Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Ίωση κ τι να σου πω..εγώ τώρα που είδα εγκυμοσύνη είναι η πρώτη φορά που βλέπω 37 κάθε πρωί κ μου φαίνεται τόσο κουλό.εγω είμαι φίδι.σε άλλη εγκυμοσύνη είχα 36,7 το πολύ..μια χαρά ωορηξια έκανες κ παρηγαγες προγεστερόνη.

Ρε συ εγώ που χρόνια παρακολουθώ τη θερμοκρασία μου, είναι το στάνταρ αυτό. Στο γιο μου σε όλο το πρώτο τρίμηνο είχα πάνω από 37. Τώρα τι στην ευχή έγινε τον προηγούμενο μήνα, δεν ξέρω. Πώς είσαι εσύ; πότε πας γιατρό; 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μακαρι θαύμα γίνονται πολλά σε αυτή τη ζωή οπότε θα ερθει και η σειρά μας

Κάθε μέρα που ξυπνάμε ένα θαύμα είναι μικρή! Θα έρθουν και τα μωράκια! 

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ενταξει συμφωνω με αυτό που λες αλλά ξερεις τι εγινε την πρώτη μέρα που είδα θετικο ειχαμε επαφη και μετα τις επόμενες μέρες δεν μπορέσαμε.και με έχει πάρει από κατω

Δε λέει κάτι αυτό, οπότε μην απελπίζεσαι. Στα clearblue που παίρνω εγώ, λέει επαφές την ημέρα του θετικού και την επόμενη. Εγώ είχα μια επαφή το πρωί και μια αργά το βράδυ, όχι όμως την επόμενη. Πονουσα και δε γινόταν με τίποτα. Ελπίζω κάποιος από τους κολυμβητές να επιβίωσε και να έμεινε σαν ιππότης να περιμένει το αβγό μου. Απλά ελπίζω. Μην το σκέφτεσαι πολύ λοιπόν. Δεν είναι 100% στο χέρι μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Θα δείξει βασιλική μου.ααα δεν αφήνουμε ευκαιρίες...όταν λέμε οχτώ μήνες προσπάθησα για εγκυμοσύνη,,,οχτώ μήνες γεμάτους..μόνο στον ύπνο δεν το έκανα..τώρα κ η μία μπορεί να είναι θαυματουργή έτσι κ αλλιώς με μια μένουμε.

Τατακι έτσι κ αλλιώς το είχες ένα άγχος με την αλλεργία...αυτό τον μήνα ξεκινας καλύτερα με ψυχολογία.

Χαχαχαχ δικιο εχεις αλλα δεν γινόταν δεν πειράζει θα δειξει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Agatte said:

Ήρθε η ρουφιανα;;; αντε ρε κορίτσι, τον άλλο μήνα, πάλι παρεουλα θα το πάμε. Κι εμένα σίγουρα θα μου έρθει. Θερμοκρασία δεν κοιτάω πια, τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε με 37.0 ενώ πάντα πριν έρθει μου έπεφτε. Να είχα καμιά ίωση και να μην πήρα χαμπάρι; δεν ξέρω... 

Από κέφια τι να σου πω... Ψυχολογία μηδέν. Δεν ξέρω αν φταίει η πανσέληνος. Δεν κοιμάμαι και καλά. Δεν ξέρω τι με έπιασε και είμαι έτσι. Γενικά όμως καμία διάθεση για τίποτα. Αφού σκέφτομαι τον ερχόμενο μήνα και λέω, ποιος παλεύει πάλι; Εσύ πώς είσαι; 

Και εγω συνηθως 1.5 μερα πριν βλεπω να πεφτει η θερμοκρασια, αυτη τη φορα τη μερα που περιμενα ειχα 37. Ασε που ειχα μια μερα λιγο καφε. Λεω βρε λες;  αλλα την επομενη αρχισε το πανηγυρι. Απο ψυχολογια αστα...θα ανεβω που θα παει...να φυγει και η χρονια να αλλαξει η διαθεση. Σου ευχομαι το δικο σου 37 να ειναι και τυχερο ρε κοπελα. Να το δεις το σπορο σου, να μπει η χρονια σου με το καλυτερο δυνατο ξεκινημα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Και εγω συνηθως 1.5 μερα πριν βλεπω να πεφτει η θερμοκρασια, αυτη τη φορα τη μερα που περιμενα ειχα 37. Ασε που ειχα μια μερα λιγο καφε. Λεω βρε λες;  αλλα την επομενη αρχισε το πανηγυρι. Απο ψυχολογια αστα...θα ανεβω που θα παει...να φυγει και η χρονια να αλλαξει η διαθεση. Σου ευχομαι το δικο σου 37 να ειναι και τυχερο ρε κοπελα. Να το δεις το σπορο σου, να μπει η χρονια σου με το καλυτερο δυνατο ξεκινημα.

Αυτή η κατάσταση ολες μας ρίχνει μετα ξανα περνούσε τα πάνω μας προσπαθούμε για το καλύτερο και ελπίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Θα δείξει βασιλική μου.ααα δεν αφήνουμε ευκαιρίες...όταν λέμε οχτώ μήνες προσπάθησα για εγκυμοσύνη,,,οχτώ μήνες γεμάτους..μόνο στον ύπνο δεν το έκανα..τώρα κ η μία μπορεί να είναι θαυματουργή έτσι κ αλλιώς με μια μένουμε.

Τατακι έτσι κ αλλιώς το είχες ένα άγχος με την αλλεργία...αυτό τον μήνα ξεκινας καλύτερα με ψυχολογία.

Ναι τον επομενο αν βρω κουραγιο...εσυ ποτε πας γιατρο;

Just now, vasiliki2020 said:

Αυτή η κατάσταση ολες μας ρίχνει μετα ξανα περνούσε τα πάνω μας προσπαθούμε για το καλύτερο και ελπίζουμε.

Εχεις δικιο...ετσι ειναι ολη μας ζωη αλλωστε. Μια πανω μια κατω...η ελπιδα μας κραταει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες π προσπαθουν για παιδακι! Ειμαι 39 και περιμενω τον μπεμπη μου απο μερα σε μερα! Μη χανετε τις ελπιδες σας!  Μετα απο μια ατυχια περυσι τον νοεμβριο λογω τρισωμιας.. Δεν το βαλαμε κατω κ σε τρεις μηνες πιασαμε τον μπομπιρα! Υγιεινή διατροφη, φολικο βιταμινη d κ οχι αγχος! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Ναι τον επομενο αν βρω κουραγιο...εσυ ποτε πας γιατρο;

Εχεις δικιο...ετσι ειναι ολη μας ζωη αλλωστε. Μια πανω μια κατω...η ελπιδα μας κραταει..

Εγώ Δευτέρα πάω.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Και εγω συνηθως 1.5 μερα πριν βλεπω να πεφτει η θερμοκρασια, αυτη τη φορα τη μερα που περιμενα ειχα 37. Ασε που ειχα μια μερα λιγο καφε. Λεω βρε λες;  αλλα την επομενη αρχισε το πανηγυρι. Απο ψυχολογια αστα...θα ανεβω που θα παει...να φυγει και η χρονια να αλλαξει η διαθεση. Σου ευχομαι το δικο σου 37 να ειναι και τυχερο ρε κοπελα. Να το δεις το σπορο σου, να μπει η χρονια σου με το καλυτερο δυνατο ξεκινημα.

Άστα... Μάλλον αύριο έρχεται η σιχαμενη... Ελπίζω αυτό να μην είναι δείγμα του τι δεν θα φέρει το 21... Αν είδα καλά, είχα λίγο, ελάχιστο ροζ, οπότε θέμα ωρών είναι... 

Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε κορίτσια! Κι έναν χρόνο πιο ξεκούραστο για τη ψυχούλα μας! Με υγεία και πολλή αγάπη! Να περάσετε όλες όμορφα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Άστα... Μάλλον αύριο έρχεται η σιχαμενη... Ελπίζω αυτό να μην είναι δείγμα του τι δεν θα φέρει το 21... Αν είδα καλά, είχα λίγο, ελάχιστο ροζ, οπότε θέμα ωρών είναι... 

Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε κορίτσια! Κι έναν χρόνο πιο ξεκούραστο για τη ψυχούλα μας! Με υγεία και πολλή αγάπη! Να περάσετε όλες όμορφα! 

Καλή χρόνια με υγεία και φυσικά καρπερή!!! Τελικά τι έγινε , αδιαθέτησες;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/12/2020 at 11:51 ΜΜ, Agatte είπε:

Ρε συ εγώ που χρόνια παρακολουθώ τη θερμοκρασία μου, είναι το στάνταρ αυτό. Στο γιο μου σε όλο το πρώτο τρίμηνο είχα πάνω από 37. Τώρα τι στην ευχή έγινε τον προηγούμενο μήνα, δεν ξέρω. Πώς είσαι εσύ; πότε πας γιατρό; 

Κάθε μέρα που ξυπνάμε ένα θαύμα είναι μικρή! Θα έρθουν και τα μωράκια! 

Δε λέει κάτι αυτό, οπότε μην απελπίζεσαι. Στα clearblue που παίρνω εγώ, λέει επαφές την ημέρα του θετικού και την επόμενη. Εγώ είχα μια επαφή το πρωί και μια αργά το βράδυ, όχι όμως την επόμενη. Πονουσα και δε γινόταν με τίποτα. Ελπίζω κάποιος από τους κολυμβητές να επιβίωσε και να έμεινε σαν ιππότης να περιμένει το αβγό μου. Απλά ελπίζω. Μην το σκέφτεσαι πολύ λοιπόν. Δεν είναι 100% στο χέρι μας. 

Κοριτσακι χθες ήμουν ένα ζομπι επειδή δεν κοιμήθηκα προχθές.τωρα το είδα..καλή χρονιά να έχουμε...έχουμε ακόμα ελπίδες για μωρουλια.ειναι σίγουρο αυτό.δεν τελειώσαμε..εγώ Δευτέρα πάω γιατρό κ ο Θεός βοηθός.το νέο έτος όλες να γεννοβολαμε εύχομαι.

On 31/12/2020 at 12:41 ΠΜ, TATAKI είπε:

Ναι τον επομενο αν βρω κουραγιο...εσυ ποτε πας γιατρο;

Εχεις δικιο...ετσι ειναι ολη μας ζωη αλλωστε. Μια πανω μια κατω...η ελπιδα μας κραταει..

Κοριτσάκι κ σε εσένα εύχομαι κ σε όλες τις συμμαθήτριες να λέμε σε λίγο καιρό για μωρά..

Just now, Flolipop είπε:

Καλή χρόνια με υγεία και φυσικά καρπερή!!! Τελικά τι έγινε , αδιαθέτησες;;;

Καρπερή μια χαρά θα είναι η χρονιά φωτεινή μου.να σου πω κ εγώ έβλεπα χλωμό το να ξαναμεινώ αλλά τώρα είπα οτι δεν ήταν τυχαίο τόσες φορές μια χαρά πιάνουμε κ σε αυτή την ηλικία κ να δώσει ο Θεός να ήταν η σωστή στιγμή για ένα γερό μωράκι.εγω ότι ήταν να κάνω το έκανα...μηδέν καταχρήσεις γενικά στην ζωή μου,,ελεγμένη είμαι φουλ,,,σ,,,ξ ξεπατωθηκα οχτώ μήνες οσπου να πιάσω...προσέχω την εγκυμοσύνη μου παίρνω αγωγή τι άλλο;;;;;;τώρα ο Θεός ένα χεράκι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοριτσακι χθες ήμουν ένα ζομπι επειδή δεν κοιμήθηκα προχθές.τωρα το είδα..καλή χρονιά να έχουμε...έχουμε ακόμα ελπίδες για μωρουλια.ειναι σίγουρο αυτό.δεν τελειώσαμε..εγώ Δευτέρα πάω γιατρό κ ο Θεός βοηθός.το νέο έτος όλες να γεννοβολαμε εύχομαι.

Κοριτσάκι κ σε εσένα εύχομαι κ σε όλες τις συμμαθήτριες να λέμε σε λίγο καιρό για μωρά..

Καρπερή μια χαρά θα είναι η χρονιά φωτεινή μου.να σου πω κ εγώ έβλεπα χλωμό το να ξαναμεινώ αλλά τώρα είπα οτι δεν ήταν τυχαίο τόσες φορές μια χαρά πιάνουμε κ σε αυτή την ηλικία κ να δώσει ο Θεός να ήταν η σωστή στιγμή για ένα γερό μωράκι.εγω ότι ήταν να κάνω το έκανα...μηδέν καταχρήσεις γενικά στην ζωή μου,,ελεγμένη είμαι φουλ,,,σ,,,ξ ξεπατωθηκα οχτώ μήνες οσπου να πιάσω...προσέχω την εγκυμοσύνη μου παίρνω αγωγή τι άλλο;;;;;;τώρα ο Θεός ένα χεράκι.

Για να δούμε @Emilly, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! Σου εύχομαι για άλλη μια φορά να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Για να δούμε @Emilly, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! Σου εύχομαι για άλλη μια φορά να πάνε όλα καλά!

Στο έχω ξαναπεί έχουμε πιθανότητες πολλές...μόνο ο Θεός ξέρει τι θα γίνει αλλά όταν βλέπω 46 χρονών γυναίκες και πολλές σαραντάρες εδώ στην περιοχή να κάνανε Δευτέρα τρίτα τέταρτα λέω όλα είναι πιθανά.γυναικες βέβαια που δεν περασανε τα δικά μας τα άτυχα...αυτό εμάς μας πάει λίγο πίσω ενώ μπορούσαμε να το πάμε τέλεια.αυτη η θλίψη κ το άγχος λίγο χαλάει τις ωορηξιες μας φωτεινή μου...αλλά κ οχτώ μήνες που μάξιμουμ κάναμε ν πιάσουμε εγκυμοσύνη δεν είναι το τέλος του κόσμου...ούτε καν ένα χρόνο κ ενάμιση.εδω μια πάλευε τρία χρόνια για δεύτερο κ το έπιασε...αλλά ούτε ψαχτηκα ούτε τίποτα...ότι βρέξει ας κατεβάσει είπε...κυρία χαχαχαχαχα.εμεις με το άγχος θα πηγαίναμε παντού να ελενξουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2021 at 8:40 ΜΜ, Flolipop είπε:

Καλή χρόνια με υγεία και φυσικά καρπερή!!! Τελικά τι έγινε , αδιαθέτησες;;;

Καλημέρα! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και μακάρι να είναι καρπερή! 

Αδιαθετησα κανονικότατα πάνω στην αλλαγή του χρόνου! Και όπως πάει η δουλειά, μάλλον θα συνεχίσω να αδιαθετω μέχρι την κλιμακτήριο! Αν θέλει να έρθει, θα έρθει, τι να κάνουμε; αποφάσισα να μην ελπίζω πια τίποτα σ' αυτό το θέμα. Θα συνεχίσω τις προσπάθειες αλλά θα βάλω τα δυνατά μου να μη με καταβάλει όλο αυτό. 

@Emilly θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο! Πόσο είσαι τώρα σε εβδομάδες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και μακάρι να είναι καρπερή! 

Αδιαθετησα κανονικότατα πάνω στην αλλαγή του χρόνου! Και όπως πάει η δουλειά, μάλλον θα συνεχίσω να αδιαθετω μέχρι την κλιμακτήριο! Αν θέλει να έρθει, θα έρθει, τι να κάνουμε; αποφάσισα να μην ελπίζω πια τίποτα σ' αυτό το θέμα. Θα συνεχίσω τις προσπάθειες αλλά θα βάλω τα δυνατά μου να μη με καταβάλει όλο αυτό. 

@Emilly θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο! Πόσο είσαι τώρα σε εβδομάδες; 

Μεθαύριο θα πάω τελικά.με γκαστρωσε ο δικός μου κυριολεκτικά.εχει να παραλάβει πινακίδες Δευτέρα το ξέχασα.ειναι έμπορος αυτοκίνητων κ παραδίδει δοκ πινακίδες κάθε 31 κ τις παίρνει κάθε αρχή έτους...δεν έχω μέσο.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...