Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Dimi84 είπε:

Οχι δεν μου τον έχει δει τουλάχιστον δεν μου έχει πει αν τον έχει δει πιστευω στη Β θα το δει ποιο εκτενέστερα 

Εγώ τον είδα μόνο στην αυχενική και την προηγούμενη φορά τον ρώτησα και μου είπε στην β επιπέδου θα τον δω! Γιατί βλέπω που λένε μερικά κορίτσια ότι τους το λένε? Δηλ μπορεί να πέσει όσο περνάει η εγκυμοσύνη? Εμένα ήταν 3,4 την 12η εβδομάδα! Τώρα είμαι 17 δεν ξέρω αν είναι ίδιος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ τον είδα μόνο στην αυχενική και την προηγούμενη φορά τον ρώτησα και μου είπε στην β επιπέδου θα τον δω! Γιατί βλέπω που λένε μερικά κορίτσια ότι τους το λένε? Δηλ μπορεί να πέσει όσο περνάει η εγκυμοσύνη? Εμένα ήταν 3,4 την 12η εβδομάδα! Τώρα είμαι 17 δεν ξέρω αν είναι ίδιος

Δεν εχουμε μιλήσει καθόλου για τον τράχηλο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ τον είδα μόνο στην αυχενική και την προηγούμενη φορά τον ρώτησα και μου είπε στην β επιπέδου θα τον δω! Γιατί βλέπω που λένε μερικά κορίτσια ότι τους το λένε? Δηλ μπορεί να πέσει όσο περνάει η εγκυμοσύνη? Εμένα ήταν 3,4 την 12η εβδομάδα! Τώρα είμαι 17 δεν ξέρω αν είναι ίδιος

Κορίτσι, εμείς είχαμε ήδη μια κύηση στην οποία είχαμε θέμα με τον τράχηλο.

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό ο μπέμπης¡ Όσο για τον τράχηλο δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι για να σε βοηθήσω.. ελπίζω όλα καλά να είναι!!

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω αρχίσει και βελτιωνομαι αρκετά σε αυτό το θέμα! Τρώω γύρω στα 3 φρούτα την ημέρα περπατάω κάθε μέρα μισή ώρα κάνω γυμναστική μέρα παρά μέρα και με έχει βοηθήσει πολύ! Σχεδόν κάθε μέρα αν όχι μέρα παρά μέρα! Αν και υγρά πολλά δεν πίνω. 

Ρε κορίτσια τον τράχηλο σας τον λέει σε κάθε ραντεβού ο γιατρός? Εμένα που τον ρώτησα την προηγούμενη φορά μου είπε θα τον δει ο γιατρός στην β επιπέδου!

Εμένα τον βλέπει σε κάθε ραντεβού!ξέρει όμως ο γιατρός σου για να σου είπε τότε!

Link to comment
Share on other sites

Χθες δεν την έβαλα τελικά την κρέμα αλλά ξεκινάω από σήμερα το βράδυ! Γιατί εντοπισα και κάτι υγρά κιτρινωπα και λέω άστο μην προχωρήσει και γινει χειρότερα! 

Σήμερα επιτέλους πήγα για καφεδάκι το πρωί είχε τέλεια μέρα με ήλιο μετά πηγα και βόλτα αγορά και φυσικά έκανα το λάθος και μπηκα σε ένα μαγαζί που μ αρέσει και είχε όλα τα μπεμπέ - 50%.. και καπως έτσι έκανα την πρώτη αγορά του μωρού! :x

Βεβαια την ρώτησα την πωλήτρια μέχρι πότε είναι οι αλλαγές μη μου κανει και εμένα κανένα ντου και είναι ξαφνικά κορίτσι... Αν και συνήθως τα αγοράκια δεν τα μπερδεύουν εύκολα όσο τα κορίτσια! 

Ααα επίσης όσον αφορά τον τράχηλο δεν μου τον μέτρησε ακόμη με κολπικό υπέρηχο αλλά στην α επιπέδου γράφει στο χαρτί 3,8.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Με ανησυχεί που μου το λένε συνέχεια και δεν ξέρω γιατί...

Οοοομως εγώ θεωρώ ότι έχω κοιλιά απλά ακόμα δεν έχει μεγαλώσει πάρα πολύ...

Τέλος πάντων...

Καλά είσαι;

Ξεκουράζεσαι καθόλου ;

Εμένα ο γιατρός μου λέει όταν έχει κοιλιά από νωρίς μια έγκυος είναι λίπος κ κιλά!τώρα ο κόσμος ότι θέλει λέει!δικοί μας άνθρωποι αν το λένε ίσως έχουν άλλο μετρο σύγκρισης 

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

ΑΝΑΤΡΟΠΗ!!! Κοριτσια, ανατροπή!!! Έχω αγοράκι!! Το έμαθα σήμερα!!! Ξεκάθαρα!! Το είδα κι εγώ η καραασχετη!! Απίστευτο!! Το είχα σίγουρο για κοριτσάκι!! Ψώνισα και για το πάρτι!! Σε άλλα νέα τωρα, ο τράχηλος πηγε 2,5 και σε σημεία 2,2! Ο γιατρός δεν ανησυχεί καθολου,εγω όμως φοβερά! Είμαι μόλις 18 εβδομαδων ,πώς θα βγει η εγκυμοσύνη ως τι τελος;; Θα πάω και σε άλλον για 2η γνώμη! Του είπα για ουτρο ή για επιπλέον μαγνησια και μου πε όχι!! 

Με το καλό ο γιος σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Με ανησυχεί που μου το λένε συνέχεια και δεν ξέρω γιατί...

Οοοομως εγώ θεωρώ ότι έχω κοιλιά απλά ακόμα δεν έχει μεγαλώσει πάρα πολύ...

Τέλος πάντων...

Καλά είσαι;

Ξεκουράζεσαι καθόλου ;

Αντε καλέ που αγχώνεσαι και για την κοιλιά που είναι μικρή... Και εμένα τίποτα δεν είναι ακόμη.. Μια σταλιτσα.. Και μου λένε που είναι λέω δεν ξέρω μπορεί να μην είμαι έγκυος τελικά :razz: τι να τους πω δηλαδή!

Αμα ήταν μεγάλη η κοιλια θα μας λέγανε ααα τόσο νωρίς και έχεις τέτοια κοιλια που θα φτάσει μετά; Οπότε μην δίνεις σημασία! Παίζει ρόλο και ο σωματοτυπος και πάρα πολλά ακόμη.. Μπορεί να ανοίγει στο πλάι η κοιλια να απλώνεται και να μην φαίνεται τόσο έντονα.. Άλλες έχουν πιο μυτερη.. Χίλια δυο.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια, καλη Κυριακη! 

Κι εμενα ο τραχηλος ειναι απο τα πρωτα πράγματα που κοιταει καθε φορα, βεβαια στην διδυμη κυηση παιζει σημαντικο ρολο. 

Έκανα χθες την καμπύλη ζαχάρου και περιμένω τα αποτελέσματα να δουμε αν θα ξεκινησω ινσουλίνη. 

Κατα τα αλλα εχω τρομερό αγχος και για τον υπερηχο καρδιων και για την Β επιπέδου. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Καλημέρα κοριτσια, καλη Κυριακη! 

Κι εμενα ο τραχηλος ειναι απο τα πρωτα πράγματα που κοιταει καθε φορα, βεβαια στην διδυμη κυηση παιζει σημαντικο ρολο. 

Έκανα χθες την καμπύλη ζαχάρου και περιμένω τα αποτελέσματα να δουμε αν θα ξεκινησω ινσουλίνη. 

Κατα τα αλλα εχω τρομερό αγχος και για τον υπερηχο καρδιων και για την Β επιπέδου. 

Τελικά το άγχος δεν φευγει ποτε αυτό βλέπω εγώ κάθε φορά λέμε τώρα θα είμαστε οκ και παλι άγχος έχουμε χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε? Να ρωτήσω λίγο έχει εδώ και κάποιες μέρες που κάθε βράδυ μουδιάζει η αριστερή παλάμη μου και αργεί πολύ να ξεμουδιασει! Πιο παλιά δεν το είχα αυτό σε καθημερινή βάση! Αραιά και που μπυδιαζε! Και σήμερα σηκώθηκα το πρωί έκανα μπάνιο και την ώρα που έκανα πιστολάκι ήταν ακόμα μουδιασμενο.. μετά από ώρα ξεμουδιασε!! Ξέρετε κάτι γι'αυτό? Έχει τύχει σε καμία? Αύριο που θα πάω στον γιατρό θα τον ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, είμαι από τις μανούλες Αυγούστου αλλά ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες σας. Έχει κάνει καμία από εσάς νιπτ στη Θεσσαλονίκη; Θα μπορούσατε να μου δώσετε πληροφορίες για κάποιο καλό εργαστήριο αν γνωρίζετε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε? Να ρωτήσω λίγο έχει εδώ και κάποιες μέρες που κάθε βράδυ μουδιάζει η αριστερή παλάμη μου και αργεί πολύ να ξεμουδιασει! Πιο παλιά δεν το είχα αυτό σε καθημερινή βάση! Αραιά και που μπυδιαζε! Και σήμερα σηκώθηκα το πρωί έκανα μπάνιο και την ώρα που έκανα πιστολάκι ήταν ακόμα μουδιασμενο.. μετά από ώρα ξεμουδιασε!! Ξέρετε κάτι γι'αυτό? Έχει τύχει σε καμία? Αύριο που θα πάω στον γιατρό θα τον ρωτήσω

Και έμενα μουδιαζουν αλλά έχω και αυχενικο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε? Να ρωτήσω λίγο έχει εδώ και κάποιες μέρες που κάθε βράδυ μουδιάζει η αριστερή παλάμη μου και αργεί πολύ να ξεμουδιασει! Πιο παλιά δεν το είχα αυτό σε καθημερινή βάση! Αραιά και που μπυδιαζε! Και σήμερα σηκώθηκα το πρωί έκανα μπάνιο και την ώρα που έκανα πιστολάκι ήταν ακόμα μουδιασμενο.. μετά από ώρα ξεμουδιασε!! Ξέρετε κάτι γι'αυτό? Έχει τύχει σε καμία? Αύριο που θα πάω στον γιατρό θα τον ρωτήσω

Καλημέρα...μαγνήσιο παίρνεις;

 

3 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Καλημέρα κοριτσια, καλη Κυριακη! 

Κι εμενα ο τραχηλος ειναι απο τα πρωτα πράγματα που κοιταει καθε φορα, βεβαια στην διδυμη κυηση παιζει σημαντικο ρολο. 

Έκανα χθες την καμπύλη ζαχάρου και περιμένω τα αποτελέσματα να δουμε αν θα ξεκινησω ινσουλίνη. 

Κατα τα αλλα εχω τρομερό αγχος και για τον υπερηχο καρδιων και για την Β επιπέδου. 

Από άγχος εδώ, έλα στην παρέα μου...άλλος.με τη βάρκα μας...

Μέχρι στον ύπνο μου το βλέπω :-?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!είμαι 16,3 εβδομάδων κ έχω τελική αρχές Αυγούστου!!!!είχα δει τον γιατρό 4/2 όλα καλά ήταν κ τώρα έχω 1/3 ξανά υπέρηχο....κ είμαι πολύ αγχωμενη......νιώθω ότι δεν φουσκώνει η κοιλιά μου.... εντωμεταξυ αλλάζουν κ τα όργανα σιγά σιγά κ νιώθω ενοχλήσεις περιμετρικά στην κοιλιά και πχ αν έχω αέρια τα νιώθω παντού......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Vlal είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!είμαι 16,3 εβδομάδων κ έχω τελική αρχές Αυγούστου!!!!είχα δει τον γιατρό 4/2 όλα καλά ήταν κ τώρα έχω 1/3 ξανά υπέρηχο....κ είμαι πολύ αγχωμενη......νιώθω ότι δεν φουσκώνει η κοιλιά μου.... εντωμεταξυ αλλάζουν κ τα όργανα σιγά σιγά κ νιώθω ενοχλήσεις περιμετρικά στην κοιλιά και πχ αν έχω αέρια τα νιώθω παντού......

Έτσι είναι η κοιλιά ακόμα...απόλυτα φυσιολογικό...

Φουσκώνει με φαγητό, ξεφουσκώνει με τουαλέτα ...

Ακόμα το μωρό σου είναι 100-200 γραμμάρια...

Σε κάνα μήνα, δεν θα ξεφουσκώνει ούτε με τρόμπα!

Για τους πόνους...ουυυυυ... εννοείται...εγκυμοσύνη χωρίς πόνους δεν γίνεται.

Έχεις εκεί μέσα, έντερα στο φουλ, μήτρα να γίνεται τεράστια, ένα μωρό που διεκδικεί τον χώρο του...

Άστα...

Εγώ σημερα παλι έχω έντονους μυϊκούς πόνους...μέση, ισχία όλα.

Θέλει υπομονή γενικά, μέχρι να βρουν όλα τη θέση τους και να ανοίξει το σώμα όσο χρειάζεται...δεν έχει να κάνει με τα κιλά ούτε με το μωρό σου...

Το μωρό είναι μια χαρά ...

Αν πονάς πολύ, να παίρνεις Ντεπον.

Μην κάθεσαι να πονάς. 

Με το καλό ❤️❤️❤️


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...