βλέπω κ να σου έρχεται περίοδος στα κοντά...μετά από έναμισυ μήνα της ήρθε περίοδος κ έπιασε εγκυμοσύνη κ έχει υγιέστατο μωρό...φανταστείτε τώρα τι fsh είχε που δείχνει εμμηνόπαυση..κ εγώ με fsh αφρός κ καλά έχασα δύο εγκυμοσυνες σε μια εγκυμοσύνη αυτής.ειπαμε δεν είμαστε αριθμοί σε μια στατιστική είμαστε άνθρωποι..ελπίζουμε κ κάνουμε ότι μπορούμε.αρκρι να φροντίσουμε τον εαυτό μας μέσα σε όλο αυτό το δύσκολο μονοπάτι...όλα θα γίνουν.

Μονο απο τις εξετασεις εβγαλε η γιατρος της το συμπερασμα? Υπέρηχο δεν έκανε της κοπέλας? Μπράβο της που τα κατάφερε!! 


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...