Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, zouko είπε:

Κορίτσια, πως ακριβώς είναι οταν το νιώθεις πρώτη φορά ; Θα σας πω γιατί , μήπως εγώ φαντάζομαι πράγματα, ή θέλω να φανταστώ. Τι ένιωσα σήμερα λοιπόν (και σορυ για την εξήγηση χαχα, θα καταλάβετε)

Πως είναι οτι νιώθεις τα αέρια να κατεβαίνουν ; Ε, ένιωσα σαν μπουρμπουληθρήτσες στην κοιλιά μου, απλώς , όχι τόσο χαμηλά οσο είναι οι κανονικές "μπουρμπουλήθρες" των αερίων ...

 

Κι εγω καπως ετσι τα ενιωσα και τα 2 την πρωτη φορα. Σαν μπουρμπουληθρες, ενας συνδυασμος μουδιασματος και μιας αισθησης σαν να σκαει ποπ κορν στην κοιλια σου βασικα. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν πιο εντονο. Σε αυτην ενιωσα και φτερουγισμα μαζι. Γυρω στις 17 εβδομαδες και τις 2 φορες. Τωρα εχει περασει σε φαση που μου ριχνει κανονικοτατα κλωτσιες...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 minutes ago, katerinaki 86 said:

Κι εγω καπως ετσι τα ενιωσα και τα 2 την πρωτη φορα. Σαν μπουρμπουληθρες, ενας συνδυασμος μουδιασματος και μιας αισθησης σαν να σκαει ποπ κορν στην κοιλια σου βασικα. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν πιο εντονο. Σε αυτην ενιωσα και φτερουγισμα μαζι. Γυρω στις 17 εβδομαδες και τις 2 φορες. Τωρα εχει περασει σε φαση που μου ριχνει κανονικοτατα κλωτσιες...

Ω, τότε ένιωσα κανονικά το μωράκι μου. Θα το φωνάζω τώρα πορδουλίνο εαν είναι , χαχαχαχαχα :-D

Είμαι 17w6d τώρα εγώ ! Αυτό, σαν μπορμπουλήθρες και ποπκόρν, σωστά !

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NONI31 είπε:

Είναι λίγο νωρίς μην αγχώνεσαι!

Εγω σπο την αλλη εχω κανενα μηνα που παθαινω στον ύπνο μου ονειρωξη καθότι και ο αντρας μου ουτε καν με πλησιάζει γιατί φοβάται.το έχετε παθει??Και κανει και συσπάσεις που και που η μήτρα!τι ζούμε!!!

Εμας μας τα εχει κοψει αυτα ο γιατρος ετσι κι αλλιως!!Εγω και στις 2 εγκυμοσυνες ειμαι σε φαση που δεν εχω καθολου ορεξη για σεξ...νομιζω οτι ειναι κατι ορμονικο...σαν να κοιμαται ολο το συστημα!!Στην πρωτη ομως μου ειχε τυχει 1 φορα στην αρχη στον υπνο μου. Ετσι κι αλλιως, αν δε σου το εχει απαγορευσει ο γιατρος, μια χαρα μπορεις να εχεις επαφες, οποτε και οι συσπασεις αυτες δεν επηρεαζουν καθολου την κυηση. Μη σε αγχωνει αυτο δηλαδη!!Relax and enjoy:D

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, zouko είπε:

Κορίτσια, πως ακριβώς είναι οταν το νιώθεις πρώτη φορά ; Θα σας πω γιατί , μήπως εγώ φαντάζομαι πράγματα, ή θέλω να φανταστώ. Τι ένιωσα σήμερα λοιπόν (και σορυ για την εξήγηση χαχα, θα καταλάβετε)

Πως είναι οτι νιώθεις τα αέρια να κατεβαίνουν ; Ε, ένιωσα σαν μπουρμπουληθρήτσες στην κοιλιά μου, απλώς , όχι τόσο χαμηλά οσο είναι οι κανονικές "μπουρμπουλήθρες" των αερίων ...

 

Ναιι!!!! Ετσι ειναι :x

Αχ αχ τι ωραιααααα

1 ώρα πρίν, zouko είπε:

Ω, τότε ένιωσα κανονικά το μωράκι μου. Θα το φωνάζω τώρα πορδουλίνο εαν είναι , χαχαχαχαχα :-D

Είμαι 17w6d τώρα εγώ ! Αυτό, σαν μπορμπουλήθρες και ποπκόρν, σωστά !

 

Γεια σου πορδουλινεεεε χαχαχαχα τελειο

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Inana είπε:

Ανυπόφορο πράγμα,αυτό σημαίνει ότι όλα είναι εντάξει με το μπέμπε η όχι με?

Φαντάζομαι πως ναι! Αυτά έχει σημασία να είναι καλά κ εμείς αντέχουμε 

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ σήμερα είχα γιατρό...είμαστε καλά...18w+5d...μεγαλώνουμε 260γτ τ ένα κ 250γρ τ άλλο...

Είδαμε κ τον τράχηλο...έχει πάει 2.5 λιγάκι ανησυχητικό αλλά ο γιατρός ήταν ήρεμος ξεκινήσαμε προγεστερονη κ θα τ παρακολουθούμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2022 at 7:26 ΜΜ, Simona είπε:

Geia sas koritsia sas euxaristw poli gia ola.Ola pigan teleia sti b epipedou to moro einai opos prepei den iparxei kanena provlima.isixasa kai eimai poli xaroumeni.Einai 425gr kai mou eipan oti einai fisiologiko oti den einai mikro diladi.Einai koritsaki❤❤❤

Κοριτσάκι ν καλησπέρα μπράβο χαίρομαι πάρα πολύ ❤️ ψυχούλα μ μωρέ  μεγάλωσε το κοριτσάκι σου ❤️❤️ τελικά επιβεβαιώθηκε φίλη 100% κοριτσάκι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , nina21 είπε:

Φαντάζομαι πως ναι! Αυτά έχει σημασία να είναι καλά κ εμείς αντέχουμε 

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ σήμερα είχα γιατρό...είμαστε καλά...18w+5d...μεγαλώνουμε 260γτ τ ένα κ 250γρ τ άλλο...

Είδαμε κ τον τράχηλο...έχει πάει 2.5 λιγάκι ανησυχητικό αλλά ο γιατρός ήταν ήρεμος ξεκινήσαμε προγεστερονη κ θα τ παρακολουθούμε! 

Εκτός από προγεστερόνη σου ειπε κάτι άλλο για να προστατεύσεις τον τράχηλο; Ορθοστασία σκάλες κλπ; Κάπου είχα διαβάσει ότι βοηθά η επικλινής θέση με τα πόδια ψιλοανοιχτα κ σε κάμψη, όσο γίνεται δηλ να μην δίνουμε βάρος στον τράχηλο. Εμείς με τα διδυμάκια πρέπει να τον φροντίζουμε και να τον αγαπάμε λίγο περισσότερο μου φαίνεται..

πρίν από 52 λεπτά , nina21 είπε:

Φαντάζομαι πως ναι! Αυτά έχει σημασία να είναι καλά κ εμείς αντέχουμε 

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ σήμερα είχα γιατρό...είμαστε καλά...18w+5d...μεγαλώνουμε 260γτ τ ένα κ 250γρ τ άλλο...

Είδαμε κ τον τράχηλο...έχει πάει 2.5 λιγάκι ανησυχητικό αλλά ο γιατρός ήταν ήρεμος ξεκινήσαμε προγεστερονη κ θα τ παρακολουθούμε! 

Βλέπω είμαστε πολύ κοντά στις μέρες! Χθες μπήκα στην 19η εγώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Primula είπε:

Εκτός από προγεστερόνη σου ειπε κάτι άλλο για να προστατεύσεις τον τράχηλο; Ορθοστασία σκάλες κλπ; Κάπου είχα διαβάσει ότι βοηθά η επικλινής θέση με τα πόδια ψιλοανοιχτα κ σε κάμψη, όσο γίνεται δηλ να μην δίνουμε βάρος στον τράχηλο. Εμείς με τα διδυμάκια πρέπει να τον φροντίζουμε και να τον αγαπάμε λίγο περισσότερο μου φαίνεται..

Βλέπω είμαστε πολύ κοντά στις μέρες! Χθες μπήκα στην 19η εγώ!

Ναι ναι μαζί πάμε!!! 

Γενικά ξεκούραση κ παρακολούθηση μ είπε...χωρίς να αγχωθω...κ ευλαβικά την προγεστερονη! 

Εσυ τον έχετε μετρήσει πρόσφατα?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κοριτσάκι ν καλησπέρα μπράβο χαίρομαι πάρα πολύ ❤️ ψυχούλα μ μωρέ  μεγάλωσε το κοριτσάκι σου ❤️❤️ τελικά επιβεβαιώθηκε φίλη 100% κοριτσάκι...

@Dimitra97 nai megalose....40 lepta kaname sto iperixo..mou edosan kai olo to video apo tin eksetasi na to vlepw opote thelw.den rotisa katholou gia to filo,o giatros apo monos tou mou eipe koritsaki einai ara den ekane lathos o giatros mou.ante h seira sou tora na doume...pote itan na pas;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Ναι ναι μαζί πάμε!!! 

Γενικά ξεκούραση κ παρακολούθηση μ είπε...χωρίς να αγχωθω...κ ευλαβικά την προγεστερονη! 

Εσυ τον έχετε μετρήσει πρόσφατα?

Τον μετράμε και εμείς κολπικά σε κάθε επίσκεψη, είναι οκ μέχρι στιγμής, αλλά σκέψου εγώ δεν διέκοψα πότε την προγεστερόνη απλά την μείωσα. Με την επανέναρξη της προγεστερόνης τώρα μη φοβάσαι και πρόσεχε τη στάση του σώματος όπως έγραψα πιο πάνω όταν κάθεσαι κλπ να "αφαιρεις" βάρος από τον τράχηλο

Καλημέρα!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Primula είπε:

Τον μετράμε και εμείς κολπικά σε κάθε επίσκεψη, είναι οκ μέχρι στιγμής, αλλά σκέψου εγώ δεν διέκοψα πότε την προγεστερόνη απλά την μείωσα. Με την επανέναρξη της προγεστερόνης τώρα μη φοβάσαι και πρόσεχε τη στάση του σώματος όπως έγραψα πιο πάνω όταν κάθεσαι κλπ να "αφαιρεις" βάρος από τον τράχηλο

Καλημέρα!!

καλημερα!! ελπιζω οτι το προλαβαμε! ειμαστε οριακα καλα νομιζω...οποτε ελπιζω οτι θα παμε καλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω ενα πρόβλημα με το λογαριασμό.Καθε φορά που μπαίνω δεν αναγνωρίζει τον κωδικό μου και μου ζητάει καινούριο για να συνδεθώ.Πολυ εκνευριστικο!

Εγώ το πρώτο το ένιωσα 20 εβδ.Ειχα και πρόσθιο πλακούντα που λένε ότι παίζει ρόλο.

Στα άλλα δύο οπίσθιο.Το 2ο το ένιωσα 18 εβδ. Και τώρα το 3ο 17εβδ. Ωστόσο το νιώθω πολύ χαμηλα σχεδόν στο πιπι μου.Εσεις; 

 

 

 

On 28/5/2022 at 12:47 ΜΜ, nina21 είπε:

καλημερα!! ελπιζω οτι το προλαβαμε! ειμαστε οριακα καλα νομιζω...οποτε ελπιζω οτι θα παμε καλα!

Εμένα στην αυχενική ήταν 36χιλιοστα.Τωρα 1μηνα που παίρνω κολπικα προγεστερόνη λόγω πλακούντα που ευτυχώς ανέβηκε οπότε μάλλον από βδομάδα θα μου κόψει τη προγεστερόνη, στη τελευταία μέτρηση ήταν 39 χιλιοστά.Οποτε θεωρώ ότι η προγεστερόνη παίζει ρόλο έστω και μικρό.Τουλαχιστον κραταει σταθερό τον τράχηλο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...