Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μια χαρά ειναη αυτά που είδατε!!! Ποτέ θα ξανά πας τώρα;; 

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;; 
 

Έχετε κ εσείς εξάψεις το βράδυ;; 

Καλημέρα!! Ρε συ ναι!! Φουντώνω. Νομιζα πως ειναι απο τις χειμωνιατικες πιτζαμες κ την κουβερτα αλλα κ χθες που ντυθηκα ελαφρα κι εβαλα λεπτο κουβερτακι παλι τα ιδια.

9 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γύρισα από τον υπέρηχο κορίτσια και είμαι κάπως μπερδεμένη… Ο γιατρός μου είπε ότι όλα καλά αλλά εγώ είμαι αγχώδης και γενικά 

Ειδαμε σάκο ενδομήτριο όλα καλά και ένα σαν στεφανακι μέσα στο οποίο μου είπε ότι θα αρχίσει να σχηματίζεται το έμβρυο αλλά είναι τόσο μικρό ακόμα που δεν μετριέται… Είμαι 5 και 3… δεν θα έπρεπε να δούμε και περισσότερα; Αυτός μου είπε όχι και μου είπε ότι ενδεχομένως να έχει και κάποια απόκλιση στις μέρες το έμβρυο λόγω ΣΠΩ. 

Μια χαρά ειναι αυτα που ειδατε!!! Πολυ καλα και απολυτα φυσιολογικα για την εβδομαδα σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ για τρίτη μέρα καφέ υγρά και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Το ξέρω μάλλον δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά δεν μπορώ αγχώνομαι πολύ που τα βλέπω. Μέχρι την Τετάρτη που έχω υπέρηχο θα σκάσω.

Κατά τα άλλα έχω ξεκινήσει και όλη μέρα έχω αναγουλες. Χθες πεινούσα πολύ το βράδυ και μόλις πήγα να φάω πεινουσα και ταυτόχρονα ανακατευόμουν. Από την άλλη σκέφτομαι ότι αφού προστέθηκε και αυτό το σύμπτωμα άσχετα με τα καφέ πρέπει να είναι καλό σημάδι!

πρίν από 10 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλημέρα!! Ρε συ ναι!! Φουντώνω. Νομιζα πως ειναι απο τις χειμωνιατικες πιτζαμες κ την κουβερτα αλλα κ χθες που ντυθηκα ελαφρα κι εβαλα λεπτο κουβερτακι παλι τα ιδια.

Μια χαρά ειναι αυτα που ειδατε!!! Πολυ καλα και απολυτα φυσιολογικα για την εβδομαδα σου.

Κι εγώ τα ίδια. Χθες το βράδυ ζεσταινόμουν πολύ. Μετά κρύωνα το βράδυ γιατί κοιμήθηκα ξεσκέπαστη, μετά σκεπαζόμουν εσκαγα και όλο αυτό εναλλάξ όλο το βράδυ! Χαχαχα

7 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Γειά σας κορίτσια  εγώ είμαι από μανούλες   Ιανουαρίου  2021  έγκυος 6+4 εβδομάδων χοριακη 268 η πρώτη και  την Παρασκευή  ραντεβού  με τον γιατρό!είναι το 3ο παιδάκι ! 

Με το καλό κορίτσι μου, καλώς ήρθες στην παρέα μας!

8 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Στην 6η εβδομαδα εβγαλα για μιση μερα ροζ..κ μετα για κανα 2 μερες καφε...κ αυτη την εβδομαδα κουραστηκα λιγο κ ειχα λιγα καφε κ παλι....δεν ειναι κατι μην ανησυχεις...απλα να προσεχεις να μην κουραζεσαι..γτ μποδει να σπαει κανα αγγειακι κτλ...δεν τιθεται θεμα αποκολησης..να το βγαλεις απο το μυαλο σου αυτο...

 

Οσο για τα ultrogestan εγω τα παιρνω κολπικα κ ουτε ζαλαδες ουτε τπτ.κ εχουν και καλυτερη απορρόφηση...ρωτα τον γιατρο σου μηπως σου πει να τα βαζεις κολπικα.

Εγώ είχα την Πέμπτη ροζ για μισή μέρα και μετά από Τετάρτη ξεκίνησαν τα καφέ και τα έχω ακόμα τρεις μέρες. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ποναει ακόμα το στήθος και έχω ξεκινήσει να έχω συνέχεια αναγουλες.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μια χαρά ειναη αυτά που είδατε!!! Ποτέ θα ξανά πας τώρα;; 

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;; 
 

Έχετε κ εσείς εξάψεις το βράδυ;; 

12 Μαΐου έχω ξανά υπέρηχο. Καλημεραα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλημέρα!! Ρε συ ναι!! Φουντώνω. Νομιζα πως ειναι απο τις χειμωνιατικες πιτζαμες κ την κουβερτα αλλα κ χθες που ντυθηκα ελαφρα κι εβαλα λεπτο κουβερτακι παλι τα ιδια.

Μια χαρά ειναι αυτα που ειδατε!!! Πολυ καλα και απολυτα φυσιολογικα για την εβδομαδα σου.

Πωπω και εγώ ακριβώς τα ίδια…και γενικά είμαι κρύουλιαρα εγώ…λυπαμαι τον άντρα μου που θα πρέπει να κοιμόμαστε πλέον με το σεντονάκι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Γύρισα από τον υπέρηχο κορίτσια και είμαι κάπως μπερδεμένη… Ο γιατρός μου είπε ότι όλα καλά αλλά εγώ είμαι αγχώδης και γενικά 

Ειδαμε σάκο ενδομήτριο όλα καλά και ένα σαν στεφανακι μέσα στο οποίο μου είπε ότι θα αρχίσει να σχηματίζεται το έμβρυο αλλά είναι τόσο μικρό ακόμα που δεν μετριέται… Είμαι 5 και 3… δεν θα έπρεπε να δούμε και περισσότερα; Αυτός μου είπε όχι και μου είπε ότι ενδεχομένως να έχει και κάποια απόκλιση στις μέρες το έμβρυο λόγω ΣΠΩ. 

Καλημερααα τέλεια τα νέα σου όντως για την εβδομάδα π είσαι τα είδες όλα όσα έπρεπε την άλλη φορά θα δεις κ περισσοτερα!! 

3 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Βγήκε! 330 η χοριακη και 17.5 η προγεστερόνη στις 4εβδομαδες και 3 μέρες.

Θα πάω το Σάββατο για την επαναληπτικη. Ευχαριστώ πολύ για την σύσταση του γιατρού 

 

 

 

 

Πολυ καλη η χοριακη σ μην αγχώνεσαι γτ ειναι νωρίς ακομα, το λέω μπας κ τ ακουσω κ εγώ... Σήμερα έκανα την δευτερη εγώ για να δουμεε

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια από στήθος πώς πατε; εμενα δεν ειναι παντα το ιδιο πρησμενο. Ειναι σταθερα βαρυ και ποναει οταν ακουμπαω αλλα οχι παντα το ιδιο πρησμενο. Το ιδιο και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ για τρίτη μέρα καφέ υγρά και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Το ξέρω μάλλον δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά δεν μπορώ αγχώνομαι πολύ που τα βλέπω. Μέχρι την Τετάρτη που έχω υπέρηχο θα σκάσω.

Κατά τα άλλα έχω ξεκινήσει και όλη μέρα έχω αναγουλες. Χθες πεινούσα πολύ το βράδυ και μόλις πήγα να φάω πεινουσα και ταυτόχρονα ανακατευόμουν. Από την άλλη σκέφτομαι ότι αφού προστέθηκε και αυτό το σύμπτωμα άσχετα με τα καφέ πρέπει να είναι καλό σημάδι!

Κι εγώ τα ίδια. Χθες το βράδυ ζεσταινόμουν πολύ. Μετά κρύωνα το βράδυ γιατί κοιμήθηκα ξεσκέπαστη, μετά σκεπαζόμουν εσκαγα και όλο αυτό εναλλάξ όλο το βράδυ! Χαχαχα

Με το καλό κορίτσι μου, καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Εγώ είχα την Πέμπτη ροζ για μισή μέρα και μετά από Τετάρτη ξεκίνησαν τα καφέ και τα έχω ακόμα τρεις μέρες. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ποναει ακόμα το στήθος και έχω ξεκινήσει να έχω συνέχεια αναγουλες.

@Hope.2019 όσο έχεις συμπτώματα μη φοβάσαι τπτ όλα είναι καλά!! Εννοείται ότι αν σταματήσει κάτι δεν είναι κακο,απλώς είναι σημάδι τώρα ότι πας καλά!!αχ από αναγουλες ξέρω υπομονή κ στερεά φαγητά όσο μπορεις

πρίν από 10 λεπτά , Annie4 είπε:

Κορίτσια από στήθος πώς πατε; εμενα δεν ειναι παντα το ιδιο πρησμενο. Ειναι σταθερα βαρυ και ποναει οταν ακουμπαω αλλα οχι παντα το ιδιο πρησμενο. Το ιδιο και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου.

Καλημερα εμένα δεν είναι νομίζω κ στη προηγουμενη δεν είχα κάτι ιδιαίτερο.. Νομίζω είναι στον οργανισμό ξεκάθαρα όπως κ η κάθε εγκυμοσυνη.. 

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια όσες παίρνετε utrogestan έχετε ζαλάδες; Εγώ έχω τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα γυρίζουν τα πάντα γύρω μου επίσης έχω πολλές ναυτίες ευτυχώς χωρίς εμετό ακόμα! Στο γιο μου δεν είχα κάτι τέτοιο. Πώς την παλεύετε;

Μίλησα και με γιατρό για τα καφέ μου είπε δεν ανησυχούμε ιδιαίτερα είναι κάτι συνηθισμένο σχεδόν στις περισσότερες εγκυμοσύνες. Εύχομαι να είναι αλήθεια. Αλλά να ξεκουράζομαι και Τετάρτη θα με δει ελπίζω να έχει μεγαλώσει και να ακούσουμε καρδούλα.

Στην προηγούμενη που έπαιρνα 3 την ημέρα είχα τρέλες ζαλάδες, δεν μπορούσα ούτε να οδηγήσω, μου έφερναν και υπνηλία. Μήπως να τα πάρεις κολπικά? Δεν είναι τόσο έντονα τα συμπτώματα έτσι. Τώρα ευτυχώς δεν παίρνω, γιατί με τις ναυτιες αν είχα και προγεστερονη θα ήμουν για φούντ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Despoina Mar είπε:

Καλημερααα τέλεια τα νέα σου όντως για την εβδομάδα π είσαι τα είδες όλα όσα έπρεπε την άλλη φορά θα δεις κ περισσοτερα!! 

Πολυ καλη η χοριακη σ μην αγχώνεσαι γτ ειναι νωρίς ακομα, το λέω μπας κ τ ακουσω κ εγώ... Σήμερα έκανα την δευτερη εγώ για να δουμεε

Καλημέρα! Εύχομαι να έχει διπλασιαστεί. Πότε θα έχεις την απάντηση;

πρίν από 8 λεπτά , marpi91 είπε:

Στην προηγούμενη που έπαιρνα 3 την ημέρα είχα τρέλες ζαλάδες, δεν μπορούσα ούτε να οδηγήσω, μου έφερναν και υπνηλία. Μήπως να τα πάρεις κολπικά? Δεν είναι τόσο έντονα τα συμπτώματα έτσι. Τώρα ευτυχώς δεν παίρνω, γιατί με τις ναυτιες αν είχα και προγεστερονη θα ήμουν για φούντ!!!

Καλημέρα! Μάλλον αυτό θα κάνω θα τα παίρνω κολπικά. Ξέρεις αν τα παίρνω πχ το πρωί και μετά πάω στη δουλειά υπάρχει πρόβλημα μην φύγει προς τα κάτω και δεν απορροφάται;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καλώς σας βρήκα ! Καλώς εχόντων των πραγμάτων και το δικό μου μωράκι θα είναι του Δεκέμβρη 22

Τελευταία περίοδος 28/03 , κύκλος 29 ημερών , οπότε σήμερα θορυβήθηκα ευχάριστα με την καθυστέρηση και έκανα ένα τεστακι όπου βγήκε θετικό. 

Πήγα για χοριακη και προγεστερόνη περιμένω τα αποτελέσματα από στιγμή σε στιγμή (απογευματάκι είπαν, από τις 4:00 και μετά κοιτάζω κάθε δευτερόλεπτο το κινητό )

Νιώθω κομμένη, εξαντλημένη και έχω φοβερή υπνηλία. Βασικά όπου με αφήσεις κοιμάμαι. Είμαι σε άδεια προς το παρόν από τρίτη επιστρέφω στοά καθηκοντα 

Είμαι ευχάριστα σοκαρισμένη ,δεν περίμενα ότι θα έρθει και μάλιστα μόνο του, λίγο η περασμένη ηλικία λίγο τα πολλά χρόνια προσπάθειας , είχαμε βάλει με τον σύζυγό ένα deadline, μέχρι τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβριο θα ξεκινούσαμε ξεσκονισμα μέσω εξετάσεων υστεροσκοπηση, σπερματεγχυση ή ο,τι άλλο θα ήταν απαραίτητο 

Ήδη είχα κλείσει ραντεβού σε μια φημισμένη ενδοκρινολόγο για θέματα υπογονιμότητας 

 

Και να σου οι δύο γραμμουλες σήμερα <3

Τώρα είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου ει δυνατόν προς τα νότια προάστια αν έχετε κάποιον υποψην. 

Είχα εξαιρετικά άσχημες εμπειρίες στο παρελθόν , μην σας μαυρίσω την καρδιά , θα μπορούσα να είμαι πολύτεκνη αυτή την στιγμή και δεν είμαι από ιατρικο λάθος. 

Τα τελευταία χρόνια πήγαινα διεκπεραίωτικα σε γιατρούς η διαγνωστικά κέντρα να κάνω απλά το Παπ μου , γιατρό δεν έχω και γιατρό πρέπει να βρω πλέον 

Σε αντίστοιχη περίπτωση στο παρελθόν μου είχαν συστήσει ένεση lentogest και το αίμα κόπηκε μαχαίρι. Μου έπεφτε η προγεστερόνη σε μένα τότε. Έκτοτε κάθε φορά που 4η Τρίτη που άλλαζα τον μήνα έκανα μια ένεση. Μου έλεγε ο γιατρός ότι εφόσον δεν πονάω δεν έχω λόγο να φοβαμαι, έμεινα για ένα μικρό διάστημα στο κρεβάτι και μετά όλα πήγαν κατευχην.

Μην φοβάσαι ❤️

Εχω να σου συστήσω εξαιρετικό γιατρό στο π.φαληρο, αν σε βολεύει! Συνεργάζεται με την κλινική Ρέα κιόλας, εχω κάνει μια επέμβαση εκεί και ήταν πολύ καλό το περιβάλλον. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου προσωπικό μνμ, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δίνουμε ονόματα δημόσια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Despoina Mar είπε:

@Hope.2019 όσο έχεις συμπτώματα μη φοβάσαι τπτ όλα είναι καλά!! Εννοείται ότι αν σταματήσει κάτι δεν είναι κακο,απλώς είναι σημάδι τώρα ότι πας καλά!!αχ από αναγουλες ξέρω υπομονή κ στερεά φαγητά όσο μπορεις

Καλημερα εμένα δεν είναι νομίζω κ στη προηγουμενη δεν είχα κάτι ιδιαίτερο.. Νομίζω είναι στον οργανισμό ξεκάθαρα όπως κ η κάθε εγκυμοσυνη.. 

Τα ξερω και εχω αναγκη να τα ακούω. Σε ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Εύχομαι να έχει διπλασιαστεί. Πότε θα έχεις την απάντηση;

Καλημέρα! Μάλλον αυτό θα κάνω θα τα παίρνω κολπικά. Ξέρεις αν τα παίρνω πχ το πρωί και μετά πάω στη δουλειά υπάρχει πρόβλημα μην φύγει προς τα κάτω και δεν απορροφάται;

Αν φορέσεις ένα σερβιετακι δεν νομίζω να τίθεται θέμα να λερωθεις, αλλά όταν σπάει σίγουρα το καταλαβαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Despoina Mar είπε:

@Hope.2019 όσο έχεις συμπτώματα μη φοβάσαι τπτ όλα είναι καλά!! Εννοείται ότι αν σταματήσει κάτι δεν είναι κακο,απλώς είναι σημάδι τώρα ότι πας καλά!!αχ από αναγουλες ξέρω υπομονή κ στερεά φαγητά όσο μπορεις

Καλημερα εμένα δεν είναι νομίζω κ στη προηγουμενη δεν είχα κάτι ιδιαίτερο.. Νομίζω είναι στον οργανισμό ξεκάθαρα όπως κ η κάθε εγκυμοσυνη.. 

Ρε παιδιά ούτε εγώ έχω κάτι το ιδιαίτερο 

Να ανησυχήσω ούτε αναγουλες ούτε τπτ , από τ απόγευμα και μετά νιώθω λίγο ενόχληση στη κοιλιά καιτο βαρύ στήθος , εντάξει και υπνηλία , αλλά θέλω αναγουλες ρε παιδιά να νιώσω ότι κάτι γίνεται σήμερα είμαι 5+3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marpi91 είπε:

Εχω να σου συστήσω εξαιρετικό γιατρό στο π.φαληρο, αν σε βολεύει! Συνεργάζεται με την κλινική Ρέα κιόλας, εχω κάνει μια επέμβαση εκεί και ήταν πολύ καλό το περιβάλλον. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου προσωπικό μνμ, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δίνουμε ονόματα δημόσια 

Μπορείς να μου γράψεις το αρχικό του γράμμα στο επίθετο αν δεν θες να πεις δημόσια; Κι εγώ εγραψα το γιατρό μου στο Παλαιό Φάληρο αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται η αλήθεια είναι έχω διαβάσει πολλές συστάσεις κατά καιρούς στο φόρουμ. Μήπως έχουμε τον ίδιο ρωτάω:)


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ellidr είπε:

Ρε παιδιά ούτε εγώ έχω κάτι το ιδιαίτερο 

Να ανησυχήσω ούτε αναγουλες ούτε τπτ , από τ απόγευμα και μετά νιώθω λίγο ενόχληση στη κοιλιά καιτο βαρύ στήθος , εντάξει και υπνηλία , αλλά θέλω αναγουλες ρε παιδιά να νιώσω ότι κάτι γίνεται σήμερα είμαι 5+3

Χαχαχχαα ακριβώς το ίδιο με εσένα!!! Ειδικά χθες λες κ δεν ήμουν εγκυος! το απόγευμα λίγο με έπιασε η υπνηλία και πονακια στη κοιλια το βράδυ…εντάξει είχα κ τις εξάψεις κ συνεχίζω να ξυπνάω από τις 5:30

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...