Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Sisii είπε:

Κορίτσια θέλω να κάνω μια άκυρη ερώτηση. Ψάχνω γιατρό στο ελενα και επειδή έχω στο μυαλό μου έναν δυο γιατρούς αλλά δεν ξέρω αν θα με αναλάβουν γιατί λένε ότι δεν αναλαμβάνουν εύκολα γενικά. Αν πάρω τηλέφωνο και κλείσω ραντεβού, θα πάω εκεί και θα πληρώσω πχ 70 ευρώ και θα μου πει δεν σε αναλαμβάνω; Ή θα μου πει από το τηλέφωνο ότι δεν σε αναλαμβάνω;  Ρωτάω γιατί και λεφτά δεν θέλω να δίνω για περιττά ραντεβού και τον χρόνο μου δεν θέλω να τρώω, γιατί πχ μπορεί ο επόμενος γιατρός στο ελενα πάλι να μου πει άργησες να έρθεις. και εγώ ουσιαστικα να έχω αργήσει γιατί ψάχνω γιατρούς και τρώω άκυρα…

Επισης για το ουτρο που λέτε… σήμερα παρατηρησα πολλή ποσότητα υγρά λευκά σαν κοτατζ στο εσώρουχο και υπέθεσα ότι είναι το χάπι που απλά έλιωσε και κατέβηκε προς τα κάτω… συμβαίνει σε καμία ;

Και εγώ έχω πολλούς πόνους περιόδου και μου είπε ότι είναι νορμαλ :rolleyes:

Σε ευχαριστω κοπελα μου για την απαντηση. Τα ουτρο εγω δεν τα παιρνω κολπικα οποτε δεν ξερω καθολου αν μπορει να ειναι αυτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Sisii είπε:

Κορίτσια θέλω να κάνω μια άκυρη ερώτηση. Ψάχνω γιατρό στο ελενα και επειδή έχω στο μυαλό μου έναν δυο γιατρούς αλλά δεν ξέρω αν θα με αναλάβουν γιατί λένε ότι δεν αναλαμβάνουν εύκολα γενικά. Αν πάρω τηλέφωνο και κλείσω ραντεβού, θα πάω εκεί και θα πληρώσω πχ 70 ευρώ και θα μου πει δεν σε αναλαμβάνω; Ή θα μου πει από το τηλέφωνο ότι δεν σε αναλαμβάνω;  Ρωτάω γιατί και λεφτά δεν θέλω να δίνω για περιττά ραντεβού και τον χρόνο μου δεν θέλω να τρώω, γιατί πχ μπορεί ο επόμενος γιατρός στο ελενα πάλι να μου πει άργησες να έρθεις. και εγώ ουσιαστικα να έχω αργήσει γιατί ψάχνω γιατρούς και τρώω άκυρα…

Επισης για το ουτρο που λέτε… σήμερα παρατηρησα πολλή ποσότητα υγρά λευκά σαν κοτατζ στο εσώρουχο και υπέθεσα ότι είναι το χάπι που απλά έλιωσε και κατέβηκε προς τα κάτω… συμβαίνει σε καμία ;

Και εγώ έχω πολλούς πόνους περιόδου και μου είπε ότι είναι νορμαλ :rolleyes:

Ναι καλέ νορμάλ είναι 

Τα ουτρο είναι και εμένα ακριβώς το ίδιο 

Μην αγχώνεσαι

Εμένα άρχισαν οι καούρες σήμερα όλη μέρα 

Και μου ανεβαίνει το φαι στο στόμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Με το καλό κορίτσι μ να πανε ολα καλα!! Είχες κάνει χοριακη?? 

Καλημερα με το καλό κορίτσι μου πρεπει να είσαι η πρωτη πρωτη στην ομάδα μας με πητ.. Σε νιώθω κ εγώ έχω μία μικρουλα 18 μηνών κ χτες μ έβγαλε οφ όλη μέρα όρθια, που να ήμουν κ χάλια δλδ.. Υπομονηη μέχρι 12 εβδομαδων θα αρχησουν να υποχωρούν

Υπομονη τι αλλο να κανουμε! Αυτο ελπιζω κι εγω να αρχισουν να ελαττωνονται! Αχ τα ζουζουνια σε αυτη την ηλικια απο πισω τους πρεπει να ειμαστε ολο δεν γινεται αλλιως!! Κουραγιοοο

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλως ήρθες κορίτσι μου

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Είσαι πολύ προχωρημένη εσυ!! Μακάρι ολες μας να έχουμε μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Καλως σας βρηκα! Ναιιι δεν ξερω αν θα γεννησω Νοεμβριο στο πρωτο στις 38 εσπασαν τα νερα!! Να δουμεεε!! Μακαρι ολες μακαρι! 

6 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

Καποιες μερες ειχα ενοχλησεις περιοδου αλλα σημερα εχω εδω κ ωρες πονους περιοδου κ μεση και φοβαμαι.

Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχω αλλα δεν ξερω...φοβαμαι που ποναω σα να εχω περιοδο

Γεια σου κοριτσι κι εγω εχω πονους περιοδου και στη μεση! 10η εβδομαδα! 

6 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Μου εδωσε 2ο utrogestan. Εχω και πρηξιμο και φουσκωμα, γνωριζεις αν προκαλειται αυτο απο το utro? Ανησυχησα πολυ τωρα, σε ευχαριστω που απαντησες.

Κι εγω παιρνω ουτρο επειδη ειχα λιγο ροζ! Και στην πρωτη εγκυμοσύνη επαιρνα πολυ καιρο! Εμενα μου κανουν χάλια το στομαχι εντεινουν τις ζαλαδες κλπ! Μου ειχε πει η γιατρος οτι ειναι υπευθυνο για πολλα!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Υπομονη τι αλλο να κανουμε! Αυτο ελπιζω κι εγω να αρχισουν να ελαττωνονται! Αχ τα ζουζουνια σε αυτη την ηλικια απο πισω τους πρεπει να ειμαστε ολο δεν γινεται αλλιως!! Κουραγιοοο

Καλως σας βρηκα! Ναιιι δεν ξερω αν θα γεννησω Νοεμβριο στο πρωτο στις 38 εσπασαν τα νερα!! Να δουμεεε!! Μακαρι ολες μακαρι! 

Γεια σου κοριτσι κι εγω εχω πονους περιοδου και στη μεση! 10η εβδομαδα! 

Κι εγω παιρνω ουτρο επειδη ειχα λιγο ροζ! Και στην πρωτη εγκυμοσύνη επαιρνα πολυ καιρο! Εμενα μου κανουν χάλια το στομαχι εντεινουν τις ζαλαδες κλπ! Μου ειχε πει η γιατρος οτι ειναι υπευθυνο για πολλα!! 

Σου συμβαινει οι πονοι να διαρκουν εστω και ηπια; σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 56 λεπτά , Annie4 είπε:

Σου συμβαινει οι πονοι να διαρκουν εστω και ηπια; σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!!

Καποιες μερες καθόλου, αλλες μερες ολη μερα πότε ηπια ποτε πιο εντονα! Σημερα πχ απο το πρωι ως το απογευμα ηταν σαν να αδιαθετω! Τωρα δεν νιωθω τιποτα! Δεν ειναι δηλαδη μια σταθερη κατάσταση αλλα ναι πολλες φορες υπαρχει διαρκεια!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , nairobi είπε:

Καποιες μερες καθόλου, αλλες μερες ολη μερα πότε ηπια ποτε πιο εντονα! Σημερα πχ απο το πρωι ως το απογευμα ηταν σαν να αδιαθετω! Τωρα δεν νιωθω τιποτα! Δεν ειναι δηλαδη μια σταθερη κατάσταση αλλα ναι πολλες φορες υπαρχει διαρκεια!! 

Και εγω σημερα ακριβως το ιδιο με σενα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafailiapan είπε:

Ναι λογικό,είναι νωρίς! Με το καλό όλα εύχομαι κορίτσι μου! Να μην αγχώνεσαι!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου μακάρι να πάνε όλα καλά μακάρι και σε σένα με το καλό το μωράκι σου όσο μπορώ προσπαθώ αλλά δύσκολο φοβάμαι αρκετά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα!! Πως είστε πως νιώθετε; 

Καλημερα καλό μήνα με υγεια!!! Εγώ χθες δεν ένιωθα τπτ σμρ έχω παλι λίγα πονακια!!! Ανοίγει η μήτρα μας οπότε είναι λογικό!!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Καλημερα καλό μήνα με υγεια!!! Εγώ χθες δεν ένιωθα τπτ σμρ έχω παλι λίγα πονακια!!! Ανοίγει η μήτρα μας οπότε είναι λογικό!!! 

Καλημέρα 

Εγώ εχθές είχα πονακια και καούρες 

Σήμερα μια χαρά , μέχρι στιγμής

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Despoina Mar είπε:

Καλημερα καλό μήνα με υγεια!!! Εγώ χθες δεν ένιωθα τπτ σμρ έχω παλι λίγα πονακια!!! Ανοίγει η μήτρα μας οπότε είναι λογικό!!! 

 

1 hour ago, Ellidr είπε:

Καλημέρα 

Εγώ εχθές είχα πονακια και καούρες 

Σήμερα μια χαρά , μέχρι στιγμής

Εγώ χθες κορίτσια δεν ενιωθα τίποτα εκτός από υπνηλία μετά το απόγευμα! Δεν ξέρω φοβαμαι πολύ ότι κάτι δεν πάει καλά…σήμερα τίποτα προς το παρόν 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα!! Πως είστε πως νιώθετε; 

Καλημερα κοπελα μου! Καλο μηνα! Εγω ενω ολη μερα χθες ειχα πονους περιοδου, σημερα δεν ποναω καθολου. Ισως βοηθησαν και τα ουτρο. Χθες πρωι και σημερα εβγαλα λιγο καφε-μπεζ...αυτα. Εσυ πως εισαι;

πρίν από 52 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

 

Εγώ χθες κορίτσια δεν ενιωθα τίποτα εκτός από υπνηλία μετά το απόγευμα! Δεν ξέρω φοβαμαι πολύ ότι κάτι δεν πάει καλά…σήμερα τίποτα προς το παρόν 

Καλή μου εγώ στην 1η εγκυμοσυνη δεν ενιωθα απολύτως τιποτα!!! Ουτε καν πρησμενο στηθος. Και ειχα μια υπεροχη εγκυμοσυνη κι ενα παιδακι 2+ ετων σημερα :-) πραγματικα πηγαινα γυναικολογο και μονο τοτε καταλαβαινα οτι ειμαι εγκυος,μην ανησυχεις καθολου!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλό μήνα!! Πως είστε πως νιώθετε; 

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια εγώ σήμερα έχω πονακια και το πρωί πολύ υπνηλία είχα νιώθω κουρασμένη αρκετά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...