Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 hours ago, vaso_mpempis said:

Καλημερα κοριτσια!! Εχω απο χτες καθε τοσο πονακια περιοδου. Ειμαι 18 εβδομαδων. Μεγαλη δυσκολια στον υπνο και φυσικα συχνοουρια.

Εσεις πως πατε απο συμπτωματα;

Καλησπερα 

Συχνοουρια άλλο τίποτα , πονάκια έχω και εγώ αλλά πίνω μαγνήσιο .Εμένα με πονάει η μέση απίστευτα και κάτω χαμηλά στο κόκκαλο πονάω στο ηβικό οστό αλλά διάβασα ότι είναι φυσιολογικό αυτό γιατί ανοίγει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Primula είπε:

Και πες μας τι θα σου πει κ εσένα 

Και εγώ από ζέστη τίποτα, το αντίθετο!πάπλωμα κ καλτσουλες ακόμα!

Που μενετε ρε κοριτσια και θελετε παπλωμαααααα;; να ρθω και γω

  • Χαχα 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Equality said:

Καλημέρα κορίτσια! Για πείτε μου εσείς οι πιο έμπειρες γιατί εγώ είμαι μόλις 10 εβδομάδων και κάτι...

Προφανώς και λόγω ζέστης έχω παρατηρήσει ότι πρήζονται οι φλέβες μου σε διάφορα σημεία και γίνονται έντονες πράσινες και μουδιάζουν αρκετές φορές χέρια πόδια. Συμβαίνει σε εσάς; Σας έστειλε κάπου ο γιατρός σας;

Εμένα το μυαλό μου πήγε σε αιματολόγο γιατί δεν κάνω αντιπηκτική αγωγή αλλά η μαία του γιατρού μου είπε να πάω σε αγγειολόγο να κάνω τρίπλεξ... Πού είναι προτιμότερο να πάω;

Εγώ πήγα σε αιματολόγο ειδικό σε θέματα εγκυμοσύνης .Αν σου είπε έτσι πήγαινε σε αγγείολόγο  να δεις τι θα σου πει και βλέπεις 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , KONNA28 είπε:

Εγώ πήγα σε αιματολόγο ειδικό σε θέματα εγκυμοσύνης .Αν σου είπε έτσι πήγαινε σε αγγείολόγο  να δεις τι θα σου πει και βλέπεις 

Ειχες κι εσυ πρησμενες φλεβες,μουδιασματα κτλ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εχω απο χτες καθε τοσο πονακια περιοδου. Ειμαι 18 εβδομαδων. Μεγαλη δυσκολια στον υπνο και φυσικα συχνοουρια.

Εσεις πως πατε απο συμπτωματα;

Καλησπέραααα! Εγώ έχω ελάχιστα πονακια μάλλον όταν κουράζομαι αλλά είναι τόσο λίγα που δεν δίνω σημασία,έχω συχνοουρια εννοείται...έχω δύο βράδια που και εγώ δε κοιμάμαι καλά...με ενοχλεί η ζέστη,δεν ξέρω τι μου φταίει και παθαίνω και κάτι σαν αλλεργία και φτερνιζομαι μόνο το βράδυ όμως...το πρωί μου περνάει...δεν ξέρω τι κουλά είναι αυτα...εγώ κορίτσια κοιμάμαι ανάσκελα χωρίς καμία τύψη!!! Νιώθω εγώ άνετα οπότε θεωρώ ότι νιώθει και το μωρό καλά...βέβαια δεν κοιμάμαι όλη τη νύχτα έτσι γυρνάω και στα δύο πλαϊνά μέσα στη νύχτα αλλά γυρίζω και ανάσκελα ακόμα... Σήμερα έριξε κάτι δυνατές κλωτσιές η μικρή και χάρηκα..χεχε σα χαζή κάνω...αύριο έχω τη β επιπέδου!!! Έχει κάνει καμία άλλη ή είμαι η πρώτη; Είμαι 21 εβδομάδων ακριβώς σήμερα,οπότε αύριο 21+1

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Rafailiapan είπε:

Καλησπέραααα! Εγώ έχω ελάχιστα πονακια μάλλον όταν κουράζομαι αλλά είναι τόσο λίγα που δεν δίνω σημασία,έχω συχνοουρια εννοείται...έχω δύο βράδια που και εγώ δε κοιμάμαι καλά...με ενοχλεί η ζέστη,δεν ξέρω τι μου φταίει και παθαίνω και κάτι σαν αλλεργία και φτερνιζομαι μόνο το βράδυ όμως...το πρωί μου περνάει...δεν ξέρω τι κουλά είναι αυτα...εγώ κορίτσια κοιμάμαι ανάσκελα χωρίς καμία τύψη!!! Νιώθω εγώ άνετα οπότε θεωρώ ότι νιώθει και το μωρό καλά...βέβαια δεν κοιμάμαι όλη τη νύχτα έτσι γυρνάω και στα δύο πλαϊνά μέσα στη νύχτα αλλά γυρίζω και ανάσκελα ακόμα... Σήμερα έριξε κάτι δυνατές κλωτσιές η μικρή και χάρηκα..χεχε σα χαζή κάνω...αύριο έχω τη β επιπέδου!!! Έχει κάνει καμία άλλη ή είμαι η πρώτη; Είμαι 21 εβδομάδων ακριβώς σήμερα,οπότε αύριο 21+1

 

 

Καλησπερααα, εγω την έκανα σήμερα 21+4 είναι κοριτσακι όπως μας είχαν ξαναπεί με βαρος 356 και ολα ειναι τελεια

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Angelikh99 είπε:

Καλησπερααα, εγω την έκανα σήμερα 21+4 είναι κοριτσακι όπως μας είχαν ξαναπεί με βαρος 356 και ολα ειναι τελεια

Αααχ τι ωραία! Με το καλό! Και εμάς κοριτσάκι μας έχουν πει ήδη από την αυχενική...λογικά θα μας το επιβεβαιώσουν αύριο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Αααχ τι ωραία! Με το καλό! Και εμάς κοριτσάκι μας έχουν πει ήδη από την αυχενική...λογικά θα μας το επιβεβαιώσουν αύριο!

Ευχαριστούμε, με το καλό κι εσένα υγεία να έχουν πάντα! 

Κορίτσια κι εγω πάντως συχνοουρια εχω, πρήξιματα και χαμηλή πιεση. Επισης δεν αντέχω από τωρα τη ζεστη δεν ξερω τι θα κάνουμε Ιούλιο, Αύγουστο.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, εγω απο συμπτωματα δεν μπορω να πω οτι εχω τρελη συχνοουρια...νορμαλ, αυτο που εχω και με ταλαιπωρει ειναι μια αισθηση εξαντλησης...βεβαια, δεν ξεκουραζομαι γενικα λογω του παιδιου,οποτε δεν  ξερω αν θα ενιωθα καλυτερα σε πιο χαλαρους ρυθμους. Τωρα, αρχες του μηνα θα κανω και τις καθιερωμενες εξετασεις να δουμε μηπως ειναι και θεμα αιματοκριτη βεβαια. Πονακια περιοδου δεν εχω ουτε αυξημενη ορεξη, ενω εδω και 2-3 μερες εχω μια αδιαθεσια παλι στο στομαχι και κατι ζαλαδες...ισως ειναι η αλλαγη μηνα...δεν ξερω...την Παρασκευη συμπληρωνω τον 5ο και την Τριτη 7/6 εχω τη β επιπεδου. Κατα τα αλλα, ο μικρουλης με εχει ταραξει στις κλωτσιες και πολλες φορες νιωθω τρανταγματα εσωτερικα, πανω απο τον κολπο για να καταλαβετε, τα οποια αν και ενοχλητικα, εννοειται με χαροποιουν και με καθησυχαζουν!!Ας δινει το παρον κι ας με ταλαιπωρει:wub:

Χαιρομαι που μεχρι τωρα εχουμε καλα νεα απο τα κοριτσια που εκαναν ηδη τη β επιπεδου κι ευχομαι να συνεχισουμε ολες ετσι!!!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Equality said:

Ειχες κι εσυ πρησμενες φλεβες,μουδιασματα κτλ;

Έρχομαι από εξωσωματική και έκανα αντιπηκτικές επειδή ήταν στο πρωτόκολλο όποτε πήγα στον αιματολόγο για να μου πει αν μπορώ να τις κοψω

3 hours ago, Angelikh99 said:

Ευχαριστούμε, με το καλό κι εσένα υγεία να έχουν πάντα! 

Κορίτσια κι εγω πάντως συχνοουρια εχω, πρήξιματα και χαμηλή πιεση. Επισης δεν αντέχω από τωρα τη ζεστη δεν ξερω τι θα κάνουμε Ιούλιο, Αύγουστο.

Και εγώ όλη μέρα κλιματιστικό …θα πουλήσουμε κανένα νεφρό για το ρεύμα χαχαχαχ

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angelikh99 είπε:

Ευχαριστούμε, με το καλό κι εσένα υγεία να έχουν πάντα! 

Κορίτσια κι εγω πάντως συχνοουρια εχω, πρήξιματα και χαμηλή πιεση. Επισης δεν αντέχω από τωρα τη ζεστη δεν ξερω τι θα κάνουμε Ιούλιο, Αύγουστο.

Ελαντε.. κι εμενα εχει πεσει η πιεση μου απο τη ζεστη!!!

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Έρχομαι από εξωσωματική και έκανα αντιπηκτικές επειδή ήταν στο πρωτόκολλο όποτε πήγα στον αιματολόγο για να μου πει αν μπορώ να τις κοψω

Και εγώ όλη μέρα κλιματιστικό …θα πουλήσουμε κανένα νεφρό για το ρεύμα χαχαχαχ

Χριστε μου κλιματιστικο απο τον Μαιο!!!!! Πως θα αντεξουμε;; χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Έρχομαι από εξωσωματική και έκανα αντιπηκτικές επειδή ήταν στο πρωτόκολλο όποτε πήγα στον αιματολόγο για να μου πει αν μπορώ να τις κοψω

Σε ποιο μήνα τις έκοψες; Σε είχαν βάλει και είχες κάνει κάποιες εξετάσεις για να δουν αν θα πάρεις αντιπηκτικές ή αν θα τις κόψεις;

Και εγώ από εξωσωματική είμαι αλλά δεν μου έχει δώσει αντιπηκτικές ούτε όμως με έχει βάλει να κάνω κάποια συγκεκριμένη εξέταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...