Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Just now, Dimitra97 είπε:

Ευχομαι μέσα από την καρδιά μ κοπέλα μ να πάνε όλα καλά και ακόμα αν δεν τα καταφέρει το ένα σ μωράκι  το άλλο να το έχεις σε λίγους μήνες στην αγγαλιτσα σου ♥️♥️ 

Μα ειστε φοβερες λεμε!!! Με τοση θετική ενέργεια όλα θα πάνε υπεροχα!!

Just now, Inana είπε:

Κορίτσια καλημέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ έρχομαι από το καφέ εξωσωματικης 2022

Έκανα εξωσωματικη και μεταφορά 28/1

Είμαι τώρα στην 13η μέρα μου μετά την μεταφορά στα σποράκια μου

Χοριακη έκανα Δευτέρα 7/2 τιμή 41,45

Επαναληπτική σήμερα 130,07

Είναι καλή παμεν καλά?:x

Καλως ήρθες κορίτσι!! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να έχεις μια υπεροχη κ ήρεμη εγκυμοσύνη!!

Γιατί να μην είναι καλή η χοριακή;; τι σε προβληματίζει;; ο γιατρός τι σου είπε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , roulas40 είπε:

Μα ειστε φοβερες λεμε!!! Με τοση θετική ενέργεια όλα θα πάνε υπεροχα!!

Καλως ήρθες κορίτσι!! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να έχεις μια υπεροχη κ ήρεμη εγκυμοσύνη!!

Γιατί να μην είναι καλή η χοριακή;; τι σε προβληματίζει;; ο γιατρός τι σου είπε;;

Καλημέρα περιμένω τηλέφωνο από την κλινική βάλαμε 2 βλαστοκυστες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Κοριτσια μου, καλημερα!!

Σας ευχαριστω παρα πολύ και για τις ευχες σας και για τη θετικη ενεργεια που μου μεταφερετε!!

Δυστυχως εχω ακομα ασταματητα πολυ αιμα.. παω για χοριακη και βλεπουμε!! 

Καλημέρα κορίτσι! Καταρχάς ψυχραιμία και να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Ακόμη κ αν δεν το κατάφερει το ένα σποράκι σου να σκέφτεσαι ότι η φύση προνοεί για ένα πλασματακι που δεν θα εξελιχθεί σωστά η ανάπτυξη του. Το άλλο σου το σποράκι αφού δείχνει να μεγαλώνει μια χαρά εύχομαι να γίνει ένα μεγάλο μωράκι!! Αισιοδοξία και ο,τι πει ο γιατρός σου! Έχεις υποστήριξη από όλες μας να έχεις δύναμη και πίστη ότι όλα είναι για καλό! 

Περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου! Καλή χοριακη σου εύχομαι :-)

πρίν από 18 λεπτά , Inana είπε:

Κορίτσια καλημέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ έρχομαι από το καφέ εξωσωματικης 2022

Έκανα εξωσωματικη και μεταφορά 28/1

Είμαι τώρα στην 13η μέρα μου μετά την μεταφορά στα σποράκια μου

Χοριακη έκανα Δευτέρα 7/2 τιμή 41,45

Επαναληπτική σήμερα 130,07

Είναι καλή παμεν καλά?:x

Καλημέρα και καλώς ήρθες! Εύχομαι μια καλή και τελειομηνή εγκυμοσύνη! Εμένα μου φαίνεται πολύ καλή η αύξηση της! Εύχομαι και εις ανώτερα νούμερα! Χιχιχ! 

Πόσες βλαστοκυστες μεταφέρατε κοριτσι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , roulas40 είπε:

Μα ειστε φοβερες λεμε!!! Με τοση θετική ενέργεια όλα θα πάνε υπεροχα!!

Καλως ήρθες κορίτσι!! Συγχαρητήρια!!! Με το καλό να έχεις μια υπεροχη κ ήρεμη εγκυμοσύνη!!

Γιατί να μην είναι καλή η χοριακή;; τι σε προβληματίζει;; ο γιατρός τι σου είπε;;

Είμαστε εδώ για να βοηθάμε η μία την άλλη να δίνουμε θετική ενέργεια  ενοητε .... να βοηθάμε η μανούλα την άλλη να τα μυραζομαστε όλα ευχάριστα  και δυσκολίες π περνάμε και να φύγουμε δύναμη♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Cony είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Καταρχάς ψυχραιμία και να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Ακόμη κ αν δεν το κατάφερει το ένα σποράκι σου να σκέφτεσαι ότι η φύση προνοεί για ένα πλασματακι που δεν θα εξελιχθεί σωστά η ανάπτυξη του. Το άλλο σου το σποράκι αφού δείχνει να μεγαλώνει μια χαρά εύχομαι να γίνει ένα μεγάλο μωράκι!! Αισιοδοξία και ο,τι πει ο γιατρός σου! Έχεις υποστήριξη από όλες μας να έχεις δύναμη και πίστη ότι όλα είναι για καλό! 

Περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου! Καλή χοριακη σου εύχομαι :-)

Καλημέρα και καλώς ήρθες! Εύχομαι μια καλή και τελειομηνή εγκυμοσύνη! Εμένα μου φαίνεται πολύ καλή η αύξηση της! Εύχομαι και εις ανώτερα νούμερα! Χιχιχ! 

Πόσες βλαστοκυστες μεταφέρατε κοριτσι?

Καλημέρα μεταφέραμε 2 βλαστοκυστες   top quality 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Inana είπε:

Καλημέρα μεταφέραμε 2 βλαστοκυστες   top quality 

Τέλεια! Εύχομαι καλούς διπλασιασμόυς από δω και πέρα! Όλα καλά πάνε! 

Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη από ο,τι κατάλαβα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Inana είπε:

Κορίτσια καλημέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ έρχομαι από το καφέ εξωσωματικης 2022

Έκανα εξωσωματικη και μεταφορά 28/1

Είμαι τώρα στην 13η μέρα μου μετά την μεταφορά στα σποράκια μου

Χοριακη έκανα Δευτέρα 7/2 τιμή 41,45

Επαναληπτική σήμερα 130,07

Είναι καλή παμεν καλά?:x

Κορίτσι μ γλυκό καλώς ήρθες με το καλό και μια εύκολη εγγυμοσινη σου εύχομαι και όλα να πάνε καλά ♥️♥️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Inana είπε:

Καλημέρα μεταφέραμε 2 βλαστοκυστες   top quality 

Τέλεια!!!! όλα θα πανε υπέροχα, μην ανησυχείς!!! Αφου αυξάνεται, φανταζομαι δεν θα υπάρχει θέμα... στα διδυμα όπως μου είπε και εμενα η γυναικολόγος, δεν περιμενουμε ακριβως διπλασιασμό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Ρούλα εύχομαι ότι καλύτερο!!! Τα μωράκια σου να είναι καλά κ σε λίγους μήνες να τα έχετε αγκαλιά!!!

@Inana μια χαρά η χοριακη!!! Καλούς διπλασιασμους!

Εγω έκανα το πρωί χοριακη κ είναι πολύ καλή... Από 87,9 πήγε 221... Οπότε πάμε καλά... Προληπτικά προγεστερόνη πρωί βράδυ έως τις 24 που θα πάω να με δει!!!

  • Μου αρέσει 2

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , marakiinlove είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Ρούλα εύχομαι ότι καλύτερο!!! Τα μωράκια σου να είναι καλά κ σε λίγους μήνες να τα έχετε αγκαλιά!!!

@Inana μια χαρά η χοριακη!!! Καλούς διπλασιασμους!

Εγω έκανα το πρωί χοριακη κ είναι πολύ καλή... Από 87,9 πήγε 221... Οπότε πάμε καλά... Προληπτικά προγεστερόνη πρωί βράδυ έως τις 24 που θα πάω να με δει!!!

Μπράβο κορίτσι μου κ σε εσένα τέλεια χοριακη! Όλα καλά εύχομαι να πάνε! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Cony είπε:

Τέλεια! Εύχομαι καλούς διπλασιασμόυς από δω και πέρα! Όλα καλά πάνε! 

Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη από ο,τι κατάλαβα. 

Nee einai i proti mou 

πρίν από 54 λεπτά , roulas40 είπε:

Τέλεια!!!! όλα θα πανε υπέροχα, μην ανησυχείς!!! Αφου αυξάνεται, φανταζομαι δεν θα υπάρχει θέμα... στα διδυμα όπως μου είπε και εμενα η γυναικολόγος, δεν περιμενουμε ακριβως διπλασιασμό...

Ti perimenoun diladi triplasiasmo??

Emena triplasiastike nomizo

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , marakiinlove είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Ρούλα εύχομαι ότι καλύτερο!!! Τα μωράκια σου να είναι καλά κ σε λίγους μήνες να τα έχετε αγκαλιά!!!

@Inana μια χαρά η χοριακη!!! Καλούς διπλασιασμους!

Εγω έκανα το πρωί χοριακη κ είναι πολύ καλή... Από 87,9 πήγε 221... Οπότε πάμε καλά... Προληπτικά προγεστερόνη πρωί βράδυ έως τις 24 που θα πάω να με δει!!!

Μπράβο κορίτσι μ όλα καλά να πάνε ♥️

Κορίτσια πόσο εβδομάδων είσαστε εγώ είμαι εγώ είμαι τριών εβδομάδων και έξι ημερών αλάζω εβδομάδα κάθε Πέμπτη♥️

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marakiinlove είπε:

Εγω έκανα το πρωί χοριακη κ είναι πολύ καλή... Από 87,9 πήγε 221... Οπότε πάμε καλά... Προληπτικά προγεστερόνη πρωί βράδυ έως τις 24 που θα πάω να με δει!!!

Τέλεια η χοριακή!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!

1 hour ago, Inana είπε:

Ti perimenoun diladi triplasiasmo??

Emena triplasiastike nomizo

Αν τριπλασιάστηκε, ειναι μια χαρα!!! Απλά στα διδυμα μου είπε η γιατρός οτι αυξάνεται μεν, αλλά με ποσοστά δε... δεν καταλαβαίνω κ πολλά απο αυτά, αλλα καταλαβα πως δεν περιμενουμε διπλασιασμο, αλλα κατι λιγοτερο.. Αφου εσυ εχεις τριπλασιασμο, ειναι τελεια!!!

 

Κοριτσια, να σας πω κ γω τα νεακια μου.. Η χοριακη αυξηθηκε.. εφτασε 37500.. πηγα κ στη γιατρο.. τα νεα δεν ειναι πολυ ευχαριστα.. ειδαμε παλι σακους αλλα οχι οπως θα θελαμε.. εχου λεει πλατυνθει, δλδ εχουν αλλαξει σχήμα, σα να εχουν πατικωθει.. ο ενας τελειως, οποτε δεν εχει καμια ελπιδα.. ο αλλος ειναι σε λιγο καλυτερη εικονα, αλλα δεν μπορουσε να τον δει καθαρα καθως τον εκρυβαν τα πηγματα ( εχω ακομα πολλα :?).. το καλο ειναι οτι δεν φαινεται να εχω αιμα... καλα για το ενα ουσιαστικα μου το ξεκοψε, για το αλλο ηταν επιφυλακτικη.. μου ειπε να συνεχισω την προγεστερονη κ την ξεκουραση, το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω.. δεν ηταν πολυ αισιοδοξη ..

για να δουμε.. μακαρι τουλαχιστον το ενα να τα καταφερει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , roulas40 είπε:

Τέλεια η χοριακή!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!

Αν τριπλασιάστηκε, ειναι μια χαρα!!! Απλά στα διδυμα μου είπε η γιατρός οτι αυξάνεται μεν, αλλά με ποσοστά δε... δεν καταλαβαίνω κ πολλά απο αυτά, αλλα καταλαβα πως δεν περιμενουμε διπλασιασμο, αλλα κατι λιγοτερο.. Αφου εσυ εχεις τριπλασιασμο, ειναι τελεια!!!

 

Κοριτσια, να σας πω κ γω τα νεακια μου.. Η χοριακη αυξηθηκε.. εφτασε 37500.. πηγα κ στη γιατρο.. τα νεα δεν ειναι πολυ ευχαριστα.. ειδαμε παλι σακους αλλα οχι οπως θα θελαμε.. εχου λεει πλατυνθει, δλδ εχουν αλλαξει σχήμα, σα να εχουν πατικωθει.. ο ενας τελειως, οποτε δεν εχει καμια ελπιδα.. ο αλλος ειναι σε λιγο καλυτερη εικονα, αλλα δεν μπορουσε να τον δει καθαρα καθως τον εκρυβαν τα πηγματα ( εχω ακομα πολλα :?).. το καλο ειναι οτι δεν φαινεται να εχω αιμα... καλα για το ενα ουσιαστικα μου το ξεκοψε, για το αλλο ηταν επιφυλακτικη.. μου ειπε να συνεχισω την προγεστερονη κ την ξεκουραση, το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω.. δεν ηταν πολυ αισιοδοξη ..

για να δουμε.. μακαρι τουλαχιστον το ενα να τα καταφερει..

Σε ποια εβδομάδα είσαι? Πάντως μην προδικάζεις τίποτα, έχω διαβάσει και ακούσει καλές εξελίξεις σε παρόμοιες περιπτώσεις με την δική σου. Να ακούσεις κατά γράμμα τι σου είπε η γιατρός σου, συνέχισε την προγεστερόνη και όσο μπορείς ξεκουράσου. Ελπίζω να μπορείς να ξεκουραστείς, δεν ξέρω αν δουλεύεις. Έχε πίστη ότι το ένα σποράκι είναι μια χαρά και την επόμενη φορά θα το δείτε να μεγαλώνει! Πάντως η χοριακη σου μεγαλώνει μια χαρά νομίζω.

Άσχετο αλλά ήθελα να ρωτήσω με τα διδυμακια έχεις κληρονομικότητα ή τυχαία προέκυψαν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cony είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι? Πάντως μην προδικάζεις τίποτα, έχω διαβάσει και ακούσει καλές εξελίξεις σε παρόμοιες περιπτώσεις με την δική σου. Να ακούσεις κατά γράμμα τι σου είπε η γιατρός σου, συνέχισε την προγεστερόνη και όσο μπορείς ξεκουράσου. Ελπίζω να μπορείς να ξεκουραστείς, δεν ξέρω αν δουλεύεις. Έχε πίστη ότι το ένα σποράκι είναι μια χαρά και την επόμενη φορά θα το δείτε να μεγαλώνει! Πάντως η χοριακη σου μεγαλώνει μια χαρά νομίζω.

Άσχετο αλλά ήθελα να ρωτήσω με τα διδυμακια έχεις κληρονομικότητα ή τυχαία προέκυψαν?

Ειμαι 5w+3d.. πολυ νωρις.. Μπορω να ξεκουραστω, εχω αδειες απο περυσι κ επισης η δουλεια μου ευτυχως ειναι γραφειου.. δεν ειναι το προβλημα μου η δουλεια, αντιθετως με βοηθαει κ να αποσπαμαι.. αλλιως θα ειχα τρελεθει στις σκεψεις.. 

σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο.. η αληθεια ειναι οτι εγω ειμαι αισιοδοξη.. ναι ναι, παρολα αυτα, ειμαι αισιοδοξη.. τι να πω, ελπιζω το ενστικτο μου να ξερει.. 

σε διδυμα δεν ειχαμε ιστορικο, ουτε εγω ουτε ο αντρας μου.. η μικροβιολογος που πηγα για τη χοριακη η οποια ειναι πολυ γνωστη μου, γελουσε το πρωι.. μου λεει δυο ωαρια, στην ηλικια σου κ με φυσικο τροπο ειναι πολυ σπανιο!! αλλα τελικα μπορει να συμβει!! αυτο βλεπω κ λεω, ελα, μπορει να συμβει κ το ευχαριστο κ να τα καταφερει το σπορακι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...