Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Queen είπε:

Ναι πάλι χαμός αφού δεν προσέχουν... 

Το μωράκι μου όλο κοιμάται η ψυχή μου λιώνει... Εγώ παλι καλά ακόμα τίποτα έχει απο χθες που δεν είναι καλά εγώ έχω ξανά περάσει το μωρό οχι τώρα αλλά ελπίζω να μην με βγουν τα συμπτώματα από αύριο και μετά.. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα 

Φαντάσου πέρασα κορονοιο μια μέρα πριν πάρω την πρώτη θετική χοριακη 

Κατατρομαξα 

Παίρνω τον γιατρο αμέσως και του το λέω 

Μου λέει μην ανησυχείς καθόλου το μωρό δεν επηρεάζεται

Ευτυχώς ανέβασα μόνο μια μέρα ένα 38 ήπια δύο Ντελόν και τέρμα και όλα μέχρι στιγμής μια χαρά δόξα το θεό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Ellidr είπε:

Φαντάσου πέρασα κορονοιο μια μέρα πριν πάρω την πρώτη θετική χοριακη 

Κατατρομαξα 

Παίρνω τον γιατρο αμέσως και του το λέω 

Μου λέει μην ανησυχείς καθόλου το μωρό δεν επηρεάζεται

Ευτυχώς ανέβασα μόνο μια μέρα ένα 38 ήπια δύο Ντελόν και τέρμα και όλα μέχρι στιγμής μια χαρά δόξα το θεό 

Αχ Παναγία μου κατάλαβα πόσο πολύ Τρόμαξες σε καταλαβαίνω δύσκολο είναι αρκετά 

Εμένα με είπε οτι ακόμα κανεις δεν ξέρει αν θα έχουν κάτι τα μωρά με λέει οσες κοπέλες είχαν είναι οκ αλλά δεν ξέρουμε ακόμα τρόμαξα αλλά μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια κάναμε το πάρτυ μας!!! Έχουμε αγοράκι και εμεις 

Μπραβο κορίτσι μου! με το καλό το αγορακι σας.

12 ώρες πρίν, Queen είπε:

Αχ Παναγία μου κατάλαβα πόσο πολύ Τρόμαξες σε καταλαβαίνω δύσκολο είναι αρκετά 

Εμένα με είπε οτι ακόμα κανεις δεν ξέρει αν θα έχουν κάτι τα μωρά με λέει οσες κοπέλες είχαν είναι οκ αλλά δεν ξέρουμε ακόμα τρόμαξα αλλά μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Μην ανησυχείς σχεδόν όλες περάσαμε covid και πολλές πολλές άλλες που ξέρω. Εάν έχεις εμβολιαστεί δεν θα το περάσεις βαρια!Ελπίζω να πέσει ο πυρετός στο μωρό σου.

Μπραβο και για τα αποτελέσματα!

On 23/7/2022 at 6:24 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου πριν ένα μιση χρόνο είχα απονευρωσει ένα δόντι και μου είχε πει ο γιατρός να προσέχω γιατί έχει μείνει φλούδα το δόντι. Σήμερα το έσπασα με ψωμί καταλάθος τον εξωτερικό φλοιό φαίνεται μέσα δηλαδή. Θα τον καλέσω την Δευτέρα να πάω. Φοβάμαι μην μου πει ότι πρέπει να το βγάλω εντελώς το δόντι δεν νομίζω να χτίζεται κάπως αυτό! Πφφφ

Και εγω πάω σήμερα για σφράγγισμα. ο γιατρός μου είπε οκ και για την τοπική νάρκωσει.Μην ανυσηχεις αλλά μην το αφήσεις....όταν το δοντι εχει πρόβλημα είναι πηγή μικροβίων πφφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki23 είπε:

Μπραβο κορίτσι μου! με το καλό το αγορακι σας.

Μην ανησυχείς σχεδόν όλες περάσαμε covid και πολλές πολλές άλλες που ξέρω. Εάν έχεις εμβολιαστεί δεν θα το περάσεις βαρια!Ελπίζω να πέσει ο πυρετός στο μωρό σου.

Μπραβο και για τα αποτελέσματα!

Και εγω πάω σήμερα για σφράγγισμα. ο γιατρός μου είπε οκ και για την τοπική νάρκωσει.Μην ανυσηχεις αλλά μην το αφήσεις....όταν το δοντι εχει πρόβλημα είναι πηγή μικροβίων πφφφφ

Και εγώ έχω περάσει ιδη μια φορά αλλά δεν ήμουν έγκυος τώρα δεν ξέρω αν έχω..

Μακάρι να πέση το πουλάκι μου χαλιά είναι καίει άστα η ψυχή μου λιώνει  

Σε ευχαριστώ παρα πολύ κορίτσι μου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Ήθελα να σας ρωτήσω,  νιώθετε καθόλου βάρος τώρα πια? Να σας τραβάει η κοιλίτσα προς τα κάτω? Εγώ πολλές φορές ακόμα και όταν κάθομαι νιώθω πως θέλω να γείρω προς τα πίσω να τεντωθώ, νιωθω σαν βάρος χαμηλά. Το έχετε κι άλλες ή απλα ζορίζεται η περίδεση μου όσο μεγαλώνει η κοιλιά? Έχω και μια κοιλιά θηρίο όπως έχω αναφέρει ξανά, ίσως φταίει και αυτό..

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια κάναμε το πάρτυ μας!!! Έχουμε αγοράκι και εμεις 

Μπράβοοοοο με το καλό το αγοράκι σας :x

21 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχω καιρό να σας γράψω

Το μωρο μου είναι θετικό στον κοβιντ..και έχει 39,5 είμαι χαλιά ψυχολογικά πολύ...εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα θα κάνω αύριο τεστ και εγώ...αλλά η ψυχολογία μου έχει πέση που το βλέπω και είναι έτσι...κλαίει πολύ πυρετό πολυ μπουκομα λίγο αχ την ψυχή μου φοβάμαι και εγώ μην πάθει τίποτα το έμβρυο

βγήκε η νιπτ μια χαρά με είπε η εμβρυολόγος.. Τώρα πάμε για β επιπέδου...

Κορίτσι μου αλήθεια μην στεναχωριέσαι! Κι εμείς το περάσαμε το μωρό το πέρασε με δύο μέρες υψηλό πυρετό μετά όλα καλά και εγώ το πέρασα βαριά αλλά πάει πέρασε! Μην ανησυχείς το έμβρυο δεν παθαίνει τίποτα !


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Μπραβο κορίτσι μου! με το καλό το αγορακι σας.

Μην ανησυχείς σχεδόν όλες περάσαμε covid και πολλές πολλές άλλες που ξέρω. Εάν έχεις εμβολιαστεί δεν θα το περάσεις βαρια!Ελπίζω να πέσει ο πυρετός στο μωρό σου.

Μπραβο και για τα αποτελέσματα!

Και εγω πάω σήμερα για σφράγγισμα. ο γιατρός μου είπε οκ και για την τοπική νάρκωσει.Μην ανυσηχεις αλλά μην το αφήσεις....όταν το δοντι εχει πρόβλημα είναι πηγή μικροβίων πφφφφ

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει απονεύρωση σε αυτό το δόντι που έσπασε τώρα! Όντως επιτρέπονται αυτες οι οδοντιατρικές εργασίες! Πήγα τελικά σήμερα εγώ μου είπε έσπασε η εξωτερική πλευρά του δοντιού αλλά δεν έφυγε το σφράγισμα πάνω από την απονεύρωση ευτυχώς. Τρώω κανονικά και προσέχω αν φύγει το σφράγισμα να τον ενημερώσω. Αφού γεννήσω μου είπε θα πρέπει να ανοιχτεί η απονεύρωση να τοποθετηθεί μια βίδα εκεί και μετά αναλογα την κατάσταση του δοντιού ή θα το χτίσει με ριτινη ή θα βάλουμε θήκη! Μακάρι να μπορεί να χτιστεί γιατί η διαδικασία με την θήκη έχει κόστος 280 ευρώ ενώ η διαδικασία της ριτινης 80 ευρώ. 

3 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα! Ήθελα να σας ρωτήσω,  νιώθετε καθόλου βάρος τώρα πια? Να σας τραβάει η κοιλίτσα προς τα κάτω? Εγώ πολλές φορές ακόμα και όταν κάθομαι νιώθω πως θέλω να γείρω προς τα πίσω να τεντωθώ, νιωθω σαν βάρος χαμηλά. Το έχετε κι άλλες ή απλα ζορίζεται η περίδεση μου όσο μεγαλώνει η κοιλιά? Έχω και μια κοιλιά θηρίο όπως έχω αναφέρει ξανά, ίσως φταίει και αυτό..

Ναι εγώ άρχισα να νοιώθω βάρος χαμηλά. Γενικά έχω και εγώ κοιλια και άρχισα να βαραίνω απότομα! Τετάρτη έχω β επιπέδου να δούμε και τον τράχηλο πάλι. Κι εγώ  έχω ανησυχία γιατί είχα θέμα στο πρώτο παιδί είχε φτάσει 1.9 με χοάνη περίπου 25 εβδομάδων αλλά ευτυχώς έμεινε εκεί σταθερά. Τώρα δεν ξέρω αν θα ξανά γίνει το ίδιο. Πάντως πριν τρεις εβδομάδες ήταν 3.9. Εσύ κορίτσι μου τώρα είσαι ασφαλής με την περίδεση μην φοβάσαι τίποτα!

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κορίτσια ετσι που ρίχνω κλεφτιες ματιές εχετε μήπως δει το INGVART βρεφικό λίκνο μετατρεπόμενο σε κούνια ( 9 χρήσεις με 1 προιόν)?

Μου φαίνεται πολύ καλό αλλά δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

@Queen ειναι πολυ δυσκολο να βλεπεις ετσι το παιδι, το ξερω. Ο γιος μου το ειχε περασει 10μηνων και μαλιστα στην αρχη, τοτε που δεν ξεραμε ακομα τι και πως και ο ιος ηταν και πιο βαρυς. Εγω το ξαναπερασα την προηγουμενη βδομαδα, μια μερα ηταν πολυ ζορικη αλλα ο γιατρος μου δεν εδειξε καμια απολυτως ανησυχια για μενα η για το εμβρυο  ισα ισα με καθησυχασε πληρως. Κανε κουραγιο, θα περασει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει απονεύρωση σε αυτό το δόντι που έσπασε τώρα! Όντως επιτρέπονται αυτες οι οδοντιατρικές εργασίες! Πήγα τελικά σήμερα εγώ μου είπε έσπασε η εξωτερική πλευρά του δοντιού αλλά δεν έφυγε το σφράγισμα πάνω από την απονεύρωση ευτυχώς. Τρώω κανονικά και προσέχω αν φύγει το σφράγισμα να τον ενημερώσω. Αφού γεννήσω μου είπε θα πρέπει να ανοιχτεί η απονεύρωση να τοποθετηθεί μια βίδα εκεί και μετά αναλογα την κατάσταση του δοντιού ή θα το χτίσει με ριτινη ή θα βάλουμε θήκη! Μακάρι να μπορεί να χτιστεί γιατί η διαδικασία με την θήκη έχει κόστος 280 ευρώ ενώ η διαδικασία της ριτινης 80 ευρώ. 

Ναι εγώ άρχισα να νοιώθω βάρος χαμηλά. Γενικά έχω και εγώ κοιλια και άρχισα να βαραίνω απότομα! Τετάρτη έχω β επιπέδου να δούμε και τον τράχηλο πάλι. Κι εγώ  έχω ανησυχία γιατί είχα θέμα στο πρώτο παιδί είχε φτάσει 1.9 με χοάνη περίπου 25 εβδομάδων αλλά ευτυχώς έμεινε εκεί σταθερά. Τώρα δεν ξέρω αν θα ξανά γίνει το ίδιο. Πάντως πριν τρεις εβδομάδες ήταν 3.9. Εσύ κορίτσι μου τώρα είσαι ασφαλής με την περίδεση μην φοβάσαι τίποτα!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Ξέρεις, για εμένα τώρα είναι όλα καινούργια, γιατί η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έληξε στις 16 εβδομάδες και τώρα δεν ξέρω τι πρέπει να με θορυβησει και τι είναι φυσιολογικό! Εμενα με την περιδεση και τον πεσσό έχει φτάσει 4 εκ. Από 3.2 που μπήκα χειρουργείο. Ο γιατρός μου είπε δεν φοβάται τίποτα, αλλά εγώ κάθε τι που νιώθω με αγχώνει!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

Βρε κορίτσια ετσι που ρίχνω κλεφτιες ματιές εχετε μήπως δει το INGVART βρεφικό λίκνο μετατρεπόμενο σε κούνια ( 9 χρήσεις με 1 προιόν)?

Μου φαίνεται πολύ καλό αλλά δεν ξέρω....

Είναι στην ουσία ίδιο με της stokke το sleepi. Της stokke έχει καταπληκτικες κριτικές, άρα γιατί όχι και αυτό! Πάντως να τα δεις από κοντά αν έχεις δυνατότητα γιατί έχουν 200 και ευρώ διαφορά! Επειδή είναι ένα έπιπλο που σε βγάζει για πολλά χρόνια, να δεις μήπως αυτά τα 200 ευρώ μεταφράζονται σε καλύτερη ποιότητα, υλικά, χρώματα κλπ! Είναι κουκλιστικο πάντως!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Μπράβοοοοο με το καλό το αγοράκι σας :x

Κορίτσι μου αλήθεια μην στεναχωριέσαι! Κι εμείς το περάσαμε το μωρό το πέρασε με δύο μέρες υψηλό πυρετό μετά όλα καλά και εγώ το πέρασα βαριά αλλά πάει πέρασε! Μην ανησυχείς το έμβρυο δεν παθαίνει τίποτα !

Για την μικρή στεναχωριέμαι πολύ 3η μέρα πολύ πυρετό.. 

Αχ σε καταλαβαίνω είναι πολύ δύσκολο χαίρομαι που είναι όλα καλά είναι αρκετά δύσκολη όλη η κατάσταση.... 

Το μπουμπούκι μου κλαίει και σπάει η καρδιά μου..

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

@Queen ειναι πολυ δυσκολο να βλεπεις ετσι το παιδι, το ξερω. Ο γιος μου το ειχε περασει 10μηνων και μαλιστα στην αρχη, τοτε που δεν ξεραμε ακομα τι και πως και ο ιος ηταν και πιο βαρυς. Εγω το ξαναπερασα την προηγουμενη βδομαδα, μια μερα ηταν πολυ ζορικη αλλα ο γιατρος μου δεν εδειξε καμια απολυτως ανησυχια για μενα η για το εμβρυο  ισα ισα με καθησυχασε πληρως. Κανε κουραγιο, θα περασει.

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω η καρδιά σου σπάει να βλέπεις έτσι το παιδί σου φαντάζομαι ποσο δύσκολα ηταν και τότε στην αρχή και ηταν και μικρο το παιδάκι σου...

Το κακό είναι οτι μονο με το αντιπυρετικό πέφτει για λίγο ο πυρετός και σε 2 ώρες πάλι εκεί βασανίζεται το μωρό μου αχ... Δεν ξέρω μακαρία να φύγει και να μην ξανά έρθει σε κανένα παιδάκι και σε κανένα γονιό 

Παλι καλά έφυγε και απο σένα και δεν σε βασανίζει άλλο ο κώλο ιός... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...