Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

Ιούνιο που γέννησα αρχές ήταν μοναδικά... αρεστηκα πολύ μόλις είχε φτάσει η κοιλιά στην μύτη αχαχα και η ζέστη ξεκινούσε τσουπ....Αλλά κορίτσια για Ιούλιο με κοιλίτσα δεν ξερω πόσο ωραία θα περάσουμε... Αλλά σκέφτομαι θετικά Αφού τα μπανακια τα ψιλοχοντροχανουμέ για όσες ιδίως 40ντιζουν. Μετά την γέννα (εγω).. οπότε ας απολαύσουμε θάλασσα λίγο πριν γεννήσουμε ετσι για το γαμωτο καλοκαίρι θα Είναι (μπανακια για τις τολμηρες, ξάπλα στην ξαπλώστρα για τις φοβητσιαρες (εγω)!! Εγώ λόγω των παιδιών δεν τους στερω την θάλασσα, βέβαια και εγώ δεν ζω χωρίς θάλασσα!! Ευτυχώς τα βουτάει ο σύζυγός μέσα και ο μεγαλος κάθεται και μόνος του δίπλα στον μπαμπά εννοώ χωρίς αγκαλίτσα!! Ο μικρός και αυτός αρεζεται και εριχνε κάτι υπνους στην καλαθουνα πέρυσι παιδιά είμασταν και διακοπές αμμουλιαννη το καταευχαριστηθηκαμε πηγαίναμε 10 και φεύγαμε 3 4 6 απόλαυση μπόλικο αντηλιακό ντουζάκι συχνά και ούτε εγκαύματα ούτε ηλιακή έπαθε κάνεις Μας! (Βέβαια στο πρώτο μην φανταστείτε ότι πήγαινα θάλασσα απλά στο 2ο μωρο πλέον είσαι πιο χαλαρή! Στο 3ο καλά δεν το συζητώ πρώτα ο Θεος απο 15μαιου μέχρι τέλη Σεπτέμβρη κάνω μπάνια εγώ...οπότε ο Σεπτέμβρης δεν μου την γλυτώνει φέτος!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα....

Χτες με ενοχλούσε λίγο η κοιλίτσα αλλά σήμερα είμαι λίγο καλύτερα...

Εγώ πάντως, γέννησα 3 Ιουνίου και ιδανικά ήθελα και τώρα να γεννήσω Μάιο ή Ιούνιο ..χάλια μου φαίνεται ο Ιούλιος..

Αλλά γερά να είναι και εντάξει ...χάσαμε το φετινό καλοκαίρι ...δηλαδή, πότε θα πάμε για μπάνιο;

Εγώ δεν πιάσει να μπω 8 και 9 μηνών στη θάλασσα.  Μετά γεννάμε άρα πάλι άλλες 40 μέρες...καλό καλοκαίρι 2023.

Έστωωωωω αξίζει με τα χιλια...

Το μόνο που ονειρεύομαι κάθε μέρα, είναι τα καρπούζια...Παναγία μου να βρω ένα καρπούζι...

Περιμένω και θα ξεκινήσω να τρώω από Μάρτιο και ας είναι και άρρωστα :razz:

 

 

 

 

 

 

 

Αχα και εγώ περιμένω πως και πως τα καλοκαιρινά φρούτα.. ροδάκινα κεράσια καρπούζι με φέτα..μιαμμμ!; Έχω ακούσει ότι το πεπόνι δεν κάνει στην εγκυμοσύνη!! Ισχύει??

πρίν από 22 λεπτά , Dimi84 είπε:

Δεν έχει πολυ ζέστη ιουνιο. Air conditioner  και θάλασσα μια χαρά θα παμε και μαυρισμένες 

Εγώ έχω Πητ 1/8.. οπότε όλο τον Ιούλιο θα τον φάω και μετά μέχρι να 40ησω  καλό χειμώνα!! Του χρόνου..δεν πειράζει θα είναι το καλύτερο μαζί με τα σπορακια μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αχα και εγώ περιμένω πως και πως τα καλοκαιρινά φρούτα.. ροδάκινα κεράσια καρπούζι με φέτα..μιαμμμ!; Έχω ακούσει ότι το πεπόνι δεν κάνει στην εγκυμοσύνη!! Ισχύει??

Εγώ έχω Πητ 1/8.. οπότε όλο τον Ιούλιο θα τον φάω και μετά μέχρι να 40ησω  καλό χειμώνα!! Του χρόνου..δεν πειράζει θα είναι το καλύτερο μαζί με τα σπορακια μας!!

Κοίτα τα μικρούλια έτσι και αλλιως επιτρέπεται να πανε αργουτσικα κατα τις 7 το απογευμα για καλοκαιρι (Αλλά νομίζω από 6μηνων η ενός έτους και μετα για αποφυγή αντηλιακόυ στο παιδικό δέρμα και λόγω ηλιου) Αλλά ιδίως Σεπτέμβρη κατα τις 4 πέφτει ο ήλιος... οπότε αν πάτε κάπου διακοπές βλέπω μανούλες που έρχονται με νεογέννητα ρίχνουν μια βουτιά αλλωτε πίνουν έναν καφέ και βουτάει ο συζυγος και φεύγουν στην ώρα απανω... Ενώ το μωρο κοιμάται στην ξαπλωστρα... Δεν το συνιστώ.. Αλλά για λάτρεις της θάλασσας... Μετά από 40ημερες κλεισούρας διακοπες κοντά στην παραλια και μια ωριτσα εστω θάλασσα το απογευματακι επιβαλλεται:x και μετα μια απογευματινη-βραδυνη εξοδο για φαγητο η μπυριτσα και τέλος ξενοδοχειο νανι... 

Υγ: Ο πρώτος μου πήγε θάλασσα 2μιση ετών!! Ο δεύτερος πήγε θαλασσα 6μηνων!! Ο τρίτος πρώτα ο Θεος μόλις σαραντισει διακοπές και απογευματινά μπάνια... γτ η μαμά τρελάθηκε!!:P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αχα και εγώ περιμένω πως και πως τα καλοκαιρινά φρούτα.. ροδάκινα κεράσια καρπούζι με φέτα..μιαμμμ!; Έχω ακούσει ότι το πεπόνι δεν κάνει στην εγκυμοσύνη!! Ισχύει??

Εγώ έχω Πητ 1/8.. οπότε όλο τον Ιούλιο θα τον φάω και μετά μέχρι να 40ησω  καλό χειμώνα!! Του χρόνου..δεν πειράζει θα είναι το καλύτερο μαζί με τα σπορακια μας!!

Α εσυ τον τρως τον ιουνιο όλο δεν ξέρω για τό πεπόνι δεν το  τρώω κιόλας χαχαχχαχχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε τι καλή παρεούλα είστε θυμήθηκα το καλοκαίρι έκανα εικόνα ένα νέο μωρούλι τι συγκινητικά Όλα!! 

@marilia35 με έβαλες και σε mood με τα ρουχαλάκια και χθες ξεκαθάρισα τα μπιμπερό και τα θήλαστρα γτ είχα πολλά και τα συμμάζεμα έτσι να περάσει η ώρα (μου λείπει αποστειρωτης-ο προηγούμενος αυτοκτόνησε μετά από 2 παιδια).. Έχω εξαφανίσει και 3 σακούλες σκουπιδιών παιχνίδια τεράστιες μιλαμε χωράω και εγώ μέσα Αλλά παλιότερα.. 

Με ρούχα δεν ασχολούμαι γτ γίνεται ο πανικός με 2 παιδιά... Και επίσης λογω φόβου ρε κοριτσια καμία δεν το σκέφτεται?? Έχω  φίλες που σταμάτησε η καρδούλα 5 μηνών βέβαια λόγω θρομβοφιλιων που δεν γνώριζαν τα κορίτσια δεν ήταν τυχαίο γεγονός αλλα μετά από την παλλινδρομη μου και εμένα κάθε φορά που σκέφτομαι μωρό σκέφτομαι Χριστέ μου λεε να συμβει και σε εμενα και ακομα ειμαι επιφυλακτικη ρε γαμωτο... δεν το νοιωθω κιολας!! (Βασικα ξεκίνησα να το νοιώθω στις αρχή μπουρμπουλήθρες σαν γουργουρητο αλλά πλέον σαν κινήσεις έχει 2 μέρες!16και1.. Αλλά σκέφτομαι μην έπαθε κάτι και απλά νοιώθω το αμνιακό που το πάει πέρα δώθε.. Δεν πανικοββαλομαι ειμαι ψύχραιμη απλά η σκέψη και μόνο με φρενάρει να χαρώ ότι είναι έγκυος... 2 φίλες μου το έπαθαν 5ο μήνα και οι 2 στην 3η κύηση και επειδή επλεε το μωρο πέρα δώθε νόμιζαν κουνιέται και τελικά χεσε μεσα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , enjoy είπε:

Κοίτα τα μικρούλια έτσι και αλλιως επιτρέπεται να πανε αργουτσικα κατα τις 7 το απογευμα για καλοκαιρι (Αλλά νομίζω από 6μηνων η ενός έτους και μετα για αποφυγή αντηλιακόυ στο παιδικό δέρμα και λόγω ηλιου) Αλλά ιδίως Σεπτέμβρη κατα τις 4 πέφτει ο ήλιος... οπότε αν πάτε κάπου διακοπές βλέπω μανούλες που έρχονται με νεογέννητα ρίχνουν μια βουτιά αλλωτε πίνουν έναν καφέ και βουτάει ο συζυγος και φεύγουν στην ώρα απανω... Ενώ το μωρο κοιμάται στην ξαπλωστρα... Δεν το συνιστώ.. Αλλά για λάτρεις της θάλασσας... Μετά από 40ημερες κλεισούρας διακοπες κοντά στην παραλια και μια ωριτσα εστω θάλασσα το απογευματακι επιβαλλεται:x και μετα μια απογευματινη-βραδυνη εξοδο για φαγητο η μπυριτσα και τέλος ξενοδοχειο νανι... 

Υγ: Ο πρώτος μου πήγε θάλασσα 2μιση ετών!! Ο δεύτερος πήγε θαλασσα 6μηνων!! Ο τρίτος πρώτα ο Θεος μόλις σαραντισει διακοπές και απογευματινά μπάνια... γτ η μαμά τρελάθηκε!!:P

Εγω είκοσι ημερών πηρα και τα δυο πηγα στη μανουλα μου ειμαι απο την μανη μου ειχε φτιάξει ο πατερας μου μι ομπρελα από Φοίνικα και πηγαινα και ήμουν όλη μέρα παραλια τροχόσπιτο είχε ο μπαμπάς μου ψηναμε και περνουσαμε σουπερ. Ναι ναι δεν είμαι η τυπική μαμά. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , enjoy είπε:

Κοίτα τα μικρούλια έτσι και αλλιως επιτρέπεται να πανε αργουτσικα κατα τις 7 το απογευμα για καλοκαιρι (Αλλά νομίζω από 6μηνων η ενός έτους και μετα για αποφυγή αντηλιακόυ στο παιδικό δέρμα και λόγω ηλιου) Αλλά ιδίως Σεπτέμβρη κατα τις 4 πέφτει ο ήλιος... οπότε αν πάτε κάπου διακοπές βλέπω μανούλες που έρχονται με νεογέννητα ρίχνουν μια βουτιά αλλωτε πίνουν έναν καφέ και βουτάει ο συζυγος και φεύγουν στην ώρα απανω... Ενώ το μωρο κοιμάται στην ξαπλωστρα... Δεν το συνιστώ.. Αλλά για λάτρεις της θάλασσας... Μετά από 40ημερες κλεισούρας διακοπες κοντά στην παραλια και μια ωριτσα εστω θάλασσα το απογευματακι επιβαλλεται:x και μετα μια απογευματινη-βραδυνη εξοδο για φαγητο η μπυριτσα και τέλος ξενοδοχειο νανι... 

Υγ: Ο πρώτος μου πήγε θάλασσα 2μιση ετών!! Ο δεύτερος πήγε θαλασσα 6μηνων!! Ο τρίτος πρώτα ο Θεος μόλις σαραντισει διακοπές και απογευματινά μπάνια... γτ η μαμά τρελάθηκε!!:P

Και εγώ που μένω και σε παραθαλάσσιο μέρος την θάλασσα την έχω δίπλα μου!! Αλλά εγώ από φύση μου μετά τον 15 Αύγουστο δεν ξαναμπαινω θάλασσα γιαυτο το είπα!! Αλλά φέτος αν το Σεπτέμβριο έχει καλό καιρό μόλις 40ντισω μπορεί και να την επισκεφτώ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , enjoy είπε:

Αχ βρε τι καλή παρεούλα είστε θυμήθηκα το καλοκαίρι έκανα εικόνα ένα νέο μωρούλι τι συγκινητικά Όλα!! 

@marilia35 με έβαλες και σε mood με τα ρουχαλάκια και χθες ξεκαθάρισα τα μπιμπερό και τα θήλαστρα γτ είχα πολλά και τα συμμάζεμα έτσι να περάσει η ώρα (μου λείπει αποστειρωτης-ο προηγούμενος αυτοκτόνησε μετά από 2 παιδια).. Έχω εξαφανίσει και 3 σακούλες σκουπιδιών παιχνίδια τεράστιες μιλαμε χωράω και εγώ μέσα Αλλά παλιότερα.. 

Με ρούχα δεν ασχολούμαι γτ γίνεται ο πανικός με 2 παιδιά... Και επίσης λογω φόβου ρε κοριτσια καμία δεν το σκέφτεται?? Έχω  φίλες που σταμάτησε η καρδούλα 5 μηνών βέβαια λόγω θρομβοφιλιων που δεν γνώριζαν τα κορίτσια δεν ήταν τυχαίο γεγονός αλλα μετά από την παλλινδρομη μου και εμένα κάθε φορά που σκέφτομαι μωρό σκέφτομαι Χριστέ μου λεε να συμβει και σε εμενα και ακομα ειμαι επιφυλακτικη ρε γαμωτο... δεν το νοιωθω κιολας!! (Βασικα ξεκίνησα να το νοιώθω στις αρχή μπουρμπουλήθρες σαν γουργουρητο αλλά πλέον σαν κινήσεις έχει 2 μέρες!16και1.. Αλλά σκέφτομαι μην έπαθε κάτι και απλά νοιώθω το αμνιακό που το πάει πέρα δώθε.. Δεν πανικοββαλομαι ειμαι ψύχραιμη απλά η σκέψη και μόνο με φρενάρει να χαρώ ότι είναι έγκυος... 2 φίλες μου το έπαθαν 5ο μήνα και οι 2 στην 3η κύηση και επειδή επλεε το μωρο πέρα δώθε νόμιζαν κουνιέται και τελικά χεσε μεσα...

Εγω θα σου πω να μην σκέφτεσαι τέτοια ότι συμβαίνουν δεν σημαιν ότι θα γίνει και σε μας απόλαυσε το απλά. Με το ν α σκέφτεσαι έτσι κακό σε σενα και το μωράκι κανεις 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , enjoy είπε:

Αχ βρε τι καλή παρεούλα είστε θυμήθηκα το καλοκαίρι έκανα εικόνα ένα νέο μωρούλι τι συγκινητικά Όλα!! 

@marilia35 με έβαλες και σε mood με τα ρουχαλάκια και χθες ξεκαθάρισα τα μπιμπερό και τα θήλαστρα γτ είχα πολλά και τα συμμάζεμα έτσι να περάσει η ώρα (μου λείπει αποστειρωτης-ο προηγούμενος αυτοκτόνησε μετά από 2 παιδια).. Έχω εξαφανίσει και 3 σακούλες σκουπιδιών παιχνίδια τεράστιες μιλαμε χωράω και εγώ μέσα Αλλά παλιότερα.. 

Με ρούχα δεν ασχολούμαι γτ γίνεται ο πανικός με 2 παιδιά... Και επίσης λογω φόβου ρε κοριτσια καμία δεν το σκέφτεται?? Έχω  φίλες που σταμάτησε η καρδούλα 5 μηνών βέβαια λόγω θρομβοφιλιων που δεν γνώριζαν τα κορίτσια δεν ήταν τυχαίο γεγονός αλλα μετά από την παλλινδρομη μου και εμένα κάθε φορά που σκέφτομαι μωρό σκέφτομαι Χριστέ μου λεε να συμβει και σε εμενα και ακομα ειμαι επιφυλακτικη ρε γαμωτο... δεν το νοιωθω κιολας!! (Βασικα ξεκίνησα να το νοιώθω στις αρχή μπουρμπουλήθρες σαν γουργουρητο αλλά πλέον σαν κινήσεις έχει 2 μέρες!16και1.. Αλλά σκέφτομαι μην έπαθε κάτι και απλά νοιώθω το αμνιακό που το πάει πέρα δώθε.. Δεν πανικοββαλομαι ειμαι ψύχραιμη απλά η σκέψη και μόνο με φρενάρει να χαρώ ότι είναι έγκυος... 2 φίλες μου το έπαθαν 5ο μήνα και οι 2 στην 3η κύηση και επειδή επλεε το μωρο πέρα δώθε νόμιζαν κουνιέται και τελικά χεσε μεσα...

Αυτό με τα μπιμπερο καλα έκανες κ γω σκεφτόμουν έχω μπιμπερο θηλές θέλω μονο!κ το ξεκαθάρισμα τα ευχαριστιεμαι κάτι τέτοια!

Σε αυτό που λες στον γιο μου είχα πολύ φοβία ίσως το πρώτο δν ξέρω!τώρα πάω με αυτοπεποίθηση κ λέω όλα καλά θα πάνε!συμβαίνουν γενικά διάφορα δν το συζητάμε τραγικές καταστάσεις που μακάρι να μην βίωνε κανένα ζευγάρι!αλλά γενικά δν έχω την τάση να τα υιοθετώ!κ όχι γτ πετάω σε ροζ σύννεφα ίσα ισα δν είμαι ρομαντική!αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι αισιόδοξα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dimi84 είπε:

Εγω θα σου πω να μην σκέφτεσαι τέτοια ότι συμβαίνουν δεν σημαιν ότι θα γίνει και σε μας απόλαυσε το απλά. Με το ν α σκέφτεσαι έτσι κακό σε σενα και το μωράκι κανεις 

Εσείς κορίτσια έχετε κάνει για θρόμβωφιλια?εγώ είχα ρωτήσει τον προηγούμενο γιατρό και μου είχε πει όχι λέει δεν χρειάζεται!θα ρωτήσω και αυτόν να δω τι θα μου πει! Και εγώ πάντως σκέφτομαι κάτι τέτοια παρόλο που έκανα αυχενική πάλι δεν είμαι χαλαρή. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εσείς κορίτσια έχετε κάνει για θρόμβωφιλια?εγώ είχα ρωτήσει τον προηγούμενο γιατρό και μου είχε πει όχι λέει δεν χρειάζεται!θα ρωτήσω και αυτόν να δω τι θα μου πει! Και εγώ πάντως σκέφτομαι κάτι τέτοια παρόλο που έκανα αυχενική πάλι δεν είμαι χαλαρή. 

Ναι έχω κάνει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Αχα και εγώ περιμένω πως και πως τα καλοκαιρινά φρούτα.. ροδάκινα κεράσια καρπούζι με φέτα..μιαμμμ!; Έχω ακούσει ότι το πεπόνι δεν κάνει στην εγκυμοσύνη!! Ισχύει??

Εγώ έχω Πητ 1/8.. οπότε όλο τον Ιούλιο θα τον φάω και μετά μέχρι να 40ησω  καλό χειμώνα!! Του χρόνου..δεν πειράζει θα είναι το καλύτερο μαζί με τα σπορακια μας!!

Αγαπούλα..γέννησα με ένα πεπόνι αγκαλιά...φυσικά και κάνει. Όλα κάνουν ❤️

πρίν από 10 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εσείς κορίτσια έχετε κάνει για θρόμβωφιλια?εγώ είχα ρωτήσει τον προηγούμενο γιατρό και μου είχε πει όχι λέει δεν χρειάζεται!θα ρωτήσω και αυτόν να δω τι θα μου πει! Και εγώ πάντως σκέφτομαι κάτι τέτοια παρόλο που έκανα αυχενική πάλι δεν είμαι χαλαρή. 

Ρε χαλαρή δεν θα είσαι ποτέ για τα επόμενα χρόνια της ζωής σου...γιατί να κάνεις τέτοια εξέταση;

Εγώ έχω κάνει λόγω αποβολών...

Και έχω...

Εσύ όμως δεν υπάρχει λόγος. Μην σκέφτεσαι τέτοια...

 

πρίν από 32 λεπτά , enjoy είπε:

Αχ βρε τι καλή παρεούλα είστε θυμήθηκα το καλοκαίρι έκανα εικόνα ένα νέο μωρούλι τι συγκινητικά Όλα!! 

@marilia35 με έβαλες και σε mood με τα ρουχαλάκια και χθες ξεκαθάρισα τα μπιμπερό και τα θήλαστρα γτ είχα πολλά και τα συμμάζεμα έτσι να περάσει η ώρα (μου λείπει αποστειρωτης-ο προηγούμενος αυτοκτόνησε μετά από 2 παιδια).. Έχω εξαφανίσει και 3 σακούλες σκουπιδιών παιχνίδια τεράστιες μιλαμε χωράω και εγώ μέσα Αλλά παλιότερα.. 

Με ρούχα δεν ασχολούμαι γτ γίνεται ο πανικός με 2 παιδιά... Και επίσης λογω φόβου ρε κοριτσια καμία δεν το σκέφτεται?? Έχω  φίλες που σταμάτησε η καρδούλα 5 μηνών βέβαια λόγω θρομβοφιλιων που δεν γνώριζαν τα κορίτσια δεν ήταν τυχαίο γεγονός αλλα μετά από την παλλινδρομη μου και εμένα κάθε φορά που σκέφτομαι μωρό σκέφτομαι Χριστέ μου λεε να συμβει και σε εμενα και ακομα ειμαι επιφυλακτικη ρε γαμωτο... δεν το νοιωθω κιολας!! (Βασικα ξεκίνησα να το νοιώθω στις αρχή μπουρμπουλήθρες σαν γουργουρητο αλλά πλέον σαν κινήσεις έχει 2 μέρες!16και1.. Αλλά σκέφτομαι μην έπαθε κάτι και απλά νοιώθω το αμνιακό που το πάει πέρα δώθε.. Δεν πανικοββαλομαι ειμαι ψύχραιμη απλά η σκέψη και μόνο με φρενάρει να χαρώ ότι είναι έγκυος... 2 φίλες μου το έπαθαν 5ο μήνα και οι 2 στην 3η κύηση και επειδή επλεε το μωρο πέρα δώθε νόμιζαν κουνιέται και τελικά χεσε μεσα...

Ελα ρε..μην σκέφτεσαι έτσι...δυστυχώς για πάντα θα έχουμε άγχος...το ξέρεις...ακόμα και στον 9ο θα σκεφτόμαστε μαλακίες...πρέπει να θυμόμαστε ότι η φύση κάποιες φορές ξέρει...

Όλα πάνε καλά...αυτό κρατάμε ..είμαστε πόσος κόσμος στη γη ..γιατί πρέπει να πάθουν κάτι τα έμβρυα μας;

Σκέψου ότι καθημερινά γεννάει χιλιάδες κόσμος...θα είμαστε απλά και εμείς λίγες από εκείνες που γεννάνε τον Ιούλιο...

Απλά να ξέρεις ότι και εγώ σκέφτομαι φουλ μαλακίες...οοοοοοομως απο την άλλη γιατί πρέπει να πάει κάτι στραβά;

Πιο πιθανό, με βάση τις πιθανότητες στατιστικά και κρύα είναι να πάνε όλα καλά ...από κακα παραδείγματα έχω πολλά από καλά έχω εκατομμύρια ... οπότε;

Επίσης μια παλινδρόμη ή αποβολή κτλ έχουν όλες όσες ξέρω ..όμως στον 5ο είναι δύσκολο να πάθεις κάτι τέτοιο...

Κοίτα να δεις που όλα θα πάνε καλά...ας το απολαύσουμε ..ίσως είναι η τελευταία μας κύηση...ας κρατάμε όλα τα όμορφα που ζούμε...

Κινήσεις μωρέ ελάχιστες νιώθεις...είναι νωρίς και είναι ακόμα ελάχιστα γραμμάτια...κάνα μήνα ακόμα και θα ξεχάσεις αυτές τις αηδιες δια παντός.

Με πολλή αγάπη ❤️

 

πρίν από 13 λεπτά , marilia35 είπε:

Αυτό με τα μπιμπερο καλα έκανες κ γω σκεφτόμουν έχω μπιμπερο θηλές θέλω μονο!κ το ξεκαθάρισμα τα ευχαριστιεμαι κάτι τέτοια!

Σε αυτό που λες στον γιο μου είχα πολύ φοβία ίσως το πρώτο δν ξέρω!τώρα πάω με αυτοπεποίθηση κ λέω όλα καλά θα πάνε!συμβαίνουν γενικά διάφορα δν το συζητάμε τραγικές καταστάσεις που μακάρι να μην βίωνε κανένα ζευγάρι!αλλά γενικά δν έχω την τάση να τα υιοθετώ!κ όχι γτ πετάω σε ροζ σύννεφα ίσα ισα δν είμαι ρομαντική!αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι αισιόδοξα 

Ταίρι, μοιάζουμε...εγώ στην κόρη ακόμα και όταν γεννούσα έλεγα να δεις κάτι θα πάει στραβά και δεν θα γεννηθεί καλά το παιδί...ότι να ναι...τώρα λέω , θα πάνε όλα καλά...και το προσπαθώ να το πιστεύω βαθιά διότι αλλιώς πάλι θα τρελαθώ. 

πρίν από 32 λεπτά , Dimi84 είπε:

Εγω είκοσι ημερών πηρα και τα δυο πηγα στη μανουλα μου ειμαι απο την μανη μου ειχε φτιάξει ο πατερας μου μι ομπρελα από Φοίνικα και πηγαινα και ήμουν όλη μέρα παραλια τροχόσπιτο είχε ο μπαμπάς μου ψηναμε και περνουσαμε σουπερ. Ναι ναι δεν είμαι η τυπική μαμά. 

Τέλειο αυτό...πιστεύω και εγώ τώρα θα πάω θάλασσα αφού γεννήσω... πρίν σίγουρα θα πάω την κούκλα μου αλλά φοβάμαι να μπω για τα μικρόβια...χεστρα καταλαβαίνεις 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 όπως το είπες ποτέ όμως!! Το άγχος πάει παρέα μαζί μου!! Είμαστε αυτοκολλητοι!! Και εγώ είχα μια βιοχημική και δεν ξέρω πού μπορεί να οφείλεται γιατί ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ήταν μάλλον καμία χρωμοσωματικη ανωμαλία και δεν με έβαλε να κάνω περαιτέρω εξετάσεις!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

@iwanna24 όπως το ποτέ όμως!! Το άγχος πάει παρέα μαζί μου!! Είμαστε αυτοκολλητοι!! Και εγώ είχα μια βιοχημική και δεν ξέρω πού μπορεί να οφείλεται γιατί ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ήταν μάλλον καμία χρωμοσωματικη ανωμαλία και δεν με έβαλε να κάνω περαιτέρω εξετάσεις!!

Για μια βιοχημική μην το συζητάς καν...έχουν σχεδόν όλες και δεν το καταλαβαίνουν καν...

Δεν χρειάζεται να κάνεις προληπτικά εξετάσεις που κάνουν γυναίκες με βαρύ ιστορικό. Όλα θα πάνε καλά...βέβαια, επειδή είμαι αγχωδης και εγώ και καταλαβαίνω πες το στον γιατρό να δεις που θα σε ηρεμήσει ❤️

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αγαπούλα..γέννησα με ένα πεπόνι αγκαλιά...φυσικά και κάνει. Όλα κάνουν ❤️

Ρε χαλαρή δεν θα είσαι ποτέ για τα επόμενα χρόνια της ζωής σου...γιατί να κάνεις τέτοια εξέταση;

Εγώ έχω κάνει λόγω αποβολών...

Και έχω...

Εσύ όμως δεν υπάρχει λόγος. Μην σκέφτεσαι τέτοια...

 

Ελα ρε..μην σκέφτεσαι έτσι...δυστυχώς για πάντα θα έχουμε άγχος...το ξέρεις...ακόμα και στον 9ο θα σκεφτόμαστε μαλακίες...πρέπει να θυμόμαστε ότι η φύση κάποιες φορές ξέρει...

Όλα πάνε καλά...αυτό κρατάμε ..είμαστε πόσος κόσμος στη γη ..γιατί πρέπει να πάθουν κάτι τα έμβρυα μας;

Σκέψου ότι καθημερινά γεννάει χιλιάδες κόσμος...θα είμαστε απλά και εμείς λίγες από εκείνες που γεννάνε τον Ιούλιο...

Απλά να ξέρεις ότι και εγώ σκέφτομαι φουλ μαλακίες...οοοοοοομως απο την άλλη γιατί πρέπει να πάει κάτι στραβά;

Πιο πιθανό, με βάση τις πιθανότητες στατιστικά και κρύα είναι να πάνε όλα καλά ...από κακα παραδείγματα έχω πολλά από καλά έχω εκατομμύρια ... οπότε;

Επίσης μια παλινδρόμη ή αποβολή κτλ έχουν όλες όσες ξέρω ..όμως στον 5ο είναι δύσκολο να πάθεις κάτι τέτοιο...

Κοίτα να δεις που όλα θα πάνε καλά...ας το απολαύσουμε ..ίσως είναι η τελευταία μας κύηση...ας κρατάμε όλα τα όμορφα που ζούμε...

Κινήσεις μωρέ ελάχιστες νιώθεις...είναι νωρίς και είναι ακόμα ελάχιστα γραμμάτια...κάνα μήνα ακόμα και θα ξεχάσεις αυτές τις αηδιες δια παντός.

Με πολλή αγάπη ❤️

 

Ταίρι, μοιάζουμε...εγώ στην κόρη ακόμα και όταν γεννούσα έλεγα να δεις κάτι θα πάει στραβά και δεν θα γεννηθεί καλά το παιδί...ότι να ναι...τώρα λέω , θα πάνε όλα καλά...και το προσπαθώ να το πιστεύω βαθιά διότι αλλιώς πάλι θα τρελαθώ. 

Τέλειο αυτό...πιστεύω και εγώ τώρα θα πάω θάλασσα αφού γεννήσω... πρίν σίγουρα θα πάω την κούκλα μου αλλά φοβάμαι να μπω για τα μικρόβια...χεστρα καταλαβαίνεις 

Ιωάννα μου έτσι καλά τα λες!κ πόσο δίκιο αυτό που λες ίσως είναι κ η τελευταία κύηση μας!δν θέλω τρίτο παιδάκι οπότε λέω κ γω καμία φορά παραπονιέμαι για το στομάχι μου κτλπ αλλά όλα αυτά οι μωριδουλες κτλπ ίσως είναι κ τελευταία!

πρίν από 26 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

@iwanna24 όπως το είπες ποτέ όμως!! Το άγχος πάει παρέα μαζί μου!! Είμαστε αυτοκολλητοι!! Και εγώ είχα μια βιοχημική και δεν ξέρω πού μπορεί να οφείλεται γιατί ο γιατρός μου είχε πει ότι θα ήταν μάλλον καμία χρωμοσωματικη ανωμαλία και δεν με έβαλε να κάνω περαιτέρω εξετάσεις!!

Αυτές οι αποβολές θεωρούνται πρώτου τριμήνου!οπότε τώρα ξεφύγες απ' τον κίνδυνο!γτ ξεκινά το δεύτερο τρίμηνο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...