Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εγω το ιδιο. Εχω διαβασει οτι ειναι κατι πολυ σπανιο οπως τοσα και τοσα.. αλλα ακουω πλεον συχνα οτι πολλες κανουν και ειναι και πανακριβη εξεταση.

@Margr αν επιτρεπεται ποσο κοστιζει ιδιωτικα και για τους δυο σας;

Αιματος ειναι;

Πετάγομαι κι εγώ από το υπερ-πέραν....Σε φυσιολογική σύλληψη κάνεις συνήθως την εξέταση για το στίγμα (νοσοκομείο, δωρεάν). Στην εξωσωματική που ξεσκονίζουν ψάχνουν την κυστική. Την έκανα εγώ, απλή αιμοληψία, ιδιωτικά (100 ευρώ χωρίς απόδειξη) έκανα το 90% των μεταλλάξεων. Αν έβγαινα θετική τότε νομίζω ότι κάνει και ο σύζυγος (αν θυμάμαι καλά). Είναι πολύ σπάνιο, αλλά αν την κάνεις, επειδή κάθε εργαστήριο έχει άλλες τιμές, πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις ποιο ποσοστό μεταλλάξεων κάνουν και τιμή και μετά αποφασίζεις. 

Διάβαζα και τις προηγούμενες σελίδες σας. Βρε κορίτσια έχω μία απορία (για το μέλλον ελπίζω) @vaso_mpempis @katerinaki 86 με τα πιτσιρίκια βλέπω ότι ζορίζει κάποιες στιγμές. Σας προκαλεί φόβο όλο αυτό; Π.χ. όταν θέλει το μικρό αγκαλιά ή όταν πρέπει να "παλέψεις" μαζί του για να του αλλάξεις πάνα ή να το ντύσεις; Τι σας έχουν πει οι γιατροί να προσέχετε; Και με τη δουλειά πώς είναι; Κανονικά όπως και πριν την εγκυμοσύνη; 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 hours ago, vaso_mpempis said:

Κι εγω το ιδιο. Εχω διαβασει οτι ειναι κατι πολυ σπανιο οπως τοσα και τοσα.. αλλα ακουω πλεον συχνα οτι πολλες κανουν και ειναι και πανακριβη εξεταση.

@Margr αν επιτρεπεται ποσο κοστιζει ιδιωτικα και για τους δυο σας;

Αιματος ειναι;

Καλημέρα! Εγώ είχα κάνει μετά από παλίνδρομη που είχα το Δεκέμβρη σε ιδιωτικό εργαστήριο που μου είχε προτείνει ο γιατρός, προς Βριλήσσια είναι αν θυμάμαι καλά.. Έχει ποσοστά, νομίζω ειχα κάνει το 96% κ είχα δώσει 110€ με παράπεμπτικό. Ωστόσο εκείνος μου είχε πει να μην κάνω για μικρότερο ποσοστό. Ο άντρας μου θα έκανε άμα εβγαινα θετική

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Σας μπερδεψα!!!!! Καλημερα 

Με το καλο η μπεμπα σου. :x

Kalimera Vaso❤Kai egw mperdevoume sinexia kai rotaw logiko einai milame toses kopeles mazi pou na thimasai poia ti exei kai se poia evdomada einai.Tora as poume kai egw den thimamai gia sena xaxxaxa.se euxaristw poli❤❤

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πετάγομαι κι εγώ από το υπερ-πέραν....Σε φυσιολογική σύλληψη κάνεις συνήθως την εξέταση για το στίγμα (νοσοκομείο, δωρεάν). Στην εξωσωματική που ξεσκονίζουν ψάχνουν την κυστική. Την έκανα εγώ, απλή αιμοληψία, ιδιωτικά (100 ευρώ χωρίς απόδειξη) έκανα το 90% των μεταλλάξεων. Αν έβγαινα θετική τότε νομίζω ότι κάνει και ο σύζυγος (αν θυμάμαι καλά). Είναι πολύ σπάνιο, αλλά αν την κάνεις, επειδή κάθε εργαστήριο έχει άλλες τιμές, πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις ποιο ποσοστό μεταλλάξεων κάνουν και τιμή και μετά αποφασίζεις. 

Διάβαζα και τις προηγούμενες σελίδες σας. Βρε κορίτσια έχω μία απορία (για το μέλλον ελπίζω) @vaso_mpempis @katerinaki 86 με τα πιτσιρίκια βλέπω ότι ζορίζει κάποιες στιγμές. Σας προκαλεί φόβο όλο αυτό; Π.χ. όταν θέλει το μικρό αγκαλιά ή όταν πρέπει να "παλέψεις" μαζί του για να του αλλάξεις πάνα ή να το ντύσεις; Τι σας έχουν πει οι γιατροί να προσέχετε; Και με τη δουλειά πώς είναι; Κανονικά όπως και πριν την εγκυμοσύνη; 

Καλησπερα!Νομιζω σε θυμαμαι απο την ομαδα εξωσωματικης!!Πανε 3 χρονια βεβαια απο τοτε...και δε φημιζομαι και για τη δυνατη μου μνημη!!Εισαι στην προσπαθεια για 2ο να υποθεσω?,Υπαρχει αυτη η δυσκολια οπως την περιεγραψες...Αυτο που μου εχει πει ο γιατρος γιατι και σ' αυτην την εγκυμοσυνη μου εχει συστησει προσοχη, ειναι να παρω βοηθεια απ' οπου μπορω (γιαγιαδες κτλ.) και να κανω οσα λιγοτερα μπορω. Αν με ρωτας βεβαια κατα ποσο ειναι εφικτο...δεν ειναι 100%...Στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν πολυ ξεκουραστη και χαλαρη, τωρα απλα προσπαθω να βρω λιγο χρονο μεσα στην ημερα για να κατσω...βασικα κανω τα παντα, εκτος απο τις βαριες δουλειες του σπιτιου που τις εχει αναλαβει η μαμα μου, με μικρα διαλεμματα!Μολις νιωσω βαρος η ενοχληση, καθομαι η ξαπλωνω για κανενα 10λεπτο μεχρι να συνελθω και μετα συνεχιζω.

Αυτο ηταν που με φοβιζε να σου πω την αληθεια στο να προχωρησω σε εμβρυομεταφορα για 2ο...ελεγα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να συνδυασω την καθημερινοτητα με τις απαιτησεις και την προσοχη που απαιτει αυτη η διαδικασια. Ευτυχως, το μικρουλι αποφασισε να ερθει απο μονο του και ολα βρηκαν το δρομο τους...

Με τη δουλεια εγω δεν εχω θεμα γιατι ειναι δουλεια γραφειου, οποτε πιο πολυ ξεκουραζομαι παρα κουραζομαι!!Και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη δουλευα κανονικα μεχρι να βγω στην αδεια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια επειδη ειμαστε πολλες αν θελετε μπορειτε να μου στειλετε οσες εχετε facebook το ονομα προφιλ σας σε προσωπικο μηνυμα και θα φτιαξω μια ομαδα εκει μυστικη να σας προσθεσω  να μπορουμε να τα λεμε πιο ανετα. Το ειχαμε κανει ξανα με κοπελες στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου και ηταν πολυ ωραια γιατι γνωρισαμε η μια την αλλη και μοιραζομαστε τα αγχη μας αλλα και οτι αλλο θελαμε να συζητησουμε.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , eva141722 είπε:

Κοριτσια επειδη ειμαστε πολλες αν θελετε μπορειτε να μου στειλετε οσες εχετε facebook το ονομα προφιλ σας σε προσωπικο μηνυμα και θα φτιαξω μια ομαδα εκει μυστικη να σας προσθεσω  να μπορουμε να τα λεμε πιο ανετα. Το ειχαμε κανει ξανα με κοπελες στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου και ηταν πολυ ωραια γιατι γνωρισαμε η μια την αλλη και μοιραζομαστε τα αγχη μας αλλα και οτι αλλο θελαμε να συζητησουμε.

Kali idea,egw tha ithela❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Πετάγομαι κι εγώ από το υπερ-πέραν....Σε φυσιολογική σύλληψη κάνεις συνήθως την εξέταση για το στίγμα (νοσοκομείο, δωρεάν). Στην εξωσωματική που ξεσκονίζουν ψάχνουν την κυστική. Την έκανα εγώ, απλή αιμοληψία, ιδιωτικά (100 ευρώ χωρίς απόδειξη) έκανα το 90% των μεταλλάξεων. Αν έβγαινα θετική τότε νομίζω ότι κάνει και ο σύζυγος (αν θυμάμαι καλά). Είναι πολύ σπάνιο, αλλά αν την κάνεις, επειδή κάθε εργαστήριο έχει άλλες τιμές, πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις ποιο ποσοστό μεταλλάξεων κάνουν και τιμή και μετά αποφασίζεις. 

Διάβαζα και τις προηγούμενες σελίδες σας. Βρε κορίτσια έχω μία απορία (για το μέλλον ελπίζω) @vaso_mpempis @katerinaki 86 με τα πιτσιρίκια βλέπω ότι ζορίζει κάποιες στιγμές. Σας προκαλεί φόβο όλο αυτό; Π.χ. όταν θέλει το μικρό αγκαλιά ή όταν πρέπει να "παλέψεις" μαζί του για να του αλλάξεις πάνα ή να το ντύσεις; Τι σας έχουν πει οι γιατροί να προσέχετε; Και με τη δουλειά πώς είναι; Κανονικά όπως και πριν την εγκυμοσύνη; 

Την αγκαλια την εχω κουμανταρει λιγο.. αν και μου λειπει να τον αγκαλιαζω διχως αυριο τωρα ξερει οτι πρεπει πρωτα να καθισω και μετα θα τον παρω. Παιχνιδι στο πατωμα παιζω ακομα μαζι του αν και βασανιζομαι. Τα υπολοιπα τα κανω γονατιστη σχεδον παντα αλλα ειναι δυσκολο. Το μπανιο οσο μπορει το κανει ο μπαμπας. Ειναι δυσκολο.. και εχει χρειαστει να τον σηκωσω.. και να καμω αποτομη κινηση μην πεσει στη σκαλα.. και ολα. Ο γιατρος θα σου πει να προσεχεις.. αλλα στην καθημερινοτητα με ενα παιδι 3 χρονων αυτο δεν ειναι παντα ευκολο. 

Προσπαθω παντως να μη του λεω "δε μπορω γιατι εχω μωρο" για να μην φυτρωσω τη ζηλια.

Βοηθεια δεν εχω απο γιαγιαδες 

Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας οποτε δουλευω αρκετα απο το σπιτι. Το εχω περιορισει αρκετα γιατι περασα δυσκολιες αλλα τωρα παλι δουλευω καθημερινα οσο μπορω. Σε αυτο ειμαι τυχερη.

πρίν από 45 λεπτά , eva141722 είπε:

Κοριτσια επειδη ειμαστε πολλες αν θελετε μπορειτε να μου στειλετε οσες εχετε facebook το ονομα προφιλ σας σε προσωπικο μηνυμα και θα φτιαξω μια ομαδα εκει μυστικη να σας προσθεσω  να μπορουμε να τα λεμε πιο ανετα. Το ειχαμε κανει ξανα με κοπελες στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου και ηταν πολυ ωραια γιατι γνωρισαμε η μια την αλλη και μοιραζομαστε τα αγχη μας αλλα και οτι αλλο θελαμε να συζητησουμε.

Εγω δεν εχω fb μονο messenger δυστυχως. Μη μου φυγετε ολες απο δωωωωω χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Την αγκαλια την εχω κουμανταρει λιγο.. αν και μου λειπει να τον αγκαλιαζω διχως αυριο τωρα ξερει οτι πρεπει πρωτα να καθισω και μετα θα τον παρω. Παιχνιδι στο πατωμα παιζω ακομα μαζι του αν και βασανιζομαι. Τα υπολοιπα τα κανω γονατιστη σχεδον παντα αλλα ειναι δυσκολο. Το μπανιο οσο μπορει το κανει ο μπαμπας. Ειναι δυσκολο.. και εχει χρειαστει να τον σηκωσω.. και να καμω αποτομη κινηση μην πεσει στη σκαλα.. και ολα. Ο γιατρος θα σου πει να προσεχεις.. αλλα στην καθημερινοτητα με ενα παιδι 3 χρονων αυτο δεν ειναι παντα ευκολο. 

Προσπαθω παντως να μη του λεω "δε μπορω γιατι εχω μωρο" για να μην φυτρωσω τη ζηλια.

Βοηθεια δεν εχω απο γιαγιαδες 

Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας οποτε δουλευω αρκετα απο το σπιτι. Το εχω περιορισει αρκετα γιατι περασα δυσκολιες αλλα τωρα παλι δουλευω καθημερινα οσο μπορω. Σε αυτο ειμαι τυχερη.

Εγω δεν εχω fb μονο messenger δυστυχως. Μη μου φυγετε ολες απο δωωωωω χαχαχαχ

Όχι κορίτσι μ δεν θα φύγουμε όλες  εγώ παντός εδώ στο φόρουμ θα είμαι ❤️:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Την αγκαλια την εχω κουμανταρει λιγο.. αν και μου λειπει να τον αγκαλιαζω διχως αυριο τωρα ξερει οτι πρεπει πρωτα να καθισω και μετα θα τον παρω. Παιχνιδι στο πατωμα παιζω ακομα μαζι του αν και βασανιζομαι. Τα υπολοιπα τα κανω γονατιστη σχεδον παντα αλλα ειναι δυσκολο. Το μπανιο οσο μπορει το κανει ο μπαμπας. Ειναι δυσκολο.. και εχει χρειαστει να τον σηκωσω.. και να καμω αποτομη κινηση μην πεσει στη σκαλα.. και ολα. Ο γιατρος θα σου πει να προσεχεις.. αλλα στην καθημερινοτητα με ενα παιδι 3 χρονων αυτο δεν ειναι παντα ευκολο. 

Προσπαθω παντως να μη του λεω "δε μπορω γιατι εχω μωρο" για να μην φυτρωσω τη ζηλια.

Βοηθεια δεν εχω απο γιαγιαδες 

Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας οποτε δουλευω αρκετα απο το σπιτι. Το εχω περιορισει αρκετα γιατι περασα δυσκολιες αλλα τωρα παλι δουλευω καθημερινα οσο μπορω. Σε αυτο ειμαι τυχερη.

Εγω δεν εχω fb μονο messenger δυστυχως. Μη μου φυγετε ολες απο δωωωωω χαχαχαχ

Μην αγωνεσαι!!!Εδω ειμαστε!

Τωρα θυμηθηκα που λεγατε χθες προχθες για το πρωτο παιδι πως το πηρε. Οταν γεννηθηκε η μικρη ο "μεγαλος" ήταν λιγο πριν κλεισει τα 3. Στην αρχη ενω ερχοταν μαζι μας παντα στους υπερηχους και μιλουσαμε για το μωρο και το περιμενε με ανυπομονησια, οταν γεννηθηκε η μικρη ειχε αρκετη ζηλια πραγμα απολυτα φυσιολογικο. Ειχε και ξεσπασματα με κλαματα κλπ και δαγκωσε-τσιμπησε και καποιες φορες το μωρο. Το θεμα ειναι κι εγω προφανως επιρρεαζομουν αρχικα λογω ορμονων και δεν ειχα πολλη υπομονη. Μετα απο 1-2 μηνες βρηκαμε ολοι τις ισορροπιες μας. Θελει αρκετη υπομονη κοριτσια μου στην αρχη με τα μεγαλυτερα γιατι και γιαυτα ειναι μεγαλη αλλαγη αλλα θα δειτε μετα οτι θα ηρεμησουν κι αυτα. Τωρα χωρις την αδερφη του δεν μπορει καθολου, το ιδιο κι η μικρη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Την αγκαλια την εχω κουμανταρει λιγο.. αν και μου λειπει να τον αγκαλιαζω διχως αυριο τωρα ξερει οτι πρεπει πρωτα να καθισω και μετα θα τον παρω. Παιχνιδι στο πατωμα παιζω ακομα μαζι του αν και βασανιζομαι. Τα υπολοιπα τα κανω γονατιστη σχεδον παντα αλλα ειναι δυσκολο. Το μπανιο οσο μπορει το κανει ο μπαμπας. Ειναι δυσκολο.. και εχει χρειαστει να τον σηκωσω.. και να καμω αποτομη κινηση μην πεσει στη σκαλα.. και ολα. Ο γιατρος θα σου πει να προσεχεις.. αλλα στην καθημερινοτητα με ενα παιδι 3 χρονων αυτο δεν ειναι παντα ευκολο. 

Προσπαθω παντως να μη του λεω "δε μπορω γιατι εχω μωρο" για να μην φυτρωσω τη ζηλια.

Βοηθεια δεν εχω απο γιαγιαδες 

Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας οποτε δουλευω αρκετα απο το σπιτι. Το εχω περιορισει αρκετα γιατι περασα δυσκολιες αλλα τωρα παλι δουλευω καθημερινα οσο μπορω. Σε αυτο ειμαι τυχερη.

Εγω δεν εχω fb μονο messenger δυστυχως. Μη μου φυγετε ολες απο δωωωωω χαχαχαχ

Εμείς που είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες δυστυχώς είμαστε πραγματικά κατώτερου θεού στο θέμα της εγκυμοσύνης κλπ.. δυστυχώς

Τουλάχιστον δικαιούμαστε τα 2000 του τοκετού, διόρθωσέ με αν κάνω λάθος

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Την αγκαλια την εχω κουμανταρει λιγο.. αν και μου λειπει να τον αγκαλιαζω διχως αυριο τωρα ξερει οτι πρεπει πρωτα να καθισω και μετα θα τον παρω. Παιχνιδι στο πατωμα παιζω ακομα μαζι του αν και βασανιζομαι. Τα υπολοιπα τα κανω γονατιστη σχεδον παντα αλλα ειναι δυσκολο. Το μπανιο οσο μπορει το κανει ο μπαμπας. Ειναι δυσκολο.. και εχει χρειαστει να τον σηκωσω.. και να καμω αποτομη κινηση μην πεσει στη σκαλα.. και ολα. Ο γιατρος θα σου πει να προσεχεις.. αλλα στην καθημερινοτητα με ενα παιδι 3 χρονων αυτο δεν ειναι παντα ευκολο. 

Προσπαθω παντως να μη του λεω "δε μπορω γιατι εχω μωρο" για να μην φυτρωσω τη ζηλια.

Βοηθεια δεν εχω απο γιαγιαδες 

Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας οποτε δουλευω αρκετα απο το σπιτι. Το εχω περιορισει αρκετα γιατι περασα δυσκολιες αλλα τωρα παλι δουλευω καθημερινα οσο μπορω. Σε αυτο ειμαι τυχερη.

Εγω δεν εχω fb μονο messenger δυστυχως. Μη μου φυγετε ολες απο δωωωωω χαχαχαχ

Και γω εδώ θα μεινωωω

πρίν από 4 λεπτά , Primula είπε:

Εμείς που είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες δυστυχώς είμαστε πραγματικά κατώτερου θεού στο θέμα της εγκυμοσύνης κλπ.. δυστυχώς

Τουλάχιστον δικαιούμαστε τα 2000 του τοκετού, διόρθωσέ με αν κάνω λάθος

Και γω εδώ θα μεινωωω

Κορίτσια σήμερα η πλάτη μου με έχει διαλύσει..δεν μπορώ να αναπνεύσω από τον πόνο.. έχει καμία άλλη έντονη σκολίωση; Τι με περιμένει..;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Primula είπε:

Εμείς που είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες δυστυχώς είμαστε πραγματικά κατώτερου θεού στο θέμα της εγκυμοσύνης κλπ.. δυστυχώς

Τουλάχιστον δικαιούμαστε τα 2000 του τοκετού, διόρθωσέ με αν κάνω λάθος

Και γω εδώ θα μεινωωω

Κορίτσια σήμερα η πλάτη μου με έχει διαλύσει..δεν μπορώ να αναπνεύσω από τον πόνο.. έχει καμία άλλη έντονη σκολίωση; Τι με περιμένει..;

Τα 2000 τα δικαιουμαστε ναι! Προς το παρον... ποτε δεν ξερεις. Χαχαχχα

Ευχομαι περαστικα :x

Αμα σε επιασε απο τωρα.... ωχ ωχ!! Μηπως να πας σε εναν ορθοπαιδικο;;

  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...