Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Χαχαχχαα ακριβώς το ίδιο με εσένα!!! Ειδικά χθες λες κ δεν ήμουν εγκυος! το απόγευμα λίγο με έπιασε η υπνηλία και πονακια στη κοιλια το βράδυ…εντάξει είχα κ τις εξάψεις κ συνεχίζω να ξυπνάω από τις 5:30

Ναι κ εγώ ξυπνάω πολύ νωρίς λες και θα χάσω το μεροκάματο 

Ανησυχώ 

Πολλές οι μέρες χωρίς κάτι να κάνω και θα σκάσω μέχρι την Τετάρτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως διάβαζα ότι όταν μια εγκυος έχει αναγούλες έχει έλλειψη Β6 δεν ξέρω αν ισχύει…εγώ πάντως τα τελευταία χρόνια παιρνω Β complex’s 

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Ναι κ εγώ ξυπνάω πολύ νωρίς λες και θα χάσω το μεροκάματο 

Ανησυχώ 

Πολλές οι μέρες χωρίς κάτι να κάνω και θα σκάσω μέχρι την Τετάρτη

Χθες π το συζήτησα μ τη γυναικολόγο μου είπε είναι πολύ νωρις να νιωσω κάτι άλλο σαν σύμπτωμα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Πάντως διάβαζα ότι όταν μια εγκυος έχει αναγούλες έχει έλλειψη Β6 δεν ξέρω αν ισχύει…εγώ πάντως τα τελευταία χρόνια παιρνω Β complex’s 

Χθες π το συζήτησα μ τη γυναικολόγο μου είπε είναι πολύ νωρις να νιωσω κάτι άλλο σαν σύμπτωμα 

Εγώ δεν έχω έλλειψη 

Γιατί είχα κάνει εξετάσεις για β12 , d και φυλλικό πριν την ετ 

Είχα μόνο ανεπάρκεια στην d όπου πήρα φουλ βιταμίνη για να την ανεβασω

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Ellidr είπε:

Ρε παιδιά ούτε εγώ έχω κάτι το ιδιαίτερο 

Να ανησυχήσω ούτε αναγουλες ούτε τπτ , από τ απόγευμα και μετά νιώθω λίγο ενόχληση στη κοιλιά καιτο βαρύ στήθος , εντάξει και υπνηλία , αλλά θέλω αναγουλες ρε παιδιά να νιώσω ότι κάτι γίνεται σήμερα είμαι 5+3

Μην ανησυχείς κορίτσι μου, εμενα οι αναγουλες (χωρίς να έχω κάνει εμετό ακόμα) ξεκίνησαν τώρα δύο τρεις μέρες) είμαι 6+1

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Μην ανησυχείς κορίτσι μου, εμενα οι αναγουλες (χωρίς να έχω κάνει εμετό ακόμα) ξεκίνησαν τώρα δύο τρεις μέρες) είμαι 6+1

Θα ήθελα πριν τον υπέρηχο να έρθει και κάτι καινούργιο κατάλαβες να πάω με περισσότερο θάρρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ellidr είπε:

Ρε παιδιά ούτε εγώ έχω κάτι το ιδιαίτερο 

Να ανησυχήσω ούτε αναγουλες ούτε τπτ , από τ απόγευμα και μετά νιώθω λίγο ενόχληση στη κοιλιά καιτο βαρύ στήθος , εντάξει και υπνηλία , αλλά θέλω αναγουλες ρε παιδιά να νιώσω ότι κάτι γίνεται σήμερα είμαι 5+3

Κ εγώ στ μικρή μου 6+2 ξεκίνησα να έχω αναγουλες οπότε ίσως είναι νωρίς ακομα η και μπορεί να είσαι τυχερή να μην έχεις τέτοια!! 

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ellidr είπε:

Θα ήθελα πριν τον υπέρηχο να έρθει και κάτι καινούργιο κατάλαβες να πάω με περισσότερο θάρρος

Πάντως στο πρώτο μου παιδάκι που ήταν με εξωσωματική και έπαιρνα και πολλα φάρμακα παρόλαυτα δεν είχα απολύτως τίποτα εκτός από πρισμένο στήθος και καφέ υγρά μέχρι 6 εβδομάδων. Και γενικά ούτε μετά δεν είχα ποτέ μα ποτέ ούτε μια αναγουλα ενώ τώρα έχω αναγουλες και δεν μπορώ να φάω οπότε μην ανησυχείς! Κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Εγώ πιστεύω θα είσαι τυχερή και δεν θα έχεις αναγουλες! Αλλά καταλαβαίνω απόλυτα ότι είσαι αγχωμενη. Γιατί τα συμπτώματα αν τα έχουμε μας κάνουν να νιώθουμε ότι πάει καλά. Αλλά δεν έχουν όλες οι κοπέλες απαραίτητα έντονα συμπτώματα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Μπορείς να μου γράψεις το αρχικό του γράμμα στο επίθετο αν δεν θες να πεις δημόσια; Κι εγώ εγραψα το γιατρό μου στο Παλαιό Φάληρο αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται η αλήθεια είναι έχω διαβάσει πολλές συστάσεις κατά καιρούς στο φόρουμ. Μήπως έχουμε τον ίδιο ρωτάω:)

Ε, αμα τον έγραψες, να τον γράψω και εγώ καλέ! Οδυσσεας Σαββουρας λέγεται! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marpi91 είπε:

Ε, αμα τον έγραψες, να τον γράψω και εγώ καλέ! Οδυσσεας Σαββουρας λέγεται! 

Α δεν είναι ο ίδιος αλλά τον έχω ακούσει κι αυτόν από γνωστές μου ως πολύ καλό γιατρό..

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Εγώ δεν έχω έλλειψη 

Γιατί είχα κάνει εξετάσεις για β12 , d και φυλλικό πριν την ετ 

Είχα μόνο ανεπάρκεια στην d όπου πήρα φουλ βιταμίνη για να την ανεβασω

 

Κ εγώ το ίδιο μόνο D είχα έλλειψη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κ εγώ το ίδιο μόνο D είχα έλλειψη 

Ραφαέλα μου εμένα μου έχει δώσει τις pregnacare να παίρνω. Ξέρεις αυτές αν έχουν μέσα B6; Σίγουρα βλέπω έχουν d, σίδηρο , φιλικό και b12


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , vivi24 είπε:

Καλημέρα... εγώ είμαι 6+6 και σήμερα έχω πρώτο υπέρηχο... έχω 3 μέρες μια συνεχόμενη ζαλάδα-υπνηλία... 

Να μας πεις τα νεα σου! Με το καλο!

Κοριτσιααα... @Ellidr @Rafaela_123 ουτε εγω νιωθω εγκυος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ραφαέλα μου εμένα μου έχει δώσει τις pregnacare να παίρνω. Ξέρεις αυτές αν έχουν μέσα B6; Σίγουρα βλέπω έχουν d, σίδηρο , φιλικό και b12

Έχουν αν δεν κάνω λαθος! Κανονικά κ εγώ αυτες έπρεπε να πάρω γιατί είμαστε οι αντιπρόσωποι κ τις παιρνω πιο φτηνά ή κ δωρεάν αλλά η γυναικολόγος μ είπε να πάρω καποιες αλλες γιατί μ είπε τώρα δεν χρειάζομαι κάτι έξτρα από αυτό που μου έδωσε! Μου έδωσε τις vital ! Παίρνεις τις απλές; Ή τις plus με τα ωμέγα 3; 

πρίν από 21 λεπτά , Annie4 είπε:

Να μας πεις τα νεα σου! Με το καλο!

Κοριτσιααα... @Ellidr @Rafaela_123 ουτε εγω νιωθω εγκυος!!!

Ευτυχως δεν είμαστε μόνες μας χαχαχα

πρίν από 30 λεπτά , vivi24 είπε:

Καλημέρα... εγώ είμαι 6+6 και σήμερα έχω πρώτο υπέρηχο... έχω 3 μέρες μια συνεχόμενη ζαλάδα-υπνηλία... 

Τέλεια θα περιμένουμε τα νέα σας!! Λογικά εσυ θα ακούσεις κ καρδούλα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...