Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!! Έγκυος κι εγώ μετά από μια παλλινδρομη κύηση στην 6η εβδομάδα! Από συμπτώματα τη μια μέρα έχω τρομερά τραβήγματα και πονάκια περιόδου και την άλλη μέρα νιώθω σαν να μην είμαι καν εγκυος οπότε και φρικαρω γιατί φοβάμαι για παλλινδρομη λόγω υποχώρησης συμπτωμάτων κάθε φορά. Για την ώρα την άλλη μέρα επανερχονται. Ευτυχώς βέβαια υπάρχει και το στήθος που έχει πρηστεί τρομερά & σταθερά δεν υποχωρεί. Υπέρηχο την άλλη Πέμπτη που μπαίνω στην έβδομη εβδομάδα!! Πόσο άγχος θεέ μου!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας!! Αφου εμαθα κι εγω την ΠΗΤ μου 03/12 εντασσομαι στην ομαδα του Δεκεμβρη! Χριστός Ανέστη σε όλες και εύχομαι καλές και τελειόμηνες εγκυμοσυνες!! Ειμαι 9 εβδομαδων και αυριο ξεκιναω τη δεκατη! Εχει 4-5 μερες που τα συμπτώματα εχουν βαρεσει κοκκινο ναυτια ζαλαδα κοπωση και εχω και εναν μικρουλη 20 μηνων και δεν την παλευω καθολου!!! 

2 ώρες πρίν, riri88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Έγκυος κι εγώ μετά από μια παλλινδρομη κύηση στην 6η εβδομάδα! Από συμπτώματα τη μια μέρα έχω τρομερά τραβήγματα και πονάκια περιόδου και την άλλη μέρα νιώθω σαν να μην είμαι καν εγκυος οπότε και φρικαρω γιατί φοβάμαι για παλλινδρομη λόγω υποχώρησης συμπτωμάτων κάθε φορά. Για την ώρα την άλλη μέρα επανερχονται. Ευτυχώς βέβαια υπάρχει και το στήθος που έχει πρηστεί τρομερά & σταθερά δεν υποχωρεί. Υπέρηχο την άλλη Πέμπτη που μπαίνω στην έβδομη εβδομάδα!! Πόσο άγχος θεέ μου!!

Μην δινεις σημασια στα συμπτώματα ακομα ειναι πολυ νωρις και μπορει να σε μπερδευουν! Σε δυο βδομαδουλες περιπου θα ειναι πιο εντονα!! Ευχομαι ολα να πανε καλα!! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, riri88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Έγκυος κι εγώ μετά από μια παλλινδρομη κύηση στην 6η εβδομάδα! Από συμπτώματα τη μια μέρα έχω τρομερά τραβήγματα και πονάκια περιόδου και την άλλη μέρα νιώθω σαν να μην είμαι καν εγκυος οπότε και φρικαρω γιατί φοβάμαι για παλλινδρομη λόγω υποχώρησης συμπτωμάτων κάθε φορά. Για την ώρα την άλλη μέρα επανερχονται. Ευτυχώς βέβαια υπάρχει και το στήθος που έχει πρηστεί τρομερά & σταθερά δεν υποχωρεί. Υπέρηχο την άλλη Πέμπτη που μπαίνω στην έβδομη εβδομάδα!! Πόσο άγχος θεέ μου!!

Με το καλό κορίτσι μ να πανε ολα καλα!! Είχες κάνει χοριακη?? 

5 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Γεια σας γεια σας!! Αφου εμαθα κι εγω την ΠΗΤ μου 03/12 εντασσομαι στην ομαδα του Δεκεμβρη! Χριστός Ανέστη σε όλες και εύχομαι καλές και τελειόμηνες εγκυμοσυνες!! Ειμαι 9 εβδομαδων και αυριο ξεκιναω τη δεκατη! Εχει 4-5 μερες που τα συμπτώματα εχουν βαρεσει κοκκινο ναυτια ζαλαδα κοπωση και εχω και εναν μικρουλη 20 μηνων και δεν την παλευω καθολου!!! 

Μην δινεις σημασια στα συμπτώματα ακομα ειναι πολυ νωρις και μπορει να σε μπερδευουν! Σε δυο βδομαδουλες περιπου θα ειναι πιο εντονα!! Ευχομαι ολα να πανε καλα!! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Καλημερα με το καλό κορίτσι μου πρεπει να είσαι η πρωτη πρωτη στην ομάδα μας με πητ.. Σε νιώθω κ εγώ έχω μία μικρουλα 18 μηνών κ χτες μ έβγαλε οφ όλη μέρα όρθια, που να ήμουν κ χάλια δλδ.. Υπομονηη μέχρι 12 εβδομαδων θα αρχησουν να υποχωρούν

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, riri88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Έγκυος κι εγώ μετά από μια παλλινδρομη κύηση στην 6η εβδομάδα! Από συμπτώματα τη μια μέρα έχω τρομερά τραβήγματα και πονάκια περιόδου και την άλλη μέρα νιώθω σαν να μην είμαι καν εγκυος οπότε και φρικαρω γιατί φοβάμαι για παλλινδρομη λόγω υποχώρησης συμπτωμάτων κάθε φορά. Για την ώρα την άλλη μέρα επανερχονται. Ευτυχώς βέβαια υπάρχει και το στήθος που έχει πρηστεί τρομερά & σταθερά δεν υποχωρεί. Υπέρηχο την άλλη Πέμπτη που μπαίνω στην έβδομη εβδομάδα!! Πόσο άγχος θεέ μου!!

Καλως ήρθες κορίτσι μου

 

6 ώρες πρίν, nairobi είπε:

 

Γεια σας γεια σας!! Αφου εμαθα κι εγω την ΠΗΤ μου 03/12 εντασσομαι στην ομαδα του Δεκεμβρη! Χριστός Ανέστη σε όλες και εύχομαι καλές και τελειόμηνες εγκυμοσυνες!! Ειμαι 9 εβδομαδων και αυριο ξεκιναω τη δεκατη! Εχει 4-5 μερες που τα συμπτώματα εχουν βαρεσει κοκκινο ναυτια ζαλαδα κοπωση και εχω και εναν μικρουλη 20 μηνων και δεν την παλευω καθολου!!!

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Είσαι πολύ προχωρημένη εσυ!! Μακάρι ολες μας να έχουμε μια όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

 

Κι εγώ μόλις γύρισα από το διαγνωστικό πήγα για την δεύτερη χοριακη.

 

Έχω μεγάλη αγωνία , να δει διπλασιαστεί η να ναι έστω κάπου κοντά στο διπλάσιο. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

 

Από συμπτώματα με πιάνει ταχυκαρδία έντονη , σε τεστ κόπωσης δεν την έβγαζα καθαρή :razz:

 

Νιώθω και κάτι πονακια περιόδου αλλά τίποτα σοβαρό , θα μπορούσα να τα αγνοήσω εντελώς αν δεν ήμουν υποψιασμένη

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, riri88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Έγκυος κι εγώ μετά από μια παλλινδρομη κύηση στην 6η εβδομάδα! Από συμπτώματα τη μια μέρα έχω τρομερά τραβήγματα και πονάκια περιόδου και την άλλη μέρα νιώθω σαν να μην είμαι καν εγκυος οπότε και φρικαρω γιατί φοβάμαι για παλλινδρομη λόγω υποχώρησης συμπτωμάτων κάθε φορά. Για την ώρα την άλλη μέρα επανερχονται. Ευτυχώς βέβαια υπάρχει και το στήθος που έχει πρηστεί τρομερά & σταθερά δεν υποχωρεί. Υπέρηχο την άλλη Πέμπτη που μπαίνω στην έβδομη εβδομάδα!! Πόσο άγχος θεέ μου!!

Γεια σου κορίτσι  Καλώς ήρθες με καλό το μωράκι σου και εγώ έτσι είμαι δεν έχω συμπτώματα μόνο Χθές το βράδυ αργά με έπιασε αναγούλα αλλά δεν ξέρω αν είναι από το άγχος η εγκυμοσύνη και εγώ είχα παλίνδρομες και φοβάμαι όλα καλά θα πάνε με το καλό ενα γερό μπαμπάκι

7 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Γεια σας γεια σας!! Αφου εμαθα κι εγω την ΠΗΤ μου 03/12 εντασσομαι στην ομαδα του Δεκεμβρη! Χριστός Ανέστη σε όλες και εύχομαι καλές και τελειόμηνες εγκυμοσυνες!! Ειμαι 9 εβδομαδων και αυριο ξεκιναω τη δεκατη! Εχει 4-5 μερες που τα συμπτώματα εχουν βαρεσει κοκκινο ναυτια ζαλαδα κοπωση και εχω και εναν μικρουλη 20 μηνων και δεν την παλευω καθολου!!! 

Μην δινεις σημασια στα συμπτώματα ακομα ειναι πολυ νωρις και μπορει να σε μπερδευουν! Σε δυο βδομαδουλες περιπου θα ειναι πιο εντονα!! Ευχομαι ολα να πανε καλα!! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Με το καλό το μπαμπάκι σου να χαίρεσαι και το αγοράκι σου 

πρίν από 34 λεπτά , Ολετ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

 

Κι εγώ μόλις γύρισα από το διαγνωστικό πήγα για την δεύτερη χοριακη.

 

Έχω μεγάλη αγωνία , να δει διπλασιαστεί η να ναι έστω κάπου κοντά στο διπλάσιο. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

 

Από συμπτώματα με πιάνει ταχυκαρδία έντονη , σε τεστ κόπωσης δεν την έβγαζα καθαρή :razz:

 

Νιώθω και κάτι πονακια περιόδου αλλά τίποτα σοβαρό , θα μπορούσα να τα αγνοήσω εντελώς αν δεν ήμουν υποψιασμένη

Καλησπέρα κορίτσι με το καλό το μωρό σου καλούς διπλασιασμούς :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Ολετ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

 

Κι εγώ μόλις γύρισα από το διαγνωστικό πήγα για την δεύτερη χοριακη.

 

Έχω μεγάλη αγωνία , να δει διπλασιαστεί η να ναι έστω κάπου κοντά στο διπλάσιο. Μακάρι να πάνε όλα καλά. 

 

Από συμπτώματα με πιάνει ταχυκαρδία έντονη , σε τεστ κόπωσης δεν την έβγαζα καθαρή :razz:

 

Νιώθω και κάτι πονακια περιόδου αλλά τίποτα σοβαρό , θα μπορούσα να τα αγνοήσω εντελώς αν δεν ήμουν υποψιασμένη

Καλημερα όλα καλά θα πανε κ εγώ αυτά τ συμπτώματα έχω μέχρι στιγμης

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Despoina Mar είπε:

Με το καλό κορίτσι μ να πανε ολα καλα!! Είχες κάνει χοριακη?? 

Ευχαριστώ πολύ!! Έχω κάνει τρεις και πήγαν καλά οι διπλασιασμό,απλά και την αλλη φορά από άποψη χοριακης όλα καλά πήγαν αλλά μετά... Αχ ..

9 ώρες πρίν, nairobi είπε:

 

Μην δινεις σημασια στα συμπτώματα ακομα ειναι πολυ νωρις και μπορει να σε μπερδευουν! Σε δυο βδομαδουλες περιπου θα ειναι πιο εντονα!! Ευχομαι ολα να πανε καλα!! Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Προσπαθώ κοριτσάκι,είναι λίγο νωπό το τραύμα. Που φτάσαμε,να παρακαλαμε να ξερνάμε!!!

1 hour ago, Queen είπε:

Γεια σου κορίτσι  Καλώς ήρθες με καλό το μωράκι σου και εγώ έτσι είμαι δεν έχω συμπτώματα μόνο Χθές το βράδυ αργά με έπιασε αναγούλα αλλά δεν ξέρω αν είναι από το άγχος η εγκυμοσύνη και εγώ είχα παλίνδρομες και φοβάμαι όλα καλά θα πάνε με το καλό ενα γερό μπαμπάκι

Δεν ξέρω πως θα τη βγάλω ως την Πέμπτη, άσε!! Με πιάνει πανικός!!! Αυτό το ανέβα κατέβα σωματικά ειδικα με τρελαίνει!! Καλή μας επιτυχία,τι να πω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , riri88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Έχω κάνει τρεις και πήγαν καλά οι διπλασιασμό,απλά και την αλλη φορά από άποψη χοριακης όλα καλά πήγαν αλλά μετά... Αχ ..

Προσπαθώ κοριτσάκι,είναι λίγο νωπό το τραύμα. Που φτάσαμε,να παρακαλαμε να ξερνάμε!!!

Δεν ξέρω πως θα τη βγάλω ως την Πέμπτη, άσε!! Με πιάνει πανικός!!! Αυτό το ανέβα κατέβα σωματικά ειδικα με τρελαίνει!! Καλή μας επιτυχία,τι να πω!!!

Υπομονή και όλα καλά θα πάνε και εγώ έτσι είμαι πανικός με πιάνει όλα καλά θα πάνε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου!

Καποιες μερες ειχα ενοχλησεις περιοδου αλλα σημερα εχω εδω κ ωρες πονους περιοδου κ μεση και φοβαμαι.

Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχω αλλα δεν ξερω...φοβαμαι που ποναω σα να εχω περιοδο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Annie4 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

Καποιες μερες ειχα ενοχλησεις περιοδου αλλα σημερα εχω εδω κ ωρες πονους περιοδου κ μεση και φοβαμαι.

Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχω αλλα δεν ξερω...φοβαμαι που ποναω σα να εχω περιοδο

Γεια σου κορίτσι μου και εγώ έχω πολλούς πόνους στην μέση και πόνους περιόδου ο γιατρός με είπε trofocart και οχι πολλές πολλές δουλειές αλλά είναι και λίγο δύσκολο έχω και την Μπεμπά που θέλει αγκαλιά και είναι δύσκολα εσένα δεν σε είπε να πάρεις κάτι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Queen είπε:

Γεια σου κορίτσι μου και εγώ έχω πολλούς πόνους στην μέση και πόνους περιόδου ο γιατρός με είπε trofocart και οχι πολλές πολλές δουλειές αλλά είναι και λίγο δύσκολο έχω και την Μπεμπά που θέλει αγκαλιά και είναι δύσκολα εσένα δεν σε είπε να πάρεις κάτι;

Μου εδωσε 2ο utrogestan. Εχω και πρηξιμο και φουσκωμα, γνωριζεις αν προκαλειται αυτο απο το utro? Ανησυχησα πολυ τωρα, σε ευχαριστω που απαντησες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Μου εδωσε 2ο utrogestan. Εχω και πρηξιμο και φουσκωμα, γνωριζεις αν προκαλειται αυτο απο το utro? Ανησυχησα πολυ τωρα, σε ευχαριστω που απαντησες.

Σε έστειλα πμ Μην αγχώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω να κάνω μια άκυρη ερώτηση. Ψάχνω γιατρό στο ελενα και επειδή έχω στο μυαλό μου έναν δυο γιατρούς αλλά δεν ξέρω αν θα με αναλάβουν γιατί λένε ότι δεν αναλαμβάνουν εύκολα γενικά. Αν πάρω τηλέφωνο και κλείσω ραντεβού, θα πάω εκεί και θα πληρώσω πχ 70 ευρώ και θα μου πει δεν σε αναλαμβάνω; Ή θα μου πει από το τηλέφωνο ότι δεν σε αναλαμβάνω;  Ρωτάω γιατί και λεφτά δεν θέλω να δίνω για περιττά ραντεβού και τον χρόνο μου δεν θέλω να τρώω, γιατί πχ μπορεί ο επόμενος γιατρός στο ελενα πάλι να μου πει άργησες να έρθεις. και εγώ ουσιαστικα να έχω αργήσει γιατί ψάχνω γιατρούς και τρώω άκυρα…

5 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Μου εδωσε 2ο utrogestan. Εχω και πρηξιμο και φουσκωμα, γνωριζεις αν προκαλειται αυτο απο το utro? Ανησυχησα πολυ τωρα, σε ευχαριστω που απαντησες.

Επισης για το ουτρο που λέτε… σήμερα παρατηρησα πολλή ποσότητα υγρά λευκά σαν κοτατζ στο εσώρουχο και υπέθεσα ότι είναι το χάπι που απλά έλιωσε και κατέβηκε προς τα κάτω… συμβαίνει σε καμία ;

6 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!

Καποιες μερες ειχα ενοχλησεις περιοδου αλλα σημερα εχω εδω κ ωρες πονους περιοδου κ μεση και φοβαμαι.

Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχω αλλα δεν ξερω...φοβαμαι που ποναω σα να εχω περιοδο

Και εγώ έχω πολλούς πόνους περιόδου και μου είπε ότι είναι νορμαλ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...