Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Emilly800 είπε:

Καλημερα κοριτσάκι...δεν θα σε λέω συμμαθήτριά εσένα σε ρίχνω δύο χρόνια χαχαχα.σε ένα μήνα β επιπέδου μου το έχει κλεισμένο ήδη από την αυχενική..τώρα που είδα ότι δεν είναι έτοιμο να βγει παρά τα πονακια κ τα πετρώματα θα την παλέψω κ θα το συνηθίσω..ναι...είναι μια δυσκολη εγκυμοσύνη λοιπόν ...μου ξετιναξε τα μπούρια..έτσι για να το εκτιμήσω παραπάνω..που μετά από τρία χρόνια Γολγοθά,,τα τελευταία μέτρα θα τα δω όλα...δοκιμασίες είναι αυτές..κ μου τις δίνει ο Θεός στο κομμάτι που είμαι πιο ευαίσθητη,στο θέμα παιδί...

Αντε καλέ, συμμαθήτριες είμαστε! Μη μου το χαλάς! Ο Θεός λένε, δε μας δίνει περισσότερα από αυτά που μπορουμενα αντέξουμε. Είναι θεός αγάπης. Και στα λέω εγώ που δεν ξέρω τι γίνεται με την πίστη μου. Η περίπτωση σου είναι το συν Αθηνά και χείρα κίνει. Έχεις το μωρό σου που ήρθε μετά από πολλά βάσανα. Είναι λογικό να φοβάσαι και να αμφιβάλεις, αλλά είναι ώρα πια να γλυκαθεις και λίγο. Κι εγώ ΑΝ ποτέ τα καταφέρω, χεσμ€νη θα είμαι με το μπαρδον, μέχρι να το πάρω στα χέρια μου. Είμαι σίγουρη. Αλλά μέσα στον όλο τρόμο, σίγουρα θα υπάρχει η γλυκιά προσμονή. Η ελπίδα, η αγάπη κι εσύ από αυτά, έχεις τρελό απόθεμα. Έλα, έχει λιακάδα σήμερα. Αν δε φυσάει το απόγευμα, μετά το webex πάρε το παλικαράκι σου και κάνε μια βόλτα στην παραλία. Κάνε φοκους στις ζέστες, που θα δροσίζεις την κοιλιά σου στη θάλασσα(sorry αυτό είναι ανάμνηση από την εγκυμοσύνη του γιου μου) . Ονειρεψου λίγο, ό,τι σε ευχαριστεί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Αντε καλέ, συμμαθήτριες είμαστε! Μη μου το χαλάς! Ο Θεός λένε, δε μας δίνει περισσότερα από αυτά που μπορουμενα αντέξουμε. Είναι θεός αγάπης. Και στα λέω εγώ που δεν ξέρω τι γίνεται με την πίστη μου. Η περίπτωση σου είναι το συν Αθηνά και χείρα κίνει. Έχεις το μωρό σου που ήρθε μετά από πολλά βάσανα. Είναι λογικό να φοβάσαι και να αμφιβάλεις, αλλά είναι ώρα πια να γλυκαθεις και λίγο. Κι εγώ ΑΝ ποτέ τα καταφέρω, χεσμ€νη θα είμαι με το μπαρδον, μέχρι να το πάρω στα χέρια μου. Είμαι σίγουρη. Αλλά μέσα στον όλο τρόμο, σίγουρα θα υπάρχει η γλυκιά προσμονή. Η ελπίδα, η αγάπη κι εσύ από αυτά, έχεις τρελό απόθεμα. Έλα, έχει λιακάδα σήμερα. Αν δε φυσάει το απόγευμα, μετά το webex πάρε το παλικαράκι σου και κάνε μια βόλτα στην παραλία. Κάνε φοκους στις ζέστες, που θα δροσίζεις την κοιλιά σου στη θάλασσα(sorry αυτό είναι ανάμνηση από την εγκυμοσύνη του γιου μου) . Ονειρεψου λίγο, ό,τι σε ευχαριστεί. 

Σκέφτομαι τα παγωτά που θα φάω βασικά...κουβάδες...έχει ωραία μέρα αλλά ο μικρός μετά το webex έχει καράτε on line..συνεχίζουμε κ κάνουν τα πάντα εκτός από αγωνιστικό...από το να τα ξεχασουν καλύτερα έστω κ αυτό..σκέφτομαι να κάνω τσουρέκια σήμερα..ανέβηκε η ψυχολογία είδα κ τον ήλιο,,,θα αρχίσω προετοιμασία για  τα τσουρέκια κθα βγαίνω στην αυλή για φωτοσύνθεση που κ που..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Σκέφτομαι τα παγωτά που θα φάω βασικά...κουβάδες...έχει ωραία μέρα αλλά ο μικρός μετά το webex έχει καράτε on line..συνεχίζουμε κ κάνουν τα πάντα εκτός από αγωνιστικό...από το να τα ξεχασουν καλύτερα έστω κ αυτό..σκέφτομαι να κάνω τσουρέκια σήμερα..ανέβηκε η ψυχολογία είδα κ τον ήλιο,,,θα αρχίσω προετοιμασία για  τα τσουρέκια κθα βγαίνω στην αυλή για φωτοσύνθεση που κ που..

Ευτυχώς που ο δικός μου δεν έχει μπάσκετ online! Λαμπογυαλοθα τα είχε κάνει όλα, Χαχαχαχ! 

Αντε μπράβο το κορίτσι μας! Και φέρε και κανένα τσουρέκι προς τα εδώ! Εγώ είμαι άχρηστη σ' αυτά. Για να παρηγοριεμαι, φτιάχνω τσουρεκοκέικ, χάχα! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια στα όμορφα και μαχητικά κορίτσια της παρέας!!! @TATAKI μου περιμένω πως και πως αύριο την χοριακη σου!!! @Agatte κοριτσι μου τα λες κάθε φορά τόσο όμορφα και μας δίνεις κουράγιο. Στην πίστη που αναφέρθηκες εγώ προσωπικά και ντρέπομαι που το λέω νιώθω να αμφιταλαντεύονται μέσα μου αντίθετες σκέψεις μια αμφισβητώ ότι υπάρχει διότι οι προσευχές μου πέφτουν στο κενό και την αμέσως επόμενη στιγμή προσεύχομαι στην χάρη του. @Emilly800 καταλαβαίνω πως νιώθεις και την αγωνία σου να κρατήσεις στα χέρια σου αυτό το μωρό αλλά προσπάθησε να παίρνεις ανάσες αισιοδοξίας. Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά σου αξίζει μετά τις τόσες φουρτούνες!!

Just now, Agatte είπε:

Ευτυχώς που ο δικός μου δεν έχει μπάσκετ online! Λαμπογυαλοθα τα είχε κάνει όλα, Χαχαχαχ! 

Αντε μπράβο το κορίτσι μας! Και φέρε και κανένα τσουρέκι προς τα εδώ! Εγώ είμαι άχρηστη σ' αυτά. Για να παρηγοριεμαι, φτιάχνω τσουρεκοκέικ, χάχα! 

Πιο άχρηστη από μένα δεν παίζει να είσαι!!!άκου τσουρεκο κέικ εγώ μόνο στο κέικ είμαι ακόμα χαχαχαχα.

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Μα τι έχετε περάσει ρε κορίτσι μου... Έχεις πολλή δύναμη κι αν αποφάσισες πια πως ένα παιδάκι είναι αυτό που θες, τότε, εύχομαι να έρθει γρήγορα! Να μας μιλάς, πάντα κάποια είναι online. Εδώ μέσα, είμαστε ένα τσούρμο αμαζόνες! Με τα πάθη μας, τα λάθη μας, τις ήττες μας. Πέφτουμε, λυγιζουμε και ξανασηκωνομαστε γιατί έχουμε το πείσμα μας, την επιμονή και την αγάπη μας. Και το καλύτερο όλων είναι πως πάμε κοντραστις στατιστικές και κάθε μήνα λιγοστευουμε. Εσύ είσαι ακόμα πιο μικρή. Πιπινακι! Ο επόμενος κύκλος σου να είναι ο τυχερός. Και η ζωή στη φύση, βοηθάει στην ψυχολογία. Στο λέω εγώ που άφησα την πόλη και πήγα να ζήσω κι εγώ σε χωριό. Ειδικά με την καραντίνα, ένιωσα πως δικαιώθηκε επιλογή μου. 

Δύσκολο να μην έχεις επικοινωνιακο γιατρό. Πώς είσαι σήμερα; H lentogest τι είναι, συγγνώμη, δεν ξέρω. 

Η κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει Εμιλλακι μου. Έκανες τόση προσπάθεια για αυτό το μωράκι. Έφτασες κιολας στον 5ο θηριακι μου! Κάνε παιδί μου μια προσπάθεια ακόμα, να πάρεις λίγο τα πάνω σου, προσευχήσου αν αυτό σε βοηθάει, αφιέρωσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου, κάνε ό,τι νιώθεις πως θα σε βοηθήσει. Κι αντέχει ο γιατρός σου να τον ζαλίζεις. Τόσα πέρασες, λογικό να σε παραξενεύει το καθετί. Αλλά όλα θα πάνε καλά. Β' επιπέδου έκλεισες; ποια βδομάδα είσαι τώρα; 

Η lentogest είναι πολύ ενισχυμένη ένεση προγεστερόνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακου τσουρέκια και τσουρεκοκεικ.. εγώ με τα γλυκά είμαι στόκος. Να σου φτιάξω οτι φαγητό θέλεις αλλά γλυκά εμένα φτιάχνει ο σύζυγος. Τι cheesecake, τι μπανοφι, τι ψωμιά ζυμώνει με έχει πεθάνει στην καραντίνα. Έχω πάρει 8 κιλά σε ένα χρόνο. Εμείς κάνουμε πιάνο και χορωδία μέσω skype. Κάναμε και μπαλέτο κάποτε. Είμαστε σοβαρές νύφες με τα γαλλικά μας και τα πιάνα μας , να ξέρετε συμπεθέρες εσείς με τους γαμπρούς χαχαχα

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Ακου τσουρέκια και τσουρεκοκεικ.. εγώ με τα γλυκά είμαι στόκος. Να σου φτιάξω οτι φαγητό θέλεις αλλά γλυκά εμένα φτιάχνει ο σύζυγος. Τι cheesecake, τι μπανοφι, τι ψωμιά ζυμώνει με έχει πεθάνει στην καραντίνα. Έχω πάρει 8 κιλά σε ένα χρόνο. Εμείς κάνουμε πιάνο και χορωδία μέσω skype. Κάναμε και μπαλέτο κάποτε. Είμαστε σοβαρές νύφες με τα γαλλικά μας και τα πιάνα μας , να ξέρετε συμπεθέρες εσείς με τους γαμπρούς χαχαχα

Αχ....τα κοριτσάκια τι ωραία...λουλούδια είναι...εγώ είπα...ελπίζω να μου φέρουν εγγονές χαχαχα.να βγάλω το αποθυμενο μου...δεν είμαι κ καμιά αντρογυναικα να ταιριάζω με τα αγόρια...είμαι τόσο με τα γυναικεία θέματα κ λόγω ειδικοτητας( αισθητικός)...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σας   ευχαριστω παρα πολυ ολες για τα καλα σας κογια και ανταποδιδω στο πολλαπλασιο! Σημερα πηρα τις εξετασεις απο τον ενδοκρινολογο-διαβητολογο. Εχω υπογλυκαιμια και κανω καποια επεισοδια. Ειχα κανει προσφατα καμπυλη κ μετα απο 2 ωρες με γλυκοζη επεφτα στο 50. Μου εδωσε διατροφη με πολλα γευματα. Σημερα πηρα τις  υπολοιπες απαντησεις.  Η γλυκοζυλιωμενη 4.9 (γραφει διπλα Αριστη ρυθμιση).. η ινσουλινη ειναι 3.57 με 3 εως 25 οριο.. και η tsh 0.99. Ολες οι αλλες τιμες επισης βγηκαν μεσα στα ορια.. με εξαιρεση τον χαμηλο αιμοτοκριτη ως δυνηθως..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Καλημέρα κ από μένα κ καλοσωρησες...είσαι η πιο μικρή της ομάδας;;;;μια Χαρούλα θα τα καταφέρεις...λοιπόν για τα σεπαφαρ είναι κλομιφαινη κ έχω πάρει κ εγώ...έπιασα αμέσως εγκυμοσύνες κ τις δύο φορές κ την μια δίδυμη...όμως παλινδρομησαν κ οι δύο εγκυμοσύνες την ίδια εβδομάδα...τότε έψαχνα πολύ κ σε φόρουμ συζητήσεων είχα πετύχει πολλά κοριτσια που έλεγαν το ίδιο..δεν επιβεβαιώνει κανένας γιατρός ότι χαλούν την ποιότητα των ωαρίων...εγω θα σου παραθέσω ένα άρθρο όμως που βρήκα αργότερα...κ η φίλη μας ellidr είχε πάρει κ τα ωοθυλάκια της υποχώρησαν...αν έχεις θέμα ανάπτυξης ωοθυλακιων ρώτησε τον γιατρό σου για τα glucophage. Είναι φάρμακο για ρύθμιση ζαχάρου...να ξέρεις ότι κ αυτό ρυθμίζει την ωορηξια...ίσως η αγχώδης κατάσταση που έζησες σου χαλούσε τις ωορηξιες...άγχος ίσον υπερέκκριση σακχάρου...όπως κ να αποφασίσεις μπορείς εννοείται πάντα να το δοκιμάσεις...εμένα προεκειψε κι άλλα θέματα κ έχασα τα μωρά..η θρομβοφιλια κλπ...αλλά στο πίσω του μυαλού έχω κ το συγκεκριμένο φάρμακο...διότι στην δεύτερη παλινδρόμη έπαιρνα κ σαλοσπιρ κ πάλι δεν προχώρησε...θεωρώ αυτό το φάρμακο είναι μόνο για γυναίκες μικρής ηλικίας με πολυκυστικες ωοθήκες...σε αυτές ίσως βοηθάει...σου παραθέτω το άρθρο..

Πιο συγκεκριμένα, οι λόγοι για τους οποίους η όποια ευεργετική δράση της κλομιφαίνης περιορίζεται, έχουν να κάνουν με την ταυτόχρονη απελευθέρωση μεγάλων ποσοτήτων της ορμόνης LH (ωχρινοτρόπος ορμόνη), η οποία προκαλεί την παράγωγη αυξημένων επιπέδων τεστοστερόνης από την ωοθήκη. Ενώ μια ποσότητα τεστοστερόνης είναι απαραίτητη για την ομαλή ανάπτυξη των ωοθυλακίων, η αυξημένη συγκέντρωσή της είναι επιβαρυντική και μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την ποιότητα των ωαρίων. Μάλιστα, πρέπει να τονιστεί, ότι όσο μεγαλύτερη είναι η ηλικία μιας γυναίκας, τόσο πιο ευαίσθητα είναι τα ωάρια της στη συγκεκριμένη παρενέργεια της κλομιφαίνης.
 

Σ ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες τοσο. Διαβαζω κι εγω διαφορα συνεχεια προσπαθωντας να καταλαβω πολλες  εννοιες  που δεν γνωριζω. Ωστισο εχω παρακολουθησει μονο εναν κυκλο, οπου βρηκαμε ενα ωοθυλακειο που δεν αναπτυχθηκε. Ετσι ειπαμε να ξεκινησουμε απ ευθειας   serpafar. Σε 2 εβδομαδες   περιπου περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινησω. Τωρα οσον αφορα το σακχαρο.. εχω χαμηλο. Κανω και υπογλυκαιμικα επεισοδια. Δεν ανεβαζω ποτε.. μόνο πεφτει αφου φαω συνηθως!  Ξεκινησα να κανω περισσοτερα γευματα.. κ αρχισα φρουτα.. σαλατες. .. γαλα κτλ. Ελπιζω να αρκει. Οποτε δεν ξερω αν το glucophase λειτουργησει σε εμενα..! Προς το παρον με εχει φαει η αγωνια.. κ δεν περνουν οι μερες   για να ξεκινησω τα χαπια κ να δω αν κανω ωοθυλακια.. πόσα.. αν τα ωαρια θα ειναι οκ.. αν.. αν.. αν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Makelen είπε:

Σ ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες τοσο. Διαβαζω κι εγω διαφορα συνεχεια προσπαθωντας να καταλαβω πολλες  εννοιες  που δεν γνωριζω. Ωστισο εχω παρακολουθησει μονο εναν κυκλο, οπου βρηκαμε ενα ωοθυλακειο που δεν αναπτυχθηκε. Ετσι ειπαμε να ξεκινησουμε απ ευθειας   serpafar. Σε 2 εβδομαδες   περιπου περιμενω να αδιαθετησω για να ξεκινησω. Τωρα οσον αφορα το σακχαρο.. εχω χαμηλο. Κανω και υπογλυκαιμικα επεισοδια. Δεν ανεβαζω ποτε.. μόνο πεφτει αφου φαω συνηθως!  Ξεκινησα να κανω περισσοτερα γευματα.. κ αρχισα φρουτα.. σαλατες. .. γαλα κτλ. Ελπιζω να αρκει. Οποτε δεν ξερω αν το glucophase λειτουργησει σε εμενα..! Προς το παρον με εχει φαει η αγωνια.. κ δεν περνουν οι μερες   για να ξεκινησω τα χαπια κ να δω αν κανω ωοθυλακια.. πόσα.. αν τα ωαρια θα ειναι οκ.. αν.. αν.. αν.. 

Υπομονή κορίτσι μου τώρα. Οι εξετάσεις σου είναι πολύ καλές οπότε μη σκέφτεσαι τα πως και τα αν....όλα θα πάνε καλά και τα αυγουλάκια σου θα είναι σούπερ.

Κορίτσια με έπιασε απελπισία. Ο εξωσω μου έκλεισε ραντεβού 19 Απριλίου που σημαίνει ότι μέχρι να ξεκινησουμε θα χάσω και τον κύκλο του Απριλίου. Ο άντρας μου λέει ψυχραιμία. Οκ δεν είναι κάτι τραγικό απλά η ανυπομονησία μου έχει χτυπήσει ταβάνι χαχαχαχα και φυσικά είμαι μέσα στα νεύρα. Και μου λέει πάλι ο άντρας μου έχουμε 2 μήνες ακόμα να προσπαθούμε μόνοι μας γιατί μετά θα ξεκινήσεις φάρμακα και θα μας απαγορεύει ο γιατρός χαχαχαχα άσε που ίσως μας έρθει στο παρά πέντε από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 said:

Υπομονή κορίτσι μου τώρα. Οι εξετάσεις σου είναι πολύ καλές οπότε μη σκέφτεσαι τα πως και τα αν....όλα θα πάνε καλά και τα αυγουλάκια σου θα είναι σούπερ.

Κορίτσια με έπιασε απελπισία. Ο εξωσω μου έκλεισε ραντεβού 19 Απριλίου που σημαίνει ότι μέχρι να ξεκινησουμε θα χάσω και τον κύκλο του Απριλίου. Ο άντρας μου λέει ψυχραιμία. Οκ δεν είναι κάτι τραγικό απλά η ανυπομονησία μου έχει χτυπήσει ταβάνι χαχαχαχα και φυσικά είμαι μέσα στα νεύρα. Και μου λέει πάλι ο άντρας μου έχουμε 2 μήνες ακόμα να προσπαθούμε μόνοι μας γιατί μετά θα ξεκινήσεις φάρμακα και θα μας απαγορεύει ο γιατρός χαχαχαχα άσε που ίσως μας έρθει στο παρά πέντε από μόνο του.

Μην αγχώνεσαι @Chrussa1982 μου δεν είναι και τόσο πολύς καιρός. Εγώ θα σου έλεγα αυτό τον μήνα να αφεθείς, να χαλαρώσεις και να χαρείς τον άντρα σου και τις επαφές σας. Δίκιο έχει ο άντρας σου, μπορεί στο παραπέντε και μόνο που θα χαλαρώσεις αφου τον επόμενο μήνα πας για εξωσω, να ερθει το ζουζούνι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Μην αγχώνεσαι @Chrussa1982 μου δεν είναι και τόσο πολύς καιρός. Εγώ θα σου έλεγα αυτό τον μήνα να αφαιθείς, να χαλαρώσεις και να χαρείς τον άντρα σου και τις επαφές σας. Δίκιο έχει ο άντρας σου, μπορεί στο παραπέντε και μόνο που θα χαλαρώσεις αφου τον επόμενο μήνα πας για εξωσω, να ερθει το ζουζούνι.

Μακάρι κορίτσι μου!!!ήδη νιώθω καλύτερα πάντως!!!πήγα και έκανα υπέρηχο θυροειδή μου βρήκαν ένα μικρούλη οζίδιο αριστερά άνευ σημασίας όπως είπε ο γιατρός. Πάει και αυτό, ο γυναικολόγος έμεινε και τέλος. Λέω να πάω να κάνω και υστεροσκοπηση έτσι από μόνη μου όπως και η @Ellidr να έχω και από εκεί μια εικόνα.

Αύριο είναι η μέρα σου πάλι θα φάμε τα νύχια μας μέχρι να μας πεις ότι ανέβηκε η χοριακη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 said:

Μακάρι κορίτσι μου!!!ήδη νιώθω καλύτερα πάντως!!!πήγα και έκανα υπέρηχο θυροειδή μου βρήκαν ένα μικρούλη οζίδιο αριστερά άνευ σημασίας όπως είπε ο γιατρός. Πάει και αυτό, ο γυναικολόγος έμεινε και τέλος. Λέω να πάω να κάνω και υστεροσκοπηση έτσι από μόνη μου όπως και η @Ellidr να έχω και από εκεί μια εικόνα.

Αύριο είναι η μέρα σου πάλι θα φάμε τα νύχια μας μέχρι να μας πεις ότι ανέβηκε η χοριακη σου!!

Έτσι μπράβο, όλα καλά θα πάνε. Σύντομα θα τελειώσει η περιπέτεια και έρχονται τα ωραία. Επειδή δεν ξέρω, η υστεροσκόπηση δεν είναι στις εξετάσεις του κέντρου;  δεν ξέρω απλά ρωτάω μην την πληρώσεις ξανά. Και τα νύχια και τα δάκτυλα όλα θα τα φάω. Αγχώνομαι εκείνη την ώρα που πλησιάζει να μου στείλουν το αποτελέσμα. Πριν ειμαι καλά αλλά εκείνη την ώρα τρελαίνομαι.  Τις προάλλες ειχα σηκωθει και ξανακάτσει στην καρέκλα 100 φορές σε ένα λεπτό. 

Just now, Mamanino said:

Κορίτσια καλησπέρα 

Η χοριακη σήμερα έδειξε 65.

Αύριο περίμενα περίοδο. 

Δεν ξέρω, νομίζω δεν έχω χαρεί. Ανησυχώ, πάλι η ίδια ιστορία φοβάμαι 

Γιατί γλυκιά μου στεναχωριέσαι;  μα αύριο περίμενες περίοδο, ουτε καν σε καθυστέρηση δεν ήσουν. Εγώ που είχα 83 οπου και να έψαξα ήταν φυσιολογικό το νούμερο για την ημέρα που περίμενα περίοδο ή μια μέρα πριν τέλος παντων. Εχω κυκλο 27 με 28 και την έκανα 27η. Γιατι προβληματίζεσαι; εγω θα σου έλεγα να χαρείς και θα σου πω με το καλό. Να πάνε όλα τέλεια. Έλα χαμογέλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου!!!ήδη νιώθω καλύτερα πάντως!!!πήγα και έκανα υπέρηχο θυροειδή μου βρήκαν ένα μικρούλη οζίδιο αριστερά άνευ σημασίας όπως είπε ο γιατρός. Πάει και αυτό, ο γυναικολόγος έμεινε και τέλος. Λέω να πάω να κάνω και υστεροσκοπηση έτσι από μόνη μου όπως και η @Ellidr να έχω και από εκεί μια εικόνα.

Αύριο είναι η μέρα σου πάλι θα φάμε τα νύχια μας μέχρι να μας πεις ότι ανέβηκε η χοριακη σου!!

Κορίτσι μου εμένα μου το πρότεινε ο καινούργιος γυναικολόγος που πήγα 

Γιατί το ενδομήτριο μου είναι λεπτό 

Αλλά απ' ότι μου είπε θα μου την εκανε έτσι κ αλλιώς γιατί σε ανεξήγητη υπογονιμότητα θα πρέπει να τα αποκλείσουμε όλα πριν προχωρήσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...