Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Προσπάθησε να ξεχάσεις λίγο σήμερα κ να ξεκουραστείς..πιστεύω δεν είναι τίποτα..το άγχος που τραβάς πιο πολύ σκέφτομαι..πιστεύω είναι αποκολησουλα...μπορεί να πιάστηκε κ εσένα χαμηλά το μωράκι..χαμηλός πλακουντας.

Δεν ξέρω Εμιλυ μου δεν μου είπε τίποτα τέτοιο προχθές ο γιατρός...έχω απογοητευτεί. Έχω σκούρο καφέ τώρα στο χαρτί κάθε φορά που σκουπίζομαι, το στήθος δεν πονάει όπως σου είπα κι έχω ήπιες αναγούλες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , EllieV είπε:

Καλημερα σας

 

Ετων 41 κ ακομα προσπαθω για το 1ο

Καλως   ηλθες  ! Ευχομαι να τα καταφερεις συντομα.. κι ολα να πανε μια χαρα! Εγω 38 χρονων.. Κι εγω για το πρωτο προσπαθω. Δεν εχω μεινει ποτε μου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Δεν ξέρω Εμιλυ μου δεν μου είπε τίποτα τέτοιο προχθές ο γιατρός...έχω απογοητευτεί. Έχω σκούρο καφέ τώρα στο χαρτί κάθε φορά που σκουπίζομαι, το στήθος δεν πονάει όπως σου είπα κι έχω ήπιες αναγούλες. 

Ο πλακούντας αν είναι χαμηλά φαίνεται στην αυχενική ...μια χαρά οι αναγουλες τι το θες το στήθος..πιστεύω όλα καλά θα είναι αλλά είπαμε...είμαστε λίγο ταλαιπωρημένες από τις αποβολες,,να περιμένουμε λίγες δυσκολίες στις εγκυμοσύνες..εμένα με ξετιναξε..καταλαβαίνω ότι η μήτρα μου η καημένη μου λέει στοπ...πέντε εγκυμοσύνες φωτεινή..εσύ έξι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ξέρεις τι είναι να μην μπορείς να το χαρείς;;;δεν τελειώνει το δράμα μέχρι το θετικό τεστ..έφτασα πέμπτο κ ακόμα κάθε εβδομάδα μια μέρα θα είμαι με κλάματα γιατί νομίζω κάτι έγινε..αυτή την εβδομάδα νόμιζα το γεννάω...πόνο κ πετρώματα στην κοιλιά...κ να σκέφτεσαι μια να είναι γερό μια τον τράχηλο μην ανοίξει μια τον πλακούντα αχ δεν ανεβαίνει μια τις συσπάσεις τι σκ,,τα νιώθω τώρα γεννάω;;;όλη την ώρα...ιδίως αν έχεις ιστορικό..αγκαλιά με το άγχος πας..κ το μην αγχώνεσαι είναι μια κουβέντα...θέλει πολύ δύναμη αυτος ο σκοπός κ παραδέχομαι την επιμονή των γυναικών,,βάζω κ την αρχοντιά μου μέσα,,που θυσιάζουν το σώμα κ την ψυχή τους για αυτό τον σκοπό.

Πλήρως   κατανοητό κ αποδεκτό.. δεν το συζητώ! Ισως   να φοβομουν κι ακομη περισσοτερο σε τετοια περιπτωση! Ομως δεν υπαρχει λυση.. Πρεπει απλως   να παιρνεις δυναμη απ οπου μπορεις  .. να προσπαθεις   να διωχνεις   τις μαυρες σκεψεις   ... να σφιγγεις   τα δοντια.. και με πιστη μερα μερα.. μεχρι να το καταφερεις! Αλλιως θα τρελαθεις! Κι εμεις απο εδω.. δεν εχουμε τροπο να βοηθησουμε περαν απο 2 καλες κουβεντες... Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες σας.. πραγματικα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ο πλακούντας αν είναι χαμηλά φαίνεται στην αυχενική ...μια χαρά οι αναγουλες τι το θες το στήθος..πιστεύω όλα καλά θα είναι αλλά είπαμε...είμαστε λίγο ταλαιπωρημένες από τις αποβολες,,να περιμένουμε λίγες δυσκολίες στις εγκυμοσύνες..εμένα με ξετιναξε..καταλαβαίνω ότι η μήτρα μου η καημένη μου λέει στοπ...πέντε εγκυμοσύνες φωτεινή..εσύ έξι..

Δεν λέω μεγάλα λόγια , ούτε θελω να προτρέχω, αλλά αν κι αυτό δεν πάει καλά ,κορίτσια κουράστηκα ... δεν μπορώ να ανταπεξέλθω πλέον... θα πάθω ζημιά ψυχική. Δεν νομίζω να ξαναπροσπαθησω. 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Flolipop είπε:

Δεν λέω μεγάλα λόγια , ούτε θελω να προτρέχω, αλλά αν κι αυτό δεν πάει καλά ,κορίτσια κουράστηκα ... δεν μπορώ να ανταπεξέλθω πλέον... θα πάθω ζημιά ψυχική. Δεν νομίζω να ξαναπροσπαθησω. 

Κ αυτό το καταλαβαίνω..εγώ είχα πει στοπ δύο φορές αλλά συνέχισα...μην σκέφτεσαι φωτεινή μου αύριο θα έχεις εικόνα..αν κ δεν πιστεύω να είναι κάτι κακό..καλές χοριακες κ καρδιακή λειτουργία..γιατί να πάει στραβά.

Just now, Makelen είπε:

Πλήρως   κατανοητό κ αποδεκτό.. δεν το συζητώ! Ισως   να φοβομουν κι ακομη περισσοτερο σε τετοια περιπτωση! Ομως δεν υπαρχει λυση.. Πρεπει απλως   να παιρνεις δυναμη απ οπου μπορεις  .. να προσπαθεις   να διωχνεις   τις μαυρες σκεψεις   ... να σφιγγεις   τα δοντια.. και με πιστη μερα μερα.. μεχρι να το καταφερεις! Αλλιως θα τρελαθεις! Κι εμεις απο εδω.. δεν εχουμε τροπο να βοηθησουμε περαν απο 2 καλες κουβεντες... Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες σας.. πραγματικα!

Για όλες μας να πάνε καλά..να έρθουν μωράκια σε όλες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Makelen είπε:

Καλως   ηλθες  ! Ευχομαι να τα καταφερεις συντομα.. κι ολα να πανε μια χαρα! Εγω 38 χρονων.. Κι εγω για το πρωτο προσπαθω. Δεν εχω μεινει ποτε μου..

Ευχομαι τα καλυτερα κ σε εσενα..που θα παει..? Προσπαθεις καιρο..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Ευχομαι τα καλυτερα κ σε εσενα..που θα παει..? Προσπαθεις καιρο..?

9 μήνες με επαφες, χρησιμοποιωντας τεστ ωορηξιας. Σε λιγες μερες θα ξεκινησω με serpafar κ υπερηχους. Εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

9 μήνες με επαφες, χρησιμοποιωντας τεστ ωορηξιας. Σε λιγες μερες θα ξεκινησω με serpafar κ υπερηχους. Εσυ;

Απο το 2019 με serpafar ετ 2 εμβρυων 3ων ημερων χοριακη 0

Ιουλιο του 2020 1η εξωσωματικη 10 ωαρια εφτασαν τα 5 βλαστοκυστες βαλαμε τα 3 τον αυγουστο βιοχημικη (21 χοριακη κ επαναληψη 0)

Τον νοεμβριο βαλαμε τις αλλες 2 βιοχημικη (6 χοριακες ανεβαινε σιγα σιγα μεχρι 420 κ επεσε) 

Εκανα στο ενδιαμεσο πριν την 1η εξωσωματικη κ διαφραγμα τη μια μετα τον οκτωβριο υστρεροσκοπιση κ scrattching κ τα βαλαμε τον νοεμβριο

 

Κ τωρα δεν εχω καταψυξη οποτε απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Απο το 2019 με serpafar ετ 2 εμβρυων 3ων ημερων χοριακη 0

Ιουλιο του 2020 1η εξωσωματικη 10 ωαρια εφτασαν τα 5 βλαστοκυστες βαλαμε τα 3 τον αυγουστο βιοχημικη (21 χοριακη κ επαναληψη 0)

Τον νοεμβριο βαλαμε τις αλλες 2 βιοχημικη (6 χοριακες ανεβαινε σιγα σιγα μεχρι 420 κ επεσε) 

Εκανα στο ενδιαμεσο πριν την 1η εξωσωματικη κ διαφραγμα τη μια μετα τον οκτωβριο υστρεροσκοπιση κ scrattching κ τα βαλαμε τον νοεμβριο

 

Κ τωρα δεν εχω καταψυξη οποτε απο την αρχη

Ελπιζω αυτη τη φορα να παει καλα απο την αρχη μεχρι το τελος  ..! Το γιατι στραβωνει συνεχεια το εχει απαντησει καποιος   γιατρος  ;?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά τι εξετάσεις αγγλικών;εγώ τον ξεκίνησα Δευτέρα Δημοτικού κ τώρα είναι a senior.του χρόνου b έκτη cd μαζί κ πρώτη γυμνασίου lower..εσένα τι τάξη πάει;;έχει κ άλλες εξετάσεις πριν το lower;;

Τις ενέσεις κορίτσι μου μην τις ξεχνάς ...αντιπηκτικες δεν κάνεις;θέλει κάθε μέρα την ίδια ώρα..επίσης η λευκουου είπε δεν κάνει το βράδυ αλλά πρωί..επειδή το βράδυ εκκρίνεται ωκιτοκινη κ δημιουργεί συσπάσεις..εγώ τις ξεκίνησα έξι η ώρα το απόγευμα κ μετά επειδή μου είπε πρωί τις άρχισα κ πήγαινα κάθε μέρα μια ώρα αργότερα μέχρι να φτάσω πια στις εννιά το πρωί που δεν την ξεχνάω με τίποτα..ξυπνάω πίνω τις βιταμίνες μου κ χτυπάω την ένεση..μου είναι πιο εύκολο να θυμηθώ το πρωί την ρουτίνα μου..για το άγχος κ την ψυχολογία δεν είμαι η κατάλληλη να συμβουλεύσω άνθρωπο νομίζω είναι η προσωποποίηση της μαυριλας αυτό τον καιρό..σε καταλαβαίνω υπομονή κ προσευχόταν κ έχει ο Θεός για όλους μας.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Τις κάνω βράδυ.. Θα το οργανώσω να τις κάνω το πρωί! Δεν είναι να παίζουμε με αυτά! 

Πώς είσαι εσύ;; παρεμπιπτόντως ξέρεις ότι εσύ μας παρέσυρες.. Περιμένω σύντομα να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Ελπιζω αυτη τη φορα να παει καλα απο την αρχη μεχρι το τελος  ..! Το γιατι στραβωνει συνεχεια το εχει απαντησει καποιος   γιατρος  ;?

Κανεις δεν λεει ποιος θα σου πει τον λογο?

Ειπαν τωρα να κανουμε προεμφυτευτικο ελεγχο γιατι μαλλον ειναι θεμα εμβρυων..δυσκολες καταστασεις!!

Link to comment
Share on other sites

@TATAKI

@Flolipop

Κορίτσια νιώθω την αγωνία σας και τον φόβο! Εύχομαι να μην συμβαίνει τίποτα άσχημο και να συνεχίσουν οι εγκυμοσύνες σας με ηρεμία! 

Κάνετε το καλύτερο που μπορείτε για τα μωράκια σας! 

Εύχομαι αύριο να μας πείτε καλά νέα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Συμμαθήτριά τι εξετάσεις αγγλικών;εγώ τον ξεκίνησα Δευτέρα Δημοτικού κ τώρα είναι a senior.του χρόνου b έκτη cd μαζί κ πρώτη γυμνασίου lower..εσένα τι τάξη πάει;;έχει κ άλλες εξετάσεις πριν το lower;;

Τις ενέσεις κορίτσι μου μην τις ξεχνάς ...αντιπηκτικες δεν κάνεις;θέλει κάθε μέρα την ίδια ώρα..επίσης η λευκουου είπε δεν κάνει το βράδυ αλλά πρωί..επειδή το βράδυ εκκρίνεται ωκιτοκινη κ δημιουργεί συσπάσεις..εγώ τις ξεκίνησα έξι η ώρα το απόγευμα κ μετά επειδή μου είπε πρωί τις άρχισα κ πήγαινα κάθε μέρα μια ώρα αργότερα μέχρι να φτάσω πια στις εννιά το πρωί που δεν την ξεχνάω με τίποτα..ξυπνάω πίνω τις βιταμίνες μου κ χτυπάω την ένεση..μου είναι πιο εύκολο να θυμηθώ το πρωί την ρουτίνα μου..για το άγχος κ την ψυχολογία δεν είμαι η κατάλληλη να συμβουλεύσω άνθρωπο νομίζω είναι η προσωποποίηση της μαυριλας αυτό τον καιρό..σε καταλαβαίνω υπομονή κ προσευχόταν κ έχει ο Θεός για όλους μας.

Ότι είπε η Φωτεινή Εμιλλακι μου, είναι εξετάσεις του Cambridge, δεν έχουν κάποια αναγνωρισιμοτητα, απλά βοηθούν στην εξοικείωση των παιδιών με την εξεταστική διαδικασία. Είναι προαιρετικό. Ο δικός μου ηθελε6να δώσει οπότε και δηλώσαμε συμμετοχή. Κι εμένα a senior είναι. Του έκανα πέρυσι a+b Junior το one year course. 

@Flolipop και @TATAKI κορίτσια μου γλυκά, κάτι παροδικό θα είναι. Μείνετε όσο πιο ήρεμες μπορείτε, ξάπλα και ακολουθήστε τις οδηγίες των γιατρών σας. Η σκέψη όλων μας, είναι δίπλα σας! 

 

@EllieV καλώς μας ήρθες! Εύχομαι σύντομα οι κόποι σου να ανταμειφθούν και να έρθει το πολυπόθητο! 

3 ώρες πρίν, EllieV είπε:

Καλημερα σας

 

Ετων 41 κ ακομα προσπαθω για το 1ο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Τις κάνω βράδυ.. Θα το οργανώσω να τις κάνω το πρωί! Δεν είναι να παίζουμε με αυτά! 

Πώς είσαι εσύ;; παρεμπιπτόντως ξέρεις ότι εσύ μας παρέσυρες.. Περιμένω σύντομα να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες! 

 

Καλυτερα είμαι κορίτσι μου..αύριο πάω για αιματολογικές..ζάλη έχω σήμερα..παίζει να άρχισε να πέφτει ο σίδηρος..παίρνω targiferon 80 αλλά μάλλον δεν φτάνει...μακάρι να είναι κολλητική η εγκυμοσύνη να γεμίσει η ομάδα.να σου πω η θετική ενέργεια κ οι προσευχές που κάνουμε νομίζω πιάνουν τόπο σιγά σιγά..όπως σου είπα..ξεκινά μία ώρα κάθε μέρα πιο νωρίς για να τις μεταφέρεις από το βράδυ στο πρωί..έτσι πρέπει..σιγά σιγά..το βράδυ μόνο το σαλοσπιρ.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...