Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Inana είπε:

Koritsia kalisperaa ti kanetee??isasten oles kalaa??den polli mpeno tora sto foroum trexo me ta paidia oloi mera sxolia idietera

Koritsia ime stin 19w4d kai ime polliii axomeniii den exo niosi akomi to mwrakii mou kai fovameee :-|

Geia sas koritsia sas euxaristw poli gia ola.Ola pigan teleia sti b epipedou to moro einai opos prepei den iparxei kanena provlima.isixasa kai eimai poli xaroumeni.Einai 425gr kai mou eipan oti einai fisiologiko oti den einai mikro diladi.Einai koritsaki❤❤❤

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Inana είπε:

Koritsia kalisperaa ti kanetee??isasten oles kalaa??den polli mpeno tora sto foroum trexo me ta paidia oloi mera sxolia idietera

Koritsia ime stin 19w4d kai ime polliii axomeniii den exo niosi akomi to mwrakii mou kai fovameee :-|

Μην αγχώνεσαι ! Ούτε εγώ το είχα νιώσει τώρα είμαι στις 23 εβδομάδες και εδώ και δυο βδομαδες κάνει πάρτυ! Θα το νιώσεις κ εσυ σιγά σιγά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Mairiv είπε:

Μην αγχώνεσαι ! Ούτε εγώ το είχα νιώσει τώρα είμαι στις 23 εβδομάδες και εδώ και δυο βδομαδες κάνει πάρτυ! Θα το νιώσεις κ εσυ σιγά σιγά 

Vlepo kai kaka oneira kai fovame pollii,ime kai apo eksosomatiki kai axonome an ine kala to mwroo,den ksero lene oti an ine kori argi na klotsisi!!den ksero an ine ali8ia 

Opote argiso na pao ston giatro axonomee

Den lene otan tros gliko kani kapia kinisi??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Inana είπε:

Koritsia kalisperaa ti kanetee??isasten oles kalaa??den polli mpeno tora sto foroum trexo me ta paidia oloi mera sxolia idietera

Koritsia ime stin 19w4d kai ime polliii axomeniii den exo niosi akomi to mwrakii mou kai fovameee :-|

Τα αλλα παιδια τα καταλαβαινες νωριτερα; (επειδη ειπες τρεχεις με τα παιδια καταλαβαινω οτι εχεις κι αλλα;; ) εγω τον γιο μου δεν τον καταλαβαινα ποτε σχεδον.. ξεκινησα περιπου 22 εβδομαδων και μετα λιιιιγο οταν ξαπλωνα το βραδυ. 

Τωρα ειναι 18η ακομα τπτ αλλα μαλλον παλι τα ιδια προβλεπω... δεν νιωθω τιποτα

Γιατρο ποτε πας; συζητα το να ηρεμησεις

1 hour ago, Inana είπε:

Vlepo kai kaka oneira kai fovame pollii,ime kai apo eksosomatiki kai axonome an ine kala to mwroo,den ksero lene oti an ine kori argi na klotsisi!!den ksero an ine ali8ia 

Opote argiso na pao ston giatro axonomee

Den lene otan tros gliko kani kapia kinisi??

Εμενα με το γλυκο ο γιος μου δεν επαιρνε χαμπαρι. Το μονο που επιανε σε προχωρημενη εγκυμοσυνη οταν δεν ενιωθα για ωρες τπτ... γεμιζα ενα ποτηρι νερο με πολυ παγο κρυο και επινα κρυο.. και τον ξυπνουσα τον καημενο :lol:

  • Χαχα 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Τα αλλα παιδια τα καταλαβαινες νωριτερα; (επειδη ειπες τρεχεις με τα παιδια καταλαβαινω οτι εχεις κι αλλα;; ) εγω τον γιο μου δεν τον καταλαβαινα ποτε σχεδον.. ξεκινησα περιπου 22 εβδομαδων και μετα λιιιιγο οταν ξαπλωνα το βραδυ. 

Τωρα ειναι 18η ακομα τπτ αλλα μαλλον παλι τα ιδια προβλεπω... δεν νιωθω τιποτα

Γιατρο ποτε πας; συζητα το να ηρεμησεις

Εμενα με το γλυκο ο γιος μου δεν επαιρνε χαμπαρι. Το μονο που επιανε σε προχωρημενη εγκυμοσυνη οταν δεν ενιωθα για ωρες τπτ... γεμιζα ενα ποτηρι νερο με πολυ παγο κρυο και επινα κρυο.. και τον ξυπνουσα τον καημενο :lol:

Ta alla paidakia den ine dika mou ine tou antra mou,emena ine to proto mou giafto axonome

Tha pao 9 tou mina ston giatro mou

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Inana είπε:

Ta alla paidakia den ine dika mou ine tou antra mou,emena ine to proto mou giafto axonome

Tha pao 9 tou mina ston giatro mou

Αν ειναι σαν τον γιο μου... μην περιμενεις προκοπη!!!! Ποσες φορες ετρεχα να ακουσω καρδουλα γιατι ειχα ωωωωρες να τον καταλαβω και ημουν 8 μηνων φαντασου. Και εμβρυο και μετα που γεννηθηκε μεχρι 6 μηνων.... το πιο ησυχο πλασμα του κοσμου!!!! Ελεγα ειναι φυσιολογικο αυτο;; (βεβαια με ειχε σουζα με τους θηλασμους δε τη γλιτωσα)

Να δεις τι τερατακι ειναι τωρα... 

Χαχαχαχαχαχα

Παντως για 1η εγκυμοσυνη ειναι νωρις ετσι κι αλλιως μην ανησυχεις καθολου

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Αν ειναι σαν τον γιο μου... μην περιμενεις προκοπη!!!! Ποσες φορες ετρεχα να ακουσω καρδουλα γιατι ειχα ωωωωρες να τον καταλαβω και ημουν 8 μηνων φαντασου. Και εμβρυο και μετα που γεννηθηκε μεχρι 6 μηνων.... το πιο ησυχο πλασμα του κοσμου!!!! Ελεγα ειναι φυσιολογικο αυτο;; (βεβαια με ειχε σουζα με τους θηλασμους δε τη γλιτωσα)

Να δεις τι τερατακι ειναι τωρα... 

Χαχαχαχαχαχα

Παντως για 1η εγκυμοσυνη ειναι νωρις ετσι κι αλλιως μην ανησυχεις καθολου

Είναι νωρίς για να νιώσω κάτι βασο μου??

Βλέπω και κάτι όνειρα και είμαι στην τσίτα και ανχονομαι πολύ 

Και νιωθο βάρος στην μια πλευρά της κοιλιάς μου..εσυς πόσο μηνός ήσασταν για να αρχίσετε να περνετε πράγματα για τα μωράκια σας??

Τώρα είσαι και εσύ έγκυος??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Inana είπε:

Είναι νωρίς για να νιώσω κάτι βασο μου??

Βλέπω και κάτι όνειρα και είμαι στην τσίτα και ανχονομαι πολύ 

Τώρα είσαι και εσύ έγκυος??

Ειναι νωρις ναι αν κρινω απο μενα ειδικα χαχαχα

Λενε το πρωτο παιδι 20η και μετα συνηθως.. δεν ειναι δηλαδη οτι εχεις αργησει.. πιστευω τις επομενες 2 εβδομαδες θα νιωσεις την πεταλουδιτσα σου!! ρωτα ομως τον γιατρο σου για να ηρεμησεις

Με τα ονειρα το εχω κι εγω τωρα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη!!! Οτι ναναι.. συνηθως θριλερ η μπερδεμενα ακυρα πραγματα. Πολλες φορες εννοειται ο πρωταγωνιστης ειναι μωρο χαχαχαχα

Ναι ειμαι ξανα εγκυος. 17w+2d


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ειναι νωρις ναι αν κρινω απο μενα ειδικα χαχαχα

Λενε το πρωτο παιδι 20η και μετα συνηθως.. δεν ειναι δηλαδη οτι εχεις αργησει.. πιστευω τις επομενες 2 εβδομαδες θα νιωσεις την πεταλουδιτσα σου!! ρωτα ομως τον γιατρο σου για να ηρεμησεις

Με τα ονειρα το εχω κι εγω τωρα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη!!! Οτι ναναι.. συνηθως θριλερ η μπερδεμενα ακυρα πραγματα. Πολλες φορες εννοειται ο πρωταγωνιστης ειναι μωρο χαχαχαχα

Ναι ειμαι ξανα εγκυος. 17w+2d

Νιώθω κάτι λίγα γαργαλιτα αλλά θα δείξει,σαν το όνειρο σήμερα που είδα είναι ότι με χτύπησε κάποια με το αυτοκίνητο της την ξέρω αλλά το όνειρο ήτανε άκυρη και απλά ούτε καν μιλάω μαζί της συγκεκριμένης

Στην 21η εβδομάδα περίπου θα νιωσο δηλαδή??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/5/2022 at 11:48 ΜΜ, Primula είπε:

Καλησπέρα! Cyclacur δεν πήρα καθόλου εξαρχής δεν χρειάστηκε βάση πάχους ενδομητρίου, τα δε utrogestan δεν τα σταμάτησα ποτέ απλά μετά την αυχενική τα μείωσα σε 2 ενδοκολπικα. Εσύ;

Ναι είμαι καλύτερα σ ευχαριστώ πολύ ❤️ θυμάμαι ο ορθοπεδικός μου είχε πει, όταν είχα βγάλει τον κηδεμόνα, ότι σε φάση εγκυμοσύνης και εμμηνόπαυσης να περιμένω επιδείνωση κ ενόχληση..προσπαθώ να τηρώ την στάση του σώματος όσο μπορώ..

Καλά κάνεις κορίτσι μου, ο,τι μπορείς για να ανακουφίζεσαι! Εσύ αν δεν κάνω λάθος έχεις και δίδυμα σωστά; Οπότε είναι λογικό να επιβαρύνεσαι από τώρα με το βάρος τους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πως ακριβώς είναι οταν το νιώθεις πρώτη φορά ; Θα σας πω γιατί , μήπως εγώ φαντάζομαι πράγματα, ή θέλω να φανταστώ. Τι ένιωσα σήμερα λοιπόν (και σορυ για την εξήγηση χαχα, θα καταλάβετε)

Πως είναι οτι νιώθεις τα αέρια να κατεβαίνουν ; Ε, ένιωσα σαν μπουρμπουληθρήτσες στην κοιλιά μου, απλώς , όχι τόσο χαμηλά οσο είναι οι κανονικές "μπουρμπουλήθρες" των αερίων ...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Inana είπε:

Koritsia kalisperaa ti kanetee??isasten oles kalaa??den polli mpeno tora sto foroum trexo me ta paidia oloi mera sxolia idietera

Koritsia ime stin 19w4d kai ime polliii axomeniii den exo niosi akomi to mwrakii mou kai fovameee :-|

Είναι λίγο νωρίς μην αγχώνεσαι!

Εγω σπο την αλλη εχω κανενα μηνα που παθαινω στον ύπνο μου ονειρωξη καθότι και ο αντρας μου ουτε καν με πλησιάζει γιατί φοβάται.το έχετε παθει??Και κανει και συσπάσεις που και που η μήτρα!τι ζούμε!!!

1 hour ago, zouko είπε:

Κορίτσια, πως ακριβώς είναι οταν το νιώθεις πρώτη φορά ; Θα σας πω γιατί , μήπως εγώ φαντάζομαι πράγματα, ή θέλω να φανταστώ. Τι ένιωσα σήμερα λοιπόν (και σορυ για την εξήγηση χαχα, θα καταλάβετε)

Πως είναι οτι νιώθεις τα αέρια να κατεβαίνουν ; Ε, ένιωσα σαν μπουρμπουληθρήτσες στην κοιλιά μου, απλώς , όχι τόσο χαμηλά οσο είναι οι κανονικές "μπουρμπουλήθρες" των αερίων ...

 

Ετσι το καταλαβα και εγω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , NONI31 είπε:

Είναι λίγο νωρίς μην αγχώνεσαι!

Εγω σπο την αλλη εχω κανενα μηνα που παθαινω στον ύπνο μου ονειρωξη καθότι και ο αντρας μου ουτε καν με πλησιάζει γιατί φοβάται.το έχετε παθει??Και κανει και συσπάσεις που και που η μήτρα!τι ζούμε!!

Και εγώ 2 φορές ως τώρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...