Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Flolipop said:

Καλώς την! Είσαι μικρη για την ομάδα, οριακά σε δεχόμαστε!!! Είσαι νιατο και σίγουρα θα κανεις σύντομα κι άλλο παιδάκι. Να χαιρεσαι το βλαστάρι σου! Εγώ είμαι 40 να φανταστείς ...

@TATAKI όλα πάνε σούπερ! Με το καλο να το δεις και στον υπέρηχο .

Ευχαριαστώ πολύ Παπάκι μου. Μπορεί την άλλη Παρασκευή, ανάλογα με το νούμερο της επόμενης χοριακής. Θα μου πει την άλλη Πεμπτη. Εσύ πως πας; εχεις αναγούλες; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Ευχαριαστώ πολύ Παπάκι μου. Μπορεί την άλλη Παρασκευή, ανάλογα με το νούμερο της επόμενης χοριακής. Θα μου πει την άλλη Πεμπτη. Εσύ πως πας; εχεις αναγούλες; 

Θα κανεις κι άλλη μέτρηση με τόσο καλή αύξηση; Εγώ να σου πω δεν έκανα Τρίτη μέτρηση, γιατί ο γιατρός δεν μου τη ζήτησε και πολύ χαρηκα γιατί είναι πολύ αγχωτική διαδικασία ... σε κάθε περίπτωση όμως θα πάνε όλα καλά και θα δεις και τον σάκο την άλλη Παρασκευή σίγουρα! Εγώ ναι έχω αναγούλες, ευτυχώς λίγο πιο ήπιες σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αννούλαααα είπε:

Θα τα καταφέρεις μην είσαι απαισιόδοξη...Εγώ είμαι σίγουρη,αλλά πρέπει να είσαι κ εσύ... Μετά την διακοπή...έκανα μωράκι...Είναι κοντά 16 μηνών... όντως είναι πολύ δύσκολο... Μπορεί η αγκαλιά μου.να είναι γεμάτη...Όμως κ εκείνο το αγοράκι μου δεν το έχω ξεχάσει... Όταν ειδικά έρχεται εκείνη η μέρα είναι σαν να τα ζω όλα από την αρχή...

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Ρεαλιστρια είμαι και όχι απαισιόδοξη. 

Πάντα θα το θυμάσαι το μωράκι που χάθηκε, να κρατάς όμως στην καρδιά σου, πως η απόφαση αυτή ήταν η καλύτερη για όλους σας και κυρίως για αυτό το ίδιο. 

Just now, Klelia81 είπε:

Προς το παρον πηγαινοερχεται φιλενάδα. Οι επαφές μας ειναι καθαρά απολαυσης και οχι κατι παραπάνω. Μεχρι μεσα Απριλη θα ερχεται και θα φευγει και μετά θα μεινει εκεί. Ευχομαι να ερθει η περιοδος πριν φυγει μονιμα να κάνω τουλάχιστον μια προσπάθεια αν οι εξετάσεις μου ειναι καλες. Πφφφ τι να κανω αλλο? Δε ξέρω. Εχω απογοητευτεί με τη περίοδο και σκέφτομαι οτι ίσως δεν είναι γραφτό μου να κάνω δευτερο.

Ωχ ρε κορίτσι, δεν ξέρεις πόσο σε νιώθω... Εύχομαι απλά για το καλύτερο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Καλώς σας βρήκα... λέτε ρε κοριτσια;;; σε ευχαριστώ κορίτσι μου... με το καλό κ εσύ με ένα θετικό τεστ... έχω γνωστή που έμεινε έγκυος στα 41 πρώτο παιδάκι από τον πρώτο μήνα... οπότε όλα γίνονται... απλά πιστεύω παίζει πολύ ρόλο το άγχος...Ίσως πρέπει να είμαστε χαλαρές κ απλά να το απολαμβάνουμε...

Το κορίτσι μας η @Flolipop είναι εγκυουλα 

Είμαστε καρπερή ομάδα

εμπρός όμορφες μου σαραντάρες......

τα δίνουμε ολααααα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μια επαφή καλή και τυχερή χρειαζόμαστε μην το ξεχνάς. Οταν αδιαθετήσεις θα δεις θα αλλάξει η διάθεσή σου και θα έχεις τις ευκαιρίες σου ξανά. Δεν έχει τελείωσει ακόμα, μπορεί να έχεις τα θεματάκια σου αλλά θα υπάρξουν και κύκλοι καλοί. 

Ίσως τι να πω? Ωρες ωρες έχω καποια τραβηγματα χαμηλά και λεω ερχεται αλλα τίποτα δυστυχως. Ειδομεν!!

Just now, Agatte είπε:

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Ρεαλιστρια είμαι και όχι απαισιόδοξη. 

Πάντα θα το θυμάσαι το μωράκι που χάθηκε, να κρατάς όμως στην καρδιά σου, πως η απόφαση αυτή ήταν η καλύτερη για όλους σας και κυρίως για αυτό το ίδιο. 

Ωχ ρε κορίτσι, δεν ξέρεις πόσο σε νιώθω... Εύχομαι απλά για το καλύτερο. 

Σ ευχαριστώ αγάπη!! Μακαρι σε όλες μας!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Το κορίτσι μας η @Flolipop είναι εγκυουλα 

Είμαστε καρπερή ομάδα

εμπρός όμορφες μου σαραντάρες......

τα δίνουμε ολααααα

Αλήθειαααα δεν πρέπει να έχω διαβάσει κάτι...Δεν πρέπει να μίλησα μαζί της είστε κ πολλές,θα σας μάθω σιγά σιγα... Πόσο μηνών είναι...;;; Αχχχ με το καλό να έρθει κ να το πιάσει στα χεράκια της... Κορίτσια σε όλες ευχομαι με τα χαρμόσυνα νέα... μαζί κ εγώ... προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...Όμως ξέρω ότι από την στιγμή που θα ξεκινήσουμε θα μου μπει στο μυαλό κ θα μου γίνει εμμονή... Κ δεν πρέπει να το αφήσω... σε αυτό που έχω βάλει μυαλό είναι τα τεστ ωορρηξίας...σε μένα τουλάχιστον δεν έπιασαν...

Just now, Agatte είπε:

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Ρεαλιστρια είμαι και όχι απαισιόδοξη. 

Πάντα θα το θυμάσαι το μωράκι που χάθηκε, να κρατάς όμως στην καρδιά σου, πως η απόφαση αυτή ήταν η καλύτερη για όλους σας και κυρίως για αυτό το ίδιο. 

Ωχ ρε κορίτσι, δεν ξέρεις πόσο σε νιώθω... Εύχομαι απλά για το καλύτερο. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου...Η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που έμαθα τα αποτελέσματα...Γιατί είχαμε κάνει κ τροφοβλαστη...αν κ μέσα μου την στιγμή που την έκανα την εξέταση, πίστευα ότι θα ήταν παθολογικά τα αποτελέσματα... Δεν το συζήτησα καν με τον άντρα μου...κατευθείαν μίλησα με τον γιατρό μου κ το κανονίσαμε για την επόμενη μέρα...Δεν είχα κ χρόνο να σκεφτώ θα πήγαινα για γέννα μετά... Όμως οπως είπες το έκανα κ για το ίδιο,όμως για να είμαι κ ειλικρινής...το έκανα κ για εμένα...Δεν ξέρω αν είχα την δύναμη να αλλάξει η ζωή μου τόσο πολύ κ ίσως να μην κρατούσε ούτε η σχέση με τον άντρα μου...δοκιμάζονται πολύ αυτές οι οικογένειες...αξίες όσες γυναίκες επιλέγουν να το γεννήσουν...

  • Μου αρέσει 4

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Αλήθειαααα δεν πρέπει να έχω διαβάσει κάτι...Δεν πρέπει να μίλησα μαζί της είστε κ πολλές,θα σας μάθω σιγά σιγα... Πόσο μηνών είναι...;;; Αχχχ με το καλό να έρθει κ να το πιάσει στα χεράκια της... Κορίτσια σε όλες ευχομαι με τα χαρμόσυνα νέα... μαζί κ εγώ... προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...Όμως ξέρω ότι από την στιγμή που θα ξεκινήσουμε θα μου μπει στο μυαλό κ θα μου γίνει εμμονή... Κ δεν πρέπει να το αφήσω... σε αυτό που έχω βάλει μυαλό είναι τα τεστ ωορρηξίας...σε μένα τουλάχιστον δεν έπιασαν...

Είμαι στην 7η εβδομάδα πολύ νωρίς ακόμα δηλαδή και επειδή είχα τρεις ατυχείς εγκυμοσύνες είμαι πολυ πολύ συγκρατημένη. Έχω βέβαια ήδη δυο γιους 9 και 6 ετών και είμαι ευγνώμων !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Αλήθειαααα δεν πρέπει να έχω διαβάσει κάτι...Δεν πρέπει να μίλησα μαζί της είστε κ πολλές,θα σας μάθω σιγά σιγα... Πόσο μηνών είναι...;;; Αχχχ με το καλό να έρθει κ να το πιάσει στα χεράκια της... Κορίτσια σε όλες ευχομαι με τα χαρμόσυνα νέα... μαζί κ εγώ... προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...Όμως ξέρω ότι από την στιγμή που θα ξεκινήσουμε θα μου μπει στο μυαλό κ θα μου γίνει εμμονή... Κ δεν πρέπει να το αφήσω... σε αυτό που έχω βάλει μυαλό είναι τα τεστ ωορρηξίας...σε μένα τουλάχιστον δεν έπιασαν...

Είναι φρέσκια φρέσκια εβδομάδων όπως και η @Emilly800 @depifish @ΤΑΤΑΚΙ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Είμαι στην 7η εβδομάδα πολύ νωρίς ακόμα δηλαδή και επειδή είχα τρεις ατυχείς εγκυμοσύνες είμαι πολυ πολύ συγκρατημένη. Έχω βέβαια ήδη δυο γιους 9 και 6 ετών και είμαι ευγνώμων !

Να σου ζησουν τα αντρακια σου... ολα θα πανε τελεια... θα το πηγαίνεις βήμα βήμα κ χωρίς να το καταλάβεις θα φτασεις στο τέλος...απόλαυσε την κάθε στιγμή...Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική...σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί κ εγώ ήμουν επιφυλακτική...Όμως από την Αυχενική κ μετά πραγματικά την απόλαυσα... Κορίτσια μου κ στις υπόλοιπες που είστε εγκυουλες με το καλό... συνολικά δηλαδή είστε 4 ;;; 

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Θα κανεις κι άλλη μέτρηση με τόσο καλή αύξηση; Εγώ να σου πω δεν έκανα Τρίτη μέτρηση, γιατί ο γιατρός δεν μου τη ζήτησε και πολύ χαρηκα γιατί είναι πολύ αγχωτική διαδικασία ... σε κάθε περίπτωση όμως θα πάνε όλα καλά και θα δεις και τον σάκο την άλλη Παρασκευή σίγουρα! Εγώ ναι έχω αναγούλες, ευτυχώς λίγο πιο ήπιες σήμερα...

Μου είπε να μην πάω σε 2 με 3 μέρες γιατί θεωρεί πως δεν χρειάζεται αλλά την άλλη Πέμπτη για να δει μονάδες και να μου κανονίσει ανάλογα πότε να πάω τον υπερηχο. Νομίζω πάνω από 1500 φαίνεται ο σακός προφανως γι αυτο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κορίτσια απο 83.58 πήγε 356!! Μια μικρή αλλά σπουδαία νίκη. Πάμε για την επόμενη.

Μπράβο κορίτσι πολύ χάρηκα!! Σήμερα μάλλον ήταν η μέρα μας. Και γω από 189 στα 423!!! Μια ακόμη ανάσα και προχωράμε. 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, popi40 είπε:

Μπράβο κορίτσι πολύ χάρηκα!! Σήμερα μάλλον ήταν η μέρα μας. Και γω από 189 στα 423!!! Μια ακόμη ανάσα και προχωράμε. 

Μπράβο! Πολύ καλή η τιμή σου, με το καλό και σε σένα λοιπόν! Λογικά με το Τατακι, θα πηγαίνετε μαζί! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, popi40 said:

Μπράβο κορίτσι πολύ χάρηκα!! Σήμερα μάλλον ήταν η μέρα μας. Και γω από 189 στα 423!!! Μια ακόμη ανάσα και προχωράμε. 

Μπράβο σου, τέλεια. Ολα καλά θα πάνε, να αρχίζουμε να το πιστεύουμε σιγά σιγά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@TATAKI @popi40  μπράβο και πάλι κορίτσια μου!!! Με το καλό να κάνετε και τον πρώτο υπέρηχο!!! Μαζί μας να περάσετε τα άγχη τις αγωνίες και τις χαρές σας να χαιρόμαστε και εμείς μαζί σας!!! Κορίτσια πήραμε φορά το έχετε καταλάβει φανταζομαι ε;; @Αννούλαααα εμένα τα τεστ ωορρηξίας με καταμπερδεψαν και τα παράτησα κάτι δεν έκανα καλά μάλλον και αγχωμομουν οπότε ακολούθησα το κάθε μέρα. Ξέρεις αυτό δε μου βγήκε σε καλό έως τώρα διότι μόνο και μόνο που ήξερα ότι προσπαθώ για μωράκι μου έγινε όχι εμμονή αλλά 24ωρη σκέψη. Όλο αυτό μας μπλοκάρει πιστεύω. @Klelia81 περιμένω πως και πως να αδιαθετησεις αλλά να ξέρεις ότι θα είναι και η τυχερή σου!!! Θα κάτσει η μία επαφή με το καλό αυγό!!! Τόση μωρουδιλα και μπεμπεδοσκονη μας περιτριγυρίζει λογικά είναι η σειρά μας!!! @Agatte μου θα κάνεις σαλπιγγογραφια η υστεροσκοπηση σε αυτόν τον κύκλο; Κάτι είχες πει αλλά μπορεί και να σε μπερδεύω με άλλη κοπέλα (έχω και ολίγον Αλτσχάιμερ).

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...