Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Elenaki30 είπε:

Κορίτσια έχει πάθει καμία από εσάς κολπίτιδα στην εγκυμοσύνη;;

έχω εδώ και κάποιες μέρες έντονη φαγούρα.. Περίμενα να δω μήπως φύγει από μόνο του αλλά δεν! Μίλησα σήμερα με τον γιατρο και μου έδωσε μια κρέμα ενδοκολπικα. Την αγόρασα αλλά φοβάμαι να βάλω!! Από την άλλη φοβάμαι πως άμα το αφήσω ίσως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στο μωρό! :( και επίσης δεν παλεύεται!! 

Στην πρώτη κυηση είχα πράσινα υγρά κ τώρα αρκετά κίτρινα!μου έδωσε ο γιατρός κολπικά υπόθετα κ είχα βάλει κ φύγανε!να την βάλεις την κρέμα δν πειράζει θα ανακουφιστείς

Πάντως κορίτσια είχα 6 μέρες να πάω τουαλέτα πήγα χτες κ σήμερα είχα πολλά αέρια κ ανακουφιστηκα!κ επεσε λίγο η κοιλιά μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έκανα το λάθος και διάβασα τις οδηγίες χρήσης και έγραφε ότι επιτρέπεται στην κυηση αλλά μόνο σε σοβαρές περιπτώσεις. Αλλά από την άλλη τα περισσότερα φάρμακα τα ίδια γράφουν...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Στην πρώτη κυηση είχα πράσινα υγρά κ τώρα αρκετά κίτρινα!μου έδωσε ο γιατρός κολπικά υπόθετα κ είχα βάλει κ φύγανε!να την βάλεις την κρέμα δν πειράζει θα ανακουφιστείς

Πάντως κορίτσια είχα 6 μέρες να πάω τουαλέτα πήγα χτες κ σήμερα είχα πολλά αέρια κ ανακουφιστηκα!κ επεσε λίγο η κοιλιά μου!

Πωωω 6 μέρες?? Πώς αντέχεις?? Εγώ κάνα 2 μέρες αν δεν πάω και τρελαίνομαι! Γιατί δεν παίρνεις κάτι για να ανακουφιστεί? καλημέρα σε όλες σας!! Καλό σκ να έχουμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Έκανα το λάθος και διάβασα τις οδηγίες χρήσης και έγραφε ότι επιτρέπεται στην κυηση αλλά μόνο σε σοβαρές περιπτώσεις. Αλλά από την άλλη τα περισσότερα φάρμακα τα ίδια γράφουν...

Και τα Ντεπον λένε το ίδιο...μην τρελαίνεσαι!

Καλημέρα πέρα ως πέρα!

@marilia35 μια εβδομάδα καλέ; Βάλε ένα υπόθετο...είναι πολύ μεγάλο διάστημα...εγώ αφήνω το πολύ τρεις μέρες...αν και πλέον δεν έχω πρόβλημα...

Ευτυχώς...

Εμένα έχουν αρχίσει πάλι δειλά δειλά καούρες...δεν πεθαίνω όπως πριν αλλά οκ...έκανα και έναν εμετό προχτές...χμμμμ...

Καλά είμαστε κατά τα άλλα...έκανα την εξέταση αντι χα, να δούμε την θρομβοφιλια...

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά όσες είστε δεύτερη κυηση νιώθετε τα μωρά έτσι έντονα;

Λογικά είναι στο παιδί αλλά χτες πάλι το νιώθω πολύ...μέχρι και η μικρή έβαλε το χεράκι και το κατάλαβε...

Χαίρομαι από τη μια, από την άλλη σκέφτομαι αηδιες ότι ίσως έχω μικρή κοιλιά όντως και ενοχλείται...

Μου λένε και όλοι ότι δεν έχω κοιλιά και μου δημιουργούν σκέψεις...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Έκανα το λάθος και διάβασα τις οδηγίες χρήσης και έγραφε ότι επιτρέπεται στην κυηση αλλά μόνο σε σοβαρές περιπτώσεις. Αλλά από την άλλη τα περισσότερα φάρμακα τα ίδια γράφουν...

Η κολλητή μου που γέννησε πριν δέκα μέρες είχε συνέχεια και συνέχεια έβαζε την κρέμα συν υπόθεση κολπικα τίποτα δεν επαθε 

πρίν από 23 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και τα Ντεπον λένε το ίδιο...μην τρελαίνεσαι!

Καλημέρα πέρα ως πέρα!

@marilia35 μια εβδομάδα καλέ; Βάλε ένα υπόθετο...είναι πολύ μεγάλο διάστημα...εγώ αφήνω το πολύ τρεις μέρες...αν και πλέον δεν έχω πρόβλημα...

Ευτυχώς...

Εμένα έχουν αρχίσει πάλι δειλά δειλά καούρες...δεν πεθαίνω όπως πριν αλλά οκ...έκανα και έναν εμετό προχτές...χμμμμ...

Καλά είμαστε κατά τα άλλα...έκανα την εξέταση αντι χα, να δούμε την θρομβοφιλια...

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά όσες είστε δεύτερη κυηση νιώθετε τα μωρά έτσι έντονα;

Λογικά είναι στο παιδί αλλά χτες πάλι το νιώθω πολύ...μέχρι και η μικρή έβαλε το χεράκι και το κατάλαβε...

Χαίρομαι από τη μια, από την άλλη σκέφτομαι αηδιες ότι ίσως έχω μικρή κοιλιά όντως και ενοχλείται...

Μου λένε και όλοι ότι δεν έχω κοιλιά και μου δημιουργούν σκέψεις...

Να μην ανησυχείς καθόλου είναι φυσιολογικό έχω δει έγκυο με ίσα ίσα μιλιτσα και να είναι στον μηνα της 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Dimi84 είπε:

Η κολλητή μου που γέννησε πριν δέκα μέρες είχε συνέχεια και συνέχεια έβαζε την κρέμα συν υπόθεση κολπικα τίποτα δεν επαθε 

Να μην ανησυχείς καθόλου είναι φυσιολογικό έχω δει έγκυο με ίσα ίσα μιλιτσα και να είναι στον μηνα της 

Με ανησυχεί που μου το λένε συνέχεια και δεν ξέρω γιατί...

Οοοομως εγώ θεωρώ ότι έχω κοιλιά απλά ακόμα δεν έχει μεγαλώσει πάρα πολύ...

Τέλος πάντων...

Καλά είσαι;

Ξεκουράζεσαι καθόλου ;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Με ανησυχεί που μου το λένε συνέχεια και δεν ξέρω γιατί...

Οοοομως εγώ θεωρώ ότι έχω κοιλιά απλά ακόμα δεν έχει μεγαλώσει πάρα πολύ...

Τέλος πάντων...

Καλά είσαι;

Ξεκουράζεσαι καθόλου ;

Ναι ξεκουράζομαι ουτε εγώ έχω μεγάλη κοιλιά αλλά έχω και θα κάνει μπαμ απότομα θα δεις. Και εμένα μου λενε αντε ποτς θα μεγαλώσει φοραω και φουτερ και δεν φαίνεται αλλά έκανε αποτομα μπαμ . 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, iwanna24 said:

Με ανησυχεί που μου το λένε συνέχεια και δεν ξέρω γιατί...

Οοοομως εγώ θεωρώ ότι έχω κοιλιά απλά ακόμα δεν έχει μεγαλώσει πάρα πολύ...

Τέλος πάντων...

Καλά είσαι;

Ξεκουράζεσαι καθόλου ;

Άμα δεν πει ο καθένας την βλακεία του δεν μπορεί..

Να πω κι άλλα; :D

13 hours ago, Elenaki30 said:

Έκανα το λάθος και διάβασα τις οδηγίες χρήσης και έγραφε ότι επιτρέπεται στην κυηση αλλά μόνο σε σοβαρές περιπτώσεις. Αλλά από την άλλη τα περισσότερα φάρμακα τα ίδια γράφουν...

Έπαθα στην αρχή κ δεν ήξερα καν πως ήμουν έγκυος. Πήρα κ κολπική κρέμα και χάπια κ δέκα μέρες μετά ξαναπήγα γιατρό αφού είχα καθυστέρηση και ήμουν 6 εβδομάδων. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΤΡΟΠΗ!!! Κοριτσια, ανατροπή!!! Έχω αγοράκι!! Το έμαθα σήμερα!!! Ξεκάθαρα!! Το είδα κι εγώ η καραασχετη!! Απίστευτο!! Το είχα σίγουρο για κοριτσάκι!! Ψώνισα και για το πάρτι!! Σε άλλα νέα τωρα, ο τράχηλος πηγε 2,5 και σε σημεία 2,2! Ο γιατρός δεν ανησυχεί καθολου,εγω όμως φοβερά! Είμαι μόλις 18 εβδομαδων ,πώς θα βγει η εγκυμοσύνη ως τι τελος;; Θα πάω και σε άλλον για 2η γνώμη! Του είπα για ουτρο ή για επιπλέον μαγνησια και μου πε όχι!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Polly1 είπε:

ΑΝΑΤΡΟΠΗ!!! Κοριτσια, ανατροπή!!! Έχω αγοράκι!! Το έμαθα σήμερα!!! Ξεκάθαρα!! Το είδα κι εγώ η καραασχετη!! Απίστευτο!! Το είχα σίγουρο για κοριτσάκι!! Ψώνισα και για το πάρτι!! Σε άλλα νέα τωρα, ο τράχηλος πηγε 2,5 και σε σημεία 2,2! Ο γιατρός δεν ανησυχεί καθολου,εγω όμως φοβερά! Είμαι μόλις 18 εβδομαδων ,πώς θα βγει η εγκυμοσύνη ως τι τελος;; Θα πάω και σε άλλον για 2η γνώμη! Του είπα για ουτρο ή για επιπλέον μαγνησια και μου πε όχι!! 

Ουουυυ...άντε με το καλό ο μπέμπης!

Έπεσε πάρα την περίδεση ε;

Ουτρο δεν παίρνεις;

Εμένα η αλήθεια είναι σταθερός στο 3.

Έχεις αγχωθει;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ουουυυ...άντε με το καλό ο μπέμπης!

Έπεσε πάρα την περίδεση ε;

Ουτρο δεν παίρνεις;

Εμένα η αλήθεια είναι σταθερός στο 3.

Έχεις αγχωθει;

Δεν παίρνω καθόλου ουτρο με την περιδεση. Μου είπε επανεξέταση σε 2 βδομαδες και ότι  είναι μια φυσιολογική μείωση! Εμένα δε μου φαίνεται καθόλου φυσιολογική! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Polly1 είπε:

Δεν παίρνω καθόλου ουτρο με την περιδεση. Μου είπε επανεξέταση σε 2 βδομαδες και ότι  είναι μια φυσιολογική μείωση! Εμένα δε μου φαίνεται καθόλου φυσιολογική! 

Μεταξύ μας και εγώ θα έπαιρνα δεύτερη γνώμη.

Είναι μείωση και είμαστε πολύ νωρίς ακόμα.

Επίσης, τα ούτρο βοηθάνε πολύ σε αυτές τις περιπτώσεις...

Μείωση μετα την 25η βδομάδα οκ...να πω σιγά σιγά μειώνεται ...όμως τώρα;

Έχεις δίκιο.

Να πάρεις δεύτερη και τρίτη γνώμη.

Έχω καταλάβει ότι πολλοί είναι στον κόσμο τους.

Εμένα είναι 3...επειδή ήταν 3 στην αυχενική και ο άλλος το έπαιζε χαλαρός, είχα πει ότι αν πέσει έστω και λίγο θα πάρω δεύτερη γνώμη...απλά μένει σταθερός.

Παίρνω δύο ούτρο, ένα μαγνήσιο και βάζω κρέμα βασκλορ που μου είπε ο ντοκτορ ότι είναι ότι καλύτερο για τον τράχηλο και ότι κρατάει πολύ. 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Και τα Ντεπον λένε το ίδιο...μην τρελαίνεσαι!

Καλημέρα πέρα ως πέρα!

@marilia35 μια εβδομάδα καλέ; Βάλε ένα υπόθετο...είναι πολύ μεγάλο διάστημα...εγώ αφήνω το πολύ τρεις μέρες...αν και πλέον δεν έχω πρόβλημα...

Ευτυχώς...

Εμένα έχουν αρχίσει πάλι δειλά δειλά καούρες...δεν πεθαίνω όπως πριν αλλά οκ...έκανα και έναν εμετό προχτές...χμμμμ...

Καλά είμαστε κατά τα άλλα...έκανα την εξέταση αντι χα, να δούμε την θρομβοφιλια...

Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά όσες είστε δεύτερη κυηση νιώθετε τα μωρά έτσι έντονα;

Λογικά είναι στο παιδί αλλά χτες πάλι το νιώθω πολύ...μέχρι και η μικρή έβαλε το χεράκι και το κατάλαβε...

Χαίρομαι από τη μια, από την άλλη σκέφτομαι αηδιες ότι ίσως έχω μικρή κοιλιά όντως και ενοχλείται...

Μου λένε και όλοι ότι δεν έχω κοιλιά και μου δημιουργούν σκέψεις...

Ούτε καν να ενοχλείτε!ίσως να είναι.πιο ζωηρουλα κινητική!έτοιμη ήμουν να πιω ντουφαλακ αλλά πήγα τουαλέτα τελικά!ήταν πολλές μέρες!κ.λεω να σημειώνω ποτέ πηγαίνω γτ ξεχναω

9 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Πωωω 6 μέρες?? Πώς αντέχεις?? Εγώ κάνα 2 μέρες αν δεν πάω και τρελαίνομαι! Γιατί δεν παίρνεις κάτι για να ανακουφιστεί? καλημέρα σε όλες σας!! Καλό σκ να έχουμε!!

Δίκιο έχεις κάθομαι κ.σκαω!εν τω μεταξύ είχα φάει αυτές τις μέρες μπρόκολο χόρτα σπανακόρυζο γίγαντες κ τίποτα!έφαγα ακρίβεια γιαούρτια αυτά βοηθάνε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

ΑΝΑΤΡΟΠΗ!!! Κοριτσια, ανατροπή!!! Έχω αγοράκι!! Το έμαθα σήμερα!!! Ξεκάθαρα!! Το είδα κι εγώ η καραασχετη!! Απίστευτο!! Το είχα σίγουρο για κοριτσάκι!! Ψώνισα και για το πάρτι!! Σε άλλα νέα τωρα, ο τράχηλος πηγε 2,5 και σε σημεία 2,2! Ο γιατρός δεν ανησυχεί καθολου,εγω όμως φοβερά! Είμαι μόλις 18 εβδομαδων ,πώς θα βγει η εγκυμοσύνη ως τι τελος;; Θα πάω και σε άλλον για 2η γνώμη! Του είπα για ουτρο ή για επιπλέον μαγνησια και μου πε όχι!! 

Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό ο μπέμπης¡ Όσο για τον τράχηλο δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι για να σε βοηθήσω.. ελπίζω όλα καλά να είναι!!

πρίν από 9 λεπτά , marilia35 είπε:

Ούτε καν να ενοχλείτε!ίσως να είναι.πιο ζωηρουλα κινητική!έτοιμη ήμουν να πιω ντουφαλακ αλλά πήγα τουαλέτα τελικά!ήταν πολλές μέρες!κ.λεω να σημειώνω ποτέ πηγαίνω γτ ξεχναω

Δίκιο έχεις κάθομαι κ.σκαω!εν τω μεταξύ είχα φάει αυτές τις μέρες μπρόκολο χόρτα σπανακόρυζο γίγαντες κ τίποτα!έφαγα ακρίβεια γιαούρτια αυτά βοηθάνε 

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω αρχίσει και βελτιωνομαι αρκετά σε αυτό το θέμα! Τρώω γύρω στα 3 φρούτα την ημέρα περπατάω κάθε μέρα μισή ώρα κάνω γυμναστική μέρα παρά μέρα και με έχει βοηθήσει πολύ! Σχεδόν κάθε μέρα αν όχι μέρα παρά μέρα! Αν και υγρά πολλά δεν πίνω. 

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Δεν παίρνω καθόλου ουτρο με την περιδεση. Μου είπε επανεξέταση σε 2 βδομαδες και ότι  είναι μια φυσιολογική μείωση! Εμένα δε μου φαίνεται καθόλου φυσιολογική! 

Ρε κορίτσια τον τράχηλο σας τον λέει σε κάθε ραντεβού ο γιατρός? Εμένα που τον ρώτησα την προηγούμενη φορά μου είπε θα τον δει ο γιατρός στην β επιπέδου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό ο μπέμπης¡ Όσο για τον τράχηλο δεν ξέρω αν είναι καλά ή όχι για να σε βοηθήσω.. ελπίζω όλα καλά να είναι!!

Εγώ να σου πω την αλήθεια έχω αρχίσει και βελτιωνομαι αρκετά σε αυτό το θέμα! Τρώω γύρω στα 3 φρούτα την ημέρα περπατάω κάθε μέρα μισή ώρα κάνω γυμναστική μέρα παρά μέρα και με έχει βοηθήσει πολύ! Σχεδόν κάθε μέρα αν όχι μέρα παρά μέρα! Αν και υγρά πολλά δεν πίνω. 

Ρε κορίτσια τον τράχηλο σας τον λέει σε κάθε ραντεβού ο γιατρός? Εμένα που τον ρώτησα την προηγούμενη φορά μου είπε θα τον δει ο γιατρός στην β επιπέδου!

Οχι δεν μου τον έχει δει τουλάχιστον δεν μου έχει πει αν τον έχει δει πιστευω στη Β θα το δει ποιο εκτενέστερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...