Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Polly1 είπε:

Κορίτσια,ελπίζω να μην ξαναχαλασει ο καιρός γιατί το μόνο πανωφόρι που μου κάνει είναι ένα παλτουδακι ψιλό! Τα υπόλοιπα δεν κουμπώνουν!! Τα έπαιρνα κι εγώ θεοστενα και τώρα δε θέλω να δώσω λεφτά για ενα μηνα!! Αν και βγαίνω κάθε μέρα έξω αναγκαστικά!! Μπορεί να χω πάρει λίγα κιλά αλλά η κοιλιά είναι τεράστια! Εσάς σας κάνουν τα μπουφάν σας;; Τι φορατε;; Έχω και μια γουνιτσα(ψεύτικη φυσικα) αλλά φαίνομαι σαν αρκούδα (αληθινη) όταν τη φορέσω!! 

Χαχαχαχα κ γω γουνιτσα έχω κ φοράω γτ είμαι κρυουλιαρα!δν μου κλείνουν τα πανωφόρια κ τα αφήνω ανοιχτά κ γω δν θέλω να αγοράσω γτ θα πάνε χαμένα!κ γενικά δν ξανοιγομαι με ρούχα!πήρα μόνο μια ανοιξιάτικη μπλούζα ένα φουστάνι με μακρύ μανίκι κ ένα καλοκαιρινό γτ είχε τώρα εκπτώσεις θα πορευτώ με αυτά κ ένα δύο ρούχα που έτυχε να έχω πιο φαρδυα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, VDald είπε:

Γεια κ από εμένα.

Αύριο ολοκληρώνω και την 21η βδομάδα κ έχω πάρει 5-6 κιλά αλλά όπως λέει και η Ιωάννα, νομίζω πως είναι μόνο κοιλιά (μωρό και υγρά), άσχετα αν μου την είπε ο γιατρός...

Β επιπέδου θα είμαι 24η βδομάδα, οριακά δλδ.

Αυτή η εξέταση της καρδιάς τι είναι; Όλες θα την κάνετε; Εγώ δεν ξέρω.. Έχω ήδη κάνει την DNA εξτρά και τελικά ήταν όλα μια χαρά.
Πόσες εξετάσεις κ εμβόλια πια; :huh:

Ποια εξέταση DNA έκανες και σε ποια βδομάδα σου είπε να την κάνεις;;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iwanna24 said:

Τώρα είμαι στη 19η βδομάδα...

Β θα κάνω 22η-23η.

Από κιλά είμαι 56... ξεκινησα 51...

Πήρα απότομα 5 κιλά και δεν έχω πάρει πάνω από μήνα κάτι...

Νομίζω πρήξιμο. 

Κι εγώ έχω πάρει 4,5-5. Ήμουν 55 και κοντεύω 60. Μακάρι να είναι πρήξιμο και το δικό μου, αλλά δεν νομίζω.. :(

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dream85 said:

Ποια εξέταση DNA έκανες και σε ποια βδομάδα σου είπε να την κάνεις;;

Την έκανα αφού πρώτα έκανα την αυχενική διαφάνεια, εντελώς προληπτικά. Ήμουν 17η-18η όταν έδωσα αίμα. 

 

Πωω τι νύστα είναι αυτή.. 

 

Το μπουφάν κ μένα με το ζόρι αλλά υπομονή - δεν ψωνίζω ώστε να αναγκαστώ να χάσω όσα πάρω από κιλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Εμένα μέχρι στιγμής αυτό που φοράω το μπουφάν είναι τσίτα στην κοιλιά αλλά κλείνει, αν και έχω κάνει και εγώ κοιλιά! Ευτυχώς πήρα ένα παλτουδακι πριν μια βδομάδα που έχει αρκετό περιθώριο πιστεύω μέχρι το Πάσχα να μου κάνει! Και εγώ δεν θέλω ακόμα να πάρω ρούχα μετά το Πάσχα σίγουρα θα χρειαστεί μέχρι τότε με φόρμες και κάνα μπλουζοφορεμα..και εγώ έχω κάνει κοιλιά και στήθος πολύ σχεδόν τριπλάσιο έγινε! Εσάς μεγάλωσε το στήθος?? Ευτυχώς δεν πονάει..

 

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Εμένα δεν είναι μεγάλη η κοιλιά...όλοι μου λένε ότι δεν φαίνομαι με τίποτα έγκυος και δεν έχω βασικά κοιλιά...σαν να έχω φάει φασολάδα. Μέχρι εκεί. 

Το στήθος μεγάλωσε υπερβολικά. Τριπλάσιο. 

 

1 ώρα πρίν, marilia35 είπε:

Χαχαχαχα κ γω γουνιτσα έχω κ φοράω γτ είμαι κρυουλιαρα!δν μου κλείνουν τα πανωφόρια κ τα αφήνω ανοιχτά κ γω δν θέλω να αγοράσω γτ θα πάνε χαμένα!κ γενικά δν ξανοιγομαι με ρούχα!πήρα μόνο μια ανοιξιάτικη μπλούζα ένα φουστάνι με μακρύ μανίκι κ ένα καλοκαιρινό γτ είχε τώρα εκπτώσεις θα πορευτώ με αυτά κ ένα δύο ρούχα που έτυχε να έχω πιο φαρδυα

 

πρίν από 37 λεπτά , VDald είπε:

Την έκανα αφού πρώτα έκανα την αυχενική διαφάνεια, εντελώς προληπτικά. Ήμουν 17η-18η όταν έδωσα αίμα. 

 

Πωω τι νύστα είναι αυτή.. 

 

Το μπουφάν κ μένα με το ζόρι αλλά υπομονή - δεν ψωνίζω ώστε να αναγκαστώ να χάσω όσα πάρω από κιλά. 

Τελεια,κορίτσια!! Ναι,να πάμε ξανά στα κιλά μας ,αν και δεν μπόρεσα να τα χάσω από την προηγούμενη φορά!! Βέβαια δεν προσπάθησα κιολας,αλλά  αυτή τη φορά και γυμναστική και διαιτολόγο αν χρειαστεί!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Polly1 είπε:

 

 

 

Τελεια,κορίτσια!! Ναι,να πάμε ξανά στα κιλά μας ,αν και δεν μπόρεσα να τα χάσω από την προηγούμενη φορά!! Βέβαια δεν προσπάθησα κιολας,αλλά  αυτή τη φορά και γυμναστική και διαιτολόγο αν χρειαστεί!! 

Κ μένα μου έμειναν απ' την πρώτη κυηση κιλά αλλά δν προσπάθησα να τα χάσω έτρωγα!τώρα σ αυτή τη κύηση πάω καλύτερα έχω πάρει 3 κιλά ως τώρα!θα φανεί στο μελλον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Γεια σας κορίτσια εδω είμαι σας διαβάζω καθημερινά!! Εγώ Δευτέρα έχω γιατρό και ανυπομονώ!! Αχχχ τι ωραία!! Εγώ ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα! Να αρχίσω να ανησυχώ?? Εσύ πολύ νωρίς από την ην 17η εβδομάδα!! Ο γιατρός στην αυχενική μου είχε πει κατά την 24η.. καλά πολύ αργά!! Πάντως περιττό να σας πω ότι ακόμα δεν μου έχουν φύγει οι πικριλες στο στόμα τις έχω κάθε μέρα και φοβάμαι θα με πάει έτσι μέχρι τέλος!! Πφφφφ...εσύ είσαι τελείως καλά? Σου έφυγαν όλα??

Ναι έτυχε από την προηγούμενη βδομαδα να αρχίζω να το νιώθω!! Μάλλον επειδή δεν έχω βάλει κιλά, νομίζω κανενα...ημουν μειων 2 και αντε τώρα που τρώω να έβαλα κανένα... Θα ζυγιστω στον γιατρό την άλλη βδομάδα που έχω ραντεβού και θα δω!

Και κοιλια σχεδόν τίποτα.. Όταν ξυπναω δεν έχω αλλά μετά μέσα στην μέρα που τρώω πρηζεται ελαφρώς.. Όχι κάτι ιδιαίτερο όμως. 

Πικριλες έχω και εγώ όχι φυσικά τόσο έντονες όσο πριν! Παλεύονται! Είναι ανάλογα και τι θα φαω! Αλλά πλέον οι εμετοι έχουν φύγει ευτυχώς και οι αναγούλες επίσης... :-o

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Εμένα μέχρι στιγμής αυτό που φοράω το μπουφάν είναι τσίτα στην κοιλιά αλλά κλείνει, αν και έχω κάνει και εγώ κοιλιά! Ευτυχώς πήρα ένα παλτουδακι πριν μια βδομάδα που έχει αρκετό περιθώριο πιστεύω μέχρι το Πάσχα να μου κάνει! Και εγώ δεν θέλω ακόμα να πάρω ρούχα μετά το Πάσχα σίγουρα θα χρειαστεί μέχρι τότε με φόρμες και κάνα μπλουζοφορεμα..και εγώ έχω κάνει κοιλιά και στήθος πολύ σχεδόν τριπλάσιο έγινε! Εσάς μεγάλωσε το στήθος?? Ευτυχώς δεν πονάει..

Ακόμα μου κάνουν αμ και δεν ντυνομουν ποτε βαριά με παλτο και τέτοια . Το στήθος. Εγώ ποτε δεν εκανα μεγάλο στήθος έχω ένα χρόνο περιπου ππυ το έφτιαξα αλλά δεν έχω δει μεγάλη διαφορά ίσως λόγο εν θεμάτων αλλά ποτε δεν μεγάλωνε μόνον όταν  είχα γάλα στο τέλος και όχι πολυ θα δείξει χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Ναι έτυχε από την προηγούμενη βδομαδα να αρχίζω να το νιώθω!! Μάλλον επειδή δεν έχω βάλει κιλά, νομίζω κανενα...ημουν μειων 2 και αντε τώρα που τρώω να έβαλα κανένα... Θα ζυγιστω στον γιατρό την άλλη βδομάδα που έχω ραντεβού και θα δω!

Και κοιλια σχεδόν τίποτα.. Όταν ξυπναω δεν έχω αλλά μετά μέσα στην μέρα που τρώω πρηζεται ελαφρώς.. Όχι κάτι ιδιαίτερο όμως. 

Πικριλες έχω και εγώ όχι φυσικά τόσο έντονες όσο πριν! Παλεύονται! Είναι ανάλογα και τι θα φαω! Αλλά πλέον οι εμετοι έχουν φύγει ευτυχώς και οι αναγούλες επίσης... :-o

Εγώ έχω βάλει 4 κιλά αλλά πριν ήμουν πολύ λίγα κιλά και από την αρχή εμένα νομίζω πρήστηκε η κοιλιά μου!! Όταν φοράω ειδικά στενά ρούχα φαίνεται έντονα!! Εγώ ακόμα τίποτα θέλω πολύ να το νιώσω! Την Δευτέρα κλείνω την 17η εβδομάδα!!! Μάλλον νωρίς είναι ακόμα κατά την 20η πιστεύω γιατί στο πρώτο αργείς πιο πολύ να το νιώσεις λένε!!

πρίν από 21 λεπτά , Dimi84 είπε:

Ακόμα μου κάνουν αμ και δεν ντυνομουν ποτε βαριά με παλτο και τέτοια . Το στήθος. Εγώ ποτε δεν εκανα μεγάλο στήθος έχω ένα χρόνο περιπου ππυ το έφτιαξα αλλά δεν έχω δει μεγάλη διαφορά ίσως λόγο εν θεμάτων αλλά ποτε δεν μεγάλωνε μόνον όταν  είχα γάλα στο τέλος και όχι πολυ θα δείξει χαχαχα

Εμένα αν συνεχίσει να μεγαλώνει μέχρι το τέλος δεν ξέρω πού θα φτάσει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ έχω βάλει 4 κιλά αλλά πριν ήμουν πολύ λίγα κιλά και από την αρχή εμένα νομίζω πρήστηκε η κοιλιά μου!! Όταν φοράω ειδικά στενά ρούχα φαίνεται έντονα!! Εγώ ακόμα τίποτα θέλω πολύ να το νιώσω! Την Δευτέρα κλείνω την 17η εβδομάδα!!! Μάλλον νωρίς είναι ακόμα κατά την 20η πιστεύω γιατί στο πρώτο αργείς πιο πολύ να το νιώσεις λένε!!

Εμένα αν συνεχίσει να μεγαλώνει μέχρι το τέλος δεν ξέρω πού θα φτάσει!

Xaxxaxaxxxa

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια έχω πάρει 4-5 κιλά και έχω κοιλιά κανονικά. βέβαια αν φορέσω κάτι φαρδύ ξεγελάω ακόμα! Αλλά νιώθω ότι ανοίγει το σώμα μου, ήδη η πλάτη μου με φαγουριζει πολύ! Επίσης αν κ το στήθος δεν το βλέπω πολύ παραπάνω από τις αρχές,αν κ σταμάτησε να πονάει κ να είναι τόσο ευαίσθητο με σφίγγει πολύ ότι και να έχω δοκιμάσει από σουτιέν και θηλασμού κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και εμένα φαίνεται...και όλοι μου δημιουργούν κόμπλεξ ότι έχω μικρή κοιλιά...και σκέφτομαι ειλικρινά, έχουμε ακόμα 4.5 μήνες. 

Ότι τι;

Μια χαρά είναι οι κοιλιτσες μας...

❤️

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dimi84 said:

Εχθές έδωσε κανονική κλωτσιά φάνηκε στη κοιλιά ημουν ξαπλωμένη. Πόσο όμορφο είχα ξεχάσει ποσο όμορφο είναι 

Αχ εμένα που είναι η πρώτη φορά μου φαίνεται πραγματικά απίστευτο! Τι όμορφη αίσθηση..

10 hours ago, iwanna24 said:

Καλημέρα...

@marilia35 αργεί αλλά θα σε ξεκανει!!!

Εμένα την έχει νιώσει και ο σύζυγός δύο φορές...μου λέει ότι την πρώτη κόρη δεν την είχε νιώσει έτσι τόσο νωρίς και νομίζω ότι έχει απόλυτο δίκιο...

Τώρα δίνει γερές και συχνά...ειδικά μόλις φάω.

Είναι ανάλογα στο παιδί τελικά...

Άντε να κάνουμε και τις Β σιγά σιγά όλες, να μπούμε σε μια τελική ευθεία...

Σκέφτομαι τη Β και ένα άγχος το έχω..

Εσείς το σκέφτεστε;

 

 

Άγχος έχω πριν κάθε υπέρηχο.. Ανυπομονώ για τη Β που θα δούμε σίγουρα το φύλο και το προσωπάκι του :wub: 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει πάθει καμία από εσάς κολπίτιδα στην εγκυμοσύνη;;

έχω εδώ και κάποιες μέρες έντονη φαγούρα.. Περίμενα να δω μήπως φύγει από μόνο του αλλά δεν! Μίλησα σήμερα με τον γιατρο και μου έδωσε μια κρέμα ενδοκολπικα. Την αγόρασα αλλά φοβάμαι να βάλω!! Από την άλλη φοβάμαι πως άμα το αφήσω ίσως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο μωρό! :( και επίσης δεν παλεύεται!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Κορίτσια έχει πάθει καμία από εσάς κολπίτιδα στην εγκυμοσύνη;;

έχω εδώ και κάποιες μέρες έντονη φαγούρα.. Περίμενα να δω μήπως φύγει από μόνο του αλλά δεν! Μίλησα σήμερα με τον γιατρο και μου έδωσε μια κρέμα ενδοκολπικα. Την αγόρασα αλλά φοβάμαι να βάλω!! Από την άλλη φοβάμαι πως άμα το αφήσω ίσως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο μωρό! :( και επίσης δεν παλεύεται!! 

Είχα πάθει στην πρώτη κύηση...αλοιφή είχα βάλει και έφυγε...δεν έχεις κάτι να φοβάσαι...και να μείνει δεν παθαίνει κάτι αλλά θα υποφέρεις χωρίς λόγο;;;

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...