Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κορίτσι μου, μήπως εννοείς 2,3 και όχι 23? Στο πρώτο τρίμηνο η tsh μας πρέπει να είναι κάτω από 2,5 γιατί το μωράκι δεν έχει δικό του θυρεοειδή αδένα. Στο δεύτερο τρίμηνο είναι λιγότερο επικίνδυνο το να ανέβει. Εγώ από τα 17 μου παίρνω αγωγή λόγω hashimoto και με το που μπήκα στο β τρίμηνο πήγε 3.6 και αμέσως μου ανέβασε τη δόση. 

Ποιο σκεύασμα έπαιρνες και σε τι δοσολογία? Μου κάνει εντύπωση το νούμερο, ενώ έπαιρνες και αγωγή. Όπως και να έχει, μην ανησυχείς, από τη στιγμή που το εντόπισες θα λυθεί το πρόβλημα και όλα θα είναι καλά!

Τωρα διάβασα το άλλο σου μήνυμα. Έπεσε δλδ σε 1 ημέρα 10 μονάδες??? Άποψη μου να κάνεις εξετάσεις σε άλλο εργαστήριο γιατί αυτό από μόνο του είναι αξιοπερίεργο! 

Δεν θα συμβεί κάτι στο μωράκι σου, αυτό τραβάει από εσένα θυροξινη, απλά πρέπει να πάρεις σωστή αγωγή για να υποστηρίξει τον δικό σου οργανισμό. Από προσωπική εμπειρία, το tirosint όταν το έπαιρνα είχε φτάσει 8.5 η tsh μου, δεν με βοήθησε καθόλου. Ζήτα αλλαγή σκευασματος αν δεις πως δεν πέφτει ικανοποιητικα η τιμή. Ο κάθε οργανισμός μεταβολίζει διαφορετικά τις ουσίες. Όλα καλά θα πάνε! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έπαιρνα το μεντιθυροξ των 50 και 62 γρ. Και μου το άλλαξε σε τιροσιντ σήμερα των 100 και 125 γρ. Κάνω εμετούς που και που οπότε ήταν λες και δεν την πήρα ποτέ τη θεραπεία.... Η δεύτερη εξέταση της tsh έγινε σε άλλο εργαστήριο την επόμενη ημέρα και από 23 έπεσε σε 13 που είναι και πάλι υψηλή. Η γυναικολόγος με καθησύχασε και είπε ότι όλα θα είναι καλά....τι να πει κι εκείνη βέβαια... Είμαι στρεσαρισμενη και στεναχωρημένη γιατί ξέρω πόσο σημαντικό είναι να αντιμετωπίστει σωστά και έγκαιρα. Στον προγεννητικό έλεγχο ανακάλυψα ότι έχω χρόνια αυτοάνοση θυρεοειδήτιδα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Συμμερίζομαι το άγχος σας, όσον αφορά για το πόσο συχνά νιώθουμε το μωρό. Είμαι 20+2εβδ και παρόλαυτα αυτά δεν το νιώθω συνέχεια. Έχει τύχει να μην το ακούσω μια ολόκληρη μέρα, αν θυμάμαι καλά και με πιάνει το άγχος. Γενικότερα από άγχος άλλο τίποτα. Προσπαθώ να το αποβάλλω γιατί μόνο κακό μου κάνει και το νιώθει και το νινι.

Θα ήθελα να ρωτήσω, εσείς έχετε θέμα με τη μέση σας; Υπάρχουν φορές που μουδιάζει η δεξιά πλευρά και ούτε να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι δε μπορώ. Τι θα κάνουμε αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είχε καμία υψηλή TSH πολύ παραπάνω από τις φυσιολογικές τιμές και πήγαν όλα καλά στην εγκυμοσύνη της;;;

Ξέρω ότι είναι πολύ σημαντικό να είναι ρυθμισμένες οι ορμόνες του θυρεοειδούς ειδικά στην εγκυμοσύνη γιατί μπορεί να υπάρξουν πολλές επιπλοκές στην εγκυμοσύνη.

Στον προγεννητικό έλεγχο διαπίστωσα ότι έχω χρόνια αυτοάνοση θυρεοειδήτιδα όπως μου διέγνωσε η ενδοκρινολόγος. Και από τότε έως χθες έπαιρνα αγωγή.

Έκανα εξετάσεις χθες το πρωί και η θυρεοτροπος ήταν 23 με όρια έως 4 βάσει του μικροβιολογικού εργαστηρίου που πήγα. Τώρα περιμένω τις επαναληπτικές εξετάσεις που έκανα το πρωί σήμερα σε άλλο εργαστήριο και μου αύξησε τη δοσολογία. Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη......

 

Εμένα ξαφνικά ανέβηκε στο 2,5 και μου ειπε ότι το όριο στην εγκυμοσύνη είναι 2,5, άρα και θα μου δώσει προληπτικά χάπια μην πάθει κάτι το μωρο μου είπε. Μόνο αυτό ξέρω. Όταν πάω στο ραντεβού στις 28 θα μάθω περισσότερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έπαιρνα το μεντιθυροξ των 50 και 62 γρ. Και μου το άλλαξε σε τιροσιντ σήμερα των 100 και 125 γρ. Κάνω εμετούς που και που οπότε ήταν λες και δεν την πήρα ποτέ τη θεραπεία.... Η δεύτερη εξέταση της tsh έγινε σε άλλο εργαστήριο την επόμενη ημέρα και από 23 έπεσε σε 13 που είναι και πάλι υψηλή. Η γυναικολόγος με καθησύχασε και είπε ότι όλα θα είναι καλά....τι να πει κι εκείνη βέβαια... Είμαι στρεσαρισμενη και στεναχωρημένη γιατί ξέρω πόσο σημαντικό είναι να αντιμετωπίστει σωστά και έγκαιρα. Στον προγεννητικό έλεγχο ανακάλυψα ότι έχω χρόνια αυτοάνοση θυρεοειδήτιδα....

Την ίδια νόσο έχουμε,  hashimoto's λέγεται. Επειδή έγινε σε διαφορετικό εργαστήριο παίζει να έχει μεγάλη διαφορά η τιμή από αντιδραστήρα σε αντιδραστήρα, αλλά να έπεσε 10 μονάδες σε 1 μερα, στο υπογράφω, δεν γίνεται! Ωστόσο, ο ενδοκρινολογος σου θα βρει την δοσολογία που χρειάζεσαι για να σταθεροποιηθεις. Το παν στην αγωγή μας, οποίο σκεύασμα και να πάρεις, είναι να γίνει σωστά η απορρόφηση. Πάνω κάτω την ίδια ώρα, κάθε πρωί εντελώς νηστικη και θα περιμένεις 1 ώρα για να φας ή να πιεις κάτι. Αυτό που λέει και καλά το tirosint ότι πίνεις και καφε μαζί αν θες, κολοκύθια! Εγώ μόνο όταν ξεκίνησα πολύ πολύ σοβαρά τη ρουτίνα που σου είπα, έριξα την tsh μου στο 0.87 από 8.5 που είχα! Αντισώματα δεν χρειάζεται να μετράς κάθε φορά, έχεις hashimoto, πάντα δλδ θα είναι στον Θεό τα νούμερα. Επίσης η τ4 σπάνια είναι κακή στην περίπτωσή μας. Την tsh να έχεις από κοντά!

Σου τα λέω γιατί είσαι νέα στη νόσο και μπορεί να σε έχει τρομάξει με όσα λένε. Όλα καλά θα πάνε! Το χαπάκι σου και μην φοβάσαι τίποτα! 

πρίν από 42 λεπτά , Sisii είπε:

Εμένα ξαφνικά ανέβηκε στο 2,5 και μου ειπε ότι το όριο στην εγκυμοσύνη είναι 2,5, άρα και θα μου δώσει προληπτικά χάπια μην πάθει κάτι το μωρο μου είπε. Μόνο αυτό ξέρω. Όταν πάω στο ραντεβού στις 28 θα μάθω περισσότερα

Ο γυναικολόγος θα σου δώσει τα χάπια ή ο ενδοκρινολογος?  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Την ίδια νόσο έχουμε,  hashimoto's λέγεται. Επειδή έγινε σε διαφορετικό εργαστήριο παίζει να έχει μεγάλη διαφορά η τιμή από αντιδραστήρα σε αντιδραστήρα, αλλά να έπεσε 10 μονάδες σε 1 μερα, στο υπογράφω, δεν γίνεται! Ωστόσο, ο ενδοκρινολογος σου θα βρει την δοσολογία που χρειάζεσαι για να σταθεροποιηθεις. Το παν στην αγωγή μας, οποίο σκεύασμα και να πάρεις, είναι να γίνει σωστά η απορρόφηση. Πάνω κάτω την ίδια ώρα, κάθε πρωί εντελώς νηστικη και θα περιμένεις 1 ώρα για να φας ή να πιεις κάτι. Αυτό που λέει και καλά το tirosint ότι πίνεις και καφε μαζί αν θες, κολοκύθια! Εγώ μόνο όταν ξεκίνησα πολύ πολύ σοβαρά τη ρουτίνα που σου είπα, έριξα την tsh μου στο 0.87 από 8.5 που είχα! Αντισώματα δεν χρειάζεται να μετράς κάθε φορά, έχεις hashimoto, πάντα δλδ θα είναι στον Θεό τα νούμερα. Επίσης η τ4 σπάνια είναι κακή στην περίπτωσή μας. Την tsh να έχεις από κοντά!

Σου τα λέω γιατί είσαι νέα στη νόσο και μπορεί να σε έχει τρομάξει με όσα λένε. Όλα καλά θα πάνε! Το χαπάκι σου και μην φοβάσαι τίποτα! 

Ο γυναικολόγος θα σου δώσει τα χάπια ή ο ενδοκρινολογος?  

Ο γυναικολογος μου. Έχει ειδίκευση στην αναπαραγωγική ενδοκρινολογία οποτε δεν με στέλνει σε ενδοκρινολόγο 

Διαβασα αυτά που λέτε για την διαφορα από εργαστήριο σε εργαστήριο. Τώρα που έκανα την εξέταση άλλαξα για πρώτη φορά εργαστήριο. Πριν δυο μήνες περίπου που είχα κάνει σε αυτό που πήγαινα συνήθως ηταν 0,850. Δεν έχω Χασιμότο το έχω ελέγξει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Sisii είπε:

Ο γυναικολογος μου. Έχει ειδίκευση στην αναπαραγωγική ενδοκρινολογία οποτε δεν με στέλνει σε ενδοκρινολόγο 

Διαβασα αυτά που λέτε για την διαφορα από εργαστήριο σε εργαστήριο. Τώρα που έκανα την εξέταση άλλαξα για πρώτη φορά εργαστήριο. Πριν δυο μήνες περίπου που είχα κάνει σε αυτό που πήγαινα συνήθως ηταν 0,850. Δεν έχω Χασιμότο το έχω ελέγξει 

Α, εντάξει! Ρώτησα γιατί μερικοί έχουν ξεφύγει και επειδή έχουν 1 πτυχίο ιατρικής νομίζουν ότι έχουν βγάλει όλες τις ειδικότητες!!! Και δεν είναι να παίζεις με τον θυρεοειδή! 

Πολλές φορές στην κύηση, επειδή το μωράκι "τραβάει" από εμάς στο 1ο τρίμηνο, ανεβαίνει η tsh ακόμα και σε όσους δεν έχουν προηγούμενο πρόβλημα! Το πέτυχες σε πολύ καλό σημείο, αμέσως θα πέσει η τιμή με την αγωγή! 

Για το εργαστήριο που είπα παραπάνω,  μέσα σε 2 μήνες είναι οκ να έχει μεταβληθεί λίγο η τιμή, αλλά 10 μονάδες σε 1 μέρα, νιετ! Έχω 3.6 και θέλω να το πάω 2.4 και μου είπε η ενδοκρινολογος σε 1 μήνα και άμα, με την αύξηση της δόσης μάλιστα! Γιαυτό επιμένω! Γιατρός δεν είμαι, αλλά προχθές μου τα έλεγε η γιατρός μου! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Την ίδια νόσο έχουμε,  hashimoto's λέγεται. Επειδή έγινε σε διαφορετικό εργαστήριο παίζει να έχει μεγάλη διαφορά η τιμή από αντιδραστήρα σε αντιδραστήρα, αλλά να έπεσε 10 μονάδες σε 1 μερα, στο υπογράφω, δεν γίνεται! Ωστόσο, ο ενδοκρινολογος σου θα βρει την δοσολογία που χρειάζεσαι για να σταθεροποιηθεις. Το παν στην αγωγή μας, οποίο σκεύασμα και να πάρεις, είναι να γίνει σωστά η απορρόφηση. Πάνω κάτω την ίδια ώρα, κάθε πρωί εντελώς νηστικη και θα περιμένεις 1 ώρα για να φας ή να πιεις κάτι. Αυτό που λέει και καλά το tirosint ότι πίνεις και καφε μαζί αν θες, κολοκύθια! Εγώ μόνο όταν ξεκίνησα πολύ πολύ σοβαρά τη ρουτίνα που σου είπα, έριξα την tsh μου στο 0.87 από 8.5 που είχα! Αντισώματα δεν χρειάζεται να μετράς κάθε φορά, έχεις hashimoto, πάντα δλδ θα είναι στον Θεό τα νούμερα. Επίσης η τ4 σπάνια είναι κακή στην περίπτωσή μας. Την tsh να έχεις από κοντά!

Σου τα λέω γιατί είσαι νέα στη νόσο και μπορεί να σε έχει τρομάξει με όσα λένε. Όλα καλά θα πάνε! Το χαπάκι σου και μην φοβάσαι τίποτα! 

Ο γυναικολόγος θα σου δώσει τα χάπια ή ο ενδοκρινολογος?  

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Άσε χθες είχα πελαγώσει... Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να ακολουθήσω την αγωγή όπως ούτως ή άλλως έκανα...οι εμετοί όμως δεν βοηθούν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Freedom1998 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Συμμερίζομαι το άγχος σας, όσον αφορά για το πόσο συχνά νιώθουμε το μωρό. Είμαι 20+2εβδ και παρόλαυτα αυτά δεν το νιώθω συνέχεια. Έχει τύχει να μην το ακούσω μια ολόκληρη μέρα, αν θυμάμαι καλά και με πιάνει το άγχος. Γενικότερα από άγχος άλλο τίποτα. Προσπαθώ να το αποβάλλω γιατί μόνο κακό μου κάνει και το νιώθει και το νινι.

Θα ήθελα να ρωτήσω, εσείς έχετε θέμα με τη μέση σας; Υπάρχουν φορές που μουδιάζει η δεξιά πλευρά και ούτε να γυρίσω πλευρό στο κρεβάτι δε μπορώ. Τι θα κάνουμε αργότερα;

Γεια σου κορίτσι μου. Εγώ έχω θέμα με τη μέση ναι κυρίως αριστερή πλευρά και χτυπάει γοφό, υποφέρω όλη μέρα. Σαν να μαγκώνει ο σπόνδυλος δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Άσε χθες είχα πελαγώσει... Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να ακολουθήσω την αγωγή όπως ούτως ή άλλως έκανα...οι εμετοί όμως δεν βοηθούν...

Προσπάθησε να πίνεις το χαπάκι σου με μια γουλιτσα νερό μόνο ώστε να μην ερεθιζεις το στομάχι. Αν περάσει μια ώρα από τη στιγμή που παίρνεις το χάπι έχει ήδη απορροφηθεί!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , marpi91 είπε:

Προσπάθησε να πίνεις το χαπάκι σου με μια γουλιτσα νερό μόνο ώστε να μην ερεθιζεις το στομάχι. Αν περάσει μια ώρα από τη στιγμή που παίρνεις το χάπι έχει ήδη απορροφηθεί!

Αυτό κάνω και μετά από μισή ώρα μου έχει πει φαγητό.... Πιστεύω ότι θα φτιάξει η τιμή. το θέμα είναι μην τυχόν έχει δημιουργηθεί ήδη πρόβλημα στο μωρό αυτό τρέμω..... Αυτό φοβάμαι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου πριν ένα μιση χρόνο είχα απονευρωσει ένα δόντι και μου είχε πει ο γιατρός να προσέχω γιατί έχει μείνει φλούδα το δόντι. Σήμερα το έσπασα με ψωμί καταλάθος τον εξωτερικό φλοιό φαίνεται μέσα δηλαδή. Θα τον καλέσω την Δευτέρα να πάω. Φοβάμαι μην μου πει ότι πρέπει να το βγάλω εντελώς το δόντι δεν νομίζω να χτίζεται κάπως αυτό! Πφφφ


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου πριν ένα μιση χρόνο είχα απονευρωσει ένα δόντι και μου είχε πει ο γιατρός να προσέχω γιατί έχει μείνει φλούδα το δόντι. Σήμερα το έσπασα με ψωμί καταλάθος τον εξωτερικό φλοιό φαίνεται μέσα δηλαδή. Θα τον καλέσω την Δευτέρα να πάω. Φοβάμαι μην μου πει ότι πρέπει να το βγάλω εντελώς το δόντι δεν νομίζω να χτίζεται κάπως αυτό! Πφφφ

Ωωχ κουράγιο κορίτσι μου εύχομαι να μη χρειαστεί να το βγάλεις κ να έφυγε κανένα κομμάτι από το σφράγισμα!Κανονικα όταν κάνεις απονεύρωση μετά πρέπει να βάλεις θήκη ξερω.Άτιμα δοντια!!

Κι εγώ έχω ένα δόντι το οποίο έχω περάσει πολλά εδώ κ ένα χρόνο κ δεν έχει φτιαχτεί ακόμη κ τώρα με ξαναπιάσε κ πονάει. Μου είπε ο οδοντίατρος (που βρήκα τυχαία στο ίντερνετ γιατί ο παλιός με απογοήτευσε) να κάνω πανοραμική κ ότι βάζουν ένα προστατευτικό γιλέκο στις εγκύους, αλλά πήρα σε δύο διαγνωστικά κ δεν αναλαμβάνουν. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι μπορώ να κάνω αλλά εγώ φοβάμαι λίγο μην πάθει τίποτα το μωράκι μου. Και μάλλον με βλέπω να ψαχνω για άλλον οδοντίατρο. :(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια έχω καιρό να σας γράψω

Το μωρο μου είναι θετικό στον κοβιντ..και έχει 39,5 είμαι χαλιά ψυχολογικά πολύ...εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα θα κάνω αύριο τεστ και εγώ...αλλά η ψυχολογία μου έχει πέση που το βλέπω και είναι έτσι...κλαίει πολύ πυρετό πολυ μπουκομα λίγο αχ την ψυχή μου φοβάμαι και εγώ μην πάθει τίποτα το έμβρυο

βγήκε η νιπτ μια χαρά με είπε η εμβρυολόγος.. Τώρα πάμε για β επιπέδου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχω καιρό να σας γράψω

Το μωρο μου είναι θετικό στον κοβιντ..και έχει 39,5 είμαι χαλιά ψυχολογικά πολύ...εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα θα κάνω αύριο τεστ και εγώ...αλλά η ψυχολογία μου έχει πέση που το βλέπω και είναι έτσι...κλαίει πολύ πυρετό πολυ μπουκομα λίγο αχ την ψυχή μου φοβάμαι και εγώ μην πάθει τίποτα το έμβρυο

βγήκε η νιπτ μια χαρά με είπε η εμβρυολόγος.. Τώρα πάμε για β επιπέδου...

Γίνεται χαμός πάλι με τον ιό

Η ψυχούλα μου λίγη υπομονή και θα περάσει και αυτό μη φοβάσαι για το έμβρυο όλα καλά θα είναι έχεις ανεβάσει εσύ πυρετό πολύ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Γίνεται χαμός πάλι με τον ιό

Η ψυχούλα μου λίγη υπομονή και θα περάσει και αυτό μη φοβάσαι για το έμβρυο όλα καλά θα είναι έχεις ανεβάσει εσύ πυρετό πολύ;

Ναι πάλι χαμός αφού δεν προσέχουν... 

Το μωράκι μου όλο κοιμάται η ψυχή μου λιώνει... Εγώ παλι καλά ακόμα τίποτα έχει απο χθες που δεν είναι καλά εγώ έχω ξανά περάσει το μωρό οχι τώρα αλλά ελπίζω να μην με βγουν τα συμπτώματα από αύριο και μετά.. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...