Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. 

 

Θα ρωτήσω εσάς που είστε σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη από εμένα και ξέρετε.

Είμαι στην 11η εβδομάδα και αυτή τη βδομάδα ξεκίνησε να μου μουδιάζει η μέση. Βάρος δεν έχω πάρει,η κοιλιά μου τώρα ξεκινάει κάτι να φαίνεται. Είναι λογικό να "ανοίγει" από τώρα η μέση μου; Έχω που έχω όλα τα άλλα,τώρα έχω και τον πόνο στη μέση που με ταλαιπωρεί. Επίσης εσείς έχετε ακόμα τραβήγματα και πονάκια στη μήτρα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Queen Εύχομαι γρήγορα να περάσει να μην ταλαιπωρείται το μωράκι σου!! Από τότε που βγήκαν οι μάσκες κάνει πάρτι ο κορονοιος. 

8 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Ήθελα να σας ρωτήσω,  νιώθετε καθόλου βάρος τώρα πια? Να σας τραβάει η κοιλίτσα προς τα κάτω? Εγώ πολλές φορές ακόμα και όταν κάθομαι νιώθω πως θέλω να γείρω προς τα πίσω να τεντωθώ, νιωθω σαν βάρος χαμηλά. Το έχετε κι άλλες ή απλα ζορίζεται η περίδεση μου όσο μεγαλώνει η κοιλιά? Έχω και μια κοιλιά θηρίο όπως έχω αναφέρει ξανά, ίσως φταίει και αυτό..

Εμένα δεν τραβάει συνέχεια οπως τράβαγε κάποιες φορές μόνο,το μόνο που αισθάνομαι είναι ότι έχει ανέβει η μήτρα κ είναι διαφορετική η αίσθηση γενικά κ όταν αγγίζω την κοιλίτσα! Πιθανόν να μεγαλώνει η μήτρα σ, τέτοια τραβήγματα τα έχω που κ που κ θυμάμαι μου είχε πει η μαία ότι είναι λογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα!! Όταν κάθομαι στον καναπέ η σε καρέκλα δεν μπορώ να είμαι εντελώς καθιστή βολεύομαι λίγο ξάπλα με κανένα μαξιλάρι στη μέση.Κι εμένα η κοιλίτσα είναι σχετικά μεγάλη θα έλεγα! Όλα καλά νομίζω φυσιολογικό μου φαίνεται!!

 

 

πρίν από 55 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

 

Θα ρωτήσω εσάς που είστε σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη από εμένα και ξέρετε.

Είμαι στην 11η εβδομάδα και αυτή τη βδομάδα ξεκίνησε να μου μουδιάζει η μέση. Βάρος δεν έχω πάρει,η κοιλιά μου τώρα ξεκινάει κάτι να φαίνεται. Είναι λογικό να "ανοίγει" από τώρα η μέση μου; Έχω που έχω όλα τα άλλα,τώρα έχω και τον πόνο στη μέση που με ταλαιπωρεί. Επίσης εσείς έχετε ακόμα τραβήγματα και πονάκια στη μήτρα;;

Κορίτσι μου αν θυμάμαι καλά κι εμένα κάπου εκεί είχε ξεκινήσει η μέση μου να πονάει, και είχα πάρει 1-1.5 κιλό. Οταν ρώτησα τον γιατρό γιατί κ εγώ είχα απορήσει τόσο νωρίς, μου είπε είναι φυσιολογικό και μόνο μασάζ η κανένα ντεπον. Εγώ τώρα είμαι 18 εβδομάδων κ ακόμα πονάει κάποιες μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο!Αλλά ρώτησε τον όταν πας!! Πονακια και τραβηγματα δεν έχω συνέχεια όπως είχα, κάποια ενόχληση μικρή κάποιες φορές! Κ επειδή έχει ανέβει η μήτρα προς τον αφαλό έχει περίεργη αίσθηση, αλλά είναι τόσο ωραία!!:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. 

 

Θα ρωτήσω εσάς που είστε σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη από εμένα και ξέρετε.

Είμαι στην 11η εβδομάδα και αυτή τη βδομάδα ξεκίνησε να μου μουδιάζει η μέση. Βάρος δεν έχω πάρει,η κοιλιά μου τώρα ξεκινάει κάτι να φαίνεται. Είναι λογικό να "ανοίγει" από τώρα η μέση μου; Έχω που έχω όλα τα άλλα,τώρα έχω και τον πόνο στη μέση που με ταλαιπωρεί. Επίσης εσείς έχετε ακόμα τραβήγματα και πονάκια στη μήτρα;;

Κορίτσι μου, στον 2ο και 3ο μήνα με είχε πεθάνει η μέση. Οι αλλαγές μπορεί να μην είναι εμφανείς αλλα το σώμα αλλάζει συνεχώς. Επίσης τα τραβήγματα θα συνεχίσουν, ναι. Σε λίγο καιρό θα νιώθεις ίσως και έναν οξύ πόνο χαμηλά ή δεξιά, μην αγχωθείς. Λέγεται πόνος στρογγυλού συνδέσμου και περνάει με ξεκούραση. Τραβάνε όλα γιατί μεγαλώνει η κοιλίτσα, είναι λογικό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Maritsaki είπε:

@Queen Εύχομαι γρήγορα να περάσει να μην ταλαιπωρείται το μωράκι σου!! Από τότε που βγήκαν οι μάσκες κάνει πάρτι ο κορονοιος. 

Εμένα δεν τραβάει συνέχεια οπως τράβαγε κάποιες φορές μόνο,το μόνο που αισθάνομαι είναι ότι έχει ανέβει η μήτρα κ είναι διαφορετική η αίσθηση γενικά κ όταν αγγίζω την κοιλίτσα! Πιθανόν να μεγαλώνει η μήτρα σ, τέτοια τραβήγματα τα έχω που κ που κ θυμάμαι μου είχε πει η μαία ότι είναι λογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα!! Όταν κάθομαι στον καναπέ η σε καρέκλα δεν μπορώ να είμαι εντελώς καθιστή βολεύομαι λίγο ξάπλα με κανένα μαξιλάρι στη μέση.Κι εμένα η κοιλίτσα είναι σχετικά μεγάλη θα έλεγα! Όλα καλά νομίζω φυσιολογικό μου φαίνεται!!

 

 

Κορίτσι μου αν θυμάμαι καλά κι εμένα κάπου εκεί είχε ξεκινήσει η μέση μου να πονάει, και είχα πάρει 1-1.5 κιλό. Οταν ρώτησα τον γιατρό γιατί κ εγώ είχα απορήσει τόσο νωρίς, μου είπε είναι φυσιολογικό και μόνο μασάζ η κανένα ντεπον. Εγώ τώρα είμαι 18 εβδομάδων κ ακόμα πονάει κάποιες μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο!Αλλά ρώτησε τον όταν πας!! Πονακια και τραβηγματα δεν έχω συνέχεια όπως είχα, κάποια ενόχληση μικρή κάποιες φορές! Κ επειδή έχει ανέβει η μήτρα προς τον αφαλό έχει περίεργη αίσθηση, αλλά είναι τόσο ωραία!!:D

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... Μακάρι το μωρακι μου το γλυκό ναι έχουν γίνει παλι τα πράγματα χαλιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maritsaki είπε:

@Queen Εύχομαι γρήγορα να περάσει να μην ταλαιπωρείται το μωράκι σου!! Από τότε που βγήκαν οι μάσκες κάνει πάρτι ο κορονοιος. 

Εμένα δεν τραβάει συνέχεια οπως τράβαγε κάποιες φορές μόνο,το μόνο που αισθάνομαι είναι ότι έχει ανέβει η μήτρα κ είναι διαφορετική η αίσθηση γενικά κ όταν αγγίζω την κοιλίτσα! Πιθανόν να μεγαλώνει η μήτρα σ, τέτοια τραβήγματα τα έχω που κ που κ θυμάμαι μου είχε πει η μαία ότι είναι λογικό γιατί μεγαλώνει η μήτρα!! Όταν κάθομαι στον καναπέ η σε καρέκλα δεν μπορώ να είμαι εντελώς καθιστή βολεύομαι λίγο ξάπλα με κανένα μαξιλάρι στη μέση.Κι εμένα η κοιλίτσα είναι σχετικά μεγάλη θα έλεγα! Όλα καλά νομίζω φυσιολογικό μου φαίνεται!!

 

 

Κορίτσι μου αν θυμάμαι καλά κι εμένα κάπου εκεί είχε ξεκινήσει η μέση μου να πονάει, και είχα πάρει 1-1.5 κιλό. Οταν ρώτησα τον γιατρό γιατί κ εγώ είχα απορήσει τόσο νωρίς, μου είπε είναι φυσιολογικό και μόνο μασάζ η κανένα ντεπον. Εγώ τώρα είμαι 18 εβδομάδων κ ακόμα πονάει κάποιες μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο!Αλλά ρώτησε τον όταν πας!! Πονακια και τραβηγματα δεν έχω συνέχεια όπως είχα, κάποια ενόχληση μικρή κάποιες φορές! Κ επειδή έχει ανέβει η μήτρα προς τον αφαλό έχει περίεργη αίσθηση, αλλά είναι τόσο ωραία!!:D

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Φαντάζομαι ότι όσο περνάνε οι εβδομάδες τόσο θα με ενοχλεί η μέση....

Ωραία αίσθηση θα ναι όντως. Ανυπομονώ να τη νιώσω 

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Κορίτσι μου, στον 2ο και 3ο μήνα με είχε πεθάνει η μέση. Οι αλλαγές μπορεί να μην είναι εμφανείς αλλα το σώμα αλλάζει συνεχώς. Επίσης τα τραβήγματα θα συνεχίσουν, ναι. Σε λίγο καιρό θα νιώθεις ίσως και έναν οξύ πόνο χαμηλά ή δεξιά, μην αγχωθείς. Λέγεται πόνος στρογγυλού συνδέσμου και περνάει με ξεκούραση. Τραβάνε όλα γιατί μεγαλώνει η κοιλίτσα, είναι λογικό! 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Οπότε όλα λογικά είναι. Πολλές αλλαγές πραγματικά.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Ξέρεις, για εμένα τώρα είναι όλα καινούργια, γιατί η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έληξε στις 16 εβδομάδες και τώρα δεν ξέρω τι πρέπει να με θορυβησει και τι είναι φυσιολογικό! Εμενα με την περιδεση και τον πεσσό έχει φτάσει 4 εκ. Από 3.2 που μπήκα χειρουργείο. Ο γιατρός μου είπε δεν φοβάται τίποτα, αλλά εγώ κάθε τι που νιώθω με αγχώνει!

Λογικό να φοβάσαι έχεις περάσει μια τραυματική εμπειρία που καμμία μανούλα δεν θα ήθελε να της είχε συμβεί. Αλλά τώρα έχετε προνοήσει με τον γιατρό και όλα είναι υπό έλεγχο! Μη φοβάσαι όλα θα πάνε καλά! Ότι απορία έχεις να τη γράφεις να λέμε εμπειρίες να ηρεμείς.

4 ώρες πρίν, Queen είπε:

Για την μικρή στεναχωριέμαι πολύ 3η μέρα πολύ πυρετό.. 

Αχ σε καταλαβαίνω είναι πολύ δύσκολο χαίρομαι που είναι όλα καλά είναι αρκετά δύσκολη όλη η κατάσταση.... 

Το μπουμπούκι μου κλαίει και σπάει η καρδιά μου..

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω η καρδιά σου σπάει να βλέπεις έτσι το παιδί σου φαντάζομαι ποσο δύσκολα ηταν και τότε στην αρχή και ηταν και μικρο το παιδάκι σου...

Το κακό είναι οτι μονο με το αντιπυρετικό πέφτει για λίγο ο πυρετός και σε 2 ώρες πάλι εκεί βασανίζεται το μωρό μου αχ... Δεν ξέρω μακαρία να φύγει και να μην ξανά έρθει σε κανένα παιδάκι και σε κανένα γονιό 

Παλι καλά έφυγε και απο σένα και δεν σε βασανίζει άλλο ο κώλο ιός... 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ έτσι ένιωθα! Ήμουν κι εγώ κομμάτια αλλά ένιωθα χάλια πιο πολύ για το μωρό. Πάντως εμένα ο μικρός μου έκανε πολύ υψηλούς πυρετούς που επίσης δεν έπεφταν εύκολα και αν έπεφταν ανεβαίναν πάλι γρήγορα και ξαφνικά την τελευταία νύχτα βαρεσε ένα 39.5 του έδωσα το τελευταίο ντεπόν και το πρωί ήταν περδικι. Έτσι ξαφνικά δλδ δεν έπεσε σε δέκατα και μετά απύρετος  . Από 39 στο 36.5 και τέλος.

 

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Λογικό να φοβάσαι έχεις περάσει μια τραυματική εμπειρία που καμμία μανούλα δεν θα ήθελε να της είχε συμβεί. Αλλά τώρα έχετε προνοήσει με τον γιατρό και όλα είναι υπό έλεγχο! Μη φοβάσαι όλα θα πάνε καλά! Ότι απορία έχεις να τη γράφεις να λέμε εμπειρίες να ηρεμείς.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ έτσι ένιωθα! Ήμουν κι εγώ κομμάτια αλλά ένιωθα χάλια πιο πολύ για το μωρό. Πάντως εμένα ο μικρός μου έκανε πολύ υψηλούς πυρετούς που επίσης δεν έπεφταν εύκολα και αν έπεφταν ανεβαίναν πάλι γρήγορα και ξαφνικά την τελευταία νύχτα βαρεσε ένα 39.5 του έδωσα το τελευταίο ντεπόν και το πρωί ήταν περδικι. Έτσι ξαφνικά δλδ δεν έπεσε σε δέκατα και μετά απύρετος  . Από 39 στο 36.5 και τέλος.

 

Μου κανει 39 απο την πρώτη μέρα 39.5 μετα με το αντιπυρετικό πέφτει για λίγο και πάλι τα ίδια έχει ήδη 3 μέρες που είναι έτσι μακάρι μέχρι τέταρτη να είναι καλυτερα 

Link to comment
Share on other sites

@Queen κανε λιγη ακομα υπομονη, ετσι συμπεριφερεται ο ιος σε πολλους ανθρωπους. Θα γινει καλα αμεσα.

@LouloudakiK με τη μεση ειχα κι εγω θεμα για καποιες μερες. Ειναι πολυ συχνο.

Κοριτσια...σημερα πηρα τις αιματολογικες μου και για πρωτη φορα η ΤSH μου ειναι 2.68. Αυριο εχω γιατρο αλλα ως κλασσικη αγχωδης αγχωνομαι...θα χρειαστω χαπι ε? Οποια γνωριζει ας μου πει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

@Queen κανε λιγη ακομα υπομονη, ετσι συμπεριφερεται ο ιος σε πολλους ανθρωπους. Θα γινει καλα αμεσα.

@LouloudakiK με τη μεση ειχα κι εγω θεμα για καποιες μερες. Ειναι πολυ συχνο.

Κοριτσια...σημερα πηρα τις αιματολογικες μου και για πρωτη φορα η ΤSH μου ειναι 2.68. Αυριο εχω γιατρο αλλα ως κλασσικη αγχωδης αγχωνομαι...θα χρειαστω χαπι ε? Οποια γνωριζει ας μου πει

Σήμερα είναι λίγο καλυτερα το μωρο μου μακάρι αύριο να είναι ακόμα καλυτερα σε ναι είναι ο ιός δύσκολος σε κάποια άτομα

Αν σου πω δεν ξέρω τι είναι η tsh θα το πιστεψεις 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

@Queen κανε λιγη ακομα υπομονη, ετσι συμπεριφερεται ο ιος σε πολλους ανθρωπους. Θα γινει καλα αμεσα.

@LouloudakiK με τη μεση ειχα κι εγω θεμα για καποιες μερες. Ειναι πολυ συχνο.

Κοριτσια...σημερα πηρα τις αιματολογικες μου και για πρωτη φορα η ΤSH μου ειναι 2.68. Αυριο εχω γιατρο αλλα ως κλασσικη αγχωδης αγχωνομαι...θα χρειαστω χαπι ε? Οποια γνωριζει ας μου πει

Καλησπέρα! Ναι, λογικά πρεπει να σου δώσει χαπάκι για να διατηρηθεί η τιμή κάτω από 2,5. Τίποτα το ανησυχητικό, είναι πολύ σύνηθες στο Β τρίμηνο να ανεβαίνει. Εμένα ξέφυγε στο 3,6 μέσα σε 3 εβδομάδες, αλλά έχω 15 χρόνια που παλεύω με τον θυρεοειδή! Αυξήσαμε απλα τη δόση! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα! Ναι, λογικά πρεπει να σου δώσει χαπάκι για να διατηρηθεί η τιμή κάτω από 2,5. Τίποτα το ανησυχητικό, είναι πολύ σύνηθες στο Β τρίμηνο να ανεβαίνει. Εμένα ξέφυγε στο 3,6 μέσα σε 3 εβδομάδες, αλλά έχω 15 χρόνια που παλεύω με τον θυρεοειδή! Αυξήσαμε απλα τη δόση! 

Μαλιστα...καταλαβα. Λογικα θα με στειλει ενδοκρινολογο ε?

1 hour ago, Queen είπε:

Σήμερα είναι λίγο καλυτερα το μωρο μου μακάρι αύριο να είναι ακόμα καλυτερα σε ναι είναι ο ιός δύσκολος σε κάποια άτομα

Αν σου πω δεν ξέρω τι είναι η tsh θα το πιστεψεις 

Χαιρομαι που καλυτερευει το παιδι.

Η tsh ειναι η τιμη του θυροειδη, ειναι στις καθιερωμενες εξετασεις που κανουμε στην εγκυμοσυνη καθε τοσο.

Επίσης, μόλις παρατηρησα οτι πρηστηκαν οι αστραγαλοι μου. Συμβαινει σε καμια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Annie4 είπε:

Μαλιστα...καταλαβα. Λογικα θα με στειλει ενδοκρινολογο ε?

Χαιρομαι που καλυτερευει το παιδι.

Η tsh ειναι η τιμη του θυροειδη, ειναι στις καθιερωμενες εξετασεις που κανουμε στην εγκυμοσυνη καθε τοσο.

Επίσης, μόλις παρατηρησα οτι πρηστηκαν οι αστραγαλοι μου. Συμβαινει σε καμια?

Ναι, μόνο ενδοκρινολογος πρέπει να κάνει την τιτλοποίηση της αγωγής βάσει των αναγκών σου! 

Λοιπόν, εμένα έχει μεγαλώσει το πόδι μου! Ανέβηκα 1 νούμερο :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Ναι, μόνο ενδοκρινολογος πρέπει να κάνει την τιτλοποίηση της αγωγής βάσει των αναγκών σου! 

Λοιπόν, εμένα έχει μεγαλώσει το πόδι μου! Ανέβηκα 1 νούμερο :lol:

1 νουμερο? Απο πρηξιμο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Annie4 είπε:

1 νουμερο? Απο πρηξιμο?

Όχι! Δεν έχω πρηστεί ακόμα! Το διάβαζα κι έλεγα ότι είναι χαζομάρες αυτά και να τα αποτελέσματα! Εδώ και 1 μήνα φοράω το 41! Ελπίζω να μην συνεχιστεί γιατί με βλέπω να ψωνίζω στα αντρικά :lol::lol::P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βγήκα κ εγώ θετική στον κοβιντ! Ελεος!! Μια εβδομάδα έμεινε κ θα περνάμε τις αδειες μας! Έκανα τεστ γιατί με πονούσε λίγο ο λαιμός μου οπως την πρώτη φορά π κόλλησα κοβιντ! Ο άντρας μου και όλοι γονεις αδέρφια πεθερικά όλοι αρνητικοί! Σίγουρα από τη δουλεια κόλλησα! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...