Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Primula είπε:

είσαι πολυ μικρούλα!! Θα είσαι η πιο γλυκειά διδυμομανουλα!! εχω παρει 7 κιλα και ειμαι 68 τωρα, αλλα δεν μ ενοχλούν ακόμη..

εγω ειμαι ελευθερη επαγγελματιας δυστυχως..δράμα.,..

εγω σκεψου ακομη με τους εμμετους δεν εχω βαλει...ειχα βαλει 2 με την διεγερση και εχασα 5 μετα...κ προς το παρον ειμαι -3 απο την αρχη πριν την διεγερση...

πωπω και αντεχεις?

εγω καθηγητρια ειμαι και διορτιστηκα φετος, οποτε την εχω βγαλει ολη την εγκυμοσυνη με αδεια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , nina21 είπε:

εγω σκεψου ακομη με τους εμμετους δεν εχω βαλει...ειχα βαλει 2 με την διεγερση και εχασα 5 μετα...κ προς το παρον ειμαι -3 απο την αρχη πριν την διεγερση...

πωπω και αντεχεις?

εγω καθηγητρια ειμαι και διορτιστηκα φετος, οποτε την εχω βγαλει ολη την εγκυμοσυνη με αδεια...

Δυστυχώς δεν έχω άλλη επιλογή.. είναι κ ο λόγος που φοβάμαι πολύ..

Είναι πολύ σημαντικό που σου ήρθαν έτσι βολικά τα πράγματα και με τον διορισμό! Γιατί πρέπει να το ευχαριστηθεις!! Εντάξει κ γω δεν γκρινιάζω κ συνεχώς για τη δική μου φάση, έτσι είναι έτσι θα πορευτώ κατάλαβες.. βλέποντας κ κάνοντας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Primula είπε:

Δυστυχώς δεν έχω άλλη επιλογή.. είναι κ ο λόγος που φοβάμαι πολύ..

Είναι πολύ σημαντικό που σου ήρθαν έτσι βολικά τα πράγματα και με τον διορισμό! Γιατί πρέπει να το ευχαριστηθεις!! Εντάξει κ γω δεν γκρινιάζω κ συνεχώς για τη δική μου φάση, έτσι είναι έτσι θα πορευτώ κατάλαβες.. βλέποντας κ κάνοντας

ναι ναι εννοειται...με τα δεδομενα π εχουμε με αυτα κ πορευομαστε κ προσαρμοζομαστε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vaso_mpempis said:

8/7 εχω β επιπεδου... θα ειμαι 23+2 Ποιος περιμενει τοσο καιρο να δει το μωρο μου λετε;;;;; ευτυχως θα αρχισουμε τα μπανια να ξεχνιομαστε..

:roll:

Ενδιάμεσα δεν θα πας γιατρό καθόλου ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, zouko είπε:

Ενδιάμεσα δεν θα πας γιατρό καθόλου ; 

Καλημεραααα! Πηγα την Κυριακη. Μου ειπε δεν χρειαζεται απλα να της στειλω τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανα σημερα (αιμα ουρα) στο viber.

Ειναι 1.5 μηνας.. σνιφ σνιφ

  • Μπερδεμένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

8/7 εχω β επιπεδου... θα ειμαι 23+2 Ποιος περιμενει τοσο καιρο να δει το μωρο μου λετε;;;;; ευτυχως θα αρχισουμε τα μπανια να ξεχνιομαστε..

:roll:

Καλημερα!Μπανακια σε αφηνει κανονικα να κανεις?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vaso_mpempis said:

Καλημεραααα! Πηγα την Κυριακη. Μου ειπε δεν χρειαζεται απλα να της στειλω τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανα σημερα (αιμα ουρα) στο viber.

Ειναι 1.5 μηνας.. σνιφ σνιφ 

Πωωωωω, πως περνάει τόσος καιρός ! Πω, αμάν ! Δεν μας καταλαβαίνουν ΠΟΣΟ θέλουμε πιο συχνά ;

Και εγω σήμερα θα στείλω τις εξετάσεις ! Ευτυχως καλές φαίνονται όλες εκτός του αιματοκρίτη που είναι λογικά χαμηλότερος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Καλημερα!Μπανακια σε αφηνει κανονικα να κανεις?

Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα. Τώρα όταν βγουν οι εξετάσεις θα την ρωτήσω... αλλά δε νομίζω να περάσουμε όλο το καλοκαίρι χωρίς μπάνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγώ σε καθαρή θάλασσα θα μπαίνω δε θα αντέξω σας το λέω ότι και να μου πει χαχαχαχαχαχα:-P

Εσύ έχεις ρωτήσει;;;; αααααα με τάραξες τώρα χαχαχαχαχαχα

πρίν από 14 λεπτά , zouko είπε:

Πωωωωω, πως περνάει τόσος καιρός ! Πω, αμάν ! Δεν μας καταλαβαίνουν ΠΟΣΟ θέλουμε πιο συχνά ;

Και εγω σήμερα θα στείλω τις εξετάσεις ! Ευτυχως καλές φαίνονται όλες εκτός του αιματοκρίτη που είναι λογικά χαμηλότερος.

 

Έλα μου ντε!!! Άμα τα βρω σκούρα θα της πω να πάω να τη δω άλλη μια φορά ενδιάμεσα. Όχι τπτ άλλο... αλλά επειδή και τον γιο μου δε τον ένιωθα (μετα την 22η) πιστεύω και τώρα θα αργήσω να την καταλαβαίνω. Αν είχα καθημερινά κλωτσιές κλπ θα ήμουν πιο ήσυχη


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλημεραααα! Πηγα την Κυριακη. Μου ειπε δεν χρειαζεται απλα να της στειλω τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανα σημερα (αιμα ουρα) στο viber.

Ειναι 1.5 μηνας.. σνιφ σνιφ

Kalimera Vaso...den ta katalavenw ayta ta pragmata kai xeromai pou den mou exei tixei tetoios giatros.Egw piga prin 2 evdomades avrio exw tin b epipedou kai se 2 evdomada tha ksanapaw sto giatro.sinithos kathe 3 evdomades pigainw.akou ekei 1.5 minas xoris na pas na deis pos paei to paidaki sou....pos ta antekseis!Egw den mporo...Eksetaseis otan kanw tis pernw kai pigainw sto giatro mou na mou ta eksigisei ola apo konta.Douleia den ginetai ap to viber kai ta tilefona..toulaxiston egw den mporo etsi...1.5 minas einai poli na min pas rantevou...ipomoni kopela mou ti na sou pw❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Simona είπε:

Kalimera Vaso...den ta katalavenw ayta ta pragmata kai xeromai pou den mou exei tixei tetoios giatros.Egw piga prin 2 evdomades avrio exw tin b epipedou kai se 2 evdomada tha ksanapaw sto giatro.sinithos kathe 3 evdomades pigainw.akou ekei 1.5 minas xoris na pas na deis pos paei to paidaki sou....pos ta antekseis!Egw den mporo...Eksetaseis otan kanw tis pernw kai pigainw sto giatro mou na mou ta eksigisei ola apo konta.Douleia den ginetai ap to viber kai ta tilefona..toulaxiston egw den mporo etsi...1.5 minas einai poli na min pas rantevou...ipomoni kopela mou ti na sou pw❤

Και στον γιο μου επειδή όλα πάνε φυσιολογικά πήγαινα 1 φορά το μήνα από την αρχή, 3ο τρίμηνο κάθε 2 εβδομάδες και στο τέλος κάθε εβδομάδα. Η γιατρός άμα της πω να πάω θα μου πει ελα, δεν είναι ότι ¨φταίει¨σε κάτι εκείνη(επειδή είπες "χαίρομαι που δε μου έχει τύχει τέτοιος γιατρός") , απλά δεν χρειάζεται στη φάση της εγκυμοσύνης μου να πηγαίνω συχνά. Εγώ αυτό καταλαβαίνω. Αν κάτι της πω και κρίνει ότι πρέπει να με δει νωρίτερα θα μου το πει.. άλλωστε της στέλνω για ΟΛΑ οπότε μιλάμε συχνά . Όσο για το Viber .. επειδη έχω και την καλύτερη παιδίατρο του κόμουυυυυυυυ (χαχαχα) και με εκείνη επικοινωνώ συνέχεια, είμαι τυχερή που έχω γιατρούς που τους στέλνω όποτε θέλω και απαντούν συνέχεια. Εγώ νιώθω ασφάλεια έτσι. Εξετάσεις αίματος και ούρων θα δει... γιατι να ταλαιπωρηθώ να πάω 1 ώρα μέσα στην κίνηση της Αθήνας και τη ζέστη για να τα δει! Φυσικά αν κάτι δεν πάει καλά, όπως στην αρχή με τις αιμοραγίες, πήγαινα κάθε 5 μέρες σχεδόν.

Πάντως κορίτσια.. και ειδικά με το θέμα του παιδιάτρου και του γυναικολόγου είναι για μένα ευλογία να μπορείς να επικοινωνείς όποτε θέλεις από το τηλέφωνο!!! Τα απρόσωπα.. κλείσε ραντεβού.. μίλα με γραμματείες συνέχεια.. δε τα θέλω.

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα. Τώρα όταν βγουν οι εξετάσεις θα την ρωτήσω... αλλά δε νομίζω να περάσουμε όλο το καλοκαίρι χωρίς μπάνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εγώ σε καθαρή θάλασσα θα μπαίνω δε θα αντέξω σας το λέω ότι και να μου πει χαχαχαχαχαχα:-P

Εσύ έχεις ρωτήσει;;;; αααααα με τάραξες τώρα χαχαχαχαχαχα

Χαχαχα ..μη μασας εσυ!!!Ετοιμαζε τα μαγιο και τα κουβαδακια:D

Εμενα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη δε με αφηνε αλλα η δικη μου περιπτωση, οπως σας εχω πει, ειναι ιδιαιτερη και γι' αυτο μου εχει κοψει ο,τι μπορει να προκαλεσει συσπασεις (επαφη, θαλασσα, ασκηση κτλ.) Υπο φυσιολογικες συνθηκες δεν απαγορευονται αυτα και γενικα κι ο γιατρος μου ειναι πολυ χαλαρος...με τις αλλες εγκυουλες του ομως!Σ' εμενα του βγαινει το χιτλερικο του χαχαχα...

Βασικα, στην πρωτη εγκυμοσυνη δε με ενοιαξε καθολου, τωρα με το παιδι ειναι θεμα γιατι δεν μπορει να μην κανει κι αυτο κανενα μπανιο...μενουμε Αθηνα βεβαια, οποτε ετσι κι αλλιως τα μπανια εχουν μια δυσκολια αλλα καπως θα προσπαθησουμε να τα συνδυασουμε ολα...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Και στον γιο μου επειδή όλα πάνε φυσιολογικά πήγαινα 1 φορά το μήνα από την αρχή, 3ο τρίμηνο κάθε 2 εβδομάδες και στο τέλος κάθε εβδομάδα. Η γιατρός άμα της πω να πάω θα μου πει ελα, δεν είναι ότι ¨φταίει¨σε κάτι εκείνη(επειδή είπες "χαίρομαι που δε μου έχει τύχει τέτοιος γιατρός") , απλά δεν χρειάζεται στη φάση της εγκυμοσύνης μου να πηγαίνω συχνά. Εγώ αυτό καταλαβαίνω. Αν κάτι της πω και κρίνει ότι πρέπει να με δει νωρίτερα θα μου το πει.. άλλωστε της στέλνω για ΟΛΑ οπότε μιλάμε συχνά . Όσο για το Viber .. επειδη έχω και την καλύτερη παιδίατρο του κόμουυυυυυυυ (χαχαχα) και με εκείνη επικοινωνώ συνέχεια, είμαι τυχερή που έχω γιατρούς που τους στέλνω όποτε θέλω και απαντούν συνέχεια. Εγώ νιώθω ασφάλεια έτσι. Εξετάσεις αίματος και ούρων θα δει... γιατι να ταλαιπωρηθώ να πάω 1 ώρα μέσα στην κίνηση της Αθήνας και τη ζέστη για να τα δει! Φυσικά αν κάτι δεν πάει καλά, όπως στην αρχή με τις αιμοραγίες, πήγαινα κάθε 5 μέρες σχεδόν.

Πάντως κορίτσια.. και ειδικά με το θέμα του παιδιάτρου και του γυναικολόγου είναι για μένα ευλογία να μπορείς να επικοινωνείς όποτε θέλεις από το τηλέφωνο!!! Τα απρόσωπα.. κλείσε ραντεβού.. μίλα με γραμματείες συνέχεια.. δε τα θέλω.

An einai etsi simfono mazi sou...egw mallon mperdevoume giati exw ton giatro mou pou menoume dipla eimaste gitones kai poli kali fili.sorry...an sou eipa kati pou den prepei.❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα ..μη μασας εσυ!!!Ετοιμαζε τα μαγιο και τα κουβαδακια:D

Εμενα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη δε με αφηνε αλλα η δικη μου περιπτωση, οπως σας εχω πει, ειναι ιδιαιτερη και γι' αυτο μου εχει κοψει ο,τι μπορει να προκαλεσει συσπασεις (επαφη, θαλασσα, ασκηση κτλ.) Υπο φυσιολογικες συνθηκες δεν απαγορευονται αυτα και γενικα κι ο γιατρος μου ειναι πολυ χαλαρος...με τις αλλες εγκυουλες του ομως!Σ' εμενα του βγαινει το χιτλερικο του χαχαχα...

Βασικα, στην πρωτη εγκυμοσυνη δε με ενοιαξε καθολου, τωρα με το παιδι ειναι θεμα γιατι δεν μπορει να μην κανει κι αυτο κανενα μπανιο...μενουμε Αθηνα βεβαια, οποτε ετσι κι αλλιως τα μπανια εχουν μια δυσκολια αλλα καπως θα προσπαθησουμε να τα συνδυασουμε ολα...

Ωχ κανει συσπασεις η θαλασσα;; δεν εχω ιδεα. Θα μιλησω με τη γιατρο εννοειται πριν παω. Ο γιος μου ειναι 13/6 οποτε δεν εκανα μπανιο σε εκεινον πριν γεννησω.. δεν ειχα ρωτησει καν. Κι εμεις Αθηνα.

Αχ χαλαλι τους... να ναι καλα τα μωρακια μας 

Προβλεπω να ετοιμαζω κουβαδακια μονο λοιπον... χαχαχα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , vaso_mpempis είπε:

Ωχ κανει συσπασεις η θαλασσα;; δεν εχω ιδεα. Θα μιλησω με τη γιατρο εννοειται πριν παω. Ο γιος μου ειναι 13/6 οποτε δεν εκανα μπανιο σε εκεινον πριν γεννησω.. δεν ειχα ρωτησει καν. Κι εμεις Αθηνα.

Αχ χαλαλι τους... να ναι καλα τα μωρακια μας 

Προβλεπω να ετοιμαζω κουβαδακια μονο λοιπον... χαχαχα

Λογω της θερμοκρασιας, αλλα σε μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη που δε θεωρειται υψηλου κινδυνου, δεν υπαρχει προβλημα απ' οσο ξερω. Απλα, εννοειται οτι πρεπει να το συζητησεις πρωτα με τη γιατρο σου, γιατι μονο εκεινη μπορει να κρινει.

Σε αυτο που λες παντως για τους γιατρους, συμφωνω απολυτα!Κι εγω ειδικα με την παιδιατρο εχουμε λιωσει το viber αλλα ξερω οτι θα επικοινωνησει αμεσα μαζι μου μολις της στειλω και ειμαι ησυχη!Εντωμεταξυ, ειναι μεγαλη δουλεια να μπορεις να στειλεις φωτογραφια για κατι που σε ανησυχει στο παιδι και κατευθειαν να εχεις μια εκτιμηση απο τον γιατρο...εχω γλιτωσει τρελο αγχος ετσι!!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...