Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Amalia90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ που γράφω άλλα σας διαβάζω από την αρχή και πραγματικά θα πω ένα μπράβο σε όλες γιατί μας δίνετε απίστευτο κουράγιο. Εγώ με το καλό είμαι μανούλα του Αυγούστου απλά ήθελα να γράψω εδώ μιας και σας διαβάζω τόσο καιρό! Λοιπόν είναι ένα θεματακι που με απασχολεί. Είμαι 14 εβδομάδων και δεν έχω βάλει πάνω από 3 κιλά και γενικότερα δεν είχα ποτέ θέματα με τη μέση μου αλλά εδώ και κάποιες μέρες με ενοχλεί η μέση μου η μάλλον για να το πω πιο σωστά με ενοχλεί αριστερά σχεδόν πάνω στον πωπό σαν σουβλια και με ανακουφίζει όταν ξαπλώνω στο πλάι και βάζω μαξιλάρι ανάμεσα στα γόνατα μου. Όταν είμαι πολύ ώρα όρθια με πεθαίνει. Δεν είναι λίγο νωρίς για να ανοίγει η λεκάνη όπως μου λένε; Εννοείται θα ρωτήσω και τον γιατρό μου σε λίγες μέρες που θα τον δω αλλά αν κάποια γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό θα χαρώ πολύ να μου πει. Επίσης να πω ότι έχω μια μεγάλη μπάλα πιλάτες και κάνω κάποιες ελαφριές κινήσεις πάνω της και είναι ανακουφιστικο αλλά περιμένω να δω μήπως χρειαστει να πάω σε φυσικοθεραπευτή να έχω καλύτερη εικόνα. Έχει περάσει κάποια από σας κάτι παρόμοιο;

 

Καλως ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!

Νομίζω ότι οι περισσότερες από εμάς έχουμε θεματακια με την μέση, άλλες λιγότερα άλλες περισσότερα..

Εμένα η μέση άρχισε να με ενοχλεί πριν κλείσω το α  τρίμηνο..αν μείνω πολύ ώρα όρθια ειδικά άστα να πάνε, κουράζομαι πολυ εύκολα και πονάει η μέση μου...

Νομίζω ότι λίγο πολύ όλες στα ίδια είμαστε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Amalia90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ που γράφω άλλα σας διαβάζω από την αρχή και πραγματικά θα πω ένα μπράβο σε όλες γιατί μας δίνετε απίστευτο κουράγιο. Εγώ με το καλό είμαι μανούλα του Αυγούστου απλά ήθελα να γράψω εδώ μιας και σας διαβάζω τόσο καιρό! Λοιπόν είναι ένα θεματακι που με απασχολεί. Είμαι 14 εβδομάδων και δεν έχω βάλει πάνω από 3 κιλά και γενικότερα δεν είχα ποτέ θέματα με τη μέση μου αλλά εδώ και κάποιες μέρες με ενοχλεί η μέση μου η μάλλον για να το πω πιο σωστά με ενοχλεί αριστερά σχεδόν πάνω στον πωπό σαν σουβλια και με ανακουφίζει όταν ξαπλώνω στο πλάι και βάζω μαξιλάρι ανάμεσα στα γόνατα μου. Όταν είμαι πολύ ώρα όρθια με πεθαίνει. Δεν είναι λίγο νωρίς για να ανοίγει η λεκάνη όπως μου λένε; Εννοείται θα ρωτήσω και τον γιατρό μου σε λίγες μέρες που θα τον δω αλλά αν κάποια γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό θα χαρώ πολύ να μου πει. Επίσης να πω ότι έχω μια μεγάλη μπάλα πιλάτες και κάνω κάποιες ελαφριές κινήσεις πάνω της και είναι ανακουφιστικο αλλά περιμένω να δω μήπως χρειαστει να πάω σε φυσικοθεραπευτή να έχω καλύτερη εικόνα. Έχει περάσει κάποια από σας κάτι παρόμοιο;

 

Το ισχίο σου είναι με έχει πιασει και εμένα κα είπε η γυναικολογος μετά τις 30 εβδομάδες θα ηρεμήσει αυτό καλός ήρθες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ΕΛΕΝΗ12 said:

καλημερα :) τι κανετε? εχουμε καμια μανουλα εδω ή και μελλουσα μανουλα που να γνωριζει τι στρωματακι επιτρεπεται να βαλουμε στο πορτ μπεμπε του καροτσιου που μπορει να χρησιμοπιηθει και σα λικνο? θεωρειτε το λικνο ειναι απαραιτητη αγορα?

Καλημερα Ελενη! Εμενα προσωπικα το λικνο με βολεψε παρα πολυ γιατι το ειχα διπλα μου στο κρεβατι κολλητα (κατεβαινει η μια πλευρα και ειναι στο ιδιο υψος με το κρεβατι) και κατα τη διαρκεια των νυχτερινων θηλασμων ηταν σωτηριο. Επισης εχει και κλίση (για τυχον παλινδρομησεις που ευτυχως δεν ειχαμε) και ροδακια και δικη του κουνουπιερα. Καλαθούνα δεν ειχα για να κανω τη συγκριση αλλα ξερω οτι πολλα μωρακια δεν καθονται καθολου. Τα λικνα ειναι ακριβα γενικα εγώ το ειχα βρει με εκπτωση το δικο μας στα 150 ευρώ αλλά θα το επαιρνα ξανα και ξανα. Δεν σηκωνομουν καν απλα τη εβαζα τη μπεμπα στο κρεβατι μου, θηλαζε και την εβαζα παλι στο λικνο. Εμεινε εκει μεχρι 6 μηνων γιατι μετα τη μετεφερα στο δωματιο της στην κουνια της. Στο πορτ μπεμπε δεν εχει στρωματακι? Το δικο μου λικνο ειχε στρωμα στη συσκευσια. Νομιζω ολα εχουν... δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος και να κοιτας και καποιο συγκεκριμενο μοντελο. Αλλα καλυτερα παρε ενα που να εχει δικο του στρωμα μην ψαχνεις ποιο θα εφαρμοσει και σωστα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλημερα Ελενη! Εμενα προσωπικα το λικνο με βολεψε παρα πολυ γιατι το ειχα διπλα μου στο κρεβατι κολλητα (κατεβαινει η μια πλευρα και ειναι στο ιδιο υψος με το κρεβατι) και κατα τη διαρκεια των νυχτερινων θηλασμων ηταν σωτηριο. Επισης εχει και κλίση (για τυχον παλινδρομησεις που ευτυχως δεν ειχαμε) και ροδακια και δικη του κουνουπιερα. Καλαθούνα δεν ειχα για να κανω τη συγκριση αλλα ξερω οτι πολλα μωρακια δεν καθονται καθολου. Τα λικνα ειναι ακριβα γενικα εγώ το ειχα βρει με εκπτωση το δικο μας στα 150 ευρώ αλλά θα το επαιρνα ξανα και ξανα. Δεν σηκωνομουν καν απλα τη εβαζα τη μπεμπα στο κρεβατι μου, θηλαζε και την εβαζα παλι στο λικνο. Εμεινε εκει μεχρι 6 μηνων γιατι μετα τη μετεφερα στο δωματιο της στην κουνια της. Στο πορτ μπεμπε δεν εχει στρωματακι? Το δικο μου λικνο ειχε στρωμα στη συσκευσια. Νομιζω ολα εχουν... δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος και να κοιτας και καποιο συγκεκριμενο μοντελο. Αλλα καλυτερα παρε ενα που να εχει δικο του στρωμα μην ψαχνεις ποιο θα εφαρμοσει και σωστα..

Κ γω τόσο το είχα αγοράσει 150€ απ' το Λητώ!μου είχε φανεί πολύ λεπτό το στρώμα για αυτό είχα αγοράσει έξτρα στα 30€!εγώ είχα βάλει το μωρό τις πρώτες μέρες στο λίκνο κ ξυπνούσε πολλές φορές!την ημέρα τον είχα στην καλαθουνα κ κοιμόταν κ ένα βράδυ λέω δν τον αφήνω?κ κοιμήθηκε!είναι κ στο παιδί μάλλον!ακόμα κ τώρα που είναι δύο ετών θέλει να νιώθει στριμωγμένος όχι απλωτα για να κοιμηθεί!τώρα το δεύτερο θα το ξεκινήσω πάλι απ' το λίκνο κ βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Amalia90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ που γράφω άλλα σας διαβάζω από την αρχή και πραγματικά θα πω ένα μπράβο σε όλες γιατί μας δίνετε απίστευτο κουράγιο. Εγώ με το καλό είμαι μανούλα του Αυγούστου απλά ήθελα να γράψω εδώ μιας και σας διαβάζω τόσο καιρό! Λοιπόν είναι ένα θεματακι που με απασχολεί. Είμαι 14 εβδομάδων και δεν έχω βάλει πάνω από 3 κιλά και γενικότερα δεν είχα ποτέ θέματα με τη μέση μου αλλά εδώ και κάποιες μέρες με ενοχλεί η μέση μου η μάλλον για να το πω πιο σωστά με ενοχλεί αριστερά σχεδόν πάνω στον πωπό σαν σουβλια και με ανακουφίζει όταν ξαπλώνω στο πλάι και βάζω μαξιλάρι ανάμεσα στα γόνατα μου. Όταν είμαι πολύ ώρα όρθια με πεθαίνει. Δεν είναι λίγο νωρίς για να ανοίγει η λεκάνη όπως μου λένε; Εννοείται θα ρωτήσω και τον γιατρό μου σε λίγες μέρες που θα τον δω αλλά αν κάποια γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό θα χαρώ πολύ να μου πει. Επίσης να πω ότι έχω μια μεγάλη μπάλα πιλάτες και κάνω κάποιες ελαφριές κινήσεις πάνω της και είναι ανακουφιστικο αλλά περιμένω να δω μήπως χρειαστει να πάω σε φυσικοθεραπευτή να έχω καλύτερη εικόνα. Έχει περάσει κάποια από σας κάτι παρόμοιο;

 

Καλώς ήρθες και με το καλό...στις ίδιες βδομάδες ξεκίνησε το πρόβλημα με τη μέση μου και τα ισχία μου...

Βοηθάει πολύ το μασάζ και μια ζώνη κυήσεως. Θα τη βρεις σε φαρμακείο.

 

Καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια μου ❤️

@VDald

@enjoy

Μην χάνεστε...

Μιλήστε μας ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!

Καταρχάς διαβάζω για γενέθλια. Στις 14 Φεβρουαρίου είχα κ εγώ! Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους!

Καλώς όρισαν τα νέα κορίτσια κ εύχομαι τα καλύτερα! 

Ισχία, μέσες, κτλ, όλα φυσιολογικά..

Σχετικά με τους πρώτους μήνες του μωρού, σκέφτομαι κ εγώ για λίκνο ώστε κρεβατάκι να πάρω μια κ καλή γύρω στο 6μηνο κ να του μείνει μέχρι να γίνει πια παιδάκι. Δεν θέλω να μαζεύω πολλά γιατί θα έχω και μετακόμιση κ θα είναι φασαρία. 
Αν κάποια έχει κάποια πρόταση για συγκεκριμένα προϊόντα δοκιμασμένα, ας μας πει. 

20+4 σήμερα κ προχωράμε. 

13 minutes ago, iwanna24 said:

Καλώς ήρθες και με το καλό...στις ίδιες βδομάδες ξεκίνησε το πρόβλημα με τη μέση μου και τα ισχία μου...

Βοηθάει πολύ το μασάζ και μια ζώνη κυήσεως. Θα τη βρεις σε φαρμακείο.

 

Καλημέρα και σε όλα τα κορίτσια μου ❤️

@VDald

@enjoy

Μην χάνεστε...

Μιλήστε μας ❤️❤️❤️

Μ αρέσει να με ζητάς :P Χαχαχα, φιλάκιαααααα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , VDald είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Καταρχάς διαβάζω για γενέθλια. Στις 14 Φεβρουαρίου είχα κ εγώ! Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους!

Καλώς όρισαν τα νέα κορίτσια κ εύχομαι τα καλύτερα! 

Ισχία, μέσες, κτλ, όλα φυσιολογικά..

Σχετικά με τους πρώτους μήνες του μωρού, σκέφτομαι κ εγώ για λίκνο ώστε κρεβατάκι να πάρω μια κ καλή γύρω στο 6μηνο κ να του μείνει μέχρι να γίνει πια παιδάκι. Δεν θέλω να μαζεύω πολλά γιατί θα έχω και μετακόμιση κ θα είναι φασαρία. 
Αν κάποια έχει κάποια πρόταση για συγκεκριμένα προϊόντα δοκιμασμένα, ας μας πει. 

20+4 σήμερα κ προχωράμε. 

Μ αρέσει να με ζητάς :P Χαχαχα, φιλάκιαααααα!

Χρόνια σου πολλά να είσαι πάντα γερή κε το καλό το μωράκι σας!

Εγώ να σου πω σαν καινούργια μαμά πήρα τα πάντα!δν ξέρεις τι θα σου φανεί χρήσιμο κ τι όχι!κ πολλά είναι στο παιδί οπότε σε δεύτερο μπορεί να χρησιμοποιηθεί!ο πρώτος υιός δν ήθελε το λίκνο κ το ριλαξ!έκατσε όμως φουλ στο πάρκο μέχρι κ μεγάλος!άλλη μαμά πχ λέει το δικό μου δν έκατσε στο πάρκο!πάρτα όλα κ θα δείτε!

Το μόνο που δν πήρα ποτέ κ δν μου χρειάστηκε οντως ήταν η ενδοεπικοινωνια!κ δν είχα πάρει φωλιά αλλά πήρα τώρα!ααα κ βάση μπανιερο δν πήρα γτ το άφηνα μέσα στην ντουζιέρα βολευτηκαμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, marilia35 said:

Χρόνια σου πολλά να είσαι πάντα γερή κε το καλό το μωράκι σας!

Εγώ να σου πω σαν καινούργια μαμά πήρα τα πάντα!δν ξέρεις τι θα σου φανεί χρήσιμο κ τι όχι!κ πολλά είναι στο παιδί οπότε σε δεύτερο μπορεί να χρησιμοποιηθεί!ο πρώτος υιός δν ήθελε το λίκνο κ το ριλαξ!έκατσε όμως φουλ στο πάρκο μέχρι κ μεγάλος!άλλη μαμά πχ λέει το δικό μου δν έκατσε στο πάρκο!πάρτα όλα κ θα δείτε!

Το μόνο που δν πήρα ποτέ κ δν μου χρειάστηκε οντως ήταν η ενδοεπικοινωνια!κ δν είχα πάρει φωλιά αλλά πήρα τώρα!ααα κ βάση μπανιερο δν πήρα γτ το άφηνα μέσα στην ντουζιέρα βολευτηκαμε

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. 
Δεν με κόβω για δεύτερο εκτός κ αν μου το φέρει έτοιμο ο πελαργός, χαχαχα!! 

Θα προσπαθήσω να το πάω μινιμαλιστικά για αρχή κ αν δω πως δεν του κάθεται καλά, θα προβώ σε ενισχύσεις ;) 

@iwanna24 πήρα ζώνη, από αυτές που πιάνουν το κάτω μέρος της κοιλιάς. Την φοράς όλη μέρα ή στην ορθοστασία; Κάθεσαι με την ζώνη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , VDald είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. 
Δεν με κόβω για δεύτερο εκτός κ αν μου το φέρει έτοιμο ο πελαργός, χαχαχα!! 

Θα προσπαθήσω να το πάω μινιμαλιστικά για αρχή κ αν δω πως δεν του κάθεται καλά, θα προβώ σε ενισχύσεις ;) 

@iwanna24 πήρα ζώνη, από αυτές που πιάνουν το κάτω μέρος της κοιλιάς. Την φοράς όλη μέρα ή στην ορθοστασία; Κάθεσαι με την ζώνη;

Σε ψάχνω ...

Λοιπόν, όλη μέρα...μόνο στον ύπνο της βγάζω...κάθομαι με τη ζώνη και επειδή κάνω καθιστική δουλειά βοηθάει και εκεί...

Ο γιατρός είπε ότι δεν ενοχλεί καθόλου όπως και να είναι και όση ώρα και να τη φοράς...

Αχ μακάρι να σε βοηθήσει όσο εμένα...

Εγώ πλέον και δουλειές κάνω και μαγειρεύω και δουλειά πάω και όλα και δεν πονάω.. είμαι πάρα πολύ καλά. 

 

πρίν από 42 λεπτά , VDald είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. 
Δεν με κόβω για δεύτερο εκτός κ αν μου το φέρει έτοιμο ο πελαργός, χαχαχα!! 

Θα προσπαθήσω να το πάω μινιμαλιστικά για αρχή κ αν δω πως δεν του κάθεται καλά, θα προβώ σε ενισχύσεις ;) 

@iwanna24 πήρα ζώνη, από αυτές που πιάνουν το κάτω μέρος της κοιλιάς. Την φοράς όλη μέρα ή στην ορθοστασία; Κάθεσαι με την ζώνη;

Έτσι έλεγα και εγώ...δεύτερο δεν κάνω...

Τρία χρόνια το έλεγα και με σθένος...

Και τώρα...λέω να κάνω και ένα τρίτο...❤️❤️❤️

 

@VDaldτώρα το είδαααα....χρόνια πολλά υπέροχη!

Να είσαι ευτυχισμένη και με το καλό το σκατουλακι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, iwanna24 said:

Σε ψάχνω ...

Λοιπόν, όλη μέρα...μόνο στον ύπνο της βγάζω...κάθομαι με τη ζώνη και επειδή κάνω καθιστική δουλειά βοηθάει και εκεί...

Ο γιατρός είπε ότι δεν ενοχλεί καθόλου όπως και να είναι και όση ώρα και να τη φοράς...

Αχ μακάρι να σε βοηθήσει όσο εμένα...

Εγώ πλέον και δουλειές κάνω και μαγειρεύω και δουλειά πάω και όλα και δεν πονάω.. είμαι πάρα πολύ καλά. 

 

Έτσι έλεγα και εγώ...δεύτερο δεν κάνω...

Τρία χρόνια το έλεγα και με σθένος...

Και τώρα...λέω να κάνω και ένα τρίτο...❤️❤️❤️

Ευχαριστώ αγάπη. Θα την φορέσω να δω.

Δεν με παίρνει ηλικιακά για άλλο μωρό, εκτός κ αν το κάνω στα καπάκια αλλά δεεεεεεεεν νομίζω να θέλω ξανά τους εμετούς κ την αηδία και το τόσο άγχος. 
Είναι πολύ πολύ σημαντικό να έχεις αδέρφια φυσικά.. Θα ελπίζω σε καλούς φίλους και ξαδερφάκια.. 

Σου εύχομαι κ το τρίτο και όσα ακόμη θες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , VDald είπε:

Ευχαριστώ αγάπη. Θα την φορέσω να δω.

Δεν με παίρνει ηλικιακά για άλλο μωρό, εκτός κ αν το κάνω στα καπάκια αλλά δεεεεεεεεν νομίζω να θέλω ξανά τους εμετούς κ την αηδία και το τόσο άγχος. 
Είναι πολύ πολύ σημαντικό να έχεις αδέρφια φυσικά.. Θα ελπίζω σε καλούς φίλους και ξαδερφάκια.. 

Σου εύχομαι κ το τρίτο και όσα ακόμη θες!

Άντε καλέ...σημαντικό είναι να έχουμε την υγειά μας. 

Η σχέση με τα αδέρφια δεν έκανα εξασφαλισμένη. Δεν κάνεις παιδιά για τα παιδιά!

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, VDald είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. 
Δεν με κόβω για δεύτερο εκτός κ αν μου το φέρει έτοιμο ο πελαργός, χαχαχα!! 

Θα προσπαθήσω να το πάω μινιμαλιστικά για αρχή κ αν δω πως δεν του κάθεται καλά, θα προβώ σε ενισχύσεις ;) 

@iwanna24 πήρα ζώνη, από αυτές που πιάνουν το κάτω μέρος της κοιλιάς. Την φοράς όλη μέρα ή στην ορθοστασία; Κάθεσαι με την ζώνη;

Σίγουρα δν θα τα πάρεις κ όλα από αρχή όπως πάρκο η καρεκλακι φαγητού!αλλά αν δν έχεις να πάρεις δανεικά πράγματα πάλι είναι αρκετά τα χρήσιμα!εγώ δν είχα κάποιον να μου δώσει οπότε τα πήραμε όλα απ' την αρχή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Amalia90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ που γράφω άλλα σας διαβάζω από την αρχή και πραγματικά θα πω ένα μπράβο σε όλες γιατί μας δίνετε απίστευτο κουράγιο. Εγώ με το καλό είμαι μανούλα του Αυγούστου απλά ήθελα να γράψω εδώ μιας και σας διαβάζω τόσο καιρό! Λοιπόν είναι ένα θεματακι που με απασχολεί. Είμαι 14 εβδομάδων και δεν έχω βάλει πάνω από 3 κιλά και γενικότερα δεν είχα ποτέ θέματα με τη μέση μου αλλά εδώ και κάποιες μέρες με ενοχλεί η μέση μου η μάλλον για να το πω πιο σωστά με ενοχλεί αριστερά σχεδόν πάνω στον πωπό σαν σουβλια και με ανακουφίζει όταν ξαπλώνω στο πλάι και βάζω μαξιλάρι ανάμεσα στα γόνατα μου. Όταν είμαι πολύ ώρα όρθια με πεθαίνει. Δεν είναι λίγο νωρίς για να ανοίγει η λεκάνη όπως μου λένε; Εννοείται θα ρωτήσω και τον γιατρό μου σε λίγες μέρες που θα τον δω αλλά αν κάποια γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό θα χαρώ πολύ να μου πει. Επίσης να πω ότι έχω μια μεγάλη μπάλα πιλάτες και κάνω κάποιες ελαφριές κινήσεις πάνω της και είναι ανακουφιστικο αλλά περιμένω να δω μήπως χρειαστει να πάω σε φυσικοθεραπευτή να έχω καλύτερη εικόνα. Έχει περάσει κάποια από σας κάτι παρόμοιο;

 

Από 14εβδομάδων έως 16εβδομάδων υπήρχαν μέρες που δεν μπορώ να περπατήσω από τον πόνο στους γοφούς, στην λεγόμενη ουρά π αποκαλούμε κ την μέση σαν σούβλιες όπως λες. Μερικές φορές δεν με άφηνε να κοιμηθω.Τωρα μ φύγε αλλά μ ήρθε τρομερή κόπωση ζαλάδα κ υπνηλία πάλι.Να ρωτάς πάντα τον γιατρό σ. Εγώ τ στέλνω μνμ κάθε φορά π νοιώθω καπως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Ήδη με κάποιες διατάσεις ειδικές για εγκυμοσύνη και για πονο εκεί στο γοφο που ξεκίνησα να κάνω, σαν να ξεμπλοκαρε λίγο το νεύρο εκεί και νιώθω καπως καλύτερα. Νομίζω πως όλο αυτό οφειλεται στην ακινησία τρεις μήνες τώρα που δεν ασκούμαι και δεν κάνω τίποτα  και επιδεινώθηκε. Εννοείται πως θα επικοινωνήσω και με τον γιατρό μου. Σας ευχαριστώ κορίτσια! Το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μας να είναι γαλήνιο και όσο το δυνατόν ανώδυνο για όλες μας:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...