Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Αχ κι εγώ έχω όλη μέρα ανακατωσουρες και ταυτόχρονα πεινάω και εννοείται δεν κρατιέμαι! Χθες φαντάσου λιγουρευτηκα μεξικάνικο πήραμε κάτι λαχταριστο εννοείται όχι καυτερό και το περίμενα πως και πως γτ πεινούσα σαν λύκος. Έλα όμως που έτρωγα και ταυτόχρονα ανακατευόμουν! Αλλά δεν μπορούσα να σταματήσω χαχαχα

Καθόλου μην ανησυχείς εγώ ξεκίνησα να έχω σημαντικα συμπτώματα τώρα που έφτασα τις 6 εβδομάδες. Είναι νωρίς ακόμα να νιώθεις κάτι ιδιαίτερο.

Κατάλαβα περιμένω πως και πώς να δω κάτι:-D:-D  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Foux είπε:

Κοριτσια εύχομαι σε όλες σας με το καλό!!!Εγώ είμαι μαμα Δεκεμβρίου 21!!!Θα γεννησετε τελεια περίοδο μεσα στο χειμωνα!!πέρασε κιολας ενας χρόνος που είχαμε κ εμείς τις δικές ανησυχίες κ άγχη!!!Από την καρδια μου ολα καλα να σας έρθουν!!

Αχ πολύ σ ευχαριστούμε 

Και εγώ όσο φαντάζομαι ότι θα ντύσω το σπιτάκι μου όμορφα ζεστά και θα το στολίσω και θα φέρω το μωράκι μου τέτοιες μέρες σπίτι.

μου έρχεται να κλαίω 

Ο Θεός να βάλει το χέρι του να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Να μας πεις τα νεα σου! Με το καλο!

Κοριτσιααα... @Ellidr @Rafaela_123 ουτε εγω νιωθω εγκυος!!!

Γεια σας κορίτσια! Εγώ ήρθα από τις μανούλες Οκτωβρίου,είμαι άκυρη χεχεχεχε... Δεν ξέρω αν σας παρηγορεί αλλά και εγώ στις 17 εβδ. Που είμαι δεν νιώθω έγκυος...νομίζω μέχρι να νιώσουμε το μωρό δεεεν...στο πρώτο τρίμηνο,στη φάση που είστε εσείς ένιωθα απλά άρρωστη με τις ζαλάδες κλπ και τώρα που έφυγαν αυτά νιώθω κανονική απλά με χοντρή κοιλιά σαν να έφαγα πολύ χαχαχαχα...πάντως έγκυος ακόμα δεν πολυνιωθω..μόνο η αυχενική με βοήθησε λίγο να συνειδητοποιήσω την κατάσταση και τώρα που έχω καιρό να πάω για υπέρηχο πάλι τα ίδια..τι να πω;:-?

Εύχομαι σε όλες να έχετε καλή εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Rafailiapan είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ ήρθα από τις μανούλες Οκτωβρίου,είμαι άκυρη χεχεχεχε... Δεν ξέρω αν σας παρηγορεί αλλά και εγώ στις 17 εβδ. Που είμαι δεν νιώθω έγκυος...νομίζω μέχρι να νιώσουμε το μωρό δεεεν...στο πρώτο τρίμηνο,στη φάση που είστε εσείς ένιωθα απλά άρρωστη με τις ζαλάδες κλπ και τώρα που έφυγαν αυτά νιώθω κανονική απλά με χοντρή κοιλιά σαν να έφαγα πολύ χαχαχαχα...πάντως έγκυος ακόμα δεν πολυνιωθω..μόνο η αυχενική με βοήθησε λίγο να συνειδητοποιήσω την κατάσταση και τώρα που έχω καιρό να πάω για υπέρηχο πάλι τα ίδια..τι να πω;:-?

Εύχομαι σε όλες να έχετε καλή εγκυμοσύνη!!!

Με το καλό το μωράκι στην κοπέλα μου Εγώ απλώς επειδή Είχα αναγούλες στην μπεμπούλα μου δεν μπορούσα να φάω Τίποτα Έκανα εμετούς μέχρι τον 5ο τώρα δεν έχω τίποτα και νιώθω περίεργα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Queen είπε:

Με το καλό το μωράκι στην κοπέλα μου Εγώ απλώς επειδή Είχα αναγούλες στην μπεμπούλα μου δεν μπορούσα να φάω Τίποτα Έκανα εμετούς μέχρι τον 5ο τώρα δεν έχω τίποτα και νιώθω περίεργα 

Ούτε εγώ νιώθω τίποτα 

Μάλλον είναι νωρίς ακόμα μην αγχώνεσαι κ εσύ άδικα 

Όλα καλά θα είναι 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Foux είπε:

Κοριτσια εύχομαι σε όλες σας με το καλό!!!Εγώ είμαι μαμα Δεκεμβρίου 21!!!Θα γεννησετε τελεια περίοδο μεσα στο χειμωνα!!πέρασε κιολας ενας χρόνος που είχαμε κ εμείς τις δικές ανησυχίες κ άγχη!!!Από την καρδια μου ολα καλα να σας έρθουν!!

Σε ευχαριστουμε πολυ!! Κ εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Queen είπε:

Με το καλό το μωράκι στην κοπέλα μου Εγώ απλώς επειδή Είχα αναγούλες στην μπεμπούλα μου δεν μπορούσα να φάω Τίποτα Έκανα εμετούς μέχρι τον 5ο τώρα δεν έχω τίποτα και νιώθω περίεργα 

Ναι κατάλαβα.. δεν είχα άλλη εγκυμοσύνη είναι η αλήθεια για να συγκρίνω,αλλά από ότι έχω καταλάβει και στην ίδια γυναίκα 2 διαφορετικές εγκυμοσύνες είναι τελείως διαφορετικές... Οπότε να μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ellidr είπε:

Ούτε εγώ νιώθω τίποτα 

Μάλλον είναι νωρίς ακόμα μην αγχώνεσαι κ εσύ άδικα 

Όλα καλά θα είναι 

 

Μπορεί ναι επειδή είναι νωρίς με το καλό το μωράκι σου :-D

πρίν από 8 λεπτά , Rafailiapan είπε:

Ναι κατάλαβα.. δεν είχα άλλη εγκυμοσύνη είναι η αλήθεια για να συγκρίνω,αλλά από ότι έχω καταλάβει και στην ίδια γυναίκα 2 διαφορετικές εγκυμοσύνες είναι τελείως διαφορετικές... Οπότε να μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα πάνε!

Προσπαθώ όσο μπορώ να μην αγχώνομαι αλλά είναι και λίγο δύσκολο λόγω του ότι είχα τις αποβολές φοβάμαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Queen είπε:

Μπορεί ναι επειδή είναι νωρίς με το καλό το μωράκι σου :-D

Προσπαθώ όσο μπορώ να μην αγχώνομαι αλλά είναι και λίγο δύσκολο λόγω του ότι είχα τις αποβολές φοβάμαι 

Κατάλαβα,λογικό όλα μας περνάνε από το μυαλό ειδικά μετά από άσχημη εμπειρία αλλά αν δεν έχεις κάποιο  κακό δείγμα δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι.. είμαι και εμβόλιμη τώρα εγώ και δεν ξέρω τι έχετε πει πιο πάνω.. πάντως από ότι έχω καταλάβει εγώ το να μην έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης δηλαδή αναγουλες κλπ δεν συνδέεται με κακή έκβαση της εγκυμοσύνης... αντίθετα θα μπορούσε μια εγκυμοσύνη που κατέληξε σε αποβολή στην αρχή να είχε κανονικά τα συμπτώματα.. συν του ότι είναι πολύ αρχή για να έχεις συμπτώματα μετά την 7η εβδομάδα ίσως αρχίσουν κάποια ήπια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Γεια σας κορίτσια Χαίρομαι πολύ που είμαι στην ομάδα σας και θα τα λέμε με το καλό όλες μία τέλεια εγκυμοσύνη 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! 

2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και το δικο σου το μπεμπακι με το καλό :) δεν νιώθω έγκυος δεν έχω κάποιο σύμπτωμα και  Στεναχωριέμαι πάρα πολύ στην στην Μπέμπα μου Είχα πάρα πολλούς εμετούς μέχρι τον 5ο και τώρα δεν έχω τιποτα

Ούτε εγώ νιώθω εγκυος αλλά χθες η γιατρος μ είπε ότι είναι νωρις ακόμη και μακάρι να μην έχω έντονα συμπτώματα!! Μην αγχώνεσαι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική! Εσυ ποσό εβδομαδες είσαι;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafailiapan είπε:

Κατάλαβα,λογικό όλα μας περνάνε από το μυαλό ειδικά μετά από άσχημη εμπειρία αλλά αν δεν έχεις κάποιο  κακό δείγμα δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι.. είμαι και εμβόλιμη τώρα εγώ και δεν ξέρω τι έχετε πει πιο πάνω.. πάντως από ότι έχω καταλάβει εγώ το να μην έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης δηλαδή αναγουλες κλπ δεν συνδέεται με κακή έκβαση της εγκυμοσύνης... αντίθετα θα μπορούσε μια εγκυμοσύνη που κατέληξε σε αποβολή στην αρχή να είχε κανονικά τα συμπτώματα.. συν του ότι είναι πολύ αρχή για να έχεις συμπτώματα μετά την 7η εβδομάδα ίσως αρχίσουν κάποια ήπια...

Ναι εχεις δικαίω στο προηγούμενο μωρό Είχα αναγούλες και εμετούς αλλά μετά το έχασα τώρα δεν μπορω να καταλάβω ποσο είμαι γιατί απο την τελευταία περίοδο ενα απ που έχω λέει 4+ κάτι και απο την χοριακη δεν κατάλαβα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Queen είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και το δικο σου το μπεμπακι με το καλό :) δεν νιώθω έγκυος δεν έχω κάποιο σύμπτωμα και  Στεναχωριέμαι πάρα πολύ στην στην Μπέμπα μου Είχα πάρα πολλούς εμετούς μέχρι τον 5ο και τώρα δεν έχω τιποτα

Καλώς ήρθες! Και γιατί στεναχωριέσαι καλέ? Μακάρι να ήμουν κι εγώ ξεγνοιαστη.. μέχρι και το απορρυπαντικο μου μύριζε σήμερα,  να δείτε άπλυτη θα μείνω στο τέλος! Όλες οι ωραίες μυρωδιές με αηδιαζουν. Ψάχνω να βρω αφρόλουτρο χωρίς άρωμα, μια απόλαυση είχα κι εγώ μόλις γυρνούσα από τη δουλειά, ζεστό ντουζάκι, πάει και αυτό!!!

2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Ναι εχεις δικαίω στο προηγούμενο μωρό Είχα αναγούλες και εμετούς αλλά μετά το έχασα τώρα δεν μπορω να καταλάβω ποσο είμαι γιατί απο την τελευταία περίοδο ενα απ που έχω λέει 4+ κάτι και απο την χοριακη δεν κατάλαβα 

Ααα τώρα είδα κιόλας, είναι πολύ πολύ νωρίς για συμπτώματα ακόμα,  δώσε 2 εβδομάδες ακόμα, αλλά και πάλι,κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, δεν σημαίνει ότι επειδή στην πρώτη είχες συμπτώματα θα εχεις σε κάθε εγκυμοσύνη από εδώ και πέρα! Μόνο το 80 με 85 % έχουν συμπτώματα,  οι άλλες την βγάζουν "λάδι "!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλώς ήρθες! Και γιατί στεναχωριέσαι καλέ? Μακάρι να ήμουν κι εγώ ξεγνοιαστη.. μέχρι και το απορρυπαντικο μου μύριζε σήμερα,  να δείτε άπλυτη θα μείνω στο τέλος! Όλες οι ωραίες μυρωδιές με αηδιαζουν. Ψάχνω να βρω αφρόλουτρο χωρίς άρωμα, μια απόλαυση είχα κι εγώ μόλις γυρνούσα από τη δουλειά, ζεστό ντουζάκι, πάει και αυτό!!!

Ααα τώρα είδα κιόλας, είναι πολύ πολύ νωρίς για συμπτώματα ακόμα,  δώσε 2 εβδομάδες ακόμα, αλλά και πάλι,κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, δεν σημαίνει ότι επειδή στην πρώτη είχες συμπτώματα θα εχεις σε κάθε εγκυμοσύνη από εδώ και πέρα! Μόνο το 80 με 85 % έχουν συμπτώματα,  οι άλλες την βγάζουν "λάδι "!!!

Πω πω και αυτό που περνάς είναι δύσκολο αν θες μπορείς το dove αφρόλουτρο δεν μυρίζει για να μην σε πειράζει μπορείς να τα δεις απλως με αγχονει μήπως κάτι δεν πάει καλά. Επειδή έχω και πόνους κάτω χαμηλά το στήθος μου δεν είναι τόσο πρησμένος όσο ήταν στην αρχή καλώς σας βρήκα κιόλας 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Queen είπε:

Ναι εχεις δικαίω στο προηγούμενο μωρό Είχα αναγούλες και εμετούς αλλά μετά το έχασα τώρα δεν μπορω να καταλάβω ποσο είμαι γιατί απο την τελευταία περίοδο ενα απ που έχω λέει 4+ κάτι και απο την χοριακη δεν κατάλαβα 

Ααα ειναι τόσο νωρίς! Τι καλά!Δεν έχεις πάει για υπέρηχο εε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...